Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7801) diegho


diegho
nagyúr

na nagy nehezen sikerült átmenteni az outlook dolgait, azért nem gyenge, hogy mennyire belassúlt a gép.

(#7802) ML320


ML320
aktív tag

Egy hete volt vihar. Egyre-másra most hozzák be a gépeket, hogy nem indul... És persze mind P2 körüli szutyok, és jön a kérdés: a biztosító mennyit térít. Meg hogy mikor.
Remélem, a régi vackokat minimálisan fogják számolni :(( Nagyon érződik a biztosítási csalás kategóriája
Ja, és jön a másik véglet: itt legalább előre megmondják, hogy a qva drága hangkártya kuka, nem megy a hátsó hangszóró, a VGA csíkoz, az alaplap első ide portja nem megy... :U

[ Szerkesztve ]

Ember tervez, Isten perverz...

(#7803) net84 válasza ML320 (#7802) üzenetére


net84
őstag

poén! Anno 2-3 éve egy IBM P1-es kategóriába kostált bele ténylegesen a vellám. A 85%-át térítette a biztosítgató a gépcserénél, meg is lepődtem rendesen...igaz ott biztos volt, hogy villám, mert elvitte a video-t és a tv felét...

Read only...

(#7804) ML320 válasza net84 (#7803) üzenetére


ML320
aktív tag

Aha, de azóta rájöttek erre sokan mások is. És ugyibár már tavaly is jöttek tömegével a mutyizni vágyók, és persze vérig voltak sértve, hogy hopsza azonnal nem írjuk le totálkárra a PC-jüket. Igaz, csak a hálókártya purcant el...

Ember tervez, Isten perverz...

(#7805) MasterDeeJay

Írok én is pár sort, nem boltosként hanem vevőként történt meg velem.

Elsőnek egy negatív másodiknak két pozitív, és még egy negatív.
1. Pár éve az újonnan vásárolt 3200+-os A64-emhez szerettem volna ramot venni, az igényeim kicsit nagyobbak voltak mint egy átlagvevőnek aki csak egy egyszerű ddr400-as ramot venne. Én mindenképpen valami tuningramot szerettem volna kinéztem neten tesztből egy 566-os A-data-t, akkor nosza végigjártam a boltokat.
A legtöbb helyen ddr2-t akartak adni mert hogy az 566-os és ddr1ből nincs nekik ilyen. De volt egy hely ahol eléggé idióta kifogást kaptam:
DDR1-ből 566-os ezt valami újságban olvastad? Nekünk a Kingston a beszállítónk és az gyárt mindenkinek ramot, ha nála nincs akkor nem is létezik. Habár lehet hogy van de 500 felett úgyis el fog szállni rövid időn bellül, mert csak 400-ig van ddr1. Kérdezz csak bátran én értek hozzá. :W
Gondoltam magamban, azt látom! Az volt a gáz hogy egész Veszprémben nem lehetett kapni semmi mást csak Kingmax vagy Kingstone ramokat, meg persze noname xarokat. Persze, vidéken vagyunk vagy mi? És sajnos ez mai napig így van, ha valami nem "kommersz" hardvert akarok venni akkor csak rendelni lehet vagy itt aránytalanul drágán vagy neten rendes áron. :(((

2. Előfordult már hogy nem azt kaptam mint amit kértem. Ez nem feltétlenül jelet rosszat, sőt nagyon is jót. Még a K7-es időszakban megtakaírtott pénzemet procifejelsztésre szerettem volna költeni, a Palomino magos 2000+-ot egy 2500+ -os Barton magosra cserélni. Látszólag nem nagy különbség, de tuningpotenciál miatt megérte. Bementem a kedvenc boltomba (helyet nem írok). :)
Egy csaj eladó volt csak bent, kérdeztem van-e barton magos proci. Nem tudta mi az, akkor semmi gáz legyen 2500+-os AMD, nem is várhatom el tőle hogy vágja az összes magot steppinget....Hát ő úgy se tudja melyik az ott a doboz nézzem meg, biztos rá van írva. Kirakta elém, sorakoztak a csupasz Athlonok. Feltűnt egy ami kicsit más színű volt mint a többi, 2600+-os volt a száma alapján látszólag, meg Barton méretű mag. Na akkor azt szeretném 23eFt, ok nagyon jó. Hazaviszem, szegény NF7 azt se tudja mi az Unknown cpu type, beállította először 1.2ghz-re majd lazán 2.2-re(3200+) 1.30v-al de fagyott. Néztem mi a fenét vettem én? Everest Athlon MP 2600+ 1533mhz@1.3v, de Barton mag az stimmel. Az a szemét eladó átvert egy ilyen laptopszart rámsózott, nem viszem vissza, legalábbis működőképesen biztos nem. ;] Tuningoljunk, a vége brutális lett 2.9ghz 1.9v de a kevéske hűtés miatt mindennapra 2.65@1.65v-on ment, 2 évig használtam, az egyik legjobb procim volt eladtam 20k-ért Két év alatt csak 3k-t veszített az árából.
Ugyan így tavaly vinyóval vágtak át 200gb kértem és 250gb kaptam, persze a listás ár az a 200gb-asé volt.

3. Szintén pozitív: Gariztatás, itt Veszpémben már sajnos ismernek. Kinyírtam már jópár cuccot és persze mint egy jó kisfiú visszaviszem hogy nem működik és nemtom miért. Teszem a hülyét mintha nem értenék hozzá, eddig bejött. Szemét dolog, de tapasztalatból tanul az ember, a tanulópénzt nem szeretem kifizetni. ;]
Volt hogy egy Abit Ti4200-t vittem vissza kinyírt ramokkal. Persze csak annyit mondtam hogy bekapcsoltam a gépet és zöld csíkos a kép. Nem értem, mitől? Boltos megnézte a kártyát ramokon ragasztásnyomok meg égésnyomok, mondta elég gázul néz ki a kártya, nem húztad? ÉN? Azt hogyan lehet(talán nem bírta az 500-as ram 600-on)? Nem lényeg felküldték BP-re, mondták hogy cserélik de ilyen karit nem tudnak adni csak más márkába vagy van egy drágább Abit is, és igen +5eFt-ért OTES-es karit kaptam. Persze azt is kinyírtam, hosszabítottak garit de nem volt pofám mégegyszer visszavinni.

4. Sokszor fordult elő hogy használt dolgokat akartak nekem eladni, nem is azzal van a baj hogy kibonják és tesztelnek vele valamit, hanem az amikor már látszik hogy használt. Így jártam már egy videókarival (Geforce2 mx400), rammal is (winbond ddr400 256). A videókari csatiján látszott hogy látott már egykét monitort, a ramról meg le volt törve egy alkatrész persze azt hittem elöszőr hogy gyárilag hiányzik és az érintkezői is oda voltak már. Rámfogták hogy én törtem le, na ilyenkor vége! fogyasztóvédelem meg tudja állapítani a ram árának többszöröséért hogy mikor törött le a forrasztás, illetve hogy használt-e a cucc. Visszaadták a pénzt és viszlát.

Ezekkel a negatív tapasztalataimmal az a gond hogy olyan felhasználót aki nem ért hozzá könnyen átverhetik használt cuccokkal. De akár jól is elsülhet a dolog. Nagyon oda kell figyelni. Ja remélem veszprémi boltos nem olvassa a soraimat. :)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7806) as_Rock válasza ML320 (#7804) üzenetére


as_Rock
őstag

Ha különböző helyeken vett számlás alkatrészekből összerakott gépet vagy annak valamely részét nyírja ki a villám, akkor ki ad ki "igazolást" amit a biztosítónak benyújthat a delikvens?

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#7807) localhost válasza MasterDeeJay (#7805) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Te MasterDeeJay! Kérem hozzánk ne gyere vásárolni! :O Köszönöm!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7808) net84 válasza as_Rock (#7806) üzenetére


net84
őstag

bármelyik szervíz - lényegtelen, hogy alkatrészekből összeállított konfigról van-e szó, vagy komblett brand pc-ről...egy szakszervíznek bevizsgálnia és szakvéleményt kiállítania.

Volt már olyan esetem, amikor behozták a gépet, hogy belevágott a házba a villám. Elsőre látszott, hogy a modemen keresztül figyelt be a kraft. A tekercs, kondi és egy-két smd alkatrész lerobbant a panelről. Modem, alaplap, memória megposszant. Kiállítottuk a szakvéleményt, elvitte a biztosítónak, azok közölték, hogy akkor jöhet a számla a javításról és már fizetik is. Ok! Nőcinek a gép összerak, majd amikor jön érte, közlöm a végösszeget. Erreföl közli, hogy ő biza egy vasat sem fizet, mert a cuccok garosak és itt lett vásárolva. Igen! Az alaplap télleg tőlünk való, de vagy megpróbáljuk garba elsütni (nem biztos, hogy átveszik, hiszen látszik rajt, hogy átfutott a nagyfesz a lapon), vagy biztosítózzuk. Olyan nincs, hogy mindkettő, megmég számlát is adunk róla. Végül kifizette a javítást. De pár hónap múlva bekerült hozzánk az alaplap, hogy szar és garos. :DDD nem jött be! a garszám és a típus fel volt írva, egyböl kibukott, értesítve is lett, hogy ezt nem kellene. Szó nélkül beletörődött.

Read only...

(#7809) MasterDeeJay válasza localhost (#7807) üzenetére

Tudom, én vagyok a rossz vevők mintapéldája. Emékszem rá jó volt látni ez egyik eladó képét amikor egy 70eFt-s 6800Gt-t hoztam vissza szénnéégve, 1 év után (410/1300- felett valami pattant a ramok környékén). Kicserélték Ultra-ra. ;] Amit a mai napig nem nyírtam ki, az a tartalék karim. Az üzlet persze bezárt, és már csak dvd kölcsönzőjük van.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7810) diegho


diegho
nagyúr

erre tipp valakinek?

wd80-as IDE vinyó, kb fél éves lehet, bekötve a gépbe win telepítő indít és fekete képernyő. másik vinyóval elindul a telepítő. viszont hdd regenerator meg nem talál rajta hibát, pm-el még nem néztem, de le merem fogadni, hogy nem hardveres baja van.

(#7811) Lenry válasza MasterDeeJay (#7809) üzenetére


Lenry
félisten

nem azért, de én erre nem lennék ennyire büszke... amit művelsz szimplán f*szság, és gondolom ha esetleg valaki nem veszi vissza a szétégett szutykodat, akkor még te vagy felháborodva... :(((

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7812) as_Rock válasza MasterDeeJay (#7809) üzenetére


as_Rock
őstag

Szerintem villámgyorsan mennyéinnen, mer' pont ezt a típust rühellik a boltosok :K :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#7813) localhost válasza Lenry (#7811) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen! :C

Ezért az a címe, hogy "....azaz amikor kiborulunk ...."

MasterDeeJay Józsi! Kérem továbbá, hogy bele se olvass ebbe a topicba ezekután, mert mi tisztességes kereskedők éppen itt a tefajtádat szoktuk fikázni.

:Y

-------------------
as_Rock : beelőztél :)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7814) Nyugdíjas válasza MasterDeeJay (#7809) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ne haragudj,de te nem vagy normális:Y És te erre büszke vagy? Komolyan mondom, nem találok szavakat. Illetve találok, csak ha leirnám, akkor jönne valamelyik moderátor, és úgysem tudnád elovasni...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7815) biker válasza MasterDeeJay (#7805) üzenetére


biker
nagyúr

Egy csaj eladó volt csak bent, kérdeztem van-e barton magos proci. Nem tudta mi az, akkor semmi gáz legyen 2500+-os AMD, nem is várhatom el tőle hogy vágja az összes magot steppinget....Hát ő úgy se tudja melyik az ott a doboz nézzem meg, biztos rá van írva. Kirakta elém, sorakoztak a csupasz Athlonok. Feltűnt egy ami kicsit más színű volt mint a többi, 2600+-os volt a száma alapján látszólag, meg Barton méretű mag. Na akkor azt szeretném 23eFt, ok nagyon jó. Hazaviszem, szegény NF7 azt se tudja mi az Unknown cpu type, beállította először 1.2ghz-re majd lazán 2.2-re(3200+) 1.30v-al de fagyott. Néztem mi a fenét vettem én? Everest Athlon MP 2600+ 1533mhz@1.3v, de Barton mag az stimmel. Az a szemét eladó átvert egy ilyen laptopszart rámsózott, nem viszem vissza, legalábbis működőképesen biztos nem.

hát öcsém, nem semmi vagy.
Te választottad, de sírsz :W :W :W :W

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7816) diegho válasza diegho (#7810) üzenetére


diegho
nagyúr

megoldottam. pm volt a nyerő. partition dismounted, partition crosslinked stb üzenetek :C cluster error-ok végig. kapta a delete-t és láss csodát máris megy a win telepítés, tudtam én hogy nem hardveres hiba.

(#7817) MasterDeeJay válasza biker (#7815) üzenetére

Nem érted az iróniát, ne sírok éppen ellenkezőleg, nagyon jól jártam. Gyakorlatilag akkoriban az a proci 40-50 körül lett volna, én meg tévedésből megkaptam fele annyiért. Csak később jöttem rá hogy mekkora jó procit kaptam.

Ja, Én SOHA-DE-SOHA nem reklamáltam azért mert nem vettek vissza valamit ami az én hibámból ment tönkre! Azért van bennem annyi hogy ilyet nem csinálok. Csak kihasználom a lehetőségeket. Modjuk még nem volt olyan hogy ne vették volna vissza a cuccokat.
CSAK akkor reklamálok ha van rá okom, amikor engem vágnak át. Ha nem veszik vissza az anyonégetett tuninolt cuccaimat meg sem szólalok!
Vannak boltos ismerőseim, persze nem adnak el nekem semmit ami többe kerül mint egy floppymeghajtó.
Mindenkitől elnézést hogy félreérthetően írtam!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7818) localhost válasza MasterDeeJay (#7817) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mit kértem én itt???

Hogy bele se olvass!!!

Ne provokálj!

Ne FLAME-elj!

Ne szórakozz!

---

.... és még nagyon finom voltam, na húzz innen elfele! :K

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7819) MasterDeeJay válasza localhost (#7818) üzenetére

Én egyik hozzászólásomat sem érzem provokatívnak vagy flame-nek. :F Egyik boltossal sem vagyok rosszban, egyszerűen csak leírtam a tapasztalataimat és azt hogy mit tettem. Leírtátok hogy nem helyes, jólvan.
Nem szeretnéd hogy írjak ide? Rendben van! Isten ments hogy én valakivel flameeljek.

Viszlát és további jó forumozást Mindenkinek!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7820) sasa311 válasza MasterDeeJay (#7817) üzenetére


sasa311
veterán

Neked aztán egyenes gerinced van hallod-e :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#7821) nygma válasza sasa311 (#7820) üzenetére


nygma
addikt

Ilyen emberektől kapnak idegbajt egyesek... :U

(#7822) localhost válasza nygma (#7821) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Remélem bátran elfutott

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7823) nygma válasza localhost (#7822) üzenetére


nygma
addikt

:D

(#7824) Rez_Grof válasza localhost (#7822) üzenetére


Rez_Grof
őstag

:DD

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#7825) localhost


localhost
Közösségépítő

"SW/HW Leltározó" programot találtam az egyik ügyfelünk gépén, kiderült, hogy free:
Rákerestem: Használjátok

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7826) Zofren válasza localhost (#7825) üzenetére


Zofren
aktív tag

404-es hiba, ha le akarok tölteni. :(

de innen lehet tolteni: [innen e]

[ Szerkesztve ]

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#7827) diegho


diegho
nagyúr

foglalkozik valaki nagyteljesítményű irodai multikkal?

mennyibe fájhat használtan egy ilyen: ricoh aficio 200, nyomtatóként és faxként is használható fénymásolós izé :D

(#7828) tope válasza Zofren (#7826) üzenetére


tope
addikt

(#7829) ityam


ityam
senior tag

vevo: de ez ugye nem fog elromlani
en: a kristalygombot sajnos otthon hagytam.

(#7830) Akkus válasza MasterDeeJay (#7809) üzenetére


Akkus
csendes tag

Aztán az ilyen idióták meg csodálkoznak, hgy Magyarországon miért olyan a gariztatás a PC iparban, mint amilyen, nagyon hosszu sipszo lenne a véleményem rólad....

(#7831) Mr X


Mr X
veterán

Érdeklődnék, hogy ki volt az a kedves boltos ember, aki ma délután Érden segített nekem megtalálni a Szénégető utcát? A számtech bolt nevére sajnos nem emlékszem... Az illetőnek ezúton is köszönet a segítségért. :)

[ Szerkesztve ]

(#7832) localhost válasza Mr X (#7831) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nickneve: GPS :) De Cartographia vagy GoogleEarth néven is szokott írogatni :D

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7833) t1 válasza MasterDeeJay (#7805) üzenetére


t1
addikt

Trend3x a kedvenced mi? :D

(#7834) Mr X válasza localhost (#7832) üzenetére


Mr X
veterán

Sajnos olyan jól még nem futja, hogy az autóban is legyen internet-hozzáférésem. :D

(#7835) eziskamu válasza MasterDeeJay (#7819) üzenetére


eziskamu
addikt

Azért az első pontod, jogos, de a többi surmóság. Felénk az FSP-tápról nem tudják, hogy micsoda, igaz csak alig két évtizede vagyunk város :) .

(#7836) diegho válasza eziskamu (#7835) üzenetére


diegho
nagyúr

felénk a codegen volt az alap és a chieftec a legjobb amíg el nem kezdtem melózni. persze ha nekem kellett táp akkor én mindig mondtam, hogy ezt kérem és párszor néztek is hülyének, hogy ugyan minek nekem sirtec táp (mert sirtec gyártotta akkoribban a chieftecet és kb felébe került) utána meg miért kell nekem ultra power vargáné és tsa logo van a honlapjukon :D azért mert egy az egyben 300-as fsp volt manuálisan állítható elöl hátul ventivel. hozzáteszem ilyen minőségű és ennyire hangtalan tápom még nem volt, pedig most seasonic van, az az ultra power messze a legjobb tápom volt eddig és szerintem marad is még sokáig.

(#7837) diegho


diegho
nagyúr

na most kezdek kiakadni a környékbeli konkurenciákra, pofátlanság amit csinálnak és felháborító miket meg mernek tenni.

Első történet. Haverom barátnője akart szülinapi meglepit haveromnak és a konkurenciánál vett gépet tavaly májusban, azért ott, mert a csaj ismerte a srácot. Namármost a gép 220 volt májusban: 3ghz cerka, 512ddr1 ram, 160-as vinyó, asrock agps-lap, integrált vga, codegen ház, 17" samsung tft, alap egér és bill :Y 220k!!! no mindegy, nem ez a lényeg, hanem az, hogy most beszart a monitor. a konkurens meg már megszűnt, de azt mondta elintézi a garanciát. megvan a garpapírja, viszont számla nincs mert nem adott. első mondata azt volt, hogy számla nélkül ő nem tudja elintézni a gart. (egyik nagykerben se kérik de mindegy) ott volt a display-es garpapír, meg a samsung garpapír is. állítólag felvitte display-be és ott elhajtották, hogy számla nélkül nem foglalkoznak vele... ez megint egy baromság. elment haverom anyukája a monitorért és a faszi azt mondta, hogy a display bentfogta a garpapírt és így ő nem tud már mit csinálni. miért fogta volna bent a garpapírt. azt nem árulja el, hogy honnan származik a monitor. ergó nem tudunk mit kezdeni a dologgal mi se. felhívtuk ramiris-t, nem tőlük az biztos. ilyen esetben szerintetek hogyan tudnék segíteni a srácnak?

Második történet. Most jött egy emberke, hogy vett egy gépet karácsonykor és nem megy rajta a medal of honor airborne. nézem a gépet: 4400+ x2, giga ram, asrock lap, 400gb samu, 8500gt, codegen ház táp. hát mondom ezen akadni fog az biztos. feltettem neki legújabb fw-t, már nem lépeget ki, viszont nem a legjobban fut érthetően. namármost ez a gép így 130k!!! volt karácsonykor egy másik konkurens boltban. 130k... jóindulattal sem ért akkor se 85nél többet. most rendelt náluk egy kártyát 30-ért, de mondtam neki menjen be írja le mi van a dobozon és jöjjön be hozzám megmondom mennyit ér, nehogy megint átverjék... ráadásul ha vesz egy mondjuk 9600gt-t akkor a 300-as codegen elég vicces lesz. mondtam neki, hogy vannak adda ventis kussolós fsp tápjaim 6-tól felfelé és hozok neki 28 körül egy gt-t vagy egy húzott gso-t vagy egy 3850-et olcsóbban és akkor tuti nincs átverve, ráadásul még a 8500gt-t is beszámolom neki.

(#7838) as_Rock válasza diegho (#7837) üzenetére


as_Rock
őstag

Vannak érdekes boltok az szent. Lakótelepen is van egy "garázsbolt", lazán 1,4-1,8X-es új árak az ipon/aqua hasonló üzletekhez képest :K , be is számít viszont úgy, hogy csak 1 évnél nem régebbi garist és csak 1 nap tesztelés után vesz át bármit, de azt is a Ph-s alatti áron:Y

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#7839) localhost válasza as_Rock (#7838) üzenetére


localhost
Közösségépítő

csak 1 nap tesztelés után >>>> ha beszámít, akkor ez érthető, nem ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7840) Hequila válasza eziskamu (#7835) üzenetére


Hequila
őstag

Hm... Nádudvar város???
(nem tudtam kihagyni :D )

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#7841) bullseye


bullseye
addikt

azon morfongok, garimester barátunk hogy meglepődne, ha mindenki, akinek "de itt van egy gyanús égés", "ez forrasztásnyom is lehet", "biztos túlhúztad" vagy hasonló indokkal megtagadták a garit, valamely vélt ok-okozati kapcsolat miatt felkeresné 1 db nehézlovassági pofon kiosztásának céljából...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#7842) gábbor válasza localhost (#7839) üzenetére


gábbor
tag

Ez a 1 nap "tesztelés" jó nagy kamu.

(#7843) localhost válasza gábbor (#7842) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Merthogy? Érvelj, ne csak állíts!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7844) localhost válasza diegho (#7837) üzenetére


localhost
Közösségépítő

diegho Mester! :R
megkérlek legközelebb még kevesebb pontot tegyél és még kevésbé tagold a mondókádat, sőt, ha lehet használj még kevesebb nagybetűt a mondatok elején, mert így túl könnyű olvasmány volt, alig kellett kilencszer elolvasnom, hogy teljesen át tudjam fogni magas röptét és ívelést a történetnek amig el nem jutottam a megértésig.
Köszönöm :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7845) Zofren válasza gábbor (#7842) üzenetére


Zofren
aktív tag

Szerinted vegyuk át ugy a cuccot, hogy meg sem nézem, hogy mukodik-e? ha-ha-ha

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#7846) diegho válasza localhost (#7844) üzenetére


diegho
nagyúr

mivel kb 2 perc alatt gépeltem be a szöveget ezért nem volt időm tagolni. bocs :D

(#7847) as_Rock válasza localhost (#7839) üzenetére


as_Rock
őstag

Persze, semmi bajom vele, csak leírtam, hogy ilyen feltételek mellett ÉS a Ph-s árak alatt...
Logikus, hogy legalább kipróbálja, bár ha nincs külsérelmi nyom és garis egy cucc gondolom nem lehet baja, hiba esetén egy újat kap, talán még jobbat is :U

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#7848) liver válasza localhost (#7844) üzenetére


liver
tag

Találtam egy helyesírási hibát a hozzászólásodban mester :DDD
Bár bevallom mostanában nagyon kerestem a hozzászólásaidban és nem volt könnyű dolgom :))

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#7849) gabor_b


gabor_b
tag

sziasztok.

ugyan nem vagyok boltos, de rendszeresen olvasom eme topicok.
és kaptam egy mail-t.
sztem megosztom veletek.

A PC -vásárlók felosztása

A káefté-apukás
A káefté-apukás gyerek lila zakót, sárga nadrágot, fehér zoknit és Merdszó slusszkulcsot visel mókusfarokkal. Haja zselézett, általában durungcipős plázacicával mutatkozik. Amíg a gépről tárgyal, addig a cica előveszi a kifestőt, mert unatkozik. Tegyé' má' bele még valami drágát, vazze... ne legyen ilyen cuccos senkinek! A számlát apuka cége fizeti. A gépet otthon csipketerítővel takarják le, a monitor tetejére herendi váza kerül művirággal, képcsövére a számla fénymásolatát ragasztják fel.

Az átépítős
Telefonon közli, hogy bővíteni szeretné a gépét, de nem tudja mi van benne. Nemrég vette egy nagyon jó ismerősétől, aki azt mondta, szuper, csak kicsit kevés benne a memória. A szuper gép 386SX, 1 MB rammal, 40 MB wincshesterrel, amelyiknek a fele bad block. Mikor megtudja a rettentő tényeket, a géppel körbeszaladja a várost, hátha az első helyen be akarják csapni. Mikor rájön, hogy a géppel csapták be, a nyakába köti és a Dunába ugrik.

A régiházas
A régiházas minden újdonságot megvesz azonnal a megjelenést követő másnap. A gépe a lehető legkorszerűbb; száll, mint a szél. A régiházas gépével tízszer annyi a munka, mint a rendes gépekkel. A régiházas házát át kell alakítani ATX-re, bármennyibe is kerül. A régiházas fizetéskor a cipőjéből, a hajából, valamint néhány testnyílásából szedi össze a pénzt. A régiházasnak csak egy feltétele van: a háznak meg kell maradnia, bármi is lesz belül. Nem, nem azért, mintha annyira szeretné, dehogyis. A háznak azért kell maradnia, hogy az asszony észre ne vegye a változást...

A mindenttudó
A mindenttudó kedves ember. Gyakran jár kedvenc üzletébe, ahol lassan családtagnak tekintik. Névnapját, születésnapját illendően megünneplik. A mindenttudó mindent tud. Csípőből vágja a legújabb fejlesztési eredményeket, nincs a számítástechnikának olyan rejtett zuga, ahol ne lenne otthon. Egyszer - kissé pityókásan - elszólja magát: Ő bizony az Intelnek fejleszt otthon, a konyhaasztalon. A mindenttudó alkatrészenként vásárolja a gépet. Mikor otthon elkezdi összerakni, forróra tárcsázza a telefont, mert a gép nem indul. Végül becipeli, amikor is kiderül, hogy a processzort ízlésesen elhelyezte a foglalat tetejére, majd iszonyatos erőfeszítésekkel ráerőszakolta a hűtőbordát... A tönkretett processzort kifúrja és kulcstartónak használja.

A hirdetéses
A hirdetéses újsághírvetésből vesz gépet. Nagyon bizalmatlan, a gépet hússzor indíttatja el. Végül fizet és boldogan hazaviszi. Otthon derül ki, hogy a gépben 4 db régi típusú winchester van, ettől volt olyan nehéz. Az alaplap kicsit törött, de ügyes kezek összeforrasztották, a processzorfoglalat füleit letörték, így a hűtőbordát Epokitt ragasztóval küzdötték fel. A hirdetéses kocsiba vágja magát és visszamegy az eladóhoz. Mire odaér, a házat már lebontották, az utcát átnevezték. A gépnek csúfolt roncsot rendbe akarja hozatni, de mikor megtudja a várható költségeket, elmegy és felad egy hirdetést...

A számlás
A számlás a legjobban szeretne járni. A számlás már a telefonban megkérdi, nem lehetne-e áfa nélkül, a választ meg se várva vihog bele a telefonba: tudom-tudom... majd személyesen! Személyes megjelenésekor képtelen elhinni, hogy nem lehet a beszerzési árnál kicsit olcsóbban gépet venni. Elmegy, kisvártatva visszajön: és féláfával? Mikor megtudja, hogy ez sem megy, elájul. Nem szabad hozzányúlni, rövidesen feltámad. Nagy sóhajjal veszi tudomásul, hogy a gépet csak áfás számlával kaphatja meg. Fizet, a számlát elteszi, és a gépet hóna alá csapva fütyörészve távozik. Fél óra múlva beállít: baj van! Kérdésre eloadja, hogy a számla nem jó, más névre kell kiállítani. Új számla elkészül, ismét vidáman távozik. Mindenki megkönnyebbül, pezsgőt bontanak. Három nap múlva a számlás ismét jelentkezik: az új számla sem jó, most tételekre kellene bontani, de egy tétel sem lehet bruttó 20 forintnál több. A személyzet sírógörcsöt kap, a számlás meg egy számlatömböt, írjon magának, amit akar...

(#7850) localhost válasza liver (#7848) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Elgépelést (elütést) vagy hibát ? :U

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.