Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer

Hozzászólások

(#5051) wolfman87 válasza fricz19 (#5006) üzenetére


wolfman87
csendes tag

1. Az a baj, hogy nem érted a lényeget, így nehéz...
2. Nem az ipon-tól vásároltam, mert cégen keresztül vettem, de tulajdonképpen ebből a szempontból ez marhára lényegtelen.
Ha a 2. pontal nem értesz egyet, akkor az 1. pont lép életbe...

Többet ésszel, mint ész nélkül!

(#5052) 04ahgy válasza wolfman87 (#5051) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Abszolút nem lényegtelen, mert ha az iPon a VGA-t egy viszonteladónak adta el, aki olyan szerződést kötött az iPonnal, amilyet, akkor aszerint kell eljárniuk. Semmi más kötelezettség, csak a szerződésben foglaltak.

Ha azt írják be, hogy minent 5%-kal olcsóbban kapnak, cserébe nem 3 év gar, csak 6 hó, akkor annyi. Utána akitől vetted, majd rendezi feléd.

Tehát sem közöd, sem ítélkezési alapod nincs az irányban, hogy a Te kiskereskedőd, és az iPon, mint annak beszállítója egymás közt hogy rendezi a gart.

A magánvéleményem meg az, hogy alaptalanul sírsz, mert az MSi VGA-i sokkal jobbak az ASUS-nál.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5053) lafaty80 válasza rocket (#5047) üzenetére


lafaty80
őstag

Akkor vagy neked nem volt még ilyen gondod, vagy te sem érted a lényeget, már bocs.
A jogszabályok sem egyértelműek sokszor, azokon kellene pontosítani. Sajnos a jelenlegiek 2003-asok hol volt még akkor ilyen kereskedelem?!?
Először is nem mindegy hogy hogy napról/munkanapról/óráról beszélünk Pro kontra.
Nagyon nem mindegy amikor te pl. veszel valamit mondjuk 17.00-kor (vagy át veszel) és csak annyit olvasol hogy 3 munkanapon belül.... Akkor máris buknál 17 órát?!? Vagy mondjuk 15 nap ugye, és te vasárnap akarnál érdeklődni, mert arra esik, amikor nincsenek is nyitva...

Pontosítani kellene a jogszabályokat mert sokszor az eladó jófejségére vagyunk utalva vagy éppen a jogszabályok kicsavarására, persze ugyanez visszafelé is:)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#5054) DaveJr válasza rocket (#5047) üzenetére


DaveJr
őstag

Általánosítani azért nem kéne....

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#5055) nubreed válasza rocket (#5047) üzenetére


nubreed
veterán

Édes istenem...

Nyilvánvaló, hogy az Ipon sem tehet arról, hogy mekkora szar a jogszabály, egyáltalán nem védi a vásárlók érdekeit. De könyörgöm... az a szerencsétlen vásárló, csak ebbe az egy dologba tud kapaszkodni, abba a 15 napba, akkor miért ne tenné(m) meg? Az Ipon is azt kommunikálja, hogy általában a legtöbb esetben törekednek a 15 napon belüli lezárásra és szerintem jogos az, hogy senki nem szeretne az lenni, akinek 15 napnál tovább húzódik az ügye. Miért olyan nagy baj ez? A jogszabály által biztosított kiskaput sokszor nagyon erősen kihasználják a cégek a vásárló kárára.

Tudom ez már az egyéni szoc. problémám, de az hiba, amivel bevittem a cuccomat az Iponhoz, kb 15 perc alatt letesztelhető, tehát abszolút nem értem, hogy miért ülnek rajta már 3 hete, nyilván tudván azt, hogy nem én vagyok az egyetlen akinek bent van szervizelés alatt az alkatrésze, ettől függetlenül jogosnak érzem a felháborodásomat. Az engem egyáltalán nem érdekel, hogy az Ipon visszaküldi a nagykernek vagy egy külsős szerviznek, hogy azok teszteljék, ez az ő bajuk én az Ipontól vettem a terméket, velük állok szerződésben.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#5056) emlekmas válasza =HG= (#5046) üzenetére


emlekmas
tag

Hogy ne essek még egyszer ugyan abba a hibába, hogy rosszul mérem fel mi lehet a hibás alkatrész ezért végül beadtam a VGA-t, a tápot és a procit is, illetve újra az alaplapot is, hogy egyben tudják tesztelni.
Most ismét várakozó állásponton vagyok. Van benne rutin, Január 28 óta nem megy a gépem.

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#5057) emlekmas válasza 04ahgy (#5049) üzenetére


emlekmas
tag

Hűha!
Mondjuk ezzel már nem kínlódtam, miután először kifagyott menet közben úgy, hogy előtte azért néhány napot gond nélkül üzemelt, és ezután sokadik újraindítási és VGA ki-beszerelési próbára sem adott képet, akkor kezdtem bios resettel (ott biztos visszállt IDE-re, ha ez jellemzője a biosnak reseteléskor), meg újabb próbákkal. Így lett beadva először az alaplap az iponnak.
Ha most tényleg ezért nem indult el a windows a múlt héten, és a biosupgrade után minden rendben van és fölöslegesen toltam be a cuccot újra gariztatásra, tökönbököm magam :Y .
De akkor miért fagyott ki és omlott össze január végén :F , amikor nem volt semmi piszkálva, csak rendszeres használatban volt?

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#5058) wolfman87 válasza 04ahgy (#5052) üzenetére


wolfman87
csendes tag

Sajnos nálad is az 1. pont lép érvénybe. :W
Ha szerinted az normális, hogy minden értesítés nélkül küldenek egy olcsóbb, szarabb kártyát, mint amit visszaküldtünk garanciában, akkor kívánom neked, hogy minden garanciális ügyintézésed eme eszme szerint bonyolódjon!

A magánvéleményedhez pedig csak annyit, hogy nem akarok azzal vitába szállni, hogy általánosságban melyik gyártó készít jobb kártyákat, de ha megnézted hogy mi helyett mit kaptam, és az alapján nem érted, hogy mért "sírok", akkor sajnos nagy baj van!

Ha gondolod, várlak szeretettel, nagyon szívesen megmutatom Neked, hogy mi is a két kártya közt a különbség. (Már írtam ugyan, de csak Neked! : az asus 100% hűtés mellett is csendesnek mondható, míg a kapott msi 45% tól már egy porszívó hangerejével hűtötte a kártyát.)

Többet ésszel, mint ész nélkül!

(#5059) 04ahgy válasza nubreed (#5055) üzenetére


04ahgy
nagyúr

8*4 = 32. Ennyi ember cucca tesztelhető le egy nap (8 órás munkanap), ha mindenkinek "csak" 15 perc a hibát előidézni. :D

Szerinted egy nap 30-an vagy 300-an gariznak iPonnál. Melyire tippelnél?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5060) 04ahgy válasza wolfman87 (#5058) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Ha szerinted az normális, hogy minden értesítés nélkül küldenek egy olcsóbb, szarabb kártyát, mint amit visszaküldtünk garanciában."

HUN]Repa leírta, hogy ők a viszonteladónak cserélték. Az, hogy Te nem kéred, amit ők kaptak, szíved joga. De azt velük kell lerendezned, akitől vetted, nem az iponnal. Ezt írtam korábban is, és nagyon úgy tűnik, hogy Te vagy az, aki nem érti. Ajánlom figyelmedbe Oliverda aláírását.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5061) nubreed válasza 04ahgy (#5059) üzenetére


nubreed
veterán

Fogalmam sincs, hiszen ehhez ismernem kéne egyéb adatokat is, tippelgetni meg nem fogok, de a legfontosabb, hogy nem is érdekel.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#5062) madgie válasza 04ahgy (#5015) üzenetére


madgie
titán

Ha ez beférne aláírásba, egy az egyben átemelném :D

(#5063) DaveJr válasza 04ahgy (#5059) üzenetére


DaveJr
őstag

Egy emberrel számolva. De legalább 3-4 embert láttam a szervízben az iPonban. Ha már ketten tesztelnek már 60 cuccot le lehet tesztelni. Ha 300an is viszik be 1 nap alatt akkor is 5-6 nap alatt sorra kerül az ember cucca. Legyen 3-4 nap a csere a nagykerben. Még így is bőven benne vagyunk a 15 munkanapos határidőben. De ha 1 emberrel számolunk akkor is pont 15 munkanapos időben vagyunk. Szóval nem lehetetlen a 15 napon belüli csere. Másik kérdés hogy mennyire törekszik erre az iPon. Tapasztalatok alapján nem nagyon.
És ez csak azokra vonatkozik amiket alkalomadtán javíttatnak.
De azt azért ne próbáld beadni hogy olyan cuccokat amiket nem lehet javítani azokat nem lehet kicserélni 6 hét alatt. Ezeknek a tesztje is kb 5 perc.
Pontosan tudom hogy működik a garanciális ügyintézés a kisker és a nagyker között. Az esetek többségében a nagyker a szemét, de ezt nagyon egyszerűen tudja kompenzálni a kisker úgyhogy a vevő ebből ne lásson semmit. Csak hát ebben a helyzetben be kell fektetni egy kis pénzt.
De erre mostanában nem hajlandó az iPon. Érdekes más helyen igyekszenek minél előbb megoldani a problémát. A másik hogy idióta indokakat próbálnak beadni az ügyfélnek hogy miért nem sikerült kicsirélni.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#5064) fricz19 válasza DaveJr (#5063) üzenetére


fricz19
őstag

Ekkora készlet mozgásnál az nem "kis" pénz lenne, főleg ha a nagyker javítva küldi vissza a terméket.

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#5065) DaveJr válasza fricz19 (#5064) üzenetére


DaveJr
őstag

Természetesen nem kell minden termék esetén úgy eljárni. Ezt természetesen nem lehet elvárni. De vannak olyan esetek, pl a 10 000Ft alatti termékek esetében ahol elvárható lenne hogy 2-3 nap vagy azonnal cseréljék. De hogy semmilyen terméknél nem csinálják ezt.
Amúgy pont ez az. Napi forgalomhoz viszonyítva kis pénz ezekből tartani egy 2-3 dbos plusz készletet. Amúgyis van egy készlet amiből simán kiadható lenne a cseredarab. Még plusz befektetést sem kéne.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#5066) nubreed válasza DaveJr (#5065) üzenetére


nubreed
veterán

Mondjuk az Ipon üzleti modellje szerint, nem valószínű, hogy komoly saját raktárkészlettel rendelkeznének bármiből is, hiszen internetes cég, azaz az üzletbe, általában másnapra csak az a termék érekzik be, amit valaki megrendelt tőlük a honlapjukon. Ez nekik nyilván előnyös, mert nem kell saját raktárkészletbe beruházni komoly milliókat és ezért van az, hogy gariztatásnál megy vissza a nagykernek a cucc, akik meg ülnek rajta x hetet. Szóval lehet ezt az Ipon szempontjából is nézni és megérteni, de ettől a userek még szívnak a hosszú átfutási idő miatt.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#5067) DaveJr válasza nubreed (#5066) üzenetére


DaveJr
őstag

Nem hinném hogy ne lenne raktárkészlete. Mert akkor ha ő rendelést követő másnap megy el a nagykerbe nem biztos hogy lesz a nagyker raktárjában. Ő csak az adott napi raktárkészletet látja. Lehet hogy mire megrendeli már elvitte másik cég azt a mennyiséget amit meg kéne rendelnie. Szóval biztos hogy van raktárkészlete. Ekkora forgalmú üzletet már nem lehetne működtetni készlet nélkül. Vagy nem másnapos átvételi lehetőséggel.

Ha megnézed a beszámolóját akkor látni hogy 17 milliós készlete van/volt 2012 elején.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#5068) nubreed válasza DaveJr (#5067) üzenetére


nubreed
veterán

Pedig hidd el, hogy lehet. Ehhez csak a megfelelő partnerek és kapcsolatok kellenek, az üzleti életben minden ezen múlik, az Ipon nem ma kezdte a szakmát, valüszínűleg Budapest egyik legnagyobb forgalmú Computer üzletévé nőtte ki magát, így azoknál a nagykereknél, ahonnan az Ipon beszerzi az árúját, biztos, hogy elsőbbséget élvez a kissebb partnerekkel szemben.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#5069) Shad0w válasza DaveJr (#5067) üzenetére


Shad0w
senior tag

Az iPon webáruházat úgy képzeld el, hogy amit ott látsz az az iPon-nal szerződött nagykereskedések raktárkészlete és te mindig a legolcsóbb ajánlatot látod. Ezért is szoktak az árak ingadozni amikor egyik nagykernél kifogy az adott termék de egy másiknál még van belőle drágábban akkor hirtelen fel megy a termék ára. És így tovább.

Ha rendelsz akkor nyilván a nagykernél is befoglalja az iPon és nem kis cetlivel a kezében megy be másnap, hogy ez is kell mag az is kell, hanem csak átveszik amit megrendeltek.

Persze a teljes igazságot nem tudom, de szerintem elég közel járok hozzá. :)

(#5070) DaveJr válasza nubreed (#5068) üzenetére


DaveJr
őstag

Hidd el hogy nem:) Ebben dolgoztam/dolgozok és én se ma kezdtem. Ha már lenne szó elsőbbségről akkor kb mindent az eDigital vinne el akinek kb 10 üzlete van. Még az iPon se jutna áruhoz.
Vannak olyan nagykerek (akik kizárolagos forgalmazók bizonyos márkáknak, termékeknek) hogy nincs foglalásos rendszerük. Ergo ha megrendeled a cuccot este, nem lefoglalja csak megrendelést rak rá. Így előfordulat olyan is hogy mire elmész a cuccért elfogy. Jártam így az egyik nagykernél, igaz másnapra megjöttek a cuccok de akkor is. Szóval pontosan tudom hogy mi hogy működik. Napi 8 órát ebben dolgozom.

Shad0w: Mint ahogy fentebb írtam vannak termékek amiket nem kapsz meg másik nagykerben, mert kizárólagos hazai forgalmazó. Így nem tud elmenni másik nagykerbe megvenni. A nagykereket nem úgy kell elképzelni, hogy mindegyikben van mindegyik márkából és termékből. Van minimális átfedés, de legolcsóbban és leggyorsabban mindig a disztribútortól tudod megvenni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#5071) fricz19 válasza DaveJr (#5070) üzenetére


fricz19
őstag

ezek szerint nem jó helyen dolgozol :D
lehet pont az ipon vitte el előled :DDD

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#5072) DaveJr válasza fricz19 (#5071) üzenetére


DaveJr
őstag

Vagy az eDigital vagy az Aqua...stb. Lehetne sorolni. Nincs elsőbbségi sorrend ha lenne akkor a kicsik kb soha nem jutnának áruhoz.
Ha csak a nettó forgalmat nézzük akkor én is egy 4 milliárdot lebonyolító cégnél (iPonnak is ennyi volt) vagyok még sincs elsőbbségünk senkivel szemben sem. Igaz mi nem magánembereket szolgálunk ki.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#5073) Shad0w válasza 04ahgy (#5052) üzenetére


Shad0w
senior tag

Csak azért válasz, hogy követhető legyen...

Ebben az egészben nekem az a furcsa, hogy wolfman87 végeredményben az iPon által kiállított garanciális ügyintézésről szóló elismervényt (vagy akármi is az) kapott és nem a viszonteladó neve van rajta. Szerintem ettől a ponttól joggal* veri az iPon-nál az asztalt és nem a viszonteladónál.

Szóval amikor én viszem az iPon-hoz vissza a cuccomat akkor az iPon nem a nagyker nevével intézi a garanciát. Akkor az iPon viszonteladója miért nem a saját neve alatt intézi a garanciát?

*Hát, hogy most a törvénykönyvekben mi van azt nem tudom. Talán majd most valaki okos mond rá valami okosat. :)

(#5074) bul07 válasza DaveJr (#5070) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha ól tudom az ipon külföldi nagykerekkel is kapcsolatban van így hol érdekli őket a hogy Magyarországon ki a kizárólagos forgalmazó
Lehet hogy egy nappal tovább tart míg beszerzik így az árút de ha megéri mindenkinek miért ne

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5075) fricz19 válasza DaveJr (#5072) üzenetére


fricz19
őstag

aqua :D

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#5076) DaveJr válasza bul07 (#5074) üzenetére


DaveJr
őstag

Így érthető lenne a garanciális ügyinttézés időtartama. Hosszú távon biztos hogy nem éri meg. A szállítási költség, a vásárlók elégedetlensége...stb.
Sőt még ha jól tudom ez már a szürkeimport kategóriába tartozik ami nem éppen törvényes. Bár mostanában sokat változtak a jogszabályok.

fricz19: ha már kijavítasz akkor légy pontos: AQUA

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#5077) fricz19 válasza DaveJr (#5076) üzenetére


fricz19
őstag

nem azért írtam, ha ismerdnéd, értenéd :)
de mit kellett volna javítanom

szürkeimport meg nagyon nem ez :D

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#5078) bul07 válasza DaveJr (#5076) üzenetére


bul07
nagyúr

Miért lenne szürkeinport ha minden törvényesen megy , bárki vásárolhat külföldi nagykerből semmi törvénytelen sincs benne sőt ha le van papírozva még tovább is adhatja

Itt a román határ mellet , virágzik a román céges vásárlás , hoz román céges papírt és meg tudja venni áfa nélkül a dolgokat , mondjuk összerakat egy 200e FT-os gépet és megveszi román cég papírokkal így nem kell kifizetnie a áfát, fizet érte csak 146e Ft-ot , arról nem is beszélve hogy Romániában amúgy is drágábbak az alkatrészek

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5079) fricz19 válasza bul07 (#5078) üzenetére


fricz19
őstag

áfát attól még kell fizetni, ha itt nem, akkor majd ott :)

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#5080) DaveJr válasza fricz19 (#5079) üzenetére


DaveJr
őstag

Sőt ha még itt adja tovább akkor az itteni áfát (ezt mondjuk vissza kérheti) is rá kell tennie plusz az árrést mert forgalom után adót kell fizetnie.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#5081) bul07 válasza fricz19 (#5079) üzenetére


bul07
nagyúr

Már ha lekönyveli hogy megvette, szerintem direkt vannak ilyen cégek akik számlájára vesznek ilyenek majd nyom nélkül éltűnek
Mindegy is az ő dolguk

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5082) DaveJr válasza bul07 (#5081) üzenetére


DaveJr
őstag

Max akkor nem kell kifizetnie áfát ha az eladó cég nem könyveli le az eladást. Ha ad számlát róla és gar levelet akkor bruttó árat kell fizetni.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#5083) wolfman87 válasza 04ahgy (#5060) üzenetére


wolfman87
csendes tag

Sajnálom, hogy ennyire csőlátásod van, de sajnos ismerek rajtad kívül még pár ilyen embert, ezért megpróbálom veled megértetni a dolgot.

Az ipon szól a a viszonteladónak, hogy nem tudnak olyan kártyát küldeni, mint amit visszaküldtek.
A viszonteladó szól nekem (mert ők normálisak), és leegyeztetjük, hogy mi legyen.
A viszonteladó szól az iponnak, hogy mi lenne a jó megoldás.

ENNYI!

Ha ezt bonyolult megérteni akkor a továbbiakban nem tudok mit kezdeni Veled.

A másik hogy miért a viszonteladó rendezze az ipon baromságát ?
Pl.: ha a viszonteladó nem is tart raktáron ilyesmit, vagy olyat ami jó lenne helyette, miért rendeljenek ők másik kártyát, mikor a szaros ipon baromságából adódik az egész hercehurca ?

Vete téma van.

Többet ésszel, mint ész nélkül!

(#5084) PhoenixK válasza wolfman87 (#5083) üzenetére


PhoenixK
őstag

Szóval a két viszonteladó közül az iPon a hülye, mert te azt mondod? Csőlátás rulz! :W

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#5085) wolfman87 válasza PhoenixK (#5084) üzenetére


wolfman87
csendes tag

Ajaj, valószínű, hogy nem ismered az ügyet. Így nem tudok neked mit mondani. Igazad van...

Többet ésszel, mint ész nélkül!

(#5086) PhoenixK válasza wolfman87 (#5085) üzenetére


PhoenixK
őstag

Akkor itt senki sem ismeri, mert már követem egy ideje a dolgot, mi itt megy, végigolvastam.
Tehát te megvetted a Veér Pista Kft.-től, aki az iPon-tól szerezte be (persze a Veérék haszon nélkül passzolták tovább).
Intéztek neked egy garit, majd utána továbbpasszolták az iPon garlevelet neked, mert ennyi részükről. Ez neked nem tetszik, és szerintem rossz helyen vered az asztalt.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#5087) bul07 válasza DaveJr (#5082) üzenetére


bul07
nagyúr

Lehet elbeszélünk egymás mellet
Román magán ember hoz román céges papírokat és az áfát nem kell kifizetnie
Olyan mint régen mikkor a határon igényelte vissza az áfát , csak ezt most Budapesten igazolják vissza
Leadja a papírokat, azokat elektronikus úton felküldik ellenőrzésre(létező cég e ) és ha pozitív a visszajelzés áfa nélküli árat kell fizetni , ez a garanciára nincs hatással csak a fizetendő összegre
És utána ezt elméletileg a román cégnek be kell könyvelni mint vásárlás/kiadás
A magyar cégnek már nincs befolyása ara hogy a román mit csinál azután hogy kilépet a boltból, ő törvényszerűen járt el

De ezt magyar cég is megcsinálhatja mondjuk szlovák vásárlásnál , hirtelen ezt találtam
Nemzetközi NETTO számlás vásárlás

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5088) Gabás válasza bul07 (#5087) üzenetére


Gabás
addikt

pontosan, csak próbáld ezt Budapesten megcsinálni, nagyítóval kell keresned az olyan céget, aki hajlandó eladni külföldi vásárlóknak:)

(#5089) DaveJr válasza bul07 (#5087) üzenetére


DaveJr
őstag

Ez mindaddig működik amíg saját használatra van. Továbbértékesítésnél biztos hogy nincs erre lehetőség. Ha lenne akkor nem egy cég csinálná ezt.
Persze hogy nincs befolyása egyik cégnek a másikra. Csak az állam adóhatóságának van:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#5090) bul07 válasza Gabás (#5088) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát ha lenne rá nagy igény biztos hogy árulnának így

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5091) Nyugdíjas válasza Gabás (#5088) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pedig nem egy nagy mutatvány.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5092) wolfman87 válasza PhoenixK (#5086) üzenetére


wolfman87
csendes tag

Nagyon nem jól látod a dolgot. Csak ennyit tudok mondani.

Többet ésszel, mint ész nélkül!

(#5093) Shad0w válasza wolfman87 (#5092) üzenetére


Shad0w
senior tag

Most én is elvesztettem a fonalat. Légyszíves foglald össze még1* a sztorit, hogy kitől vettél, mit vettél, kinek küldted vissza miután elromlott majd kitől kaptál másik terméket. Köszi.

(#5094) 04ahgy válasza wolfman87 (#5083) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az ipon szól a a viszonteladónak, hogy ad egy más típust a viszonteladónak, olyan mozgástéren belül, mint azt a szerződésük lehetővé teszi, mert nem tudnak olyan kártyát küldeni, mint amit visszaküldtek.
A viszonteladó szól nekem (mert ők normálisak), és leegyeztetjük, hogy mi legyen.
A viszonteladó szól az iponnak, hogy mi lenne a jó megoldás. A viszonteladó nem szól senkinek, ha a szerződés szerint járt el vele az iPon.

Ha a szerződésük olyan, hogy xyz kifutott kártyát teljesítményében kell azonosra cserélni, akkor egy szót sem szólhatnál, ha a 20067-ben 90 ezerért megvett, 10 év garis EVGA 8800GTS 320 helyett egy 20e Ft-os HD7750-t adnak a viszonteladójuknak 2013-ban. Az, hogy neked nem tetszik, az a Te és a viszonteladó dolga.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5095) wolfman87 válasza 04ahgy (#5094) üzenetére


wolfman87
csendes tag

Győztél! Csak ne fárassz tovább!
Sajnos nem tudok, és nem is áll szándékomban ekkora etikai analfabétizmussal szembeszállni.

Ezért tart itt sajnos ez az ország.

Jó éjszakát minden épp ésszel gondolkodó és jó érzéssel megáldott fórumtársnak!

Többet ésszel, mint ész nélkül!

(#5096) cashback válasza 04ahgy (#5094) üzenetére


cashback
őstag

"10 év garis EVGA 8800GTS 320 helyett egy 20e Ft-os HD7750-t adnak"
Ami valljuk be egészen jó biznisz... mert erősebb, jobb... és még drágább is. ;]

Ugyan nem tartozik a témához, csak ez megfogott... nekem már cseréltek (ipon) hibás Asus HD4770-et... mivel már nem volt ilyen így egy HD6750-et kaptam helyette... :B

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#5097) Foxbat7


Foxbat7
csendes tag

Csak azért "jöttem vissza", hogy leírjam végül is a mi ügyünk korrektül lett elintézve. :K
A meghibásodott terméket nem lehetett javítani sem kicserélni.
3 hétig volt ott a VGA kártya "gariztatva", amit a főnököm nem tudott kivárni ezért közben vett egy új kártyát.
Szó nélkül visszaadták a hibás árát: az a kis negatívum csak a 21 nap miatt volt.

[ Szerkesztve ]

(#5098) minas


minas
aktív tag

Na végleg jobblétre szenderült a két hónapos Hitachi 1TB Hdd-m. 0% kondíció, "meghibásodás várható", 1867 bad sector. "Mentsen minden adatot és cseréljen merevlemezt"
Újraindításkor S.M.A.R.T. bad, backup and replace. Konyec filma...nincs tovább.
Hétfőn beviszem személyesen a szervízbe és azt követően beszámolok róla, hogyan is mennek majd iponnál a dolgok.

(#5099) férfiállat


férfiállat
tag

üdv!
az én problémám az lenne hogy össze állítottam egy majdnem konfigot (alaplap, memória, táp, videókártya, és cpu) aztán 1 hét volt a lerendelési idő (jó belefér) 1 hét múlva megérkezett a csomag 180k hopp ki hirtelen.
erre rakom össze a gépet (nem ez az első gépem amit össze raktam, elég sokat szereltem már gépeket szal van tapasztalatom benne) a videókártya nem ad képet mondom remek erre lekérem a futárt aki péntekre meg is érkezik elviszi a karimat. gondolom annyira nem gáz hétfőn legalább ezzel kezdenek erre kedden kapom az email-t, hogy megkezdődött a bevizsgálási folyamat.(ezt nekik most nem cserélni kellene??)
illetve most ha már rosszul kaptam mi a garancia hogy megint nem fog elromlani nincs kedvem heteket hónapokat várni x időnként hogy most mikor mennyi idő alatt javítják meg a dolgokat ha már zsír új korában hibásat hoznak ki.
a problémám az hogy eltelt lassan 3 hét lassan már 4 is és ott tartok hogy 180k minusz értelmes gépem pedig nincs.
illetve a másik fő problémám az hogy nem is Budapesten lakom hanem Debrecenben ami eléggé vidéknek számít így beszaladgálni sem tudok hozzájuk.
valahogy lehetséges e az hogy a rendelt dolgokat vissza küldöm és vissza kapjam a pénzem??

[ Szerkesztve ]

(#5100) 04ahgy válasza férfiállat (#5099) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Miért költötted el a pénzed, ha aztán meg vissza akarod kapni? :F

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.