Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39651) csixy válasza Centaurus (#39650) üzenetére


csixy
addikt

Azt meg akarod tartani továbbra is úgy ahogy volt?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39652) Centaurus válasza csixy (#39651) üzenetére


Centaurus
tag

nem szeretném teljesen újra szeretném a 8081 es porton. csak így nem ajánlja fel a három lehetőséget.
Nekem így a legegyszerűbb :)

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#39653) vargalex válasza Centaurus (#39652) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A legegyszerűbb, ha HDD nélkül indítod, majd csatlakoztatod a HDD-t. Akkor szerintem fogja tudni umount-olni. Ha mégsem, akkor HDD csatlakoztatása előtt a csatolási pontok elől vedd ki az engedélyezve pipát.

Alex

(#39654) csixy válasza Centaurus (#39652) üzenetére


csixy
addikt

Akkor eccerű!
Állítsd le a routert (ha akarod, akár le is csatolhatod a vargalex féle scipttel előbb), szerintem ez esetben akár durván ki is húzhatod a konnektorból. Húzd ki az USB-ből a vinyót és úgy indítsd ujra a routert. Azután a lucyból a rendszer-Mentés/firmware frissítés-Műveletek-Visszaállítás végrehajtása (én előtte kivettem a pipát a beállítások megtartása kockából) és van egy szűz vargalex1.1.7-ed.
Ezután szerintem az alex féle formázóval ujra neki tudsz rugaszkodni a :8081-en.

Bocs mester nem tudtam , hogy már lelőtted a poénomat. :R

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39655) Centaurus válasza csixy (#39654) üzenetére


Centaurus
tag

Köszi a segítséget :D

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#39656) gahor72


gahor72
aktív tag

Hello mindenkinek!

Eladó 1db 1043nd,original,gyári fw,2016-ig garis.
Gondoltam írok ide mielőtt meghirdetem máshol.
Kihasználatlanság miatt válok meg tőle,még az antennák sem voltak feltéve rá.
ár: 10E Ft.
érd:priviben

[ Szerkesztve ]

(#39657) csixy válasza gahor72 (#39656) üzenetére


csixy
addikt

Ezért a hsz-ért néha a boltos orrára szoktak koppintani. :K

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39658) Centaurus


Centaurus
tag

És és még annyi lenne a kérdésem hogy biztonságosan hogy tudom leválasztani a vinyót?
És ha win -en keresztűl szeretnék rá másolni milyen progit használjak?

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#39659) csixy válasza Centaurus (#39658) üzenetére


csixy
addikt

Az alex blogjában szépen le van írva a biztonságos leválasztás módja.

Ha minden alex szerint van felcsatolva és a hálózati megosztás engedélyezve van ( formázás és ezzel együtt az automatikus felcsatolódás után szerintem engedélyezve van) akkor windózban simán csak a hálózatot kell tallóznod és megtalálod benne azt ami neked kell.
Lehet hogy még engedélyezni kell hozzá a hálózati felderítést a windőzben..

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39660) Centaurus válasza csixy (#39659) üzenetére


Centaurus
tag

Elég nagy adatmennyiséget akarok rámásolni és ezért nem hálózaton keresztül másolnék ha nem lehúznám a routerről és usbn keresztül másolnék rá mert szerintem úgy gyorsabb.

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#39661) csixy válasza Centaurus (#39660) üzenetére


csixy
addikt

Linuxba dugd be , mountold fel ,oszt gyiaaa .... (gondolom , hogy ext4-es a partíció!)
Esetleg chmod segítségével a jogosultságokat kell még igazítgatni, lehet, hogy a sudo is kell hozzá.
Windózos megtámadáshoz keress a neten valami segédprogit ami segítségével az ext4-et kezelni tudod.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39662) Centaurus válasza csixy (#39661) üzenetére


Centaurus
tag

igen akkor nem lenne gond ha linux lenne a gépen :D de sajnos még csak alap felhasználó vagyok és kezdő linuxba,ezért Win 7 van a gépen ezért kéne valami progi amivel felismeri a win a hddt

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#39663) csixy válasza Centaurus (#39662) üzenetére


csixy
addikt

Ez esetben is lehet megoldás az, hogy a masinát bebootolod egy live linux CD-ről , de a telepítőt ne indítsd el , csak a kipróbálást ( pld jó hozzá egy Ubuntu 10.04 LTS live-linux CD (jelen esetben ez jobb, mert barátságosabb az ablakkezelője , mint a 12.04 LTS verziónak) ) és felcsatolod azt a windóz partíciót amin az adatok vannak , meg a cél USB-s vinyót is és a linux tudja kezelni mind a kettő féle file rendszert.Ha az USB-s vinyó eleve be van dugva a bootolás előtt , akkor a próba linux még az azon lévő swap partíciót is felcsatolja magának és jobban fog menni a másolás.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39664) Centaurus


Centaurus
tag

Köszi hogy segíteni próbálsz de nincs linux CDm..tényleg nincs valami porgi?

Olyat találtam amivel le lehet menteni adatot a vinyóról de olyat amivel fel is lehet rá másolni azt nem.

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#39665) Kicsirics77 válasza Centaurus (#39664) üzenetére


Kicsirics77
veterán

letöltesz egy linuc cd-t

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#39666) Centaurus válasza Kicsirics77 (#39665) üzenetére


Centaurus
tag

És hol találok olyan linuxot :D

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#39667) Kicsirics77 válasza Centaurus (#39666) üzenetére


Kicsirics77
veterán

[link]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#39668) csixy válasza Centaurus (#39666) üzenetére


csixy
addikt

http://releases.ubuntu.com/lucid/

http://releases.ubuntu.com/lucid/ubuntu-10.04.4-desktop-i386.iso

http://infrarecorder.org/

http://sourceforge.net/projects/infrarecorder/files/InfraRecorder/0.53/ir053.exe/download

Még egy cd író és egy célszerűen-takarékosan ujra írható cd kell hozzá

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39669) Centaurus válasza csixy (#39668) üzenetére


Centaurus
tag

Köszönöm a segítséged!
Amúgy minden Linux fut live?

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#39670) LamagraPyro


LamagraPyro
csendes tag

Helló mindenki!

Nem sikerül az Istenért kideríteni mi a hibája a routernek. 2 HDD volt rajta saját áramforással, már csak egy van de ha torrentezek és a letöltés 500 kb/s fölé megy újraindul.
Ennyit tud csak a rendszer vagy valami más gond lehet? pls help :)

(#39671) Kicsirics77 válasza Centaurus (#39669) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ubuntu
linux mint
ezeket tutira tudom a többivel nem foglalkoztam eddig

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#39672) csixy válasza Kicsirics77 (#39671) üzenetére


csixy
addikt

Yes Sir !

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39673) sanzi89


sanzi89
addikt

Tudtok olyan oldalt, ahol meg lehet nézegetni a TP-Link admin felületét, mintha a routerbe lépnék be?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#39674) Intruder2k5 válasza sanzi89 (#39673) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#39675) Centaurus válasza Kicsirics77 (#39671) üzenetére


Centaurus
tag

odáig megvagyok hogy fut live-ban az ubuntu de másolni nem enged...minden lát rendesen de azt mondja hogy nincs hozzá engedélyem ilyenkor mi van?

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#39676) Atlantisz48 válasza LamagraPyro (#39641) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Nálam is volt már hasonló és a Router nem bírta. :( 512kb/s az a jó ha a fölé mész akkor vagy nagyon belassul
vagy újraindul. Tehát le kell korlátozni.

(#39677) Celtis


Celtis
veterán

Miért van az, hogy a tűzfalon a Luci_HTTPS és az SSH_WAN beállítások eltérnek?

Luci esetén a destination address "any internal", SSH_WAN esetén pedig a router IP címe, és nem is fogadja el az any-t.
És úgy tűnik nincs is nyitva a 22-es port az internet felől, pedig a router IP címe helyes.A Luci elérhető távolról SSH-n.

(#39678) Intruder2k5 válasza Celtis (#39677) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kintről 2222 az SSH!

- belülről az ssh a szokásos 22-es porton, kívülről a 2222-es porton érhető el
- az ftp belülről a szokásos 21-es porton, kívülről a 2221-es porton érhető el

[ Szerkesztve ]

(#39679) Centaurus


Centaurus
tag

Üdv all :D
Egy olyan kérdésem lenne hogy ami új mappát létrehozok a csatolt vinyón miért válik automatikusan írás vétetté?

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#39680) F34R


F34R
nagyúr

Hi

Egy ideje letoltes kozben random eldobja a kapcsolatot (az elozo buildel nem csinalta).

Ez hatassal lehet ra ?

"megnövekedett WAN->LAN átviteli sebesség (~135 Mbps-ről ~280 Mbps-re)"

(#39681) LamagraPyro válasza Atlantisz48 (#39676) üzenetére


LamagraPyro
csendes tag

Köszi!
Akkor így sok értelme nincs sajnos. :(
Mire megcsináltam hogy be-kikapcsolásra a transmissionnak menjen a qss gombbal + küldjön mailt ha változik a wan ip + akkor is küldjön ha kész a torrent. Kezdő linuxosként kicsit még büszke is voltam magamra erre paff elcsúszik az egész egy ilyen banánhéjon....

(#39682) csixy válasza Centaurus (#39675) üzenetére


csixy
addikt

Ilyenkor indítsd a Gparted progit és nézd meg hogy az írni való partíciódat milyen néven tiszteld például /dev/sdb3 (csak tippeltem).

Lépj be egy terminálba és írd be a példával élve hogy:
sudo chmod -R 777 /dev/sdb3 majd entert ütsz, jelszót tán itt a live rendszer miatt nem fog kérni , de más esetben itt be kell gépelni a jelszót, aminek gépelés közben a nyomát sem látod majd entert ütsz.

Ezután próbálj másolni vidd és dobd módszerrel (itt csak a jobb gombja működik az egérnek de a fájlok az eredeti helyen is ott maradnak). Ha ez nem menne így, akkor másolni is terminálból kell.

http://linuxmint.hu/dokumentacio/linux-parancsok-kezdoknek-haladoknak-folyamatosan-frissul/

De legokosabb lenne telepíteni egy midnight commandert :

sudo apt-get install mc

majd mc vagy sudo mc

régebben meg biztos láttál norton commandert ... ;)

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39683) Boryszka


Boryszka
tag

Áááááááátkozott router, még mindig nem nyit portot, pedig mindent beengedek már!
Egy hete vagyok boldogtalan tulaja, de komolyan mondom h eladom! Végignyomtam egy port tesztet és az összes port zárva. Mi ez már???????? :W

BL

(#39684) Atlantisz48 válasza LamagraPyro (#39681) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Hát én is sok mindent vártam ettől a routertől de hát sajnos ennyit bír. Inkább visszatértem a az Asus Wl500g Deluxe-hoz ami hát nem egy mai darab , viszont 800-900ks/s el töltök rtorrentel , ftp,wifi,és stabilan megy.

[ Szerkesztve ]

(#39685) Centaurus


Centaurus
tag

Sziasztok!

Köszi a segítséget siekerült megoldanom a live cds linuxos másolást.
Ha valakit érdekel és esetleg ugyan ezzel a problémával találkozik hogy nincs engedélye a másoláshoz akkor ubuntuba meg kell nyitni egy terminált oda beírni ezt
sudo chmod -R 777 '/media/mnt/'

És akkor minden tiltást felold és 4 mega helyett lehet rá másolni 20 megával :D

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#39686) LamagraPyro válasza Atlantisz48 (#39684) üzenetére


LamagraPyro
csendes tag

Hát már én is így vagyok vele. Egyet sikerült féltégláznom mert mikor visszaraktam az eredeti fw-t bemondta az unalmast. Viszont már ott tart a dolog hogy valami miatt már ha hálózaton játszok le valamit már akkor is megáll és újraindul.
Van valakinek linkje egy vágott gyári fw-hez? Visszaraknám mert nekem az openwrt csak a torrent miatt kellett volna de az meg nem jó, és már valamiért nem is stabil. Még 1 routert nem akarok tönkretenni azzal hogy nem sikerül megvágni az eredeti fw-t.
Valaki tud nekem segíteni visszarakni az eredeti fw-t?
Köszönöm

(#39687) Boryszka


Boryszka
tag

Yes! Sikerült megoldanom, a routerem már érezte a vesztét és engedékeny lett! :D Köszi vargalex és Intruder2k5! Azt még meg kell oldanom, hogy a portok láthatatlanok legyenek, de az már különösebben nem zavar, elég ha zárva van.

Sziasztok!

BL

(#39688) csixy válasza Centaurus (#39685) üzenetére


csixy
addikt

Gratula !!
A végén Ubuntut fogsz telepíteni a meglévő Win7-esed mellé ,majd meglátod!
De akkor majd 12.04.1 LTS-t jó ! Vagy butább gép esetén Linux Mint 13.-ast.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39689) Centaurus válasza csixy (#39688) üzenetére


Centaurus
tag

Tök igazad van :D éppen ezen gondolkozom :D
Mindig jónak tartottam a linuxot de eddig még sosem volt hozzá elég lendületem belefolyni :)
Még egyszer köszönöm a segítséged!(segítségetek)
:)

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#39690) csixy válasza Centaurus (#39689) üzenetére


csixy
addikt

Szivesen !

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39691) vargalex válasza LamagraPyro (#39681) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A transmission-t alap configgal használod? Érdemes lehet a peer-ek számát csökkenteni, valamint többek szerint a cache méretét 0-ra állítani. Illetve nagyon sok múlik a külső házon is. Ha van lehetőséged, érdemes többel kipróbálni.

Alex

(#39692) pankotain válasza Kicsirics77 (#39639) üzenetére


pankotain
tag

Köszönöm mindenkinek, sikerült beállítanom a samba jelszavas részét.

www.pankotainorbert.hu

(#39693) LamagraPyro válasza vargalex (#39691) üzenetére


LamagraPyro
csendes tag

Helló!

Alap configgal. Annyit csináltam hogy most leszedtem az msmtp-t, meg leállítottam a transmission-t + visszaraktam egy biztonsági mentést azóta nem indult újra.
Mikor próbáltam akkor a peereket is leszedtem de ahogy 500kb/s fölé megy meghal a cache méretét még nem próbáltam de min beállítom.
lehet-e a baja az hogy a szoftver fülön a szabad hely 9%?

(#39694) vargalex válasza LamagraPyro (#39693) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A szabad hely nem szól bele a lefagyásba. Inkább az lehet, hogy a HDD leszakad. Ezért javasoltam, hogy érdemes lehet másik külső házban megnézni.

Alex

(#39695) pankotain


pankotain
tag

Még egy kérdés.

A samba alatt nem tudom módosítani, vagyis nincs írásjog az ext3 patriciora, csak ami az ext4 azt engedi.
Hogy lehetséges írásjogot adni neki.

Előre is köszönöm!

www.pankotainorbert.hu

(#39696) LamagraPyro válasza vargalex (#39694) üzenetére


LamagraPyro
csendes tag

2 különböző HDD-vel próbáltam a 2. HDD egy szimpla dokkolóban volt annak még háza sincs :) azzal is megállt. :)
Gondolod hogy többre is képes lenne mint 500kb/s?

(#39697) vargalex válasza LamagraPyro (#39696) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, 1 MB/s fölött illene mennie. Persze ez torrent esetén sok dologtól függ, ezért itt nem is lehet jól mérni.
Itt egy vélemény (igaz sebesség konkrétan nincs benne).
Egyébként milyen filerendszer van a HDD-ken?

Alex

(#39698) pankotain válasza pankotain (#39695) üzenetére


pankotain
tag

chmod o+w -R

Megvan :)

www.pankotainorbert.hu

(#39699) LamagraPyro válasza vargalex (#39697) üzenetére


LamagraPyro
csendes tag

Az egyiken ntfs (mert tele van adattal nem tudom leformázni) a másikon ext4, ami router által 3 felé lett formázva és egy 512 mb-os partició swapként fel van csatolva.

(#39700) vargalex válasza LamagraPyro (#39699) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az NTFS az biztosan visszafogja, tehát maradjunk az ext4-es HDD-nél. Mik a mount opciók? Hogyan lett formázva?

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.