Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39901) bela85 válasza SteveBeard (#39894) üzenetére


bela85
aktív tag

Szia!

Swap 128Mb

Transmissionnél mire gondolsz korlátozás alatt? Gyári beállításokon hagytam, annyi hogy a sebességkorlátot kivettem, had töltsön rendes sebességgel. (de eddig nem volt gond vele és kb 2-3 hete így ment)

Automatikusan a MiniDLNA a letöltött anyagokat olvassa be, annyi hogy most nem Szabvány konténerre állítottam, hanem Könyvtár tallózásra. (de gondolom az nem lehet hiba)

Most annyi hogy kikapcsoltam transmissiont, és minidlna-t míg másolom vissza az adatokat az újrafromázott ext4-re. (mondjuk 40gb adatnál elég lassú..) Nincs valami ötleted hogy lehetne gyorsabban elvégezni? Jelenleg úgy van, hogy FTP-n nyitottam meg az egyik partíciót (/mnt) és hálózati meghajtóként van csatolva a másik (Y: meghajtóként) és úgy másolom egyikről másikra. (hálózatiról->ftp-re)

[ Szerkesztve ]

(#39902) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok!

Hozzájutottam egy tp-link 1043nd routerhez.
A problémám az, hogy 2-3 naponta dobja a netet és csak az oldja meg ha áramtalanítom majd vissza.
Kérdésem az lenne, hogy egy firmware frissítés megoldhatja ezt a problémát?

Webes felületén ezt írja:
Firmware Version:
3.13.4 Build 110429 Rel.36959n
Hardware Version:
WR1043ND v1 00000000

vargalex firmware megfelelő lehet? Abból is nekem a factory-t kellene feltennem a webes felületről?
Nem szeretném elszúrni ezért kérdezem.

Köszönöm a válaszokat!

(#39903) Juszuffe


Juszuffe
csendes tag

Sziasztok!
Bocsánat a vasárnapi amatőrködésemért.
Van egy tp link-1043nd és egy cisco tré-home-os routerem. Ennek köszönhetően a no-ip vagy dindns nem működik. Ki akartam próbálni azt, hogy beállítok a routerem wan portjára egy fix ip-t, hátha így fogom majd látni kívülről. Ennek ellenére a routerem az óta nem oszt internetet, és ami a legrosszabb nem is tudok belelépni.
Ötlet hogy mit csináljak annak érdekében, hogy úgy működjön a routerem mint az előtt?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv: Juszuffe

(#39904) Bagira01


Bagira01
veterán

Flasheléssel hazavágott routert érdemes garanciába visszavinni? Van rá megoldás tudom, csak más gondjai is voltak a routernek amik miatt nem biztos, hogy legarizták volna. Van akinek ilyen miatt cserélték? Ha nem csinálják meg akkor elvileg még mindig jó lehet a soros kábeles megoldás nem?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#39905) ajani válasza suste (#39864) üzenetére


ajani
aktív tag

Köszönöm, sikerült megoldani a problémát a segítségetekkel! :R

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#39906) SteveBeard válasza bela85 (#39901) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Swap rendben!

Természetesen mehet a transmission fullon is, de akkor még csak véletlenül se használja semmi a hdd-t.
Az hogy eddig nem volt gond szerintem csak szerencséd volt. ;)
Ezzel a beállítással elég stabil marad a router.

A minidln-ra, sebességre nagyon nincs ötletem, rengeteg vélemény van itt a fórumon, sebesség tesztek is. Nekem nincs sok tapasztalatom. Gondolom nem wifin másolsz, kábelen egész normális sebességet el lehet érni.

Valamelyik nap ránéztem a fiam gépére, miközben filmet nézett a nagy monitoron, természetesen nem hálózaton, addig a laptop kijelzőjén valamit programozott és a NetBeans-t indította éppen. Rendesen beakadt a film. Néha rácsodálkozom mit várunk szegény kis routertől, ha a jóval erősebb gépek sem bírják. Ez nem neked szólt csak úgy nagy általánosságban jegyeztem meg.

Steve

(#39907) bela85 válasza SteveBeard (#39906) üzenetére


bela85
aktív tag

Hello!

Köszi, lehet az volt, hogy ment torrent, és közbe minidlna-n xbox-on keresztül filmet néztem. :)
De másolás megoldva közbe, live ubuntu lapira, és azon keresztül picit gyorsabb :D (szegény routertől nem várhatok el mindent)

Kisérletezek majd most, hogy minidlna-t indítom csak, ha az végzett utána indítom torrentet.
Meg ha nagyon fontos, megpróbálom visszavenni torrent sebességet 5 megásra a 8- helyett. hogy közbe ha kell tudjak minidlna-n filmet nézni ha úgy alakul.

:R

(#39908) doberman válasza Juszuffe (#39903) üzenetére


doberman
senior tag

szervusz... :DD

a 1043-at kösd a cisco után. a ciscoban meg állítsd be, hogy a 1043 DMZ-ben legyen... nálam így működik fél éve... (rég láttalak..)

8lnu

(#39909) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Egy elég érdekes jelenségre figyeltem fel. Remélem van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond.

Van egy laptop, amit eddig kábelen használtam, de megadta magát a lankártya, és azóta wifivel használom. Viszont amióta így megy (1-2 napja kb), a routeren a wifi csomószor megadja magát úgy, hogy másik wifis eszköz sem működik (pl telefon). Ameddig kábelesen használtam a notit, semmi ehhez hasonló probléma nem volt.

Ötlet esetleg, hogy ezt mi okozhatja, és hogyan tudnám kiküszöbölni?

(#39910) SteveBeard válasza r3dsnake (#39909) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Nézd meg a logot, nincs tele DMA hibával?

Steve

(#39911) bela85


bela85
aktív tag

Na úgy néz ki most müxik szépen..
Mennyi amúgy a normál terhelési érték ami aktív Transmission és MiniDLNA esetén jó vagy elfogadható értéknek mondható?

webkamerát már nem is nagyon merek rákötni, bár jó lenne :)

(#39912) r3dsnake válasza SteveBeard (#39910) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szia!

Nem látok ilyesmit (bár van egy rakat upnp error bejegyzés), de a DMA szóra keresve nincs találat.

(#39913) kriska


kriska
csendes tag

Kedves Mindenki!

Kb. másfél éve vargalex firmware (sajnos nem tudom pontosan melyik változat, de ami akkor volt elérhető) használatával használok egy TP-Link WR1043ND routert és egész ma reggelig minden rendben is volt a routerrel.
Az USB-s portjára volt csatlakoztatva egy pendrive és arra volt telepítve a "kiterjesztett része" a firmwarenek.
Ma reggel a router nem volt hajlandó IP címet osztani a rácsatlakoztatott PC-nek, többszöri újraindítás után sem, majd resetelés sem segített.
Közbe észrevettem, hogy a rácsatlakoztatott pendriveon nem látszik, hogy használatba venné a bootulás során a router.
A pendrive eltávolítása sem segített a problémán, pedig korábban egy elrontott torrentes konfigurálási probléma esetében így sikerült visszahozni a routert.
Van valakinek valamilyen ötlete, hogyan lehetne rendbe hozni a dolgot?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#39914) bela85 válasza bela85 (#39911) üzenetére


bela85
aktív tag

Ez még elfogadhatónak számít? :D -> Terhelés: 6.33 5.70 4.27

(#39915) SteveBeard válasza bela85 (#39914) üzenetére


SteveBeard
senior tag

:Y

r3dsnake

Ez jó hír, ha DMA hiba lenne, arra nem láttam még megoldást, így lehet hogy orvosolható..
Viszont más ötletem nincs... :(

[ Szerkesztve ]

Steve

(#39916) Intruder2k5 válasza bela85 (#39914) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha Te elfogadod, akkor igen! :)

Én szeretem inkább 1 alatt tartani a load értéket! Persze ha közbejön egy sürgősebb letöltés, és elengedem a torrentet, akkor előfordul, hogy felszalad 2-3 körülire!

[ Szerkesztve ]

(#39917) bela85 válasza Intruder2k5 (#39916) üzenetére


bela85
aktív tag

Értem köszi, de transmissionnel 1 alá csökkenteni nem nagyon lehet szerintem..max ha letöltési korlátot állítok be, de az meg nagyon lassan töltene akkor le.. nem használná ki a 8 megás netet.. most 3 megásra korlátoztam letöltést.. (3072-re)

(#39918) bela85 válasza bela85 (#39917) üzenetére


bela85
aktív tag

Meg van hogy nem megy semmi. és a top alatt valami Kworker eszi a CPu-t :( Ez mi a fene?

(#39919) SteveBeard válasza bela85 (#39917) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Te folyamatosan filmeket nézel? :P
Én nem fogom megérteni torrent esetén miért van szükség, hogy egy 8 megás netet teljesen kihasználj.

Steve

(#39920) Intruder2k5 válasza bela85 (#39918) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt nem tudom én sem, de az biztos, hogy már többször is felvetődött! Gondolom a keresőben is megtalálható itt a topikban!

(#39921) bela85 válasza SteveBeard (#39919) üzenetére


bela85
aktív tag

Nem nézek folyamat filmeket :D
Az idő miatt akarnám kihasználni a netet..amíg nem vagyok itthon, addig töltene, és mire hazaérek, akkor lent lenne cucc. :) De ha korlátozom akkor több napig is tölthet majd.

(#39922) Tamy válasza r3dsnake (#39912) üzenetére


Tamy
senior tag

Szerintem pedig DMA hiba lesz, csak gondolom gyári fw van a routereden, az meg nem mutatja a DMA hibákat.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#39923) SteveBeard válasza bela85 (#39921) üzenetére


SteveBeard
senior tag

500 KB/s-re korlátozva, ahol teljesen stabil marad a router, még egy blu-ray lemez is lejön kevesebb, mint egy nap alatt. Egy sima DVD pár óra. Mi négyen töltögetünk, de nem igazán állnak sorba letöltésre várva a torrentek.

Steve

(#39924) bela85 válasza SteveBeard (#39923) üzenetére


bela85
aktív tag

ááá tiszta hülye vagyok.. bocs jogos.. én hülye.. a 8 megás netnél is 800-900 KB/s-el jön a cucc.. :D mi a szarnak akartam én 3072-t meg 5120-at beírni :D hehe.. hiába nem itt jár az eszem..
na visszavettem 500-ra .)

(#39925) SteveBeard válasza bela85 (#39924) üzenetére


SteveBeard
senior tag

A többi beállítást is csináld meg, amit fentebb linkeltem, kíváncsi leszek mennyire áll be a load?

Steve

(#39926) bela85 válasza SteveBeard (#39925) üzenetére


bela85
aktív tag

Puffer méret : 0
Letöltési korlát engedélyezése
Letöltési korlát 500 KB/s
Feltöltési korlát engedélyezése
Feltöltési korlát 200 KB/s
Feltöltési szálak torrentenként: 3

umask: 16

Globális partnerkorlát : 20
Torrentenkénti partnerkorlát: 10
Partner szolgáltatás típus: 0

Letöltési sor engedélyezve
Letöltési sor mérete: 1
Elakadt sor engedélyezése
Elakadás időtartama: 30

Ezek vannak, jelenleg nem töltök semmit, csak seedelek.. de a terhelés a következőn alakul
Ingadozik, hol 1-3 között.. most per pill ezt mutatja..
Terhelés: 3.88 3.22 3.09
Terhelés: 4.72 3.35 3.12

[ Szerkesztve ]

(#39927) SteveBeard válasza bela85 (#39926) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Valami egyéb terheli a routert. Ha nem fut semmi más, nem másolsz, akkor ez nagyon sok.

Steve

(#39928) bela85 válasza SteveBeard (#39927) üzenetére


bela85
aktív tag

Top alatt a minidlna foglal kb %VSZ 33%-ot.. de azt sem értem miért.. mivel már bescannelte a mappákat..
Transmission-nek írja %VSZ 41%-ot..de tényleg csak seedel..
Néha bejön valami Kworker ami a %CPU-t eszi 83%-ra

[ Szerkesztve ]

(#39929) Intruder2k5 válasza bela85 (#39928) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az kizárt dolog, hogy valaki a családban ráugrott a DLNA-ra? Illetőleg véletlenül nem a torrent letöltési mappa van megadva neki, és mivel az folyamatosan változik a letöltés miatt, így folyton scannel a DLNA is? Ehh, jut eszembe... Csak seed megy jelenleg!

[ Szerkesztve ]

(#39930) bela85 válasza Intruder2k5 (#39929) üzenetére


bela85
aktív tag

családban csak én használom a gépet :D így az kizárt.. viszont amit mondtál az nincs kizárva.. mivel /mnt/transmission a torrent mappa.. MiniDLNA-nak meg /mnt van megadva.. szóval van benne valami, hogy seed miatt változik talán valami és azért csinálja.. de akkor hogy tudnám kivitelezni, hogy ne foglaljon dupla helyet, de mégis amit épp letöltött adatot, azt ossza a minidlna is..

AMúgy van hogy 0.70 és 1.20-at ír ki terhelés..Luci-n nézem.. de egy menük közti kattintás (állapot->szolgáltatás) utána rögtön ugrál felfelé..

[ Szerkesztve ]

(#39931) Intruder2k5 válasza bela85 (#39930) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A LuCI eleve brutálisan terhel, főleg a realtime stat! (mondom ezt én, hallomásból, akinek nem is ilyen routere van, és LuCI-t sem használok) A transmission-hez meg szerintem van valami beállítás, ami a kész anyagokat áthelyezi egy másik mappába, és a DLNA-val csak azt kellene megosztani, nem az egész /mnt-t!

(#39932) bela85 válasza Intruder2k5 (#39931) üzenetére


bela85
aktív tag

A Transmission az incomplete mappába kezdi a dolgokat. majd ha kész, átteszi a done mappába..
Akkor esetleg megpróbálom hogy csak a /mnt/transmission/done mappát scanneltetem Minidlna-val

(#39933) DeLu_01 válasza krealon (#39873) üzenetére


DeLu_01
csendes tag

Köszi a választ!

A routerre kell kötnöm a fényképezőt, mert több napon át tartó felvételeket készítek, a laptopra kötve elég kényelmetlen lenne. Működnie kell, korábban egy D-Link DIR-635-ös routerrel kiválóan ment. Csak sajnos nem tudom a TP-Linken megoldani. Biztos hogy egyszerű a dolog, csak nekem nem megy. Addig jutottam hogy felraktam rá az OpenWrt oldal leírása szerint az USB-hez szükséges csomagokat, de nem tudom hogyan tovább. Ezért kérném a segítségeteket.

(#39934) suste válasza bela85 (#39932) üzenetére


suste
veterán

nálam ua mappa a letöltési és a DLNA mappa is
ráadásul a done mappát sem használok (tehát nincsen áthelyezés)
és így sincsen nagy load (igazmost már 3600-ost használok, de 1043-on isígy használtam)

[ Szerkesztve ]

(#39935) r3dsnake válasza Tamy (#39922) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

OpenWRT van.

Mi is ez a DMA hiba amúgy?

(#39936) SteveBeard válasza suste (#39934) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Szerintem fizikailag ugyanott marad a lemezen. Csak a mappabejegyzés változik. Ez nem hiszem, hogy növelné a terhelést. Egyszer töltöttem le egy nagyobb filmet, 27GB. Ekkora adatnál észre kellett volna vennem, ha elkezdi másolni.

r3dsnake
DMA hiba

[ Szerkesztve ]

Steve

(#39937) Rockatansky8


Rockatansky8
csendes tag

Üdv!

Ti mivel használjátok a routert? Pen, vagy külső hdd? Nekem egy 64 gb-os emtec usb2.0-ás pen van bedugva EXT4-re formázva. Alapbeállításon használva 20 torrentnél a wi-fi szakadozott, a vezetékes része jó volt. Most ezt a beállítást használom:

Puffer méret (MB): 0
Letöltési korlát: 512 kb/s
Feltöltési korlát: 512 kb/s
Feltöltési szálak torrentenként: 3
umask: 16
Globális partnerkorlát: 100
Torrentenkénti partnerkorlát: 10
Partner szolgáltatás típus: 0
Letöltési sor mérete: 1

Mit érdemes esetleg még beállítani?

Akinek fagy annak érdemes másik eszközzel is kipróbálnia, mert nekem is fagyott a régi pendriveommal. Az már egy kicsit kivan, win alatt is lassan lehet csak másolni rá.

(#39938) Tamy válasza r3dsnake (#39935) üzenetére


Tamy
senior tag

Akkor viszont én sem tudom. A tünetek eléggé arra utalnak, de OpenWRT alatt elvileg látszik a logban. Nekem szerencsére még nem volt ilyen problémám, így inkább csak hallottam róla, hogy van olyan ember, aki találkozott már olyannal, aki látott már ilyent :)

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#39939) suste válasza SteveBeard (#39936) üzenetére


suste
veterán

nem az átpakolás miatt írtam, hanem hogy a dlna ua mappát figyeli ahova a tm tölt....tehát ez nem okoz nagy load-ot.....

[ Szerkesztve ]

(#39940) SteveBeard válasza Tamy (#39938) üzenetére


SteveBeard
senior tag

...meg egy kitömött orrszarvút... :DD
bocs

suste

ja, értem

[ Szerkesztve ]

Steve

(#39941) Ninja Chick.


Ninja Chick.
tag

Sziasztok!

Érdekes kérdéssel fordulok hozzátok.
Router oldalon megoldható egyfajta adblock ? Úgy gondolom mint windows-ban a hosts file-os megoldás, csak linuxon a router felületén.

(#39942) doberman válasza Ninja Chick. (#39941) üzenetére


doberman
senior tag

valami proxy-s megoldással biztosan.. csak kérdés elég erős-e ehhez ez a hardver. mondjuk ez engem is érdekelne...

(nézem a csomaglistát: van benne pl tinyproxy... )

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#39943) Intruder2k5 válasza doberman (#39942) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem csak proxy-val lehet megoldani, megy az dnsmasq-al is! Legalábbis Tomato-hoz van ilyen script, ami gondolom némi módosítással szerintem megy OpenWrt-n is!

(#39944) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Valahol be lehet állítani egy időzítőt, hogy éjfél és reggel nyolc között se sugározzon wifi-t?
(gyári sw-vel kéne megoldani)

Szerk: Most próbálok belépni a router-be, de nem tud csatlakozni... Pedig az ip-je az alapértelmezett. (net van, wifin is)

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39945) Intruder2k5 válasza adamssss (#39944) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem gyári fw-ben erre nincs lehetőség! Indítsd újra a routert, aztán el fogod érni! Ez jellemző a típusra...

(#39946) dobyyde


dobyyde
csendes tag

Üdv!

PPPoE netet használok és sűrűn leszakadt a net kb 1 óránként, a belső hálózat müködik. Ezt a beállitást kipróbáltam. A LuCI-ban átírtam a z LCP echo hibaküszöböt 5-röl 15-re.(http://prohardver.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_29083-29083.html) és azóta (több mint 21 órája) nem szakadt le a net.Remélem ez egy megoldás lessz a szakadásra.Másik gondom az volt,hogy az usb-re kötött vinyót nem kapcsolta le a hd-idle.Megoldás az 1.1.7-es firmware-böl letöröltem az hd-idle 1.04-1-es verziót,és felraktam a korábbi 1.03-1-es verziót.Természetesen ujra fel kellett rakni a luci-app-hd-idle-t is
Igy müködik az időzités.
Remélem segítettem.
dobbyde

(#39947) kene84


kene84
senior tag

Please, valaki erre?

[link]

(#39948) adamssss válasza kene84 (#39947) üzenetére


adamssss
veterán

Nekem is ezt csinálta nagyon sokáig. Milyen neted van? T-home-os adsl/vdsl/optikai?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39949) kene84 válasza adamssss (#39948) üzenetére


kene84
senior tag

Digi féle pppoe

(#39950) adamssss válasza kene84 (#39949) üzenetére


adamssss
veterán

A digi saját készüléke adja a netet, vagy a tp link? (Arra gondolok hogy a tp link csak switch-ként funkcionál-e)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.