Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) looser válasza Jhonny06 (#10299) üzenetére


looser
addikt

Grat a sok szép sörhöz. Azért remélem és őszintén remélem, ehhez dán fizetést is kapsz. Az árak - ahogy elnézem - az írekhez képest kb. 1,5x-esek, a magyarhoz képest 2-2,5x. Mi kerül ezen a kanapén.... :-)
Na jó, tényleg, mert állatira árérzékeny vagyok és rohadt kíváncsi, az adók tudom, hogy magasak, esetleg náluk is van valamiféle egészségügyi termékadó, ami így megdobja az árakat?
Pld. nálunk a Csakajóban 600 Ft a Vitus, míg a linkelt helyen 1500. Közelebb vannak, gondolom nagyobb tételt is beszereznek mint a mi Gergőnk, szóval elég soknak tűnik így elsőre. Svédeknek nem is Dániába kellene hétvégente átkompozni, hanem elrepülhetnének/vonatozhatnának Pestre és még jobban is kijönnek :-))
Hidd el, őszintén örülök, hogy eljutsz oda, csak ezt a magas árat nem értem...
2004-2006-ig dolgozott nálunk egy dán férfi, rendkívül szimpatikus, mosolygós közgazdász, napi 5-6 kávé és két csomag cigi. A 60. szülinapját a Pilvaxban tartotta (akkor még Pest és az otthona között ingázott, nem költözött végleg haza, amikor lejárt nálunk a szerződése (beleszeretett ő is és a felesége is Budapestbe) és meghívott párunkat a volt kollégák közül. Kábé 50-60 svéd és dán, nők, férfiak. A fogások közti szünetekben mindig felpattant valaki, leült a zongorához és eljátszott egy dalt, amit énekeltek mindannyian. Nem hazudok, ahogy elnéztem, az első fogás után (valami szalvéta-vékonyságú hús valami zöldséggel (két harapás)) és úgy 10 üres borosüveg árválkodott már egy félreeső asztalon. A nők is úgy ittak, mintha kötelező lett volna :-)
Elénekeltek egy magyar dalt, majd hozzánk fordultak, hogy most mi jövünk. A szülinapját ünneplő úrnak készítettek egy rövid füzetet, tele képekkel, dalokkal, ezt mindenki megkapta. Ebből kellett választanunk. Végül tízünkből ketten álltunk fel és a "Virágéknál ég a világ" című darabot adtuk elő valamely rég kihalt, vagy még meg sem született nyelven. Úgy dőlt mindenki a nevetéstől, de a végén hatalmas tapsot kaptunk. Szóval én állatira megkedveltem akkor az északi népeket. Amúgy a jóembernél egyszer voltam gépet szerelni és Arany Ászokkal kínált, ő azt szerette. Ez kb. 2000-es évek közepe, nem nagyon volt még kibontakozóban sem itthon az újhullámos vonal. Jó volt, a legjobb évek voltak. Nem tudom miért meséltem el, de azért remélem nektek is tetszik :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10302) Jhonny06 válasza looser (#10301) üzenetére


Jhonny06
veterán

Jó kis sztori, őszintén remélem, hogy tényleg jó fejek ott az emberek. :) Én a drágább söröket hasonlítottam össze árban (pl. USA) és kb. ugyanannyi, mint otthon, mondjuk ez érthető. De kevés ország is van, ahonnan sör jön és közelebb van hozzánk, mint Dániához, így annyira nem vészes a helyzet.

Egyébként igen, említették is, hogy az ilyen kommerszebb sörök nagyon drágák (főleg szórakozóhelyen), így érdemes a craft beer vonalon maradni. :) (Ez is ritka..)

[ Szerkesztve ]

(#10303) Daneeka válasza Kergeboci (#10294) üzenetére


Daneeka
senior tag

Csináltam én is egy listát azt leredukáltam tízre mert úgy is csak egy napig vagyok:

- Thorazine Sunrise (a fazon aki főzte volt valami északibb országban sörfőző, hátha ráerőltetett valami technikai igényt a helyi erőkre is)
- Balkezes Hopster (erről jót olvastam)
- Bunny Hop (erről szintén)
- Black Manna (több helyen írták, h a legjobb magyar porter/stout jelenleg)
- Zip's (ezektől mind a 4-et megkóstolom)
- Ha egyik se lesz jó akkor biztonsági Sötét Bunkó vagy Rasta, ezek párszor jók voltak mikor beléjük futottam

(#10304) qltsar


qltsar
addikt

Ezzzazz...fizetős wc-t a népnek :((( : [link]

Holnap ki jön ki :)?

(#10305) Kergeboci válasza Kergeboci (#10297) üzenetére


Kergeboci
tag

Meg is van az elso a listarol, igy fozdefeszt elott. :) Hubris Ubikektik

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#10306) jookomak válasza Daneeka (#10303) üzenetére


jookomak
őstag

Bunny hop-ot ajánlom, nagyon eltalált darab.

(#10307) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Lesz valami durvább imperial stout idén? Tavaly a Hopfanatic Tsunami eléggé eltalált darab volt.

(#10308) qltsar válasza Kergeboci (#10305) üzenetére


qltsar
addikt

Azért volt még egy Flying Rabbit is, és egy Bakancslista Belma is, így már nem is maradt olyan sok kötelezően kóstolandó :DDD.

(#10309) Kergeboci válasza Jhonny06 (#10307) üzenetére


Kergeboci
tag

Ezt az egyet találtam csak, ami talán:

Romanov - Russian Imperial Stout ale, 12%: 6 féle malátával és 3 féle komlóval fűszerezett, rendkívül erős, testes, minőségi barnasör.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#10310) qltsar válasza Kergeboci (#10309) üzenetére


qltsar
addikt

Ez? One Night Seduction - American Rye Imperial Stout, 8,2%: Gyümölcsös, virágos, nagytestű, krémes, harmonikus fekete sör.

(#10311) Kergeboci válasza qltsar (#10310) üzenetére


Kergeboci
tag

Nem is tudom. A " durvább imperial stout " és a "gyümölcsös, virágos", "krémes, harmonikus" valahogy nem találkozik az én fejemben :)

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#10312) truefx


truefx
aktív tag

Belma valoban rendben van. En meg kostoltam tegnap a Black Mammat, es a Brewsk Willis-t, mindketto igen kellemes darab. Ha kerekparral erkezel, a vajdahunyad iranyaban van egy masik kirakodovasar, es ott egy Bubi, es kerekparmegorzo. Persze ha fixid van, es mutogatni akarod akkor told be a fozdefeszt teruletere :) Meg vasarnap delutan tervezek egy kikerekezest, sok jo minden van amit meg megkostolnek.

(#10313) Daneeka válasza truefx (#10312) üzenetére


Daneeka
senior tag

Remélem a listámból lesz még pár vasárnap, szerintem hamarabb nem bírok menni.

(#10314) sensejke


sensejke
aktív tag

Sziasztok!

Aki volt már az idei Főzdén attól kérdezném, hogy most mennyiért árulják a sört? Tavalyi árakon? 3 dl 600-800 Ft 5 dl 800-1000 Ft?

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#10315) looser válasza sensejke (#10314) üzenetére


looser
addikt

Igen, hasonlóak az árak. Van lejjebb és feljebb is, de ez a jellemző.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10316) sensejke válasza looser (#10315) üzenetére


sensejke
aktív tag

Köszönöm! :R

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#10317) Jhonny06 válasza Kergeboci (#10309) üzenetére


Jhonny06
veterán

Köszi az ajánlást, megkóstoltam a Romanovot. Nem adják olcsón, de elég korrekt sör. Ha valaki imerial stout-ra vágyik, ezt nyugodtan vegye meg.

Volt még Legenda vörös áfonyás, ennek az illata jobb, mint az íze, de nem rossz (kicsit olyan egyveleg gyümölcsös sör). Ocsoa Summer Sunrise, nagyon kellemes ebben a melegben.

A Hopfanatic sátorral vigyázni.. :D kifogtam egy kezdő csajt, aki olyan szarul csapolta az Alulu-t (kókuszos pale ale), hogy kb. az egész hab lett.

Amúgy nagyon jó a hangulat este és végre egy megfelelő helyszín az eseménynek.

(#10318) looser válasza sensejke (#10316) üzenetére


looser
addikt

Van listád? :-)
Én ösztönösen ugrottam bele, dé végül is nem volt rossz egyik tétel sem.
Zip's Black IPA kifogyott, de a Black Saison-jük állati jó volt.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10319) qltsar válasza looser (#10318) üzenetére


qltsar
addikt

Utána kiderítettük, nem fogyott ki, két ZIP's stand van. A messzebbinél már volt. Hát nem ájultam el. Eléggé kapufa volt a tegnapi nap, úgyhogy nem túl jó szájízzel hagytam ott a fesztet / megyek ki ma :(.

(#10320) sensejke válasza looser (#10318) üzenetére


sensejke
aktív tag

Nem tervezek ennyire előre csak megyek és ami megtetszik, bár a Távoli galaxis nevű ipa az mindig alap. :)

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#10321) Daneeka


Daneeka
senior tag

Ez elég jó volt, szerintem nem is ittam rossz sört de csak olyan tízet kóstoltam.
Zip's megvalósítja az álmaimat, volt egy bonyolult nevű IPÁja, na az nagyjából pont olyan volt mint amilyet mindig akarok főzni csak sosem jön össze. ;] Akkor úgy éreztem, hogy az már hozza azt a szintet ami miatt a csakajóba mászkálok más helyek helyett, kíváncsi vagyok ha valaha mégegyszer iszom belőle akkor is bejön-e majd.

(#10322) somasz válasza Daneeka (#10321) üzenetére


somasz
addikt

Az a Zip's Hopimánia tényleg veszett jó volt. :)
A Hübris Ubikeklektik ízlett második legjobban. Kis üde színfolt.

A Thorazine Sunrise-zal kezdtem, az nekem egy kicsit elmaradt a várakozásoktól, nagyon beharangozták.
Letoltam utána egy Gólem Repetát, de mintha régebben jobb lett volna.
Gergő Happy Finishe pedig egész jó, de nem zárósörnek, valamit elnéztem, azt hittem, hogy stout. :)
(vacsi nélkül mentem, így örültem, hogy eltaláltam a nevét)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#10323) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

No!

Letoltam (most kóstoltam először) egy palack Satan Red-et, aztán utána küldtem egy Delírium-ot, még vár egy Delírium Red a hűtőben, és levezetésként egy Staropramen. :D

A Delírium szenzációs, aroma, illat, hab (illékony) isteni, íz 10/9-es! :)
Satan Red nekem annyira nem gyere be, de nem rossz sör. Madaras Teszkóban most ismét van 3 palack 549-ért akció, vettem ezt-azt... :)

Valaki tud nyilatkozni a Görög Mythos sörröl? Megyünk 29-én Görögbe, és az ottani kínálatban gyakorlatilag ez van, olcsóbban mint az ásványvíz.... :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10324) Traxx válasza Dr.Zoo (#10323) üzenetére


Traxx
őstag

A Delirium nekem is baromira bejött, ezzel az üde gyümölcsös jellegével ideális nyári sör, 8% ide vagy oda :K A Satan viszont nekem csalódás lett.

Más: voltam tegnap a nyíregyi belga sörfeszten, hát a tavalyihoz képest gyengébb lett. Egy Carolus Tripel volt, amit újdonságként kóstoltam, az nem volt rossz, illetve máshol egy Szarvasi Vörös paripa. Na ez mocsokmód ízlett, és nem is volt drága, szóval lesz még ilyen vendég :) Tervben volt a Távoli Galaxis, vagy Bakancslista Belma is, de nem akartam most kipróbálni, mert már sok lett volna, majd legközelebb.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#10325) adster válasza Traxx (#10324) üzenetére


adster
tag

Én is kimentem még csütörtökön, de valóban, az égvilágon semmi különös nem volt, az eddigi leggyengébb felhozatalhoz volt szerencsénk szerintem... :(

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#10326) Traxx válasza adster (#10325) üzenetére


Traxx
őstag

Én az elsőn nem voltam, de tavaly valóban jó volt, a Gulden 9000 például nagyon ízlett. Most az összes bódé ki sem nyitott, igaz fél 7 körül el is jöttem. Mindegy, a Gedeon nyitva lesz még remélem jó sokáig, ha jobbfélét szeretnék kóstolni, akkor ott lesz rá alkalom :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#10327) Dr.Zoo válasza Traxx (#10324) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Most letoltam a Red-et is, olyan volt, mint egy cider, csak annak mellékhatásai nélkül. Illetve mivel 8%-os, lesznek majd mellékhatásai, de később... :DDD
Egyébként iszonyat finom, könnyű nyári sör, kizárólag hidegen!!! Igaz bevettem mellé egy algopyrint, mert nekem a hideg azonnal begyújtja a torkomat, de nagyon jó sör! :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10328) Daneeka válasza somasz (#10322) üzenetére


Daneeka
senior tag

Én asszem az Instead Of Innocence-t ittam, olyasmi jelleg volt mint egy új receptes Punk IPA, viszonylag érdektelen test amit a melegben értékeltem, ízlésesen alacsony IBU batár kaparó utóizek nélkül és masszív komlódzsúsz íz meg illat, kár, hogy abban a szar pohárban nehézkesebb volt szagolgatni, még ananász ízt is éreztem.
Nem sokra emlékszem de annyira igen, hogy east coast ipa vagy apa új-zélandi komlókkal, masszív dryhoppal volt a leírásban.

Hop...valamit észre se vettem sajnos, lehet az még jobb lett volna.
Ami még kár, hogy a Quarterback IPA elfogyott már pénteken ami a legjobb sör kb. amit valaha ittam főzdefeszten.

[ Szerkesztve ]

(#10329) somasz válasza Daneeka (#10328) üzenetére


somasz
addikt

Én meg nem hopimániára hanem Hopiverzumra gondoltam... :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#10330) Daneeka válasza somasz (#10322) üzenetére


Daneeka
senior tag

Amúgy rémlik, hogy Gergőéknél a Nyári nővérek vagy mi se volt rossz csak a Zip's sör után már nem tudott akkorát villantani.

(#10331) qltsar válasza Daneeka (#10330) üzenetére


qltsar
addikt

Nekem is kellemes meglepetés volt a ZIP's EIPA-ja :)! Az előzőekben erre gondolsz? [link]

Ki árulta? Hrabal hozta ki?

(#10332) Daneeka válasza somasz (#10329) üzenetére


Daneeka
senior tag

Remélem ezeket valahol el lehet csípni még, nem nagyon járkálok a bálnába, élesztőbe, léhűtőbe meg ilyesmik de ezeket kipróbálnám. Annó elmélkedtem amikor még csak ilyen "unalmas" porterjeik voltak, hogy ezek valószínüleg állati jók lennének IPÁba ha hajlandóak lennének főzni aztán talán így is lett csak egy sör után azért még erős lenne kijelenteni.

(#10333) somasz válasza Daneeka (#10332) üzenetére


somasz
addikt

Zip's-szel eddig én leginkább üvegesen találkoztam a Kredenc Manufaktúrában.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#10334) Daneeka válasza qltsar (#10331) üzenetére


Daneeka
senior tag

Ja azaz jó le van pontozva lol bár a mezőny amiből kiemelkedett az se volt olyan izmos annó, idén meg már nem bírtam inni.
Csak cseh sörök voltak abba a bódéba, meg két jó kiscsaj meg a büszke anya, többre nem emlékszem.

(#10335) Daneeka válasza somasz (#10333) üzenetére


Daneeka
senior tag

Üvegesben annó meg tudtam venni minden sörük vidéken is de eltüntek pár hónapja ezeket az új söröket meg kb. sose láttam. A stout/belga/ale-en kívűl szoktak még valamit palackozni?

(#10336) somasz válasza Daneeka (#10335) üzenetére


somasz
addikt

Mást még én sem láttam tőlük, ezek teljesen újak számomra is.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#10337) Kergeboci


Kergeboci
tag

Nem volt rossz ez a főzdefeszt, főleg a hangulatos helyválasztás miatt (a poharazást meg ebben a formájában inkább felejtsük el). Kora délután a ligetbe heverészés, utána meg bevonulni a fák alá, hűsölni. Szeretem az ilyent.

Kiugróan szuper sört nem ittam, de 2 kivételével rosszat se. Ami maradandó íz volt, az a szokásos Csupor dupla (Bunny Hop, Tántorgó Paripa), a Hatodik Íztől az Apa & fia, Gólemtől a Repeta, Monyó Flying Rabbit, Hübris herbal IPA, Zip's Instead of Innocence, Élesztő Black Mama, és vessetek meg, de a Kaltenecker Fiesta Summer Ale.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#10338) jookomak


jookomak
őstag

Na mi a répa van, senki nem iszik?
Kergeboci javaslatára megkóstoltam tegnap a Mikkeller Koppi(Citra x Mitchiti)
coffee india pale ale-t. Igen jól sikerült darab, bár kávét őszintén szólva nem éreztem benne.

(#10339) Jhonny06 válasza jookomak (#10338) üzenetére


Jhonny06
veterán

Dehogynem :DDD Megjártam Dániát, sikerült végre megkóstolni a Beer Geek Vanilla Shake-et valamint a Beer Geek Dessert-et, mindkettő brutálisan jó, bár utóbbi már-már túlzóan édes. Ezek bottle shop-ból voltak, sörözőbe is eljutottunk, itt Evil Twin - Lil' B-t ittam, ez is mennyország.

Koppenhága szeptemberben lesz.

Közben lassan a korábban rendelt darabok is elfogynak. Az AleSmith gyorsan a kedvenc sörfőzdéim közé került, nehéz rosszat kifogni tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#10340) truefx válasza jookomak (#10338) üzenetére


truefx
aktív tag

ajanlom: brewdog cocoa psycho az remek kaves sor.
ill amit most fogyasztok, brewks willis, de azt szerintem aki kinn volt a feszten nem hagyta ki :)

(#10341) qltsar válasza truefx (#10340) üzenetére


qltsar
addikt

Bartók közértben egész jó áron kapható (Monyós árfekvéshez képest ;)!

(#10342) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Hogy a csórók vonalát is erősítsem, a madaras teszkóban nagy akciók vannak, pölö Calsberg, Praga, és még valami sör 199 JMF, én most a Valentin's barnájára izgultam rá 189-ért.. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10343) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ha vki lent van a szegedi sorfeszten dobjon mar egy privit :)

(#10344) Attici


Attici
őstag

Na ettől valaki megszomjazott? :D

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10345) NoLF válasza Attici (#10344) üzenetére


NoLF
addikt

Ez a sor pont annyit er mint amennyit a feliratbol latni :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#10346) Attici válasza NoLF (#10345) üzenetére


Attici
őstag

Nem lehet belőle többet látni, mert ez az új design.
Ennyi! 3 betü: FOS
Magyarországon biztos nem végeztek piackutatást! :D

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10347) jookomak válasza Attici (#10346) üzenetére


jookomak
őstag

Nem mintha sűrűn lehet kapni ezt a "sört". Szerencsére. Egyszer ittam, és a tipikus semmi. Habzik, sörszerű, ha hideg, akkor pláne nincs íze.

(#10348) Attici válasza jookomak (#10347) üzenetére


Attici
őstag

Azért annyira nem rossz, mint amennyire a márkanévből következtetni lehet. :D

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10349) Bati0501


Bati0501
őstag

Sziasztok!
Tudnátok nagy webshopokat ajánlani,ahol elképzelhető,h árulnak Kopparberg-et?(Tudom,nem sör... :B )
Eddig két helyet találtam: a British Store-t és az italclub-ot- utóbbinál csak egy fajta érhető el és 1600 Ft a postaktg.
Vagy ha esetleg tudtok olyan boltot,ahol személyesen is meg lehet venni az még jobb lenne.

Köszi. :R

(#10350) Jhonny06 válasza Bati0501 (#10349) üzenetére


Jhonny06
veterán

[link]

A Culinaris-nak vannak üzletei pl. a belvárosban is, tehát nem kell rendelni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.