Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6151) adik válasza TBC (#6150) üzenetére


adik
őstag

apple illentyuzet, a legtobb ildomos helyen kaphato, sztm egy tizes korul kaphato, de nem vagyok benne igy fejbol biztos.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#6152) TheReMiXeR válasza Rover623 (#6149) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

kiforgatod a szavaimat...

a vevőnek részletesen, PH-n rövidítve lett előadva... még a működéséről is esett szó, szal lehet fékezni a tempót... :P

(#6153) TheReMiXeR válasza TBC (#6150) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

www.macbolt.hu 12.900.-

(#6154) net84


net84
őstag

Azt, hogy egyes hivatali alkalmazottaknak milyen jó dolguk van, azt eddig is tudtam, de most már tudom, hogy senki sem dolgozik úgy, hogy bele is szakadjon.
Mult hét óta hálózatbővítést végzünk egy hivatali épületkomplexumban. Az eddigi legvékonyabb fal, amit át kellett fúrni, az 75cm-es volt és kb. akkora koszt csináltunk, mintha újrafalaztunk volna egy közfalat.
Tegnap el kellett tünnünk a folyosóról fél 12-ig, mert akkor kezdődött a szünet az éppen értekező emberekenek. Megtettük. Beköltöztünk egy irodába, ugyis oda kértek egy plusz végpontot és körbe kellett csatornázni a helységet. Szomszédos irodából femerülő kérdés a következő volt:
- maguk mit vezetnek?
Kolléga válasza halkan:
- maximum áramot...
majd rendesen:
- hálózatot a gépeknek...
- akkor tudunk majd csetelni?
- ha nem tilos, akkor igen.
- úgysem lehet, le van tiltva.
- hát erről mi nem tehetünk, ezt az xy-al kell megbeszélni, mi csak kábelezünk most.
A tegnapi naphoz hozzátartozik, hogy hangtompítóval kellett dolgoznunk, tehát a falfúrás, hogy a kábelcsatit fel tudjuk rakni, ki van zárva. Még szerencse, hogy olyan jó minőségű épület, hogy a CK csavar mereven rögzítette a kábelcsatornát, azt meg igaz szenvedve, de behajtotta az akkus csavihuzi. Az meg, hogy hiltivel "átbökjünk" :DDD egy falat, az ki volt zárva.

Aztán nem kellett sok, hogy a cégbe visszaérve véglénnyel találkozzak:
- akkor milyen egér legyen?
- semmi extra, egy egyszerű infrás, de zsinóros, két gombos, görgős...
- akkor optrikai, vezetékes, kétgombos és görgős, mennyire legyen komoly? milyen színben?
- teljesen mindegy, mondjuk ezüst vagy esetleg lila nincs? Nem kell semmi komoly valami egyszerűbb, de megbízható is jó, tervező, csak rajzolni szokott.
:W
- akkor inkább valami komolyabb kellene...
végül megegyeztünk, egy komolyabb, de nem horror árú egérben...

Read only...

(#6155) TheReMiXeR válasza net84 (#6154) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

"- akkor inkább valami komolyabb kellene..."

az ilyen esetekben én is elkékülök...

-Billenytűt szeretnék vásárolni!
-Valami egyszerűt vagy jobbat? Összegben, márkában van elképzelése?
-Nincs, valami egyszerűre lenne szükségem ja és az ár is számít!

Na vazze ilyenkor megmutatod az összeset 990.-től azt a végén kiböki, hogy "olyan nincs aminek nincs vezetéke?" Na ilyenkor kezded újra a bemutatót és általában nem talál megfelelőt. Ránk nem hallgat, majd inkább visszajön még... Természetesen soha nem látod. Amelyiknek sikerül esetleg választania az meg elvisz egy Logitech DT510et.
Mert valami egyszerű, ár érzékeny billentyűre van szükség.

(#6156) diegho válasza TheReMiXeR (#6155) üzenetére


diegho
nagyúr

nálam is szoktak jönni hogy milyen egér van? (általában csak geniusok vannak raktáron, meg microsoft) mutatom neki, hogy ott láthatja az összeset. kérdezem mire kell? játékra, lövöldözősre. mondom akkor a microsoft lenne jó, mikor mondom hogy az 3k a genius meg 1k akkor hú az a 3k az nagyon drága :W de billentyűzetnél is pont ez van. vannak noname szutykok olcsón, meg geniusok 3-4k körül és sokallják a 3-4k-t egy billentyűzetre, inkább jó nekik, hogy kattog, évente cserélik, ronda stb. (mondjuk genius se sokkal jobb)
videókártyát is mindenki úgy jön venni, hogy 256-os videokártya van? :D vagy a legjobb az 512-es kártya van? ekkor felteszem a költői kérdést. agp vagy pcie? itt eddig 1-2 kivétellel mindenki megakadt és azt a választ kaptam, hogy pentium4-es gépbe kell (ennek legalább fele AMD persze).

nálatok is szoktak érdekes dolgokat keresni? nálam eddig harisnyát, kenyeret, hímzőcérnát kerestek az elvetemültebbek, de az auto hi-fi pl minden napos kérdés (lehet el kéne kezdeni azt is forgalmazni).

(#6157) Kazimír válasza diegho (#6156) üzenetére


Kazimír
őstag

Ha a cég alapító okiratában szereplő TEAOR számok közt találsz megfelelőt, akkor miért ne? A hi-fi végül is nem áll olyan messze a számítástechnikától :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#6158) diegho válasza Kazimír (#6157) üzenetére


diegho
nagyúr

majd megkérdezem a főnököt, de úgy tudom nincs megszabott tevékenységi körünk, direkt úgy lett alapítva a cég, hogy minden elektronikai dolgot forgalmazhassunk (ha jól tudom). már csak egy szervízt kéne keresni akikkel összeszerződnénk a beszereléssel kapcsolatban. (ofkóz úgy adnánk el garanciával, hogy itt és itt lehet beszereltetni és akkor érvényes a gar) mert én totál nem értek hozzá, pedig már akartam a kocsiban cserélni, de mikor leírták, hogy szét kell bontani az egész középkonzolt hozzá, hogy kivegyem a gyári toyotát akkor inkább hagytam az egészet.

(#6159) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Mi Pana/Technics füleseket forgalmazunk illetve néha asztali dvd pléjjert... de elenyésző, hiszen nem tudom jobban adni mint a tecsó/ósan/euronics és társainál... és ma már nem az a fő szempont, hogy az tényleg jó legyen, hanem hogy ócsó legyen, azaz a legolcsóbb legyen a beszerzése mint máshol.

Én anno (95 körül) hifi boltban (nem házimozi!!!) gondolkodtam, de már régen tudom, hogy jobb is, hogy megmaradtam a használt biznisznél. Ma már az se menne. Túl sok a nyugati lomtalanítás...

Na, meg hogy magyarázzam meg a botfülű nem értelmiséginek, hogy miért jobb egy Mission/Tannoy/B&W hangfal mint egy Somogyi Audiós tákolmány?
Mi a különbség a villanydrót és a hangfalkábel között?
Mi a különbség egy Yamada dévédé és egy Denon CD lejátszó között hangminőségben...

Haldoklik az ipar ott is nem csak a számtechben. Korcsosodás megy ezerrel.

Bezzeg mikor nálam jár 1-2 haver, akkor megjegyzik, hogy bezony jól szólnak a hangfalaim. Csodálkozva kérdezik mindig, hogy miért van ez :F
Khm, mondjuk azért mert nem Dzsamó a metróból.

HiFi FoReVeR :))

[ Szerkesztve ]

(#6160) Zofren válasza diegho (#6156) üzenetére


Zofren
aktív tag

nálam webkamerával vannak igy. kellene webkamera, ami sötétben is jó. ajánlok neki egyet, amit én is használok xxxx ft. az sok, ő 2000re gondolt, mert a tecsoban annyi, de ő ott nem vásárol. én meg nem adom oda annyiért.
ha jol tudom mi epilátort is árulhatunk. mire betolt az OS, addigra szőrmentes lesz :D

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#6161) #54715584 válasza net84 (#6154) üzenetére


#54715584
törölt tag

azert megjegyeznem csendesen, mint irodista :D hogy a chateleset az office kommunikatorra erthette...legalabbis ha multinal voltatok :)
ami a cegeknel alapbol benne van a windowsban msn, azt belso halozati kommunikaciora szoktak hasznalni, es most mar office communicator a neve
nagyon hasznos, foleg ha en pesten ulok, a masik kollegam meg londonban vagy amsterdamban :)
egyebkent a modorukrol nekem is megvan a velemnyem :)

[ Szerkesztve ]

(#6162) Rover623 válasza TheReMiXeR (#6152) üzenetére


Rover623
félisten

Forgatja ki a szavaidat a faxom...:P
Gyk.: te elmagyaráztad...szerinted érthetően...de az egybites vevő valszeg úgy ment oda, hogy vki azt mondta neki: WiFi-t akarsz? Már háromezeré' van...
Az ötletadónak és a kedves vevődnek sem volt fogalma arról hogy miként működik ez az egész...tehát azt hitték, elég egy kártya/USB stick...
A te magyarázatod pedig az egyik fülén be, a másikon ki..."persze, ez a bótos hülyének néz engem...eladna nekem minden szart, még ha nincs is szükségem rá...ja...kártya meg rúter, meg toronyóra lánccal..."...szóval nem csak nem értette a technikai részét, de magasról le is szarta...;]

primus inter pares

(#6163) as_Rock


as_Rock
őstag

Fijjug ilyen van valakinél?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#6164) net84 válasza #54715584 (#6161) üzenetére


net84
őstag

nem multi, hanem hivatal :) és nem belső hálon szeretett volna csetelni...de minden tiltva van :DDD

Read only...

(#6165) 1010


1010
őstag

bejön egy csaj:
-egeret szertnék
-mien legyen van elképze....
-nem tudom nő vagyok nem értek hozzá csak külső alapján tudok választani. :C
ezt így megmonta az elején,nem is érdekelte más.
persze csak 3000ft osat vitte el
de akkor is :(

[ Szerkesztve ]

(#6166) Zofren válasza as_Rock (#6163) üzenetére


Zofren
aktív tag

ilyet nem, de más márkájút igen.

[ Szerkesztve ]

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#6167) as_Rock válasza Zofren (#6166) üzenetére


as_Rock
őstag

Hasonló is jó, csak pofás legyen, meg kis tok is legyen mellé, ja és pesten kékmetró vonalán lenne jó :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#6168) Djuree válasza Dzoli (#6102) üzenetére


Djuree
félisten

ebből a srácból még nagy szaki lesz :K
én is így kezdtem anno kb. 10 évesen, hogy autoexec meg stb. mik azok? nekem nem kellenek csak a játék könyvtár. töröltem mindent amit csak tudtam a játék mappán kívül :D
most meg a saját hibáimból tanulva igencsak otthonvagyok a témában...
habár anno (nagymamám szomszédja szervizes, ingyé megnézte a gépemet mindig, persze azért honoráltuk mindig valami piával :D ) minden héten ott volt a gépem legalább 1 napot mert mindig elbasztam valamit :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6169) Dzoli válasza Djuree (#6168) üzenetére


Dzoli
tag

Van egy másik szakink is, Ő 2-3 hetente szénné barkácsolja a gépét :F
Legutóbb a memória került fordítva a gépbe :Y
[link]

[ Szerkesztve ]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#6170) Ygg válasza #54715584 (#6161) üzenetére


Ygg
senior tag

A MOC-t (Microsoft Office Communicator) azért ne keverd az MSN-nel.
De tényleg sok cégen belül használnak különböző IM programokat belső kommunikációra.
Mert hogy kötözködjek, helyesen definiálva ez nem chat, hanem Instant Messaging.
:)

(#6171) Killer81


Killer81
csendes tag

Egy vidéki boltban voltam éppen eladó.Hozzáteszem az üzlet előttünk turkáló volt.
Benyit a nénike...Én éppen a COD2-ben osztol a 21"-os monitoron a fricceket, csatazaj meg ami kell...persze szép színes dobozok az összes polcon...
Megkérdezi: -Ne haragudjon kedves de ez a ruhás bót?
Mondom: -Csókolom...ez nem az...az már megszűnt...ez számítógép bolt.
Szó nélkül behúzza az az ajtót ésteleportál tovább...visszavordulok játszanék tovább de megint benyit valaki.
Az előző néni az és annyit mond: -Akkor legyen szives adjon már nekem egy elemlámpát.
:D

(#6172) Killer81


Killer81
csendes tag

Egy másik eset...itten vásárló voltam.
Rendeltem egy boltból 2db TÖK EGYFORMA 1Gb-os 400-as DDR-t és márkát valamint típust is adtam meg hozzá és jeleztem hogy kényes az ügy mert DUAL Chanel-be lészen
hajtva.
2 hétre rá kaptam 1db 1Gigás-t olyat amit kértem aztán 1 héttel később egy még 1db 1gigást de tök más típust.
Mondom nem lesz jó mert DUAL-ban hibázni fog.
Azt mondja nyugodtam vigyem el mert jó lesz...ha nem lenne jó hozzam vissza...no problem.
Elviszem - > Nem jó - > visszaviszem - > aszongya leteszteli 2 órán belül - > visszamegyek - > aszongya semmi bajuk de látom hogy egy NONAME szar DUAL képtelen lapból pattintja ki.Mondom így nekem is jó de nem ezt kértem és nem azt kaptam és DUAL ban nem megy.
Azt mondta semmi baja ... 5000 áreséssel visszaveszi.Felhívtam a fogyasztóvédelmet ... azt mondták nincs mit tenni. :(

(#6173) Dr. Romano válasza Killer81 (#6172) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát nemtudom nekem itthon vannak 2x512MB Samsung 400MHz és 2x512MB Kingmax 400MHz és tök jól megértik egymást dualban (amire nem is számítottam :D ) ráadásul mindezt egy Asrock deszkában...
Tehát szerintem annyira nem kéne gáz legyen a két különböző márka (azt kell figyuzni hogy mindkettő egy vagy kétoldalas legyen)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#6174) Pacák válasza Dr. Romano (#6173) üzenetére


Pacák
senior tag

Gondolom nálad így néz ki:
1-2. slot: egyformák, mennek dualban.
3-4. slot: egyformák, mennek dualban.
Nálad a két dual chanel párhuzamosan üzemel, nincs közöttük "áthallás".

De emberünknek két különböző 1GB -os ramja van, - gondolom az 1-2. slotban - és soha nem fog neki menni a dual chanel üzemmód...

Nuclear launch detected

(#6175) ML320 válasza Dzoli (#6169) üzenetére


ML320
aktív tag

És ugye ez belefér a garba? :B

Ember tervez, Isten perverz...

(#6176) Pacák válasza ML320 (#6175) üzenetére


Pacák
senior tag

Az égett lap, vagy az égett ram? ;]

Nuclear launch detected

(#6177) net84 válasza Pacák (#6176) üzenetére


net84
őstag

mindkettő :DDD
és hogyan fel tudnak háborodni, amikor át sem veszem az ilyet garba :W
Mindezt köszönjék a rendszernek, amelyik nem ismeri el a feltételes gart. Annyit teszek esetleg, hogy felveszem jegyzőkönyvre, ahol már egyböl azzal kezdem, hogy fizikai sérült, ram fordítva került beépítésre, nem garanciális...aztán, ha netalántán kicserélik, akkor kicserélem neki, ha nem, hát nem...

Anno egy HDD-vel játszottam el ezt, annak olyan volt az oldala, amin végigmentek gyaluval, az oldalsó maricák szétcincálva. Kérdezem mi történt vele? A matricán rajt van, hogy a leszedése garvesztéssel jár. Ő nem tudja, nem is szokta olyan gyakran kiszedni a gépből. Jegyzőkönyv, ügyfél igény, kereskedő álláspont, megértette, hogy ez máshogy nem megy, elküldöm a nagykernek, oszt meglássuk, hogy mi lesz, ha cserélik, akkor legalább nem kell neki újat venni, ha meg nem, akkor meg ugyis tudjuk, hogy miért dobták vissza. 1,5 hónap alatt eldöntötte a nagyker, hogy cseréli. Meg is köszönte rendesen a csávó :DDD vannak normális ügyfelek is, akik nem kötekednek egyböl, hanem megértik és képesek kivárni.

Read only...

(#6178) Djuree válasza Dr. Romano (#6173) üzenetére


Djuree
félisten

"azt kell figyuzni hogy mindkettő egy vagy kétoldalas legyen"

ezt nem mondod komolyan. ez olyan mintha azt mondtad volna, hogy mindkettő ugyanolyan színű legyen :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6179) diegho válasza Dr. Romano (#6173) üzenetére


diegho
nagyúr

ez azért sokunknak fáj ám :))

(#6180) Rover623 válasza diegho (#6179) üzenetére


Rover623
félisten

Szerencsére nem bótba' dógzik...;]
Ő bátran mondhat ilyeneket...

P.S.:
Én meg egyszer megfogtam egy csupaszolt madzagot, megrángatott a 220V (akkor még annyi volt), oszt' nem hóttam meg...szal hülyeség hogy az áram veszélyes...:DDD

primus inter pares

(#6181) Dzoli válasza ML320 (#6175) üzenetére


Dzoli
tag

Nem nálam vette, tehát nem izgat hogy intézi rá a gart ;]

Viszont egy másik figura kedden vett 1GB DDR-t, mert kell a játéknak.
Persze sajnálta a munkadíjat a beépítésre, és a tesztre, így elvitte, hogy majd Ő megoldja.
Délután jön is, hóna alatt a géppel, hogy nem jó a RAM.
Bekapcsolom, ismerős hang: pííííííí, píííííííí, pííííííííí
-Ezt jól beépítetted barátom, gratulálok, sikeresen kinyírtad az alaplapot.
Egyből jött a védekezés, hogy biztos nem tette be fordítva, mert nem lehet, de nem látta a párhuzamot a között, hogy mielőtt még hozzányúlt a gépéhez működött, utánna viszont már nem. Az alkatrészek épek voltak, így nem vitáztam vele.
-De még mindenem garanciális nálatok! Mikor lesz kész?
-Pénteken nézzél be.
-Olyan sokára lesz meg!?
-Figyelj, szerintem örülj, hogy pénteket mondtam, és nem várjuk meg a nagyker cserét a 478-as lapodra. ;]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#6182) ML320 válasza Dzoli (#6181) üzenetére


ML320
aktív tag

Nálunk vásároltat visszahozta másnap a srác, hogy nem jó. Nézem, detto olyan az égés, mint nálatok. Mondom is:
- Fordítva lett berakva, égési nyom, nem garos.
- Hát az biztos nem lett fordítva berakva, értek hozzá!
- Oké, hozd be gépet, ha azon is láthatóan ugyanott lesz az égésnyom, akkor egyértelmű.
- BE IS HOZOM!

Ez volt kábé 4 hónapja :D
Úgy látszik, nem akarta magát tovább égetni.

Ember tervez, Isten perverz...

(#6183) ML320


ML320
aktív tag

PDA-t hoztak be, hogy xar.
- Beütöttük a bp-i címet, odáig rendben is volt. Viszont elindultunk haza, és mindig meg akar fordítani. Nézze, most is vissza akar vinni BP-re.
Nézem, a célpont a bp-i cím. Kérdem is:
- Ha más címet ütnek be, akkor is másfelé navigál?
- Igen, bármerre indulok el, arra akar vinni.
- Az oké, de új célpontnál is félrenavigál?
- Milyen új célpont?
- Amit megadnak?
- Hol?
- Főmenü, menj feliratú gombnál.
- Miért, a vezetésnél nem tudja hova tartunk?
- Nem!!! :W Hacsak a WiFi ki nem egészül a gondolatolvasó képességgel is?
Elhiszem, hogy nem érthet mindenki egy navi programhoz, de egy iGo-t kezelni ennyire bonyolult?!? Ezek szerint igen... :O

Ember tervez, Isten perverz...

(#6184) molecula válasza 1010 (#6165) üzenetére


molecula
csendes tag

Ez így van! A legjobbak a párduc és tigris mintásak!De most egy pink gyönyörüségbe szerettem bele a médi m-ban! :D

Pályázatok írását, figyelését, vállalom cégek és civil szervezetek számára! sokadik nap

(#6185) diegho


diegho
nagyúr

jön egy srác, pont beszélgetek másik ügyféllel akinek adatmentés kéne. mondja nálunk vette ezt a dvd írót de nem tudja még garanciális-e, mutat egy NEC-5170A-t kicsit kihúzott tálcával. hú mondom vissza tudom nézni de nem most, majd később. okés és ha nem garanciás akkor foglalkoztok javítással? miért mi a baja? nyitva volt a tálca és belerugtam, eltörhetett benne valami... nem hiszem el hogy az emberek ilyeneket akarnak garoztatni...

(#6186) Shadows válasza diegho (#6185) üzenetére


Shadows
senior tag

nekem olyan dvd olvasó volt, aminek az ajján a sín sima volt mint a babpopsi a hiba!!! nem húzza bea tálcát!!! kérdem én hogyan ha levan darálva. De a legjobban az tetszik mikor bevert kijelzővel kaarnak garoztatni pda-át, a külső kijelző ép a belső üveg meg mint a pókháló :C :C

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#6187) Dzoli


Dzoli
tag

Ma egy 2004 decemberi LG DVD-írót hoztak volna, hogy nálunk lett összerakatva a gép, egy ismerőse álltal, és még nincs 2 éves, tehát garis. Persze se számla, se garpapír, se semmi, és még azt sem tudta megmondani milyen névre vették a gépet. :W
Visszakerestem kinek adtuk el anno az írót, kinyomtam neki egy garjegy másolatot, és viszlát. Imádom az ilyet. Főleg mikor kiderül, hogy a drága ismerős a saját használt alkatrészét adja tovább újként, és ha kiderül a turpisság, akkor biztos a bolt a bűnös, mert csak ők cserélhették el, és tehettek használtat a gépbe. Volt egy dadogós ismerősöm, az előszeretettel eljátszotta ezt minden balekkal, de hála istennek már nem nálam vásárol. Már csak ezért sem foglalkozom használttal, és beszámítgatással, és ezért is ragasztok le minden új, és javított gépet matricával.
De ez sem állítja meg őket, így erőssen gondolkozom a szegecselésen ;]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#6188) Hydra SR válasza Shadows (#6186) üzenetére


Hydra SR
addikt

A betört kijelzőről jut eszembe:

Elvileg mi csak Dell disztribúcióval foglalkozunk, de néha valamelyik ügyfél rajtunk keresztül kér valamit, pl. nyáron vettek 30db 30"-os LCD TV-t. Erre most január vége felé (!) bejelentik, hogy az egyiknek törött a kijelzője és ez már ilyen volt kibontáskor. Kérdeztük, hogy nahát ez hogy történt, akkor fél évig betörve használták? Nemnem, ők most bontották csak ki. És ez még garis bőven, és már kibontáskor ilyen volt....hehe. Na végül megmondtuk nekik, hogy mi tehetünk egy próbát, hogy a nagyker akitől vettük, benyeli-e, de ha nem akkor ennyi, ilyen nincs, hogy valaki fél év után bontja ki a cuccot és akkor veszi észre, hogy szar. Eleve átvételkor kellett volna megnézni.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#6189) 1010 válasza ML320 (#6183) üzenetére


1010
őstag

használati utasitás az biztos csak csomagoló anyag

(#6190) adik válasza net84 (#6177) üzenetére


adik
őstag

H*** idojaras allomas (a fonok bengaja, en kivagnam a pibe, de valamiert megis fogy :D ), elviszi a csinos lany, majd jon vissza 2 nap mulva, hogy a kulso egyseg hianyzott, nem-e lehetne, hogy valami... Igen, tudom kapjam be, de akkor is, ha normalisan ker barki barmit, annak megteszek mindent, amit lehet. Mondtam, hogy jegyzokonyv, visszakuldom garba, aztan majd telefon. 2 honap mulva telefon, x w z y , jovairtuk, elnezest, kuldjuk a cseredarabot. Telefonaltam a lanynak, hogy En Vagyok vagyok a botbol, idojaras-allomas, emlekszik? Derengett valami, nagyon meglepodott, de orult neki es tobbedszerre megigerte, hogy legkozelebb mindent a penztartol valo tavozas elott megnez :D

Kettő, csipkebokor vessző!

(#6191) nyunyu


nyunyu
félisten

Ugyfel ma telefonal, hogy az ettermi program rosszul szamolja fel a szervizdijat.
Elsore nem ertettuk, ez hogy lehet, elvegre a vonatkozo APEH eloirasoknak megfeleloen lett a program kidolgozva, sot jova is hagytak...

Szerinte az ugy nem jo, hogy feluti a mai 50% kedvezmenyt (Torkos Csutortok) a fogyasztasra, utana fizeteskor a program automatikusan felszamolja a 15%-ot a vegosszegre.
Kb. 10 percig magyarazta, hogy miert nem jo, mire leesett, hogy azt akarja, hogy a program ne ugy mukodjon, hogy eloszor levonja a kedvezmenyt, aztan az 50%-ra szamolja ra a fix 15% jattot, hanem eloszor adja hozza az alaparhoz a fix 15% jattot, majd vonja le az alapar 50%-at.

De most azonnal, mert tele az etterem...

Roviden el lett intezve azzal, hogy ezt most azonnalra NEM tudjuk megcsinalni.
(Meg lehetne, de abszolut torvenytelen, lasd penztargep rendelet: vegosszeg max 15%-at lehet elkerni szervizdijkent, azt is csak akkor, ha az etlapon ugy van feltuntetve. O meg ugye a kedvezmenyes ar 30%-at akarja zsebretenni...
Szvsz a fixen elore felszamolando szervizdij is a vendeg lehuzasa kategoria, de hat APEH szerint igy szabalyos. (meg adoztathato, szemben az opcionalis borravaloval, amit ugysem vall be senki.))

Masik user.radius=1 ugatott fel orat masik kolleganak arrol, hogy a program egy kalap szar, nem felhasznalobarat.
Megis miert nem jo kerdesre nagy nehezen kinyogte, hogy kifolyik a szeme attol, hogy a programban feher hatteren feketek a betuk.
Megis hogy nezzen ki? Legyen vilagoszold alapon fekete.
Kollega erre megmutatta neki, hogyan lehet a Wint testreszabni, sot aktiv ablak hatterenek kikevert egy neki tetszo halvanyzoldet.
Csaj szerint sokkal jobban hasznalhato lett a program tole :C
Persze, osszkepileg mindez rendkivul dekorativ, elvegre az XP default kek skinje van nala beallitva. :DDD
(Szvsz a TFT-n kellett volna lejjebb venni a fenyerot, de egeszsegere ;] )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6192) Shadows válasza nyunyu (#6191) üzenetére


Shadows
senior tag

rendkivul dekorativ, elvegre az XP default kek skinje van nala beallitva.

Okos csaje.

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#6193) blackvinyl válasza ML320 (#6175) üzenetére


blackvinyl
tag

Nem fér bele, a Kingston gyár visszadobja, alaplap is garvesztes esélyes. Égett ramot eddig csak a Kingmax cserélt.

Olvasd el (végig) mielőtt privátot írnál. Köszi! http://bit.ly/1e0TBbE

(#6194) Killer81


Killer81
csendes tag

A DUAL DDR 400-ra visszatérve ha párban rendelem és még típust is mondok hozzá (vendor list) hogy ne ugorjunk tehénszarra és mást és különbözőt hoznak 4 hétre aztán jóindulatúan hiszek neki hogy menni fog a gépemben de "memtest"-ben az első 10másodpercben hibázni kezd DUAL-ban de SINGLE-ben nagyon penge, csakhát Én nem véletlen kértem DUAL-hoz.
Aztán azt mondja: -Külön-külön jók a RAM-ok és nincs most olyan alaplapja ahol ezt DUAL-ban tesztelhetné.
Aztán azt mondja: -Nem érdekli hogy hogy Nekem nem jó a RAM és mostmár használt is !!!! ÁRESÉSSEL VISSZAVESZI.
Azt hiszem ekkor jött ki elősször a számon eladóval szemben hogy "Gyere ki a pultból a .urva any.d"
Nem jött ki...nem is csodálom...mert olyan jó kedvemben talált hogy 3-an sem tudták volna kiszedni a szemüveges kis élettelen testét a kezeim közül.
És csodák csodája visszakaptam végül a teljes összeget.
Azóta néha betérek ezért-azért de nem rajongnak értem pedig úgy hiszem nem Én hibáztam.

[ Szerkesztve ]

(#6195) Killer81


Killer81
csendes tag

Eszembe jutott egy másik story...
Itt éppen eladó voltam. :)
Bejött két ifjú titán konkrét elképzeléssel.
Az egyik volt akinek gép kellene és van pénze a másik meg aki "ért" hozzá és segíteni akar.
Elémrakták mi kellene.Volt minden, nagyvonalakban egy komplett gép monitor,bill,egér nélkül.Mondom összerakom...egy óra és jöhettek érte.Azt mondja a hozzá "értő" :
-Nem kell összerakni majd Ő megoldja.
Mondom: -Ingyen összerakom, jobb lesz az hidd el.
-Nem kell....
:) Hát én nem szeretek kutyát oszlophoz kötni: LEGYEN
Másnap délelőtt bejönnek mindketten...kezükben a géppel...hogy ez bizony nem működik...csak bedugták és mikor bekapcsolnák (atomvillanás) picit villant és nagy csönd. :)
Szédszedtem és különböző apróbb hibákat tapasztaltam:
-Csak a power gomb vezetékét sikerült bekötni
-nem került a ház és az alaplap közé távtartó :) ...tehát telibe a nyák a fémlapra.
-2500-as Barton procira bár nem könnyű de sikerült fordítva felpattintani a hűtőt így sajnos mindenhez hozzáért csak a maghoz nem.
-a proci feszgetése közben sikerült átküldeni a csavarhúzót a lapon

Hát én megpróbáltam ÚJRA összerakni...persze az életjel már elmaradt.
És ekkor elhagyta "értő" barátunk szályát a GARANCIA szó.
Hááppersze.Majd ha kedvem lesz.

(#6196) Killer81


Killer81
csendes tag

Aztán egy kissrác kért meg hogy a teljesen legális XP-jét telepítsem már rá a gépére.
Rajtam nem múlott.Szimpatikus volt a kölyök.Megcsináltam ingyé és szóltam neki hogy szétpartícionállottam a winchetert azaz 10/30 arányban szétosztottam a HDD-t tehát ha elszáll megint a Windózod akkor amit a 30-as részre raksz az megmarad és csak a 10-es ugrik.Láttam hogy nem érti de nem vagyok én pedagógus sem pedig idomár.
Délután jön ám vissza hozza a gépét, kibssza az ajtót az apja meg a nyomában.
Nem cifrázom: -Kicserélte a rossz bácsi a winchestert két kissebbre. :) NEM VICC
Mondom az apjának elmagyaráztam a srácnak...
Nem hitt Nekem az apuka mert hogy büszke volt a fia nagy PC tudására.
Szétkaptam a gépet...megszámoltattam hány winchester van benne...elolvastattam mi van ráírva...töröltem a partíciót és visszaadtam a gépet ahogy reggel volt. :(((

(#6197) Killer81


Killer81
csendes tag

És végül egy középkorú fazon beállított a hóna alatt a gépével.
Az összes gépen neteztek éppen, az egyém akciózott, nem tudtam monitort felszabadítani
hogy megnézzem mi baja. Megkértem hagyja itt és délután megnézem.
Azt mondta: -Ő tudja hogy működik ez...itt hagyja...aztán meg kiszedjük az értéket...és
szart teszünk be helyette...hát ő sem most jött le a falvédőről.
Kicsit megsértődtem és jeleztem hogy akkor nem tudok segíteni.
Azt mondta ha nekem nem kell a pénz így jártam...viszi máshoz.
A könny ott reszketett a szemem sarkában de elbúcsúztunk.
(A történet úgy kerek ha elárulom hogy egy 486-ost hozott volna és nekem már akkor 3200-as HyperT procim volt.Azért 1-2 jó cuccot kiszedhettem volna a gépéből az enyémbe. :C :R :C

(#6198) Kazimír válasza Killer81 (#6195) üzenetére


Kazimír
őstag

Ez nagyon durva... :Y

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#6199) Nyugdíjas válasza Killer81 (#6196) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jáá, ez beadja az érzést:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6200) Dzoli válasza Killer81 (#6197) üzenetére


Dzoli
tag

Minket is hívtak a múltor egy vidéki faluból, hogy elromlott a gép, és meg kellene javítani.
Mondtam semmi probléma, hozzák be a gépet.
Nem jönnek házhoz?
Kimegyünk, ha kell, de helyszínen szinte esélytelen a javítás, nem vihetem magammal a fél szervízt. Behozzuk, megjavítuk, és ha kész vissza visszük.
Miért kell behozni, valamit ki akarnak szedni belőle?!
Ezek után gyorsan rövidre is zártam a beszélgetést, ha nem bízik bennem, minek hív fel?

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.