Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6551) 1010 válasza TheReMiXeR (#6542) üzenetére


1010
őstag

én mindig azt mondom egész nyugodtan uram/hölgyem
3napig vissza lehet.
ha nagyon parasztok akkor hozzá szoktam tenni
beválalok egy panasz könyvet ha nem jó.

eddig senki nem írt be :D

(#6552) adik


adik
őstag

- Thermaltake Bach házat szeretnék kérni, venni, vinni.
- ok, fekete, ablak nélküli, x forint. áfás szla, vagy blokk elég?
- blokk elég lenne.

az első mondat fonetikusan:
- Termálték Becs házat szeretnék kérni, venni, vinni.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#6553) diegho


diegho
nagyúr

legyen már jövő hét. ez a hét rohadt nagy pangás. alig volt valami forgalom, talán húsvét előtt jobban fog menni a biznisz.

(#6554) ML320


ML320
aktív tag

Rojter nem vész el, csak átalakul.
Bejöttek érte!!! Mármint a kollégánál fonalmegosztót, vagy vonalmegosztót kerestek. Tudja, amit félretettek nekünk!
Így már beazonosítható volt. :W

Ember tervez, Isten perverz...

(#6555) kisi


kisi
aktív tag

Nem vagyok boltos, hallomásból írom :

Régi történet, még amikor az 1xes CD olvasók kezdtek bejönni...
Céges nagykutyának kellett összerakni egy hiperszuper masinát, persze, mindennel, ami jár bele..Kb egy olcsóbb kategóriás kocsi ára lett a konfig.
Az emberünk másnap berobog, levágja az asztalra a házat :
- Csináljatok valamit ezzel a sz****l , mert letört a pohártartó !!!!

Saját történet : A múltkor vettem egy routert,amikor fizettem, bejött egy öreg néni, és egérfogót kért a kisunokájának..
A boltos fapofával adott neki egérpadot, majd gyorsan eltűnt a raktár irányában..

(#6556) Rover623 válasza kisi (#6555) üzenetére


Rover623
félisten

Csináljatok valamit ezzel a sz****l , mert letört a pohártartó !!!!
Az ősi igazság: csecsemőnek minden vicc új...éltél te már akkor, amikor a CD-k megjelentek a PC-kben...?:DDD

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#6557) kisi válasza Rover623 (#6556) üzenetére


kisi
aktív tag

/off
éltem.
Még a c64es időkben kezdtem az ipart, ha nem is boltosként.
Nekem új volt, jót mosolyogtam rajta, amikor mesélték.
bocs az offért.
/on

(#6558) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Én csak vásárlóként jártam számitógépes üzletekben,de amikét halottam hogy miket kértek más vásárlók! Nálam a kábelmentes router vitte a pálmát :D

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#6559) BirdPC


BirdPC
csendes tag

PHs privát:

Ügyfél:
Hello ha van beszámités akkor mennyért számitanád be nekem a ddr2-es 533mhz kingmax-at aranyozott hűtöbordával???plusz van meg egy hütöborda uygan olyan ami a ramon!!
elöre is köszi!!

Én:
Egy méret is jó lenne
Üdv

Ügyfél:
hu--igy most nem tudom mire gondolsz!ha cm-re akkor a borda 12.5cm!!!ha nem akkor nézd le hozzá nme értésemet és ird le oylan nyelvan amin én is megértem!!amugy a borda Revoltec!

Én:
megabyte vagy gigabyte

Ügyfél:
jah jo kicsit benéztem: 1giga bocs hogy nme irtma oda nem figyeltem!!!!!

No comment :DDD

Bird Computer, Ahol Az Alacsony Árak Fészkelnek! ----- www.birdpc.hu ----- 1123. Budapest Nagyenyed utca 6. ----- 06-1-356-3864 ----- info@birdpc.hu

(#6560) nyunyu válasza Rover623 (#6556) üzenetére


nyunyu
félisten

éltél te már akkor, amikor a CD-k megjelentek a PC-kben...? :DDD

Nem is volt az olyan regen.

'93-94 korul kezdtek beszivarogni a CD-ROM-ok a gepekbe, '95-96 korul jelentek meg az elso CD irok, igencsak horror aron.
'97 vegefele kerult 100+faba egy Yamaha CDR400c, irhato lemez akkor meg boven egy ezres korul volt, de inkabb folotte.

(Hej, de sikerult megutalnom a caddyt, meg jo, hogy 3 honapos koraban megdoglott, aztan talcas CDR400t-t kaptam helyette. :)) )

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6561) 1010 válasza nyunyu (#6560) üzenetére


1010
őstag

minek kellet ebbe külön tokba tenni a cd-t :F

(#6562) iday


iday
aktív tag

Kicsit off.

Régen voltak ilyen 70x cd-romok. Milyen márkák voltak belöle?

Szintén régen. :DDD Volt egy cd iro yamaha vagy hp ami tudott "rajzolni" a cd adatrétegére.

Emléxetek rá hogy miljen márkák/tipusok voltak ezek? :F

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#6563) FehérHolló válasza iday (#6562) üzenetére


FehérHolló
veterán

[link]

Skynet is real. It's called Google.

(#6564) Superman válasza BirdPC (#6559) üzenetére


Superman
nagyúr

A kérdés mostmár csak az, hogy beszámoltad-e neki. :DDD Komolyan érdekel. :DDD

(#6565) TheReMiXeR válasza iday (#6562) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

100X LiteOn ---> nálam ez vitte a pálmát akkor...

Most meg örülnék, ha lenne egy LiteOn dvd-íróm :B

(#6566) nyunyu válasza 1010 (#6561) üzenetére


nyunyu
félisten

Eredetileg a CDtok felvaltasara talaltak ki a caddyt, hogy konnyeden hurcolni tudjad benne a lemezt ket meghajto kozott, es akkor is vedje a lemezt a portol/karctol, ha eppen a meghajton kivul van.

Gyakorlatban meg sokat nem ert, mert volt vagy 3k darabja, igy ha minden lemezhez kulon caddyt akartal hasznalni, akkor gyorsan csodbe mentel volna, viszont 1 caddyvel meg lehetett boven anyazni, ha sokat kellett a meghajtoban lemezt cserelni.
(CDtok kinyit, CD kivesz, caddy kinyit, CD berak, caddy lecsuk, meghajtoba betol, aztan amikor kesz, akkor caddyt meghajtobol kihuz (rugos mechanika kopte ki, kb. annyira, mint a mostani laptop CDk), caddy felnyit, lemez kivesz, tok kinyit, lemez bele...)

Puffer elfogyas elleni vedelem akkoriban meg egyaltalan nem volt, igy kulcsfontossagu volt iras kozben, hogy a lemez egy helyben maradjon, ne remegjen, mert ha egyszer letevedt a spiralrol a fej, vagy elfogyott az adat, mert mondjuk nem volt defragolva a vinyo, akkor az a lemez ment a kukaba.
Elvileg a caddy sokkal stabilabban tartotta a lemezt, mint az akkori talcas mechanikak, ezert hasznalta a korai CD irok nagy resze a caddyt.

De aztan a maceras hasznalhatosaga miatt hamar kiment a divatbol.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6567) lúzer válasza nyunyu (#6566) üzenetére


lúzer
veterán

ja én láttam ilyet dvd-ramnál, akkor még aranyárban volt a lemez, gondolom azért

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#6568) nyunyu válasza lúzer (#6567) üzenetére


nyunyu
félisten

Na ja, "kicsit" tobb anyag volt egy caddyben, mint mondjuk egy olcso Philips MultiPurpose lemez egyszerhasznalatos (*) tokjaban :))
Raadasul femet is tartalmaz, nem csak muanyagot.

*:Elso lemezkivetelnel altalaban letort a lemezt tarto fulek fele...
Philips MP volt amugy az akkori kor Ritekje.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6569) cbmfan


cbmfan
senior tag

sokXos CD - Kenwoodnak volt egy 72Xes driveja, ami - tudtommal - két fejet használt.

"rajzolós" téma - Yamaha CRW-F1. a Labelflash elődje elvileg. (egy 24X10X48X van itthon is belőle... régi sötét hordozórétegű TDKkra, verbákra jól lehetett rajzolni.)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#6570) cbmfan válasza nyunyu (#6568) üzenetére


cbmfan
senior tag

...és 1-2 év után felhólyagosodott a lemez :D főleg a 16-24Xes széria.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#6571) nyunyu válasza cbmfan (#6569) üzenetére


nyunyu
félisten

Emlekeim szerint csak egy feje volt, viszont a lezer nyalabot otfele bontva egyszerre 5 "savot" tapogatott le, igy egy fordulat alatt 5x annyi adatot olvasott, mint egy ugyanolyan fordulatszamu meghajto.

Magazinmelleklet-gyilkos Asus 50x meghajto 10000 korul porgette a lemezt, amit a Videoton altal nyomott lemezek mar nagyon nem toleraltak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6572) nyunyu válasza cbmfan (#6570) üzenetére


nyunyu
félisten

Pont azert hasznaltam a Kodak lemezek piacrol eltunese utan szigoruan TDK-t.
Philips csak akkor jart nalam, ha valaki kifejezetten a sajat lemezere kerte.

De olyan is volt, hogy haver raragasztott egy celluxot a Philips tetejere, hogy majd arra ir ra filccel, aztan valamiert meggondolta magat, es lehuzta.
Celluxszal egyutt jott az adathordozo reteg is :))
Philips egyebkent az alkoholos filcet sem kedvelte, marta a feluletet.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6573) cbmfan válasza nyunyu (#6571) üzenetére


cbmfan
senior tag

teszt

hajaj, philips olvasó :D tudnék mesélni szép hosszan... :) LG 52X pár szériája szintén ilyen volt. fw frissítés segitett rajta.

cd és az alkoholos filc. mai napig megvan egy cd, amiről a hordozóréteg rég lejött, de az írás tökéletesen látszik. igen, a műanyagon. ezért használok kb 4 éve csak nyomtatható adathordozót, nyomtatóval pedig bármit "ráírok" :)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#6574) 1010 válasza nyunyu (#6566) üzenetére


1010
őstag

erre érhették akkor régen hogy írás előtt rendezni kell az adatokat :U ?

ma meg mien komoly a kis 8gigás pent visszük ide oda 1perc allat rajta van 6000oldal

[ Szerkesztve ]

(#6575) nyunyu válasza 1010 (#6574) üzenetére


nyunyu
félisten

Agyontoredezve/sokezer apro fajlnal igencsak gondban volt egy akkori vinyo, boven leesegetett 600KB/sec ala a pillanatnyi sebessege, es ha 3 masodperc alatt nem sikerult feltoltenie az iro pufferet, akkor elfrizbiztel egy ezrest. :O
(2MB puffer volt az iroban, ez 3mp alatt elfogy 4x sebessegu iraskor... Mig az eggyel lassabb, 2x iras meg 40 percig tartott. :W )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6576) cbmfan válasza nyunyu (#6575) üzenetére


cbmfan
senior tag

2Xes írás... még mindig megvan HP 7570I 2X2X24 íróm. amit sikeresen átflasheltem 8100i-re, így 4X2X24 lett :)

lemezeket max 78:34-ig írt, utána csak világított, de nem csinált semmit. az alatt tökéletesen ír a mai napig. ('97 körüli, hertában volt '98ban 52 ezer pénz :) )

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#6577) eziskamu válasza cbmfan (#6576) üzenetére


eziskamu
addikt

Örömmel látom,hogy még működik a pendrive :D
Upp a topicnak

[ Szerkesztve ]

(#6578) diegho


diegho
nagyúr

ma mindenki tintapatront akar venni vagy töltetni. eddig mikor volt patron meg töltőszett akkor a kutyának nem kellett, most hogy elfogyott mindenkinek ez kell :D ma kb 3 perc alatt felfogtam egyik emberke mit akar. olyan izé kellene amivel a gps-re tudok filmet tenni, amit a gépre kell kötni és bele kell rakni azt az izét. mondom kártyaolvasó? nem hanem az a kis izé amit a géphez kell kötni. mondom az kártyaolvasó. akkor az...

(#6579) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Olyan eCard-ról van tudomásotok ami nem virtuálisan telepítí magát az oprendszer alá?
Ez egy RS-232-es csatlakozás valami műszerhez ami dos alatt megy, oda meg nem jó a virtuális nyavaja...
Ha van ötlet akkor szívesen várom... kössz

(#6580) cbmfan válasza eziskamu (#6577) üzenetére


cbmfan
senior tag

én élek - kollégám fog elpatkolni :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#6581) diegho


diegho
nagyúr

mitől lehet az, hogy adott egy gép, másfél hónapig megy szépen majd hopp eltűnik róla a C. most hoztak be egy ilyen gépet és csak a C tűnt el. sehogy nem lehet helyreállítani, másik gépbe rakva se, mintha formázódott volna, mi okozhatja ezt? régebben volt egy gép ami ezt csinálta havonta, ott én tápra gyanakodtam és láss csodát miután tápot cseréltem megszűnt a dolog, na de nem hinném, hogy ez konkrétan a tápra fogható. annyi látszik a winből, hogy betöltési képernyő megjelenik majd reset, mikor ránézek a partícióra akkor azt mutatja 1mb foglalt, de nem látszik rajta semmi. másik géppel végigellenőriztem, semmi hibát nem talát rajta :F

(#6582) RedWing válasza diegho (#6581) üzenetére


RedWing
aktív tag

Esetleg vírus? :F
Nekem egyszer 120GB tünt el egy "járványnak" köszönhetően... :(((

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#6583) diegho válasza RedWing (#6582) üzenetére


diegho
nagyúr

nem tudom, mert net közelébe se volt a gép, szerintem valami hardveres összefüggésben lesz a dolog, persze vírus sem kizárt de akkor a másik gépen tápcsere után miért oldódott meg a gond?

(#6584) net84 válasza diegho (#6581) üzenetére


net84
őstag

anno a 60 és 120Gb-os HDD-k csináltak ilyet, illetve most is néha előfordul egy-két HDD-nél, hogy eldobja a partíciót, volt, hogy már a HDD volt a gond, de volt olyan is, hogy a partíció sérült meg valami okból (egy progi beletúrt vagy virnyák - net hiányában ez kilőve, vagy a júzer bűvészkedett bent)

Read only...

(#6585) diegho válasza net84 (#6584) üzenetére


diegho
nagyúr

160-as WD csinálta most és karácsony előtt lett véve. én gyanakszok táp megszaladásra, vagy netán áramszünetes menet közben lekapcsolásra. mondtam emberkének újrateszem neki a rendszert és vigye el, ha megint csinálja akkor cserélünk egy tápot.

(#6586) net84 válasza diegho (#6585) üzenetére


net84
őstag

ha áramszünet vagy fesz. ingadozás volt aközben, amikor éppen dolgozott a partíciós táblában a hdd, akkor magyarázható a dolog.
gyári hdd teszt semmit nem jelez ki?

Read only...

(#6587) diegho válasza net84 (#6586) üzenetére


diegho
nagyúr

hdd regeneratort futtattam, semmi hiba. már újraraktam neki opot, most nem volt rá sok idő, hogy tesztelgessem mondtam is neki, hogy most újrateszem, ha megint előjön akkor legközelebb itt kell hagyni 2-3 napra tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#6588) virkir válasza diegho (#6587) üzenetére


virkir
veterán

Esetleg erre gondoltál már? [127GB]

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#6589) diegho válasza virkir (#6588) üzenetére


diegho
nagyúr

a partíciók mérete nem haladta meg a 127gb-ot szóval ez is kizárva főleg hogy xpsp2 volt rajtuk.

(#6590) tlac válasza diegho (#6589) üzenetére


tlac
nagyúr

esetleg még hibás ram miatt is lehet

(#6591) lúzer válasza diegho (#6589) üzenetére


lúzer
veterán

én se hiszem, de nem a partíciók mérete számít, hanem a hdd-é
és xpsp2 alatt is előfordulhat

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#6592) nyunyu válasza TheReMiXeR (#6579) üzenetére


nyunyu
félisten

Olyan eCard-ról van tudomásotok ami nem virtuálisan telepítí magát az oprendszer alá?
Ez egy RS-232-es csatlakozás valami műszerhez ami dos alatt megy, oda meg nem jó a virtuális nyavaja...

Gepbe PCI soroskartya?

~3e+faert kapsz 2 szabvany COM portot, rendes driverrel mindenfele oprendszerhez.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6593) Shadows válasza diegho (#6581) üzenetére


Shadows
senior tag

Nekem is volt ilyen mostanában egyre több (3). Én get data back-kel leszedtem ami kellett és bűvészkedtem midnenféle partíciós recovery cumóval, Volt valami amiről bebootoltam és megcsinálta, restart és ment az op, de olyan szinten hogy felállt és 3 hete megy rendesen hiba nélkl :F . :F

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#6594) TheReMiXeR válasza nyunyu (#6592) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

laptopba kell mesterem, eCard ---> PCMCIA utódjába...
rendeltem egyet a kellyből az ügyfélnek - egyébként ő nézte ki - de virtuálisan fut, nem úgy mint a régi PCMCIA kártya... csak sajna tököm laptop gyártók már csak a jövőnek élnek...

(#6595) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

fazon: kéne gy erős gép, kinéztemmi kéne egy informatikus haverommal...

cpu : amd sempron le1150 :C

(#6596) Zofren válasza TheReMiXeR (#6595) üzenetére


Zofren
aktív tag

lehet autómániás és azt hiszi 1150LE :))

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#6597) Zofren


Zofren
aktív tag

van egy furcsa esetem. az elmult 10 napból 8x 16 és 16 óra 15 perckor leáll egy fileszerver. reggel 8kor bekapcsoljak, dolgoznak a dolgozok és a fenti idopont kozt leáll. néztem már hardvert, szoftver, de semmit nem találtam. már a fengshui-ra is gondoltam, de semmi változás nem tortént az elmult 3 honapban. xp prof van a gépen.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#6598) ML320 válasza Zofren (#6597) üzenetére


ML320
aktív tag

Nálunk a számlázó szervere döglött be pénteken. Egyedi programunk van, a programozó szabin, SMS-ben lehetett csak kommunikálni vele.
Az egyik küldeménye: "Mivel tudjuk, hogy nem program hiba, hanem környezeti probléma, a megoldás egy számítástechnikai cég számára nem lehet gond. Vagy mégis?"
A sokadik telepítés, átrakás, új szerver beállítása után sem működik a rendszer. Mégiscsak programhiba. Vagy gyökekek vagyunk? Holnap eldől...

Ember tervez, Isten perverz...

(#6599) net84 válasza ML320 (#6598) üzenetére


net84
őstag

most már biztos ami eddig is borítékolható volt - teljes szerver újratelepítés zsír új vasra, új típusú adatbázis kezelő progi és a probléma most is fennáll, igaz most már kibírta fagyás nélkül negyed óráig

tehát elbaxtam egy egész napot és kiderült az, amit eddig is tudtunk (csam most már bizonyítékunk is van) instabil és szar az adatbázis...

nembaj! júzernek csak olyan tápegység kell, ami 12V-on 34A-t tud, mert aszonták, hogy olyan a jó...
de a neten talált is olyat, igaz még Mo-ra az a típus nem ért el, amit javasoltam neki, az nem jó, mert még nem hallot róla, a többi meg nem tudja ezt... :W, ami biztosan tudja Csíftek, az meg már drága nekíjje :(((

Read only...

(#6600) Nyugdíjas válasza net84 (#6599) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A tápos témán nem kapok szikrát:Y
Mit gondol a jóparaszt? Majd Codegen csinál neki ilyen tápot 4k-ért?:U:F

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.