Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50301) TCr válasza SSJmeszes (#50300) üzenetére


TCr
veterán

Archos Playert próbáltad már?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50302) BornToBePuli válasza pinnacle (#50297) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Értem és akkor működik is?

Ha vannak ilyen matricák rajta, akkor a fal felé néz a "márka felirat" a TV felé/nézők felé pedig a gyári számos matrica.

Én ezt mondanám.

Read only felhasználó

(#50303) SSJmeszes válasza TCr (#50301) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Eddig nem, de most megnéztem. Annál is ugyan ez van.
Kíváncsiságból a külső vinyót rádugtam laptopra és ott jó, az előző tévémen ami egy 3-4 éves LG tv, ott is megnéztem most, és ott is teljesen jó, és hibátlan. Na ilyenkor mi van?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#50304) vlevi válasza SSJmeszes (#50300) üzenetére


vlevi
nagyúr

Indítsd újra a tv-t. Power gomb hosszú nyomásával.

(#50305) a2d2 válasza SSJmeszes (#50298) üzenetére


a2d2
addikt

Én Kodit használok mindenre, szépen visz mindent.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#50306) SSJmeszes válasza vlevi (#50304) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Sajnos ez sem nyert! :-((

a2d2: Akkor csak a tv vel van valami..
Ha semmi extra dolgot nem kell beállítani sehol a tévén, hogy gond nélkül vigyen mindent!

Olyan a film, mintha belassulna.. Ha van rá igény csinálhatok yt re egy rövid videót, hogy, hogy is néz ki.

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#50307) Celtis válasza SSJmeszes (#50306) üzenetére


Celtis
veterán

A hdd akad, nem a lejátszó. Nem úgy értem, hogy a hdd lenne a hibás.

(#50308) pinnacle válasza BornToBePuli (#50302) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen működik. Diginél azt mondták, hogy a Digis matrica nézzen a TV felé, illetve ez TV függő. Nekem a fel felé néz a Digis matrica, alatta nincs felirat, itt pedig van. Tehát szerintem az a pontosabb, ha az alsó feliratos rész néz a TV felé. Ha valakinek van ilyen Digis kártyája nézze meg, hogy neki is az üres rész néz a fal felé. Fura, hogy nincsen rajta semmi irány jelzés. Simán bele lehet erőltetni rossz irányból is és a jó irányból sem könnyen megy bele.

(#50309) SSJmeszes válasza Celtis (#50307) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Akkor mit tudok tenni ez ellen ??
Mi a javaslat?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#50310) icemad válasza SSJmeszes (#50309) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Külső tápos hdd vagy csak egy USB kábeles?
Mert, ha csak sima USB 3 kábellel van rákötve a tévére,akkor lehet kevés neki az, amit a tévétől kap. Esetleg másik USB port.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#50311) SSJmeszes válasza icemad (#50310) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Csak usb kábeles.
De, ha ilyen baj van amit te is írsz, akkor minden akadna, nem csak bizonyos tartalmak, vagy nem? Minden esetre majd megnézem amit írsz!

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#50312) icemad válasza SSJmeszes (#50311) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Fogalmam sincs, nekem külső tápos hdd van, de nekem nem akad semmi. Esetleg PC-n ellenőrizd Hdd Sentinel programmal. Hibás szektorok is okozhatnak ilyesmit, csak akkor meg a másik tévén is akadna. Ez így nehéz ügy. Esetleg Sony supportot keresd fel, hátha ők többet tudnak.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#50313) vlevi válasza SSJmeszes (#50311) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem sem a 2.5"-es HDD a szűk keresztmetszet. Nekem is az van rádugva, egy 500gigás, és gond nélkül nézek róla akár UHD filmet is.
Felvétel közben azthiszem UHD-t nézni még nem próbáltam, de FullHD-s filmet bármelyiket lejátssza, akár akkor is, miközben vesz fel valamilyen HD csatornáról.
Ahogy te is sejted, ott valami kodek probléma lesz a háttérben, és, ilyenkor, amikor a hw dekóder nem tudja kezelni a kodeket, akkor szaggat, meghal, mert a szoftveres dekódoláshoz túlságosan gyenge a benne lévő Mediatek processzor. Ezért, ha ez a helyzet, bármelyik lejátszóval nézed, ugyanez lesz a helyzet. Ezért is próbáltam javasolni az újraindítást, mert nekem már volt olyan, hogy a szaggatva lejátszás után újraindítva a TV-t, megjavult.
De pl. valamelyik nap én is belefutottam réges régi xVid videóba, képtelen volt rendesen lejátszani, pedig 2-3 perces, nagyon alacsony felbontású videók voltak.

(#50314) Celtis válasza SSJmeszes (#50311) üzenetére


Celtis
veterán

Milyen videó ez? Tudsz megosztani mintát, ami akad? Kipróbálnám a saját TV-men is.
Virágboltból van? Akkor a neve is jó.

(#50315) taki01


taki01
őstag

Sziasztok!
Szereztem olyan kábelt amin elvileg az rca bemente van. Rádugtam a ps2-m a xf9005-s tvre, de se kép se hang.

(#50316) SSJmeszes válasza Celtis (#50314) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Video ( googledrive)
Ez csak az egyik az egyre több közül..

@icemad: Megnéztem hálózatos külsőről is, ugyan ilyen, mint a sima usb verzió.

#50313) vlevi: Szinte teljesen mindegy.. vannak bizonyos anyagok, amik esetleg egyikkel jobban futnak mint a másikkal, de ki fog így szórakozni ezzel? Elmegy a kedvem még a tévé bekapcsolásától is..

Azért köszönöm mindekinek, hogy próbál segíteni! :R
Csak akkor mostmár lassan kifogyunk minden ötletből, hogy végül is mit lehet neki ártani, hogy esetleg használható is legyen amire kell is. :-/ A nyakamat rá, hogy az euronicsba is ezért vitték vissza.. Mint írtam az előzményekben, nekem ezt bontatlan jelzővel adták el, csak mikor kibontottam, nagyon nem volt az mint kiderült.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#50317) Celtis válasza SSJmeszes (#50316) üzenetére


Celtis
veterán

Ez a kis minta videó is akad a TV-den?

(#50318) SSJmeszes válasza Celtis (#50317) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Igen ez is akad a tv n. Ezek szerint nálad nem?! Bár azon nem lepődök meg, hogy nálad sem, meg senkinél. Nálam lehet valami baj.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#50319) icemad válasza SSJmeszes (#50316) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos úgy néz ki, hogy kifogtál egy hibás darabot. Ha van rá lehetőséged, akkor küldd/vidd vissza. Ez bárkivel előfordulhat.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#50320) miller79 válasza Celtis (#50317) üzenetére


miller79
tag

Szerintem csinálj egy teljes gyári visszaállítást a tvn és a vinyót is formázd... Nem hiszem, hogy ilyen gond előfordulhat szoftveresen. :N

(#50321) vlevi válasza SSJmeszes (#50318) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem tudom, megnyutat-e, de ez nálam is szaggat, mint állat.
Xe8505, android8.

(#50322) okoska74 válasza SSJmeszes (#50318) üzenetére


okoska74
senior tag

Ez a film részlet nálam is akad. Kipróbáltam több lejátszóval is. A Sony sajátja volt a legjobb de az is akadozva játszotta le. :(
Xf8505, android 8

[ Szerkesztve ]

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#50323) Joshi válasza SSJmeszes (#50316) üzenetére


Joshi
titán

Ez a video nálam a 43xf8505 saját lejátszójával is darabos, de azért, mert ez egy VC-1 codekes film. Gondolom a Mediatek socnak nincs hozzá hardveres gyorsítása. Az AVC és HEVC codekekkel nincs gond, inkább olyan filmeket tölts le.

[ Szerkesztve ]

(#50324) tabletta válasza SSJmeszes (#50318) üzenetére


tabletta
tag

Most baszkurálom a három napos 55xf9005-öt. Kíváncsiságból kipróbáltam egy pendrájvról, de itt sem akad.
Manuálisan kellett fw-t frissíteni, ha nem a legújabb van, esetleg érdemes azt is megpróbálni.

(#50325) Celtis válasza SSJmeszes (#50318) üzenetére


Celtis
veterán

Elsőre darabos nálam is. Kodival nagyon, gyári lejátszóval kevésbé.
De ez nem akadozás, nem hdd gond.

(#50326) mexel


mexel
veterán

Sikerült már valakinek írási jogot adni 8-as android alatt a tv-n külső ssd-re hdd-re? Vagy lehetetlen vállalkozás? Alapból tiltja a tv, csak az alkalmazások saját mappája kaphat jogot jó esetben elvileg.

(#50327) Joshi válasza mexel (#50326) üzenetére


Joshi
titán

Erre gondolsz? :U

(#50328) mexel válasza Joshi (#50327) üzenetére


mexel
veterán

Nem. Arra hogy tudjak másolni ( írni) a rá csatlakoztatott eszközre. ( permission denied)
Nincs írási jog a külső rácsatlakoztatott szközre. ( természetessen a tv tud felvenni rá de kb annyi)

(#50329) kezo0 válasza mexel (#50328) üzenetére


kezo0
addikt

Ha regisztrálod, hogy a tévé műsort rögzíthessen rá, akkor azt nem lehet másra használni, a tévé "kisajátítja" magának erre a célra. Ez nem Android sajátosság, ez más gyártók más rendszerű tévéinél is így van, jogi okokból.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50330) mexel válasza kezo0 (#50329) üzenetére


mexel
veterán

Csak az a fura ha egy pendrive-al csinálom ezt azzal nem teszi és droid 7 alatt sem tette. Eddig működött pl a torrent a saját mappájába, most nem. A pendrive-ot viszont engedi írni pedig az is regisztrálva van felvételhez.
De tudom hogy alapból nem engedi, azért is kérdezem hogy tud-e valaki megoldást? ( root nélkül)

(#50331) speter33


speter33
aktív tag

Sziasztok tvguruk!
Több mint fél éves Telekomos Sony KD-65XF7596-os készülékem gyári youtube alkalmazása eddig hiba nélkül vitte a 4K60fps videókat.
A gigás digi nethez wifivel kapcsolódik.
Most viszont 4K60 alatt elkezdett a kép szaggatni.
1440p60-ra állítva jó minden.
Az ábra szerint a hálózati sebességem sajnos nagyon lecsökkent, az eddigi 80000-90000 Kbps már a múlté. Jobb esetben felmegy max 30-ra.

Wifi hibát kilehet zárni, mert lankábellel is próbáltam, ugyanez a hibajelenség.
A lankábelt visszatéve a pc-be a gigás sebességem megvan.

A tévét már reseteltem, az új beállítás sem segített.
Találkozott valaki már ilyesmivel?
Előre is köszönöm szépen a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#50332) icemad válasza speter33 (#50331) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Na a Lan kábelt felejtsd el, mert ritka ótvar hálókártyája van a tévéknek. WiFi sokkal jobb. De ott is van olyan youtube videó ami akad. Ennyit bír a tv.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#50333) speter33 válasza icemad (#50332) üzenetére


speter33
aktív tag

Oké, eddig is wifiről ment, csak próbaképpen ment bele a kábel.
Itt most az a bajom, hogy fél évig tökéletesen vitte a 4K60-at.
Most ugyanezeket a videókat már szaggatva viszi.
A korábbi hálózati sebességet már nem is éri el a tv, így már érthető az akadás.
Csak az a kérdés, mi történhetett vele.
Gariidőn belül vajon lehet ezekben hálókártyát cserélni, hátha az purcant ki?

(#50334) Joshi válasza mexel (#50328) üzenetére


Joshi
titán

Akkor tisztázzunk néhány dolgot. Én eddig nem vettem észre különbséget pendrive és HDD esetleg SSD között. Ha regisztráltad felvételre vagy akármire, akkor az onnantól kezdve kuka másra. Persze az adathordozót látja egy PC, de nem tud vele mit kezdeni. Ha konkrétan arra gondolsz, hogy egy felvételre formázott adathordozót, ha átrakok egy PC-be és mondjuk arra másolnál egy filmet és azt a tévén le szeretnéd játszani, az már úgy érthető lenne. De ki az az elvetemült aki adathordozókkal bohóckodik ahelyett, hogy kihasználná a hálózatos képességeket? Egyszerűen nem értem mit akarsz? :F

[ Szerkesztve ]

(#50335) mexel válasza Joshi (#50334) üzenetére


mexel
veterán

Érdekes hogy mindig meg kell magyarázni mit akarok, de nem azért jöttem hogy magyarázzak felhasználói szokásokat.
Írtam egy kérdést, arra szeretnék választ, ha van.
A kérdés egyértelmű volt: tud valaki megoldást arra hogy a tv-re csatlakoztatott külső ssd-t írhatóvá tegyem? Kipróbáltam, akkor sem ír rá a tv ha nincs regisztrálva felvételhez. ( android 7 alatt működött a dolog, android 8 alatt még a transmission sem tud írni rá a saját mappájába sem.)
Aki nem tud választ tovább lép, aki tud az remélem segít, előre is köszönöm.

Egyébként át lehet verni valamennyire a tv-t: a regisztrált ssd és pen is használható pc-n is simán kis ügyességgel és megmarad a betűjel is.

[ Szerkesztve ]

(#50336) Joshi válasza mexel (#50335) üzenetére


Joshi
titán

Bocs ha értetlenkedek ilyen felhasználási szokások hallatán. Szerintem tök felesleges ficsör. Az meg végképp hogy egy tévét használunk NAS-ként. Na mind1.

Ha esetleg nem tudtad volna, akkor létezik Sony Support, ráadásul magyar nyelven is. Nyugodtan kérdezd meg hogy hogy is van ez, nagyon készségesen válaszolnak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#50337) icemad válasza mexel (#50335) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam minden gond nélkül megy a pendrive, ssd, hdd. Írást úgy teszteltem, hogy a tévén egyik mappából egy másikba másoltam. Működött.
Viszont én nem állítottam be felvételre a külső eszközt, mert nekem az felesleges.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#50338) mexel válasza Joshi (#50336) üzenetére


mexel
veterán

Miért értetlenkedsz? Szerinted mindenkinek ugyanúgy kell használni valamit mint ahogy te teszed? Ha nem írható az ssd- akkor hogyan használnád? Hogyan akarsz rá pl hálózaton másolni ha nem írható?
Mi van ha olyan tartalmat akarunk másolni az ssd-re ami nem elérhető csak úgy ha felmásoljuk?
Másrészt ki mondta hogy NAS-ként lenne használva? Hol olvastál ilyet, ne sarkíts.
Tudsz választ a kérdésemre? Ha igen akkor megköszönöm. Ha nem akkor szerintem ne azt firtassuk kinek milyenek a tv-zési és egyéb szokásai, az nem ennek a topiknak a témája.
Másrészt szerinted a Sony support erre mit mondana? Ha olyan készségesek minek ez a topik? Minden kérdést nekik kellene feltenni, nem ide beírni szerintem.
Egyszerűen nem értem hogy mostanában bármilyen kérdést feltesz az ember és ha nincs válasz mindig jön valaki aki megpróbál valami mást javasolni, rákérdezni miért nem mást csinál az ember, vagy ki akar oktatni ahelyett hogy továbblépne ha nem tud segíteni. :(

icemad: mivel másoltál és milyen mappában? Ja és milyen rendszer van a tv-n? Android 7 alatt ez is működött, a 8-as óta szívok az ssd-vel. Már eltávolítottam a felvétel beállítást, és ígysem működik.

(#50339) Joshi válasza mexel (#50338) üzenetére


Joshi
titán

Te most hülyéskedsz vagy mi? :F A tévé mióta számítógép? Hol olvastál te olyat hogy egy adathordozó csatlakoztatásával írni is tudod azt? Soha nem volt ez feltétel sőt, ne is legyen az. Ha van egy adathordozód és azon vannak média fájlok, akkor azt olvasni kell tudni a tévének. Kb ennyi elvárható, több nem.

Nem akarlak kioktatni, csak olyan dolgokat akarsz ami abszolút nem elvárható egy tévétől. Szerintem te akarsz túl sokat, ahogy azok is akik folyton fikázzák az Android TV-t. Nem is csodálom hogy mindent letiltanak a gyártók, mert sokan nem fogják fel, hogy a tévé nem számítógép. Ezek a SoC-ok nagyon gyengék, képtelenek PC-és felhasználásra. Ezek célhardverek, Kábel TV, AVC, HEVC hardveres gyorsítás stb-re lettek kihegyezve.

(#50340) Quqesz válasza mexel (#50338) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sztem nem lehet és ez még erősebb tendencia lesz, hogy amit felveszel ne kerülhessen ki(pc-re kimásolod és mehet fel a netre gondolok). Én ezzel először a digi beltérijén találkoztam, csakis az tudja lejátszani ott már pendrive esetén is. Tudod szerzői jogok vs torr..t.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#50341) mano42 válasza icemad (#50332) üzenetére


mano42
aktív tag

Ez azért nem pont így van. Wifin 250 megabites sávszélességet is elértem ami fölöslegesen sok. Nasról és akár online (real debrid) szolgáltatásoknál a 40 gigás filmeket símán tekeri, e fölött akadozik, pufferel viszont itt sem vagyok meggyőzödve, hogy nem e a nas illetve az online szerver sebességének a korlátait értem el. 4k-6p-hdr Youtube vagy netflix videók mindegyik instant megy, és majdnem instant a beletekerés is. És mindezekre bőven elég a kábeles 100 megabit is.

(#50342) mano42 válasza mexel (#50338) üzenetére


mano42
aktív tag

Android 8-nál (nem csak android tv-nél, hanem minden androidnál) változtattak az read-write engedélyeken.
1. Megjelent egy új lehetőség, az Adopted storage . Ebben az esetben belsőnek formázza az adat tárolót és egyben látja a belső memóriával. Gyakorlatilag kibővíti a belső memóriát és pont úgy működik mint a belső memória viszont többet más gépről nem tudod elérni a tartalmát.
2. Megmaradt az External storage opció, ebben az esetben nem formázza a tárolót viszont csak read only kivéve az egyes applikációk /android/data/ mappában létrehozott mappáit ahova az appok a saját engedélyezett folderébe írhatnak. Ez egy biztonsági újítás amit már rég ideje volt bevezetni mivel azzal, hogy minden app bárhova írhat-olvashat nem biztonságos. (például az egyik app plain texben ment el egy belépő jelszót, és egy másik app símán hozzáfér). Ez tulajdonképpen amolyan kezdetleges sandboxolás.

Ha megtalálod melyik az a mappa amelyikhez általános írás-olvasás jogot ad a tv az /android/ mappán belül akkor oda akár írni is tudsz.

Továbbá az usb3 portba dugott tárolót ha vételezésre állítasz be akkor másra nem tudod használni, ezzel meg kell tanulni élni, ha neked fontos a vételezés akkor erre külön használsz egy tárolót.

Hiába keseregsz azon, hogy egy régebbi verzióban nem így működött, most másképp működik és kész, el kell fogadni, mivel másképp úgysem lesz.

Én nem látok abban hibát ha valaki alternatív megoldásokat ajánl, a lényeg az, hogy valahogy megoldjad a problémád ha nem is úgy ahogy eddig csináltad. Én helyedben beüzemeltetnék egy nas-t, a leg kényelmesebb erre amit te akarsz, arra másolsz, torrentezel, bármi, a kodi, vlc vagy akár egy komolyabb file manager meg smb-n vagy nfs-en keresztűl símán eléri rw módban. A nagy előnye az, hogy akár az utcárol is elindíthatsz egy torrentet, és amire hazajutsz már leszedte. Egyet kell értsek Josival, te nem megoldást keresel hetek óta, hanem azért keseregsz és háborogsz, hogy valami nem pont úgy megy mint eddig, ahogy megszoktad. Törödj bele, lépj tovább. Kis flexibilitás sosem árt. :)

(#50343) mexel válasza mano42 (#50342) üzenetére


mexel
veterán

Szia! köszönöm hogy írtál. Sajnos valószínűleg te is már csak az utolsó bejegyzésekre reagáltál, és nem az egészet láttad.
Bíztam benne hogy nem kell elmagyaráznom, de a magyar fórumon ( főleg itt a ph-n már úgy tűnik muszáj :) )

1:
Korábban írtam már hogy tudom hogy az alkalmazások csak saját mappájukba írnak ilyen esetben. Ezért is próbálom a transmissiont, mert azzal a legegyértelműbb kipróbálni ( sehol sem írtam hogy NAS-t akarok vagy torrentszervert vagy PC-t a tv-ből, ez már csúsztatás volt és okoskodás. A transmissionnak normál esetben kell írnia a saját mappájába, az android/data/stb/*/*stb/downloads mappába.
A gond hogy a transmission sem tud írni, "permission denied" hibával megáll. És ez nem jó.
Valamiért nem adja meg a jogokat. ha linux-os gépen megnézem az ssd-t akkor látszik hogy a komplett ssd-nek van adva írási jog, sőt a tv droidján is úgy tűnik.

2: Második dolog: azt is írtam hogy újraformáztam az ssd-t és nem regisztráltam felvételhez, úgy is teszteltem: az eredmény ugyanaz: semmi módon nem írja a külső ssd-tegyik usb porton sem. ( itt a felvétel reigsztrációt így kizárhatjuk és az ezzel kapcsolatos aggályokat, igaz ez is kijátszható, lényegtelen hogyan hisz itt ez nem fontos mert senki nem akar írni ssd-re)

3: a kérdésem valóban annyi volt hogy az írási jogra ( annak változtatására van-e valami trükk android tv-n root nélkül - miért ne lehetne, sok minden megoldható droid alatt is - bár root nélkül nem egyszerű főleg a gyári atv-ken)
Amiért érdekel az azért van mert szeretek megoldani problémákat amik érdekelnek és szeretem ha sikerül. Éppen ezért csinálok jelenleg is több féle tv-box hoz androidot, próbálom rendbe rakni, működő AFR-t tenni beléjük, jól működő videólejátszást elérni és sok kis hibát javítani . Akár atv fw-ket is, azokból is van már pár kész, igaz én főleg droid7-esekkel foglalkozom, mert a 8-astól sok változás volt ami bonyolítja a dolgot így mókolás szinten.
Van itt jelenleg is kb 10 különböző tv box amikre készülnek majd még rendszerek hogy dualban működjenek, tehát a tv nem arra kell hogy kiváltson mindent pusztán egy megoldandó feladat, és amiben elakadtam abban próbáltam segítséget kérni. Nem elmagyarázni akartam azt hogy miért, hanem mert ez volt ami engem érdekel. Sok más fórumon felmerül ez a kérdés- a sony-én is és nincs még konkrét megoldás, viszont nem egyformán működnek a tv-k. Van akinek ír az ssd-re van akinek nem. Ezt szeretném kideríteni mikor ír, mikor nem.
Amlogic-os ATV fw-kben simán megoldható az írás, működik gyökérben lévő mappába is.
AzAFR-t is keresgélem MTK-hoz de nem sok sikerrel, itt már fel sem merek ezzel kapcsolatban kérdést tenni.

Sajnos az említett válaszban nem alternatívát kaptam ( hiszen nem azt kerestem) hanem inkább kioktatást vagy lekezelést, mint egy buta user aki nem tudja mire való egy tv. Nem a droidot szidom mert azokat csinálgatom, csak egy-két megoldással nem vagyok kibékülve.
De békén hagyom ezt a fórumot az ilyesmivel, neked köszönöm a segítő szándékot, ez valóban az volt.

Ez a tv amin itt próbálkozom nem az enyém, ide nem akarok mellé boxot tenni, csak segíteni akarok a használójának (aki 80 éves) az egyszerűbb használhatósággal. Ehhez kellene most az írási jog, mondjuk lehet hogy valami box lesz a vége ha szeretném itt is használni az rclone-t, droidon sajnos az nehezen kivitelezhető és a droidos tv-ken nem is megoldható a mountolás egyszerűen a fejlesztők szerint. Akkor muszáj lesz külső egységet használni, de ez még később lesz.

Bocs ha hosszú volt.

[ Szerkesztve ]

(#50344) tuctuc


tuctuc
aktív tag

Sziasztok!
Egy dobozos, hibatlan, dupla tavos 50W705B-nek mi lehet most kb a realis eladasi ara?
Üdv: tuctuc

20 éve a PH-n

(#50345) mano42 válasza mexel (#50343) üzenetére


mano42
aktív tag

Így már teljesebb a kép, ha ezzel kezdted volna akkor én sem próbáltam volna alap működési sajátosságokat leirni hisz ezekkel már tisztában vagy, sőt jobban mint én. Tényleg furcsa, hogy az Android alkappákba sem enged írni, viszont ebben nincs tapasztalatom mivel én nas-t használok a fentiek alapján. Reddites csoportokban szét néztél?

(#50346) salapp válasza tuctuc (#50344) üzenetére


salapp
addikt

Szia, van külön beárazós topik, de tekintettel arra, hogy 50W8XXB megy 90 irányáron, 50W8XXC meg 100-120 körül, szerintem 80 felett nem érdemes hirdetgetni.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#50347) mexel válasza mano42 (#50345) üzenetére


mexel
veterán

Én köszönöm mégegyszer a segíteni akarást, nagyra értékelem a szándékot :R
Most újraformázom az ssd-t amíg még a tartalma fent van a 2tb-os vinyón, így könnyű lesz visszamásolni a tartalmát. Kap egy exFAt-ot, azt hiszem az rclone miatt úgy is muszáj lesz valahogy egy boxot beüzemelnem és később az jó lesz torrentre is, végül is most próbáltam hogy a sony CEC jól működik a tv box-al, így egy távirányítóval lehet használni, nem kell külön tanítani a dolgot a használójának. A box legalább torrentezni is tud ha kell, plusz távolról tudom adni a tartalmakat is amennyiben szükséges. ( mondjuk anno éppen azért ajánlottam neki a droidos tv-t hogy ne kelljen másik egység)
Ettől függetlenül szeretném megoldani ezt az írási problémát, talán másnak is segítség lehet.
( ha valakit érdekel hogy a felvételhez regisztrált hdd-t hogyan lehet használni másra is, azaz PC-n legyen betűjele és lehessen pc-n másolni rá az írjon privit és elmondom, teljesen alap dolog)

(#50348) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Kollégámnak van egy Sony Bravia KD L-32W600A tévéje és szeretne rajta bluetoth-os fülest használni és az volna a kérdésem, hogy lehet venni hozzá bluetoth-os adaptert amivel ez megoldható? A választ előre is köszönöm.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#50349) g_g_g válasza cyber86 (#50348) üzenetére


g_g_g
őstag

Ha jól látom van optikai hangkimenet ezen a tévén.
Én ugyanilyen okból ilyen adaptert vettem.
Ugreen Bluetooth 5.0 Transmitter
Nálam már néhány hónapja tökéletesen működik.

Persze csak ha a külföldi rendelés nincs kizárva.

(#50350) atees


atees
őstag

Sziasztok! 9005-ös tv, legfrissebb droidnál van olyan opció hogy bezárjam a futó alkalmazásokat? Vagy a tvs droid zárja magának?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.