Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#2651) szaniszlo85


szaniszlo85
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek légyszíves!
TCL 50dp600x1 a típusa a tv-nek amit a telekomtól vettem! Hogyan lehet rá újabb firmware - t rakni? Hálózati szoftver frissítésnél azt írja hogy a legfrissebb van fent.
De nagyon elégedetlen vagyik a rendszerével! Nem jegyzi meg a youtube előzményeket, netflixen egy videó szüneteltetés és újraindítást követően ingadozik a hangerő, stb)
Lehet rá roku-t tenni vagy orvosolható ez a szar szoftver?
Köszönöm

(#2652) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Bocsi, már megint egy amatőr kérdés. Már azt hittem, hogy megértettem, aztán összezavarodtam itt a Samsung TU8002 miatt. :W
Szóval TCL ep660 vs Samu TU8002? Mindkettő 43 vagy 50 col.
Jól sejtem, hogy a Samu szebb képet produkál, és kiforrottabb az OS, ellenben a TCL Androidjára nagyobb az applikáció választék, gyakrabban frissül, és jobban együtt tud működni a már meglévő Mi Home hálózatommal? Valahol úgy érzem, hogy az androidé a jövő, és ha most akadozik is, talán jobban törődnek vele később. A Tizen viszont szimpatikus a maga kicsit minimalistább arculatával. Amúgy hardver szempontjából is szimpatikus a TU8002, csak kár, hogy nem tudom megnézni őket egymás mellett. :(
Holnap megyek szerződést hosszabbítani..... :Y

(#2653) Kiskutya válasza szaniszlo85 (#2651) üzenetére


Kiskutya
veterán

Először is nézd meg melyik van rajta utána húzd le [innen].
Van leírás is hozzá! Úgy látom a v445 a legújabb.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#2654) tomp válasza Kiskutya (#2653) üzenetére


tomp
félisten

Szerinted C81-re miért nem rakták fel a fw-t?
Bugos a fejlesztőknél is a 363?

(#2655) Kiskutya válasza tomp (#2654) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nemtom, kíváncsi leszek mikor lesz hozza az valószínű jó lesz nekünk is. Jött ki frissítés a netflixhez de sajnos az én problémám nem oldotta meg. Még mindig elkezd akadni a DV filmek olyan 15 perc után, majd kilépek vissza és megint jó 15 percig kb. Minden fw-vel ilyen volt nekem, lehet egyedi hiba.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#2656) tomp válasza Kiskutya (#2655) üzenetére


tomp
félisten

Szerintem az net hiba lesz. Írtad, hogy nálad nem valami gyors.
Netflix 4K Dolby Vision 15,25Mbps! Ehhez hozzájön még a hang azaz 16Mbps kell minimum. Nálam hibamentes. Kb 10mp alatt felmegy a minőség 4K-ra és végig tartja is. Igaz nálam gyors net van.

(#2657) Kiskutya válasza tomp (#2656) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nemtom régi tv-vel ment rendesen. Elméletileg 15.25 van kiírva infoba. Kb 16ot bír a hálózat. Ja és a Star Trek hiába db csak 1080p be jön de szerintem az alapból olyan a netflixen át csak 5-6m -val jön és az is elkezd szaggatni olyan 15 perc után.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#2658) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Egyébként tud valaki hivatalos magyar ügyfélszolgálatot? Bármi gond van kivel lehet beszélni vagy hova lehet emailt küldeni? Valaki itt valami Székesfehérvári szervízet írt régebben de ott nagyon fogalmatlan emberek dolgoznak.

hmm...

(#2659) Piftuka válasza Bobby G. (#2643) üzenetére


Piftuka
veterán

Óh, baxxa meg, tényleg! Nem te, hanem darius09.... Egyforma az avatarotok. :)

"Aquila non captat muscas."

(#2660) Piftuka válasza katona84 (#2646) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem "feleslegesen", mert ha érzékeny vagy a mozgásmegjelenítéssel kapcsolatos jellemző "anomáliákra", a szaggatársa, akkor a natív 100/120Hz-es panel fontos. :K

A fenti kérdést viszont azért nem helyesen tetted fel, mert két eltérő kategóriájú, és - ami még fontosabb - két merőben más méretű tévé összehasonlítását kérted.

Ez az "almát a körtével" esete. Nagyjából olyan, mint amikor egy közép kategóriás terepjárót, és egy felső-kategóriás sedan-t tennél egymás mellé, és megkérdeznéd tőlünk, hogy "szerintetek melyik autó lenne jobb?"...

Mert... Milyen célra? Milyen felhasználási területre? És melyek a preferenciáid, amikor televízióról van szó?

"Aquila non captat muscas."

(#2661) kecsawi


kecsawi
senior tag

65c715 tulajoktól érdeklődnék, hogy van jobb fw a 321-nél?

(#2662) Kiskutya válasza kecsawi (#2661) üzenetére


Kiskutya
veterán

Attól függ miben. Hdr szerintem jobb 363on meg mintha nagyobb lenne a fényerő.

hmm...

(#2663) Botika89 válasza kecsawi (#2661) üzenetére


Botika89
tag

363 nekem idáig a legjobb!persze ez sem tökéletes! :)

(#2664) Bobby G. válasza Piftuka (#2659) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Annyit azonban sikerült elérni, hogy beültetted a bogarat a fülembe ezzel a TU8002-vel. Bár, a Samu topicban is azt írják, hogy nem nagy eresztés, szóval lehet maradok droidnál.
Majd keresek valami egyedibb avatart... :K

(#2665) szaniszlo85 válasza Kiskutya (#2653) üzenetére


szaniszlo85
csendes tag

Köszönöm!
Ezeket milyen gyakran frissítik? Foglalkoznak egyáltalán még vele?

(#2666) Kiskutya válasza szaniszlo85 (#2665) üzenetére


Kiskutya
veterán

Fogalmam nincs mert az én tévém androidos. Ide nézz fel időközönként vagy próbálj meg valami külföldi fórumon nézelődni, nagyobb esélyed lesz. Magyarországon még szerintem most kezd kiépülni a TCL közösség.

hmm...

(#2667) Bear válasza Kiskutya (#2658) üzenetére


Bear
aktív tag

Én a wesupport@tcl.com címre írtam ma, amit a honlapjukon találtam. De ide angolul kell írni.... Magyart nem tudok, de ha lenne csak fent lenne a honlapjukon.

(#2668) Kiskutya válasza Bear (#2667) üzenetére


Kiskutya
veterán

Majd írj légyszives hogy jött e válasz és mennyire segítőkészek!

hmm...

(#2669) kecsawi válasza Botika89 (#2663) üzenetére


kecsawi
senior tag

Köszi Neked, meg Kiskutya-nak is. Felraktam a 363-ast a tcl-ről. :R

(#2670) Bear válasza Kiskutya (#2668) üzenetére


Bear
aktív tag

Oké. Én is kíváncsi leszek válaszolnak-e. A HBO csúszással kapcsolatban írtam nekik (ma derült ki számomra is, hogy csak bluetooth fejhallgatón keresztül csúszik el a hang kb. 10 perc lejátszás után) Illetve tettem néhány menüt (kinézet) javító javaslatot nekik.

[ Szerkesztve ]

(#2671) LilProphet90 válasza Bear (#2670) üzenetére


LilProphet90
senior tag

2 éve írtam nekik, nem válaszoltak. Hátha nagyobb sikered lesz.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#2672) Bear válasza LilProphet90 (#2671) üzenetére


Bear
aktív tag

Ne szomoríts el. :) Ha nem válaszolnak a jövő héten, akkor ezen a felületen keresztül is próbálkozom majd.

(#2673) LilProphet90 válasza Bear (#2672) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Ezen a felületen írtam nekik anno :D De akkor még újabbak voltak Európában, azóta csak bővítették a support-csapatot.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#2674) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok

Hol lehet megnézni, hogy mennyi üzemidő, bekapcsolás van egy Tcl tv-ben? Rendelnék egy C715-t de újracsomagolt.

(#2675) Kiskutya válasza beholder00 (#2674) üzenetére


Kiskutya
veterán

Azt nem tudom de túl sok nem lehet mert új modell.

hmm...

(#2676) Beniii06 válasza beholder00 (#2674) üzenetére


Beniii06
őstag

Ilyet szerintem nem tudsz megnézni rajta.

Sokkal olcsóbb, mint egy új? Én nem vállalnám be a kockázatot, lásd BestBuy topik, a boltok nem nézik át az elállás miattvisszaküldött terméket, lehet karcos, törött stb. is és utána neked kell bizonygatni, hogy nem te voltál. Alza vagy emag-on láttad?

"Got any other secret weapons?"

(#2677) darius09 válasza Bobby G. (#2664) üzenetére


darius09
tag

Gondold meg azt a TU8002-őt.... Nálam volt 2 is a 65"-osbol első készülék felhosodes es szeleknel zavaró be világítás. Másodiknál már nem volt be világítás de felhosodes igen... A feketeje szép nekem az tetszett a hang is okés a tavkapcs szerintem kiraly . Kinézetre szerintem szép készülék. Ha nem felgosodne nem küldtem volna vissza. A rendszere egész jól pörög.

(#2678) Bobby G. válasza darius09 (#2677) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Hát ez nem jó hír.... :( Kaptam egy hét "haladékot". Hazaküldtek a Vodától, hogy még van egy hét az előfizumból, és addig nem tudok variálni a csomaggal. (Nekem valahogy nem tűnik olyan rugalmasnak az ügyintézés a fúzó óta... :( )
Akkor a két típus körül Te az EP660-at választanád? Az a baj, hogy a keretbe amit most szánok rá, nem nagyon fér bele más. LG?

(#2679) darius09 válasza Bobby G. (#2678) üzenetére


darius09
tag

Arról sajnos semmi infóm nincs... Jelzem azért hogy a felhosodest csak fekete hatternel érzékeltem sima kep vagy videonal nem. A be világítás szerintem szerelési problema volt. Az zavaró volt filmeknel ami alul felül fekete sávos. De a masodik készülékkel ilyen baj nem volt de felhosodott.

(#2680) darius09


darius09
tag

Sziasztok valakinek van tapasztalata a samsung ue65tu8502 -el kapcsolatosan?

(#2681) szatyor1972 válasza darius09 (#2680) üzenetére


szatyor1972
tag

Szia!

Van: [link]

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#2682) Gino20 válasza Bobby G. (#2678) üzenetére


Gino20
őstag

Nekem a 75EP660-om ennyit tudott [link]
Természetesen ment is vissza a forgalmazónak. Lehet Te szerencsésebb lennél, de én már soha nem vennék belépő kategóriás TV-t hanem inkább gyüjtőgetek még (persze a drágább sem garancia a felhősödésre, de jó eséllyel kevesebb a csalódás plusz az egyéb tulajdonságok miatt is csak jobb lehet)

(#2683) kecsawi


kecsawi
senior tag

65c715-ön hogy van az alváskapcsoló?

(#2684) Bobby G. válasza Gino20 (#2682) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Az a baj, hogy nem látok jobbat, még drágábban sem a Voda kínálatában. Mint írtam, 50-55 col-nál nagyobbra nincs szükségem. :F Esetleg LG, de ott az OS-t nem ismerem. Vonz az Android a TCL-ben, mert itthon már erre építettem ki sok dolgot, de bizonytalan is vagyok a stabilitással kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#2685) Gmile78


Gmile78
újonc

Sziasztok!
Beszerzésre került a Telekomtól egy 65c715-ös készülék, még most ismerkedem vele. A 363-as fw-t feltettem, így már nem csúszik a hang optikán. Sajnos nem jöttem rá, hogy HDMI-n keresztül hogyan tudom a hangot kilőni a házimozira, de így optikán már legalább jó.
Amire még szintén nem sikerült rájönnöm, az az hogy hogyan tudom az srt feliratot rávarázsolni a filmre... csak az mkv fájlban lévő feliratot (angol) látja.
Gondoltam próbát teszek a VLC-vel. Na azzal jó a felirat viszont szaggat a kép... A filmek WD MyCloud-ról mennek, helyi hálózaton.
A képminőség elsőre nagyon jónak tűnik, főleg Dolby Vision vagy HDR filmeknél, de még a Telekom-os IP TV-s adásokra sem panaszkodom. Felhősödést nem tapasztaltam a 363-as fw-nél, ami gyárilag fent volt 317-es viszont nem volt 100-as.
Ha esetleg van valakinek tuti tippje a képminőség finomhangolására, azt szívesen veszem. :)
Ár/érték arányban szerintem verhetetlen a TV, bár a Hisense-t nem ismerem.

(#2686) tomp válasza Gmile78 (#2685) üzenetére


tomp
félisten

Milyen fényerő/kontraszt értékkel megy a TV? Világos mozgó jelenetnél nem látsz függőleges sötétebb sávot 363-al? Nálam látszik ezért nem tudom használni ezt a fw verziót. :(
Ha a HDMI ARC-ra van kötve a hang akkor fel kell ismernie. Nézd meg a beállításokban, hogy a T-Link be van e kapcsolva. Azon belül listáznia kell a CEC képes eszközöket. Ott a megjelenő házimozinál kapcsold be az "Erősítő" opciót. Ezzel gyakorlatilag az ARC-t engedélyezed.

(#2687) Gmile78 válasza tomp (#2686) üzenetére


Gmile78
újonc

A beállításokkal még nem játszottam, a fényerő 100-on, a kontraszt 90-en van, de nem látok függőleges sötétebb sávokat.
A feliratokat neked megjeleníti? mkv + srt

(#2688) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Voltam az ismerősömnél megnézni a 65q82r samsung tévét. Kíváncsi voltam mennyi különbség van a 2 tv között.(nekem tcl 65c715 van) Sokat nem volt időm tesztelni de megnéztem rajta mindent, otthoni körülmények között ugye egészén más mint az üzletben. A
2 tv ránézésre a külső dizájnt és anyag használatot nézve kimondhatom egy kategóriának tűnik. A keret ugyan úgy fém talán a c715 még keskenyebb is mint a samsung. Tükröződés szempontjából a samsung jobb szinte matt a felülete. Képminőség először a hagyományos kábel tévét néztem meg igaz neki digi kábel nekem t-sat van. Ahogy már mások is írták maga a színek kicsit élénkebbek még természetes módban is mint az én tévémen ez mondjuk nem előny valakinek jobban tetszik. A tcl szerintem természetesebb de az össz hatás nagyon szép a samsungon is. A mozgás megjelenítését nézve talán kicsit érezhető a 100hz de igazából én nem vagyok annyira érzékeny erre lehet más jobban észrevenné. Akkor lehet látni jobban a folyamatos mozgást amikor a motion plus talán ez a neve be van kapcsolva de ez nem minden esetben jó mert filmeknél szappan opera hatást idéz de sport műsornál marha jól néz ki. Aminél viszont látszik a 2 tv között a különbség az a fekete megjelenítése és a hdr műsor. A fekete valahogy sokkal mélyebb mint a c715-ön és ezáltal a fényesebb jelentetek effektek sokkal látványosabbak. Igaz hogy nincs dolby vision de amit tud az marha jól néz ki ebben jobb mint a tcl. Az is igaz hogy a fekete szerintem kicsit a részletek rovására is megy de valahogy az összkép nagyon jól mutat. Nem is a fényerő ami nagy mert nekem este főleg a c715 is kiégeti a szemem hanem inkább a csúcsfény amit nagyon jól kezel hdr anyagoknál. Sokkal több kép beállítási lehetőség van a tcl-en mint a samsungon vagy lehet hogy én nem találtam. A rendszer szerintem hasonló sebességű, nekem nincs bajom az androiddal sem. A hangja a samsungnak kicsit csalódás én többet vártam a 2.1 rendszertől és túl sok pluszt nem érzékeltem a c715-höz képest igaz én nem ehez vagyok szokva mert erősítőn keresztül hallgatok mindent. Mindent összevetve nincs szégyenkezni valója a c715-nek de azért hdr-ben odaver a samsung hiába nincs dolby vision. Szerintem árban a c715 nem ér 250-nél többet mint ahogy a q82r is max 350-et ér az én szubjektív véleményem szerint.

hmm...

(#2689) rainman72


rainman72
nagyúr

Hirek [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2690) Kiskutya válasza rainman72 (#2689) üzenetére


Kiskutya
veterán

De jó lett volna ha a C sorozat is már így jött volna ki. Szerintem sok probléma nem lenne. Nem is értem egy bevált rendszert miért androidra cserélte euba.....

hmm...

(#2691) Piftuka válasza Kiskutya (#2688) üzenetére


Piftuka
veterán

Érdekes lenne egy ilyen összehasonlítás (egymás mellett vizsgálva a két tévét) egy C815-tel is! :K

"Aquila non captat muscas."

(#2692) Kiskutya válasza Piftuka (#2691) üzenetére


Kiskutya
veterán

Igen, nem is gondoltam hogy ellenfele a c715, inkább arra voltam kíváncsi hogy eredeti áron egy 450ezres tv mit tud. De a hang csalódás és igazán hdr tartalomnál jön ki a tudása. Megmondom őszintén egy az egybe azért odaadnám érte az enyém. :D :D :D

hmm...

(#2693) sztomi1981 válasza Kiskutya (#2692) üzenetére


sztomi1981
tag

Pont most szemezek a 715-el, 230 körül tudnám venni, de úgy látom ennyiért azért nincs jobb választás. LG 7450 is beleférne de az nem jobb szerintem...

(#2694) Kiskutya válasza sztomi1981 (#2693) üzenetére


Kiskutya
veterán

55 vagy 65?

hmm...

(#2695) sztomi1981 válasza Kiskutya (#2694) üzenetére


sztomi1981
tag

65, t-nél annyi otthoni előfizetéssel meg némi kedvezmény

(#2696) rainman72 válasza sztomi1981 (#2695) üzenetére


rainman72
nagyúr

Az annyiért jó, lehet énis rákérdezek :DD
Lg felejtős,inkább a TCL

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2697) sztomi1981 válasza rainman72 (#2696) üzenetére


sztomi1981
tag

énis így láttam :).

(#2698) Kiskutya válasza sztomi1981 (#2695) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az nagyon jó ár annyit ér az lg-töl tuti jobb. Va panel nagyobb fényerő jobb fekete.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#2699) belashx válasza Kiskutya (#2698) üzenetére


belashx
senior tag

Listaáron 276e + az apró.
55-ös 237e Ft.
Rendeltem egyet az utóbbiból. Remélem tisztázódik az 5 év gari kérdése. (Nem rémlik az uccsó hozzászólás.)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2700) Kiskutya válasza belashx (#2699) üzenetére


Kiskutya
veterán

Remélem nem lesz szükség a garanciára mert írtam a szerviznek mailt .... De semmi válasz......

hmm...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.