Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6451) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok!

Marha jó ez a topik, csak nemrég találtam meg és még nem olvastam végig, de már igy is párszor majdnem leestem a székről olvasás közben :C

És bocsánat az off-ért, csak arra vok kiványcsi, hogy bár szereltem már gépet, de azért a magamét jobb szakemberre bízni :)) szal ha beviszem a gépem, hogy alaplap, proci, ram csere kellene és ott veszem a dolgokat(mellesleg ami most van is abbol a boltbol származik) akkor azt ingyen beszerelik nekem, vagy fizetni kell szerelési dijat?
ne értsétek félre nem sajnálom a pénzt arra hogy jól össze legyen rakva, csak egyetemista lévén sajna anyagiak terén meg van kötve a kezem, igy jó lenne előre tudni, hogy ilyenkor mi a helyzet. És mégegyzser bocsi a nem ide tartozóért...

és ha már itt vagyok egy kis szösszenet:
Mint már említettem, szoktam "haveroknak" gépet szerelni, bár nem vok boltos azért értek hozzá(nem amolyan "szomszéd józsika" módon, mert ha vmibe nem vok biztos azt inkább hagyom) szal egyik nap hív a delikvens, hogy lapot kéne cserélni a gépébe(p2-es) mondom ok, ha időm engedi megyek. Hétvégén mentem is.
mondom: mi a baj, mért kell lapcsere?
ö: hogy nem megy a win, meg próbálták ujrarakni, és felénél meghalt telepítés közbe..
én: akkor had nézzem a másik lapot
Kezembe nyomja: hát volt vele vmi baj, de ott volt havernál és elvileg megycsinálta(nah mondom lapot javított egy haver....biztos jó lett :D ) persze mondanom se kell, hogy a chipset bordák a másik kezemben voltak külön, rászáradt pasztával, paszta nuku...
mondom: nem kéne kicserélni, mert kitudja mi van a lappal, meg bordák stb, had nézzem azt a gépet, hogy mért nem megy...
gép bekapcs, indul, majd kiirja hogy nincs rendszerlemez....hmm...első gondolat, hogy bent van a flopy..nem volt :DDD akkor nézzük a bios beállításokat, hogy mire van állítva a boot, hát semmire, mert 0db eszköz volt felismerve :F gép szétkap, még a régi at-ház, tele minden jóval, egy fikarcnyi hely nem volt benne, winyó, cd-rom, cd-rw, dvd-rw...mondom neki, ugye tudod, hogy a dvd elég lenne? erre ő persze csak azt használom..(akkor minek van beletömve a többi :F ) kiszedem a mi nem kell neki, átrakom a kábelokat, hogy frankón elférjen minden és ne legyen katyvasz, gép indít, és láss csodát indul :DDD (mint kiderült a winyó tápkábelja nem volt jó) de... mivel félbemaradt egy telepítés, volt egy fél uj, meg egy fél régi win, ami abban nyilvánult meg, hogy se tálca, se start menü(egy szürke keret volt helyettük, ilyet még nem is láttam)
mondom neki, ha nem volt fontos cucc a winyón, akkor formatot neki, aztán mehet fel a win, de most erre nincs időm. ő: semmi gond, azt meg tudja csinálni...mondom ok, sok sikert! S eljöttem. Köv héten összefutok vele az utcán, mondom na megy a gép? Erre: nem, nem ment a win telepítés(mibe le hogy nem formázta előtte....de ő tudja) vettem új lapot.... :C
Hát innen már az lenne vicces, ha tényleg új lapot vett volna, és akkor dobhat el mindent a p2-es ből :U Azóta még nem hívott...

Jah és további jó sztorikat, öröm olvasni :DD

Everybody lies.

(#6452) diegho válasza Barthezz2 (#6451) üzenetére


diegho
nagyúr

boltja válogatja, hogy kell-e fizetni az összeszerelésért. nálunk nem kell semmi ilyesmiért, full gép összerakása is ugyanannyi mint egy dvd író csere, vagy ram csere, vagy anyámtyúkja, tehát 0ft.

(#6453) Dzoli válasza Barthezz2 (#6451) üzenetére


Dzoli
tag

Mindenki döntse el maga, mennyit ér a munkája, és meg tud-e élni kizárólag az értékesítésből. Nálunk kedvezmény van a saját alkatrészeink beépítésére, a nálunk vásárolt gépeket pedig díjtalanul rakjuk össze. Az autószerelők sem dolgoznak ingyen, és érdekes módon ez mindenkinek természetes. Meg sem fordul az emberek fejében, hogy egy fékjavítás díja = az alkatrészek árával. Talán lehet azért, mert autók régebb óta vannak mint otthoni számítógépek? :F

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#6454) wwenigma válasza ML320 (#6444) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

:U

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#6455) TheReMiXeR válasza Dzoli (#6453) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Ezt ott megteheted, ahol egyedül vagy (vagy jobb vagy mindenkitől) de pl. felénk van 10-12 kókler kereskedés és mondjuk az 500-1000Ft-os beépítési díj már sokat lökne az áron...
5700Ft-os dvd-írót nem szerelhetem be ezerért mert hát akkor nem venné meg az ipse.

Természetesen, ha valaki csak házat vesz, ott már én is kérek 1óra szerviz díjjat. Mikor divat volt a full plexi ház ott igencsak elpöcsöltük az időt mire kész lett a gép. Ráadásul egy "takarítás" is ráfért az alkatrészekre, mert néha elég pókhálósan került be az átépítésre szánt masina és hogy is nézett volna ki egy plexiben a szpájdörmen???

[ Szerkesztve ]

(#6456) Barthezz2 válasza Dzoli (#6453) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem is azt írtam, hogy elvárom hogy ingyen berakják, csak érdekelt hogy hogy megy ez mert nem járok naponta pc boltba. Tudom hogy ebből éltek, és nincs is ezzel bajom

Everybody lies.

(#6457) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Mai csúcsforgalom adatai : 53.139.- Ft bruttó

(#6458) Shadows válasza TheReMiXeR (#6457) üzenetére


Shadows
senior tag

nekünk egész héten ritka gyenge napjaink vannak ilyen 50-60-70-max 110 volt eddig:DDD

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#6459) diegho válasza TheReMiXeR (#6457) üzenetére


diegho
nagyúr

nekem volt egy szombaton nyáron 1000ft :D igen... valakinek kellett lemez, bejött, vett párat és ennyi volt az aznapi vásárló az üzletben.

(#6460) ML320 válasza diegho (#6459) üzenetére


ML320
aktív tag

:P
Nagyon régen egy szerdai napunk: nagy szája volt az ipsének, inkább visszavettük a RAM-ot. A könyvelő meg anyázott, hogy lehet negatív érték a napi forgalom.

Ember tervez, Isten perverz...

(#6461) ML320


ML320
aktív tag

Ma este csak egy floppy beépítésem volt. Csak...
Berakom, és akkor hogyan is kell a bootolható CD-t/DVD-t készíteni? Megmutatom.
Kipróbáljuk? Legyen meg a te örömöd, azon a pár percen már nem múlik.
De akkor már próbáljuk ki Drive Image-t.
:((( Hát jó. A srác elkezdi, a gép dob egy hibaüzenetet.
Mindig ezt szokta csinálni. Mi lehet a gond?
Inkább restart. A partíciók eltűntek...

Csak egy floppy... Megyek más topikba érdeklődni :O

Ember tervez, Isten perverz...

(#6462) net84


net84
őstag

szerda: csak egy ADSL-t kell beállítani, a kábelezést megcsinálják a számítógépig, és lesz minden, ami kellhet, amire megyek...
Persze! Ahogyan az Micimackó elképzelte. A kábelezés nincs megcsinálva, aki csinálta
(volna) az ott volt, de sem csípő fogó, sem csavarhúzó nem volt nála. Faxa. Mire odaért a kábel a számítógéphez, arra én már készen voltam a gép beállításával. Minden összeköt, LAN Link nincs. Faxa. Kábel előbányász. Természetesen kábelt sem kellett vinnem, mert az is van két fajta. Volt! Egy egyenes kötésű UTP patch kábel és egy egyenes kötésű UTP fali kábel. Faxa. Igaz, hogy volt nálam cross kábel a táskában, de nehogymá! Van fogó, van dugó, hát akkor csináljunk egy cross kábelt. Utánna minden megy, csak a levelek nem tudja lekérdezni, a jelszó nem tetszik neki. Webmail - itt meg beenged. Megváltoztatmo a jelszót, semmi. Minden stimmel, úgy van beállítva, ahogyan a kell, akkor sem. Kb. 10 perc szarakodás után, és az után, hogy újra beállítottam a levelezést (kihagyva pár biztonsági beállítást, amit a szolgáltató kért), láss csodát, jönnek befele a levelek. Igaz, amit először tesztként küldtem, az egy kicsit eltévedt és az jött meg utoljára.

csütörtök: este notebook szerelés, valami elposszant bent, meg kellene nézni, hogy mi engedte ki magából ki a meghajtófüstöt, esetleg menthető-e a vas. Elkezdem szétszedni. Csillagcsavarhúzóval kezdtem, aztán lapos, majd torx 9-es és még mindig nem tudtam levenni az alját. Aztán a 8-as torx segített, és a bele is azzal volt midenhol szerelve.

Read only...

(#6463) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Hétfő, új hét, új problémák :))

-hát vettünk egy lábtopot és nem lehet telepíteni a Zikszpét!!!
-hát ha itt vették volna, akkor segítettem volna eldönteni, hogy melyiken fog majd futni a windóz...

(#6464) nyunyu válasza TheReMiXeR (#6463) üzenetére


nyunyu
félisten

Anusz A7U? :DDD

Arra tenyleg csak nyistat lehet telepiteni, zikszpet nem :O

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6465) nyunyu válasza nyunyu (#6464) üzenetére


nyunyu
félisten

Tenyleg, mi van olyankor, ha az ugyfel OEM XP Home-mal egyutt vette, mi ra is nyaltuk a licensz matricat az aljara, bonuszkent aktivaltuk is neten, viszont fel nap szivas utan sem birtuk rendesen mukodore fogni azt az istenverte laptopot. (Amd weblapjarol letoltott alaplapi chipsetdrivertol 5 percenkent kekhalal, Anusz weblapjan meg semmi nincs zikszpehez...)
Uffel persze utolag kinyogte, hogy akkor jo lesz ra a nyista is, ugysem munkara kell. :O

Ilyenkor vajon be lehet csereltetni az OEM XP Home-ot OEM Vista Home Basic-ra?

Egyelore kapott egy mukodokepes Vistat a laptopjara, kod nelkul, 30 napos probaidore.
Aztan a tobbit meg leszkanderozza a Microsofttal.

Nyilvan nem lett volna problema, ha az ugyfel eleve Vista Businessel keri a laptopot, akkor barmilyen XP-t hasznalhatna jogtisztan, csak eppen a Vista Business az 25+fa, OEM XP Home meg 17+fa...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6466) Pacák válasza nyunyu (#6465) üzenetére


Pacák
senior tag

Létezik olyan önvédelmi mechanizmus a user ill. szervizes kobakjában, hogy nem aktiválunk XP/Vista -t addig, amíg a frissítések kivételével nincs fent minden driver és koppra nem működik minden. Lehet vírusirtót is feltenni meg tűzfalat, de nem aktiválunk, nem ragasztunk matricát, amíg nem megy pöccre a rendszer.

Ha pár nap/óra után is minden klappol, akkor aktiválunk is. Legfeljebb addig nem megyünk a netre.

Nuclear launch detected

(#6467) nyunyu válasza Pacák (#6466) üzenetére


nyunyu
félisten

Fonokom a kezdo kolleganak utalta ki a feladatot, mondvan o raer zikszpet telepiteni...

Nem megyunk a netre meg nem igazan megoldhato, hiszen valahonnan a drivereket be kellett hozza szerezni, ket gep kozott pendriveozni/irhato CD-zni meg maceras.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6468) Kazimír válasza ML320 (#6460) üzenetére


Kazimír
őstag

Ha két külön ÁFA időszakot érintett akkor jogosan anyázott, amúgy nem. Lekönyveli fordítva visszáruként, azt szevasz :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#6469) Pacák válasza nyunyu (#6467) üzenetére


Pacák
senior tag

Macerás, de nem megoldhatatlan feladat flash drive -on, vagy CD -n átvinni a drivereket.

A MS userbarát aktiválási politikája miatt meg létkérdés elhalasztani az aktiválósdit addig, amíg ki nem bukik az OEM rendszer minden nyűgje.

Nuclear launch detected

(#6470) Zofren


Zofren
aktív tag

reggeli telefon:
-jo napot. vettem onoknél laptopot és most nyomtato szeretnék venni.
-jo napot. milyen nyomtatora gondolt? laser, tintasugaras?
-hát én most itt állok a teszkoban és ön szerint jo a blabla nyomtato?
....

agydurranásom volt.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#6471) ML320 válasza Kazimír (#6468) üzenetére


ML320
aktív tag

Megadtad választ: Lekönyveli fordítva. A meló má' büdös :((

Ember tervez, Isten perverz...

(#6472) MaciG


MaciG
addikt

SZiasztok

Jó kis topik :R Unalmas infóórákon mindig ezt olvasom és jókat mulatok :D

Nekm 2 dolog van ami nagyon tetszett az eddig vásárlásaim során, ami persze nem is 1x fordult elő, és inkább nagyobb üzletekben!

Az egyik az amikor az eladó megpóbálja elmagyarázni nekem, hogy az a videókari amit ő javasol az jobb ,merthogy az csak x forint és 512MB-os amit én akarok az meg drágább ,de az meg csak 256... (amit ő javasol az mindig valmi gagyi kártya volt nagy memóriával, parasztvakítás)

A másk az mikor kinézek egy terméket, utánaolvasok, megnézem mit tud a tesztben, és mikor bemegyek a boltba és mondom, hogy én ezt szeretném, az eladó "belenéz" a gépbe és közli velem, hogy ilyem termék nem létezik :))

BANZAII

(#6473) Kazimír válasza ML320 (#6471) üzenetére


Kazimír
őstag

Azt hittem azért kapja a fizetséget.. :( .. mint a legtöbb ember.
Ha ingyen dolgozik, akkor pampogjon!

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#6474) ML320 válasza Kazimír (#6473) üzenetére


ML320
aktív tag

Fél munkaidőben duplája a fizuja az enyémhez képest. :((( Nem az övét sokallom. Az enyémet keveslem.

Gondolom, az itt írogató kereskedők között mindenkinek álomállása van fizu tekintetében :D

Ember tervez, Isten perverz...

(#6475) ML320 válasza MaciG (#6472) üzenetére


ML320
aktív tag

Most volt egy telefon. Állandó vevőnk öccse keresett egy házat. A gyártó weboldalán ott van róla minden infó. Emlékszem is a házra, de most nincs a rendelhető listán, több nagykert is végignéztem. Gugliban is csak a tesztek jönnek be.
Elmondom, hogy nem beszerezhető, mert más egyebet nem tudok tenni. Ha netán valóban kifutó/kifutott típus, és egy webes boltban hozzájut egyhez, akkor mennyire jogos az én hozzáállásom fikázása?
Ha valami van, az még nem biztos, hogy Magyarországon is forgalmazható, vagy beszerezhető. ;)

És az örök igazság: mindig az a legjobb termék, ami a polcon van :DD

[ Szerkesztve ]

Ember tervez, Isten perverz...

(#6476) TheReMiXeR válasza ML320 (#6474) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Jah :D

(#6477) Shadows válasza ML320 (#6474) üzenetére


Shadows
senior tag

én most tanulok hegesztőnek április elején vizsgázom <<<1,5 évig szervízeltem :DDD :DDD

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#6478) nyunyu válasza Shadows (#6477) üzenetére


nyunyu
félisten

Akkor legalabb nem hivnak szombat hajnali kettokor valamelyik buzibarbol, hogy aramszunet miatt elszallt a szerveruk.

Aztan amikor taxit rendeltem, hogy azonnal ott vagyok, akkor a soforok altalaban szuros szemmel neztek ram, amikor bediktaltam az utca/hazszam kombot, pedig gondosan ugyeltem ra, hogy reszemrol meg veletlenul se hangozzon el a muintezmeny neve.
Allandoan szabadkoznom kellett, hogy en csak a gepeiket szerelem...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6479) lúzer válasza nyunyu (#6465) üzenetére


lúzer
veterán

én se a pénz miatt használok xp-t.
főleg hogy a vistát jobb helyen 10k-ért adják notihoz :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#6480) Nyugdíjas válasza nyunyu (#6478) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Na ez beadta az érzést:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6481) ML320 válasza nyunyu (#6478) üzenetére


ML320
aktív tag

Engem bezzeg a csajok miatt cikiztek :D

Az XP-hez még visszatérve: Én széles celluxot ragasztatok fel a notikra/gépre, arra kerül a matrica, majd körbevágás. Így legalább átrakható másik gépre.

Ember tervez, Isten perverz...

(#6482) nyunyu válasza Nyugdíjas (#6480) üzenetére


nyunyu
félisten

Orulok neki, hogy mar nem ezzel foglalkozok, igy pont megusztam a masik hasonlo intezmeny gepesiteset.

Mivel mas pont nem ert ra, igy ujonc kollega ment ki, hogy elmagyarazza a klub tulajanak mi merre, hogy mukodik, min kene finomitani. Vegen megkerdezi:
-Egyeb kerdes?
Csoka szokasos noies hanglejtesevel viccesen megjegyezte:
-Hozzam jossz felesegul?
Na, erre szegeny srac kopni-nyelni nem tudott.

Masnap cegnel csorog a vezetekes telefon, kedvenc klubtulajdonosunk erdeklodott, hogy hallja, hogy uj bika van a cegnel, vele szeretne beszelni, mert elozo nap olyan kedves volt vele. :Y

Na, ennek lassan mar 1 eve, szegeny sracot azota is azzal b@sztatjak a kollegak, hogy legkozelebb is o megy oda...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6483) nyunyu


nyunyu
félisten

Mai agymenes:

Fonokom eppen valami Mini Tiger digitalis merleg beszerezhetosegerol erdeklodott telefonon.
Kozben kollega megszolal:
-Mi az, lassan allatkertet nyitunk?
Aztan elkezdte sorolni, hogy van mar Zebra nyomtatonk, Pocok adomemoriank, Katica magneskartya programozonk, emelle jonne a tigris. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6484) lúzer válasza nyunyu (#6483) üzenetére


lúzer
veterán

talán még egér is akad ;] :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#6485) nyunyu válasza lúzer (#6484) üzenetére


nyunyu
félisten

Tenyleg, fel sem tunt, hogy azokat nem is emlegette.. :B :fetrengverohogosszmajli:

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6486) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Sziasztok!
Hozzáértőket kérdeznék míg ki nem nyit a bolt...

Tegnap vásárolt AMD-s lap Asus m2n-e nem hajlandó indulni régebbi de kellően erős 20 tüskés tápról átalakítóval, havernél 24-es csatival megy (másik táp)... mindenféleképp tápcsere? Esetleg vágjam a boltosok fejéhez a péksütizacsis átalakítót??? Illetőleg indul de csupán csak a ventik pörögnek fel, még a monitor sem kattan...

Kösz mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#6487) Shad0w válasza Gézengúz (#6486) üzenetére


Shad0w
senior tag

Ez a kérdés ide való: Azonnali kérdések órája. Nem kéne help desket csinálni ebből a topicból, sztm.
Amúgy fogalmam sincs mértnem megy, majd az okosak megmondják...

[ Szerkesztve ]

(#6488) Shadows válasza Gézengúz (#6486) üzenetére


Shadows
senior tag

szériahibás cupiztad nekünk 5-ből 5 ugyanígy csak pörgött forgott....cserélték...... :R danke sőn

[ Szerkesztve ]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#6489) as_Rock válasza nyunyu (#6478) üzenetére


as_Rock
őstag

Hibát analizálsz :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#6490) BirdPC válasza Gézengúz (#6486) üzenetére


BirdPC
csendes tag

Ha a proci is új akkor a lapon régi bios lehet , egy régebbi proci bios frissités és elméletileg mehet.

Üdv

Bird Computer, Ahol Az Alacsony Árak Fészkelnek! ----- www.birdpc.hu ----- 1123. Budapest Nagyenyed utca 6. ----- 06-1-356-3864 ----- info@birdpc.hu

(#6491) Pacák válasza BirdPC (#6490) üzenetére


Pacák
senior tag

Azt írja a hozzászólásában, hogy: havernél 24-es csatival megy (másik táp)... :)

Nuclear launch detected

(#6492) #25954560


#25954560
törölt tag

baratnom anyukajanak a gepe csikoz, pottyoz, van h inditas utan rogton is, majd kemenyre fagy. gondolom videokartya. gep szedszed, megszagolgat, megnezeget. vidkari fx5600 passziv, a borda szinte lotyog (a harom gyari pocok alig tartja). vicc kedveert raigazitom ugy, ahogy gyanus h jo, gep indit.
siman indul, hibamentesen. freeav lefuttat, semmi. mondtam h ha megint jon hiba szoljanak, hozok tartalek agp-s videokartyat. en most egy oran keresztul inditgattam a gepet szetszedve, osszeszerelve, futott is, semmi hibajelenseg.

masnap atment hozzajuk ismeros szakember, aki megallapitotta h alaplapot es processzort kell cserelni, mert az a rossz es az en velemenyemre pedig idezem: 'az hulyeseg, a videokartyan passziv hutes van, ezert az mozoghat'.
tehat most rakolthetnek a gepre ~40k-t, ami csakis es kizarolag netezesre volt hasznalva. es persze 3 nap alatt nem keszult meg el, mert varnak az alkatreszekre.

nem mondom h tevedhetetlen vagyok, de mar 8 eve is raktam ossze gepeket es ejszakaztam bent a szamtechbolt tulajaval dolgozva karacsony kornyeki orultekhazakor. ilyenkor mindig megertem azokat a boltosokat/szervizeseket, akiknek a kedvenc vasarloi igy jonnek be: "- a ket hete vett gepem rossz, mar az osszes hozzaerto szomszed megnezte, de meg nekik sem sikerult megcsinalni..."

respect a boltosoknak :R

(#6493) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

nem mondom, hogy ki, de ezt mondta :

-hangércét keresek
-öö, egy pillanat, mit is szeretne pontosan?
-hangércét
-hm, nem igazán tudom, mi lenne az...
-hát az eldzsi hifibe kell, mert a gyerekek rákötöttek valamit és azóta nem szól a hangérce
-ez a hangfalban van?
-azaz (közben mutatja a kezével, hogy mekkora)
-sajna azt nem itt lehet kapni (adtam neki útmutatást)
-viszlát

(#6494) Balinov válasza TheReMiXeR (#6493) üzenetére


Balinov
félisten

esküszöm,először hengercédét olvastam,azt még értem ugye,hogy eszik-e vagy isszák,de wtf is "hangérce"? hangszóró?mágnes? vagy mikutya?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6495) diegho


diegho
nagyúr

tegnap: kissrác apukával hoz egy gépet. kérdezem mi a hibajelenség. kissrác: hááát ő nem, izé, hááát nem megy, a kép elcsúszik és nem megy. na mondom ez fárasztó lesz :D végülis sikerült kiszednem belőle hogy egy idő után játék alatt elcsúszik a kép és mintha folynának a betűk. mondom az nagy eséllyel videókártya lesz. de a szomszéd megnézte és azt mondta az jó :)) gépet felteszem tesztasztalra, megnyitom, nézem fx5600 aktív hűtős nagy réztömb, oké indítom a gépet, 3dmark01 mondom elég lesz ennek (csak lássam mi is csúszik el), 1 óra futtatás után meguntam mondom lekapcsolom és újra be. na lekapcsolásba belefagyott. kikapcs bekapcs, csíkoz a káp, tipikus vga hibás szétesés. másik kártyát belerakom pöpec. azóta az fx5600 már képet se hajlandó adni :DDD szomszéd jól letesztelhette, mert mikor kivettem a kártyát akkor látom, hogy meg van tisztítva szépen... igen, a mag is a szilikontól :W

egyik "kedvenc" "vásárlónk" (tipikus ingyen kell minden, mert láttuk egymást 3szor) behoz egy compaq kis P2-es gépet és közli tegyünk rá vistát :O aha persze hogyne

ma: egy 50 körüli Úr behoz egy gépet ebédszünet előtt 2 perccel, hogy fagy meg kéne nézni mi a baja. mondom majd ebéd után megnézem 3 kor érdeklődjön addigra tudok valami konkrétat mondani. visszajöttem, gépet feldobtam asztalra, szedem szét. slot1-es lap, átalakítóval figyel benne valami, csak az átalakító több mint fele ki van csúszva és úgy lóg le az egész :D ja mondom bocs. visszaraktam az átalakítót, visszadugtam bele a szintén félig kicsúszott hálókártyát, most 15 perce megy rajta orthos blend, eddig semmi hiba.

(#6496) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Sziasztok!

Ha valakit esetleg érdekel......

Haverral cseréltünk az enyém ment nála is......Szal már erről írok! :) Boltba a 2 Codegányt szintén nem ette meg, szervizes gyerek is csak lesett... mikor visszafele mutattam neki..... :)
Haveromnak......
Nagyon rendes volt.....Innen is megköszönöm neki... :R :R :R

Csak a csifi csak az kell neki ..........azt szereti...........ezzel minden gond nélkül megy még ezer dolgom van, este ráadásul meló......De nem bírtam kihagyni és már 15*200-al telepítettem és megy. Nyamvadt igloo 7311-el se mászik túl 55fokcelsiuson....

Nagyon jó ez a Black Edition 5000+ hűtővel együtt is csak 23000 volt.....Örülök neki

2500@ 3200 Bartonról végre nagy váltás volt....

Kösz itt is a segítséget.......

Hy..

(#6497) diegho válasza Gézengúz (#6496) üzenetére


diegho
nagyúr

szép és jó az az 5000+, csak egy 12k-s E2140 keresztbe lenyeli, de aki zöld mániás annak jó.

(#6498) as_Rock válasza diegho (#6497) üzenetére


as_Rock
őstag

Gondolom filléres lap van a 2140 alatt amikor lenyeli, meg gondolom egy húzott 3600+-t is keresztben lenyel a húzott 2140:DDD szvsz nincs értelme a hitvitának:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#6499) diegho válasza as_Rock (#6498) üzenetére


diegho
nagyúr

nem hitvita egy 15+fás lappal 3500+ mhz kijön belőle lazán. ez nem hitvita ez tény 6000+ x2-őt m2n sli deluxe lappal cseréltem erre és úgy 20%-ot gyorsultam, fogyasztásba meg 50W-ot ugrottam le, ha nem hiszed tesztelgethetünk, de a tényekkel ökörség lenne vitázni részedről, ezt remélem belátod.

(#6500) Thulcandra válasza diegho (#6499) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Felesleges ezen vitatkozni, azt kell megérteni, hogy a felhasználók 80% -a nem fog tuningolgatni, nem érdekli, s nem is ér rá, nincs türelme ilyen menő dolgokkal foglalkozni, neki csak egy gép kell ami megy gyorsan, jól.

Persze azt is megteheted, hogy bemegy valaki AMD -t venni, s te kioktatod, hogy az intel húzva mennyivel jobb, te időd megy el rá, plussz még ottvan a lehetőség, hogy rohadtul nem fogja megérteni miről beszélsz, vagy úgytesz mintha megértené, aztán otthon meg szépen kinyír majd valamit.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.