Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#2601) tomp válasza Botika89 (#2600) üzenetére


tomp
félisten

Nem látsz világos mozgásnál függőleges sötét sávot a 363-al?
Nem értem miért csak nálam látszódik...

(#2602) Kiskutya válasza tomp (#2601) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nagyon halványan én is látom de annyira nem zavaró. A gyors bekapcsolást kapcsold ki nálam az kavart be az elején. Nemtom 363-nál csinálja e. Tegnap játszottam kicsit ps-en sötét szobaban. Nemtom kinek kevés ez a fényerő de vissza kellett venni belőle bőven mert játék módban 100%-on van de úgy kiégett a szemem egy idő után.

hmm...

(#2603) Botika89 válasza tomp (#2601) üzenetére


Botika89
tag

Látszott míg ki nem kapcsoltam a gyorsiditást! :)

(#2604) tomp válasza Botika89 (#2603) üzenetére


tomp
félisten

Ki van kapcsolva igen.
De a 363-al akkor is látom!
Most a 318-as van fent. Ezzel nem látom. Csak bekapcsolt gyorsindításnál. 363-al hiába van kikapcsolva, akkor is látom.

(#2605) Botika89 válasza Kiskutya (#2602) üzenetére


Botika89
tag

Fényerővel nekem nincs bajom nappal 100 este 50!bőven elég! :K

(#2606) Kiskutya válasza Botika89 (#2605) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ja, kb nekem is!

hmm...

(#2607) tomp válasza Botika89 (#2605) üzenetére


tomp
félisten

Nekem a fényerő éjjel-nappal 79.
Najóó kivétel ha Dolby Vision megy mert akkor feltekeri 100-ra és a szembe lévő falra ráég az árnyékom. :DDD

(#2608) Kiskutya válasza tomp (#2604) üzenetére


Kiskutya
veterán

Halványan én is látom de csak sötét meg zöld színeknél gyors mozgásnál.

hmm...

(#2609) petertoth123


petertoth123
csendes tag

Sziasztok!

Ebben tudtok segíteni? Neten nem találtam semmit. Szeretnék feliratos filmeket nézni külső SSD-ről, de kb. a képernyő közepére dobálja a feliratot a TV... Erre van valamilyen beállítás, megoldás? TCL 50EP680

Előre is köszi! :)

(#2610) darius09


darius09
tag

Sziasztok!
Egy ideje már szemezgetek a TCL 65C715-el.
A kérdésem az lenne hogy felhösödés jellemző e ennél a készüléknél?
Milyenek benne a feketék?
Olvastam hogy hdr-módnál a bőrszín elég "piros"
Valaki tudna róla véleményt írni?
megéri e vagy sem?..
A hang milyen?
A felhösödés számomra zavaró volt nálam samsung készülék aminél bevíllágítási promlémák voltak a széleknél na az nagyon zavaró volt.
Más készülékek is szóba jöhetnek pl:
PHILIPS 65PUS7304
LG 65SM8050PLC
SAMSUNG UE65TU8502UXXH

(#2611) Kiskutya válasza darius09 (#2610) üzenetére


Kiskutya
veterán

Felhősödés bármelyik márkánál előfordul ez akkor derül ki amikor megnézed. Kipróbálom max visszaküldöd ha nem tetszik. Hdr már javítva szoftveresen voltak gondok, legalább is nálam nincs gond a bőrszínnel. Fekete jobb mint egy ips, világos szobába full fekete sötétbe egy oled biztos jobbat produkál szerintem elfogadható. Han átlagos én sokat nem használtam erősítő van de [itt] egy videó régebben valaki kérte én csináltam a tv saját hangja szól nem tudom segít e. Az hogy megéri e neked kell eldönteni.

hmm...

(#2612) Kiskutya válasza darius09 (#2610) üzenetére


Kiskutya
veterán

Remélem érthetően írtam mert meló közben válaszoltam! :)
[Itt] össze tudod hasonlítani a tévéket amiket néztél. Nekem max a samsung lenne még szimpatikus viszont az nem qled ami nem biztos hogy számít de tuti bukod a dts hangot meg a dolby vision-t.

hmm...

(#2613) tomp válasza darius09 (#2610) üzenetére


tomp
félisten

Felhősödést élőben tudod megnézni mikor otthon van a TV mivel minden egyes TV gyakorlatilag egyedi. Egy esetleges gyártási hiba bárhol előfordulhat.
Általánosan nincs felhősödési gyártási hibája a modellnek.
Legfrisebb fw verzióval előfordulhat sötétebb foltosodás de a korábbi fw-t visszarakva(igen, bármilyen fw-t fel lehet tenni!) eltűnik a hiba.
Fekete szerintem az LCD csúcsa!
Fekete képnél nincs bevilágítás. Ha a kijelző felén fekete képet kell mutatni akkor úgy vettem észre, hogy azt a felét egyszerűen lekapcsolja. Mármint a háttérvilágítást.
Dolby Vision féle dinamikus fényerő kezelés is teljesen rendben van.
HDR bőrszín nálam okés a 318-as fw-el.
Hangját nem tudom mert soundbar van rákötve.

Láttam élőben a 65SM8050PLC-t és hát... TCL féle QLED sokkal jobb feketét tud. De érthető. Az LG-ben IPS van. Hiába NanoCell.

(#2614) darius09 válasza Kiskutya (#2612) üzenetére


darius09
tag

köszi a segítséget egyre jobban hajlok a tcl felé :) a kinézete nekem nagyon bejön egyszerű és pont ezért :)

(#2615) darius09 válasza tomp (#2613) üzenetére


darius09
tag

Köszi :) akkor a fw-t egyből cserélni kellesz.

(#2616) Kiskutya válasza darius09 (#2615) üzenetére


Kiskutya
veterán

Majd kitapasztalod, szerencsére jönnek rá fw-k és bármikor vissza is rakhatsz egy régebbit.

hmm...

(#2617) Kiskutya válasza darius09 (#2614) üzenetére


Kiskutya
veterán

Élőben még szebb a keret full fém nem műanyag. Nagyon minőségi érzést kelt.

hmm...

(#2618) darius09 válasza Kiskutya (#2617) üzenetére


darius09
tag

És a youtube videókkal mi a helyzett ? olvastam itt hogy valakinek a 4k 60fps videók akadnak.. bár ez szerintem nett függő bár azt is írták hogy nem azzal volt a baj.
Igazából nekem pc-re lessz kötve . meg youtube filmnézés külső hdd-ről lenne.

(#2619) kecsawi válasza darius09 (#2618) üzenetére


kecsawi
senior tag

Pc-ről is 150/50-es telekom optikáról gyönyörűen megy a 4k 60fps youtube 65c715-ön.

(#2620) Botika89 válasza darius09 (#2618) üzenetére


Botika89
tag

4k 60 fps megy a 4k 60 fps HDR fogja meg némelyik pl a Morocco-s,Costa Rica stb ezek akkadnak!

[ Szerkesztve ]

(#2621) Kiskutya válasza darius09 (#2618) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem gyenge a netem én ezt nem is tudom tesztelni sajnos.

hmm...

(#2622) tomp válasza darius09 (#2618) üzenetére


tomp
félisten

Youtube-on a 4K60 HDR szaggat kodek hardveres kezelés gond miatt. Majd a Realtek javítja.
4K60 tökéletesen megy.
TV-n lévő USB-re bár 0,5A van ráírva de ez csak a szabvány USB2.0 áramerőssége. Azaz ennyit legalább tud. De 1,5A-ig teszteltem a terhelhetőségét és nincs gond azaz gyakorlatilag bármekkora HDD-t ráköthetsz. Sőt 2db WD Elements is elmegy 1db USB-ről.
TV saját lejátszója HDR10+ -ig bármit elvisz. Dolby Vision-ből csak a Profile 5-öt mp4-ből és ts-ből.
AC-s wifi kapcsolata simán hozza a 200Mbitet!

[ Szerkesztve ]

(#2623) tomp


tomp
félisten

Felraktam a 363-as fw-t. Állítgattam a fehéregyensúlyon és most már gyengébb a fw okozta sötét sávosodás. Azaz itt a panel vezérlésnél van valami bug. Tesztelgetem még ma aztán legfeljebb este megy fel a 321.

(#2624) petertoth123 válasza petertoth123 (#2609) üzenetére


petertoth123
csendes tag

Senki sem tud megoldást? :))

(#2625) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Sziasztok!
Bocsi az amatőr kérdésért, de az interpolációs érték annál jobb-minél magasabb? Készülékcsere lesz hamarosan, és a két kiválasztott készüléknél elég eltérő: S56 400 PPI, EP66 1200 PPI
Azt tudom, hogy elvileg jobb a magasabb, viszont sok bejegyzés szerint természetellenes lesz a kép.

(#2626) rainman72 válasza Bobby G. (#2625) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem lesz természtellenes!
Az 1200PPI elég alap panel a TCL-nél,a c715é pl 2400PPI
Philipsnél egy komolyabb led 2800PPI,akkor még az oledet nem is emlitettem!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2627) darius09 válasza Kiskutya (#2621) üzenetére


darius09
tag

Már rendelném. De a telekom még mindig ül a szerződés törlésen... most lesz 2 hete hogy visszaküldtem a samut...

(#2628) Kiskutya válasza darius09 (#2627) üzenetére


Kiskutya
veterán

Telekom..... én is mennyit szívtam velük. Hívogatni kell őket naponta minum 3x! Milyen samsungot küldtél vissza és miért?

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#2629) darius09 válasza Kiskutya (#2628) üzenetére


darius09
tag

Már én is hívtam meg irtam nekik... De annyi a válasz folyamatban van nem tudják hol akadt el..
Egy Samsung UE65TU8002KXXH-et küldtem vissza. Felhosodott es a szeleknel durva be világítás volt több helyen. A feketeje szép a színek kicsit túl szaturaltak a tavkapcs szerintem kiraly a hangzás tetszett volt benne mély is nem sok de egy tvhez képest jó. Jah és mivel keret nélküli az edge led miatt atszurodott a ledek fénye ez full sötétben fekete háttérrel közelről látszott de igazából nem zavaró de nekem nem tetszett. Nem rossz de engem zavartat ezek a dolgok.

(#2630) darius09 válasza Kiskutya (#2628) üzenetére


darius09
tag

Szerintem ez durva volt... Filmeknel ahol fekete sav van zavart.

(#2631) Kiskutya válasza darius09 (#2629) üzenetére


Kiskutya
veterán

Kíváncsi leszek a tcl milyen lesz a Samsung után. Én ips panelest lg-t cserélt erre attól jobb és megmaradtak a természetes színek. Viszont a távirányító nem nagy szám főleg a magic remote után nekem az csalódás.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#2632) darius09 válasza Kiskutya (#2631) üzenetére


darius09
tag

Azt én is bánom kicsit. De egy a kép az fontosabb. Jelenleg egy thomsonom van tcl kijelzővel . Nem rossz csak kicsi a hangzás borzasztó mondjuk ez nem is az az ár kategória. Hát kíváncsi vagyok a Telekom meddig szórakozik még főleg ha megint nem lesz a tcl raktáron.....

(#2633) Piftuka válasza Bobby G. (#2625) üzenetére


Piftuka
veterán

Szabad tudni, mi alapján választottad ki azt a két készüléket a 65 colos TU8000 helyett?

Az ES560 "belépő" szint (ráadásul 40 colos a legnagyobb elérhető méret belőle), és egy fokozattal az E660 is gyengébb eresztés, mint a Samsung.

Ráadásul az EP660-ban nem állítható az interpoláció. Fix, gyári érték.

Én a helyedben azért ezt átgondolnám. A kérdés, hogy mennyi pénzt vagy képes és hajlandó költeni a célra!? (És mekkora képátlójú televíziót szeretnél?)

"Aquila non captat muscas."

(#2634) Kiskutya válasza darius09 (#2632) üzenetére


Kiskutya
veterán

Közép meg magas lesz viszont túl nagy mélyre ne számíts. Én már rég erősítőn keresztül használom a tévéket és fogalmam sincs hol tartanak hangzásban.

hmm...

(#2635) tomp válasza Kiskutya (#2634) üzenetére


tomp
félisten

Szerintem ezek a vékony TV-k hangoskodói arra jók, hogy a híradót megnézze az ember.
Tény, hogy jobban szól a C715-ös mint a régi Sony W706-om de én se a saját hangjával használom.

(#2636) Bobby G. válasza Piftuka (#2633) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Kicsi szobába kell, így 40-50 col körülit kerestem. Ami fontos volt még, hogy vodás részletre akarom venni, mert a gyerek egyetembe költözése elvitt most egy csomó pénzt, így nem akartam havi 5-5500 Ft felé menni a részletben. Ami a legnagyobb dilemma volt az-az, hogy androidos legyen-e, vagy inkább vegyek egy boxot mellé. Ja, és a beépített Chromecast. Az android miatt maradt a TLC, és kb. ez a két típus. Amúgy főként filmnézésre vagy youtube hallgatásra lenne használva.

(#2637) Botika89 válasza Kiskutya (#2634) üzenetére


Botika89
tag

Én is Logitech Z906 al használom! :C

(#2638) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Én egy [ilyet] meghallgatnék élőben hogy szól.

hmm...

(#2639) darius09 válasza Kiskutya (#2634) üzenetére


darius09
tag

Az nem gond ha a mostaninál jobb mar megelegedtem. Igazából nekem van 2db krk Studio monitorom nem tudom ralehet e kötni nem próbáltam meg tv-re.

(#2640) tomp válasza Kiskutya (#2638) üzenetére


tomp
félisten

Én egy Sony HT-S350-el használom a TV-t.
Ez a 3. soundbar. Valamiért az első 2 megdöglött(kikapcsolás után nem kapcsolt be többé csak pattogott) az extra garancia éveiben így szerencsére mindig beszámították az árát az újba. Ez most lesz 1éves. 1+2év van rá.

(#2641) Piftuka válasza Bobby G. (#2636) üzenetére


Piftuka
veterán

"Kicsi szobába kell, így 40-50 col körülit kerestem."

Világos. (Akkor csak azt nem értem, hogy miért 65 colos Samsung-ot vettél először, de mindegy. :) )

Ebben az esetben a kettő közül, akkor mindenképpen az "EP660"-at javaslom.

"Aquila non captat muscas."

(#2642) Kiskutya válasza tomp (#2640) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem Pioneer erősítő meg jamo és JBL hanfalak. Jól szól de egy atmos rendszerre kíváncsi lennék.

hmm...

(#2643) Bobby G. válasza Piftuka (#2641) üzenetére


Bobby G.
senior tag

(Akkor csak azt nem értem, hogy miért 65 colos Samsung-ot vettél először, de mindegy. :) )

Én? Mikor? Hol? Melyik párhuzamos világban? :))
Amúgy nézem ezt a Samsung UE43TU8002 modellt. Lehet nem lenne rossz...

[ Szerkesztve ]

(#2644) katona84


katona84
tag

Sziasztok, nagyon vacillálok a TCL 65C715 QLED és a kifutó, ámbár csak 55"-os SONY BRAVIA KD-55XF9005 között. Nagyjából egy árban 270 e. körül elérhető mindkét modell.

A kérdésem, hogy egy ilyen Sony Full Array-es TV-hez képest mekkora kompromisszum egy 10"-al nagyobb TCL LED tv? Van e a Sony-nak szerintetek annyival jobb a képe, hogy méretben lejjebb adjam a TCL-hez képest?
Köszi a véleményeket és válaszokat előre is.

(#2645) Kiskutya válasza katona84 (#2644) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem nagyon fog tudni senki segíteni mert egymás mellett kellene látni a 2 tévét. Nekem 65c715 van de elképzelhető hogy valamivel jobb kép lesz a Sony tévén viszont azt vedd figyelembe hogy sokat számít a méret is. Én már tuti nem adnám 55-ért cserébe az enyém, még ha egy kategóriával nagyobb is. Nagy élmény a 65. Amúgy szerintem a tcl kép minőségével nem lesz bajod. Többen is elégedettek vagyunk vele szép színek nem túlszaturáltak, elfogadható fekete. Távirányító nem nagy szám a hangja még átlagos. Maga a tv szerintem nagyon jól néz ki minőség anyag full fém keret.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#2646) katona84 válasza Kiskutya (#2645) üzenetére


katona84
tag

Köszi a válaszod!
A váltás mindenképp drasztikus lesz, mert jelenleg egy 40"-os Sharp figyel a nappaliban. Konkrétan ez a típus.
A másik kérdés ami időközben felmerült nálam, hogy a Sharp panelja 100hz-es. A TCL pedig ha jól olvastam 50hz?
Ettől még kicsit tartok, de lehet feleslegesen.

(#2647) tomp válasza Kiskutya (#2645) üzenetére


tomp
félisten

Maga a tv szerintem nagyon jól néz ki minőség anyag full fém keret.

Van még műanyag keretes TV?
A 2014-es Sony-m is már fém volt. Vagyis alu.

(#2648) kecsawi válasza katona84 (#2646) üzenetére


kecsawi
senior tag

Mármint SONY BRAVIA KD-55XF9005 100 Hz, ha pc-t kötsz hozzá, akkor inkább azt. Átlagos tv-zésre teljesen jó a TCL is.

(#2649) katona84 válasza kecsawi (#2648) üzenetére


katona84
tag

A jelenlegi Sharp-om is 100hz. PC-t ritkán kötnék rá. Van viszont egy Xbox one X konzol és rengeteg Blu-Ray filmem. (Igaz nem 4k-sak)

[ Szerkesztve ]

(#2650) Kiskutya válasza tomp (#2647) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ki tudja mondjuk a fém keret se mindegy hogy néz ki. Szerintem a c715-nél jól mutat. Amúgy meg talán valaki Panasonic gx800-nál írta hogy a 830 annyiban különbözik hogy fém a keret, gondolom akkor a 800-nak műanyag.

hmm...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.