Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Van a hűtőmben egy ilyen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10552) Jhonny06 válasza Dilikutya (#10551) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ittam a főzdefeszten, nem volt rossz, de ennyit nem ér.

(#10553) Daneeka


Daneeka
senior tag

Hétvégén ittam egy belga standnál egy búzasört de nem tudom mi volt a neve mert túl sok mindent ittam még aznap. Az rémlik, hogy totál brettes illata (Orval jellegű) volt és az egyik legjobb világos sörnek tűnt némi elmélkedés után amit valaha ittam. Jóval komplexebb illata volt mint bármely búzának.

A belga stand ilyen acélból van asszem és fekete színű és viszonylag nagy, asszem belül körbe tudják járni a csapokat a csaposok és kb. mindenütt ott voltak az elmúlt 5 évben. Van rajtuk sok Delírium Tremens reklám pl. de olyanjuk nem volt. Két Corsendonk rémlik.

Nem tudjátok mit ihattam? Nem Blanche des Bruxelles volt se Hoegaarden.

[ Szerkesztve ]

(#10554) Dilikutya válasza Jhonny06 (#10552) üzenetére


Dilikutya
félisten

Megkóstoljuk. Első kóstolásnak megéri nekem, legfeljebb többet nem iszok. Amúgy tényleg húzós az ára.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10555) tixem


tixem
addikt

Aki olcsón akar jó búzasört az látogassa meg a legközelebbi Lidl-t, amíg van készleten. Nem is tudtam, hogy most van Argus szűretlen búza, egyik újságukban sem volt benne. Ennek ellenére már alig volt belőle a raklapon. Nem is csodálom, 169-ért nem hiszem, hogy jobbat találni az országban :)

szerk.: látom már korábban említve volt, sebaj. Szoktam követni pedig a lidl akcióit, de ezt felett rendesen átsiklottam.

Mellesleg tegnap kaptam másfél lityó friss köleses békésszentendrási félbarnát, azt kell modjam eléggé faszántos volt, el is fogyott gyorsan :D

Argus szűretlen búza

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#10556) Dilikutya válasza tixem (#10555) üzenetére


Dilikutya
félisten

A köleses nem jászdózsai? A szentandrásiaknak nincs köleses söre. Amúgy finom a köleses, szeretjük. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10557) tixem válasza Dilikutya (#10556) üzenetére


tixem
addikt

Nekem ez az infó jött, szentandráson voltak tesómék pihenni, minden reggel ment a kocsmába új adagért, ott vette. Nem tudom. Az is lehet, hogy nem köleses volt :) Mindenesetre fincsi volt.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#10558) Dr.Zoo válasza tixem (#10555) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Hatalmas +1

Megelőztél, épp most szopogatok el egy ilyen szűretlen búzát, ennyiért bestbuy... :K :K :K

Íz illat nekem közel van az Edelweis-hez, de annál kicsit több harsányabb citrusossággal, ezt önállóan, citromkarika nélkül ajánlott fogyasztani, véleményem szerint, olyan 12-15 fok körül adja ki a legtöbb zamatát.
Habja kőkemény, és tartós, a világ jelen állása szerint, ez a legjobb ennyiért, sőt, véleményem szerint kissé alul lőttek az áron. :B
Asszem holnap viszek egy dobozzal :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10559) proci985 válasza tixem (#10555) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ennyiert jonak tunik.

en mondjuk most nyaron a schneider weissejet ittam foleg hefebol, az egesz jo cucc.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10560) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Figyelem! Ma 9-kor lejár az akció, 20 darabos pakk 3500 forintért BESTBUY!!!!!

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10561) Blaise válasza Dr.Zoo (#10560) üzenetére


Blaise
veterán

Tegnap én is vettem egy csomaggal, ennyiért best buy, remélem gyakran fogják akciózni.

(#10562) looser


looser
addikt

Tegnap jártunk kollégákkal a Hrabalban, s egy ilyen sörbe sikerült belefutni. Szerintem jobb, mint amennyinek pontozzák, állati jól eltalált maláta/keserű/szárazkomló aránya van, mondhatni Punk 2. :-)

Ide is idézném az egyik vicces kedvű hozzászólót:

"Has a fruity grassy hoppy citrus aroma. Fruity malty grainy grassy hoppy flavor. Has a fruity malty grainy grassy hoppy finish."

:-))

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10563) Dilikutya válasza looser (#10562) üzenetére


Dilikutya
félisten

Cseh IPA. Ittam ilyet, amikor Szolnokon járt a Hrabal. Nem rossz, sőt finom, de létezik jobb IPA. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10564) qltsar válasza looser (#10562) üzenetére


qltsar
addikt

Na, ez legutobb meg 29-en allt :DDD! Permonoktol barmi szenneveri, es az is cseh :)!

(#10565) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

El is felejtettem mesélni, pénteken este még bevásáltam a Lidlis akciós "maradékból", és pár Argus búza után úgy döntöttem, hogy fénypont képp leküldök egy Dán Faxe barnát.
A felénél (najó sok búza :DDD után) észrevettem, hogy ennek nem olyan barna Faxe íze van, mikor is forgatva mint hülyegyerek a rubik kockát olvastam a következőt.: erős dán világos sör.

Mondom mifene, milyen erős ez?

Hát, nem mondom, kemény éjjelem volt. :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10566) looser válasza qltsar (#10564) üzenetére


looser
addikt

Kizárt dolog, mert nem tudom! :-))
Szerintem nagyon finom volt, ez a szénnéveri azért eléggé szubjektív :-)

(#10565) Dr.Zoo: hát az alap Faxe-nak elég...nem jó íze van, szerintem, nem tudom, sok alkohollal mennyire lesz jobb :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10567) Dr.Zoo válasza looser (#10566) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

A 4.7%-os barna szvsz ivósnak tökéletes, a 10%-os kicsit brutálisra sikerült.. :D

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10568) Kergeboci


Kergeboci
tag

https://www.brewdog.com/lowdown/blog/cross-border-traffic

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#10569) Jhonny06 válasza Kergeboci (#10568) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ahh, mi is rajta vagyunk a jövőbeni listán, durva lenne :)

(#10570) Luser2000 válasza Kergeboci (#10568) üzenetére


Luser2000
addikt

A varsói elég jól fest.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#10571) trebon


trebon
csendes tag

Egy kis balkáni kalandozás, szépnek szépek...

(#10572) #90933760


#90933760
törölt tag

Gyerekek, tudom hogy itt nem annyira oké, de ez a citromos Gösser, már majdnem jégdarabkás úgy le van hűtve. Hát ez mocskos jól esik melegben, megittam hármat. Az összes üdítő mehet a fenébe, ez az istenkirályvilágcsászár.

(#10573) Attici válasza #90933760 (#10572) üzenetére


Attici
őstag

Egészségedre! :C
Én biztos nem tudnám meginni. Maradok az igazi söröknél.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10574) #90933760 válasza Attici (#10573) üzenetére


#90933760
törölt tag

Hát igen, az összes sörrel elkövethető bűnt magában hordozza, de azért finom. Akinek nagyon az üdítőre áll a szája annak jó megoldások, legalább visz magába az ember egy kis sört is, a fele mégiscsak sör. Még ha disznótápos is.

[ Szerkesztve ]

(#10575) Kergeboci válasza #90933760 (#10574) üzenetére


Kergeboci
tag

Ízlések és pofonok, de akkor már inkább tényleg a lentebb említett, általam nem igazán kedvelt hideg komlózott Drehert tudnám elképzelni, ilyen szituációban. Az inkább félig sör félig üdítő, jó adagnyi citrusos beütéssel (a citromos gösser tisztán citrom lé sör nélkül) :DDD

Számomra meg ha nagyon lóg a nyelvem a melegben és nem bírok testes erős sört meginni (szerintem ilyenre még nem volt példa), akkor meg ott a szűretlen Staropramen (számomra legalábbis nem annyira testes, mint ahogy azt a szűretlen jelzőjéből következtettem)

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#10576) #90933760 válasza Kergeboci (#10575) üzenetére


#90933760
törölt tag

Azt hiszem láttam a hűtőben, majd holnap veszek abból a hidegkomlósból, de szerintem nem fog bejönni.
Arra a limeos Borsodira vagy mi volt az vagyok még kíváncsi.

(#10577) Attici válasza Kergeboci (#10575) üzenetére


Attici
őstag

Magyarui: LIMONÁDÉ! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10578) Traxx


Traxx
őstag

Holnap pedig szerintem kilátogatok a Sóstó Sörfesztre, vagy ha nem jön be a hely / a sörök, akkor még mindig ott van a Primátor 24, ami már egy ideje újra szeretnék kóstolni :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#10579) Dilikutya válasza Kergeboci (#10575) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem kimondottan ízlik a hidegkomlós Dreher, annak ellenére is, hogy kukoricás. A több komlótól nem érezni úgy, mint az alap Dreherben. De mi a fenének egy Dreher kategóriás sörbe kukorica... a barnában viszont nincs, tegnap a strandon a pizza mellé le is küldtem egyet csapolva, az is egy jól sikerült sör.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10580) Blaise


Blaise
veterán

(#10581) Dilikutya válasza Blaise (#10580) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kíváncsi leszek rá, remélem nem lesz nehéz hozzájutni. Sok sörrel az a bajom, hogy a nagy tanyán kívül elég nehéz beszerezni. Pesten bármelyik erre szakosodott sörözőben kapni pl. szentandrási sört, de a héten a közeli (10-15km) Cserkeszőlőben járva sehol sem találtunk, így a fürdéshez csapolt Dreher Bak és Pilsner Urquell járt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10582) Attici válasza Dilikutya (#10579) üzenetére


Attici
őstag

Nekem is ízlik, valahogy könnyebb is mint a sima Dreher. Ebben a melegben kifejezetten jólesik.
Bár most a Mister szűretlenjét kortyolgatom, mert az valahogy lágyabb.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10583) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#10560) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Sajna seggére vertem a kockának, de van jóhír! :)

Lidliben az Argus ALU dobozos 129 JMF!!!! CSAK MA!!!! [link]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10584) jegenye77


jegenye77
addikt

Miért nincs a "nagyobb" söröknél fél rekeszes kiszerelés?
Pl.: Erdinger-nél a 11-es kis rekesz vagy Paulaner-nél a fél rekesz!
Más söröket is megkóstolnék de nem akarok egy nagy rekeszt megvenni!Ez a fél vagy kisebb rekesz nagyon praktikus megoldás lenne más fajtáknál is.
Kedvenc : Hoegaarden

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10585) kangool


kangool
tag

Lidlben thai sört vettem tegnap. Kíváncsi leszek milyen. ;] Kóstolta már valaki?
Chang

(#10586) looser válasza kangool (#10585) üzenetére


looser
addikt

Nézegettem, de ez gondolom a helyi Soproni, mint a kínaiaknak a Tsingtao, vagy Indiában a Kingfisher.

szerk: persze ez nem jelenti, hogy rossz lenne, de a tapasztalat sajnos ez :-/

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10587) Dilikutya válasza kangool (#10585) üzenetére


Dilikutya
félisten

A doboz miatt majd veszek én is, bár sokat nem várok tőle. Úgy rémlik, valaki mesélte már, hogy ivott ilyet, és nem nagy szám, tényleg kb. egy ferde szemű Soproni. :)
Bár ha kukorica nincs benne, az már jó. Este koncerten voltam, és csak Soproni, Arany Fácán és Kőbányai volt... lazán bevertem 7-8 Kőbambit, érzem is. Érdekes módon, amikor ugyanennyi kevésbé kommerszt, kézművest, Krusovicét, Zlaty Bazant-ot iszok meg, attól kevesebb bajom van, vagy egyáltalán nincs is. Jó, 8-nál már azokat is érzem, de a fejem nem fáj.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10588) looser


looser
addikt

A mai este sztárjai: Krombacher Weizen, La Gauloise Fruits Rouges, Corsendonk Tempelier, Corsendonk Agnus Dei, Corsendonk Rousse.
Egész héten edzés, diéta, ez a vasárnapi ajándéknap :-)
Az utolsó darabok a három héttel ezelőtti Auchanos beszerzésből :-)
A Praga sörök milyenek egyébként?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10589) Dilikutya válasza looser (#10588) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jók. Barnát ittam többször is, kellemes, a világos nem rémlik. Semmi extra, egyszerűen csak egy sör, amit jó inni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10590) #90933760


#90933760
törölt tag

Ajánlották nekem a körtés Sopit, hogy jó. Asszem holnap akkor veszek.

(#10591) Dilikutya válasza #90933760 (#10590) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az nem sör. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10592) #90933760 válasza Dilikutya (#10591) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tudtam. :DDD
Nyugi pakolok mellé egy hidegkomlósat, meg egy sima Gössert is. Tudom, még ezek sem sörök. Csak kóstolgatom, melyik ízlene, de nem hiszem hogy megtalálom ezekben.
Valami kevésbé keserű, nem annyira karakteres kéne.

(#10593) #90933760


#90933760
törölt tag

Sört gondolom pohárból kell inni, igaz? Milyenből? Mert 4 decis vastag falú üvegkorsó van. Még valami régi Amstel-es korsók, van vagy 15 éves. Az jó? Vagy vékony magas pohár?

[ Szerkesztve ]

(#10594) ToBeY válasza #90933760 (#10592) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Próbáld meg a Staropramen Dark-ot nekem bejött.

(#10595) #90933760 válasza ToBeY (#10594) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az alapvető baj az itt is az, mint az üdítőknél és energiaitaloknál is, hogy a városba nem megyek el, mert messze van, itt a közelben meg csak a kommersz szarok vannak. Úgyhogy abból kell válogatni. Persze ha eljutok mégis akkor veszek majd az itt felsoroltakból, de az még odébb lesz.

Először szoktatom magam a sörre, amennyi energiást és üdítőt megittam eddig, kiirtott volna egy tucat embert, már ideje átszokni valami egészségesebbre.
De ha jól olvastam neked is most sört kell innod, gondolom azért ólálkodsz erre fele.

(#10596) ToBeY válasza #90933760 (#10595) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen már egy ideje sört kell innom, és barna meg búza (Edelweiss) sörök jöttek be a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#10597) Dilikutya válasza #90933760 (#10595) üzenetére


Dilikutya
félisten

A hidegkomlós Dreher jó választás, az egyik legjobb a nagyon kommersz, 200-300 Ft-os kategóriában. Többféle komló van benne, de inkább ilyen könnyedebb, gyümölcsös aromájúak, kimondottan frissítő sör, nem markánsan keserű. Esetleg picit kesernyésebb, malátás íznek ott a Pilsner Urquell, Staropramen, bárhol hozzájuk lehet jutni. Gösser is iható, bár az már nagyon kommersz íz. Vagy ha nem akarsz az ízekkel küzdeni, akkor Tiszai Világos. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10598) somasz


somasz
addikt

Palackozás után mikor érdemes először rápróbálni egy IPA-ra vagy APA-ra? Csak azért kérdezem, mert balcsira pont egy kéthetes pakkot le tudok vinni, de tudnék egy egyheteset is. Érdemes, vagy inkább várjak?

Nagyon tetszett a második főzetemnek az illata, de nem akarom idő előtt a társaságom elé tárni.

Inkább az erjesztőtartályt vagy a palackokat érdemes előírt hőmérsékleten tartani? Tartály 18-19°C helyett most a pincében volt 21-22°C-on. A hűtőben viszont gyűlnek a palackok, alig bírja lehűteni a hűtő őket 16°C alá. Palackokat is vigyem le a pinyóba?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#10599) #90933760 válasza ToBeY (#10596) üzenetére


#90933760
törölt tag

Barnát se ittam még életemben, nézek hátha lesz, mert az érdekel. Bár nem rémlik hogy lett volna.

(#10600) Dilikutya válasza #90933760 (#10599) üzenetére


Dilikutya
félisten

A barnasör alapvetően kevésbé kommersz, az átlagmagyar megelégszik a Borsodi/Soproni stb. kukoricás világos sörökkel, és ez még minőségi is a Tiszai, Balatoni Világoshoz, a különféle teszkós Akármibrau és Beer márkájú "sörökhöz" képest. Ami barnával jó eséllyel találkozhatsz, az a Dreher Bak és a Soproni Fekete Démon (van belőle gyümölcsös is, talán meggyes és szilvás), ami soproni származása ellenére iható, kellemes sör.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.