Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29455) Redpho


Redpho
csendes tag

Sziasztok!

Villám segítségre/infóra lenne szükségem..
Megadta magát a router-em, így kedden újat kell vennem. Elsődlegesen a TL-WR1043ND-at néztem ki.. OpenWRT-t szeretnék használni, az alap Wifi router funkciókon túl torrentezni (Transmission), USB HDD-vel kis NAS-ként, Samba-val ill. FTP-vel, stb. Lenne néhány gyors kérdésem a vásárlás előtt:

1. Milyen max torrent letöltést tud biztosítani OpenWRT-vel (egy 25 vagy 50 Mbps-os internet elérést ki tud használni?) illetve milyen gyors a Samba fájl átvitel kb?

2. Mekkora gond, hogy csak 32 MB RAM van benne? Ha jól láttam az első hozzászólásban, csak forrasztással lehet bővíteni. :(

3. Érdemes lehet a WR2543ND-t venni inkább +4e forintért (a Dual Band Wifi részét nem használnám ki), amiben 64MB RAM van eleve illetve újabb SoC (AR7242 vs. AR9132)? Esetleg gyorsabb a torrent letöltés is, s kihasználható egy 25 vagy 50 Mbps-os net torrentnél? Úgy látom az utolsó stabil OpenWRT (Backfire 10.03.1) még nem támogatja a 2543-at, de nem stabil trunk snapshotok igen? Ezek közül nyugodtan lehet rakni a legutóbbit?

4. Most látom, hogy a TL-WDR4300-ban pedig már 128MB a RAM és abban AR9344@560MHz SoC van és 2 USB, ami viszont még plusz 7e Ft. Vagy (csak) itt érezhető minőségi ugrás a torent/Samba sebességben? Szeretném kihasználni a teljes sávszélességet Torrentre, de nem drágább router-t vásárolva a szükségesnél.

Köszi előre is, sokat segíteni, ha még délelőtt kapnék válaszokat, mert kora délután már vásárlás. Bocsánat, nincs időm most végignézni 1 ekkora forum history-t! Persze amint megvan, belevetem magam.. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.