Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) suste válasza Milli82 (#39500) üzenetére


suste
veterán

Kereső: nas mount

(#39502) poli27 válasza Milli82 (#39500) üzenetére


poli27
veterán

[link] sztem itt le van írva, de a google a barátod :D

(#39503) b10up válasza tammig (#38756) üzenetére


b10up
tag

Győrben tudna valaki segíteni 1043nd soros porti felélesztésben?

Sikerült már kezdened valamit vele? Ha még nem, akkor esetleg írj privátot és segítek.

[ Szerkesztve ]

(#39504) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Hogyha én kívűlről elszeretném éni a HDD a routerben akkor mit kéne beállítsam csak azért mert FTP backup nem arra van gondolom, Ennél a FW-né nincsen olyan funkció hogy rangokat osztok ki pl private és akkor az adott felhasználónak lesz egy mappája és akkor csak abban turkálhat.??
Előre is kösz :R :R

(#39505) poli27 válasza Atlantisz48 (#39504) üzenetére


poli27
veterán

Gyárival nem fog menni! Gondolom az van rajta nem? :D

[ Szerkesztve ]

(#39506) Atlantisz48 válasza poli27 (#39505) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Nem,Vargalex FW-je már péntek óta :D

[ Szerkesztve ]

(#39507) Atlantisz48 válasza poli27 (#39505) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Azzal gondolom valahogy menne.

(#39508) Intruder2k5 válasza Atlantisz48 (#39504) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy ftp nevű felhasználó van a firmware-ben "gyárilag", aminek a jelszavát a 8081-es porton tudod beállítani a formázó felületen! Ha többet akarsz felvenni, akkor adduser parancs!

Na meg persze Alex blogjának olvasása, mert ott ez is le van írva, legalábbis az első része mindenképpen, csak gondolom egyszerűbb kérdezni, mint olvasni!

(#39509) Intruder2k5 válasza poli27 (#39505) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A gyári firmware-ben is van ftp szerver... Ennyire azért nem tré az sem! :)

(#39510) Atlantisz48 válasza Intruder2k5 (#39508) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Olvastam a blogját és tudom hogy ott kell megváltoztatni a jelszót.De viszont ez az adduser leírás nem volt benne.

(#39511) Centaurus


Centaurus
tag

sziasztok.

Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy mi van akkor ha a már megformázott vinyot valamiért nem látja a router és a 8081 es porton meg úgy érzékeli mint ha újból kéne meg kéne formázni,pedig rendesen megcsináltam mindent sőt kb 200 gigányi cucct másoltam át rá (lényegében ezért nem szeretném újra formázni)
Lehet ezt valahogy megoldani?
Köszi a válaszotok.

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#39512) Intruder2k5 válasza Centaurus (#39511) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

PuTTY-ban mit mond az fdisk -l parancs?

(#39513) Intruder2k5 válasza Atlantisz48 (#39510) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért írtam, hogy legalábbis az első része! :)

ITT keresgélj még!

(#39514) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok! Hogyan lehet a Transmissiont gyorsan leállítani? Puttyal szoktam leállítani. Elindítom a puttyot =>felhasználónév, jelszó => beírom hogy "/etc/init.d/transmission stop" és enter.
Arra rájöttem, hogy parancsikont is lehet csinálni ami automatikusan belép, de még akkor is be kell írni a leállítás parancsot!

(#39515) Intruder2k5 válasza tukko1 (#39514) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbáld meg itt!

(#39516) choco01


choco01
addikt

Na eljutottam oda hogy akkor meg próbálom ezt a vargalexet.
Ehhez hol találhatnék egy pontos telepítési útmutatót.(nem szeretném elrontani :B )

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#39517) Intruder2k5 válasza choco01 (#39516) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, hogy neked még mindig nincs fent? Szerintem én kocsit hamarabb választottam! :)

Amúgy még mindig vargalex avatarja alatt, minden hozzászólása mellett, megtalálod a logout blogjának linkjét! Vagy, Google keresőbe beírod, hogy vargalex, 1043, openwrt, stb...

Most nem linkelem be, ha nem baj, remélem megtalálod anélkül is! :)

[ Szerkesztve ]

(#39518) choco01 válasza Intruder2k5 (#39517) üzenetére


choco01
addikt

:DDD még más dolgokat kellett csinálnom.

akkor ezt szedem le ugye?És akkor ugyan úgy mintha gyárit frissítenék.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#39519) Intruder2k5 válasza choco01 (#39518) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen ezt kell feltenni!

(#39520) LamagraPyro


LamagraPyro
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném kérni egy kis segítséget.

Az előzmény címszavakban. Van egy 1043Nd-s routerem. Felraktam a Vargalex által készített openwrt-t aztán mivel sehogy nem sikerült a hálózati megoldást megkreálni sikeresen visszaraktam az eredeti fw-t így meg is halt a router, visszavittem hála Istennek kicserélték. Viszont nem szeretnék lemondani a transmissionról és az egyéb okosságokról amit nyújthat a kis szerkezet.

Lényeg: felraktam az új routerre is az 1.1.7-es openwrt fw-t. A net, wifi tökéletesen megy. Viszont láma vagyok a linuxhoz és szeretném megcsinálni hogy a HDD-ket lássa a win hálózaton keresztül. 2 HDD van rádugva. USB hubon keresztül. Az egyik egy 1,5 TB-s NTFS fájlrendszerrel használt rengeteg adattal rendelkező HDD a másik egy 160 Gb-os ext4-re a router által formázott HDD

Ahogy kivettem először fel kell csatolni őket, majd be kell állítani hálózati megosztásként.
Csatolok két képernyőmentést ha esetleg lenne rá kis ideje valakinek megnézné nekem hogy mit nem sikerült beállítani?
Mert a win nem lát egy megosztást sem.

Köszönöm.
/dl/upc/2013-03/10/381590_lhc3ybiguuxkttia_csatolasi_pont.jpg
/dl/upc/2013-03/10/381590_rvoce9jt6muog6b1_halozati_megosztas.jpg
Üdv.:

(#39521) tukko1 válasza Intruder2k5 (#39515) üzenetére


tukko1
aktív tag

Nekem olyan nincs!

(#39522) Intruder2k5 válasza tukko1 (#39521) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#39523) Lenry


Lenry
félisten

hol tudom megnézni, hogy milyen okból dobta el a csatolt vinyót a rendszer?
itt hagytam egy kis másolnivalóval, és mire visszaértem, a kapcsolat megszakadt, a lemez nem volt csatolva és valami olyan brutális módszerrel dobta el, hogy fsck után lehetett csak visszarakni...

hd-idle nem aktív.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39524) Centaurus


Centaurus
tag

Üdv a három formázási lehetőség közül mi mit takar?

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#39525) choco01


choco01
addikt

Uhh,próbálom használni..de ha úgy van, hogy bírok gyárit vissza tenni?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#39526) tukko1 válasza Intruder2k5 (#39522) üzenetére


tukko1
aktív tag

Köszi, működik! :R
Két parancsot nem lehet megadni valahogy? Egy exitet még be kellene szúrni a végére! :U

(#39527) Intruder2k5 válasza choco01 (#39525) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ugyanígy! Betallózod, és feltöltöd!

(#39528) poli27 válasza Intruder2k5 (#39522) üzenetére


poli27
veterán

A Putty meg ez a Kitty miben különbözik amúgy?

(#39529) Intruder2k5 válasza tukko1 (#39526) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

elso_parancs && masodik_parancs && harmadik_parancs

De megírhatod egy scriptbe is, amit elmentesz a routeren, és akkor azt hívod meg KiTTY-ből!

[ Szerkesztve ]

(#39530) Intruder2k5 válasza poli27 (#39528) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem tudnám most felsorolni, de lényegében egy kozmetikázott PuTTY-ről van szó! Én ezt használom már egy ideje, valahogy szimpatikusabb...

http://kitty.9bis.net/

Bár egész pontosan a Portable verziót...

http://portableapps.com/apps/internet/kitty-portable

[ Szerkesztve ]

(#39531) choco01 válasza Intruder2k5 (#39527) üzenetére


choco01
addikt

De mit tallózok?
TP-LINK honlapjáról leszedtem,kicsomagoltam,oké.
Utána oda mentem hogy frimwre frissítés új image fájlból vagy mi..betettem neki,és azt írja nem megfelelő a fájl :Y :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#39532) Intruder2k5 válasza choco01 (#39531) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na várjál, tisztázzuk már a dolgokat! Három napja azzal küzdesz, hogy feltegyél egy vargalex buildet, amit nagy nehezen fél órája el is döntöttél, és most vissza akarod tenni a gyárit? Csak, hogy értsem is mire kéne válaszolnom!

(#39533) vlaci79


vlaci79
senior tag

Hali!
Mostanában ezt az üzenetett kapom mikor el akarom érni a routert.
Internal Server Error
Failed to create CGI process: Cannot allocate memory
Máskor meg gond nélkül be tudok jelentkezni.
VLaci
1043nd vargalex 1.1.7

[ Szerkesztve ]

(#39534) choco01 válasza Intruder2k5 (#39532) üzenetére


choco01
addikt

Igen.mert sok minden nem működik és gyorsan kéne a házban NET(azthittem egyszerűbb) és akkor majd folytatnám,mert a feltétel már megy..csak gyorsan kéne tudom hogy hogyan kell gyárit vissza rakni. :O

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#39535) Intruder2k5 válasza choco01 (#39534) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Olyan firmware-t keress a gyártó oldalán, aminek a nevében nincs benne a boot szó, és az fel fog menni! Talán az előző verzió ilyen!

[ Szerkesztve ]

(#39536) choco01 válasza Intruder2k5 (#39535) üzenetére


choco01
addikt

Hát itt keresem, de lehet én nem keresem jó helyen de itt egyikben sincs boot szó :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#39537) Intruder2k5 válasza choco01 (#39536) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha kicsomagolod, akkor már van! Nézd csak meg...

(#39538) Centaurus


Centaurus
tag

Üdv mindenkinek.

azt szeretném megkérdezni tőletek hogy hogyan tudnám a lehető legkevésbé leterhelni a futó programokkal a routert.Mert lényegében van egy csomó szolgáltatás amit nem használok(legalább is szerintem)
Igazából az ftp transmission wifin meg a dinamikus dns beálításokon kívül nem használok mást.
LEírná valaki hogy miket állíthatok le anélkül hogy kinyírnám a gépet?

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#39539) choco01 válasza Intruder2k5 (#39537) üzenetére


choco01
addikt

Ohh,nézem is. :)) köszi.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#39540) Intruder2k5 válasza Centaurus (#39538) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A nem használt szolgáltatások nem is foglalnak le jelentős erőforrásokat, így nem hiszem, hogy ezzel érdemes lenne vesződni! Arról nem is beszélve, hogy komolyabb szolgáltatás ezeken kívül talán csak a samba, és a dlna, de utóbbi ha jól tudom nem is megy alapból!

(#39541) LamagraPyro válasza LamagraPyro (#39520) üzenetére


LamagraPyro
csendes tag

Összejött.
Sikerült

(#39542) Centaurus válasza Intruder2k5 (#39540) üzenetére


Centaurus
tag

Köszi a válaszod. akkor hagyom.

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#39543) Intruder2k5 válasza Centaurus (#39542) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

PuTTY-ban kiadott top paranccsal megnézheted, hogy mely szolgáltatások, és milyen mértékben eszik éppen a router erőforrásait...

(#39544) choco01


choco01
addikt

Hány mW az egészséges adó teljesítmény,úgy értem ami nem árt neki de mégis jól megy. :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#39545) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amúgy tényleg srácok, én már annyiszor gondoltam rá, hogy itt van ez a hatalmas közösség a vargalex OpenWrt körül, és napi szinten csatlakoznak újabb emberek, akik sok dologban még tájékozatlanok, nem tudják mi merre, és mit, hogyan! Alex blogja sok témában elég szűkszavú, sőt van amire egyáltalán nem tér ki, annak ellenére, hogy gyakran felmerül, és ilyenkor záporoznak a kérdések. Én megértem Őt is, hogy nem lehet mindenre ideje, hiszen van rendes munkája, és nem utolsó sorban családja, tehát nem csinálhat mindent Ő, de itt jönne képbe a közösség! Szóval ugye azért vagytok itt már néhányan, akiknek van nem kevés tapasztalata, amit esetleg meg lehetne osztani másokkal is egy-egy témában! Ez ma este például sokadjára megint az "új FTP felhasználó felvételéről" jutott eszembe, de biztosan akadna még jó néhány ilyen, amiről egyik másiktok biztosan tudna írni pár sort... Mindezt meg lehetne tenni egy másik oldalon, mert ennek a rendszernek ami itt van, sajnos megvan az az átka, hogy a tartalmak még ha fontosak is, előbb-utóbb nagyon alulra kerülnek, és azokat senki sem fogja megtalálni, csak aki nagyon ismeri a fórumot, és tudja mire és hogyan keressen pontosan, netán azt is, hogy mely felhasználó írta azt le! Igen tudom, ott az első hozzászólás, de ugye az is már elavult, és amúgy is minden aprósággal moderátorokhoz kell rohangálni, ha valaki valamit módosítani akar rajta! Szóval, ha valaki érezne késztetést egy másik weboldal, vagy fórum, mint amilyen az asusrouterforum is, létrehozására, az egy jó gyűjtőhely lehetne az írásoknak, amiket aztán könnyebb megtalálni, és belinkelni, mint a több tízezer hozzászólásban keresni! Nem mellékesen beállítástól függően bárki bármikor szerkesztheti, aktualizálhatja saját írását! És nem utolsó sorban még egy backup funkciót is ellát a dolog, ami jól jöhet, ha a PH lehal, és valakinek éppen akkor támad kedve moddolni, hogy megtaláljátok (megtaláljuk) egymást!

[ Szerkesztve ]

(#39546) Intruder2k5 válasza choco01 (#39544) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha van megfelelő hűtése, akkor az 500mW mehet! Értelemszerűen ha pékségben használod, akkor ezt inkább ne állítsd be! :)

[ Szerkesztve ]

(#39547) choco01 válasza Intruder2k5 (#39546) üzenetére


choco01
addikt

20 fok szobahőm..de szerzek majd ventilátort alá..csak mert írja itt %-ba az erősséget és a legjobb 125mW-nál van :DD
Köszönök mindent,remélem hogy egy darabig elleszek így! :)

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#39548) Intruder2k5 válasza choco01 (#39547) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbálkozhatsz csatornaváltással is, lehet fedésben van egy szomszéd által használt tartománnyal! Ebben segíthet az inSSIDer! Azért normális körülmények közt nem kell ventilátor, csak extrém helyre! Vagy nyáron, ha esetleg panelben felmegy 32 fokra is, akkor már elgondolkodtató, hogy esetleg a routernek is lehet melege! Ugyanez igaz a padláson működtett routerekre is! :)

[ Szerkesztve ]

(#39549) suste válasza Intruder2k5 (#39545) üzenetére


suste
veterán

én már alex-nek régebben mondtam, hogy bővíteni kéne a leírást
természetesen nem egyedül neki, hanem mindenki hozzátehetne
hogy hova tegyük fel azt nemtom, de lehetne szerintem itt is a PH-n, biztos lehetne egy közös blog-ot kérni vagy valami....
első körben összeírhatná mindenki egy wordben (képekkel), amihez jobban ért
én bevállalnám a DLNA alapokat (miniDLNA-val), meg a guest wifi leírást és létrehozást meg úgy amit érint....
van már egy félkész leírásom a kézi NTFS vinyó csatolásról is.....

[ Szerkesztve ]

(#39550) Lenry válasza Lenry (#39523) üzenetére


Lenry
félisten

oké, most tűnt fel az uptime-ból, hogy nem a vinyót dobta el, hanem úgy, ahogy van újraindult az egész router...

ennek kideríthető az oka?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.