Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer

Hozzászólások

(#5351) Size83 válasza 04ahgy (#5345) üzenetére


Size83
csendes tag

Nem tudom hogy az iszonyatos mennyiségekben gyártás e a ludas, vagy tényleg csak ennyire peches vagyok, de az elmúlt éves időszakban sok termékkel befürödtem. (Nem csak iponos termékekről van szó).

Semmiből sem veszem meg a legalját. Olcsó húsnak híg a leve. De nekem eddig valahogy a Sapphire-ről az volt a véleményem hogy minőséget gyárt. (Ez a sokadik Sapphire kártyám.) Nameg azért a 7850 sem alsóház szerintem, ha neked az, akkor elfogadnám a pénztárcád. A megalomániád azt mondjuk nem. :D :P

[ Szerkesztve ]

Komolytalanok kíméljenek!!!

(#5352) Graphics válasza 04ahgy (#5345) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jovannna, neked tobb a tapasztalatod :D
ja a nyomtato uzemel rendesen ismerosodnel?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5353) Hoorus válasza Size83 (#5351) üzenetére


Hoorus
őstag

Én is kifogtam decemberben egy BS-es 7850-est tőlük... Jó sokat elrontottak.. Akkor megfogadtam, hogy soha többé Sapphire, de lámcsak most is Sapphire kártya van a gépben, igaz már egy 7970.. Ezzel semmi gond szerencsére .. :)

[ Szerkesztve ]

(#5354) Size83 válasza Hoorus (#5353) üzenetére


Size83
csendes tag

Akkor a garanciáztatás végén cserélted te is a műszert?

Komolytalanok kíméljenek!!!

(#5355) wolfman87


wolfman87
csendes tag

Mindíg is lesznek olyanok, akiknek csak megszületni volt nehéz.

Többet ésszel, mint ész nélkül!

(#5356) 04ahgy válasza Graphics (#5352) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Már azóta vett egy 8870-es ColorQUBE-ot, meg egy Phaser 6700-ast, így a 6360-as már csak tartalék. :D

(#5351) Size83: Nem rád értettem, általánosságban fogalmaztam meg. Elnézést, ha félreérthető voltam. Sajna tény, hogy egyre több a túlköltséghatékonyizált cucc, meg nem alaposan tesztelik a piacra dobás előtt. Ennek a vásárló issza meg a levét, akárhol is veszi. De régen mintha tényleg nem lett volna ennyi szutyok...

A megalomániát bóknak vettem. :C :B

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5357) bul07 válasza Size83 (#5354) üzenetére


bul07
nagyúr

Egyszerű a képlet, beadod garanciáztatni majd megírod hogy Sapphire vga nem kell, szerintem árbeszámítással vehetsz más gyártójút

Amúgy első eset után ez fel se merült benned?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5358) Size83 válasza 04ahgy (#5356) üzenetére


Size83
csendes tag

Nem is azért mondtam mert sértődékeny vagyok. :D
Azt meg bóknak is szántam. :DD :P

Komolytalanok kíméljenek!!!

(#5359) Size83 válasza bul07 (#5357) üzenetére


Size83
csendes tag

Ezt a délután során megerősítettek az iPontól is. Köszönöm szépen! :R

Komolytalanok kíméljenek!!!

(#5360) Hoorus válasza Size83 (#5359) üzenetére


Hoorus
őstag

Elálltam a szerződéstől, vártam a pénzre 28 napot és utána vettem másikat.

(#5361) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ez elég érdekes. :) A 33k-s kredit bármire levásárolható? Megveszem a 80k-s karit, eladom a játékot + pendrive-ot, veszek 33k-ért valamit, azt is eladom és lesz ingyen egy 660ti-m? :DDD

(#5362) DaveJr válasza Size83 (#5350) üzenetére


DaveJr
őstag

Azért kérdeztem hogy a munkához kell az erő vagy csak a szórakozás miatt van bent egy olyan kártya.....

Jhonny06: Nem hinném hogy sok mindent tudnál belőle venni: [link]

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#5363) Jhonny06 válasza DaveJr (#5362) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ja, azóta belefutottam, elég useless, nem véletlen.. bár ha a játékot és a pendrive-ot eladja az ember, akkor is viszonylag jó áron jutott hozzá a vga-hoz. :P

(#5364) bul07 válasza Jhonny06 (#5363) üzenetére


bul07
nagyúr

semmi
De ilyenkor ha garanciáztatás van , akkor mi a helyzet a kapott dolgokat is vissza kell adni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5365) Graphics válasza 04ahgy (#5356) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az igen, na majd lehet keresem, mert egykét nyomtatásos meló lehet lesz.

Veletech-en leszel?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5366) 04ahgy válasza Graphics (#5365) üzenetére


04ahgy
nagyúr

PÜ.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5367) Size83 válasza DaveJr (#5362) üzenetére


Size83
csendes tag

Elnézést félreértettelek. :R :)

Komolytalanok kíméljenek!!!

(#5368) DaveJr válasza Size83 (#5367) üzenetére


DaveJr
őstag

Semmi baj. Gondoltam:)

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#5369) MarciB


MarciB
csendes tag

Bocs, lehet, kicsit off lesz... A honlapon a számlázási adatoknál +36-tal adtam meg a tel. számot, viszont azután pedig a visszaigazoló mailben már + nélkül szerepelt a szám. Van annyi kézi vezérlés, hogy ki tudják ezt javítani? (erre a számra jönne az értesítés, hogy megjött a csomag). Előre is köszönöm a választ. :)

(#5370) Jhonny06 válasza MarciB (#5369) üzenetére


Jhonny06
veterán

Van. Egyébként személyes rendelésnél lehet tudni, hogy mikor vehető át pontosan (aznap reggeli rendelést 2-től, előző napit reggel 10-től), ha meg postázzák, akkor az nem rajtuk múlik, tehát az értesítés önmagában nem ér sokat.

(#5371) MarciB válasza Jhonny06 (#5370) üzenetére


MarciB
csendes tag

Köszi. (csak azt felejtettem el mondani, hogy PickPack átvétellel rendeltem)

[ Szerkesztve ]

(#5372) lean válasza Hoorus (#5360) üzenetére


lean
aktív tag

Én is elálltam a szerződéstől (videokártya). Visszaküldtem a terméket ahogy kell. 28 munkanapot vagy sima napot vártál? Nekem márc. 20-án jött az utolsó mail, hogy regisztrálták a bankszámlaszámom, azóta nagy csend, gondolom utolsó percben kapom majd meg a 30 napon belül...

no cross no crown

(#5373) Hoorus válasza lean (#5372) üzenetére


Hoorus
őstag

30. naptári napon küldték a pénzt.. :D

(#5374) lean válasza Hoorus (#5373) üzenetére


lean
aktív tag

Na ja, jól sejtettem akkor :(((

no cross no crown

(#5375) Cifu


Cifu
nagyúr

Én most egy LGA-1155-ös deszkával (MSI H77A-G43) jártam úgy, hogy nem indult, a garanciafutárral visszaküldtem (rendesen összedobozolva, a foglalat védőkupakja a helyén), de az Ipon szerint több LGA láb sérült, szóval (szerintük) max. a feltételes ügyintézésben bízhatok. Összeraktam már pár tucat LGA-1155-ös (előtte meg 775-ös és 1156-os) gépet, de eddig sose volt ilyen problémám, noha tény, hogy nem ellenőriztem a lábak állapotát visszaküldés előtt (már bánom, hogy nem fotóztam végig az összeszerelést, és a foglalat állapotát előtte, megvallom fel sem merült bennem, hogy ilyesmi lehet a háttérben). Bizalom kérdése, hogy kérjek-e fotót a problémáról (alapból nem mellékeltek), de utólagosan már sok értelmét nem látom.

Őszintén szólva elég tanácstalan vagyok, az Ipon-nál nem volt eddig garanciális ügyem, más webboltokban akadt, de ott cserélték szó nélkül a problémás alkatrészeket. A feltételes ügyintézés túl hosszú, most egy plusz deszkát venni ráfizetés...

Bármi javaslat?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5376) Size83 válasza Cifu (#5375) üzenetére


Size83
csendes tag

Sajnos igen valószínű, hogy be kell érned a feltételes ügyintézéssel. :( Viszont nem kell ettől annyira tartani, korrektek az rma-s urak/hölgyek. A fótódokumentálással sem értél volna sokat, hacsak nem direkt a foglalat lábait fotózod, ilyesmit valljuk be nem sok mindenkinek jut eszébe ellenőrizni, mikor megjön az új konfigurációja. Sajnos ez a tanulópénz tipikus esetének tűnik.

[ Szerkesztve ]

Komolytalanok kíméljenek!!!

(#5377) wolfman87 válasza Cifu (#5375) üzenetére


wolfman87
csendes tag

Ez a hideg víz ráivás tipikus esete.
Részvétem!
ui.: várjuk a fejleményeket!

Többet ésszel, mint ész nélkül!

(#5378) Cifu


Cifu
nagyúr

Azt még hozzá kell tegyem, hogy számomra kicsit furcsának tűnik, hogy egyszerre két levelet kaptam az Ipon-tól, az elsőben közlik, hogy az LGA lábak sérülése miatt nem tudják garanciában kezelni a problémámat, a második (de ugyanabban az időben, 15:46-kor beérkező) levélben meg értesítenek, hogy átvették a csomagot. Oké, lehet, hogy csak így működik a rendszerük, de én azért két, külön időben érkező mailre számítanék, mert én ebből azt olvasom ki, hogy már a bontatlan dobozon keresztül, röntgenszemekkel látják a (vélt vagy valós) hibát...

Egyfelől nekiállhatnék keménykedni, hogy márpedig három ill. nyolc munkanapon belül jeleztem a problémát, de ott szúrtam el, hogy nem elállási szándékkal éltem, hanem garanciális problémával. Írtam egy mailt, hogy rendben, menjen a feltételes ügyintézés, de megvallom első körben egy kissé megingott a bizalmam a cégben...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5379) Vincent45 válasza Cifu (#5375) üzenetére


Vincent45
tag

Nekem is volt hasonló problémám egy Asus P8Z77-V LX lappal. Azon is elhajlott 7-8 láb procicsere után. Bevittem és azt mondták,hogy kb.2-3 hónap!!! lesz a gariztatás de mivel ez nem garanciális probléma ezért ne reménykedjek semmi jóban. Ezért inkább elhoztam,megcsináltattam 1500-ért és azóta megy :) Nem akartalak elkeseríteni csak szóltam,hogy készülj föl erre is. :K

(#5380) dt451


dt451
csendes tag

Olvasgatva láttam, korábban többeknek is tudtak az illetékesek infóval szolgálni az ügye folytán, így gondoltam érdeklődök a sajátommal kapcsolatban. Pénteken vitte be a testvérem az unokanővérem tabletjét, amivel eredetileg húsvétra lepte volna meg a kisfiát. Kibontáskor kiderült, hogy gond van az érintőkijelzővel. Eleinte összevissza, majd egy idő után egyáltalán nem érzékel. Gyors megoldásként felajánlottam, hogy majd én veszek helyben a kissrácnak egy hasonló tabletet, hogy meglegyen az ajándék a fészekben, én pedig majd garanciáztatom a hibás példányt. Tekintve, hogy a tesóm fenn tanul, megkértem, hogy vigye be személyesen, amit múlt pénteken tett meg. Egy ConCorde Tab One - ról van szó. Cserét kért, és azt az infót kapta, hogy futár útján érkezik majd a megoldás. Azóta viszont nincs infónk. Számítottunk volna egy e-mail-re, hogy az ügy folyamatban van, esetleg nincs cserekészülék raktáron, várni kell, stb... Jó volna belőni, hogy mikorra várható a futár... Mikortól leszek magam is tablet tulaj, ha csak rövid időre is.

(#5381) 04ahgy válasza dt451 (#5380) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"a tesóm fenn tanul, megkértem, hogy vigye be személyesen, amit múlt pénteken tett meg."

Esetleg megkérdezted-e már tesódat, hogy neki személyesen mit mondtak? Lehet, hogy nem is tudja senki, hogy nem őt kellett volna élőszóban tájékoztatni bármiről is, hanem Téged, e-mailben... :U

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5382) dt451 válasza 04ahgy (#5381) üzenetére


dt451
csendes tag

Élőszóban kapta azt a választ, hogy futár hozza majd a cserekészüléket. Elmondása szerint ennyi infót kapott. A szállítási, e-mail, telefon, stb. adatok nem változtak... (egy utcában lakunk unokanővéremékkel, így nem lett volna értelme változtatni...)

(#5383) Looserke


Looserke
őstag

Sapphire 7850 OC black screen gari...iPon módra

Megjött a futár és a garanciába 1 hónappal ezelőtt leadott

[SAPPHIRE 11200-14-20G HD7850 2GB GDDR5 OC ]

helyett ezt kaptam vissza cserekártyának:

SAPPHIRE 11200-07-20G HD7850 2GB

ami nekem k*rvára nem felel meg mivel használnám a 2 monitor kimenetet, meg amúgy se küldjenek nekem sima 7850et OCs BIOSal (gondolom rátolták, hogy az OCs órajeleken menjen) ha én nem azt vettem meg anno!

Ha nem cserélik normálisan a fogyasztóvédelemnek megy a következő levél!

[ Szerkesztve ]

(#5384) lafaty80 válasza Looserke (#5383) üzenetére


lafaty80
őstag

Ezt nekik is megírtad, vagy csak ide? :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#5385) Looserke válasza lafaty80 (#5384) üzenetére


Looserke
őstag

nekik is csak nem pont ebben a formában... :U

(#5386) Looserke válasza lafaty80 (#5384) üzenetére


Looserke
őstag

egyébként tévedtem, mert ezt a típust küldték

[SAPPHIRE 11200-01-20G HD7850 2GB GDDR5 OC ]

de a 2 monitor kimenet hiánya akkor is baj

[ Szerkesztve ]

(#5387) Cifu válasza Looserke (#5386) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem a DVI-HDMI átalakítás visszafelé is működik. Szóval a HDMI kimenetből is csinálhatsz DVI kimenetet. Szóval némi pluszköltség árán (pl. ilyennel) elviekben szerintem megoldható a problémád.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5388) StSanya válasza Looserke (#5386) üzenetére


StSanya
őstag

Órajelre pedig megegyeznek...

S ha vennél egy ilyet? [link]

Cifu megelőzött, de én olcsóbb alternatívákat ajánlottam... :D

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#5389) Looserke válasza Cifu (#5387) üzenetére


Looserke
őstag

nem lenne elég, mert a HDMI be is lenne kötve valami, szóval 2 DVI + HDMI is kellene

én rajzolok 2 monitoron közben meg asszony filmet néz a TV-n kb. így képzeljétek el a dolgot,
direkt ezért vettem 2 DVI + HDMI-s kártyát

Egyébként meg egy garanciális ügyintézés miatt ne ÉN keveredjek már plusz költségekbe, ha 1-2 ezer forintról van szó akkor is, én legalábbis így gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#5390) StSanya válasza Looserke (#5389) üzenetére


StSanya
őstag

Ilyen is van: (Picit drágább...) ;]

[link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#5391) Looserke válasza StSanya (#5390) üzenetére


Looserke
őstag

utolsó mondatot olvasd el még egyszer... :U

Korrekt magatartásnak egy új, ugyan olyan bontatlan cseretermék kiküldését tartottam volna, vagy ha azt nem tudják teljesíteni akkor egy másik márkájú termékre akár a különbözet kifizetésével is becserélni (egyébként ezt írtam is nekik emailben kétszer)...

[ Szerkesztve ]

(#5392) StSanya válasza Looserke (#5391) üzenetére


StSanya
őstag

Amikor én válaszoltam, akkor még nem volt ott az az utolsó mondatod.

Értem én, s meg is értelek, de ha nem tud olyat küldeni a boltos, akkor mit csináljon? És a Saphire-nek is joga van változtatni a termékén, akkor mit csinálsz?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#5393) Looserke válasza StSanya (#5392) üzenetére


Looserke
őstag

Ha nem tud ugyan olyat adni akkor a törvény szerint köteles visszaadni az árát vagy más termékre értékegyeztetés után kicserélni, amit én kértem is tőlük 2 emailben még MIELŐTT lezárult a garancia ügyintézés.

Gondolj bele, veszel egy autót ami 5 ajtós, de elromlik, beviszed a szervízbe majd szólnak hogy kész mehetsz érte. Akkor látod hogy amit visszakapsz csak 3 ajtós de egyébként ugyanaz a márka és típus, gurul meg minden. Nem lennél kiakadva?

[ Szerkesztve ]

(#5394) Looserke válasza Looserke (#5393) üzenetére


Looserke
őstag

Megjött a válasz az emailemre, cserélik olyanra amit akarok, akár másik márkára is...

...már csak azt nem tudom, hogyan :D
Megint rendeljek garanciafutárt?
Én egy POWERCOLOR-t néztem ki a SAPPHIRE helyett a sok BS példány miatt, csak nem tudom hogy akkor a vételár különbözetet miképp tudom rendezni.

[ Szerkesztve ]

(#5395) Cifu válasza Looserke (#5389) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezt az apróságot elfelejtetted említeni. :)

Egyébként a deszkán nincs HDMI kiemenet? (ok, ha FX procid van, akkor nincs)

De az mindenképpen pozitív, hogy cserélik végül a kártyádat.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5396) Looserke válasza Cifu (#5395) üzenetére


Looserke
őstag

van HDMI kimenet a deszkán, de nem akarok virtuval bajlódni, sok jót nem hallottam róla, le is tiltottam a CPUban lévő GPUt BIOSból

egyébként félreértés ne essék, végig tisztelettudóan és udvariasan leveleztem az iPonnal, nem pedig lekezelően és hőbörgősen...

...azt csak a fórumokon szoktam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5397) Cifu válasza Looserke (#5396) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bocsánat, miért kellene a Virtu-val szórakoznod? :F

Rákötöd a két monitort a diszkrét VGA-ra, a TV-t meg a deszkára. Ha jól értem, az alaplapi kimenet felhasználási célja csak a filmnézés lenne.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5398) Looserke válasza Cifu (#5397) üzenetére


Looserke
őstag

ha engedélyezem a CPUban lévő GPUt akkor szerintem virtut is kell felrakni, csak úgy nem fogja tudni a gép mit hova rakjon melyik kimenetre

(#5399) zenke


zenke
aktív tag

jó is ez a szuperszerda egy kis pénz csinálásra :((( :W :W

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#5400) wolfman87 válasza Looserke (#5383) üzenetére


wolfman87
csendes tag

1. Hazudsz! (Gondolják itt néhányan)
2. Gondolom értesítettek, hogy nem pont olyan kártyát küldenek, mint amilyet megrendeltél... :K
3. Nem tudom miért kell itt hőbörögni, mikor biztos olyan szerződést kötöttek veled, hogy így is cserélhetik a kártyátdat... :W

(Ilyen, s hasonló észrevételeket kaptam én, mikor szinte azonos problémámat jeleztem, csak én sokkal gagyibb kártyát kaptam, mint kellett volna.)

Nyilván Te is csak kitaláltad a mondókádat, és az Ipon egy gyöngyszem a magyarországi számítástechnikai garanciáztatás világában.

Biztosan írni fognak nemsokára az ipon párti jogi szakértők, kik mindenbe belekötnek, s kik szerint az etika maximum egy anagramma lehet. :Y

Örülök, hogy nem hagytad magad és remélem végül megoldódik a problémád!
Hali!

Többet ésszel, mint ész nélkül!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.