Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#17411) Ujjlenyomat


Ujjlenyomat
csendes tag

Tegnap voltam vizsgázni egy 5 kredites tantárgyból, és ötös is lett.
Erre készültem a héten, plusz még egy beadandó "dolgozatot" is kellett készítenem.
Ezért, most megpróbálok még reagálni az elmúlt napok témájához.
Mivel én sem haragszom Rátok, e szerint próbálom megírni a hsz-eket.

Kedves Noddy!

Idézet a linkedből:
" Jézus nem olyan értelemben Isten fia, ahogyan mi gondolunk egy apára és fiára. Isten nem nőült meg, hogy gyereke lenne. Jézus Isten Fia abban az értelemben, hogy Ő Isten által testté lett, emberi formában megjelent (János 1:1, 14). Jézus Isten Fia, mert a Szentlélek által fogantatott. A Lukács 1:35 kijelenti: “Az angyal így válaszolt neki: "A Szentlélek száll reád, és a Magasságos ereje árnyékoz be téged, ezért a születendőt is Szentnek nevezik majd, Isten Fiának.” A bibliai időkben az “ember fia” kifejezést emberek leírására használták."

Nem tudom igazából kifejezni, hogy milyen negatív érzések alakultak ki bennem ezt olvasva.
De a következő bekezdést, ha elolvasod, akkor csak gondolom, hogy benned is olyan érzések lesznek, mint amilyenek bennem voltak.

Ádám nem olyan értelemben Isten fia, ahogyan mi gondolunk egy apára és fiára. Isten nem nőült meg, hogy gyermeke lenne. Ádám Isten fia abban az értelemben, hogy ő Isten által testté lett, emberi formában megjelent (teremtési beszámoló). Ádám Isten fia, mert Ő lehelte az orrába az élet leheletét. A Lukács 3: 23-38 terjedő rész leírja, hogy ki, kinek a fia; a legvégén ez áll:" Ádámé, ez pedig az Istené". Ádám Isten fia. Isten fiának lenni, annyi, mint Istennek lenni.

Senki ne higgye el amit az előbb írtam, nem gondoltam komolyan, nem tartom a leírtakat helyesnek.
Mindenkinek megvan a véleménye az általam kreált bekezdésről. Most mit éreztek? Valami hasonlót éreztem én is amikor a linket olvastam. Persze, a két anyag között különbség van. Én most csak az érzésemet akartam "kifejezni", tudomásotokra juttatni.

Ha a papok arra lettek volna kíváncsiak, hogy Jézus Isten-e, azt valahogy így kérdezték volna:
- Kényszerítelek téged, hogy mondd meg nékünk, ha te vagy-é az Isten?

De nem ezt kérdezték, mivel nem is erre voltak kíváncsiak.

Írtad:
"Szerintem nem baj, hogy viszitek az örömhírt, de eddig még egy tanúval se találkoztam, aki az evangéliumot hirdette volna. "
Mit értesz evangélium alatt?
"Pedig nem egyel találkoztam már Szegeden és Budapesten is."
13-14 éve van tapasztalatom a prédikálásban. Már elmúltam húsz éves is.
Sokat vagyok a magán területünkön (házunkon) kívül (Békéscsaba, Pest, Szeged, Szolnok, Debrecen..).
Még sose prédikáltak nekem keresztények nyilvánosan.

Kedves pocoxx!

Most éppen nem találom a belinkelt 4 versedet, de aznap kikerestem őket Károliban.
Az elsőt azt nem találtam meg, ott szerintem valamelyik számot elírtad. Talán Róma 9: 35 volt és talán a Róma 9-nél csak 33 vers van. Készültem a vizsgámra, ezért ezt nem kerestem ki.
Igazából nem tudok, mit kezdeni a versekkel. Talán csak annyit írhatnék hozzá, hogy nem véletlenül csak kicsi i betűs isten szavak voltak benne.
Mind a 4 vers Jézussal volt kapcsolatos. a Szent szellemmel egyik sem foglalkozott.
Mindig olyan versek jönnek amely Jézust próbálja Istennek "bemutatni".
Ami még eszembe jutott a bibliaversekkel kapcsolatban, az az a történet amikor Sátán megkísért Jézust és ezt mondja: Ha Isten fia vagy, vesd alá magadat; mert meg van írva: Az ő angyalainak parancsol felőled, és kézen hordoznak téged, hogy meg ne üsd lábadat a kőbe.
Nem, nem arra akartam kilyukadni, hogy van-e párhuzam közted ill. Sátán között.
Ebben a részben Sátán helytelenül használt fel biblia verset, a saját igazának a bebizonyításához.

Az Athanáz féle hitvallásból idézett szövegeddel kapcsolatban:
" teremtetlen a Fiú" ; " A Fiú egyedül az Atyától való, nem alkotta, nem teremtette, hanem nemzette."
Ellenben a Biblia ezt írja:
"Aki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született;" (Kol 1:15)
Születni egy időpontban lehet, ha mindig is lett volna, akkor inkább ezt írta volna: előtte volt.
A Pédabeszédek 8. fejezetében is többször leírja, hogy született (valamikor).
Idéznék milangfx hsz-éből [17152 link]
" Kár, hogy nem a 22.-től kezdve másoltad.
22 Az Úr az õ útának kezdetéül szerzett engem; az õ munkái elõtt régen.
Tehát az Atya még a legelső ég-föld teremtése előtt jóval teremtette a Fiút, az Ő útjának kezdetén."
A teremtette szavak miatt idéztem (és igen, ez nem a teljes hsz-e [bár ez most csak milangfxnek szól]).

17213 -ban leírtakhoz:
Nem mondja, hogy Isten vagyok,---------Ürölök, hogy ebben egyetértünk.
de nem lehet elképzelni máshogy--------Erről megoszlanak a vélemények.

Ezt az üléses részt máshogy: Szokott lenni ugye a király és szokott valaki a jobbján ülni. A két személy rangja nem ugyan az. Bár mind a 2 magas pozíció. "az Emberfia ott ül a hatalom jobbján", de valaki mellett.

Kedves milangfx!

Írtad (17194):
Hiszel abban, hogy a Szent Szellem benned él, hogy Isten elküldte a szellemét? Ha hiszel abban, hogy Isten, aki mindenható szellem egy létező személy elküldte a szellemét, a Szent Szellemet, hogy bizonyságot adjon a létéről, akkor nem értem hogyan kételkedhetsz a Szent Szellem személyét illetően?
Olyan mintha az Isten szó mögött, nem 3 személyt értenél.

17309: Nem is tudtam, hogy a keresztelkedésről is kérdeztél.
Vagy nem? akkor miért lenne baj, hogy a kérdéssel nem kapcsolatos bibliavers rész nem lett idézve a Máté 28: 19-nél
A többire, ha jól emlékszem reagált szoke12.

17030 Most én is levágjak egy hisztit, mert nem idézted a teljes biblia verset?

Ezt a linket össze kellene egyeztetned pocoxx-szal, már mint azt, hogy Jézust az Atya Teremtette, vagy nem teremtette? Én a teremtette mellett vagyok. :)
Kérdés: Milyen rendszerességgel, hol (buszmegálló, parkoló, játszótér,...) és hogyan szoktál nyílvánosan prédikálni?

Kedves szab.tam!

Volt már hasonló kérdés ([link])
Idézem az akkori válaszomat:
"Nem szoktam, szoktuk használni az üdvösség szót.
Ha arra gondolsz, hogy Jehova Tanuin kívül más is részesül-e a ki nem érdemelt kedvességben;
arra az a válaszom, hogy igen.
Jézus nem Jehova Tanuiért halt meg, hanem minden egyes emberért.
Jézus halála után, minden embernek lehetősége van megszabadulnia az 'Ádámi' bűntől, amit örökölt.
Nem csak Jehova Tanuinak

Van-e a szervezeten KÍVÜL üdvösség szerinted?
Van a szervezeten KÍVÜL minden embernek lehetősége, hogy megszabaduljon a tökéletlenségtől.
Mindenki részesül a ki nem érdemelt kedvességben.
Remélem erre voltál kíváncsi."

Kedves kymco!

Írtad:
"nem megyek el egy görög kultúrában, ókorban élt zsidó ember magyarázata mellett, aki azt írja, tájékoztatva minket, hogy ez bizony arról szól, hogy egyenlővé tette magát Istennel..."

"Nos ettől féltem... JT-val nem érdemes vitázni. Állíthatod, hogy nem vagy többistenhitű, állíthatod, hogy Isten három személye nem három Isten, le leszel gyalulva, mert az Őrtorony ezt mondja."

Ezt olvasva felmerült bennem a kérdés:
Ha te, egy görög kultúrában, ókorban élt zsidó ember magyarázatára alapozod, hogy Isten Fia = Isten,
akkor miért lenne probléma számodra, hogy útmutatást ad az Őrtorony szervezet számunkra?

"számos helyen önkényesen átírtak szavakat pld a Kürioszt Jahvéra ott, ahol jónak látták egy-egy professzor feltételezésére alapozva, de tárgyi bizonyítékok hiányában, más esetekben pedig meghagyták Küriosznak, mert össze lehetne keverni Jézust és Jahvét...."

Már régebben írtam ezt neked: 15577 , 15591 , 15635 , 15646 , 15654

Nem tudom, hogy mennyi professzori feltételezést találsz a linkekben, aminek alapján írtuk át a neveket?

Talán a tetragrammával és az ÚV-vel kapcsolatban, ha legközelebb szeretnél írni.
Kérlek előtte írj arról, hogy:
- Igaz-e, hogy az újabb kiadású Károli- féle Bibliákban kevesebbszer szerepel a Jehova szó, mint a régebbi Károly - féle Bibliákban (PL: egy mai kiadású, meg mondjuk amelyik kb.20 éves, meg amelyik az 1800-as évekből való)?
- Ha igen, mi ennek az oka?

Írtad: "azt írná: Szia tesó!"
Persze, hogy nem írom, hogy tesó.
Azonkívül, hogy olvassuk a Bibliát, nem hiszünk az evolúcióban és szoktunk imádkozni,
Mi a közös bennünk?
Nagyon semmi.
Mi Jehovát imádjuk, Ti meg az Atyát , meg a Fiút, meg a Szent szellemet.
Azt mondjátok, hogy az Atya az Isten, meg Isten Jézus is meg a Szent lélek is.
Mind a Hárman Istenek. Aztán meg jön, hogy ti csak 1 Istent imádtok ( a 3-at közösen).
Na most ők külön-külön Istenek, vagy hárman együtt Istenek?

Egyébként amikor én azt írom, hogy Isten, akkor ti 3 személyre gondoltok egyszerre?

Még egy kérdés:
"Hogy megtudják, hogy te, akinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön."
Zsolt 83:19 (Károli)
Kit hívnak Jehovának? Az Atyát? A Fiút? A Szentszellemet? A hármat együtt?

Kedves Noddy, pocoxx, milangfx, szab.tam, kymco!

Nagyon örülök annak, hogy hisztek Isten létezésében.
Tényleg nincs értelme folytatni ezt a témát, de "sajnos" a napokban én nem tudtam reagálni a hsz-eitekre.
Már régebben is írtam, hogy örülök annak, hogy olvassátok a Bibliát és felhasználjátok az érvelésetekhez. A prédikálásom során én még egyszer sem találkoztam az ajtóknál/kapuknál, ill az utcán, köztereken, buszmegállóban .... olyan kereszténnyel, amely legalább említett volna biblia verset, hogy alátámassza az igazát.
Sőt sokak annyira vallásosak, hogy azt se szokták tudni, hol a Bibliájuk.

Én sem haragszok rátok.

Tetszett a szamariai asszony történetének a szóba hozatala.
Hogy ebből se maradjak ki.
Amit tudunk:
-Volt egy szamariai személy (nem izraelita)
- Nő volt
- Valószínűleg szegény, mert ő ment vizet húzni a kútból, nem a szolgája

Az izraeliták annyira lenézték a szamariaiakat, hogy nem is beszéltek velük igazán.
A farizeusok lenézték a képzetlen, írásokban nem jártas, szegény népet.
Az akkori társadalom, pedig lenézte a nőket.

Jézus ennek ellenére prédikált neki.
És nem foglalkozott az olyan közbe vetéssel, mint amikor
pl. a szamariai nő azt mondta, hogy Jákób az őse (a szamáriaiak belettek telepítve erre a vidékre)

Jézus nem volt személyválogató és ebben is példát mutat nekünk.
Mi se legyünk személyválogatók, mindenkinek prédikálnunk kell.

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.