Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer

Hozzászólások

(#4551) csebi


csebi
tag

szeretném megkérdezni vmeik Ipon-nál dolgozó emberkétől, hogy várható a közeljövőben (1-2 hét), hogy újra lesz Xigmatek Asgard Pro ház? köszi a választ előre is!

(#4552) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na mai napon én is kicsit begőzöltem rajtuk...

Leadtam egy lapot garanciáztatni / Gigabyte Z77M-D3H/ a hiba most nem lényeges, konkrétan első inditásnél kiderül, hogy sz@r, az USB-k döglöttek rajta...

Ezen rágódtak 3 hétig.

Mivel ismerősöm volt fenn vele, így ő adta le, a gariztatásról szóló papírt hazahozta, de én meg hülye voltam elraktam valahova, ő a hét elején már visszament mire az iPon tegnap szólt, hogy kész a lap.

Mondom a lap itthon, de a srác fent, elhozhatja-e, mondták, jjajj ez nem igy megy, mondom akkor telefonon mondjam el, hogy XY megy a lapomért, és igen neki lehet odaadni?

Nem, azt mondták meghatalmazás, na én gyorsan csináltam is, aláírás, scannelés, feljuttatva Pestre, ismerős viszi, lapot nem adják oda neki... Kérdem én akkor miért mondják, hogy meghatalmazással átveheti.

Ha meg Morzsi kutya esetleg szétrágja a gariztatásról szóló papírt, vagy elázok hazafelé vele, akkor hogy vehetem át azt az fenemód alaplapot..... Évekkel később??

Grr...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4553) Graphics válasza Graphics (#4552) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kezdeti morgás után nagyon korrekt módon sikerült e-mailben megbeszélni, hogy a meghatalmazásom jó volt, viszont a kolléga ,aki a termék kiadását intézte, ezen protokoll szerint nem volt hajlandó kiadni a terméket.

E-mail-es egyeztetés után a terméket küldik futárral, ingyenesen.

Respest :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4554) lanw


lanw
aktív tag

Jó reggelt .

Nem tudja valaki,hogy miért nem megy el a rendelés? Vagy nyitva vannak ma esetleg ? :F

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#4555) HUN]Repa válasza lanw (#4554) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Nyitva vannak, próbáld meg másik böngészőből vagy sütik ürítése után is. :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#4556) Rent válasza HUN]Repa (#4555) üzenetére


Rent
senior tag

Repa az én kérdésemre tudnál válaszolni? Picivel lejjebb kérdeztem hogy Nálatok vásárolt 7950-hez valahogyan lehetne -e igényelni serial keyeket? Most 3db ajándék játék jár hozzá.

(#4557) Nyugdíjas válasza Rent (#4556) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem nagyon vetted a célzást, igaze? ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4558) Rent


Rent
senior tag

Köszönöm nyugger az építő jellegű posztodat. :R

(#4559) HUN]Repa válasza Rent (#4558) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Szia !

Sajna az akciók mindig a meghirdetéstől számítanak visszamenőleg nem lehet érvényesíteni őket. Köszi a megértésed. :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#4560) Rent válasza HUN]Repa (#4559) üzenetére


Rent
senior tag

Szia!

Köszönöm a választ!

(#4561) kisoroszlány


kisoroszlány
csendes tag

Sziasztok!
Pár napja rendeltem 2 db, egyforma egeret tőlük, amiket személyesen vettem át. Kibontás után, jól megnézve a rágcsálót, apró hajszálkarcokat fedeztem fel a teflontalpakon, illetve az optikai érzékelő körül egy hosszabb, nagyon vékony karcot. Kibontottam a másik egeret is, és azzal is hasonló a helyzet. Ezt mire véljem?

(#4562) HUN]Repa válasza kisoroszlány (#4561) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

A csomagolás gyári volt? Az eladóknak mutattad (személyesen vetted át)? Illetve ott van a 8 napon belüli elállás lehetősége ha a termék nem felel meg. Szép napot! :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#4563) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy mikor lesz újból kapható nálatok Alpenföhn Brocken CPU hűtő.

Előre is köszi.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#4564) Jester01 válasza Darkness (#4563) üzenetére


Jester01
veterán

... hát Xigmatek Loki? :DD

Jester

(#4565) Darkness válasza Jester01 (#4564) üzenetére


Darkness
aktív tag

megnézve, gyanúsan kevés lenne egy i7-3770 hűvösen tartásához 24/7 -ben... :) mikor minden mag 100% on pörög folyamatosan... :))

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#4566) Jester01 válasza Darkness (#4565) üzenetére


Jester01
veterán

Nem is neked ajánlottam, csak ha már rákérdeztél egy hűtőre akkor én is csatlakoztam ... mert nekem meg ez kellene, csak régóta nincs.

Jester

(#4567) Darkness válasza Jester01 (#4566) üzenetére


Darkness
aktív tag

erre van az új opció... :DD hoyne legyen belőle...

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#4568) kisoroszlány válasza HUN]Repa (#4562) üzenetére


kisoroszlány
csendes tag

Gyári volt. Mint írtam, személyesen vettem át, és nyilván nem bontottam ki a boltban. Személyes átvételnél is él a 8 napos elállás? Egyébként ha kibontom ott, és karcos az egér, akkor vajon mit mondott volna az eladó? Főleg hogy mindkettő darab karcos volt...

(#4569) eneasos válasza kisoroszlány (#4568) üzenetére


eneasos
csendes tag

én is kaptam már gyárilag bontott tabletet igaz nem az iponnál, aztán visszavittem elállással, nem kell ezt felfújni

[ Szerkesztve ]

(#4570) Rent válasza kisoroszlány (#4568) üzenetére


Rent
senior tag

Ha neten adtál le rendelést rá (mind1 hogy vetted át (személyesen, vagy kihozták házhoz)), akkor 8 munkanapon belül visszahiveted.

(#4571) csebi


csebi
tag

megkaptam az sms-t, hogy átadtátok a futár cégnek a dolgokat!

Mik a tapasztalatok? A futár cég felveszi velem a kapcsolatot, hogy mikor vagyok otthon? vagy írjak nekik emailt a csomagszámra hivatkozással?

(#4572) dethroner válasza Rent (#4570) üzenetére


dethroner
veterán

Nem biztos, mert egyszer mintha olvastam volna valami olyasmit, hogy hiába rendeltél valamit a neten, ha a boltban vetted át, szóval nem futár vitte, akkor nem élhetsz a 8 napos elállás jogával, mert volt lehetőséged kézbe venni, megszemlélni az árut, míg a futáros megoldásnál erre nincs lehetőség. Nem mondom hogy ez tuti, de valami ilyesmi rémlik.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4573) csebi


csebi
tag

na megkaptam a gépet az ipontól. hétfőn este rendeltem, péntek délután kaptam (már csütörtökön hozták volna)

szóval a gép: A10 5700, Corsair 8192MB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT, WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3, LG GH24NS95 Fekete OEM, THERMALTAKE VO100K1W2N Commander GS-III, FSP FSP400-60APN, összeszereléssel.

majd teszek fel képeket összeszerelésről, hátul nem nagyon vezettek el semmit, bár ebben a házban asszem nem is nagyon lehet, elől össze van kötözve minden.

2 fekete pontot adnék:
1: memóriát nem állították 1866 MHZ-re, pedig erre korábban rákérdeztem emailben és mást ígértek, nem olyan hatalmas gond csak mivel nem nagyon értettem hozzá, és nem tudtam, hogy a timing-ot is nekem kell beállítani, elment 2-3 órám, valamint azt hittem a windows 7 boot cd-vel van baj ezért 4szer írtam ki...
2: többször rákérdeztem több helyen (pl itt is), de nem kaptam választ arra, hogy jön-e még Asgard Pro ház, mert akkor vártam volna, erre megrendeltem és másnap már jött is az email a raktárfigyelőtől... szép ez a ház, de az asgard ugyanilyen árban más kategória...

a futár cég előtt le a kalappal: csütörtökön felhívtam őket, hogy nem jó nekem aznap, csak pénteken 3 után, ezt az infót bár nem adták át a futárnak, miután péntek 1kor hozta és felhívott, megmondtam, hogy 3 után leszek otthon, és visszajött fél5kor. erre nem volt még nagyon példám, UPSP és GLS is szart már rám, és csak másik nap volt hajlandó kihozni.

ha vkit érdekel majd teszek fel akkor képeket az összeszerelésről.

köszönöm a gépet Ipon, eddig összességében meg vagyok elégedve, és remélem e gép miatt nem kerülünk kapcsolatba ;)

(#4574) Rent válasza dethroner (#4572) üzenetére


Rent
senior tag

Élhetsz hidd el, hívd fel őket, neked is elmondják. Netes rendelés lényege, hogy megrendeled, és mind1, hogy személyesen, vagy futártól veszed át, nem tudod kibontani, megnézni mit veszel mielőtt kifizetnéd, csak utána.

(#4575) Rent válasza csebi (#4573) üzenetére


Rent
senior tag

A memóriát nem is állítgatod, max bepattintod a helyére, és a biost állítod kedvedre, de ha ez 2-3 óra, akkor jobban jártál volna, egy gyárilag összeszerelt és előtelepített konfiggal. Windowst, meg miért írtad ki 4x? Még OEM verzióhoz is jár lemez. Ez nem ipon hibája, ők összedugdosták az alkatrészeket, ami kb ~ 2 perc. Nem várhatod, el, hogy leteszteljék, és finomhangolják a biost kedvedre. Gondolom az nincs benne az összeszerelésben.

(#4576) csebi válasza Rent (#4575) üzenetére


csebi
tag

kértem tesztelést (+1nap) valamint erre konkrétan rákérdeztem és ezt a választ kaptam idézem: "Igen a maximális sebességet állítunk be a ramok esetén." a windows-os dologban meg én bénáztam, mert a timinget nem állítottam a biosban... erről nem ők tehetnek, de ha megteszik, amit megígértek, akkor nem jön ez a helyzet...ennyit róttam fel, asszem érthető...

(#4577) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok!

Volt a héten egy üzletem és a vevő fél szerint számla nélkül nem jár a garancia, magyarul szerinte garancia nélkül adtam el neki a videókártyát.

Kérlek erősítsetek meg engem abban, hogy amit írok, az nem tündérmese, hanem a valóság:

1) a számla nélkül, tisztán a garanciapapír felmutatásával is jár a garancia

2) HA esetlegesen még a garanciapapírt sem találná a vevő, még akkor sincs semmi veszve, ugyanis az iPon szériaszám alapján is visszakeresheti a vásárlás idejét, a garancia mennyiségét ÍGY tisztán és egyértelműen ott helyben eldöntik hogy jár-e a garancia vagy sem

+1) Tehát amit kérdezni akarok tőletek: jár e a garancia mindenféle papír nélkül? (vagy CSAK garanciapapírral)

[ Szerkesztve ]

(#4578) ESP válasza ittakary (#4577) üzenetére


ESP
senior tag

1) Igen él. Sőt legtöbb esetben nem is kérik mert gyári szám alapján van a rendszerükben benne és vonalkód olvasóval beolvassák.

2) Igen.

+1) Elég a garanciapapír minden esetben.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#4579) tlac válasza ESP (#4578) üzenetére


tlac
nagyúr

azért jó ha van számla is, mert azon szerepel az eredeti ár, és ha javítani, sem cserélni nem tudnak, akkor jó tudni az árat

egy fénymásolat hasznos lenne

[ Szerkesztve ]

(#4580) ESP válasza tlac (#4579) üzenetére


ESP
senior tag

Teljesen felesleges. Az is benne van a gépezetükben.

Hogy honnan tudom?

Eladtam valakinek aprón egy GTX660-t. Neki tönkrement. És visszakapta az eredeti vételárat miközben csak garilevelet adtam neki :)

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#4581) tlac válasza ESP (#4580) üzenetére


tlac
nagyúr

én jobban bízok a papírban, ami a kezemben van :)

[ Szerkesztve ]

(#4582) 04ahgy válasza ittakary (#4577) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A magyar jogszabályok értelmében, tudtommal a jótállásra kötelezett felé a jótállási jeggyel történik a jótállás érvényességének bizonyítása. A jogszabály úgy rendelkezik, hogy a vásárláskor a jótállási jegy egy példányát a vevőnek át kell adni.

A szavatosság ügyintézésekor pedig a számla bizonyítja a vásárlás tényét.

De szerintem ilyen kérdésekben a garancia topikban jelen levők okosabbak. Én ezt inkább ott tárgyalnám ki. Egyébként is általános kérdés, nem konkrétan az iponra vonatkozik, attól, hogy a szóban forgó terméket az adott cég értékesítette.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4583) ittakary válasza 04ahgy (#4582) üzenetére


ittakary
nagyúr

Sokan összekeverik a jótállást és a szavatosságot, ezt tisztáznám még mielőtt belebonyolodnánk:

Maradjunk az IT területén: ha veszel az iPonban 2 kg kecsketrágyát, akkor a hozzá tartozó garancialevélen lévő 36 hónap az a jótállást jelenti. Ehhez NINCS szükség a számlára, ehhez tökéletesen elégséges a garancialevél egymagában. Még az sem fontos, hogy ugyanaz legyen a garanciáztató ember, mint a vásárló! Ez is nagyon fontos.

(#4584) ittakary


ittakary
nagyúr

Köszönöm szépen mindenkinek :R

(#4585) tlac válasza ittakary (#4583) üzenetére


tlac
nagyúr

Maradjunk az IT területén: ha veszel az iPonban 2 kg kecsketrágyát

lol :D

(#4586) ESP válasza tlac (#4585) üzenetére


ESP
senior tag

:DD

[ Szerkesztve ]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#4587) bul07


bul07
nagyúr

Hmm...
Szombaton megrendeltem a garancia futárt 2012.12.14(péntek)-re
És mostmeg hívot a futár hogy mindjárt itt van , itt is volt ép csak felvetem csomagot es már mehetem is ki
Kérdeztem tőle hogy nem jött egy kicsit hamar mert ma még csak kedd van, válasza az volt hogy neki mára szólt a dátum, megnéztem és tényleg
Amúgy 10percel előte értem haza, így ha hamarabb jön nem is talál itthon, vagy ha nem csomagolom be a hétvégén akkor vagy megvárta volna a csomagolást vagy visszajöhetett volna egy másik napon

Azért édekes ez, pár kérdést felvet
Miért lehet megválasztani a napot hanem is akkor jön?

Amúgy nem adott semi papírt hogy átvete a csomagot, de én azért amit ráragasztott a csomagra lefényképeztem a telefonomal hogy azért valami nyoma legyen hogy elvitte

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4588) tlac válasza bul07 (#4587) üzenetére


tlac
nagyúr

Amúgy nem adott semi papírt hogy átvete a csomagot, de én azért amit ráragasztott a csomagra lefényképeztem a telefonomal hogy azért valami nyoma legyen hogy elvitte

ez jó ötlet

(#4589) Chp


Chp
őstag

Üdvözletem! Tudjátok, elég sokat olvastam vissza(sok volt a "rémtörténet"), a honlapon is néztem, de nem találtam sehol kielégítő választ arra, hogy nagy általánosságban mennyi idő szokott lenni a gariztatás? A mai nap vitte el a garanciafutár az adatlapomon szereplő gépházat, melynek gyárilag rossz volt a bekapcsológomba. Előreláthatólag mikor kapom körül-belül vissza a házam? Mennyi szokott ez lenni időben? Köszönöm!

(#4587) bul07

Nekem is megfordult néhány dolog a fejemben, hogy nem kaptam papírt. Lehet nekem is fotózni kellett volna. Remélem azért vissza kapom majd a cuccom... :P

[ Szerkesztve ]

(#4590) bul07 válasza Chp (#4589) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát karácsony/újév közeledtével én ara számítok hogy már csak az újévben lesz valami a garanciáztatásból , szerintem te is számolj így te is

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4591) Chp válasza bul07 (#4590) üzenetére


Chp
őstag

Ne beszélj már ilyeneket, így is be vagyok rezelve! :( Azért még van egy kis idő karácsonyig, csak nem ülnek egy bekapcsológombon heteket.

(#4592) eneasos válasza Chp (#4591) üzenetére


eneasos
csendes tag

Általában 2-3 hét alatt rendeződik, ha egy kis szerencséd van még idén megkapod :R

(#4593) Chp válasza eneasos (#4592) üzenetére


Chp
őstag

Éreztem, hogy nem most kéne rendezni, hanem ráér januárig. :O

(#4594) eneasos válasza Chp (#4593) üzenetére


eneasos
csendes tag

És íme a megoldás:

http://sulivilag.hu/uploads/community/5716/gallery/normal/b46bc26b6c4bbb41db555c60b5ad0608a5af44f1.jpg

:))

[ Szerkesztve ]

(#4595) bul07 válasza Chp (#4591) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem csak rajtuk múlik amúgy, ha megnézed a naptárat már csak ez a hét meg a jövőhét van hátra eből az évből így kicsi az esély ez évi garanciáztatásra

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4596) Chp válasza eneasos (#4594) üzenetére


Chp
őstag

Igen, nagyon is ismerős a helyzet, csak szereznem kell valahonnan ideiglenesen egy kis teljesítményű FSP vagy Chieftec tápcsokát! :U

(#4595) bul07

Meglátjuk mi lesz, de már most kivagyok idegileg.

[ Szerkesztve ]

(#4597) Gyuri27 válasza 04ahgy (#4582) üzenetére


Gyuri27
félisten

4. § (1) A jótállási igény a jótállási jeggyel érvényesíthető. 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet
2. § Ha a fogyasztó szavatossági igényt kíván érvényesíteni a fogyasztói szerződés tárgyát
képező szolgáltatást nyújtó forgalmazóval (a továbbiakban: forgalmazó) szemben, a fogyasztói
szerződés megkötését bizonyítottnak kell tekinteni, ha a fogyasztó bemutatja az ellenérték
megfizetését igazoló bizonylatot. 49/2003. (VII. 30.) GKM rendelet

Azaz mindkettő jó. Számla esetén a másolat is.

De rég voltam nálatok. Répa él még?
Karácsony előtt mi lesz nálatok ingyen vagy annál olcsóbban? ;) ;)

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#4598) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Még tavasszal vásároltam az ipontól egy ilyen memóriakártyát. Házhoz szállítással. Az a baj, hogy nem találom a garancia papírját, illetve nem is tudom, hogy egyáltalán érdemes-e keresnem? A doboza megvan, de adtak hozzá külön a garanciához kapcsolódó papírt? Vagy bármi mást? Nem emléskzem az a baj.

(#4599) bul07 válasza bul07 (#4587) üzenetére


bul07
nagyúr

Kérdés azokhoz akik már garanciáztattak
Kell valami értesítést kapnom hogy beérkezett a küldemény és elkezdték a garanciáztatást?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4600) krisztian922


krisztian922
tag

Helló,

Lenne egy olyan kérdésem amivel remélem már valaki találkozott. Nos tegnap megrendeltem mára egy terméket személyes átvétellel viszont pár dolog közbejött és nem tudtam délután elmenni érte. Vajon ez a termék még a holnapi napon átvehető vagy már nem?

Asus m5a97 evo r2.0 - AMD fx 6300 - AMD HD7850 1gb - 2x4gb Kingston hyperx black 1600mhz - Cooler Master Hyper Evo 212

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.