Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) Intruder2k5 válasza suste (#39549) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát lehetne itt is, csak itt a jogosultságokkal van a probléma, meg amint azt írtam is, egy másik hely jó arra az esetre is, ha ez éppen nem megy! Bár szerencsére most egy ideje megint stabil, de azért volt idő amikor nagyon szánalmas volt a rendelkezésre állási ideje! Régebben r3pl4y fórumtárs indított már egy openwrt.atw fórumot, de gondolom nagyon nem volt ideje a karbantartására, így aztán az el is tűnt! Meg aztán az a saját firmware-e tárgyában készült, csak példának hoztam fel! De persze ez nagyrészt a Ti dolgotok, mert én igazából a kibic vagyok itt, akinek se TP-LINK routere, sem pedig OpenWrt-t nem használok, csak felmerült bennem a gondolat... De ha szükséges, esetleg egy SMF fórum beüzemelésében tudok segíteni!

(#39552) choco01 válasza Intruder2k5 (#39548) üzenetére


choco01
addikt

Köszönöm,keresek ilyen progit.
Tesztelem is most 13-as csatin van van jó pár wifi e-mellett de mindegyik 6 vagy az alatt van.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#39553) Intruder2k5 válasza choco01 (#39552) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megírtam a program nevét is fentebb! inSSIDer

(#39554) choco01 válasza Intruder2k5 (#39553) üzenetére


choco01
addikt

Nem jól fogalmaztam: "Régóta kerestem ilyen progit." Magyarul jól működik leszedtem:D

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#39555) suste válasza Lenry (#39550) üzenetére


suste
veterán

így elveszett a log
teddki vinyóra a logot,és akkor a következőnél látni fogod visszamenőleg

véletlenül nem maradtál bent a luciban másolás közben?

(#39556) Morcosmanó


Morcosmanó
csendes tag

Sziasztok!

Mivel a 39420-as hsz.-ban taglalt hibára senki sem tudott értelmes megoldást találni ezért tök egyedül kellet rájönnöm a megoldásra.
Meglepő de sikerrel jártam!!
Minden gondomat a transmission okozta. Azt letiltva megszűntek az újraindulások és a fagyások. Ezen a ponton lemondtam az eszköz kalapácsos kezeléséről.
Vargalex írását áttanulmányozva megakadt a szeme az alábbi mondaton:
...- transmission alapban nem engedélyezett a particionáló felület engedélyezi...
Na itt az eb hantja!!
360gb motyó másolgatásához nem volt hangulatom így elmaradt a particionálás (végül mégis rákényszerültem)
és a Transmissiont is Luci alól indítottam+ konfigoltam.
Particionálás és formatálás után megszűnt minden hibajelenség.
Boldogság , béke és szeretet uralkodik a tájon.

(#39557) suste válasza Morcosmanó (#39556) üzenetére


suste
veterán

erről már sokszor írtunk,és sokan megéltük (köztük én is)
van lehetőség, de nem ajánlott NTFS-re formázott vinyót használni a routerhez, inkább a saját fomázó.....
és ez még alex blogjában is bent van......

(#39558) Morcosmanó válasza suste (#39557) üzenetére


Morcosmanó
csendes tag

ext fájlrendszerrel produkálta ezt.
Ez tök jó!
Közismert és gyakori problémába ütköztem, mégse vette senki a fáradtságot, hogy egy félmondattal a megoldás felé tereljen.(Nem neked szól csak általánosságban kikívánkozott belőlem)

[ Szerkesztve ]

(#39559) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Napok óta szívok a wifivel, és ma próba szerencse az Address Lease Time-ot visszaállítottam 120-ra a 2880-ról, és most tökéletes. Ez mit állít, és mire érdemes állítani?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39560) Intruder2k5 válasza adamssss (#39559) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A DHCP Lease Time? Az azt állítja, hogy a kliens gépek - nem csak a WiFi-sek - mennyi időre kapják bérbe az IP címet! A 120 azt jelenti, hogy ez nálad mindössze 2 óra, de mivel a szabvány szerint a bérleti idő felénél a kliens megpróbálkozik a cím megújításával, így óránként fognak IP-t kérni a routertől a kliensek! Bár nem olvastam vissza, de nem tudom, hogy ez milyen WiFi problémára lehet megoldás... Talán majd most megteszem!

(#39561) choco01


choco01
addikt

Az miért van,hogy elmegy a WiFi a router szerint de telómon van..és nem ír százalékot stb..restart nem segít,csak a gyári visszaáll. :F (vargalex)

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#39562) adamssss válasza Intruder2k5 (#39560) üzenetére


adamssss
veterán

Sajna megint jött a probléma.
Az van, hogy ha kábelről tolom a netet akkor tökéletese, de a wifi az utóbbi 3 napban leesett kb 4mbit-re. Amikor újraindítom a routert akkor kb 5 percig jó aztán újra bezuhan a sebesség. Most már az 1-et sem éri el... Mekkora annak az esélye hogy a wifi rész tönkre ment a routernak?

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39563) suste válasza Morcosmanó (#39558) üzenetére


suste
veterán

a 39420-ban leírtak alapján nagyon sokminden okozhatja a hibát
ráadásul az hogy ext alatt csinál ilyet, az pont nem jellemző -konkrétan x-akta:)
igaz ez csak most derült ki
ha megpróbálkozol a keresővel, akkor szerintem állati sok dolgot találsz újraindulásra
legközelebb sokkal pontosabban írd körül a problémát, mert akkor lehet, hogy hamarabb jön segítség (állati unalmas mindíg visszakérdezni ugyanazokra a dolgokra, amik már le lettek írva...sokszor.....)

(#39564) suste válasza adamssss (#39562) üzenetére


suste
veterán

logban nincsen DMA hibára utaló sor?
milyen fw?
próbálj meg csak "G" üzemmódot

[ Szerkesztve ]

(#39565) adamssss válasza suste (#39564) üzenetére


adamssss
veterán

legújabb gyári.
Én nem látok ilyen hibára utaló jeleket.
Holnap kipróbálom.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39566) suste válasza adamssss (#39565) üzenetére


suste
veterán

gyári fw-ben nem is fogsz
keress itt rá a DMA hibára.....lesz sok olvasni való
szerintem nálad is ez lesz a baj......

(#39567) adamssss válasza suste (#39566) üzenetére


adamssss
veterán

Eddig bgn-mixed-en volt, most átraktam n only-ra. Ezidáig ok, és jóval stabilabb is lett a jel.
Jellemtő, amint megírom a hsz-t visszajön a hiba... :D
Holnap megnézem ezt a DMA-t

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39568) kovigyuri válasza vargalex (#39376) üzenetére


kovigyuri
tag

Szia!

Egy olyan programot keresek, amivel távolról tudok zenéket lejátszani a telefonomon (is).
Találtam ezt a programot:
[link] Subsonic

Le tudnád fordítani, hogy ne a számgépemre kelljen feltelepíteni, hanem a routerre? (1043)

Köszönöm:
KGyuri

[ Szerkesztve ]

(#39569) suste válasza adamssss (#39567) üzenetére


suste
veterán

nem N only, hanem G only-val próbálkoz!!!

(#39570) adamssss válasza suste (#39569) üzenetére


adamssss
veterán

G-n sem jobb a helyzet. Sőt... :(

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39571) Intruder2k5 válasza adamssss (#39570) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És N & 20MHz-en esetleg?

(#39572) Boryszka


Boryszka
tag

Sziasztok!

A routeremen a vargalex openwrt fut, minden szép és jó, de van egy hatalmas problémám, mégpedig:

- adott egy IP kamera DDNS névvel ellátva (a régi routeremmel DDNS-t nem kellett állítanom, működött a cím ami a kamera alján volt leírva)
- statikus IP-t kap a routertől

Kérdésem:
. port továbbítást hogyan tudom beállítani, hogy kívülről el tudjam érni a DDNS címe alapján?
- kell más szabályokat is állítani, hogy működjön a dolog?
- milyen oldalt tudtok ajánlani, ahol jó szájbarágósan le van írva a portnyitás?

Üdv!

BL

(#39573) Intruder2k5 válasza Boryszka (#39572) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hálózat -> Tűzfal -> Port továbbítás

Nem kell más szabály!

Nem tudom ez elég szájbarágós-e...? :)
http://wiki.openwrt.org/doc/howto/port.forwarding

[ Szerkesztve ]

(#39574) Boryszka válasza Intruder2k5 (#39573) üzenetére


Boryszka
tag

Azt már megcsináltam és mégsem tudom elérni kívülről. Most megpróbálom a DDNS-t beállítani a routerban!

BL

(#39575) Intruder2k5 válasza Boryszka (#39574) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

WAN IP címmel és porttal eléred?

(#39576) adamssss válasza Intruder2k5 (#39571) üzenetére


adamssss
veterán

Majd próbálgatom. Most egy hétig nem keszek itthon szóval nem tudok a problémával foglakozni. Iagzából az az a kérdés h semmi nem volt állítva és csak úgy jött a probléma.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39577) Boryszka válasza Intruder2k5 (#39575) üzenetére


Boryszka
tag

Nem! Nem értem, hogy a síma porttovábbítás miért nem műxik?

Ami kicsit zavaró h a hálózati kártya DNS kiszolgáló címe is ugyanaz mint a router IP címéé, nem pedig a szolgáltató által kiosztott IP címet kapja meg a gépek hálókártyája. Lehet h az a gond?

Kicsit tudathasadásos állapotban vagyok.

[ Szerkesztve ]

BL

(#39578) Intruder2k5 válasza Boryszka (#39577) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor még a forward sem biztos, hogy jól van beállítva...

(#39579) vargalex válasza Pr3s (#39418) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az OpenWrt-n juhosg dolgozik. Elindítani már sikerült rajta, iperf mérésekben nagyon meggyőző!

Alex

(#39580) vargalex válasza Milli82 (#39484) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Értem a feladatot. Viszont megoldása több is lehet, attól függően, hogy a NAS hogyan érhető el. Ugyanis a másolás ugye mehet scp-n, samba-n, ftp-n, esetleg nfs-en, stb.

Azonban mindegyik megoldásban közös: screen-ben kell indítani. Így, ha kilépsz, akkor is folytatódik a művelet.

(#39486): nyilván azért van benne az MC, mert többen használják. Senki nem mondta, hogy az tovább fog futni akkor, ha kilépsz a putty-ból (persze, ha a fenti screen-es módszert használod, az más). Olyan ez, mint pl. ha windows-on nyitsz egy command promt-ot, elindítasz egy másolást (vagy nc-t, vagy bármit), akkor nem fog futni tovább, ha bezárod az ablakot.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#39581) sixtybi


sixtybi
tag

Sziasztok,

a 300 megabittel küzdök pár napja. Odáig eljutottam, hogy az ssider 300-nak látja, megvan mindkét channel (9+13), semmi se zavar bele, egy szomszédos eszköz van az 1+5-ön.

Mégis egyik eszközzel se tudok más sebességet elérni mint 130.
Van egy Macbook Air, és egy DELL E6500 rajta, plusz még néhány egyantennás tablet, telefon, 65Mbps-sel.

Bárkinek van rá ötlete?
Ja, openwrt 10.03.1 r29592 van a routeren.

Köszi előre is.

Ja, a config:

config 'wifi-device' 'radio0'
option 'type' 'mac80211'
option 'macaddr' '***'
list 'ht_capab' 'SHORT-GI-40'
list 'ht_capab' 'DSSS_CCK-40'
option 'country' 'XX'
option 'disabled' '0'
option 'channel' '9'
option 'txpower' '24'
option 'htmode' 'HT40+'
option 'hwmode' '11ng'
option 'noscan' '1'

config 'wifi-iface'
option 'device' 'radio0'
option 'network' 'lan'
option 'mode' 'ap'
option 'wmm' '1'
option 'ssid' '***'
option 'key' '***'
option 'encryption' 'psk2+aes'

(#39582) vargalex válasza sixtybi (#39581) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem lehet, hogy az eszközök nem tudják a 40 MHz-es csatornaszélességet? 20 MHz-en teljesen normális a 130 Mbps.

Alex

(#39583) Boryszka


Boryszka
tag

Ha jól értem, akkor port nyitásánál a következő dolgokat kell állítani(?):
redirect
Név: akármi
Forrás: wan
Típusa: tcpudp
Forrás_port: pl. 150
Cél_ip: amit statikusan beállítottam a kamerának
DNAT engedélyezése
Hely: lan

Így elvileg elérem a kamerát saját DDNS címével kívülről?

BL

(#39584) Intruder2k5 válasza Boryszka (#39583) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát azt ki tudja így látatlanban, hogy az IP kaerád milyen IP címmel regeli a saját DDNS címét...?!

(#39585) sixtybi válasza vargalex (#39582) üzenetére


sixtybi
tag

Nem tudom, elvileg tudják a 40MHz-t. Mármint legalábbis a dell e6500. A macbook-ról olyanokat olvastam, hogy csak 5GHz-en tudja a 300-at.
Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

(#39586) vargalex válasza sixtybi (#39585) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A Dell sem biztos, hogy tudja. A specifikácóinál ez áll:

Wireless LAN:
Dell Wireless 1397 (802.11g)
Dell Wireless 1510 (802.11 a/g/n 2x2)
Intel® WiFi Link 5100 [802.11a/g/n (1x2)]
Intel WiFi Link 5300 [802.11a/g/n (3x3)]

Windows-al használod? A WiFi kártya tulajdonságainál a 40 MHz engedélyezve van?

Alex

(#39587) sixtybi válasza vargalex (#39586) üzenetére


sixtybi
tag

Nagyon köszi a tippet! Már egy csomó fórumot olvastam, de ezt a tippet még senki nem adta eddig.

Valóban volt ilyen opció, és most már 300-on megy a Dell Win7-tel!!!

Viszont a Macbook Air továbbra is csak 130-on. Pedig pont itt jönne jól a gyorsabb elérés a NAS-sal, mert inkább ezt használom a Dell csak munkaeszköz. Itt vajon nem lehet a drivert megokosítani 40MHz-re?

Sikerült már valakinek?

(#39588) Rockatansky8


Rockatansky8
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, van e rá mód, hogy a routerbe távolról bejelentkezni, és megadni a transmission-nak torrent filet. Pl androidos telefonról. A 1043-asomon varagalex féle 1.1.7-es openwrt van.

Köszi!

(#39589) vargalex válasza Rockatansky8 (#39588) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A build-emben a transmission webes felülete elérhető a http://kulsoip-d:9091-es URL-en. Illetve ugyan így egy android-os app-ból is (pl. transdroid).

Alex

(#39590) Kicsirics77 válasza Rockatansky8 (#39588) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ddns hozzáférés kell és a transmission web-gui-n keresztül utánna lehet megadni torrentet
vagy 1 éve így használom lassan

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#39591) GergoHD


GergoHD
tag

Sziasztok
Az elmúlt hetekben vettem egy ilyen routert és most elkezdtem próbálgatni csinálni egy ftp szervert olyat amit bárhonnan el tudok érni de valahogy nem sikerül azt már meg tudtam csinálni hogy itthon ha rácsatlakozok a hálózatra és beírom a ftp://192.168.1.1-es címet akkor bejön a szerver és tudom írni olvasni. De ahogy itt a kedves tplinkes leírás alapján megpróbáltam megcsinálni ezt hiába irom be az internet addresst nem nyitja meg még otthon sem a hálózatra csatlakozva. Ebben szeretnék segítséget kérni ,hogy ezt hogy lehet megcsinálni.
A válaszokat előre is köszönöm :R .

(#39592) raidx válasza GergoHD (#39591) üzenetére


raidx
őstag

Stop, Beállít, vár kicsit, Start.

"If the FTP server can’t take effect immediately, please wait a few minutes.Or restart the service by
clicking stop/start button."

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#39593) Boryszka válasza Intruder2k5 (#39584) üzenetére


Boryszka
tag

Amit én osztok ki neki statikusan.

BL

(#39594) Rockatansky8 válasza vargalex (#39589) üzenetére


Rockatansky8
csendes tag

Szia!

Köszi a választ. Kipróbáltam, és működik akár sima böngészőből is. Beállítottam ATG-ba, avval is megy. :C

(#39595) Intruder2k5 válasza Boryszka (#39593) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na ez az, hogy amit Te osztasz ki neki - mondjuk 192.168.1.x - az az interneten semmit sem ér, mivel az egy magánhálózati IP cím!

(#39596) GergoHD válasza raidx (#39592) üzenetére


GergoHD
tag

Köszi a választ megpróbáltam hogy lestopoltam saveltem majd 5 perc múlva újra elindítottam de semmi :(

(#39597) krealon válasza Stefi_dzsi (#39486) üzenetére


krealon
veterán

"Amire elsősorban használnám: filmek, képek megosztása a wifi képes TV felé, anélkül, hogy a számítógépet be kelljen kapcsolni. "

A WiFi kepes TV gyakorlatilag DLNA szabvanyt jelent.
Ezen a routeren a miniDLNA szolgaltatast csak nagyon eros kompromisszumokkal lehet hasznalni. A PC-s Serviio nyomaba sem erhet egy router, tekintve a teljesitmeny kulonbseget.

"Egyáltalán ez a 300Mbps sebességű router alkalmas fullHD és 3D filmek közvetítésére a TV felé vagy inkább egy 450Mbps felé kacsintgassak? (A router és a TV egy szobában lenne.)"

720p altalaban meg gond nelkul at szokott ferni egy WiFi link-en, de a fullHD (1080p, SBS 3D) mar sokszor megakad; a fullHD 3D eselytelen.
Ha a router latja el a NAS funkciot is (ratotott kulso HDD), akkor meg a 720p is ketseges.

(#39598) Lenry válasza Boryszka (#39593) üzenetére


Lenry
félisten

az a belső IP-d, kifelé az nem létezik.

whatismyip.com - az ott a külső IP.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39599) choco01


choco01
addikt

Hali.
Ebben a Vargalex féle buildben hol van az ahol betudom írni hogy mely weblapokat engdeélyezhet?? :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#39600) Intruder2k5 válasza choco01 (#39599) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint, hogy mely oldalakat szeretnéd tiltani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.