Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#2551) tomp válasza Kiskutya (#2550) üzenetére


tomp
félisten

Nekem menü nem volt de ha boot alatt rá volt kötve a soundbar akkor bekapcsolt és azon ment a hang.

(#2552) Kiskutya válasza tomp (#2551) üzenetére


Kiskutya
veterán

Remélem a következő hónapban legalább ennyit fog fejlődni az fw.

hmm...

(#2553) Botika89 válasza Kiskutya (#2552) üzenetére


Botika89
tag

Kíváncsi leszek mit hoznak össze! :)

(#2554) rainman72


rainman72
nagyúr

Itthon is adhatnák ennyiért [link] :W

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2555) Kiskutya válasza rainman72 (#2554) üzenetére


Kiskutya
veterán

Lesz még itthon is ennyi szerintem. Mondjuk többet nem is ér mint ahogy a 65c715 sem ér 250.000-nél többet.

hmm...

(#2556) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Friss külföldi teszt: [Tcl c715]

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#2557) Piftuka válasza Kiskutya (#2555) üzenetére


Piftuka
veterán

Egy televízió készülék sem ér többet. :N De hát ilyen világot élünk...

Mindenesetre a TCLC815 nekem is szimpatikus. Jó volna ebben az ársávban a 75 colos változata! :)

"Aquila non captat muscas."

(#2558) Kiskutya válasza Piftuka (#2557) üzenetére


Kiskutya
veterán

Biztos nagyon jó tv, 55-röl váltottam 65-re de szívesen néznék egy 75-ös tévét is :D :D

hmm...

(#2559) Piftuka válasza Kiskutya (#2558) üzenetére


Piftuka
veterán

Biztosan klassz lehet akkora méretben is. Tudod, nekem egy egészen kiváló, 55 colos SONY tévém van, ám időnként már kicsinek találom.

Ráadásul éppen átalakítás alatt a szoba... még messzebb fog kerülni a nézési pozíciótól, így lassan már tényleg "érik" a váltás a nagyobb képátlóra.

55 colról, 75-nél kisebbre nincsen értelme lépni. A Samsung Q9/95 adná magát, de soha nem fizetnék 2-3 millió forintot egy tévéért, de még 1 milliót sem.

Sajnos a TCL "Mini LED FALD"-os X szériája is nagyon drága, ezért reálisan a Hisense U8Q, vagy a TCL C815 irányába kell majd továbblépnem.

Mivel sajnos a Hisense csak 65 colos méretig készíti azokat a tévéit, ezért még jobban szűkülnek a lehetőségek. A C815 tehát abszolút reális alternatívának látszik.

"Aquila non captat muscas."

(#2560) Kiskutya válasza Piftuka (#2559) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem az 55 után is nagy változás volt a 65 igaz kb 1 nap alatt megszoktam és szinte már nem is látom nagyobbnak.

hmm...

(#2561) tomp


tomp
félisten

Miután felment tegnap a 252 majd vissza a 321 azt kell mondjam, hogy most a leggyorsabb a TV! Minden menü animáció gyorsabb lett. App indulás is sokkal gyorsabb lett. Belső lejátszó is gyorsabban indítja a filmeket. Érdekes. TV bekapcsolásnál is gyorsabban bootol be a droid.

(#2562) kecsawi


kecsawi
senior tag

65c715 megérkezett, nagy, szép, de gépre rakva nem tetszenek az alapszínek. Kalibrált, vagy hozzá közel álló beállítást tud valaki javasolni? filmek, youtube gyönyörű de monitorként be kéne állítani.

[ Szerkesztve ]

(#2563) Kiskutya válasza kecsawi (#2562) üzenetére


Kiskutya
veterán

Sokat levettem én is a színtelitettségből a dinamikus kontrasztot kapcsold ki ha még nincs. A szinhőmérsékletet normálra állítottam de pc-hez konkrét beállítást nem tudok mert nincs rákötve. Ja és rakd fel az új frissítést mert az is hoz változást!

hmm...

(#2564) Kiskutya válasza kecsawi (#2562) üzenetére


Kiskutya
veterán

Régen használtam pc-t tv-hez de nézz be a VGA beállításokba is lehet ott kell valamit állítani.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#2565) tomp


tomp
félisten

A TV kizárólag csak a Dolby Vision SL Profile 5-öt támogatja.
Na de! ExoPlayerrel simán megy a Makemkv-val létrehozott Dolby Vision mkv!
Pedig az nem Profile 5-öt készít! :D
Csak sajnos a hang itt is max sztereó. De legalább van Dolby Vision!

(#2566) kecsawi válasza Kiskutya (#2563) üzenetére


kecsawi
senior tag

Köszönöm! :R

(#2567) leroyclub


leroyclub
senior tag

Sziasztok! 75-ös TV vásárlás elött állok és nézegettem a TCL-eket. Appok tekintetében hogy áll? Sima TV adást alig nézünk, Yt, Netflix, HBO megy sokat. Ezek hogy működnek? Itt is van külön app mint az LG, Samsung tv-ken? PS4 lenne még rá kötve. Összeségében mik a vélemények ezekről a Tv-kről? Eddig Samsungban gondolkodtam. Van amiben ezek jobbak?
Szerk: Közben megtaláltam hogy ezek Androidos Tv-k. Tv-n még sosem próbáltam. Telefonon annyira nem szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#2568) Kiskutya válasza leroyclub (#2567) üzenetére


Kiskutya
veterán

Rendszer gyors, minden amit írtál van. HBO go, netflix tökéletesen működik. YouTube-on valakinek akad a 4k hdr 60fps ez remélhetőleg javítva lesz. Mozgás megjelenitèse szerintem jó színek szépek, természetesek. Az hogy jobb e mint egy Samsung neked kell eldönteni. Akinek tcl van biztos azt dicséri akine Samsung az meg azt. Általános vélemény hogy a samsungnak túlszaturáltak a színei.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#2569) Botika89 válasza leroyclub (#2567) üzenetére


Botika89
tag

Szerintem Samsungot vegyel!én TCL választottam de hiba volt!rendszer laggos akad dolby vision akad!YouTube akad hang csúszik stb stb ebből még messze lessz mire jó lessz! :W

(#2570) Kiskutya válasza Botika89 (#2569) üzenetére


Kiskutya
veterán

Miért nem küldted vissza?

hmm...

(#2571) Kiskutya válasza Botika89 (#2569) üzenetére


Kiskutya
veterán

Egyébként samsungon biztos nem fog akadni a dolby vision mert mert nincs is nekik. :) :) :) :) :)

hmm...

(#2572) Piftuka válasza leroyclub (#2567) üzenetére


Piftuka
veterán

Mennyi pénzt vagy képes, és hajlandó költeni a célra?

Melyik Samsung, és melyik TCL készülékeket találtad szimpatikusnak?

"Aquila non captat muscas."

(#2573) Piftuka


Piftuka
veterán

Vótmá? :)

TCL Launch 2020 6-Series (R635) Mini-LED TV: 120Hz, QLED, VRR, Dolby Vision

Én jelenleg ezt a készüléket várom a legjobban!

Ha és amennyiben olyan jó lesz, mint a TCL ígéri, és amennyire a világ házimozi rajongó fele várja, és valóban annyira olcsó lesz, mint mondják, akkor szerintem megvan a következő televízióm. :K

A legjobb hír ugyanis, hogy 75 colos méretben is elérhető lesz! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#2574) rainman72 válasza Piftuka (#2573) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem igen,a DS-re is most került ki [link]
Meg 1 másik tipus is [link]
Kérdéses lesz-e itthon?

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2575) Gino20 válasza Piftuka (#2573) üzenetére


Gino20
őstag

Van infód, hogy az EU-ban is elérhető lesz? Nem USA modell? Ott most is baromi jó TCL TV-k vannak ,,fillérekért"
Sajnos nem tudom elképzelni, hogy 1400 dodóért lesz ilyen az EU-ban, hazánkban :(
Remélem tévedek, mert ez engem is érdekelne. Nézési távolságom ~4.5m és jó-jó a 65", de pár napig használtam 75"-t, ami nagyon kellene ekkora nézési távra.

(#2576) Gino20 válasza leroyclub (#2567) üzenetére


Gino20
őstag

Pár napig volt TCL 75EP660, de botrány volt, mint a legtöbb belépő kategóriás TV (pár hsz-t olvass vissza és láthatod a TV-ről készült képeket is). Lassú menü - droid, brutál foltos, felhős kijelző, szemet bántóan lassú képfrissítés. Tudtommal TCL-nek hazánkban nem igen van ennél jobb 75"-osa, így Én ezt nagyon nem tudom ajánlani. Ez esetben már (tesztek alapján) sokkal inkább Hisense 75B7510-et vennék. Kb azonos ársáv

(#2577) Kiskutya válasza Gino20 (#2576) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem pl semmi ilyen nincs a c715-el. Vannak szoftveres gondjai de felhősödés rossz mozgás nincs. A rendszer meg gyorsabb mint az LG webos volt.

hmm...

(#2578) Gino20 válasza Piftuka (#2573) üzenetére


Gino20
őstag

Ha jól látom Roku TV, vagyis azt feltételezném, hogy USA modell lesz :(((

(#2579) Gino20 válasza Kiskutya (#2577) üzenetére


Gino20
őstag

Persze, persze, de nem összekeverendő a C715 kb középkategóriás QLED TV egy belépő modellel ;) . AZ Eu-ban forgalmazott modellek esetén egyenlőre nagy csoda nincs. Kb a C715 és C815 ami javasolt és korrekt áron megvehető, de sajnos ez ennyiben ki is merült. Pl. 75"-ban nálunk csak moslék van :(((

Amúgy nincsenek nagy csodák más gyártóknál sem. 19-es vagyis a 20-hoz képest azonos számozással a jobb samu QE65Q70R-t használok és tényleg tud kegyetlen szép kontrasztos képe lenni, de az 5 éves szintén samu 55JU6300-nak jobb volt a képfrissítése. Persze kontrasztban, színvilágban jelentős a különbség. Q70R-en ha ki van kapcsolva vagy le van véve az interpoláció, akkor engem szemmel láthatóan zavar, hogy akad, ,,darál" a kép és auto-n van vagy feljebb veszem, akkor előfordul, hogy ,,szellemképesedik" vagy nem is tudom mi erre a jó szó :) szóval van itt is némi kompromisszum

[ Szerkesztve ]

(#2580) Kiskutya válasza Gino20 (#2579) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem is csak ez a c715 meg 815 keltette fel a figyelmem. Vannak a c715-nek is hibái de bízom benne hogy javítva lesz szoftveresen.

hmm...

(#2581) Botika89 válasza Kiskutya (#2577) üzenetére


Botika89
tag

a c715 már valaki jelezte itt hogy felhősődőt!

(#2582) Kiskutya válasza Botika89 (#2581) üzenetére


Kiskutya
veterán

Előfordulhat meg fw függő is. Egyébként ez más gyártóknál is így van sajnos, elég ha beleolvasol miket írnak mostanában az új lg tévékről.

hmm...

(#2583) Piftuka válasza Gino20 (#2578) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagyon remélem, hogy Európában is forgalmazzák majd! (Említik, hogy jön a 8-as széria is.)

Mert ahogyan mondtad, 75 colos (vagy nagyobb) méretben egyelőre nincsen "épkézláb" megoldás nálunk...

Amúgy jó volna, ha a Hisense is belépne a nagyobb képátlójú készülékek piacára, mert a jobb tévéik 95%-a csak maximum 65 colos méretben érhető el!

És bizony, amikor házimoziról beszélünk, a "kijelző mérete soha nem lehet elég nagy"! :N

"Aquila non captat muscas."

(#2584) Piftuka válasza Botika89 (#2581) üzenetére


Piftuka
veterán

A "felhősödés", fényszivárgás nem "C715-függő", hanem LCD-specifikus jelenség.

Sajnos minden készülék esetében van egy bizonyos % esély arra, hogy ilyen szempontból rosszul sikerült panelt fog ki a felhasználó!

Mivel az egyes gyártók rengeteg féle "panelszendvicset" alkalmaznak, és az egyes szegmensekbe készülő televízióik építési minősége is nagyban eltérő lehet, ezért az a bizonyos százalék nem egy meghatározható, állandó szám.

Bizonyos modellek jobban sikerültek, és alig hallani vonatkozó panaszt velük kapcsolatban, más konkrét típusok esetében pedig a felhasználók zömének nem volt szerencséje azon a bizonyos "panel lottón".

"Aquila non captat muscas."

(#2585) tomp válasza Botika89 (#2581) üzenetére


tomp
félisten

Nálam csak a 321-nél újabb fw-el jelentkezik a függőleges sötét sávosodás/felhősödés.

(#2586) Botika89 válasza tomp (#2585) üzenetére


Botika89
tag

Szerinted melyik jobb 321 vagy 363?

(#2587) tomp válasza Botika89 (#2586) üzenetére


tomp
félisten

Nálam a 363-as csúnya felhősödést, függőleges sötét sávosodást eredményezett!
Szebb a HDR képe a 363-on csak a felhősödés ne lenne...

(#2588) Kiskutya válasza tomp (#2587) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én is csak a hdr miatt hagytam meg a ps4 is szebb.

hmm...

(#2589) tomp válasza Kiskutya (#2588) üzenetére


tomp
félisten

Neked nincs foltosodás/felhősödés a 363-al?

(#2590) Kiskutya válasza tomp (#2589) üzenetére


Kiskutya
veterán

Gyors mozgásnál enyhén látható de engem annyira nem zavar. Az tény hogy ebből a szempontból 321 volt a legjobb mert azon semmi nem volt.

hmm...

(#2591) Botika89 válasza Kiskutya (#2590) üzenetére


Botika89
tag

Szürke színnel látszik jol a felhősodés/függőleges sávok!

(#2592) tomp válasza Botika89 (#2591) üzenetére


tomp
félisten

Dunkirk: homokos tengerpart és kék ég. Mozog a kamera és látszik, hogy nagyon nem oké.

Most a 321-ről visszamentem 318-ra. A menü gyorsabb! Még nem volt fent a 318-as fw.

(#2593) Kiskutya válasza Botika89 (#2591) üzenetére


Kiskutya
veterán

Igen.

hmm...

(#2594) Piftuka válasza Gino20 (#2579) üzenetére


Piftuka
veterán

"zavar, hogy akad, ,,darál" a kép és auto-n van vagy feljebb veszem, akkor előfordul, hogy ,,szellemképesedik" vagy nem is tudom mi erre a jó szó "

A szaggatást "stutter/judder" elnevezéssel illetik, a második jelenség, az "elmosódás", avagy "blur". ;)

"Aquila non captat muscas."

(#2595) rainman72 válasza Piftuka (#2583) üzenetére


rainman72
nagyúr

A cikk szerint Usa és Canada :U [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2596) tomp


tomp
félisten

Úgy tűnik az ExoPlayerrel rendesen kimegy a hang HDMI-n!
Ezen felül megy a Dolby Vision is!
Sőt! Miközben a TV saját lejátszója csak a Profile 5 féle BL+RPU-t támogatja(erre van licensz) ExoPlayerrel megy a makemkv-val készített Profile 6-os BL+EL+MEL+RPU felállás is mkv-ból. :D :)

(#2597) Kiskutya válasza tomp (#2596) üzenetére


Kiskutya
veterán

Na akkor este kipróbálom, nem akad? Nézzétek van ph teszt 55c715. Még csak átfutottam de írnak egy két érdekes dolgot. Pl nincs felskálázás a tvnek...

hmm...

(#2598) tomp válasza Kiskutya (#2597) üzenetére


tomp
félisten

Csak annyi akadás van amit egy 24p-t nem tudó lejátszó alkot. Nem vészes. Teljesen nézhető szerintem.

Annyit írnak, hogy nem találtak felskálázáshozt. De van! Ezt egyszerűen látom! VodafoneTV boxot 4K-ra állítom akkor a HD csatorna csúnya. Ha 1080p-re állítom azaz a TV is 1080p-t kap akkor sokkal szebb! Azaz a TV végzi a felskálázást.

Az alkalmazott Direct-LED háttérvilágítás, azaz hogy a fénykibocsátó diódákat nem a keretbe építették, hanem rács alakban helyezték el, elméletileg lehetővé tenné jó a homogenitást. Ezzel viszont a TCL C715 adós maradt, ugyanis műszeres méréseink alapján az egyes képtartományok között az eltérés elérheti a 16,43 százalékot is. Viszont mivel az átmenet nem durva, ezért látványos felhősödésbe, foltosodásba a hétköznapi használat során nem futottunk bele.

Ezek alapján szerintem a friss fw-el emiatt okoz felhősödést. Elmászik a háttérvilágítás vezérlés és nagyobb lesz az eltérés.

Érdekes, hogy az Atmos és a TrueHD gondot okozott nekik. Nálam gond nélkül felismeri és tovább adja. Vagy az a gondjuk, hogy sima audio fájlként nem tudja értelmezni? Az nem újdonság. Atmost a Windows sem ismeri fel mint ac4 de ha filmben van Atmos azt már igen.

(#2599) Kiskutya válasza tomp (#2598) üzenetére


Kiskutya
veterán

Biztos hogy van felskálázás mert a PS4 slim is jól néz ki. Láttam már olyan monitoron ami nem skáláz fel hát kegyetlen szarul néz ki szóval biztos észrevettem volna ha nem.

hmm...

(#2600) Botika89


Botika89
tag

Tegnap én is ki próbáltam a Mortal Kombat 11 et!363 as softal!ps4 proval pofám le szakadt olyan szép HDR képet adót! :C

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.