Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#2451) rainman72 válasza Kiskutya (#2439) üzenetére


rainman72
nagyúr

A 65s ára fentebb ment az 55s meg lentebb :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2452) Kiskutya válasza rainman72 (#2451) üzenetére


Kiskutya
veterán

Mondjuk így reálisabb az 55.

hmm...

(#2453) tomp válasza Kiskutya (#2450) üzenetére


tomp
félisten

Gyorsindításnál tapasztalható felhősödés itt is van de más hibát nem találtam.
A menü kicsit gyorsabb lett, HDR10+ és Dolby Vision jobb lett.

(#2454) Kiskutya válasza tomp (#2453) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ok akkor felrakom. :)

hmm...

(#2455) tomp válasza Kiskutya (#2454) üzenetére


tomp
félisten

Hmm inkább ne!
3óra Netflix után elkezd a Netflix lejátszás akadozni! :Y
Megy vissza a 321. Inkább maradok a 321-en aztán ha lesz hivatalos frissítés csak akkor fogok frissíteni.

(#2456) Kiskutya válasza tomp (#2455) üzenetére


Kiskutya
veterán

Már feltettem :) :) :) mindegy kicsit tesztelem és visszateszem a másikat.

hmm...

(#2457) rainman72


rainman72
nagyúr

Huu de csend van,senki nem vesz TCL tvt :D
Nem androidos tvn hogy lehet megfrissiteni a Netflixet?
Az Lg felajánlotta,TCL-nél nem találom,sokszor nem tudom meg se nyitni!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2458) Botika89


Botika89
tag

Sziasztok!Két hete vettem egy 65 TCL C715 típusú TV-t!tapasztalataim: a létező összes firmware-t ki próbáltam de a dolby vision s tartalmak akadnak a hang csúszik!YouTube 4k HDR 60 fps szégyen hogy akad egy 800 Angol fontos tvn ráadásul 2020!és nem WiFi n használom hanem kábellel!ennyit nem szívtam még egy tv-el!előtte egy LG 50Uk69 volt azon soha nem akadt meg a YouTube 4K HDR !és semmi sem mindent vitt szépen!de ez hát idáig nem győzött meg!jelenleg a V8-R851T02-LF1V348.014990 firmware van rajta!de a létező összeset ki próbáltam!(295,356,363)egyik sem hozta a kötelezőt!szerintetek lesz még jobb?vagy ez ennyit tud? :( :F

(#2459) smidipeti1 válasza tomp (#2455) üzenetére


smidipeti1
tag

Xda - s fórumon dicsérik az új 363 fw - t, lehet este felteszem kipróbálásra

(#2460) Botika89


Botika89
tag

Ja van pozitívum is! PS4 Pro-val nagyon is jól teljesít játék módban!szép a HDR a fényerő is rendben van szinek is!itt nem tapasztaltam negativumot! :R

(#2461) Kiskutya válasza Botika89 (#2458) üzenetére


Kiskutya
veterán

Mivel használod a hangot tippem szerint optikán keresztül? hdmi arc-on nálam nem csúszik a hang optikán viszont voltak gondok... Rengeteget szívtam én is szerencsére a hdmi arc megoldotta.

hmm...

(#2462) Kiskutya válasza smidipeti1 (#2459) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nálam 363fw-n a ps4 hdr játéknál elkezdtek csíkozódások bekúszni a képbe ezért én le is szedtem. Nálam még mindig a 321 a legjobb.

hmm...

(#2463) Botika89 válasza Kiskutya (#2461) üzenetére


Botika89
tag

Igen a hdmi arc a megoldás ott nincs hang csúszás!de a kép akadás dolby vision tartalommal és YouTube 4k HDR 60 fps továbbra is jelen van!mi a fene nem futotta jobb CPU ra vagy én nem értem 2 éves LG gond nélkül visz mindent! :(((

(#2464) Kiskutya válasza Botika89 (#2463) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ezekkel én nem tudtam normálisan tesztelni mert dv tartalom max netflixen van ott megy szépen. A YouTube videók meg örülök ha 1440p-be mennek 16m net mellett..... Vannak gondok szoftveresen a tévével mivel még új modell remélem idővel javítva lesz. Csak azért nem küldtem vissza mert szerintem kép minőségben veri az lg 6950-et

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#2465) Botika89 válasza Kiskutya (#2464) üzenetére


Botika89
tag

Igen szerintem is veri a 6950 et képi világban csak ne akadna én is gondolkodtam már a vissza küldésről!de inkább várok még hátha lesz egy jó frissítés ami meg oldja a problémát maga a tv nagyon tetszik prémium érzet külsőleg meg van! :Y

(#2466) Kiskutya válasza Botika89 (#2465) üzenetére


Kiskutya
veterán

Bízom benne jó lesz ez!

hmm...

(#2467) tomp válasza smidipeti1 (#2459) üzenetére


tomp
félisten

Nekem a 363-as fw-el akadt a Netflix egy 3-4órás használat után. Igen, a Dolby Vision tartalmak.
Visszaraktam a 321-es verziót és a hiba megszűnt.

(#2468) tomp válasza Botika89 (#2465) üzenetére


tomp
félisten

Dolby Vision milyen forrás? HDMI-n kapja vagy Amazon Prime/Netflix esetleg a TV saját lelátszója?

(#2469) Botika89 válasza tomp (#2468) üzenetére


Botika89
tag

tv saját lejátszója!

(#2470) tomp


tomp
félisten

Minden TV lejátszója a gyenge láncszem mivel pontosan ki van hegyezve a hardveres gyorsítás így ha eltér minimálisan a codec máris elkezd izzadni.
Dolby Vision pedig egy eléggé hülye HDR szabvány több rétegű extra képinfóval ami meta adatként van jelen.
A házilag készített SL DV esetében pedig nincs garancia.

Pl Zidoo boxom hivatalosan HEVC HDR 60FPS képes. A gyári Gemini Man 60fps mégis kifog rajta mert minimálisan eltér a kód amivel készítették. De az újrakódolt 60fps már gond nélkül megy.
A kevésbé hülye HDR10+ gond nélkül megy a TV lejátszójával vagy az imént említett újrakódolt Gemini Man Dolby Vision is jó.

(#2471) Botika89 válasza tomp (#2470) üzenetére


Botika89
tag

Nem értem akkor miért agasztnak rá mindenféle extra cimkét hogy ezt is meg azt is tudja!aztán végül ki derül hogy a 300m internettel szaros YouTube videó is meg fogja úgy hogy mellette a 2 éves LG simán viszi!ez elégé ki ábrándito! :W

(#2472) tomp válasza Botika89 (#2471) üzenetére


tomp
félisten

Az mondjuk érdekes mert nálam a Youtube HDR10 és HLG is gond nélkül megy.
Én AC-s wifivel használom a TV-t.

(#2473) Kiskutya válasza tomp (#2472) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem is akadozik 4k-ba de nálam nem is csoda 16 megás nettel........

hmm...

(#2474) Kiskutya válasza Kiskutya (#2473) üzenetére


Kiskutya
veterán

Bocsánat 4k megy szépen 4khdr akadozik de csak youtube-on.

hmm...

(#2475) tomp


tomp
félisten

Na várjunk csak!
Most már nekem is szaggat! Pedig eddig jó volt! :Y
Megnéztem a VodafoneTV boxal is. Ott hibamentes a 4K HDR
Ránéztem a youtube statisztikára és elér furán írja a codec infót:
Vodafone TV box 4K HDR:

TV 4K HDR:

Látszatra ugyan az a kodek(de miért írja ki másként?) mivel a VP9 (337) az nem más mint
337 webm 3840x2160 2160p60 21696k , vp9.2, 60fps
Pedig mehetne így is:
315 webm 3840x2160 2160p60 29805k , vp9, 60fps

Korábban jól ment hiszen az első HDR tartalom amit a TV mutatott nekem az youtube-ról ment és szépen futott! Szóval itt valami szerver oldali kavarás van...
Próbaként visszaraktam a legfrissebb 363-a fw-t.

(#2476) Botika89 válasza tomp (#2475) üzenetére


Botika89
tag

Hogy ha ps4 pro n nézem a YouTube 4k HDR 60 fps gond nélkül megy de ha tv ről akkor meg akkad!a ps4 is ugyan azzal a nettel megy mint a tv!nem értem!visszont ha az LG n nézem ott nem akkad!az tuti ettől a TCL márkátol egy életre el ment a kedvem! :(((

(#2477) tomp válasza Botika89 (#2476) üzenetére


tomp
félisten

Az oka, hogy valamiért már nem hardveres gyorsítással megy a VP9. De xda-n nem lehet olvasni ilyen hibáról. Lehet kellene egy teljes full reset, hogy a rendszer tisztán induljon? :F

(#2478) Kiskutya válasza Botika89 (#2476) üzenetére


Kiskutya
veterán

Van vele szívás de én bízom benne hogy lesz normális fw, csak a 3. legnagyobb tv gyártó.

hmm...

(#2479) Kiskutya válasza tomp (#2477) üzenetére


Kiskutya
veterán

vagy szerviz menüben nem lehet valamit állítani?

hmm...

(#2480) Botika89


Botika89
tag

Hát bízom benne hogy TCL ék elő álnak valami jó frissítésel mert ez így nem jó! :((

(#2481) Kiskutya válasza Botika89 (#2480) üzenetére


Kiskutya
veterán

[itt] ha megnézed a c sorozathoz még nincs is letölthető.

hmm...

(#2482) Botika89 válasza Kiskutya (#2481) üzenetére


Botika89
tag

Ja csak hamarosan!hat kíváncsi leszek mivel álnak elő! :K

(#2483) Kiskutya válasza Botika89 (#2482) üzenetére


Kiskutya
veterán

Egyébként az lg nagyon leadta minőség téren azért is próbáltam meg ezt a TCL-t ha szar lesz eladom és nézek valami mást. Sok választás nem lesz a samsung túlszaturált képe nem biztos hogy nyerő lenne az ips lg meg a TCl után. Az uncsim most vett egy samsung 65q82r tv-t ahogy beköltöznek az új házba kíváncsi leszek az milyen lesz. Mondjuk árban is van különbség 65c715 250ezer 65q82r 380ezer

hmm...

(#2484) Piftuka


Piftuka
veterán

Ha szabad, pár gondolatot megosztok a fentebb elhangzott beszélgetésszálakkal kapcsolatban... ;)

- A TCL és a Hisense évek óta szeretne betörni a komplett európai piacra. Eddig ugyanis a fejlett, (innen nézve) "tengerentúli" piacokra fókuszáltak.

Ez első sorban az USA, ausztrál és brit piacokat jelentette. Pár éve pl. USA-ban a 9. helyen álltak a gyártók között, de folyamatosan jöttek fel, és céljuk az első helyet elérni, és megtartani.

Az Arab Emírségek is adja magát, hiszen nagyon nagy a vásárlóerő, ráadásul ott a foci is nagyon népszerű, a Hisense pedig évek óta előszeretettel köti össze a marketingjét a komoly labdarúgó eseményekkel.

Nem véletlen, hogy 2018-ban az oroszországi Világbajnokság fő szponzora is a Hisense volt.

És a 2020-as (egyelőre bizonytalan kezdetű) Európa Bajnokságnak is ők a támogatói.

A világ legnézettebb sporteseményeiről van szó, az eseményeket megelőzően erősen megnövekedett vásárlóerővel kombinálva a fejlett piacokon. Szóval jó stratégia.


- Aki panaszkodik a TCL és egyéb tévék Android alapú operációs rendszerére, annak a személyes tapasztalataim is maximálisan igaza van alapvetően.

Ám azt is vegyétek figyelembe, hogy Ti mennyire szerencsések vagytok, ezzel a "béta szoftver" oda-visszapakolgatási lehetőséggel!

A SONY tévék esetében aztán nincsen kecmec. Ha felraktad az aktuális OS-t, onnantól nicsen visszaút. :N
(Én is felraktam az akkori új tévémre az idő közben megjelent, "továbbfejlesztett" OS-t, amitől csak még szarabb lett a működése. Azóta még kétszer jártam így - bízva a SONY mérnökeiben - és jelenleg a legfejlettebb OS mellett a leglassabb, legbugosabb az Android a tévén. Ez van.)

Szóval nézzétek úgy, hogy Nektek, TCL tulajdonosoknak az a bizonyos pohár "félig tele van"! ;)


- Az pedig a személyes véleményem, hogy nem feltétlenül jó, ha ilyen mindenféle "házilag szerkesztett" firmware programmal kísérleteztek.

A fenti példa a szoftvercsere hatására előidézett felhős panellel elképesztő. Azt mutatja, hogy a szoftver az elektronikában durván feltekeri a LED-ek fényerejét. Valószínűleg rendesen túl is vezérli azokat.

(Sarkítok, nem vagyok villamosmérnök, de kb. úgy kell elképzelni, mint amikor egy 110 Volt-os hálózatra tervezett izzót, 220 Volt-ra csatlakoztatsz. Egy darabig világít, szép fényesen... aztán hamarosan kialszik örökre.)

Nem véletlen a gyári ajánlás, és gyárilag "behangolt" maximális fényerő. Az LCD tévék LED világítása esetében 2-3 év üzemidőn túl minden egyes további nap "ajándék".

Az említett művelet jelentősen lerövidítheti a háttérvilágítás élettartamát.

Szóval csak óvatosan, tudatosan... :)

"Aquila non captat muscas."

(#2485) Kiskutya válasza Piftuka (#2484) üzenetére


Kiskutya
veterán

Biztos hogy belepiszkál a fényerőbe mert ez a 363 láthatóan kontrasztosabb mint a nálam eddig legstabilabb 321. Egyébként ezekkel nem hiszem hogy gond lenne mivel nem rootolt fw csak béta még nem hivatalos de remélhetőleg nem lesz gond.

hmm...

(#2486) Botika89


Botika89
tag

Az tuti hogy a következő frissítésem az csak hivatalos lesz többet nem kísérletezek mert már az idegeimet meg ette jelenleg 348 van!következő majd mikor elérhető az TCL oldalról lesz!bízom benne hogy jó lessz! :Y

(#2487) Kiskutya válasza Botika89 (#2486) üzenetére


Kiskutya
veterán

363 volt már?

hmm...

(#2488) tomp


tomp
félisten

Na igen!
Nem véletlenül nincs még hivatalosan új szoftverfrissítés a C71/81 sorozatra.
Tudják, hogy még nem az igazi így ezek nem stabil kiadások. Oké felmegy mivel ugyan az a Realtek SoC van benne. De az még nem azt jelenti, hogy 100%-ban ki van rá hegyezve a rendszer amit tapasztalhatunk is. Én is. A legfrisebb 363-as is szép felhőket tud produkálni. Oké szebb a HDR kép és jobb a 24p-s mozgás de cserébe felhős.

Ment vissza a 321-es fw. Ez is fontos! Vissza lehet térni régebbi rendszerre!
A szintén Realtek SoC-s Zidoo boxon is vissza lehet térni korábbi verzióra de nem így! Körülményesebb sokkal! Igazából távoli hozzáféréssel kell parancssorral a rendszerben módosítani egy sort, hogy engedje frissíteni...

(#2489) Botika89 válasza Kiskutya (#2487) üzenetére


Botika89
tag

Igen volt 363!

(#2490) tomp


tomp
félisten

Érdekes, hogy a magyar TCL oldalról a C715-höz letölthető a 363!

(#2491) Botika89 válasza tomp (#2490) üzenetére


Botika89
tag

Az komoly és valyon stabil?béta? :F

(#2492) tomp válasza Botika89 (#2491) üzenetére


tomp
félisten

Jó kérdés. Amúgy maga a TV nem jelzi a 363-as verziót.

[ Szerkesztve ]

(#2493) Kiskutya válasza tomp (#2490) üzenetére


Kiskutya
veterán

Akkor ezek szerint hivatalos. Felraktam mégegyszer most érdekes módon jó a ps4. Hdr jobb mint 321en meg a YouTube is jobb. Kicsit tesztelem nemtom lehet e különbség a fórumról letöltött 363 még a tcl oldaláról letöltött között. Nekem nem a tcl oldalon lévő van meg.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#2494) Botika89


Botika89
tag

Valaki aki le tölti és teszteli a TCL oldalról az írjon legyszi hogy jo-e!

(#2495) tomp válasza Botika89 (#2494) üzenetére


tomp
félisten

Szerintem jobb ötlet megvárni, hogy a TV szóljon! Nem véletlenül nem jelez a TV.
Kiadták igen. Bárki felrakhatja önként! De azért nem jelzi a TV mivel még nem adták ki teljes körűen. Csak kisebb példány számban jött ki. Tesztelik, hogy mennyire stabil. Ha oké akkor kiadják mindenkinek. De elnézve a sűrű fw kiadást, inkább várjunk mert folyamatosan csiszolják.

Nálam a Zidoo boxnál is sűrűn jöttek ki a fw verziók a gyártó fórumán lehetett figyelni. Oda került fel. Hivatalos oldalra nagyon ritkán került fel. Kb minden 5. fw került fel és azt jelezte is a box. Fórumon meg havonta. Volt, hogy hét elején kijött a béta aztán a hétvégére a bétát véglegesítették mert komoly bug nem volt benne. Következő hónapban meg jött a nagy bugfix lista. :)

(#2496) Botika89 válasza tomp (#2495) üzenetére


Botika89
tag

Igen szerintem is meg várom míg a tv jelez az lesz a tuti! vagy nem!nagy reményeket nem fűzök hozzá! :W :(((

(#2497) Kiskutya válasza tomp (#2490) üzenetére


Kiskutya
veterán

Megnéztem méretben ugyan az a 2 fájl. Most így hogy a ps4 is jól működik (nem tudom mi lehetett a gond legutóbb) nem rossz ez a 363. Remélem ez a kiindulás és ezen csak javítani fognak. Szebb a HDR yt-on meg netflixen is. Gyorsabb a menü, meg sat tv is mintha nagyobb fényerőn menne ugyan azzal a beállítással mint a 321-en. 4k HDR 60-at nem tudom tesztelni a net sávszélessége miatt.

hmm...

(#2498) tomp válasza Kiskutya (#2497) üzenetére


tomp
félisten

Igen a 2 fájlt ugyan az. CRC szinten megnéztem.
Felraktam a 363-at majd nyomtam egy full resetet. Azaz service menüben NVM reset majd rendszeren belül gyári visszaállítás.
Így jobb a 363!
4K60-at este néztem. Gemini Man Dolby Vision-ben ts fájlban a TV saját lejátszójával tökéletes volt.

Amúgy ahhoz képest, hogy belső Wifi antenna van ugye a TV-ben ami gyakorlatilag egy lap antenna 5GHz AC-n 200Mbitet simán össze tud hozni 3,5méterre a modemtől.

(#2499) Kiskutya válasza tomp (#2498) üzenetére


Kiskutya
veterán

Akkor érdemes full gyári visszaállítást csinálni? Az NVM reset mit csinál pontosan?

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#2500) tomp válasza Kiskutya (#2499) üzenetére


tomp
félisten

Csak kíváncsiságból csináltam meg és nekem bevált.
Igaz vannak bugok.
NVM reset mintha a kép beállítást állítaná vissza alapra mert rányomva elmegy a kép.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.