Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#2351) Kiskutya válasza alexander12 (#2349) üzenetére


Kiskutya
veterán

Fat32 és igen helyi frissítés. Rámásolod, bedugod a tévébe ott helyi frissítés és ok ennyi.

hmm...

(#2352) alexander12 válasza Kiskutya (#2351) üzenetére


alexander12
aktív tag

Köszi, ki kell csomagolni vagy a Zipet másolom ?

kíváncsi, OP8T

(#2353) Kiskutya válasza alexander12 (#2352) üzenetére


Kiskutya
veterán

Amit eddig ide belinkeltek nekem egyiket se kellett kicsomagolni csak átmásoltam.

hmm...

(#2354) tomp


tomp
félisten

Tidal appot telepítettem. Mutatja az app, hogy az album Atmos Music minőségben van fent de mégsem Atmosban indítja el. Na ez érdekes.

(#2355) Kiskutya válasza tomp (#2354) üzenetére


Kiskutya
veterán

Megnézem én is. Vannak érdekességek a tvnek remélem idővel javítva lesz. Hivatalos frissítés még ki sem jött hozzá.

hmm...

(#2356) tomp


tomp
félisten

Na rövid tapasztalat:
Kép gyönyörű! Kipróbáltam HDR10+ és Dolby Vision anyaggal is. Belső lejátszóval a Dolby Vision-ös ".ts" filmek szaggatnak az elején. Nem jöttem rá, hogy miért. Saját lejátszó kb ennyit tud? :)
24p-s filmeknél kicsit darabos a kép. Vagy ennyire megszoktam 6év alatt a Sony féle folyamatos mozgást 24p-n? :F
Fényerejével nincs gondom. Youtube HDR kiégeti a TV-vel szembe lévő falat.
De a koax vételnél is le kellett bőven tekerni a fényerőt.
HDMI-ARC/CEC tökéletesen működik.

24p-s mozgást esetleg nem lehet valamilyen szerviz móddal módosítani? :D

[ Szerkesztve ]

(#2357) Kiskutya válasza tomp (#2356) üzenetére


Kiskutya
veterán

Van szerviz menü de én abba nem mertem piszkálni. Itt valaki segített hogy kell behozni olvass vissza hátha megtalálod.

hmm...

(#2358) alexander12 válasza Kiskutya (#2357) üzenetére


alexander12
aktív tag

kíváncsi, OP8T

(#2359) rainman72 válasza alexander12 (#2358) üzenetére


rainman72
nagyúr

Hdmi arc-hez kapcsolódoan nincs ott vmi,meg tudod nézni?
Konkrétan bekapcsolás!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2360) Kiskutya válasza alexander12 (#2358) üzenetére


Kiskutya
veterán

Köszi lementem. Ha van itt szaki aki bele mer piszkálni és van valami értelme akkor szóljon már légyszives, mert akkor én is belenézek. Engem leginkább az érdekelne hogy az 5.1 hangokat amik szépen átmennek a saját lejátszójával erősítőre azok a plex, vlc, emby stb... alkalmazások is küldjék át.

hmm...

(#2361) lipitloty válasza Bjoe007 (#2315) üzenetére


lipitloty
csendes tag

Szia! Én is ezzel szemezek, és gyulai vagyok. Esetleg ha megvetted, megnézhetem nálad? :DD

(#2362) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Gondoltam kipróbálom a Nova playert. Hihetetlen de ezen keresztül működik az 5.1 de hogy ne örüljek itt meg akadozik a kép. :O :O :O

hmm...

(#2363) vazsola válasza mistvan68 (#1416) üzenetére


vazsola
újonc

Múlt hónapban vettem TCL tv-t. Ugyanez volt a gondom. Azóta meglett a megoldás. Aktuális még a kérdésed?
A szervizmenübe (lásd: #2358 alexander12) kell beállítani 6425 kód alatt.

[ Szerkesztve ]

(#2364) XabaS válasza vazsola (#2363) üzenetére


XabaS
csendes tag

Szia!
Ezt kifejtenéd? Valószínüleg ez a problámám nekem is.

(#2365) rainman72


rainman72
nagyúr

65EP680 jó áron [link]
Vélemény,tapasztalat róla?

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2366) vazsola válasza XabaS (#2364) üzenetére


vazsola
újonc

A szervizmenübe kell belépni. Kontraszt menüpont alatt kell a kódot bepötyögni.

Beállítások menü (fogaskerék) – Kép – Speciális videó – Kontraszt (a kontraszt feliratra már nem kell ráokézni) – 6425 (Ezt a számsort kell beírni.)
Magyar nyelvű szervizmenü fog bejönni.
A „DVB-T2 és ország választása” -t kell átállítani „Ország szerint” alapértelmezettről „Be” kapcsolt állapotra.

Egyéb szervizmenü kódok: 1950, 6425, 9735.

(#2367) borand


borand
aktív tag

Hali! EP680as széria mennyire jó? Elég keményen leárazták a MM-ben és vagy a TCL vagy a 7es szériás Samsung lesz a befutó. Hallottam jókat és rosszakat is a márkáról, de talán itt van már elég konnkrét tapasztalat is a TV-vel kapcsolatban. Ja és 60 hó garit adnak...

(#2368) Kiskutya válasza borand (#2367) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem 65c715 van én elégedett vagyok vele. Mind a két típus va paneles a tcl-nek a színei szerintem természetesebb mint a általában a Samsung tèvèknek mert azok kicsit túlszaturáltak de valakinek pont az tetszik.

hmm...

(#2369) rainman72 válasza borand (#2367) üzenetére


rainman72
nagyúr

Persze hogy leárazták annyira lehetetlen ára volt hogy senkinek nem kellett :DDD :DD
Én is kérdeztem már amugy reggel,de még nem járt erre senki,akinek ez a tipus lenne!
Az alzás árra valamennyivel reálissabb!
Én 150ért vettem pár hete ezt,hasonló tudással,annyi hogy nincs android! [link]
Kiskutyának igazat adva,tényleg természetesek a színek,Tv Hd adásait szépen megjeleníti!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2370) Piftuka válasza borand (#2367) üzenetére


Piftuka
veterán

Annyi pénzért, amennyiért most a 65 colosat adják, nem kérdés, hogy jó vétel. Az 5 év garancia mellett már szinte ajándék a jelenlegi áron. :K

Egy 2019-ben piacra hozott, korrekt, jó kontrasztú, 60 Hz-es VA panellel szerelt tévéről van szó, Android OS-sel (annak minden előnyével és hátrányával).

Azt viszont érdemes tudni, hogy az EP6xx szériában az elérhető információk szerint nem állítható az interpoláció. (Tehát ha a mozgásmegjelenítést finomhangolnád, arra ennél nincsen lehetőség.)

Hasznos olvasnivaló: Technikai specifikációk

Szerk:

Alternatíva a "Hisense A7xxx" széria. (És azt az 55 colos, QLED "U7"-est is korrekt áron adják.)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#2371) borand


borand
aktív tag

Kár, hogy nincs kiállítva. Amúgy a Hisenset is néztem, de 150 alatt szeretném tartani az budget, szóval ez a kettő maradt... Alszom rá még egyet. A 40W-os hangszóró amúgy igaz?

(#2372) rainman72 válasza borand (#2371) üzenetére


rainman72
nagyúr

Melyik tvnél olvastál 40wattot?
A 65" ep680 160ezres áron korrekt nagyon!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2373) borand válasza rainman72 (#2372) üzenetére


borand
aktív tag

55colosnál annyit ír az MM adatlap. 65-ös a szoba méretéhez jó lenne és kellene is, viszont nem fér el a bútorok miatt, ezért csak 55-ben gondolkozom.

(#2374) rainman72 válasza borand (#2373) üzenetére


rainman72
nagyúr

[link] Technikai paraméterek

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2375) Piftuka válasza borand (#2373) üzenetére


Piftuka
veterán

A 40 Watt-os zenei teljesítmény valószínű barokkos túlzás, de a tévé hangerejével valószínűleg nem lesz problémád. Ezek a "lapos" tévék is kellően hangosak tudnak lenni.

A hangminőség az, ami elmarad az elvárttól. Csodák nincsenek... ha jó minőségű hangot szeretnél, akkor érdemes lesz majd egy sztereo hangfalpárt, vagy házimozi szettet is beüzemelned.

(Én mondjuk a tévémet tévé adáshoz a saját hangszóróival használom. Az egy 2015-ös, SONY, egészen korrektül szól. DVD és BD filmekhez viszont mindig beüzemelem az 5.1 DD hangrendszert.)

Azt pedig a legnagyobb jóindulattal tanácsolom, hogy a szobát tudjátok úgy rendezni, hogy a 65 colos is beférjen, akkor tegyétek meg.

Az 55 és 65 között a látott kép esetében azért elég nagy különbség van. A kijelző mérete soha nem lehet "elég nagy". :)

(Amúgy az 55 colos változatot is jó áron adja a MM, de a 65-ös jobb vétel ár/érték arányban.)

"Aquila non captat muscas."

(#2376) Kiskutya válasza Piftuka (#2375) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én is így gondolom szubjektív a hang megítélése. Nekem is egész használható a tv hangja de nyilván nem váltja ki az 5.1-es rendszerem. 55-röl váltottam 65-re és nem szívesen váltanèk vissza 55-re annyira megszoktam.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#2377) borand válasza Piftuka (#2375) üzenetére


borand
aktív tag

Köszi a tanácsot, megyek falat bontani, hogy beférjen. :DD

(#2378) Kiskutya válasza borand (#2377) üzenetére


Kiskutya
veterán

Bútorokat szedd ki, nem kell az tv-nek legyen hely! :D :D

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#2379) tomp válasza borand (#2377) üzenetére


tomp
félisten

Nekem új állványt kellett venni mert a régire nem fért fel még a középső lábakkal sem. Hát na. 65-ös méret nem kicsi. De már olyan könnyen megszoktam, hogy nem tudnék kisebbet nézni. :DDD

(#2380) Piftuka válasza borand (#2377) üzenetére


Piftuka
veterán

;]

No, azért az talán csak nem lesz szükséges... :N

"Aquila non captat muscas."

(#2381) Piftuka válasza tomp (#2379) üzenetére


Piftuka
veterán

"olyan könnyen megszoktam, hogy nem tudnék kisebbet nézni. "

:K Igen, ez így kezdődik, ha az ember filmrajongó.

Én kezdtem gyerekkorunkban a fekete-fehér, mono, fadobozos Videoton tévével. Ezt követően egy domború képernyős, de már "sarkított" 50 cm-es, japán gyártású Hitachi színes tévé.

Majd jöttek az első "nagy képernyős", 72 cm-es, 4:3 képarányú, "sarkított" Philips, Thomson, stb. CRT tévék, sztereo hangszóróval... Akkor az volt maga a "virtuális" valóság. :)

Ezeket követte az első Philips CCFL LCD tévé, immár 16:9 képaránnyal, de csak 32 colos méretben.

Majd egy 42 colos IPS paneles, Full HD LG készülék, míg eljiutottam a jelenlegi 55 colos SONY VA paneles LCD tévémig.

Amit nagyon kedvelek, de szeretnék minél hamarabb feljebb lépni egy minimum 75, de inkább ~80-90 colos 4k/8K HDR készülékre. Ugyanis az 55 col képátló néha már kicsi.

Hát így megy ez.... :)

"Aquila non captat muscas."

(#2382) beholder00 válasza borand (#2373) üzenetére


beholder00
tag

Nekem egy 5.1 házimozi lenne rákötve, szóval még dts sem érdekel, hogy nincs benne. Telekom akciói valahol azt láttam, hogy máig vannak. Ha holnap találok jobbat akkor én azt veszem, ha nem, akkor marad ez a 65", max 14 nap előtt nehezen de visszaviszem. Ha pl nem tetszene a képe.

(#2383) Piftuka válasza beholder00 (#2382) üzenetére


Piftuka
veterán

Telekom? A 65C715-re gondolsz?

Hátha érdekel... ebben az árkategóriában alternatívája kb. ez a tévé: HISENSE 65U7QF 65" UHD VIDAA Smart QUANTUM ULED televízió, 163 cm

"Aquila non captat muscas."

(#2384) tomp válasza Piftuka (#2383) üzenetére


tomp
félisten

A 65C715 ritka a Telekomnál. Múlthéten kaptak 1-2 darabot. Az egyiket én vettem meg. Jövőhéten kapnak megint. Kérdés, hogy mennyit.

(#2385) rainman72 válasza tomp (#2384) üzenetére


rainman72
nagyúr

Plusz még elkezdték emelni az árát :))

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2386) Bear


Bear
aktív tag

Sziasztok,

vettem egy TCL43EP660 TV-t a hálóba, amivel alapjaiban elégedett vagyok.
- androidos
- szép a képe
- a menüje gyors
- rendben van a WIFI, bár csak 2,4Ghz-es
- bluetooth is korrekt. Én csak ezzel használom éjszaka. Jó, hogy külön megjegyzi a BT-s és a normál hangerőt, mivel nálam a hangszórói le vannak halkítva az éjszakai használat miatt, a fejhallgató rácsatlakozásakor pedig az ott utoljára beállított hangerőre áll be.

Viszont van néhány működésbeli és menüvel kapcsolatos javítanivaló szerintem a rendszerben, ezek zavarnak többé-kevésbé:
- csatornaváltáskor a megjelenő csatornanév vastag szürke háttere kitakar egy jelentős részt a képből. Miért nem részben áttetsző?
- csatornaváltáskor az előző műsor címét mutatja, majd 4-5mp alatt befrissül az éppen futóra. (ehhez persze az kell, hogy időközben változzon a sugárzott műsor a csatornán)
- a műsorújságban lapozáskor az új lapon lévő csatornák esetén a lista “Nincs információ”-t ír, majd 1-2mp alatt befrissül
- átvált a háttérben a műsorújságban lapozgatáskor a fókuszban lévő csatornára. Persze csak a hang, kiválasztáskor jelenik meg hozzá a kép is.
- a távirányító hangos, nappal nem gond, de én éjszaka tolom, akkor már zavaró. Persze van androidos táv app a telefonra hozzá, bár az csak 1-2 alap dolgot tud.a csatornaléptető
- gomboknál felfelé lépkedve növekszik a csatornaszám, de ha a 4 iránygomb használatával lépkedek, akkor a felfele gomb a csatornalistában lefelé lépdel
- ha átállítom egy csatorna hangját Angolra, akkor az az összesre igaz lesz, ugyanez a feliratok esetén is. Ha pl.: HBO-ra kirakom a feliratot, akkor a TV2-n is lesz, ha van az adott műsoron. Reménykedem, hogy csak nem találtam meg a megfelelő menüpontot a beállításhoz.

És a legnagyobb gondom, hogy a feltelepített HBO GO appban késik a hang. Már nyomtam egy FR-t, illetve 2 frissítés is jött (most az itt pár napja linkelt 356-os szoft van rajta), de ezek nem oldották meg a hibát.

A kérdésem: nálatok jelentkezik hang probléma a HBO GO-ban? Mit érdemes még kipróbálni? Illetve a csatornához kapcsolt hang és felirat beállítására van ötletetek?

Köszönöm

(#2387) Kiskutya válasza Bear (#2386) üzenetére


Kiskutya
veterán

Optikán nekem is csúszott a hang (65c715) HDMI arc-on minden ok. Hang beállításba nézz be talán valamelyik menüben volt hang kèsleltetès.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#2388) XabaS válasza vazsola (#2366) üzenetére


XabaS
csendes tag

Köszönöm!

Most legalább megvan az összes csatorna a MindigTV-n. Az asszony újra örül. :)

Ami nem oldódott meg még az, hogy a (szerintem) gyenge bitrátájú rajzfilmeknél ( M2- őn a zöme ilyen) gyakran ugrál a rajzfilm karakter mozgás közben, míg a háttér normális.

A készülék: 65 EC780 356-os verzióval

[ Szerkesztve ]

(#2389) XabaS


XabaS
csendes tag

Tudjátok mi a különbség a P és a C szériás 715 -ös között?
A telekomnál most lehet kapni 50P715 típust 130 ezerért [link]

(#2390) tomp válasza XabaS (#2389) üzenetére


tomp
félisten

P széria csak HDR10-et tud, kijelzője 8bit + FRC(habár 55-ös méretben a C715 is ilyen)
Csak Dolby Digitalt tud és nincs AC-s wifi.
Utóbbi 2 gondolom csak szoftveres tiltás mivel ugyan az az SoC van benne.
displayspecifications

(#2391) Bear válasza Kiskutya (#2387) üzenetére


Bear
aktív tag

Igen, de a hangcsúszás a telepített Android TV-s HBO GO esetén van. És a Youtube esetében is tapasztalom, bár azt ritkán nézem a TV-n. A hang beállításban ez a menüpont csak a TV esetében jelenik meg, ha app futtatása közben hívom, akkor elő nincs ott.

(#2392) XabaS válasza tomp (#2390) üzenetére


XabaS
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.

Anyósom akar 50 colos tévét. Melyik a jobb vétel? Az árak közel azonosak jelenleg.
- 50P715 (2020-as modell)
- 50EP680 (2019-es modell)

[ Szerkesztve ]

(#2393) rainman72 válasza XabaS (#2392) üzenetére


rainman72
nagyúr

Annyira egetverő különbség nem nagyon van,a 680s fényereje nagyobb,de amugy mind2 elég alacsony,főleg a P715
Összeségébe valamivel a P715 a gyengébb,a 680s már elég jó panallel van!
Mindennapi használatra,tévézésre mind2 jó!
De ha választani kéne inkább a 680,
Középtalppal jobban is mutat,de kinek mi tetszik

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2394) Kiskutya válasza XabaS (#2389) üzenetére


Kiskutya
veterán

A P quhd a C qled most hogy élőben látható e valami különbség képminőségben azt nem tudom. Illetve a P 100cmr a C 200cmr én úgy gondolom valamivel jobb a mozgás megjelenitèse a C-nek.

hmm...

(#2395) Mr/Brooks


Mr/Brooks
csendes tag

Szervusztok egy jó ideje lvasgatom a topicot, és szeretném feltenni a nagy kérdést, mert borzasztóan vacillálok. Eleve nem bírom eldönteni, hogy 65" közepes tv, vagy egy kicsit fullosabb 55"-os. Szóval plz help!!! 😀
A kiszemeltek:
TCL 55C815 vagy
TCL 65C715

Más márka esélyesei:
Philips PUS8804 (ez a W&B hangrendszer az ambilight, a 4Hdmi, és a cool távirányító miatt)

Vagy a legújabb, felfedezettem, de egyben legdrágább is a:

HIsense 65U8QF
(120hz, és az 1000nit, illetve a direct led, es a local dimming miatt. Viszont designra jobban bejönnek a TCL-ek, és olcsóbbak is)

Ps:A Philips meg tele van fearure-el, szóval nagyon belegabalyodtam!
Köszönöm ha valaki mentőövet dob 😀😀😀

Kérdezz bátran, és köszönöm a válaszod!

(#2396) rainman72 válasza Mr/Brooks (#2395) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem lesz egyszerű :DD
Szükitsük 3ra,ha kettő TCL van,akkor inkább a C815!
Mind3-t megvenném 1szerre :DD
Design alapján az baj,sztem mind a 3 nagyon jól néz ki!
Tudás alapján a Philips lenne a 3.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2397) rainman72 válasza rainman72 (#2396) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem lesz egyszerű :DD
Szükitsük 3ra,ha kettő TCL van,akkor inkább a C815,viszont a C715 is jó model!
Mind3-t megvenném 1szerre :DD
Design alapján az baj,sztem mind a 3 nagyon jól néz ki!
Tudás alapján a Philips lenne a 3.
[link] Összehasonlitás
Legjobb talán a U8QF,de ez meg a TCL még nincs annyira itthon elterjedve!
Hisensenek van a legnagyobb fényereje,és FALD ledes!
Panel tekintetében is inkább a VA!
Philips,akkor vedd ha nagyon kell az ambilight,ami persze megéri,nekem is van!Mellette szól még a B&W hang is,persze nem 1 házimozi!
Méret inkább a 65"
Én is pár hete vettem meg az elsőt,nagyon nagy ugrás az 55 után!
Nem kell kisebb,rájöttem!
Ha befér akkor inkább az!
Ez egy egyéni vélemény,nem muszáj hozzá tartani magad :DD

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2398) Kiskutya válasza Mr/Brooks (#2395) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én, hogy már megvan a 65-ös tv biztos nem cserélném kisebbre annyira megszoktam. Biztos jó tv a 815 de én annyit nem szántam rá amennyivel drágább ugyanabban a méretben a 715-höz képest. Valamiért én a philips tévéket soha nem szerettem de ez csak szubjektív vélemény. Az u8qf is nagyon jó tv tesztek alapján viszont valaki írta hogy a rendszerèn nincs pl HBO go. Árban is drágább a 715-höz képest. Szerintem először a méretet döntsd el de ahogy írtam is ha már egyszer lesz egy 65-ös téved nem akarsz majd kisebbet.

hmm...

(#2399) Mr/Brooks válasza rainman72 (#2397) üzenetére


Mr/Brooks
csendes tag

Köszönöm a válaszod, hát én is pont így vagyok vele legszívesebben megvenném mindhármat legalább egy két napig teszteljék őket és úgy dönteném el.. 😂 Valamivel közelebb kerültem a megoldáshoz, egyre inkább érzem, hogy megbánnám ha nem 65"-t vennék. Viszont itt jön a második dilemma, hogy jelenleg a "legolcsóbb" a C715 a maga 299-e Forintjával, akkor viszont meg már csak plusz 30e a Hisense 120-hzes full array panellel... 🤪

Kérdezz bátran, és köszönöm a válaszod!

(#2400) Mr/Brooks válasza Kiskutya (#2398) üzenetére


Mr/Brooks
csendes tag

Köszi a meglátást. 65 lesz ez már szinte fix. Így viszont kiesik a c815 mert az (nekem) horror 399 ezerért. És a philips pedig nincs ekkorában. 😢

Kérdezz bátran, és köszönöm a válaszod!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.