Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer

Hozzászólások

(#5651) ilor14 válasza bul07 (#5650) üzenetére


ilor14
tag

Így tényleg nem túl mérvadó,lehet többet értem volna,ha veszek másikat nem?

(#5652) smiti válasza ilor14 (#5651) üzenetére


smiti
addikt

Nekem is pont 2 hét telt el a rossz leadása és a csere lemez átvétele között. Szerintem ez elég korrekt. :K

(#5653) ilor14 válasza smiti (#5652) üzenetére


ilor14
tag

Azért 2 hétig nincs Battlefield 3 az elég szar :DD

(#5654) bul07 válasza ilor14 (#5651) üzenetére


bul07
nagyúr

Én előtte vettem egyett hogy az adatokat le tudjam menteni , majd elküldtem garanciáztatni
Ha most elromlana a 2TB HDD-m most is ezt tenném és a a régi merevlemez árát kérném vissza

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5655) ilor14 válasza bul07 (#5654) üzenetére


ilor14
tag

Én haverom Verbatim 750GB-s külső vinyójára mentettem szóval mindegy :)

(#5656) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Hali!
Vettem egy hangkarit de jobbra számítottam. Futárral hozattam. 1 munkanap se telt még le elvileg. Ilyenkor viisza vihetem és vissza adják a pénzt ? Illetve gari futárt lehet rendelni ilyen esetben ?

[ Szerkesztve ]

(#5657) pils00 válasza v!ct0y (#5656) üzenetére


pils00
tag

Az elállás joga

A Megrendelő az 17/1999 Korm. rendelet 4. §-a alapján jogosult az áru átvételét követő nyolc munkanapon belül indokolás nélkül elállni a vásárlástól. Ebben az esetben az iPon Computer Kft. köteles a Megrendelő által kifizetett termék árát haladéktalanul, de legkésőbb az elállást és az áru visszaszolgáltatását követő harminc napon belül visszatéríteni. Szolgáltatás nyújtására vonatkozó szerződés esetében, ha a nyolc munkanapos elállási határidő lejárta előtt a gazdálkodó szervezet a teljesítést a fogyasztó beleegyezésével megkezdte, a fogyasztó nem gyakorolhatja az elállási jogát, ilyen szolgáltatás például a gépösszeszerelés, a szoftver installálás és az egyéb szolgáltatások. Az iPon Computer Kft. követelheti az áru nem rendeltetésszerű használatából eredő kárának megtérítését. Egyéb költségek a vásárlót nem terhelik.
A 17/1999 (II.5) Korm. rendelet 5. §-a alapján a Megrendelő nem gyakorolhatja elállási jogát:
hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépi szoftver példányára vonatkozó szerződés esetében, ha a csomagolást a fogyasztó felbontotta
olyan áru értékesítése esetében, amely a fogyasztó személyéhez kötött, illetve amelyet a fogyasztó utasításai alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő (pl: kérésre összeállított konfigurációk)
Amennyiben a 8 munkanapon belüli elállás jogával élni szeretne, kérjük, hogy a termék határidőn belüli visszajuttatása mellett írásban írja le, hogy el szeretne állni a szerződéstől a fenti jogszabály felhatalmazása alapján.

Ez alapján 8 munkanapon belül neked kell visszajuttatnod saját költségen a cuccot(tudtommal a Dévai utcába,de azért kérdezz rá), és attól számítva 30 naptári napon belül kell visszafizetniük a vételárat.

[ Szerkesztve ]

(#5658) ilor14


ilor14
tag

Nekem 6 nap volt,hogy elküldtem garanciába és vissza is jött,egy teljesen új HDD,szerintem ez elég jó! És még feltételes garancián is volt,de szó nélkül kicserélték :)

(#5659) Ace_S


Ace_S
csendes tag

Üdv!

A ipon mennyire tartja be ezt a 30 napos utalást elállásnál? Alapból nevetséges mondjuk, hogy ez náluk így zajlik, bármely másik boltban visszaviszem és kp-ban rögtön adják a vételárat. Nem kis pénzről van szó, 300.000-ért vettem laptopot, ami egy rakás .. és most se pénz se laptop.

(#5660) bul07 válasza Ace_S (#5659) üzenetére


bul07
nagyúr

Oké hogy nagy érvágás hogy várni kell , de legalább visszakapod , nem kell használnod egy olyan laptopot ami nem megfelelő
Valamit valamiért, és nem véletlen a 30nap se szerintem , ez is visszatartó erő a trükközőkkel szemben

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5661) South Velen


South Velen
addikt

Sziasztok!

Garifutár PickPackPont esetén nincs ugye? :(

Rendeltem egy Be Quiet e9 400W tápot, ma vettem át PPP-n, és szegény teljesen halott. Ilyenkor mi a teendő?

Féltem is a BQT-től, mégha FSP beles is, hát beigazolódott. Noname szar. :W
Köszi,

[ Szerkesztve ]

(#5662) South Velen válasza South Velen (#5661) üzenetére


South Velen
addikt

Közben látom, van garanicafutár PPP átvét esetén is. :) Ez nagyon jó hír. 1 hétig nem leszek itthon, aztán megrendelem a garifutárt.

[ Szerkesztve ]

(#5663) bul07 válasza South Velen (#5662) üzenetére


bul07
nagyúr

A helyedben visszaküldeném és ráfizetéssel, vagy árában vennék valami jobb tápot(ha belemennek lehet olcsóban is és a maradék összeget visszautalják, azt hogy a pénzt kérd vissza nem írom mert akkor újra fizethetnéd az új tápnál a szállítást)
Látom írtál a Milyen tápegységet vegyek topikba
Kérd meg őket hogy ajánljanak neked valami jó tápot , ha jól nézem 21e Ft fizettél a Be Quiet-ért ennyiért már tudnak jót ajánlani

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5664) South Velen válasza bul07 (#5663) üzenetére


South Velen
addikt

Az iagzság az, hogy ez egy igencsak ajánlott tápegység (előtte végig pörgettem az említett topikot, FSP Aurum bél, kiegészítve egy BQT 5 ezres ventivel és kis BQT átdolgozással), csak én féltem kicsit a márkától, és most tiszta ideg vagyok, hogy beigazolódott a félelmem. Ha valamire cserélnék, az sima Aurum lenne (bár ezek után félve) de már csak az Aurum S kapható, ami gyengébb eresztés egy hajszállal.

[ Szerkesztve ]

(#5665) bul07 válasza South Velen (#5664) üzenetére


bul07
nagyúr

Én ennyire nem vágom a témát, de Be Quiet-ról sose hallottam még (lehet az én tudáshiányom)

Az én Chieftec Ctg tápom gond és hang nélkül szolgál , bár nem a csúcskategóriát képviteli, de hangja az nincs , sose halottam még a hangját

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5666) Mr.White


Mr.White
senior tag

Valaki adna pontos infot, hogy egy garanciáztatásnál mennyi az az idő ami alatt vissza kell juttatni a terméket?Köszi!

(#5667) ilor14 válasza South Velen (#5664) üzenetére


ilor14
tag

Nekem 500W-os FSP Aurum gold van és tökéletesen működik már lassan 1 éve :)

(#5668) Packersbay


Packersbay
tag

Sziasztok!

Adott egy laptop vinyó amit még 2010-ben vettem itt és most már nagyon a halálán van,sentinelben is 50% alatt van és néha meg-megakad.Szerencsére erre még 3 év garit adtak. Visszavinném gariztatni,de mivel 2 hétig nem tudom nélkülözni a laptopot így 1 vinyót is kell vennem. A kérdésem pedig az lenne,hogy ha a vinyót hibásnak találják(nagyon remélem) akkor ilyenkor vissza adják az árát vagy le lehet vásárolni?? nekem az első lenne a jobb

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#5669) StSanya válasza Packersbay (#5668) üzenetére


StSanya
őstag

Először csere ugyanolyanra, (esetleg más típusra), ha ez nem megy valamiért, akkor van a pénz vissza lehetőség, a levásárlás felajánlásával, ilyenkor te döntöd el, hogy utaljanak vagy vásárolsz. Mivel a HDD-k drágultak 2010 óta, sztem pénzt fognak felkínálni.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#5670) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Történetem az iponnal... köszönöm aki elolvassa.
[link]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#5671) zolee86 válasza Snip3r_HUN (#5670) üzenetére


zolee86
tag

Hát ez nagyon rosszul hangzik, kíváncsian várom HUN]Repa álláspontját.

Én még sosem rendeltem futárral az Ipontól, amúgy ilyenkor nem lehet/kell ellenőrizni a csomag tartalmát.

Rendeltem már házhozszállítással webshopokból, igaz nagyobb műszaki cikkeket (hűtő, tv, stb), és náluk minden értesítő e-mailben, sőt még a szállítón is rajta van, hogy csak akkor írjuk alá a szállítót/átvételit, ha ellenőriztük a csomag tartalmát.

Az Iponnal nincs ilyesmire lehetőség?

(#5672) lowzor


lowzor
veterán

Ez a bolt egy vicc...26 napja várom, hogy visszautalják a pénzem, de még semmi. És iszonyat nagy szükségem lenne rá. Tudom, hogy 30 napjuk van rá, de más bolt ilyenkor már rég visszautalta.

(#5673) Jester01 válasza lowzor (#5672) üzenetére


Jester01
veterán

Feltéve, hogy még a határidő lejárta előtt visszautalják szerintem teljesen rendben van, hogy addig húzzák amíg lehet. Két okból is:
1) Kicsit használják a pénzed, hogy az elállás plusz költségeit enyhítsék. Hiszen a termék hibátlan volt, ők nem tehetnek arról, hogy neked nem tetszett.
2) Eltántorítják azokat akik kölcsönzőnek akarják használni a boltot, illetve a vásárlókat is ösztönzik, hogy alaposan nézzenek utána mit is vesznek.

Neked amúgy a pénzre lett hirtelen szükséged vagy a termék nem felelt meg?

Jester

(#5674) lowzor válasza Jester01 (#5673) üzenetére


lowzor
veterán

Nem használtam kölcsönzőnek, mert bontatlanul küldtem vissza a cuccot, úgy ahogy megkaptam. Más boltnál max 1 héten belül visszautalták, amikor éltem az elállás jogával és ez nem egyszer fordult elő.

[ Szerkesztve ]

(#5675) Jester01 válasza lowzor (#5674) üzenetére


Jester01
veterán

Akkor érezd magad a 2B) kategóriában. Ha sokszor használod ezt a jogot, akkor feltehetőleg nem vagy elég körültekintő. A bontatlan terméken mégis mi nem tetszett?

Jester

(#5676) lowzor válasza Jester01 (#5675) üzenetére


lowzor
veterán

Az lényegtelen, engem az idegesít, hogy nem képesek visszautalni, miközben milliókat keresnek. Sok helyen olvasom, hogy a gariztatás is egy örökkévalóság. Legközelebb meggondolom, hogy innen vegyek-e bármit is...

[ Szerkesztve ]

(#5677) Gyuri27 válasza lowzor (#5676) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szerintem meg nem az. 37 évem alatt nem küldtem vissza semmit. Nem hogy rendszeresen ebből sportot üzve. Valamit mutyizol és még a bolt a köcsög. Ehhez gratulálok. :W

Amd - Radeon - Ryzen

(#5678) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Én eddig csak egy dolgot vittem vissza de másnap meg is kaptam a lóvét :)

(#5679) tatabánya válasza lowzor (#5672) üzenetére


tatabánya
senior tag

sikertelen gariztatás után (nem érkezett be termék) egyeztettünk, de 3 napon belül visszaérkezett a pénzem...

[ Szerkesztve ]

(#5680) torma1981 válasza Gyuri27 (#5677) üzenetére


torma1981
veterán

Mit mutyizott? Joga van visszaküldeni a terméket. Minek kell beszólni neki? A gariztatás tény hogy nagyon szar náluk ez tény. Nem egy terméket küldtem vissza de nem volt problémamentes egyik sem. Biztos arról is a vásárló tehet mi? Pedig normális hangnemben beszéltem velük.

(#5681) fricz19 válasza torma1981 (#5680) üzenetére


fricz19
őstag

Joga van visszaküldeni, boltnak meg ahhoz van joga, hogy akár a 30. napon utalja vissza a pénzt!
Senki sem beszélt itt garanciáról! "Minek kell beszólni?"

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#5682) Gyuri27 válasza torma1981 (#5680) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nincs rossz tapasztalatom. Az iponba pl kimondottan jól mentek a dolgok. Más boltban is korrektek voltak.
Érdekes nem?
Ahol gondom volt, mm és a néhai ew (mondjuk ezek nem pc boltok).

A visszaküldéssel kapcsolatban meg olvass visszább.
Az mindenesetre furi, hogy valaki rendszeresen visszaküld valamit.

fricz19: korrekt. :K

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#5683) lowzor válasza Gyuri27 (#5682) üzenetére


lowzor
veterán

Rendszeresen? Több százezer Ft-ot otthagytam már az iponban, ez az első cucc, amit visszaküldtem, ráadásul bontatlanul. Azelőtt is csak néhány dolgot küldtem vissza más boltokba, de csak azért, mert nem tetszettek. Tehát szerintem rohadtul nem űzök ebből sportot. Amúgy sem vesztenek ezzel a boltok egy fityinget sem, nem mintha sajnálnám őket, ha vesztenének.

mod: Ma, a 27. napon végre megjött a pénz :) Amúgy a többi bolt a szállítási költséget is visszautalta, az ipon nem...

[ Szerkesztve ]

(#5684) Snip3r_HUN válasza Gyuri27 (#5682) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

3-ból 3 rossz kártya... Határozottan kértem őket hogy utálják vissza az árát nem akarok még 1et. 6 hónap után meg neked se lenne olyan őszinte a mosolyod... :W

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#5685) Ace_S válasza lowzor (#5683) üzenetére


Ace_S
csendes tag

Pont asdxv-t kérdeztem, hogy visszakapta-e már a pénzét.. Gyerekek, mondhat bárki bármit, szerintem ez nevetséges. Életemben először küldtem vissza valamit 22. napja várom már. Egy-két hétig úgy gondoltam, ha visszakapom a pénzt, ugyanúgy az iponnál fogom elkölteni egy másik laptopra, arról már nem én tehetek, hogy 300.000ft-ért nem megfelelő tudású laptopot visszaküldöm (Lenovo Yoga 11S, i5 4gb ram, cod4 nem fut rajta.........), de ezek után elmehetnek a búsba, majd keresek egy másik boltot, ahol elverhetem a pénzem. Nyilván nem a pénzre van szükségem, ha így is veszek másik laptopot, de amikor se pénz se laptop, akkor azért fáj a 22 nap is, de a 15 is. Nekem ne mondja senki, hogy ez korrekt, az, hogy megteheti a jogszabályoknak megfelelően és kihasználja, azt, hogy a "végtelenségig" forgatja a pénzem, az meg Őket jellemzi.

(#5686) fricz19 válasza Ace_S (#5685) üzenetére


fricz19
őstag

30 nap elég messze van a végtelentől.
Az elállás vásárló szemszögéből nem korrekt; üzlet szemszögéből meg az elállás.
1-1

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#5687) Ace_S válasza fricz19 (#5686) üzenetére


Ace_S
csendes tag

"végtelen" lehet nálad nem jelenik meg az idézőjel. Szemléltetném: veszel egy hajszárítót, haza mész, kibontod, örülsz, mint majom a farkának, mert rég egy ilyen hajszárítóról álmodtál. Megmosod a hajad, bekapcsolod a hajszárítót, ami ugyan bekapcsol és levegőt is fúj, de a hajadat képtelen megszárítani és vizes marad. Nyilván abszolút nem korrekt dolog visszavinni. Sőt, gondolom Te nem is vinnéd vissza, inkább télen is kimész vizes hajjal, hogy megfázz.

(#5688) 04ahgy válasza Ace_S (#5685) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Vásárlás előtt is megnézhetted volna, hogy elég-e a tudása a COD4-hez. Akkor meg sem kellett volna venned. Tudok olyan gépet is mondani, ami 1M HUF felett van, de még a COD2-t sem futtatja. És tudok olyat is, ami 135e HUF, és mégis futtatja. Ehhez mit szólsz? Sajnálatos, hogy az ár alapján várnak el az emberek a géptől tudást, nem a specifikációk alapján.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5689) 04ahgy válasza Ace_S (#5687) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha nem szárítja meg a hajad, annak az is lehet az oka, hogy rosszul tartod (tudod, mint az iPhone-t)... ;]

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5690) fricz19 válasza Ace_S (#5687) üzenetére


fricz19
őstag

pont most vettem hajszárítót a asszonykának :D

Nem szárítja a hajat? Fogom és leadom garanciába.

[ Szerkesztve ]

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#5691) Ace_S válasza 04ahgy (#5688) üzenetére


Ace_S
csendes tag

Megnéztem a specifikációt, álmomban nem gondoltam volna, hogy ez gyenge lesz..

(#5692) Ace_S válasza fricz19 (#5690) üzenetére


Ace_S
csendes tag

Nem azért nem szárítja, mert rossz, hanem mert ennyit bír. Nektek mindent magyarázni kell? :D

(#5693) 04ahgy válasza Ace_S (#5691) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem írtál külön VGA-t... Azért az Intel HD Graphics nem túl acélos...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5694) fricz19 válasza Ace_S (#5692) üzenetére


fricz19
őstag

Nem találkoztam olyan hajszárítóval ami nem szárítja a hajat, bocs.

Fel kell fogni, hogy a jogszabálynak nem csak eleje van, de vége is.
Nem csak a vásárlót, de az értékesítőt is védi.
Nem csak azt kell alkalmazni,ami számodra kényelmes, hasznos.
Nem véletlenül lett ez így kitalálva, meg vannak az okai.

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#5695) concret_hp válasza Ace_S (#5685) üzenetére


concret_hp
addikt

valószínűnek tartom, hoyg az üzleti modelljük része, hoyg a lehető legtovább üljenek a pénzen. (és az is, hogy úgy fos a garanciáztatás, ahogy van), ami az adott rövid időintervallumot nézve biztosan jó nekik, hosszú távon viszont valószínűleg elég sok vásárlót veszítenek (de mindig lesz aki ott rendeli meg a cuccait, mert 1%al olcsóbb mint máshol)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5696) Ace_S válasza 04ahgy (#5693) üzenetére


Ace_S
csendes tag

Így van, nem túl acélos, de könyörgöm, egy cod4-et nem bír el? :D

(#5697) Ace_S válasza fricz19 (#5694) üzenetére


Ace_S
csendes tag

Ok. Szerintem hagyjuk fricz, még egy példába is képes vagy belekötni. Majd, ha neked lesz ilyen problémád, akkor szívesen ismételgetem itt neked a jogszabályokat és, hogy kiket véd és mennyire korrekt.

(#5698) zolee86 válasza 04ahgy (#5688) üzenetére


zolee86
tag

Azért azt sem várhatjuk egy mindenkitől hogy végigbújja az összes fórumot, ahhoz hogy megállapítsa melyik gép mennyire erős.

Nem rég tv vásárlás előtt több mint 2 hétig olvastam a fórumokat, mire halvány rálátásom volt arra hogy melyiket is vegyem. Erre nem mindenkinek van ideje.

(#5699) Ace_S válasza concret_hp (#5695) üzenetére


Ace_S
csendes tag

Így van, nekik mindegy, mert mindig van valaki aki onnan rendel. Egészen addig lehet ezt csinálni, amíg széles körben el nem terjed, hogy mennyire nem jó ez a népnek, ha valami gubanc van a termékkel és gariztatni vagy visszaküldeni kell. Utána megnézném mit csinálnak.. Ott volt a mistral, ez lett a végük..

(#5700) fricz19 válasza Ace_S (#5697) üzenetére


fricz19
őstag

megsúgom nekem nem lesz ilyen :)

jövőbeli vásárlásodnál, ajánlatos megkérdezni egy hozzáértőt, még topic-ja is van [link] :)
üdv

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.