Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#841) Fricu válasza Hapcis (#839) üzenetére


Fricu
tag

A ''csak''-kal vitatkozom, nem a személyeddel.
A véleményed természetesen tiszteletben tartom, ''csak'' arra hívtam fel a figyelmed, hogy a hozzád hasonló mérnökök nemzedékei dolgoztak-dolgoznak azon, hogy elérjék a 80%-ot.
Nem szorulnak a védelmemre persze, de sok egyebet is figyelniük kell.
Néhány: üzmbiztonság, egyenetlen terhelési feltételek, melegedés-hűtés, zaj és elektromos sugárzás kibocsájtása, gyárthatóság, ár, élettartam, gazdaságosság. Belátható, hogy ezek mellett a hatásfok ''csak'' egy szempont a sok közül.
Nem tudok olyan elemzésről, amely arra irányulna, hogy lebontsa ellenállás-trafó, stb. szintre a fogyasztást, valószínűleg nem is lenne értelme ilyennek, annyira összetett a kérdés, hogy csak erre nem lehetne optimalizálni.
A közeljövőt viszont megjósolhatom. A jelnlegi fejlesztések lényeges javulást nem hozhatnak addig, míg az alktrészbázis a jelenlegi marad. A javulás inkább a megbizhatóságot, a zajkibocsájtást, és a növekvő teljesítményigény kiszolgálását fogja célozni.
Egyes laborokban folynak (állítólag) olyan fejlesztések, amelyek azt céloznák, hogy hálózati feszt közvetlenebbül alakítsák nagyfrekivé, az egyenfesz kikapcsolásával. Ez is hozhat pár százalékot.
Azért illuzióid ne legyenek, túlzott javulást a közeljövő nem fog hozni.
szerintem :))

[Szerkesztve]

Fricu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.