Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50751) TCr válasza headhunter (#50737) üzenetére


TCr
veterán

A volt 50W805B tévémen - ami egy barátomnál üzemel - kifogástalanul megy a Netflix, szinte azonnal FHD-val indít (Telekom optika).

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50752) merqree válasza gabor9991 (#50740) üzenetére


merqree
őstag

Nem tudtam a TVn az általat linkelt videot megnyitni (még nekem új ez az egész), így a TVn elindítottam a Youtube alkalmazást, és rákerestem a "4k HDR air" kifejezésre, és ezt a videót LANon keresztül (sz)akadás mentesen néztem végig.
Azt ne figyeltem meg, hogy milyen felbontásban játszotta le, ha megmondjátok, hogy azt hol lehet megnézni, akkor arról is referálok.

(#50753) mjani1172 válasza hjtz4t3wrseg (#50749) üzenetére


mjani1172
addikt

Á, dehogy.

(#50754) szaszapi


szaszapi
őstag

XF9005-nél vagy más modellnél tapasztalt valaki olyat, hogy ha bekapcsolod a tévét autómatán bekapcsolja a házimozi erősítőt? Ezt miért csinálja? Nem mindig, de ahogy régen az USB-re dugott világításnál random mintha csekkolna, van hogy hajnalba pár msp-re bekapcsol az erősítő majd kikapcsol...

(#50755) Joshi válasza szaszapi (#50754) üzenetére


Joshi
titán

Kapcsold ki a HDMI CEC funkciót.

(#50756) Buckey válasza szaszapi (#50754) üzenetére


Buckey
senior tag

Vagy kapcsold ki a TV-t! ;)
(Button Mapper)

(#50757) headhunter válasza TCr (#50751) üzenetére


headhunter
addikt

Meg tudod kérdezni, mennyi a max. Mbps/1080p?

pl.: Altered Carbon (Valós Halál) S02E07

(#50758) Celtis válasza szaszapi (#50754) üzenetére


Celtis
veterán

Tapasztalt-e? Csak így használnom. Az egyik legjobb kényelmi szolgáltatás. Nem csak bekapcsol az erősítő, hanem mindig a tv-n kiválasztott bemenet hangja szól és a tv távirányítóval lehet a hangerőt is szabályozni.
Nem vettem észre, hogy bármikor kéretlenül bekapcsolt volna.

Ha neked ez nem kell, akkor a Bravia sync-et kell kikapcsolnod, de az is beállítható, hogy csak az erősítő bekapcsolása legyen tiltva.

(#50759) TCr válasza headhunter (#50757) üzenetére


TCr
veterán

Holnap megyek, megnézem személyesen.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50760) Celtis válasza TCr (#50751) üzenetére


Celtis
veterán

Nálam is jó w829b. Mondjuk ilyen számokat nem néztem, azt sem tudom hol kell, és minek.

(#50761) TCr válasza Celtis (#50760) üzenetére


TCr
veterán

Ha lejátszás közben nyomsz a távirányítón egy info gombot ("i", ha jól tévedek), akkor kiírja a tartalom aktuális felbontását és bitrátáját (net/hálózat sávszél függő).

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50762) hyperspace válasza headhunter (#50757) üzenetére


hyperspace
őstag

Valós halál :U

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#50763) gabor9991 válasza merqree (#50752) üzenetére


gabor9991
őstag

Ez és általában a jó minőségű 4K videók hibamentesen jelennek meg, de van pár tartalom ami eléggé darabos és nem tudok rájönni mi okozza.

(#50764) AL válasza szaszapi (#50754) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Mint előttem is írták a Synsc beállításokat keresd meg az action menünél.
Vagy ki kell kapcsolni, vagy ha van olyan lehetőség, hogy vezérelt ki - bekapcsolás, akkor azt kell kikapcsolni. Ezek a beállítások az erősítőn is megvannak, csak más néven. Nézd meg a használatikban részletesen le van írva, de a súgó menü is segíthet. Üdv.

(#50765) szaszapi


szaszapi
őstag

Ezaz, a sync volt a ludas, bár a legjobb hogy én ezt be sem kapcsoltam, a HDMI-CEC kikapcsolása az erősítőn kilövi az ARC-t tehát az nem jó megoldás!

(#50766) Celtis válasza szaszapi (#50765) üzenetére


Celtis
veterán

Így nem tudod a hangerőt szabályozni. Elég lett volna a bekapcsolást tiltani a tv-n vagy az erősítőn.

(#50767) szaszapi válasza Celtis (#50766) üzenetére


szaszapi
őstag

A tévén nekem még optikával van egy XTZ Tune 4 hangfalpár is! Filmnél lényeg az 5.1, illetve mondom úgy hogy ha valamin "érdemes" hangsáv van, akkor röffentem csak be a házimozi erősítőt!

(#50768) Celtis válasza szaszapi (#50767) üzenetére


Celtis
veterán

Ettől még ugyanúgy érvényes amit írtam.

(#50769) szaszapi válasza Celtis (#50768) üzenetére


szaszapi
őstag

Nem érvényes össze-vissza kezeli, vagyis nem tudja jól lekezelni a váltást. Már kísérleteztem vele. Netflixnél is elállítódik ha beáll 5.1-re és az aktív hangfal megy csak, manuálisan át kell tenni stereóra hogy legyen hang. Van amikor átáll tv hangszóróra a hangbeállítás...

(#50770) Celtis válasza szaszapi (#50769) üzenetére


Celtis
veterán

A hang üzemmód váltásnak semmi köze hozzá. De végülis használd úgy. ahogy neked jó.

(#50771) zsolaboy


zsolaboy
csendes tag

Sziasztok srácok. Erről a típusról mi a véleményetek? Sony Bravia KD-43XG7096 ps4 pro mellé jó választás? Meg úgy általában a Sony tv-k jól muzsikálnak?Led bevilágítás tapasztalható ezeknél?Samsung sajnos e téren nem valami jó. Nagyon zavaró a felhősödés. Ezért szemezgetek a Sony háza táján.

(#50772) szaszapi válasza Celtis (#50770) üzenetére


szaszapi
őstag

Az a baj, itt már annyi befolyásoló tényező van, hogy rohadt nehéz kiszűrni mi miért történik. Nagyon sok múlik egy erősítő típuson is, ez mindig nagy szívás volt. A tv android rendszere sincs a toppon, el lehet lenni vele, de közel sem tökéletes. Nem panaszkodom, mert amire kell megy minden, de médialejátszó is kell hozzá, sokan ugye a tévé rendszerén akarnak futtatni minden ilyen dolgot...

(#50773) semetka


semetka
őstag

Valaki felrakta már a v6.6545 updatet 55xe8505-re? Nekem most jelezte a TV, de a mostani firmware egész jó, nem tudom felrakjam-e

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#50774) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok

KD55XE9305 napokban frissítette magát, azóta a távirányítóval nem tudom bekapcsolni a masinát.(Elemcsere megtörtént) Bármi ötlet, teendő? Kissé tanácstalan vagyok...

(#50775) Celtis válasza onkelz (#50774) üzenetére


Celtis
veterán

Húzd ki a tv-t a konnektorból egy fél percre.

(#50776) onkelz válasza Celtis (#50775) üzenetére


onkelz
aktív tag

Ez is megvolt már, de azért megpróbálom mégegyszer, köszönöm

(#50777) onkelz válasza Celtis (#50775) üzenetére


onkelz
aktív tag

több idő kellett neki, mint ahogy elsőre gondoltam, köszi a tippet, működik :R

(#50778) leslien


leslien
nagyúr

üdv. van frissítés a 55XE8505 -re? :R
most ez van fent: 665451

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#50779) Gombinyó válasza leslien (#50778) üzenetére


Gombinyó
őstag

(#50780) leslien válasza Gombinyó (#50779) üzenetére


leslien
nagyúr

meddig vártál h végre ezt bedobd ...?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#50781) Gombinyó válasza leslien (#50780) üzenetére


Gombinyó
őstag

Egész életemben erre készültem :(
Egyébként szívesen!

(#50782) rinpocse


rinpocse
tag

Sziasztok!
Elsősorban Sony 2020-as kínálatából szeretnék majd egy 65”-os TV-t vásárolni. Nem szeretnék viszont az Xf9005 képminősége alá menni.
Nyilvánvaló, hogy az XH95/XH90 megfelel a fenti ismérveknek. DE vajon, mi a helyzet azXH81/X80 sorozattal? Elsősorban film- és sportközvetítések nézésére használnánk. TV hang üzemmód nem számít, mert egy HT-ZF9 & SA-ZF9 rendszerre kötöm. Mekkora hátrány, hogy ezekben csak HDMI ARC, a többiben HDMI EARC van? :N

(#50783) sting2 válasza rinpocse (#50782) üzenetére


sting2
addikt

5,6 éves TVt szoktunk cserélni nem 2,3 évest...
Hova ez a nagy sietség?..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#50784) Magnat


Magnat
veterán

Helló,

nem tudom, volt-e már szó róla, tegnap felkerült egy frissítés a KD-65XF8596-re, azóta az EPG-ben minden csatorna 2 soron szerepel, amiből az egyik üres, csak a sor elején van ott a csatorna neve, de ami még nagyobb gond, h lefelé csupán egy csatornányit enged lépegetni (felfelé ok).
Találkozott esetleg ezzel más is, illetve van bármi módszer ami megoldja (android reboot megvolt)? Ha nem segít, nem csinálnék factory resetet ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#50785) rinpocse válasza sting2 (#50783) üzenetére


rinpocse
tag

Nem csere lesz! :)

(#50786) szabi__memo válasza sting2 (#50783) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Van aki évente cserél

(#50787) #95456768


#95456768
törölt tag

Sziasztok!

Használ valaki VLC-t a tv-n filmnézésre közületek?
Számomra valahogy most szimpatikusabb lett a gyári videó lejátszónal (xf9005), frissítés után az nagyon lassú lett a hálozati lejtszáskor...
Nézegettem a speciális beállításokat a VLC-ben és találtam beállítást a színekre. (rgb 16 bit vs rgb 32 bit vs yuv) Itt melyiket ajánlott használni szerintetek?
Alapból a 16biten van, nyílván a 32biten "több a szín" gondolom, de a YUV jobb ezeknél?
Próbálgatom, mintha az szebb lenne nekem....

(#50788) hjtz4t3wrseg válasza leslien (#50780) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Igaza van Gombinyó -nak !
És egyébként nem jópofizni kellene,hanem legalább megköszönni ( ez :R a jele )ha már ennyire nehéz ez a történet neked./ a tájékozódás/
Remélem nem bántottalak meg. ;]

Ajánlom részedre eme oldal áttanulmányozását !
[link] :Y

[ Szerkesztve ]

(#50789) hjtz4t3wrseg válasza Magnat (#50784) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Nálam az új frissítés óta (Android™ 9 Pie ) van ugyan ez a ZF9-esen.
Hívtam a csapatot azt mondta a "szagértő",csináljak egy gyári visszaállítást, ha nem segít fényképezzem le és küldjem el nekik,majd jól "megszagértik" !
Mondanom sem kell a visszaállítás után sem változott semmi ,hacsak az nem ,hogy állíthattam be mindent az elejétől :W

Fényképet meg csináljon a f@szom :((( :(((

(#50790) Magnat válasza hjtz4t3wrseg (#50789) üzenetére


Magnat
veterán

Akkor a fr-en kívül nem léptél még semmit?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#50791) Celtis válasza Magnat (#50784) üzenetére


Celtis
veterán

Szerintem volt. Csatorna törlés és újrakeresés.

(#50792) hjtz4t3wrseg válasza Magnat (#50790) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Mire gondolsz pontosan ?

(#50793) Magnat válasza hjtz4t3wrseg (#50792) üzenetére


Magnat
veterán

Hívtad megint a szervizt v azóta úgy van?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#50794) Magnat válasza Celtis (#50791) üzenetére


Magnat
veterán

Rápróbálok, köszi.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#50795) Magnat válasza Celtis (#50791) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, jó is lett.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#50796) hjtz4t3wrseg válasza Magnat (#50793) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Azóta úgy van !

(#50797) PrinceHerceg válasza hjtz4t3wrseg (#50789) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Értem a kiakadásodat, de ha kérhetem ne csökkentsd a színvonalat opszcén megnyilvánulásokkal! ;)

(#50798) hjtz4t3wrseg válasza PrinceHerceg (#50797) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

mire gondolsz ? :F

(#50799) PrinceHerceg válasza hjtz4t3wrseg (#50798) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:((( :(((

(#50800) hjtz4t3wrseg válasza PrinceHerceg (#50799) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

oké !
nyugalom. ;]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.