Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50401) TCr válasza Brandynew (#50399) üzenetére


TCr
veterán

Nincs mit.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50402) Celtis válasza Brandynew (#50398) üzenetére


Celtis
veterán

VESA 300x200-as a TV-d.

[ Szerkesztve ]

(#50403) merqree válasza Brandynew (#50398) üzenetére


merqree
őstag

A 60/20 inkább cm, mint mm.

(#50404) Brandynew válasza Celtis (#50402) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszi!

(#50405) Snoop27 válasza Brandynew (#50394) üzenetére


Snoop27
őstag

Nekem ilyen volt az előző tv-mnek s nagyon megfelelt. Nincs sok állítási lehetősége, viszont stabilan tartja.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#50406) Joshi


Joshi
titán

Most megint megy a 4kmedia.org oldal, szóval lehet szedni a demókat.

Lenne egy kérésem az XG szériás tulajoktól. Légyszi próbálja ki valaki egy olyan modellel ezeket a demókat, akiknek támogatja a tévéje a Dolby Visiont. A lényeg hogy ezeknél a demóknál átvált Dolby Visionbe a tévé vagy nem?

Link 1
Link 2

(#50407) Márky válasza Joshi (#50406) üzenetére


Márky
tag

55XG9505-el lejátszottam, VLC és a gyári médialejátszója is lejátszotta, de nem váltott át Dolby Vision-re és a képi beállításoknál sem jelent meg az opció.

Ellenben, ha Netflixen nézek egy DV-s filmet, akkor ott átvált automatikusan és ki tudom választani, hogy DV világos vagy DV sötét módban játsza a filmet.

[ Szerkesztve ]

(#50408) Joshi válasza Márky (#50407) üzenetére


Joshi
titán

Igazság szerint arra voltam kíváncsi, hogy az évek során változott-e a helyzet ezen a téren, de ezek szerint nem. Ezek szerint a Sony továbbra sem ad teljes Dolby Vision támogatást.
Egyébként ezeket a demókat egy Oppo 203-ról HDMI-n a Sony A1-el átvált Dolby Visionba. Köszi hogy kipróbáltad. :R

Netflix olyan formában adja az anyagot, amit Sony is kezel. Van még számtalan Dolby Visionos demóm, de azoknál átvált a Sony tévé saját lejátszója is.

[ Szerkesztve ]

(#50409) mexel


mexel
veterán

Droid 9 fog vajon jönni még 3-4 éves tv-kre amik a 8-at megkapták? Vagy ez már csak az új tv-k kiváltsága lesz?

(#50410) opti06


opti06
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy 43xe7077 es tv, pc-re van kötve 4k 60hz 4:4:4-en nincs semmi probléma azon kívül, hogy időnként (ez van, hogy 5perc, van hogy percenként 2x is) kiírja felbontást meg csatlakozó nevét felül info sávban random mód, játék alatt nincs ilyen csak windowsban állva, böngészés közben, kép nem akad, nem ugrik, csak írja infót.. ezt ki lehet kapcsolni valahol, eléggé idegesítő, más kábellel más csatin is ugyan ez.

(#50411) Joshi válasza opti06 (#50410) üzenetére


Joshi
titán

Igen ki lehet kapcsolni. Nézelődj a beállítás menüben. ;)

(#50412) opti06 válasza Joshi (#50411) üzenetére


opti06
aktív tag

merre található? túrtam menüt, kerestem googleba, channel settingsnél írják infobar off-de nincs is ilyen menüm csak hangolás /channel setup/

(#50413) mexel válasza opti06 (#50412) üzenetére


mexel
veterán

Androidos tv-ben ki lehet, a simában sajnos nem. ( nem értem miért :( )

(#50414) opti06 válasza mexel (#50413) üzenetére


opti06
aktív tag

szerviz menü? valahol csak kilehet, most hang beállításoknál túrok registryben egy angol fórumon van valami, de nem tudom egyelőre megoldás-e :D

[ Szerkesztve ]

(#50415) Márky válasza mexel (#50409) üzenetére


Márky
tag

Nem fog jönni, mert amit beleraktak ótvar procit, az már nem bírja el a 9-es androidot. (Sony kommunikáció szerint)

Az XG széria (2019es TV-k) megakpják a Pie-t. Nekem ilyen van, felraktam, de van egy eARC issue-m, ami eléggé zavaró, mégpedig, hogy a Netflix hangja random elmegy, és ilyenkor a tv hangszórón sincs hangja. Ahogy olvastam külföldi fórumokon, másnál is fennáll a probléma... #kösziSony

(#50416) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Megcsináltam az adb-s módszert, és tényleg egyszerű volt, vérszemet is kaptam (x-plore nagyon bevált, többek között ezzel néztem meg az alkalmazások neveit.

Kéne másodvélemény, mennyire para eltávolítani ezeket:

google címtár szinkr com.google.android.syncadapters.contacts
google naptár szinkr com.google.android.syncadapters.calendar
games shop com.gameloft.android.HEPHD.GloftRC35x0
google szövegfelolvaso com.google.android.tts
névjegytár com.android.providers.contacts
talkback com.google.android.marvin.talkback
YouView com.sony.dtv.youview
YVservicehost com.youview.tv.servicehost
account manager com.sony.snei.np.android.account
naptár tárolása com.android.providers.calendar
opera tv store com.opera.sdk.example.tvstore
playstation now com.gaikai.client

Érdekes, hogy pl az account manager, ami sony-s app nem látszik a gyári alkalmazás kezelőben.
A youview meg nem tudom micsoda, de úgy érzem nem kell. A naptár/névjegy/szövegfelolvasó/talkback/accout manager-nél érzem, hogy lehet kicsit erős lenne eltávolítani.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#50417) szaszapi válasza Márky (#50407) üzenetére


szaszapi
őstag

Én már hetekkel ezelőtt végignéztem az összes DV LG demó anyagot. 1 váltott át összesen ahol a színek is rendben voltak a belső médialejátszóval. A neten fellelhető anyagok viszont hiába SL DV Profil 5 mint a Netflix, átvált de vagy full piros a kép vagy pedig zöldes...

XF9005

(#50418) Isti0221


Isti0221
tag

Sajnos elkezdett rosszalkodni Tv-m. Wifi-vel van gond, nem csatlakozik, nem lehet bekapcsolni, hiába kapcsolom be a wifi-t nem lát hálózatot, egyszerű beállításnál el se indul a keresés, hibakeresésnél azt írja kapcsoljam be a wifi-t, de hiába kapcsolom be akkor is ugyanazt írja.
Egyszer már kiírta, hogy forduljak a Sony Márkához.

Eddig kétszer romlott el, tápkábel ki-be után megjavult, de gondolom ebből szerviz lesz? Van egyéb javaslat? Más is találkozott már ilyen hibákkal? sony 75xg8096 tv.

Emagon a termék visszaküldés (Dante a szerviz) mennyi idő és milyen tapasztalat van velük kapcsolatban? köszi!

(#50419) szaszapi válasza szaszapi (#50417) üzenetére


szaszapi
őstag

Érdekes, most újra feltettem mind a 4 LG DV anyagot egy pendrive-ra. 2 indul el DV-ben, de eddig az egyiket nekem el sem akarta indítani.....

LG Amaze Dolby Vision UHD 4K Demo
LG Earth Dolby Vision UHD 4K Demo (Ez korábban csak fekete képet adott)

A másik kettő is lemegy szépen DV logó nélkül.

(#50420) Celtis válasza Isti0221 (#50418) üzenetére


Celtis
veterán

Bics, de szerintem az emaggal jól megszívtad. Neked most olyan szerviz kéne amelyik kijön és a helyszínen győződik meg a probléma meglétéről.
Az emagnál be kell csomagolni a tv-t és futárral elviszik Romániába. Azok ki fogják próbálni és jó lesz.... Pár hét után visszakapod. Ha szerencséd van ugyanolyan állapotban.
De ne legyen igazam.

(#50421) mexel válasza Márky (#50415) üzenetére


mexel
veterán

Ez érdekes hozzáállás tőlük mert éppen a 9-esnek van olyan verziója ami gyengébb hw-ken jobban muzsikál ( főleg a 8-asnál) A 8-as droidot semmin nem szeretem, egy át,meneti félkész rendszernek tűnik pár dologban. A legnagyobb hiba volt frissíteni rá, a tv nem kezeli normálisan az exFAT ssd-t, a kodi nem jegyzi meg mit néztem mit nem, és még sok apró hiba ami nem jellemző egyébként a rendszerre.
A 9-es jobb lehetne. Kár hogy nem készül rá valami alternatív fw, ezzel nem nagyon akar kísérletezni senki . Pedig nem ártana :)

(#50422) Celtis válasza Celtis (#50420) üzenetére


Celtis
veterán

Erre gondoltam.

(#50423) mano42 válasza Márky (#50415) üzenetére


mano42
aktív tag

Nem az a gond, hogy a proci nem bírja a 9-es androidot, hanem, hogy a 9-es android előfeltétele a 4.xx kernel és az MTK meg szarik rá, hogy új kernelt fejlesszen ki ehhez a procihoz. Már a 8-as sem jelenhetett volna meg rá, de valahogy a Sony átvitte az engedélyeztetést a googlenál. Feltételezem, hogy itt nem a Sony a ludas hisz az ő keze meg van kötve ameddig az mtk nem lép.

(#50424) Celtis válasza mano42 (#50423) üzenetére


Celtis
veterán

Nem kellene kernelt fejleszteni, csak portolni.

(#50425) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Azért írjak már, és ne csak eltűnjek.. Végülis kitesztelgettem, és nézegettem mi milyen kódolású. És úgy néz ki, hogy a VC1 et nem eszi meg a tévé. Ami azért fura, mert volt egy vagy kettő fórumtárs akinek ugyan ez a tévéje megette, de a többiek tévéje sem ette meg.. :-/ Érdekes. De leginkább azon vagyok még most is meglepődve, hogy a 3-4 éve (s) Lg tévét amit 200 ért vettem, azon meg tök mindegy mit indítok, megy nagyon szépen. Én azért ettől a tévétől is elvártam volna, hogy ne kelljen a kódolások közt bogarászni, hogy eszi a tévé vagy sem.
De, ettől eltekintve jó kis tévé ez.
Ezúton is köszönöm mindenkinek a sok segítséget/tippet/megoldást. Ritka, hogy ennyire segítőkészek az emberek bizonyos témákban. Köszönöm! :R

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#50426) Joshi válasza SSJmeszes (#50425) üzenetére


Joshi
titán

Nincs már VC1 codec, az már a múlté. Nem is csoda ha nincs támogatva, ne is legyen hiszen egy elavult codec.

Manapság a legfejlettebb codec a HEVC (h265), de az AVC (h264) is teljesen jó. Gondolom észrevetted, hogy manapság már Divx (ingyenes Xvid) sincs már. Nem véletlen.

[ Szerkesztve ]

(#50427) mano42 válasza Joshi (#50426) üzenetére


mano42
aktív tag

Pontosan. Pl. a régi raspberryk támogatták a VC1-t de a licencet külön kellett megvásárolni hozzá, viszon a legújabb Raspberry 4 már nem támogatja hardweresen.

(#50428) junior19 válasza Joshi (#50426) üzenetére


junior19
senior tag

Hogyne lenne VC1 codec. Az másik kérdés, hogy ma már sajnos nem használják. De azért egy ma használatos lejátszónak is kellene ismernie, mert sok régebbi filmet még ebben adtak ki.
S ami különösen érdekes, hogy van olyan oldal, ahol a nagyon sok filmet, amit képileg referencia minőségnek tartanak, VC1 kódolással készítették.
Másik oldalon volt téma egy időben, hogy egyre rosszabbak a Bd kiadványok képei, mintha szándékosan rontanák az elterjedése után. Most amikor nézegettem azt az oldalt, tűnt fel nekem is, hogy sok referencia képű BD anyaga VC1-es, s később mikor kezdték használni az AVC-t, akkor kezdtek el panaszkodni a kép minőségre az emberek. Ez lehet véletlen, vagy jobban odafigyeltek az elején a VC1 használatakor. De a lényeg az, hogyha valaki régebbi filmet a legjobb minőségben szeretné nézni, az VC1-es kódolású lesz, s azért illene egy ilyet is támogatni a mai lejátszóknak.
A Divx elhagyásával egyetértek, biztos meg lehet azt az anyagot szerezni jobb minőségben is, illetve biztosan kevesebb azok anyagok száma, amik csak Divx-ben beszerezhetőek, mint a VC1-ké. Ezekből azért nagyon sok létezik.

codec project

(#50429) Joshi válasza junior19 (#50428) üzenetére


Joshi
titán

Biztosan meg van az oka amiért nem terjedt el a VC1, az biztos hogy a HEVC gazdaságosabb codec minden szempontból. Szerintem a képminőséggel nincs gond, elég megnézni az UHD Planet Earth vagy Blue Planet filmeket. A jó minőséghez nem kell HEVC, csak akkor a méret drasztikusan nagyobb lesz. Elég csak megnézni a WAV és FLAC formátumokat, utóbbi fele akkora méretet eredményez veszteségmentesen.

(#50430) moka1977


moka1977
csendes tag

Ha sony tvről felveszek egy műsort akkor azt számítógépen le tudom játszani vagy van valami kódolás rajta? Esetleg ha van rajta kódolás azt le lehet szedni valahogy? Sony 43xe8096 tévém van

(#50431) Celtis válasza moka1977 (#50430) üzenetére


Celtis
veterán

Csak ugyanazon TV-n tudod megnézni. Tehát nemhogy a PC-n, hanem más ugyanilyen típusú TV-n sem.

(#50432) Bönde


Bönde
csendes tag

Sziasztok!

Bravia KDL-50W828b készülékkel CA modullal használtam a mindigtv-t. A mostani HEVC átállás után kell valamit állítanom a tv menüjében vagy automatikusan felismeri majd az új rendszert?

(#50433) Celtis válasza Bönde (#50432) üzenetére


Celtis
veterán

A csatornákat le kell keresni újra szerintem.

(#50434) Tengri


Tengri
senior tag

A Sony idén LCD-nél már csak IPS panelban gondolkodik?
SONY KD 49 XH 9505
Sony 2020 TV-k

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#50435) hyperspace válasza Tengri (#50434) üzenetére


hyperspace
őstag

Ennek fényében az xg95 még jobban felértékelődik.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#50436) junior11 válasza Tengri (#50434) üzenetére


junior11
veterán

Még nagyon kevés az információ, várjuk ki a végét. Tavasszal már okosabbak leszünk.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#50437) Márky válasza hyperspace (#50435) üzenetére


Márky
tag

összehasonlítottam az XG95-öt az XH95-el, hátööööö, nem nagyon látok előrelépést semmiben sem.

Biztosan nem cserélem le az XG-met XH-ra :D

(#50438) hyperspace válasza Márky (#50437) üzenetére


hyperspace
őstag

Én meg egy pillanatra elgondolkodtam, hogy a XF85-öt XG95-re cserélem. Lassan egy éves lesz, most majd az XG szériát is akciózzák majd.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#50439) Márky válasza hyperspace (#50438) üzenetére


Márky
tag

én karácsony előtt pár nappal vettem az enyémet (55"-öst), akkor még 350e volt a Sony központi szalonban, ahogy nézem, azóta csak drágább lett :)

Jelenleg ARC/eARC problémával küzdök a 9-es Androidon és levelezgetek a Sony supporttal. De ezt leszámítva imádom a TV-t, gyönyörű képe van és baromi gyors is :D

(#50440) salapp válasza hyperspace (#50438) üzenetére


salapp
addikt

Én most egy 55XF85-öt nem cserélnék XG95-re 370ezerért, inkább egy XF90-re 270-ért. Az XF90 és XG95 között nem volt egyértelmű fejlődés (a távirányító egyesek szerint jobban használható lett talán).
De most őszintén, amikor 55C9 OLED van 399ezerért a Telekomnál...
(Jó, én sem szeretem az LG-t, de na)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#50441) Tengri válasza Márky (#50439) üzenetére


Tengri
senior tag

"Jelenleg ARC/eARC problémával küzdök a 9-es Androidon és levelezgetek a Sony supporttal."
Mi a probléma vele? Nagyon szemezek egy xg95-tel és egy Atmosos soundbart kötnék rá ezért is érdekelne.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#50442) hyperspace válasza salapp (#50440) üzenetére


hyperspace
őstag

OLED nem való nekem. XF meg XG között volt a CPU váltás, nem? Az sokat dobna Netflixen meg Youtube-on.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#50443) Bönde válasza Celtis (#50433) üzenetére


Bönde
csendes tag

Na majd ma este kiderül. A tesztcsatorna annak idején nem volt sikeres, de nem foglalkoztam vele. Elvileg a készülék tudja ezt a "HEVC" technológiát, ami állítólag nem más, mint a DVB-T2. Majd kiderül...

(#50444) Celtis válasza Bönde (#50443) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem is van egy 829B, és az is tudja a DVB-T2-t az adatlap szerint.
Habár nekem nincs előfizetésem, a nyílt csatornák pedig maradnak sima T-n, szóval kipróbálni nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#50445) Quqesz válasza hyperspace (#50442) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Van váltás igen. Az xf szériában cortex A53 x 4 mag van 1100MHz-en ketyeg. Az XG-ben meg Cortex A73 x 4 van 1.5MHz

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#50446) Bönde válasza Celtis (#50444) üzenetére


Bönde
csendes tag

Közben visszajött az adás. Úgy tűnik hogy működik, bár nem tudom hogy a mai leállás csak előkészület volt, vagy már T2-n szórják a fizetős adásokat.

(#50447) Márky válasza Tengri (#50441) üzenetére


Márky
tag

átküldtem PM-ben a levelet, amiben leírtam a tuttit a Sony supportnak.

(#50448) Celtis válasza Márky (#50447) üzenetére


Celtis
veterán

Betehetnéd ide is a probléma leírását, mert pont ez lenne a célja a topiknak.

(#50449) Márky válasza Quqesz (#50445) üzenetére


Márky
tag

és egy kicsivel több memória is került bele 2GB vs. 2,5GB. :)

(#50450) Márky válasza Celtis (#50448) üzenetére


Márky
tag

Ok, teljesen jogos, a nekik írt levél lényegi részét bemásolom ide:
-----------------------------------------------------------
Yamaha HTR-4072 erősítőm van (legfrissebb firmware-el). eARC funkciót engedélyeztem a TV-n (a házimozi is tudja), HDMI-vel van összekötve az erősítő és a TV. A HDMI kábel 2.1-es.

Hétvégén még azt vettem észre, hogy nem csak a Netflix hangja megy el, hanem pl. a VLC lejátszóé is.
Továbbá teszteltem még hétvégén és arra jutottam, hogy elnémult belső app után, ha átváltok a TV hangszórójára és elindítom a TV appot, akkor visszajön a hangja a TV-nek a TV hangszórón (legtöbb esetben), ezután ha megnyitom ismét a Netflixet/VLC-t és utána ismét visszaváltok a házimozira, akkor megjön a hang a házimozira is.Próbálgattam az Átadás funkciót is állítgatni, de nincs hatása a jelenségre.
A Sony közösségben is már jelezték ezt a problémát, igaz nem olyan típusú TV-n, mint ami nekem van, de a jelenség ugyanaz: https://community.sony.hu/t5/android-tv/arc-sound-broken-on-new-update/m-p/2714705#M41775 és https://community.sony.hu/t5/android-tv/android-9-0-pie/m-p/2714779#M41779
A TV-n 9-es Android van, Netflix és a VLC is a legfrissebb.

További problémám, hogy ha a DD+ van engedélyezve a TV-n, akkor random elmegy a hangja egy pillanatra, ilyenkor az erősítőn decoder off felirat jelenik meg, ha csak simán a DD van engedélyezve a TV-n, akkor ez a hiba nem jön elő (vagy csak nagyon ritkán). Ez a probléma már a 8-as Androidon is fennállt egyébiránt.
-----------------------------------------------------------------------

Visszaírtak, hogy a problémát továbbították a technikusi csapatnak és a válaszig türelmemet kérik.

Ha valaki még küzd rajtam kívül ilyen problémával és már rájött a megoldásra, vagy van valami tippje, akkor szívesen veszem! :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.