Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer

Hozzászólások

(#2001) HUN]Repa válasza Snowy_owl (#2000) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

A te garid ,még nem ért véget ,ez valami DHL-es elcseszés ,nem neked kellet volna megkapni a csomagot ,kérlek jeletsd le megnit ezt ,és utána nézek hétfőn :( Sry előre is !

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#2002) Gyuri27 válasza radamsky (#1999) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha van esze a kölyök usernek. Akkor megdumálja az anyját. Vesz ott a mama ezt-azt. Kifizeti a szállitást és ha már úgy is jönnek elhozzák a konfigot/cuccot. Úgyes user spórol 2400 forintot + a cuccért el sem kell menni. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#2003) cpt.awsm


cpt.awsm
csendes tag

Üdv!
Pár perce leadtam egy rendelést. de nincs benne az aktuális rendelésekbe.
Még nem dolgozta fel a számítógép, vagy újra le kell adni a rendelést?

(#2004) Shad0w válasza cpt.awsm (#2003) üzenetére


Shad0w
senior tag

e-mailt kaptál?

(#2005) szumo


szumo
senior tag

Üdv!
A pénteken vásárolt kép összeszerelés után pöcc-röff indult. Nagyon kellemes a hangja, és a teljesítménye is. Faterom nagyon örült neki.

Ami kicsit üröm volt a hétvégi örömben, és ez nem az Ipon hibája, hogy hazaérve vidékre, a gép bekötése után indít, és hát nincs internet. A régi gép hálókártyája betesz, van internet. MAC cím másol, de hiába nincs internet. Mindent elkövettem, de a játék, amiért meg lett véve a gép, csak úgy indult, ha nem volt netre kötve a gép, különben a gép újraindult. Kicsit ideges lettem mert egy MMORPG net nélkül kicsit érdekes, de pihenni tértem, hogy majd szombat reggel szólok a kábelTV/interneteseknek. Szombat reggel kiderült, hogy hétvégén nincs ügyelet, minden probléma hétfő-péntek 8-16-ig kerül javításra. Nem nem szentségeltem, csak magamban dúltam fúltam, hogy szüleim ne lássák. A mai világban egy szolgáltató cég, hogy lehet ennyire trehány? S a legviccesebb, hogy nincs lehetőség vidéken máshoz átmenni.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#2006) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Dél körül megérkezett a futár a csomaghalmazommal!
Minden nagyon jól szuperál, a gép tökéletesen működik, csak apróbb hiányosságokat tapasztalok.
Az első, hogy a Hipro 350W-os tápegység dobozában nincsen tápkábel !
A második, hogy a Gigabyte HD 4670 1GB VGA-hoz nincs az égvilágon semmiféle kábel, vagy átalakító.
Nem mondom hogy ez a ti hibátok, csak elég furcsának találom hogy a gyártók így spórolnak esetleg. :Y

(#2007) eneasos válasza smiti (#2006) üzenetére


eneasos
csendes tag

így spórolnak sajna, egy jó példa erre hogy pl a nyomtatókhoz nem adnak USB kábelt, pedig anélkül nehéz nyomtatni:D

(#2008) D@ni88


D@ni88
addikt

Na most felhúztam magam...
2napja írtam egy mailt, hogy megkérdezzem hogy ST31000528AS ez a típus van e náluk 19kért.
Visszaírják hogy igen, természetesen van.
Rendeltem egyet, és másnapra ígérték. Most voltam a boltban, erre közlik velem hogy ilyenből nincs 7200as, csak 5400es van. meg hogy nem is lesz. De oké, bénák, nem tudnak szerezni, de akkor minek van fent még mindig az oldalon, és persze lejjebb vitték 350ft-al... szval frissítettek az árán.
nem értem én ezt a dolgot. Főleg hogy visszaigazolást, meg mindent kaptam a dologról. Sőt, még ma meg is küldték hogy megérkezett a vinyó az üzletbe...
Aztán egy Samsung F1es lesz helyette.

(#2009) eneasos válasza D@ni88 (#2008) üzenetére


eneasos
csendes tag

szerintem jó hogy nem seagate vinyót vettél tesztek alapján a legrosszabb nem is beszélve a 40%-os meghibásodási arányról.
ezt érdemes átnézned a seagate majdnem minden teszten ucsó lett Samsung meg elsők között.
Értékelés, idézet:
"A Seagate Barracuda 1terrás se nem gyors, se nem halk, se nem hűvös."
teszt: http://prohardver.hu/teszt/terabajtos_merevlemezek_tesztje/1_teras_nagymenok.html
remélem valamennyire sikerült jobb kedvre deríteni.
üdv :R

[ Szerkesztve ]

(#2010) D@ni88 válasza eneasos (#2009) üzenetére


D@ni88
addikt

az még a régi szériás seagate. direkt ezért kérdeztem rá a típusára... s akkor aztmondták hogy van.
Az új seagate teljesítménye. sztem meggyőző:[link]

[ Szerkesztve ]

(#2011) eneasos válasza D@ni88 (#2010) üzenetére


eneasos
csendes tag

meghibásodási arány az újaknál sem túl biztató ezt tapasztalatból mondom:)

(#2012) D@ni88 válasza eneasos (#2011) üzenetére


D@ni88
addikt

igen, de ebben is van új. 9xxxxxxxxxx sorozatszámú vinyók már nem lesznek badsectorosak...

(#2013) eneasos válasza D@ni88 (#2012) üzenetére


eneasos
csendes tag

valószínű :D

(#2014) D@ni88 válasza eneasos (#2013) üzenetére


D@ni88
addikt

de akkor is tökmind1. ha fent van az oldalon, és vissza is jeleznek hogy olyanuk van, még típusszámra is. És amikor ott vagyo kszemélyesen, akkor nyögik be hogy nincs? ez szted korrekt? jah és akkor kiegyeztünk egy samuba. De az aktuális rendelésnél még mindig a seagate van. És végülis ingyen házhozszállítást adtak ezért. na kíváncsi vagyok mi lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#2015) eneasos válasza D@ni88 (#2014) üzenetére


eneasos
csendes tag

tehát kaptál 2600ftos házhoz szállítást díjmentesen azért az korrekt sztem :)

(#2016) D@ni88 válasza eneasos (#2015) üzenetére


D@ni88
addikt

igen, de hogy most mit szállítanak ki, és hogy sectorhibás lesz e, meg hogy felszámolják e a szállítási díjat az majd holnap derül ki...

(#2017) D@ni88 válasza D@ni88 (#2016) üzenetére


D@ni88
addikt

sőt, most le is vették még a seagate-s rendelést is. most ott nincs semmi.
megeszem a kalapom ha szerdára meglesz a vinyó :U
na és végre levették a seagate vinyót :DDD
úgy látom valaki olvassa tőlük a fórumot:D
Szval akkor megkapom a Samsung F1 7200RPM 32MB-os vinyót?:D

[ Szerkesztve ]

(#2018) smiti válasza D@ni88 (#2017) üzenetére


smiti
addikt

Ha egy kicsit visszaolvasgatnál akkor elég könnyen rájöhetnél, hogy itt kik az Iponosok :DDD

(#2019) D@ni88 válasza smiti (#2018) üzenetére


D@ni88
addikt

látom :U azért kérdezem h megjön e a vinyóm :U

(#2020) eneasos válasza D@ni88 (#2017) üzenetére


eneasos
csendes tag

meglesz az szerdára no para ;)

(#2021) smiti válasza D@ni88 (#2019) üzenetére


smiti
addikt

Jól van na, nem akartam kötözködni :R

(#2022) South Velen


South Velen
addikt

Üdv!
az illetékesektől kérdezném, hogyha ma (kedd este) megrendelem a monitort, akkor ha megjegyzésbe beleírom, hogy lehetőleg péntek délelőtti átvételt szeretnék, megoldható? :)
(Nyíregyházára jön.)

(#2023) eneasos válasza South Velen (#2022) üzenetére


eneasos
csendes tag

személyes átvét esetén simán, kiszállításnál már rizikósabb mert a DHL futárok viszik és nem tudni mikor érnek oda a forgalom miatt.

[ Szerkesztve ]

(#2024) South Velen válasza eneasos (#2023) üzenetére


South Velen
addikt

Kiszállításról lenne szó.
Akkor ha most megrendelem mindenféle megjegyzés nélkül, akkor kb mikor ér ide az eddigi tapasztalatok alapján egy Nyíregyházányi távolságba? És ha nem vagyok itthon, akkor köv. nap próbálkoznak? Köszi. Na rendelem is, azt jön amikor jön. :)

(#2025) smiti válasza South Velen (#2024) üzenetére


smiti
addikt

Ha most rendeled akkor holnap összekészitik, csomagolják - átadják a futárnak és holnapután megkapod :K

(#2026) South Velen válasza smiti (#2025) üzenetére


South Velen
addikt

thx neked is. :)

(#2027) smiti válasza South Velen (#2026) üzenetére


smiti
addikt

nincs mit, ezek nekem csak a saját tapasztalataim ;)

(#2028) Jester01


Jester01
veterán

A (jó)múltkori vásárlásom után küldtem néhány javaslatot a webáruházzal kapcsolatban és most látom, hogy pár meg is valósult közülük. Aztán hogy ennek bármi köze volt-e a levelemhez azt nem tudom, mindenesetre köszönöm mert a régi menü az őrületbe kergetett :R

[ Szerkesztve ]

Jester

(#2029) South Velen válasza South Velen (#2026) üzenetére


South Velen
addikt

Meg is jött a monitor, jó korán, a futár telefonjára ébredtem. :D
Nagyon rendben van, nincs pixelhiba sem, minden tartozék benne, minden okés.
Ipon: ajánlott.
:R

[ Szerkesztve ]

(#2030) Pitterix


Pitterix
őstag

Megérkezett a gépem!
Köszönöm iPon!!!
Főleg neked HUN]Repa a türelmet, segítséget, időt...!!!! :C :C

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#2031) HUN]Repa válasza Pitterix (#2030) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Reméljük ,már élvezheted is a géped ! Jó szórakozást hozzá :)

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#2032) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Most találtam meg ezt a topikot..... Látom vannak itt Iponosok, akik segítenek. :)
Ma délelőtt rendeltem cuccot, procit, VGA-t, memót, alaplapot, winyót...
Szóval Geil Black Dragon memória kitet rendeltem, 2x2 Gb-ot. Aztán most látom, hogy van ilyen is: OCZ 4096Mb DDR2 1066Mhz Gold KIT. Árban ugyanannyi, de ha jól látom, ez szorosabb időzítéseket tud, elvileg gyorsabb lenne ugye....?

Át tudnátok írni, vagy lehetne módosítani? Egy Gigabyte P35 DS3R alaplapba menne bele.
Azért rendeltem automatikusan Geilt, mert eddig bevált. Az olcsó alaplapot meg a "leváltott" procinak, ramnak rendelem, megy a lányom gépébe. :)

Szóval át tudnátok írni a '107609' rendelési számon..? :)
Köszönöm.
Saccperkábé csütörtökön kapom, ugye?

(#2033) eneasos válasza Zoli bácsi (#2032) üzenetére


eneasos
csendes tag

hello!

módosítottam a ramot, csütörtökön viszik de legközelebb inkább mailen(info@ipon.hu) módosíts mert ez így nem túl hivatalos.

üdv :R

(#2034) Zoli bácsi válasza eneasos (#2033) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm a segítséget. :R

(#2035) looser


looser
addikt

Sziasztok, ha itt vásárolok egy lcd monitort, vinnék egy laptopot, kipróbálhatom-e? Tehát kicsomizhatom a monitort (eladó segítségére nem lenne szükségem, tehát nem tartanám fel őt), s pár percig nézegetném egy tesztprogival. Van erre lehetőség?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2036) szumo válasza looser (#2035) üzenetére


szumo
senior tag

A garis részem ki lehet a monitorokat próbálni. A srácok segítőkészek.
Viszont én csak 3nap pixel garanciásat szoktam venni, mert nincs annál rosszabb, mint amikor leteszteled, és ott figyel 1-2 pixel hiba, és a srácok nem tudnak semmit tenni, mert a gyártó nem vállal rá csak a class2 szabvány szerinti garanciát, az pedig ha jól emlékszem 4 pixel és 6 sub pixel. Ha nem jól emléxem, majd kijavítja valaki.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#2037) looser válasza szumo (#2036) üzenetére


looser
addikt

Olyan nincs, hogy megrendelem és kipróbálás után fizetek, ugye? Mivel ha pixelhibás, másnak sem kell, érzésem szerint. Én erre gondoltam, de felteszem ez nem valósítható meg...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2038) eneasos válasza looser (#2037) üzenetére


eneasos
csendes tag

helo
sajna csak fizetés után van lehetőség kipróbálásra. hiába a pixelhiba ha a gyártó nem minősíti hibának, csak 4-6-8 hiba fölött, tehát ha 1-2 kijön rajta akkor az nem minősül hibának és nem tudjuk visszavenni. érdemes lg vagy Samsungot venni Ők 1 pixel-subpixel hibától cserélik 3 munkanapon belül.

üdv :R

(#2039) eneasos válasza looser (#2037) üzenetére


eneasos
csendes tag

helo
sajna csak fizetés után van lehetőség kipróbálásra. hiába a pixelhiba ha a gyártó nem minősíti hibának, csak 4-6-8 hiba fölött, tehát ha 1-2 kijön rajta akkor az nem minősül hibának és nem tudjuk visszavenni. érdemes lg vagy Samsungot venni Ők 1 pixel-subpixel hibától cserélik ha 3 munkanapon belül visszajuttatod hozzánk.

üdv :R

(#2040) looser válasza eneasos (#2039) üzenetére


looser
addikt

Nem baj, köszi a választ. PVA vagy IPS panelhez ragaszkodom illetve a mérethez - 22", most 19" TN Dell van, ami klassz, de azért egy szebb és nagyobb mégiscsak jobb lenne :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2041) szumo válasza looser (#2040) üzenetére


szumo
senior tag

Nekem az NT + film paneles samu is tökéletesen megy.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#2042) looser válasza szumo (#2041) üzenetére


looser
addikt

Ebben biztos vagyok, de egy Dell 2209WA-val összehasonlítva látványélményben felteszem van különbség, de ez már nem ide tartozik. Köszi még egyszer mindenkinek.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2043) Shad0w válasza looser (#2042) üzenetére


Shad0w
senior tag

PVA, IPS panel azoknak kell akiknek fontos, hogy amit a monitoron látnak az ugyanúgy nézzen ki, mondjuk kinyomtatva is, ez a színhűség (vagyhát nem teljesen, de fogjuk rá). Ha ez neked fontos, akkor gondolom befogsz szerezni egy monitor kalibrátort is, mert anélkül a PVA/IPS panelek sem színhűek. Hameg a látvány a fontos akkor egy TN panel sokkal látványosabb, mivel gyárilag jól rátekerik a színeket, hogy a vérpistikék erre izguljanak és persze így a színek is teltebbek lesznek, cserébe ha kinyomtatsz vmit az jó eséllyel nem úgyanúgy fog kinézni, mint a monitoron. Természetesen itt is lehet kalibrálgatni, de sztm mindennapi használathoz nem kell (film, net, játék -> ide meg kell a 2ms akárki akármit mond)

De a döntés természetesen a tied. :)

[ Szerkesztve ]

(#2044) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Megjött a futárral a cuccom az Ipontól. Korrekt, a laptopvinyót szivacsba csomagolták, dobozban hungarocell. Korrekt minden.
Köszönöm Iponosok. :R

(#2045) chester99


chester99
aktív tag

üdv
EVGA videókártya és alaplap várható hogy a közeljövőben felkerül az árlistára?

(#2046) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok! Lenne egy technikai kérdésem: ha rendeltem tegnap egy terméket X Ft bruttó áron, ami tegnapelőtt még X+4000 Ft volt és ma is visszament X+4000 forintra, akkor milyen áron fogom megkapni?

(#2047) smiti válasza Khelben (#2046) üzenetére


smiti
addikt

Elméletileg, és szerintem gyakorlatilag is azon az áron kellene megkapnod amennyibe a megrendeléskor került. Visszaigazoló email-t kaptál ? Mert az abban szereplő árat fogják számlázni ;)

(#2048) Khelben válasza smiti (#2047) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kaptam emailt is meg a weboldalon is megnéztem a rendelésemet, mindenhol az alacsonyabb ár szerepel.

(#2049) smiti válasza Khelben (#2048) üzenetére


smiti
addikt

Akkor biztosan ezzel az árral kell számolnod :K

(#2050) eneasos válasza Khelben (#2048) üzenetére


eneasos
csendes tag

a rendeléskor lévő áron kapod, ami az emailben szerepel.
üdv :R

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.