Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) EQMontoya válasza Dilikutya (#10798) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szegeden lett egy Maláta nevű hely pl., tisztességes sörrel, Miskolcon is ott a Zip's, alakulnak azért ezek vidéken is.

Same rules apply!

(#10802) jookomak válasza somasz (#10800) üzenetére


jookomak
őstag

Felni? [link] Vagy valamelyik cseh.

(#10803) somasz válasza jookomak (#10802) üzenetére


somasz
addikt

Árban ugyanott van a Felni, ha nem följebb, így ránézésre, mint bármelyik kézműves.

Egyszer voltunk a Bohémiában akkor jó volt, jól éreztük magunkat, másodszor viszont paraszt volt a kiszolgálás, így nem mennék vissza.

Melyik másik csehet ajánlod?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#10804) jookomak válasza somasz (#10803) üzenetére


jookomak
őstag

Hrabal az Uránia mozinál, de ugyanazok a pincérek vannak, egyszer itt, egyszer ott. Csak nem egy 30+os nőre gondolsz? Tőle már kaptam hideget, meleget én is.

(#10805) somasz válasza jookomak (#10804) üzenetére


somasz
addikt

Olyasmi azt hiszem.

Először egy fiatal srác volt, ő ajánlott söröket, készségesen válaszolt. A csajszi meg szimplán pokróc volt.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#10806) Rotburg válasza somasz (#10766) üzenetére


Rotburg
csendes tag

Szia!

Bár már kaptál választ, azért megpróbálok segíteni én is.
Én a fél BIAB módszerben találtam meg a nekem tetsző technológiát.
Zsákban cefrézek, majd egy mozdulattal átemelem a szűrő lemezre.
Abban látom az előnyét, hogy nem kell vacakolni a magok kiszedésével
a főzőedényből, ott már melegedhet is a máslóvíz.
A komlóforralás utolsó 10 percében mehet bele egy kis moszat (összeszedi az üledéket).
Majd megvárom míg befejezi a lé a bugyogást, és örvényt hozok létre (jól megkeverni).
Kis idő múltan, gyönyörűen leereszthető az oldalcsapon, még alárakok egy konyhai
szűrőt, de inkább csak a tuti kedvéért. Az edényben marad kb 6-7 deciliter sötétbarna
pelyhesre összeállt trutyi (komló, fehérje, malátapor).
Hideg komlózásnál próbáltam teafilterbe helyezni, de most már csak beleszórom.
Palackozáshoz átfejtem az élesztőről, egy másik edénybe, ekkor kapja meg a cukrot is.
Így nekem egész tiszta sört sikerül palackoznom.
Mindenkivel elmosatom az üveget fogyasztás után, akkor nem szárad bele az élesztő.
Aztán már csak Star-San-ös öblítés, persze ha lerakodott élesztő is van az üvegben,
akkor sajna üvegmosó használata elkerülhetetlen. Új üvegek, ismerős kocsmából hétfőn,
hipós áztatás, címke is lejön, belsejének kis kefélés. Nagyon jól jön le a címke a sopronisokról,
de ők zöldek, ha erre is kényes vagy akkor keress mást. Kerüld a búzasöröseket, mert nehéz kimosni belőlük a letapadt élesztőt.

Jó főzést :)

(#10807) Kergeboci


Kergeboci
tag

Monyo-éknál elgurult a gyógyszer!

"A sör alapját három fajta maláta adja, a német Tettnanger komló felel a keserűségért, míg az illatát és aromáját a japán eredetű Sorachi Ace teszi különlegessé. Ezenkívül került még a főzetbe kicsivel több mint 20kg bio rizsszirup, továbbá három napig 3kg cseresznyefa forgáccsal (chipsszel) "hidegkomlóztuk". Utóbbi a nevével ellentétben kissé marcipános, mandulás ízjegyeket kölcsönzött a sörnek."

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#10808) looser válasza Kergeboci (#10807) üzenetére


looser
addikt

Már rá is kattantam :-))

Más. Extrém élelmes afrikai diákok búzasört főztek a reggeli zabpehelyből

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10809) ivana válasza looser (#10808) üzenetére


ivana
Ármester

Kamu, attól, hogy megerjesztesz valami lónyálat nem lesz belőle sör, alkohol tartalma lehet, de nagyon minimális. Arról nem is beszélve, hogy zabból, hogy lesz búzasör ;]

(#10810) Blaise


Blaise
veterán

Főzdefeszten kóstoltam csapoltan a Zirci apátsági búzát illetve a Szent Imre búzát, mindkettő zseniális lett szerintem :C

(#10811) koxx


koxx
MODERÁTOR

Sparban 299 ft a paulaner búza, lager és az oktoberfest edition (6%-os). Délután irány a főzdefeszt :))

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#10812) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Épp kortyolgatok egy palack házi India Pale ALE-t, nem rossz, bár a kandiscukrot kisajnálta belőle a készítő, de így is faszányos nagyon.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10813) Dilikutya válasza koxx (#10811) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az jó ár, még péntekre vettem én is. Oktoberfest sajnos nem volt, remélem lesz még, kell a doboza a szekrény tetejére. ;]
A lager nem rossz, de 4xx Ft-ot, amennyibe rendesen kerül, nem ér szerintem. Bár nekem van egy olyan érzésem, hogy a német lagereket én alapvetően nem annyira szeretem. A búzasöreiket bírom, de a lagereik nekem picit kevesek, nem elég karakteresek, össze sem lehet hasonlítani egy cseh lagerrel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10814) koxx válasza Dilikutya (#10813) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Paulanernek a búzasöre a legjobb, a többi sztem is felejtős.

Főzdefeszten lement ma egy armando cccp 12% és egy hopfanatic tsunami 15%, vicces volt utána :DDD

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#10815) looser


looser
addikt

Bernard kóstoló - Serfőző Szezonzáró Sörfesztivál

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10816) Dilikutya válasza koxx (#10814) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem az Oktoberfest Bier is ízlik, a délutáni kertimunka mellé tegnap és ma is egy Oktoberfest+Dreher Hidegkomlós kombóval pótoltam a folyadékot. Nem rossz a Hidegkomlós, de az Oktoberfest után azért lónyál volt. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10817) koxx válasza Dilikutya (#10816) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tegnap megkóstoltam tényleg finom.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#10818) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

199 forint a lidliben, én vettem egy kockát, biztos ami tuti. :D Festbier

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10819) looser válasza Dr.Zoo (#10818) üzenetére


looser
addikt

Hú, hát én tényleg mindent megiszok (nem vagyok büszke rá :D ) de ez a Perlenbacher(?) Festbier és a dark lager borzasztó. A sima üveges Perlenbacher régen bejött, ezzel nem tudom, mi a baj. A festbierben van egy édes vonal, ami leginkább a Barths-féle berúgósör édes ízére emlékeztet, nem tudom, mi lehet, talán glicerin? Viszont a 350-es Leffe kiváló, mint mindig, a Birra Morettit nem kóstoltam, a Faxe szintén borzasztó (szerintem) és a két angol is kimaradt (Bishop's Finger & Spitfire), de mintha NoLF már lehúzta volna őket néhány oldallal visszább. De a Lidl marad ettől függetlenül az egyik legjobb, úgy minden téren, minden héten van valami meglepi :-)
Ja és a Horizont sörök is nagyon ott voltak. Most éppen egy Paulaner Münchner Hellt iszogatok és hát nem cseh vonal, de állati jó :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10820) Traxx válasza looser (#10819) üzenetére


Traxx
őstag

A Bishop's Finger szerintem elég átlagos, legalábbis én nem emlékszem benne semmi olyasmire, ami nagyon megfogott volna. Rossznak nem nevezném, de na...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#10821) Dilikutya válasza looser (#10819) üzenetére


Dilikutya
félisten

Birra Morettit nagyon régen ittam valamikor, kintről hozottat. Nem nagy durranás, kb. olasz Soproni. Horizontot ismerem, találkoztam vele már fesztiválon csapon, a Japán Búza nem tudom, mitől japán, de finom. Faxe nem rossz, egy házi sörözésre vittem a literes dobozosból, megittuk. Nem rossz helyett mondok inkább ihatót, végülis nem drága, általában elmondható a kukoricamentes sörökről, hogy még ha nem is nagy kaland, de legalább nem csirketáp ízű, melegben, hidegen jó szolgálatot tehetnek. És néha nincs lehetőség mást inni, csak nagyon kommerszt. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10822) jookomak válasza Dilikutya (#10821) üzenetére


jookomak
őstag

Sorachi ace japán komlót használnak a búzához, azért japó. Kellemes, de nem kiemelkedő, ahogy az egész Horizont paletta.

(#10823) trebon válasza looser (#10819) üzenetére


trebon
csendes tag

Ez a Perlen csak a nevében ugyanaz, nem ott főzik mint a régi tekerőkupakosat. Ez a baj a saját márkás sörökkel, bármi lehet benne, még azt is elképzelhetőnk tartom, hogy nálunk szerencsésebb országokban más főzetet tesznek ugyanabba a csomagolásba :(
A barnába beleugrottam a származása ellenére is, ugye csak kíváncsi az ember, a pörkölés meg sok mindent el tud fedni, de bár ne tettem volna :( Szétízesített rossz lagersör.

A Bira Moretti pont olyan semmilyen mint a többi olasz nagyüzemi.

Üdvözlöm a LIDL-t mert próbálkozik, de ha egyszer megvolt a helyes út, akkor azon kéne továbbmenni....ugye mindenki sírógörcsöt kap ha visszaemlékszik a tavalyi 164 FT-os sörökre, ami a szlovákoknál idén kétszer is volt már (eddig) !!!

[ Szerkesztve ]

(#10824) looser


looser
addikt

(#10820) Traxx: fogalmam sincs, miért nem vettem még belőle; kipróbáltam pedig mindent, pld. a fekete dobozos görög(?) fekete lágert is, na szerintem ma veszek 1-1 darabot :-)

(#10821) Dilikutya: hát lehet, hogy egyet csak azért érdemes lehet, hogy 'na ilyet is ittam', de van még a hónapokkal ezelőtt beszerzett thai sörből is a Lidl-ben, de arra még nem vettem rá magam, hogy igyak belőle :-)

(#10823) trebon: kár érte, szerintem az egy majdnem Argus Maestic szintű valami volt (lehet röhögni :-) de bírtam, abból vettünk bulikra és szerintem köröket ver a hazai nagyüzemiekre.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10825) Dr.Zoo válasza looser (#10819) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Remélem én másképp fogom látni, mert bevásáltam belőle.. :D

Más, mától az ALDI-ban lesz akcióban ((199!!!!)) ért üveges Valentin's sör.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10826) Dilikutya válasza Dr.Zoo (#10825) üzenetére


Dilikutya
félisten

Üvegesben még nem ittam, dobozosan olyan semmilyen, pedig a szűretlen világos és barna búzától is többet vártam volna. 199-ért viszont jó vétel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10827) looser válasza Dr.Zoo (#10825) üzenetére


looser
addikt

Biztosan ízleni fog!

:D

Bent maradok ma melóhelyen, húgomék gépét tesztelem, telepítem újra, random elhalálozgat, negyed óra, mire feláll...mármint a windows :-))
Napközben kiugrottam a Lidl-be és vettem négy túlélőpalackot (Veltins Pilsener, Argus Maestic, Tekilás és Gold), ezeket elszopogatom amíg fut a memtest meg a telepítő :-)))

Az Aldiban emlékeim szerint hatos pakkban van a Valentin's, szerintem kétszázért remek ajánlat! Hazafelé beugrok oda is. Jók ezek a német láncok :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10828) Dr.Zoo válasza Dilikutya (#10826) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Azért nem rossz sör, főleg nem 199.-ért, a hazai kínálatoz képest bestbuy.. :K

(#10827) looser : :DDD
Megkóstoltam, nem olyan rossz ez! :K

Apropó Lidli, volt Stari sör is, 234.-ért!!!

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10829) Dilikutya válasza Dr.Zoo (#10828) üzenetére


Dilikutya
félisten

Basszus, Stari 234-ért!??

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10830) Dr.Zoo válasza Dilikutya (#10829) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Üveges, már passz hogy milyen Starin belül.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10831) looser


looser
addikt

A Stari alapból - szerintem - túlárazott. Kicsit úgy vagyok vele, mint Új Péter a Tokaji borral :-)
Elképzelem, hogy a honpolgár valami igazán jó sört szeretne venni és leemeli ezt a lágeralapú 4,x %-os izét* a polcról hatszázért, amikor hasonló árban belgák is vannak (persze magyar termék, magyar gazdaság erősítése meg minden, de azért ne mindenáron...) és otthon elégedetten iszogatja, hiszen hatszázért ez a gasztronómia csúcsa (közelében van). Nagy kár érte...

* csak a világost, búzát és vöröst ittam, ebből persze utóbbi kettő pont nem láger, de akkor nem lenne ilyen lendületes az írás :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10832) Dr.Zoo válasza looser (#10831) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Hatszázért inkább Kasteel Couveét, vagy Gulden Draak-ot szopogatok.... :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10833) Dilikutya válasza looser (#10831) üzenetére


Dilikutya
félisten

Stari Világost még nem ittam, de a White Horse és az Ír Vörös nagyon finom, a búzájuk nekem az egyik legjobb, amit valaha ittam búzát. Világost csak azért nem vettem, mert közönséges lágert én se szoktam venni ennyiért. Boltban nem, fesztiválon meg közönséges láger ritkán van, félbarnát, pilseni típusút a csehektől 600-ért korsót venni, magyar kézművesből meg meg se próbálnak alap lágert kivinni oda, minimum félbarna, barna, fekete, búza, IPA, akármilyen ale... De egyszer rászánom azt a 600 Ft-ot, Lidl-be sajnos nem jutok ki mostanság.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10834) JackFeryll válasza Dilikutya (#10833) üzenetére


JackFeryll
őstag

Szerintem is adja az Ír Vörös.

(#10835) NoLF válasza JackFeryll (#10834) üzenetére


NoLF
addikt

Mit ad?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#10836) JackFeryll válasza NoLF (#10835) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ízt :)

szleng nélkül: szerintem is jó.
Igaz 90%-ban csapról ittam az Élesztőben. Ha tudtok kategóriákkal jobbat ebből a típusból tényleg érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#10837) Dilikutya válasza JackFeryll (#10836) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én csak üvegesen kóstoltam eddig, ízlett. Eleve kevés vörös sört ismerek, magyart-külföldit vegyesen. Palóc, Orgoványi van vörös, meg gondolom a menőbb főzdéknek is akad még, én csak ezeket kóstoltam hazait. Auchanban láttam cseh vörös sört is, egyszer megkóstolom, 400-500 körül van. Meg ugye a Killkenny. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10838) trebon válasza Dilikutya (#10833) üzenetére


trebon
csendes tag

Ez nagy hiba :) Pont a világos láger mutatja meg, hogy tudnak-e (akarnak-e) jó sört főzni. Túl sokan öntenek kőbambiba piroskaszörpöt és árulják kézműveként :(
Oké ez költői túlzás volt, de én nem iszok attól semmilyen flancos sört aki nem tud mutatni egy tisztességes natúr világost.

[ Szerkesztve ]

(#10839) Dilikutya válasza trebon (#10838) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem kell flancos sörre gondolni attól, hogy többféle maláta, komló van benne. Pl. az IPA... semmi varázslat, csak sok komló. Persze szeretem én a világos lágert, a héten kerti munka mellé toltam a Paulaner Oktoberfest-et, ami közönséges német láger magasabb extrakt-tartalommal, így picit több alkohollal. Meg én nem vagyok ennyire kirekesztő, meg nem fogok egy főzdét egy fesztiválon kihagyni, csak mert nem ismerem a lágerét, és nem is hoztak belőle. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10840) Traxx válasza Dilikutya (#10837) üzenetére


Traxx
őstag

A Kilkenny azon kevesek közé tartozik nálam, ami hatalmas csalódás volt. Tudom, hogy ízlések és pofonok, de nem volt finom. A másik ilyen a Fuller's ESB volt, illetve a Guinness, ez utóbbi ugyan krémes és jól csúszó volt, de ennyi, az áráért mindenképpen sokkal többet vártam volna tőle ízben.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#10841) Dilikutya válasza Traxx (#10840) üzenetére


Dilikutya
félisten

Killkenny engem sem győzött meg. Guiness-t szeretem, de többnyire a hasonló karakterű Krušovice Černe-t szoktam előnyben részesíteni, azt gyakrabban megkapom 300-ért. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10842) looser


looser
addikt

Kihozott a fesztre a Rizmajer egy vöröset, Esküvői sör néven, na nekem ez állatira bejött. Egyébként az itt felsoroltakra nem nagyon emlékszem, a Palócék sörei úgy, ahogy vannak, jó közepesek, de pld. ízlett az íreknél a Smithwicks, de nem jött be sem a Kilkenny, sem a Newcastle brown ale, ezek még fellelhetőek nálunk is. Bár lehet, hogy a Newkie nem vörös, de talán mégis :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10843) Dilikutya válasza looser (#10842) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy darabig szemeztem a Newcastle-vel, de elolvastam az összetevőit, és inkább visszatettem a polcra.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10844) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#10825) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Más, mától az ALDI-ban lesz akcióban ((199!!!!)) ért üveges Valentin's sör.

Elnézést, megkövetem magam!!!!!
Ma voltam az Aldiban, 1290 egy 6-os pakk, tehát 215 forint / palack!!!!
Csak szűretlen búza van, viszont szvsz ez is ár/érték bajnok. :)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#10845) looser


looser
addikt

"A Dreher Hidegkomlós illatában és ízében egyaránt újszerű, frissítő, mégis tartalmas élményt nyújt. A Dreher sörökre jellemző kellemesen karakteres ízt különleges eljárással hozzáadott extra aromakomlóval gazdagítottuk, hogy sörünk méltó társad lehessen a tartalmas pillanatokban."

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10846) Dilikutya válasza looser (#10845) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kommersz kocsmai sörnek nagyon jó a Heineken, Soproni, Borsodi, Steffl mellé, de inkább helyett. Kellett már egy ilyen ízvilágú sör a kommersz kínálatba, a törzshelyemen egész hamar népszerű lett. A komló egész jól elnyomja a kukoricás jegyeket, de a héten a Paulaner Oktoberfest Bier után fogyasztva az első pár korty nem ízlett, de utána helyreállt. Teszteltem már élesben is, jól iható. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10847) looser válasza Dilikutya (#10846) üzenetére


looser
addikt

Már nagyon ittas voltam, amikor tegnap ezt beírtam, persze rákerestem a doboz oldalán lévő szövegre és kopipészt :-) Szerintem is teljesen jó sör. Rohadt kíváncsi lennék, ha nem lenne benne kukorica és nem lenne teljesen leerjesztve (kicsit malátásabb, cukrosabb lenne), akkor milyen lenne; szerintem tök apa-s lenne :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10848) jookomak válasza looser (#10847) üzenetére


jookomak
őstag

Ugye? Mindene adott a drehernek, hogy jó sört csináljanak (pl. van egy sörgyáruk), deeee mégse.

(#10849) looser válasza jookomak (#10848) üzenetére


looser
addikt

Hát igen. A szívem fájdul meg. A technika és az alapanyag adott. Oké, nylván egy ilyen, napi millió litert forgalmazó cégnek a receptváltás öngyilkosság lenne, de akkor meghagyhatnák és csinálhatnának valami újat. Mint. pld a tavalyi Dreher feszten a speciál félbarna. Szerintem egész jó volt.

Közben eszembe jutott még egy, a Ferdinánd Sedm Kulí, szerintem jó kis sör, az étteremben ez, a világos és a barna van csapon. A mellette lévő hospodát pedig megszűntették, ha jól láttam. Néhány hónapja betértünk enni-inni egy baráttal, akkor láttam. Sajnálom, jó hely volt. De mondjuk háromszáz méterre ott a Hopfanatic :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10850) jookomak


jookomak
őstag

Nézem a képeket a street food show-ról az Andrássyn. 1200 egy flower power, Mannheim ipa. Hu.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.