Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) adik


adik
őstag

7 pendrive-ot, egy nyomtatót és egy noti-táskát számláztam ki 3 vevőnek, amíg a user telefonált az üzletben, de úgy, hogy a zenét nem halljuk tőle, pedig az se suttog éppen. Telefonon magyarázza éppen valakinek, hogy miként kell kilépni a szkájpból. Bex@rásch, mindjárt úgy kivágom, hogy becsusszan a telefonja a fülébe...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#7302) ML320 válasza adik (#7301) üzenetére


ML320
aktív tag

Egy ügyfélnek megmutattam, hogy hol és mit nézzen meg a drive-okkal, particiókkal kapcsolatban. A notim elől volt, a számlázó gépemen meg USB1.1 van csak.
Viszont mostantól egy kalapácsot is rendszeresítek a gép mellé. Mert ha még egyszer valami tahó júzer elkezdi tapperolni a kijelzőt, hát szétverem az ujjait! :W

Ember tervez, Isten perverz...

(#7303) lúzer


lúzer
veterán

nagyon sürgős lenne, bocs!

ASUS A2800S - itt hol vannak a memóriamodulok?
billentyűzet alatt?
ha ott, azt hogy kell eltávolítani?
SOS, sürgős lenne!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7304) lúzer válasza lúzer (#7303) üzenetére


lúzer
veterán

megkaptam a választ!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7305) Shadows


Shadows
senior tag

:C

ÉLJEN ÉLJEN SZERDAI HATÁLLYAL KISZÁTAM AZ INFORMATIKAI ÉRTÉKESÍTÉS MINDEN AGYTUMOR OKOZÓ CSODÁJÁBÓL!!!!!

:C

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#7306) concret_hp


concret_hp
addikt

ez itt off, de talán tud valaki valami értelmes választ adni arra, hogy miért van az, hogy pár ezerrel olcsóbb egy sima 19" monitor mint egy 22" wide? :U

má' senki nem vesz 19-est és csak a maradékot akarják kiszórni a kereskedők vagy mi? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7307) Vangelis válasza Shadows (#7305) üzenetére


Vangelis
nagyúr

lassan mi is, csak mi nem azért mert jobbat találunk:(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#7308) Nyugdíjas válasza concret_hp (#7306) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Vagy ne adj' ég az egy PVA paneles monitor, a wide-ban meg valami szutyi TN panel van:U
Bár akkor meg lavórszinüleg még drágább is lenne...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7309) concret_hp válasza Nyugdíjas (#7308) üzenetére


concret_hp
addikt

mutass nekem egy olcsóbb 19" nem wide és nem macsita márkájú monitort :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7310) concret_hp válasza concret_hp (#7309) üzenetére


concret_hp
addikt

najó konkrétan az a bajom, hogy 40K egy 19 normál, 50K egy 22wide. akkor mér 80tól indulnak a 24esek? :O

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7311) Vangelis válasza concret_hp (#7310) üzenetére


Vangelis
nagyúr

tudok olcsóbban:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#7312) Nyugdíjas válasza concret_hp (#7310) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Na, igy konkrétan már máshogy hangzik... Mittomén:F:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7313) adalbert1 válasza concret_hp (#7310) üzenetére


adalbert1
veterán

Gondolom mert nincs akkora dömping belőlük (gondolom panelt se gyártanak annyit mint 20-22-t), mint 22-esből, plusz így jobban differenciálva vannak árban a termékek.

(#7314) adik


adik
őstag

- jó napot kívánok
- j.n.k.
- ?
- olyan izé kéne a monitor és a szgép közé, hogy messzebbre tudjam tenni, itt van a nyelvemen, nem jut eszembe...
- monitor hosszabbító kábel?
- mit kezdjek egy hosszú monitorral? :DDD igen, az.

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#7315) concret_hp válasza Vangelis (#7311) üzenetére


concret_hp
addikt

küldj privátot :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7316) bullseye válasza concret_hp (#7310) üzenetére


bullseye
addikt

mert a 22 divat, a 24 meg csak profibbaknak, vagy játékmániásoknak kell
mert a 22 szutyi TN, a 24-ben meg még a PVA a gyakori (és az ócsóbbikban lévő TNhez is esetenként jobb panel, elektronika jár)
mert az ipar szeret valamiről pénztet lehúzni...

lehet válogatni :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#7317) biker válasza bullseye (#7316) üzenetére


biker
nagyúr

a 22-est ugyanazok a .....-k veszik, akik a 19-es monitort (nem wide)
mert ugye a 17 és a 19" is 1280x1024, illetve a 20" és a 22" is 1680x1050, csak a második a gyengénlátóknak is jó, mert nagyobbak a betűk.
és kifizet "10k-t ugyanakkora felbontásért, ami persze pixelesebb is lesz, mert nagyobbak a kockák.

éljen...

Néha nem értem az embereket...

bár multkor főnököm kifejtette, hogy a 19-es monitorja nagyobb, mint az én 15,4 wide notim képe, miközben ő 1024x768-ban használja, én meg 1280x800-ban :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7318) cucka válasza biker (#7317) üzenetére


cucka
addikt

ezek szerint én is a ...-k közé tartozom, mert a nagyobb betűket kényelmesebben el tudom olvasni, mint a kissebbeket.
ezek alapján gyanítom, neked ugyanakkora élmény egy 15.4-es noti 1920-as felbontású képernyőjén filmet nézni/játszani/dolgozni., mint egy ugyanakkora felbontású 24 colloson..

(#7319) biker válasza cucka (#7318) üzenetére


biker
nagyúr

jól kiforgattad...

mellesleg szemüveg, ha nem látod.
és notin bőven jó a nagyobb pixelsűrűség, mert bármily meglepő, a monitor max 1méterre van tőled, 2x olyan közel, mint más esetben, így megint helytálló a meglátásod, nagyon...

én arról beszélek, amikor 5cm-ért fizet 10-20k pluszt az ember, miközben ugyanazt kapja, illetve "nagyobb a betű" aztán nem győzi az élsímítást 150%-ra tolni, mert kockás.

Amit te írtál, arra is tudok példát: ismerős 20" wide monitoron 1280x720 felbontással. ami persze eleve nem is méretarányhelyes, de nem baj, mert így látja messziről.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7320) cucka válasza biker (#7319) üzenetére


cucka
addikt

Igen, mert kiforgatva jobban érthető az, hogy miért vesznek mégis 22-es monitort az emberek. Nem feltétlenül hülye az, aki plusz pénzt ad azért, hogy nagyobb fizikai méretben nézhesse ugyanazt a felbontást.
Érdekes, hogy munkára jó lett volna a 20" is, multimédiás dolgok miatt választottam mégis egy 22-es modellt. Programozni igazából 15.4"-on is megfelelő volt számomra a wsxga felbontás, ennyit a szememről.

[ Szerkesztve ]

(#7321) biker válasza cucka (#7320) üzenetére


biker
nagyúr

kiforgatva értelmetlen, mert nem azt mondtam, hogy 222-on nézzen 1440x900-at

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7322) Hydra SR válasza adik (#7314) üzenetére


Hydra SR
addikt

:C :C :C
Legközelebb hívd D-SUB extendernek, hadd pislogjon ;]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#7323) diegho válasza cucka (#7320) üzenetére


diegho
nagyúr

számomra nagyon pixeles a 22" igaz nekem az összes lcd használhatatlan kacat ami csak arra jó, hogy kiégesse a retinámat (fehér fény cseszteti a szemem, 2 perc tft után begyullad a szemem, fáj a fejem stb)

(#7324) lúzer válasza diegho (#7323) üzenetére


lúzer
veterán

ne már, Neked a CRT jön be? :U :Y

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7325) lúzer válasza biker (#7317) üzenetére


lúzer
veterán

ne már, mindenki hülye aki 19"-ost vesz?

mellesleg 19-en rajzolok melóban, előtte 17-en, tudom hogy ugyanakkora de sokkal kényelmesebb és nem olyan fárasztó

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7326) diegho válasza lúzer (#7324) üzenetére


diegho
nagyúr

nem akarok szemészhez járni még jó ideig, így marad a crt@100hz. lcd 2 perc után vörösödik a szemem és elkezd fájni a fejem, szédülök és égető érzést érzek a szemgolyómtól, ennyi szenvedést nem ér nekem egy lcd se.

(#7327) nyunyu válasza diegho (#7323) üzenetére


nyunyu
félisten

nekem az összes lcd használhatatlan kacat ami csak arra jó, hogy kiégesse a retinámat (fehér fény cseszteti a szemem, 2 perc tft után begyullad a szemem, fáj a fejem stb)

Nem kotelezo 100% fenyeron hasznalni.

Egyebkent en is neztem multkor, mikor kedvenc ipari PC beszallitonk kuldott egy uj modellt, hogy miert vakit annyira, aztan kiderult, hogy azt a dragabb, 350 nits fenyes kijelzovel szereltek az altalunk szokasosan rendelt 250-es helyett.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7328) diegho válasza nyunyu (#7327) üzenetére


diegho
nagyúr

10%-on is megőrülök tőle alapból 50%-on volt és a kezemet a szemem elé kellett tartani mert ennyire zavart kicsomagolás és összerakás után. Se a nagy kontrasztot se az erős fehér fényt nem bírja a szemem és én persze megvettem a legjobb paraméteres LG-t, de eszméletlen cseszte a szememet bármit is csináltam vele 2 nap után feladtam, most crt keresésben vagyok, elvileg jövő héten kapok belőlük, egy 19" normális kellene amit ismer a vista alapból, mert nv driver nem szereti a belineamat és 240hz-et akar neki adni :D

(#7329) nyunyu válasza diegho (#7328) üzenetére


nyunyu
félisten

Hasznalt 21" Eizo?

Manapsag mar fillerekert osztogatjak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7330) biker válasza diegho (#7323) üzenetére


biker
nagyúr

valami ott nem stimmel :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7331) virkir válasza biker (#7317) üzenetére


virkir
veterán

bár multkor főnököm kifejtette, hogy a 19-es monitorja nagyobb, mint az én 15,4 wide notim képe, miközben ő 1024x768-ban használja, én meg 1280x800-ban

Ezt az állításodat azért gondold át mégegyszer mert így egy marhaság.
A 19"-olos monitor még a W19"-nál is nagyobb képterülettel rendelkezik.
A felbontásnak köze nincs a a nagysághoz crt-nél.
19" 1133 négyzet cm
19"W 1041 négyzet cm

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#7332) diegho válasza nyunyu (#7329) üzenetére


diegho
nagyúr

van itt a boltban belőle, de én konkrétan 19" dell, compaq-ra gondoltam. van egy rakás pici 15" dell azokat ismeri vista. 21"-al az a bajom, hogy túl nagy helyet foglalna már.

(#7333) diegho válasza biker (#7330) üzenetére


diegho
nagyúr

hát akkor az összes lcd-nél nem stimmel valami. :( aminek kisebb a kontrasztja azt jobban bírja a szemem.

(#7334) lúzer válasza diegho (#7333) üzenetére


lúzer
veterán

mármint a szemeddel (szvsz arra gondolt)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7335) diegho válasza lúzer (#7334) üzenetére


diegho
nagyúr

kinek mire érzékeny a szeme. nekem a kontrasztos fehér fényre az. tökéletesen látok, csak bánt a fény, az éjszakai élet hátrányai :)) pl egy 700:1es kontrasztarányos lcd-vel tökéletesen elvagyok, de ahogy 2000:1 fölé megyünk jön a baltával kettécsapom. ez van.

(#7336) biker válasza virkir (#7331) üzenetére


biker
nagyúr

úgy értette(m), hogy a ltáható kép, és a munkaterület nagyobb.
nem a felülete.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7337) localhost válasza adik (#7314) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem monitor-hosszabbító-kábel, hanem monitorkábel-hosszabbító.
Lásd még "Zsebszámológép, minek az nekem, tudom hány zseben van!"

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7338) LordX válasza diegho (#7335) üzenetére


LordX
veterán

A TFT monitorokk 99%-ánál le lehet venni a kontrasztot addig, amíg egyenszürke nem lesz a kép, a fényerőt le lehet venni addíg, amíg a 100% fehér a képen csontfekete színű nem lesz.

Szóval az, hogy túl fényes és/vagy túl kontrasztos, az nem érv.. Vedd le nullára, és egyesével told fel, amíg nem látsz valamit.

Egyébként meg kapcsolj fel egy lámpát a monitor mögött, jóval jobb a szemnek.

(#7339) nyunyu válasza diegho (#7332) üzenetére


nyunyu
félisten

21"-al az a bajom, hogy túl nagy helyet foglalna már.

Na igen, a minden iranyban 55 centis kocka elegge tud buntetni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7340) biker válasza localhost (#7337) üzenetére


biker
nagyúr

és a villanyírógépről ne is beszéljünk, igaz? mert ha lenyírom, már nem villa :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7341) diegho válasza LordX (#7338) üzenetére


diegho
nagyúr

próbáltam mindent. fáj tőle a fejem. 2 nap után eladtam. a falba pedig nem tudok lámpát kapcsolni a monitor mögött, a tv ad elég fényt, az meg mindig megy.

(#7342) shev7 válasza diegho (#7341) üzenetére


shev7
veterán

"a tv ad elég fényt, az meg mindig megy"

de ha jol sejtem a tv nem a monitor mogott van...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#7343) diegho válasza shev7 (#7342) üzenetére


diegho
nagyúr

féloldalt és minden fénye oda világít a monitorhoz. (és nem veszek lcd-t mert nem kell, crt-t fogok venni)

(#7344) biker válasza diegho (#7341) üzenetére


biker
nagyúr

az az érdekes, hogy 99,9%-nak ezek szerint jó.

tény:
LCD vs CRT:
- kisebb a fényerő
- kisebb a sugárzása
- kevésbé remeg a képe (háttérvilágítás vagy DC (LED), vagy 15kHz (fénycső)
- képfrissítés innen mindegy, 60-75Hz közt elterjedt
- kontraszt a kisebb fény ellenére nagy

ezek ellenére neked fáj a fejed, hát rejtély.

Tényleg meg kéne próbálni a fényerő, kontraszt, és gamma beállításokat ellenőrizni.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7345) diegho válasza biker (#7344) üzenetére


diegho
nagyúr

ismerek olyan embereket akik 2 hónap lcd után mentek szemüveget csináltatni... nem is egyet.van akinek lcd jó van akinek crt.

amúgy meg felesleges erről beszélni nem fogok lcd-t venni akkor se ha ingyen adják (na jó akkor veszek és eladom :D)

[ Szerkesztve ]

(#7346) adik


adik
őstag

- jó napot
- j.n.k.
- sd ram-ot néztem a honlapjukon, 512MB-osat.
- őőő, SD-memóriakártyára gondol?
- igen, az kell a PC-be, nem?
- Nem, az inkább digitgépbe, vagy PDA-ba kell, önnek SD RAM-ra van szüksége, de az nekünk nincs. (512 MB sd kártyát sem árulunk már egy jó ideje, de ezt most hagyjuk...)
- Ok, mit tud adni helyette?
- milyen gépbe lenne?
- számítógépbe!
- az ok, de pontosan milyen gépbe?
- mi köze hozzá??? (ki is húzott az üzletből, de igen, gyorsan)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#7347) badgirl válasza diegho (#7345) üzenetére


badgirl
csendes tag

Akkor majd add nekem, szívesen átveszem tőled :D

Az élet nem fenékig tejföl... De ahol tejföl, ott nagyon!!!

(#7348) diegho válasza badgirl (#7347) üzenetére


diegho
nagyúr

na nédda ki van itt :D rosszkislány :DDD még lógsz egy videokártyával szóval nem nyúlogatni le az ingyenlcdimet :P

(#7349) diegho válasza adik (#7346) üzenetére


diegho
nagyúr

az előbb erősítőt akartak venni hogy rá tudják kötni a gépre a pc hangszórót. először nem fogtam fel mit akarnak :D

(#7350) localhost válasza Shadows (#7305) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Köszönjük!
Most akkor mindannyiunknak jobb így ? ;]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.