Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#18701) Niczo válasza Zamery (#18700) üzenetére


Niczo
senior tag

Köszi, ez érdekes. Van egy amazonon vett játékom ami viszont NA (North America) de nem problémázott mikor beregiztem. Ebből lehet problémám, figyelik ha más régióból származó játékkal játszok?

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#18702) Doki16 válasza Niczo (#18694) üzenetére


Doki16
addikt

Vigyázzatok ezzel az AŁieň nevű gyerekkel. Azzal hiteget, hogy megveszi az összes steam itemed valami brutál áron, de csak simán le akar vele húzni. Mondtam neki, hogy cseréljük az általa kínált árnál olcsóbb játékra és amint ezt elolvasta egyből törölt a barátai közül. Gondolom észrevette, hogy lelepleztem.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#18703) Niczo válasza Doki16 (#18702) üzenetére


Niczo
senior tag

Én nem is jelöltem vissza, mégiscsak idegen :DDD

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#18704) csaba951 válasza Niczo (#18701) üzenetére


csaba951
veterán

>Van egy amazonon vett játékom ami viszont NA

Írd már ide a címét, légy szíves!

>figyelik ha más régióból származó játékkal játszok?

Ami előfordulhat:
- nem lehet aktiválni a játékot, ha nem az adott régióból van az aktuális ip címed
- nem lehet elindítani a játékot, ha nem az adott régióból van az aktuális ip címed
- a fenti két dolog egyszerre. :)

Ha elindul a játék, akkor nem törődnek a régi korláttal. Persze azért feljegyzésre kerül a Steam szerver log fájljaiban, hogy nem az adott régióból játszol. Gyakorlatilag megnyugodhatsz, semmiféle retorzióra nem számíthatsz.

Illetve van olyan, hogyha elutazol mondjuk Európából Amerikába, akkor egyes játékokat nem lehet elindítani a Libraryból. Meg persze fordítva is így van. A gyakorlatban láttam erre egy érdekes példát. Egy amerikai születésű srác szülei valahol az ázsiai régióban kaptak munkát. A srác is velük utazott, innen használta a Steam accountját. Persze az évek alatt jó pár játékot megvásárolt. Amikor a szüleivel visszaköltözött az USA-ba, meglepődve vette észre, hogy jópár játéka nem használható. Írt a Supportnak, így megtudta, hogy azok a játékok régió korlátosak. Na, most gondoljunk bele. Gyermekként van egy csomó játékunk, majd egyik napról a másikra nem engednek velük játszani, csak azért mert másik országba költöztünk. Nem kicsit frusztráló.

Mit lehet ilyenkor tenni? Gyakorlatilag semmit. Ha nagyon a szívünkhöz nőttek ezek a játékok, akkor létre kell hozni egy új accountot, és újra meg kell vásárolnunk őket.

Egy újabb érdekesség a Rusty Hearts című Free2Play játék. A kiadó csak bizonyos régiókból engedélyezi a játékhoz szükséges ingyenes account létrehozását. Magyarországról pont nem. Jó, mondjuk nem akarják, hogy a szervereket ellepjék azok a játékosok akik nem gazdag országból származnak, így lehet, hogy nem vásárolják meg a játékban használható plusz tárgyakat, szolgáltatásokat. Ennek viszont ellentmond, hogy más ilyen F2P játékokkal is foglalkozik a cég, azokat pedig mindenhonnan el lehet érni. Tehát ezekhez mindenképpen megvan a kiépített infrastruktúra. Viszont akkor egész biztosan van néhány "felesleges" szerver a Rusty Hearts-ra is. Viszont így meg tényleg mi értelme van a régió korlátnak?!

ROW - A világ azon része, ahonnan a terroristák jönnek, hogy elvegyék tőlünk a szabadságot! ;)

[ Szerkesztve ]

(#18705) tupacamaru válasza csaba951 (#18704) üzenetére


tupacamaru
veterán

A DukeNukem Forever NA-s. Nekem is van egy ilyen csak még nem regiztem be a Steambe.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#18706) Niczo válasza csaba951 (#18704) üzenetére


Niczo
senior tag

Köszi a részletes választ, egyébként igen a Duke Nukem Forever az a játék.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#18707) phenomHUN válasza csaba951 (#18704) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Egyik francia ismerősöm orosz régiós (orosz és angol nyelv) játékot tradelt, majd írt a Steam Supportnak, akik minden cicózás nélkül áttették EU változatra (francia, angol, spanyol, stb.).
Bár ez is csak a Supportos emberek fajtája válogatja: van aki segítőkész, van aki kottafej szabálybetartó, van aki meg sz*rik bele az egészbe..

(#18708) csaba951


csaba951
veterán

AŁieň - Szamolyai Zsindobre

Az elmúlt 13 hónapban 9 alkalommal változtatott nevet. A karácsonyi akció óta csak 2 alakalommal. Valószínűleg csak kishal, alkalmi csaló lehet. Meg gyerekként tényleg úgy gondolja, hogy amit a számítógépen csinál abból nem lehet baja a valódi életélben.

Megarobot - "Csalók" listáján még nem szerepel.

(#18709) phenomHUN válasza csaba951 (#18708) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Az komoly 4 közös ismerős!!! :Y
Szerinte tapolcai lehet.. megérdeklődöm ki lehet ez a gyerek...

(#18710) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok! Kaptam egy meghívót valami Alexától valami Global-Gaming nevű csoportba. Ezmiez? Ismeri valaki? Miért kaptam meghívót ide?

ollie: elvileg te is tagja vagy.

(#18711) Źşë' válasza DeFranco (#18710) üzenetére


Źşë'
addikt

én is szoktam kapni néha napján (random - lehet h fenn voltál valami szerveren és a steam id-d alapján kiküldték), amit megnézek ha tetszik akk elfogadom, ha nem akk elutasítom, inkább az utóbbi :)

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#18712) ollie válasza DeFranco (#18710) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak egy csoport, nincs igazán jelentősége.

***

(#18713) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Kapott valaki ma ilyen riasztást?

Ez most false positive, vagy tényleges veszély? Any suggestion?

Ok. A 6821-es update után nem ugrik rá az eset. Hamis riasztás. Ismétlem, hamis riasztás. Mindenki vissza a körletébe. Este kilenckor alaki gyakorlat.

[ Szerkesztve ]

(#18714) Agyzuzo válasza DeFranco (#18713) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Na én az ilyenek miatt zúztam le a NOD-ot, mert nagyon sok fals riasztást dobál...

Próbáld ki, hogy letörlöd a trine.exe-t és a Steam-mel leszedeted újra.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#18715) DeFranco válasza Agyzuzo (#18714) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Évek óta használom, ez az első fals riasztása. Igaz, éles sem nagyon van, évente-kétévente egy...

Hát ja... a tiszta láb ritkán gombásodik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#18716) Agyzuzo válasza DeFranco (#18715) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Én is sokáig nyúztam (2-4-es verziókon át), de nekem orrba-szájba minden hülyeségre beriasztott és meguntam. A Microsoft Security Essentials legalább kussba van. :D
(Nem mintha sok dolga lenne...)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#18717) ProEvoFan válasza DeFranco (#18713) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nekem is volt ma ilyen riasztásom.Ugyan ez a vírus, csak a dead island.exe fájlra írta ki.

(#18718) Vasinger! válasza ProEvoFan (#18717) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Dettó nekem is jött ilyen riasztás:

Most frissítettem a nodot, remélem megjavul.

(#18719) chungee


chungee
addikt

Akkor csak az én NOD-om nem jelez:F Az yót vagy rosszat jelent:F

(#18720) DeFranco válasza chungee (#18719) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a) hamarabb frissült, mint ellenőrzött
b) valahogy valami kiherélt-buherált nodot rakott a manó a gépedre...

(#18721) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló a következő lenne a gondom.

Normál Steam Backup

A Steam kliensem újabban a friss biztonsági mentések könyvtárában nem hozza létre a szokásos steambackup.exe és steam.ico állományokat valamint az autorun.inf-et sem.

exe nélküli backup

A kérdések.

1. Ez Nálatok is így van e?
2. Ha igen, hogyan használható indító állomány nélkül a Backup?

Szerk: Nem minden játéknál csinálja. Pl Grand Theft Auto IV-nél nem.

[ Szerkesztve ]

(#18722) Źşë' válasza Vasinger! (#18718) üzenetére


Źşë'
addikt

nekem is talált a bunch of heroesban, eléggé el lett cseszve az új update :s

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#18723) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Hopp, most vettem csak észre, hogy végre a mi Fallout: New Vegasunkhoz is elérhető a Lonesome Road DLC. Most már csak le kéne, hogy akciózzák. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#18724) wesker24 válasza Agyzuzo (#18723) üzenetére


wesker24
senior tag

Jaja én is észrevettem ha már 5 euró lesz máris Must have vétel lesz !

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#18725) #41133696 válasza #41133696 (#18721) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezt találtam. Frankó, és ez csak most tűnt fel :DDD

(#18726) Murder3


Murder3
addikt

namost írtam a steamnek meg :( küldtem a számlakivonatot is ahol írja h vásárolva lett de nem nagyon írnak választ...

(#18728) Rabbitf_24 válasza Murder3 (#18726) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Adj nekik 2-3 napot. Az első supportos levelezést én is végiggörcsöltem, de megoldanak mindent. :K

(#18729) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Valaki nem tudja, hogy van e rá lehetőség beállítani frissítési frekvenciát a hl2 motorú játékoknál?

Szóval pl.: CS:S, TF2, L4D2 ne 60 Hz-en mennyen, hanem 75-ön.

(#18730) Vasinger! válasza Vasinger! (#18729) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Aha, meg is van. Set launch optionsba be kell írni ezt: -refresh szám

(#18731) croli


croli
aktív tag

Hello!
Érdekelne hogy hogyan működnek ezek az oldalak amelyiken Steam-es játékot lehet vásárolni pl ez: http://getgamesgo.com/
Itt küldenek kódot (amit aktiválhatok Steam-en) vagy hogyan?
Új vagyok itt ezért tájékozatlan...
A válaszokat köszönöm!

(#18732) albert8 válasza croli (#18731) üzenetére


albert8
addikt

Igen igy van, de csak steames játéknál adnak steames kulcsot :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18733) Sonja válasza Doki16 (#18702) üzenetére


Sonja
veterán

Jól sejtettem én, hogy átverős. :U Velem is próbálkozott.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#18734) csaba951 válasza croli (#18731) üzenetére


csaba951
veterán

>Itt küldenek kódot (amit aktiválhatok Steam-en) vagy hogyan?

Alapvetően két lehetséges változat van:
1) e-mailben küldik el az aktivációs kódot
2) az adott sitenon lévő account adataidnál tudod elolvasni a kódot.

http://getgamesgo.com/
Ez konkrétan az 1-es eset.

amazon.com
Ez konkrétan az 2-es eset.

A kódot a Steam kliensen belül a Games - > Activate a Product on Steam... menüpontban tudod aktiválni. Így kerül bele a Library-dba.

(#18735) Rent


Rent
senior tag

Vki tudna segíteni ebben az amazonban? Megvenném Mafia 2-őt, mert elvileg 2,88 dollár, gyakorlatilag mi ott az a 3,8 dollár szállítás? Mikor letölthető verziós (elvileg steames?). Vagy én vagyok béna? :D
[link]

Ja közben látom, hogy a nem letöltős változat a 2,8 dollár, akkor sem értem, mert 2,8+3,8 posta kijön dvdtokban gondolom van benne kód ugyanúgy, akkor a másik változat, amikor csak kódot adnak meg miért 19 dollár? :)

[ Szerkesztve ]

(#18736) KubanitoS válasza Rent (#18735) üzenetére


KubanitoS
veterán

Csak az egyik lett leárazva. Ne keress logikát.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#18737) ollie


ollie
MODERÁTOR

Indie Royal Serious Sam Lighting Pack

Serious Sam: The Random Encounter (Steam)
Serious Sam Double D (Steam)
Serious Sam: Kamikaze Attack
Serious Sam: The First & Second Encounter (Steam) - nem a HD verziók!
Serious Sam: The Greek Encounter

[ Szerkesztve ]

***

(#18738) Rent válasza ollie (#18737) üzenetére


Rent
senior tag

ez pontosan hogy működik? ha most beírom, hogy 3,1 dollar, akkor meg is tudom venni azonnal annyiert? :)

(#18739) ollie válasza Rent (#18738) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kell beírni semmit, csaqk ráböksz a buy-ra, és automatikusan annyiért fogod megvenni. Ha akarod, veheted többért is. Úgy működik a dolog, hogy amennyiben a minimálárért veszi valaki, a minimálár megy felfele. Ha valaki többért veszi, akkor meg lefele. Ezért értelemszerűen érdemes minél hamarabb megvenni, mert a legtöbben minimálárat szoktak fizetni, és később drágább lesz.

***

(#18740) Rent válasza ollie (#18739) üzenetére


Rent
senior tag

Értem. Köszi! :)

(#18741) croli válasza csaba951 (#18734) üzenetére


croli
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!
Még 1 kérdés visszább lapozva olvasgattam hogy van sok más oldal is akkor azok is így működnek?
Egyébként a játék a Just Cause lenne és elfogadják a Paypal-t??

(#18742) ollie válasza croli (#18741) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Just Cause (első rész) nem Steam-es. PayPal-t általában elfogadnak, de nem minden vásárlásnál, pl. többnyire a leárazott játékoknál nem.

***

(#18743) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Napi akció: Titan Quest a változatosság kedvéért.

(#18744) ollie


ollie
MODERÁTOR

Daily Deal Titan Quest pack - 2,49 Euro

Van valaki, akinek még nincs meg? Sokkal többet is megér ennél.

mod: 1 percet késtem :)

[ Szerkesztve ]

***

(#18745) SityiSXT válasza ollie (#18744) üzenetére


SityiSXT
őstag

Csak 34 másodpercet. :D

(#18746) Rent


Rent
senior tag

Tényleg jó a titan quest? Mert ha megközelíti diablo2-őt akkor bírni fogom. :) Online kb. mennyien játszanak?

demo már jön le.

[ Szerkesztve ]

(#18747) croli válasza ollie (#18742) üzenetére


croli
aktív tag

Ooooh... Köszönöm hogy figyelmeztettél!
Másik azt honnan tudom hogy Steam-es e vagy nem??

Áááhh megvan szépen oda van írva de azért köszönöm!
mod: A Just Cause 1-et hol bírnám akkor installálni??

[ Szerkesztve ]

(#18748) Nordic válasza ollie (#18744) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nekem még nincs meg :P , és továbbra sem lesz, mert nincs rá keret, most minden zsét meg kell fognom.

(#18749) ollie válasza Rent (#18746) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem jobb, mint a Diablo 2.

***

(#18750) Rent


Rent
senior tag

hát a demo eddig nem győz meg, mindenhol not found a menüben, meg a játékban is. :D mmint minden felirat. :D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.