Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) biker


biker
nagyúr

sajnos a képeket már mérgemben töröltem...

egyszer fél évig leveleztem a Gigabyte supporttal taiwanban, hogy igenis vegyék vissza a szar alaplapjukat, ami megégett, de nem, holott:

- kb fél év utén 3 hétig kerestük, honnan jön a büdös, mire meghalt a lap végleg, és meglett a hiba, a lap ház felőli oldalán égett át, kb 3cm átmérőjű körben
- az égés középpontjában egy a hat áramgenerátorból volt forrasztva, és a lába körül szupermakró fotókon látható, a forrasztás volt a hibás, az ón nem folyt rá a lábra, csak köré, így szar volt a kontakt, szép lassan átmelegedett majd kiégett
- találtunk mégegy ilyen forrasztást kicsit arrébb, láthatóan szennyezett lapra forrasztottak

rohadtul nem fogadták el, és aztán ráuntam.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6902) finest válasza biker (#6901) üzenetére


finest
őstag

Amióta kikaptam ezt a Giga lapot, megkérdeztem pár ismit, az ügyről és azt mondták, h ők is buktak már be Giga lapot. :DDD Ettől mondjuk nem érzem most sokkal jobban magam... :(

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#6903) Balinov válasza finest (#6902) üzenetére


Balinov
félisten

ha ez vigaszta- tudom,hogy nem- nekem anno az s754-es giga lapom a gyári bios update után fosta le a bokáját és 3,4k-mba ill. egy veszprémi karikámba került,hogy megcsinálják.Én is leveleztem a giga supportal...háát.6-7-ik levélváltás után feladtam,meguntam.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6904) finest válasza Balinov (#6903) üzenetére


finest
őstag

A testvérem, ő mondjuk nem számítástechnikus, szigorúan széttapos minden hibás alkatrészt, az a fixa ideája, h kiereszteni a gőzt sokkal egészségesebb, a pénzt meg le kell sz@rni. :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#6905) ML320


ML320
aktív tag

Kedves ügyfél behoz egy gépet. Minden garos benne, dehát BP-en vette, és lefagy. Bevizsgáljuk, alaplap hiba diagnosztizálható. Persze csak a bevizsgálás kell, hiszen ő majd felküldi a hibás alkatrészt.
Azért még fapofával megkérdi: amíg a lap fent van, addig kaphatna kölcsön egyet? :(((
Persze, az 1920,- Ft-os bevizsgálási díj mellé (1 napos tesztelés) örömmel adok még ilyen szolgáltatást!!! :W

Ember tervez, Isten perverz...

(#6906) Superman válasza biker (#6901) üzenetére


Superman
nagyúr

Aha...ezek szerint nem él az RMA, mint az Asus-nál, hogy a sz@r, hibás vackot vissza lehet küldeni? Bár én még nem küldtem ilyesmit a Távol-Keletre, de ezek szerint nem sokat ér a dolog.....

(#6907) Superman válasza ML320 (#6905) üzenetére


Superman
nagyúr

Helyi kisboltban, mivel nagyon jó áraik vannak, rendszeres vevő vagyok, múltkor 400k-t hagytam ott. Alaplapom tropa lett, én is megkérdeztem, amit a kedves bevizsgáltatód :DDD és azt mondta a tulaj: -Persze, hogyne..:D

De persze nem ugyanolyan kaliberű lap volt. :)

(#6908) TheReMiXeR válasza finest (#6898) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

asrock lapot rendszeresen dobtak nekem emiatt vissza...

görbült a foglalatban a cucc... kérdem én, vajon mitől ha most bontottam ki alapot? kisegér megnyalta?

(#6909) finest válasza TheReMiXeR (#6908) üzenetére


finest
őstag

Én is előhoztam ezt a kérdést. Aszondták rossz a hozzáállásom, soha senki nem akarja elismerni, ha hibázik. És nagyon sajnálják. LOOL.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#6910) Yutani válasza finest (#6909) üzenetére


Yutani
nagyúr

...soha senki nem akarja elismerni, ha hibázik...

Ők sem. Na ez az igazán szomorú. :U

#tarcsad

(#6911) parandroid válasza Superman (#6907) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én is kaptam már kölcsönlapot gariztatásra visszaküldött lap helyett, igaz, náluk vettem a lapot, és nem máshonnét vásároltan vittem nekik bevizsgáltatni. Nehezen is viseltem volna, ha arra a ~3 hétre gép nélkül maradok. Mondjuk a P4P533 sem egy alsókategóriás lap volt akkoriban (amikor vettem, kb a legjobb Asus lap volt, utána jött csak a P4P800).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#6912) finest válasza Yutani (#6910) üzenetére


finest
őstag

Ja, nem is gondoltam volna, h az NK szervizben pedagógusok is dolgoznak. De legalább tanulhattam magamról, így nagy szerencsémre némi plusz önismerettel is gazdagodhattam, ha a lapot már bebukom, mégsem távozom üres kézzel, csak adnak útravalót. :DDD

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#6913) Templ@r


Templ@r
tag

Sziasztok!

Pici segítség kellene. Egy WIFI Bridge-re lenne szuksegem, minnel profibbra lehetőleg olyanra ami tudja a 300 Mbit-et is. Esetleg tudtok ajanlani típust / boltot ?

A lényeg az lenne, hogy wifi-ből ethernet legyen, tehát nem jelerősítőre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#6914) ML320 válasza Superman (#6907) üzenetére


ML320
aktív tag

Ha nálunk veszel egy 60k-s gépet, akkor is kapnál cserecuccot.
De az, hogy máshonnan megrendelt cucchot én vizsgáljak be, és utánna még mások helyett én is adjak csereeszközt... Hát, nem lenne pofám megkérdezni.
Ráadásul a hiba: rendszertelen leállás. Lehet alaplap, táp, sw. Nem ötperces meló, és csak bevizsgálást kér, amiért ugyebár még normális árat sem lehet kérni. A szervizesünk előtt volt egy napig.

Ember tervez, Isten perverz...

(#6915) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Ma dumanap van...
Negyedik fazon aki félórákat beszélget...

Továbbá :

-Bráder írógépbe fordító program (igaz, hogy mondtam az öregnek, hogy mi ilyennel nem foglalkozunk de csak elmesélte a fél életét.)

-Miért ilyen drága egy 2gigás SD kártya? Jó ez a Kingston egyátalán? Asszem várok még egy félévet, hogy leessen az ára... (várjá v@zze...)

-Mi az a fekete cső a kirakatban? (UV... esti dekorációnak otthoni saját darab) Eladó? Megvenném... Lámpabolt öcsém, ott vehetsz. Ott drága! (v@zza mi meg nem áruljuk)

-Kellene egy lájgszkrájbos író! Ha behozom a gépet berakjátok? Persze... (eltelik félóra, jön géppel) Hm, ebben a házban már van egy Lightsribe-os LG SATA dvd-író! ÓÓÓ kössz nem tudtam...

Ez így délelőtt...

(#6916) 1010 válasza TheReMiXeR (#6915) üzenetére


1010
őstag

nem tudom mit várnak hogy 0ft lesz :((
akkor én is várok fél évet és úgy veszek ipodot

(#6917) as_Rock válasza tlac (#6892) üzenetére


as_Rock
őstag

De olyan van, hogy nem rendeltetésszerű használat és fizikai sérülés esetén nem jár?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#6918) tlac válasza as_Rock (#6917) üzenetére


tlac
nagyúr

olyan van, ha bizonyítják, hogy a nem rendeltetésszerű használat miatt romlott el

(#6919) TheReMiXeR válasza tlac (#6918) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

A "letört foglalatos" példán mit kell bizonyítani? (meg sorolhatnám azokat a dolgokat amivel itt sokan dobálóznak...) A fizikai sérülés látszik (nem a chip pukkanásra és a különböző alkatrészek elfüstölésére gondolok) és tudjuk, hogy egy rossz mozdulat okozhatta, hivatalosan mondva nem szakszerű megnyílvánulás.
...és ilyenkor megy az olyan szintű sárdobálás, hogy a piros az valójában nem piros hanem kék...

:C

(#6920) kicsitomi88 válasza TheReMiXeR (#6919) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Nem az megy, hagyjuk mar ezt, inkabb akkor ne irkalj ebben a temaban, ha par tenyt figyelmen kivul hagysz.

Elmondom inkabb autoval: Vettem egy kocsit, garos volt meg en meg letortem a visszapillantot ra harom hetre tonkrement a motor es a visszapillanto miatt szivoznak, hogy kicsereljek a motor miatt.

90 87.5 87.8 87.5

(#6921) diegho válasza kicsitomi88 (#6920) üzenetére


diegho
nagyúr

elmondom mit ír erre a független vizsgáló bizottság: az alaplapon jól látható, hogy az egyik memória lefogató erős fizikai ráhatásnak volt kitéve, ezért letört, ugyan nem ezen memóriafoglalat hibásodott meg, de feltételezhetően a másik memória foglalatba sem sikerült fordítva betenni a memóriákat (tipikusan a fordítva próbálkozás okozza ezeknek a kis füleknek az eltörését), igaz itt nem tört el a lefogató, hanem "csak" elégett a foglalat a memória nem rendeltetésszerű behelyezésétől. ;)

jah és legtöbb ilyen esetben ugyebár haver szokott lenni a bevizsgáló is, vagy egy üveg pezsgő és máris haver és azt írja rá amit akar a bevizsgáltató. többek között ilyenek miatt vigyázok minden saját és kölcsönkért műszaki cuccra kiemelten.

[ Szerkesztve ]

(#6922) TheReMiXeR válasza kicsitomi88 (#6920) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Ne vedd már magadra, én a nálunk is előforduló dolgokról beszélek.

Az autó azért nem jó példa, mert ha átvetíted pécére akkor egy komplett gépet kapsz és a komplett gépnél alkatrész garancia van (kivéve a lezárt/plombált gépeknél), azaz ha a házadnak letöröd az előlapját/vagy ajtaját attól még a gép működhet.
Egy alaplap az nem szétszedhető több darabból álló valami, hanem jelen esetben 1db alkotó eleme a számítógépnek...

Aki mást mond az hazudik.

[ Szerkesztve ]

(#6923) munky


munky
őstag

hy!

nem tudom hol lenne a megfelelő topic ezért ide írok

2008.03.27 14:59-kor rendeltem egy 8800 GT-t az Iponban online.

Ekkor még a Nettó ár: 35.175 Ft volt.

Most nézem és 37.065Ft ot látok. :Y

Na most ilyenkor mi van? Akkor 2K-val többek kellek fizetni? :W

egyébként nem írtak vissza eddig semmit, 1 e-mail kaptam tőlük még a vásárlást követően a régi árral!

[ Szerkesztve ]

(#6924) m3tr0 válasza munky (#6923) üzenetére


m3tr0
senior tag

hát pontosan meg kell nézni az ilyen online vásárlós oldalakon kiszokták írni,hogy mi merre hányóra...de ha jól tudom akkor az az ár a fizetendő amin megrendelted...pl.:ahonnan én a fülesemet rendeltem ott ki van írva minden,hogy ha árváltozás van akkor mit kell fizetni,ők úgy nevezik ár garancia,de lehet ez változó :F

[ Szerkesztve ]

(#6925) sasa311 válasza munky (#6923) üzenetére


sasa311
veterán

"1 e-mail kaptam tőlük még a vásárlást követően a régi árral!"

Akkor hol a gond? Te megrendelted, onnantól kezdve közöd 0, hogy hogyan variálnak az árakkal. Neked annyi. Visszaigazolták, hogy ennyiért felvették a rendelésed? Hurrá, szépen átveszed.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#6926) biker válasza Superman (#6906) üzenetére


biker
nagyúr

de, ha kéred, saját költségedre elküldheted, és al kell fogadnod, amit mondanak, de a hozzállásuk miatt nem vállaltuk be a küldés árát, ami kb fele lett volna a lap árának :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6927) tomi_mod válasza munky (#6923) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

Minden megrendelésre az akkor érvényes visszaigazolt ár vonatkozik. Ha közben dárgulna nem kell többletet fizetned...jobb esteben ha a szállítás kezdetéig csökken az ár akkor a csökkentett árat kell fizetned.
Ezekről kell hogy adjanak tájékoztatást.

(#6928) as_Rock válasza kicsitomi88 (#6920) üzenetére


as_Rock
őstag

Ne képzeld már, hogy mindenki veled foglalkozik, már rég általánosságban megy a téma ;)

munky: Ugyanennyi idő leírni a kérdést az ipon-felé...

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#6929) blackvinyl válasza Zofren (#6882) üzenetére


blackvinyl
tag

abit se foglalkozik vele, le volt törve az am2 foglalat más baja talán nem is volt a lapnak, odaírtam nekik, hogy cseréljék ki (épp nem volt a szervizben foglalat) b...ták kicserélni :W

Olvasd el (végig) mielőtt privátot írnál. Köszi! http://bit.ly/1e0TBbE

(#6930) tlac válasza TheReMiXeR (#6919) üzenetére


tlac
nagyúr

nem ismerem az esetet

(#6931) tlac válasza diegho (#6921) üzenetére


tlac
nagyúr

akik szerint a fizikai sérülés -> garanciavesztés, olvassák el ezt
(ha vki válaszolni akar, akkor ne itt, hanem a másik topikban)

[ Szerkesztve ]

(#6932) Csaba_20_ válasza TheReMiXeR (#6922) üzenetére


Csaba_20_
őstag

TheReMiXeR írta:
Egy alaplap az nem szétszedhető több darabból álló valami, hanem jelen esetben 1db alkotó eleme a számítógépnek...

Aki mást mond, az hazudik.

Akkor én szeretnék hazudozni, mert az alaplap nem egy öntvény. A gyárban komoly gépekkel rakják rá az alkatrészeket. :DD Úgyhogy biztosan több darabból áll. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6933) diegho válasza tlac (#6931) üzenetére


diegho
nagyúr

a törvény csak egy dolog, azt gyakorolni is kell tudni... erre meg ennyi a válaszom ;)

(#6934) Csaba_20_ válasza diegho (#6933) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A törvényt nem gyakorolni kell, hanem betartani. :)

(#6935) TheReMiXeR válasza Csaba_20_ (#6932) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

húvazze :))
aszittemá erre a mondatomra senki nem fog reagálni, de hál'istennek megnyugtattál :C

Egyébként egy kondit is lehetne tovább marcangolni, vagy az északi hidat de jelen esetben -mint tudjuk- az alaplap mint 1db egység jelentkezik a számítástechnika rejtelmes bugyrában... Szóval, köszönöm a kiegészítést :R

LOL

(#6936) Csaba_20_ válasza TheReMiXeR (#6935) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Folytathatjuk ebben a stílusban is, de annak nem lesz jó vége. Úgyhogy kérlek most fejezd be. ;)

(#6937) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

...és akkor most kérek minden kedves USER-t illetve nem boltost, hogy keresse meg a megfelelő topikot a panaszok kivizsgálására.

Csináljunk már rendet ha lehet. Ígéremén sem fogok garanciális kérdésekkel bombázni senkit (talán önmagamtól nem is tettem ezt eddig sem).

Maradjunk meg a SZÁMTECH BOLTOSOK MEMOÁRJAI-nál ha lehet.

Köszönöm és BÉKE minden kedves jogi ismeretekkel is rendelkező PéHáZóNaK!

(#6938) TheReMiXeR válasza Csaba_20_ (#6936) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

te osztottad nekem az észt az alaplapról, úgyhogy talán neked kellene ezt befejezned...

fenyegetést viccnek vettem ;)

(#6939) tlac válasza TheReMiXeR (#6937) üzenetére


tlac
nagyúr

a topikhoz hozzátartozik: azaz amikor kiborulunk... ;)

(#6940) Csaba_20_ válasza TheReMiXeR (#6938) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha észosztásnak vetted, annak az lehet az oka, hogy annak akartad venni én egyszerű poénnak szántam. Ahogy a másikat meg fenyegetésnek vetted, pedig egyszerű következtetés volt. :U

[ Szerkesztve ]

(#6941) TheReMiXeR válasza Csaba_20_ (#6940) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Én meg poénból reagáltam, de inkább nem magyarázkodom... Nekem a vazze az poén.

Béke :R

[ Szerkesztve ]

(#6942) TheReMiXeR válasza tlac (#6939) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

most éppen a határán vagyok :DD

(#6943) Csaba_20_ válasza TheReMiXeR (#6942) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Amúgy hol dolgozol?

(#6944) Nyugdíjas válasza Csaba_20_ (#6943) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

mész verekedni? ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6945) Hequila válasza Nyugdíjas (#6944) üzenetére


Hequila
őstag

Nem, csak azért kérdezi, hogy az aláírásában a Mistrált aktualizálni tudja...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#6946) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Hogy ti milyen rossz dolgokra tudtok gondolni... :))

(#6947) Nyugdíjas válasza Hequila (#6945) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6948) Gergello


Gergello
addikt

Bocsi az offért, de a szakik átnéznének a nem induló gépek topikjába, az utolsó két hsz az enyém. Leírtam mindent, nekem elfogyott a tudományom. Köszönöm!

(#6949) as_Rock válasza TheReMiXeR (#6941) üzenetére


as_Rock
őstag

Kár a szóért, egyeseknek nem véletlenül lesz addikt-nyi hsz-e :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#6950) Zofren


Zofren
aktív tag

lemostam az ablakokat a kocsin a bolt elott. többen felajánlották, hogy hozzák a kocsijukat és mossam le. lehet több bevételem lett volna, mint a napi forgalmam a boltban. ( egy garis szunetmentest vittek el). Hol a vásárlóerő? :)

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.