Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) truefx válasza Luser2000 (#10950) üzenetére


truefx
aktív tag

MIért van az hogy csak 1-2 vendégsör van? Miért a Csakajóban lehet csak nem-magyar kézműves sört inni? Őszintén szólva kevés a jó magyar kézműves sör, forradalom ide v. oda. Élesztőben pl. kész lutri, hogy egy jót tudok e inni.

(#10952) Kergeboci válasza truefx (#10951) üzenetére


Kergeboci
tag

Azért, ha nem is olyan felhozatallal, mint a Csakajó, de külföldi kézműves söröket lehet inni még:
Beer Company (mondjuk itt lehet főleg csak külföldi nagyüzemiek vannak, de egy jó primatorra nálam mindig jók)
Sörmanufaktúra (főleg német és holland vonalon utazik)
Felni (itt aztán van minden, hol olcsóbb hol mérhetetlenül drágább áron)
Különleges Sörök Boltja (vegyes hely, a felhozatal jó, az árak már kevésbé. Helyszíni fogyasztás követelménye meg vicc)

Tény, írtam, ezek messze eltörpülnek felhozatal tekintetében a Csakajótól, de azért lehet itt-ott érdekességet találni.

Még messze el vagyunk maradva ebben is, na de majd 10 év múlva, ha sikerül becsalogatni a Brewdog-ot, hátha átszakad a gát :C

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#10953) Luser2000 válasza truefx (#10951) üzenetére


Luser2000
addikt

Van egy "halvány" (?) ígéret az Élesztő csapatától erre a bizonyos Bottle Shop-ra. Itt terv, hogy külföldi főzdék sörei megjelenhessenek.
(Engem kifejezetten bosszant, hogy nincs még egy csakajósör. Mondjuk egy "ezisjósör", vagy "csaka' csak kedvesen").

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#10954) Kergeboci válasza Kergeboci (#10952) üzenetére


Kergeboci
tag

Mondjuk egy ilyen 180 csapos világcsodát is meg tudnék nézni

http://elbaitshop.com/

Kíváncsi vagyok, itt lehet e találkozni az Élesztő féle furcsaságokkal

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#10955) NoLF válasza Jhonny06 (#10938) üzenetére


NoLF
addikt

Eleg mainstream sor, erdekes hogy meg nem talalkoztal vele. Az egyetlen buzasor a vilagon, amely csak buzakalatabol keszul.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#10956) balintdavid


balintdavid
tag

Rothbeer napot tartottam tegnap, White Space az egyik legjobb kézműves búza, amit eddig kóstoltam. Távoli Galaxis meg még mindig méltó arra, hogy a kedvenc söreim között maradhasson :DD

kazuár

(#10957) looser válasza Kergeboci (#10954) üzenetére


looser
addikt

Állati jó a sörsor, csak csorgatom...a nyálam :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10958) Jhonny06 válasza NoLF (#10955) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én is csodálkoztam.. :)) ugyan ritkán veszek áruházból sört, de legalább a kínálatot nagyjából ismerni szoktam és ránézésre tudom a márkákat. De ez újdonság volt és nagyon kellemes meglepetés, korrekt sör.

[ Szerkesztve ]

(#10959) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Paulaner Salvator a sörtészta alapja.:

Szerk.: egyébként sertés szűz, sörtésztában kisütve, kis grill zöldséggel. :)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10960) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Eredményes látogatás Gergőéknél

(#10961) looser válasza Jhonny06 (#10960) üzenetére


looser
addikt

A második micsoda? Jól néznek ki :-)

(#10959) Dr.Zoo: falnám :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10962) Jhonny06 válasza looser (#10961) üzenetére


Jhonny06
veterán

Brewdog Mix Tape 8. Rengeteg jó dolog van most és a fentebb linkelt szállítmány még meg sem érkezett (csak bírja az ember anyagilag). :)

(#10963) looser válasza Jhonny06 (#10962) üzenetére


looser
addikt

Jó szórakozást hozzájuk! BD nem csak az ízre megy rá, a design is elképesztően jó. Jöhetnének már, bár még szerintem vagy öt év... :-/

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10964) trebon


trebon
csendes tag

Tegnap vendégségben Staropramen (magyar) volt a háziaknál, ,mert kedvesek és tudják, hogy szeretem a cseh sört :W
....
és jó volt! A román straropra emlékeztetett.
Kértem elvitelre, és este összehasonlítottam egy nyári batyus kerti partinál nálam ragadt "majd megitatom valakivel" példánnyal. Ég és föld, mér a színe sem egyezik, a maláta édesebb a komló keserűbb a mostani javára.

Na most vagy ilyen silány a minőségellenőrzés Bőcsön, vagy kisegítették a románok a készletet, vagy meghallotta a cseh igazgató a (jogos) fikázást. Bár ez utóbbira van a legkevesebb eséky, de a remény hal meg utoljára.

Másik kellemes meglepetés, hogy az ALDI-s Bernard Bohemian Ale jóval visszafogottabb ízvilágú mint régebben. Nekem a régi túl gejl volt, és az alkohol is nagyon érződött. Most szép harmónikus lett. Ja és legutóbb a cseheknél 800 ft körül vettem, most az Aldinál 500 valamennyi volt....

[ Szerkesztve ]

(#10965) Dilikutya válasza trebon (#10964) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha a többi Staroprament lehet a csehektől hozni, a világosat miért nem...

Más: a HB búza drága szerintem. Felültem az árának és a német származásának, de ennél egy Edelweiss vagy Erdinger sokkal jobb ebben az árkategóriában. Legalábbis most az üveges nem kimondottan ízlik. Nem ihatatlan, nem gáz, csak valahogy nem az igazi. Bár ahogy írom a hozzászólást, meg egy mocsok stoner szám megy a háttérben, a sör meg fogy, kezd ízleni. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10966) looser


looser
addikt

Köki Tescoban belefutottam Jhonny topictárs által nemrég ajánlott 1664 Blanc búzába és azt kell mondjam, szuper! 260ért főképp. Mostanában ittam Intersparból dobozos Blanche de izét, Küvé trollt és hát ez a kis kékpalackos francia búza odacsap a többinek.
Más. Ajánlat alkeszeknek: ha legalább 3 szabolcsi tüskét (pálinka) veszel a Tescoban, akkor csak 146 ft/db. Verhetetlen ;-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10967) Daneeka válasza somasz (#10949) üzenetére


Daneeka
senior tag

Szerintem azért hagyják ki a máslást mert nincs két ember aki ugyanúgy csinálja meg amúgyis csak pár százalék maradékcukorért megy a verseny, akár meg is spórolható az egész szenvedés ha az elején 100 forinttal több alapmalátát dobsz be. (amúgy BIABnál megrángatom végén a zsákot, felemelve átöntök rajta pár liter vizet meg hagyom csöpögni kicsit szorongatva pár percig és már ott is vagyok kihozatalba amiért vannak akik plusz egy órát dolgoznak meg méregdrága vízkeringtetős rendszereket építenek)

Szerintem ne 152F-os vízbe tedd a malátát ha 152F-on akarsz masholni mert le fogja hűteni a maláta a vizet, keress ilyet, hogy strike water temp calculator.

(#10968) somasz válasza Daneeka (#10967) üzenetére


somasz
addikt

Rád mindig számíthatok! :))
Köszi!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#10969) truefx


truefx
aktív tag

Tud valaki valamit a Sania Homebrew-ról? Google Térkép szerint Csepelen van.

(#10970) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Megint érkeztek újdonságok, a Beer Geek vonalból már elég sok elérhető. Asszem ideje megkóstolni valamelyiket a Vanilla Shake után. :) [link]

Ja és Brewdog 2016-os sörök

[ Szerkesztve ]

(#10971) Dilikutya válasza Jhonny06 (#10970) üzenetére


Dilikutya
félisten

Na ez a Vanilla Shake egészen rosszul hangzik. Itt már tényleg kezd valami perverz sznobizmusba átcsapni a kisüzemi főzés, épp csak a sör lényege felejtődik el. Lehet, hogy a sima lágerüket nem innám meg. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10972) trebon válasza truefx (#10969) üzenetére


trebon
csendes tag

Főzdefeszten szoktak lenni. Ha jól emlékszem porter és ipa-juk volt, de én az alsóerjesztésűekre bukom,( vagy ha ale, akkor valami nagyon jónak kellene lennie), úgyhogy kihagytam őket.

(#10973) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Felsőgödön most újítottam, 450 pénz volt.

szerk.: mi a tökért fordítja el??? :(((

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10974) Dilikutya válasza Dr.Zoo (#10973) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem nagy valami ez a szögedi sör, de kellemes inni, és nincs benne kukorica se.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10975) jookomak válasza Dilikutya (#10971) üzenetére


jookomak
őstag

Pedig a beer geek sörök nálam abszolút toplistások. Nem ittam még olyat, amire azt mondanám, hogy nem überkirály. Sima lágerük nincs is mikkelleréknek asszem. :D

Ha nem ittál még, mindenképp próbáld ki őket!

[ Szerkesztve ]

(#10976) Dr.Zoo válasza Dilikutya (#10974) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nekem bejön, semmi extra ugyan, de az íze jó, az ára meg még jobb. Asztali barnának szvsz tuti.
Kár hogy leszoktam a madaras teszkóról, ott volt a barna Staropramen, ami bestbuy volt még számomra.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10977) Jhonny06 válasza Dr.Zoo (#10976) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pont egy hete ittam először Staropramen barnát, és nekem nagyon vizes volt, nagyjából nulla utóíz. :F

(#10978) Dr.Zoo válasza Jhonny06 (#10977) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én idén nyáron lényegében csak azt ittam, de ugye kinek a pap, kinek a wlan.. :)
Nekem nem tűnt vizesnek, kellemes barnasörként égett bele a tudatomba, mondjuk én még egy kis alkoholt tettem volna hozzá, mondjuk olyan 5.5-5.8% közé.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10979) looser


looser
addikt

Holnap valaki Kispestre? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10980) looser


looser
addikt

Beugrottam az új Legenda Pubba a Király utcában és le vagyok nyűgözve. Kb. 10 csapon lévő sörből ötöt kóstoltam és egyik sem volt savanyú, remek, friss, harmonikus, jól eltalált darabok.
Jade, Pony, Irish stout, Hableány és zárásnak egy Triplameggy :-)
Ez utóbbi is szuper volt; a 8% körüli alkohol szépen el volt rejtve az édes meggymárkás, szolidan kesernyés testbe. A stout pedig ragyogó volt, olyan kókuszos, tejszínes illattal, hogy csak na. Ez utóbbi mondjuk lehetne egy kicsit testesebb, az első kortyok elég vizesek voltak, de szépen bontakozott ki, ahogy telt az idő. Egy kis cukor ennek sem ártana, de ez a likőraroma- és illat levett a lábamról, már útban az asztal felé megálltam belekortyolni. Szóval ajánlott, mindegyik, igazán :-)
Legenda yess :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10981) EQMontoya válasza looser (#10980) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pony szerintem az egyik legjobb sörük. Van csapon?

Same rules apply!

(#10982) looser válasza EQMontoya (#10981) üzenetére


looser
addikt

Igen, van! Lehet, hogy ők is forgatják a hordókat, de gondolom a közönségkedvencek fixek. A Pony tényleg jó volt :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10983) Daneeka


Daneeka
senior tag

Végigittam a Crooked Stave söröket meg a Grimmet amik mostanában jöttek kedvenc boltunkba. Aztán tök véletlenül egy ismerős megkínált egy erősen brettes, lidl-s 1500 forintos vörösborral és annyira rendben voltak benne a sav-test-brett-hordóíz arányok, hogy az előbb említett sörök hülyegyerekek zsírkrétával rajzolt receptvázlatainak tűntek mellette ami egy kicsit elszomorított pedig ennél közelebb nem leszek sose ahoz szerintem ami nemzetközileg aktuálisan menő a sörök világában.

[ Szerkesztve ]

(#10984) Jhonny06 válasza Daneeka (#10983) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nevet kérünk, kéne valami jó bor a hétvégére. :))

[ Szerkesztve ]

(#10985) Daneeka válasza Jhonny06 (#10984) üzenetére


Daneeka
senior tag

Bornak nem jó szerintem csak olyan szemmel ittam mintha valami hordóérlelt brettes sour akart volna lenni, nem bor.

http://www.gaultmillau.hu/muvelt-alkoholista/a-lidl-ismet-franciazik

Innen a "Nimes". Írják is, hogy brettes.

szerk: majdnem szoba melegen ittam, pár percet pörgetve meg levegőztetve a pohárban

[ Szerkesztve ]

(#10986) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Hát gyerekek szópóka-nyalóka van, hetek óta krahácsolok, erre mellékesen kiderült egy vérvétel alkalmából, hogy egyébként a májam kivan.... :((( :(((
Na nem idült alkesz vagyok, valami gyulladást brekektek, kivagyok... :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10987) jookomak válasza Dr.Zoo (#10986) üzenetére


jookomak
őstag

Ha a got, és gpt magas, az simán lehet pl. mozgás után. Télen futottam én is pár kört ilyenek miatt.

(#10988) looser válasza Dr.Zoo (#10986) üzenetére


looser
addikt

Jobbulást! Nem lesz baj, ne izgulj!
Én (barom) csütörtökön, mondván hosszú hétvége, gondoltam elsörözgetek a városban. Szeretek streetelni (ital megvesz a diszkontban, azután leül valahol és nézi az embereket, zenét hallgat...), ezért úgy döntöttem, keresek ezúttal valami csendesebb helyet. A Tűzoltó utcai Aldiban vettem egy 7 dekás keserűt (Jagdstolz-bitter?) és egy üveges Valentins-t, majd a közeli parkban lecsüccsentem. Gondoltam, iszok egy kicsit, azután körülnézek az Élesztőben, úgyis ezer éve voltam ott. A lényeg: néhány óra alatt elfogyott a tömény és még három-négy sör mellé. És nem voltam rosszul, ettől ijedtem meg. Éjszaka kimentem wc-re és a fényben sárgának tűnt a bőröm. Azt hittem elájulok. Felkapcsoltam minden villanyt, néztem a szemem fehérjét, de szerencsére nem volt semmi.
Nem is tudom, miért írtam le, miután olvastalak, elkezdtem rákeresni a májgyulladásra. Nagyon szorítok neked, hogy ne legyen komolyabb a baj. Azt nem mondom, hogy itt számolj be részletesen, de azért jó lenne, ha adnál hírt majd magadról :-)
Nem lesz baj.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10989) Dr.Zoo válasza jookomak (#10987) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha jól rémlik, 4 féle értéket néztek, abból 3 volt magas. Egyik, (talán májenzim?) 10x-e a maximumnak.
Most jövök a Szt. Lászlóból, 2 hét múlva lesz a nagylabornak valami kézzelfogható eredménye.

Köszi srácok!

Looser.: ha 3-4-5 tömény, plusz 1-2 sör meg sem kottyant, akkor A: marha nagyra nőttél, és súlyod is van hozzá, B: kezdj el izgulni, hogy bírja a májad... ;] :P

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10990) trebon válasza Dr.Zoo (#10989) üzenetére


trebon
csendes tag

(vagy fiatal) :))

(#10991) Dr.Zoo válasza trebon (#10990) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szerintem Ő is ilyesmi idős lehet, mint én 34-35 körül. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10992) looser válasza Dr.Zoo (#10991) üzenetére


looser
addikt

40 leszek jövőre és 150 kg :-/
Rendszeresen járom edzeni (kardió, heti 3x,4x), de mellette nem tudok megfelelően étkezni. Ott rontom el, hogy azonnal akarom látni az eredményt, 1-2 hét sanyargatás, tetszik amit látok, de kezdenek visszajönni a régi reflexek. Csak egy sör, csak kettő, csak egy hambi menü, mert megérdemlem és másnap már eszembe sem jut a diéta. Pedig ezeknek csak jutalmazásnak kellene lennie és a mozgás mellett állandóan figyelni kellene a kajára. Na mindegy, ezt szerintem aki hasonlóval küzd már átbeszélte, magával, haverokkal, környezettel, családdal. Ja és már több doki megfenyegetett egy jó kis stroke-kal, agyvérzéssel....
K**va nehéz :-(

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10993) Dr.Zoo válasza looser (#10992) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

ment privi

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10994) EQMontoya válasza looser (#10992) üzenetére


EQMontoya
veterán

Vigasztaljon a tudat, fiatalabbnak tippeltelek volna. :)

Same rules apply!

(#10995) looser válasza EQMontoya (#10994) üzenetére


looser
addikt

Köszi :R
Tudod a lipidek kitöltik a ráncokat. Ennél természetesebb kozmetika nem kell :DDD

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10996) tomazin válasza looser (#10988) üzenetére


tomazin
veterán

nem igazán látam a rációt abban, hogy az ember betol egy üveg töményt és utána akar átmenni az élesztőbe, amikor már kb semmit nem fogsz érezni a sörök ízéből :U

(#10997) looser válasza tomazin (#10996) üzenetére


looser
addikt

Igazából nincs ezzel semmi baj :-)
Az még ugyanis az elején volt és eszemben sem volt meginni, csak meghúztam, megittam a búzát és átballagtam. Körbenéztem és valahogy nem akarózott maradni, pedig kevesen voltak, azt pedig szeretem. Az árak továbbra is ijesztőek, nem pedig a sörforradalom annak idején deklarált és nemes céljának megfelelően (eljuttatni a tömegekhez a jó sört) alacsonyak. De visszatérve az említett esetre, ilyen butaságot nem csinálok többet, az biztos. :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10998) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Deák közelében milyen helyet ajánlanátok ahol jó sörök vannak ? Léhűtő kizárva mert nem tetszik. Valaki írta, hogy a Király utcában nyílt kocsmája a Legendának.

(#10999) jookomak válasza JackFeryll (#10998) üzenetére


jookomak
őstag

Legenda pub még a nagykörúton túl van, szóval nem éppen a Deáknál. Csakajósör 10 perc séta. Marionett közel van, Élesztő style. Neked csak Dezső, csupor, legfelsőbb beeróság, mind-mind viszonylag közel van.

(#11000) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Tegnap ittam egy Kapucinus Illuminátort, hát az nagyon bejött, baromi jó cucc. Csúszott, jó ízű, kellemesen keserű, és nem éreztem rajta a 7%-ot.
Ma Hopfanatic Bitterfly volt a menü, ez is jó cucc. Elég belgás ízvilág. Telt, intenzív, nem a nyári grillezések kelléke, mert nem esik jól belőle sok.

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.