Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50651) balint82


balint82
senior tag

Köszi srácok a tanácsot, most hoztam el mm-ből 269e - 10%ért egy 55-ös xf9005 - t.

Este unboxing :D

:C

Google Pixel 4a

(#50652) balint82 válasza balint82 (#50651) üzenetére


balint82
senior tag

Egyelőre nagyon bejövős a tv, bár a WiFi helyett inkább lan lett,azzal jóval stabilabb.

A sima tv műsorok program guide-nál van olyan opció, hogy ne egyesével kelljen nyomogatni lefelé/felfelé, hanem mondjuk egy oldalt ugrik rögtön?
Korábbi sony tv-men (nem droid) a piros és a zöld gomb volt erre a funkcióra.

Google Pixel 4a

(#50653) mexel


mexel
veterán

Androidos Sony-n a bemenetek állítgatásánál nem tudom eltüntetni valahogy hogy ne írja ki a HDMI3-ra hogy:

Recorder1 (HDMI3)
CoreElec

és még külön a neki adott címkét is? ( arra beírtam hogy TV Box)
Miért ír ki kettőt? Logikátlan és csúnya is.

[ Szerkesztve ]

(#50654) Márky válasza balint82 (#50652) üzenetére


Márky
tag

Program le (-) és fel (+), azzal egy oldalnyit ugrik előre illetve hátra

[ Szerkesztve ]

(#50655) mzso


mzso
veterán

Az vajon miért van, hogy a KD-49XG8396-nél nincs elérhető kontraszt, szín, fényerő adat DS-en de sok más (akár Sony) aktuális típusnál meg van?

(#50656) taki01 válasza ProEvoFan (#50647) üzenetére


taki01
őstag

Szia, hétvégén tervezem átrakni így a talpait. Kiváncsi leszek mennyire lesz stabil a szét álló lábakhoz képest.

(#50657) merqree válasza taki01 (#50656) üzenetére


merqree
őstag

Szerintem instabilabb lesz, mivel kisebb felületen "fekszik fel" az alátámasztásnál.

(#50658) runner 125 válasza merqree (#50657) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen, erre gondoltam én is, amikor íródott a kérdés.. másfelől szertintem iszonyú hülyén néz ki úgy, gyakorlatilag "csámpás" lesz a láb..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#50659) vlevi válasza runner 125 (#50658) üzenetére


vlevi
nagyúr

gyakorlatilag "csámpás" lesz a láb..
Szerintem kifelé fordítva is csámpás :D
Egy oka lehet, hogy így befelé tedd, hogyha kicsi a TV asztal, és lelógna a lába.

Az, hogy instabilabb lesz, nem tudom mennyire számít. kb 5-ös erősségű földrengés kell hozzá, hogy kiderüljön, de akkor meg már mindegy...
Vagy, hát nem tudom, mire gondoltál? Mert azért oldalra nem nagyon dőlnek ezek a tv-k.

[ Szerkesztve ]

(#50660) Dolphine


Dolphine
addikt

Hogyan lehet rákésnyszeríteni a letöltött appokat a frissítésre? :F
Adott egy XF9005, a napokban jött egy OTA frissítés, frissítettem, de az asztali gépről (LAN-on kapcsolódik a halózathoz) nem lehet castolni semmit. Nem tudom, hogy a frissítés miatt, vagy a Chrome hülye megint.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#50661) WillyX válasza mzso (#50632) üzenetére


WillyX
tag

Szia, gyártót kérdezték elvileg: [link]

(#50662) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

X900H kezdő árra kíváncsi vagyok.
Minden van benne amit egy konzolos gémer kívánhat.

(#50663) balint82 válasza ProEvoFan (#50662) üzenetére


balint82
senior tag

Vettél végülis xf9005 - t? :F

Google Pixel 4a

(#50664) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Nem.
Mert játékra lesz a tv, így úgy döntöttem, hogy várok további akciókra vagy az új tévékre, ami a foci EB alatt remélhetőleg jó áron lesznek.
Nem kapkodom el.
Az xf9005 egy kurvajó TV, lehet később megbánom a döntésemet...

(#50665) salapp válasza ProEvoFan (#50664) üzenetére


salapp
addikt

Asszem, semmi égrengető fejlesztés nem jön idén sem, pláne, ami indokolja a 243ezres 55XF90 elszalasztását.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#50666) sting2 válasza ProEvoFan (#50662) üzenetére


sting2
addikt

Arra én is, de inkább majd jövő tavasszal, mert addig csak " maszatolas" lesz úgy is a nextgen konzolokon.
Talán ez is lesz olyan jó cucc mint a XE sorozat.
Ha meg nem, jöhet a C9 vagy CX LG Oled.

Salapp
De itt mi direkt a Gamer ficsorokre csorgatjuk..
Az XF még sajnos csak Ready ebből a szempontból, nem natív kijelzo.

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#50667) salapp válasza sting2 (#50666) üzenetére


salapp
addikt

Ja, értem. Tévének baromi jó az XF90. Akkor egy HZ1500 alatt meg ne állj :-) Bár lehet, akkor inkább egy generációt még ugrani kéne. (Addig meg ilyen áron simán beficcenhetne a fenti Sony).

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#50668) balint82 válasza Márky (#50654) üzenetére


balint82
senior tag

:N
Sajnos nem működik, kiugrik a guide-ból az adott csatornára.

Google Pixel 4a

(#50669) TCr válasza sting2 (#50666) üzenetére


TCr
veterán

"Az XF még sajnos csak Ready ebből a szempontból, nem natív kijelzo."

Őőő...?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50670) sting2 válasza TCr (#50669) üzenetére


sting2
addikt

.. VRR, ALM, HDmi 2.1,...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#50671) Márky válasza balint82 (#50668) üzenetére


Márky
tag

Ohhh, párdon.
XG9505-ön úgy működik, ahogy írtam, azt hittem, hogy az XF is ugyanúgy működik... Tévedtem :U

(#50672) soadzoor


soadzoor
csendes tag

Na, találtam valamit, ami android 8-on jó volt, 9-en viszont egyelőre nem: az usb-s wireless egeret physical keyboardnak érzékeli, ezért a virtuális keyboardot nem jeleníti meg, pedig szükség volna rá. Egyelőre sajnos nem találtam erre megoldást. :(

(#50673) soadzoor válasza soadzoor (#50672) üzenetére


soadzoor
csendes tag

(#50674) Brandynew válasza Tegla80 (#50638) üzenetére


Brandynew
őstag

A reklámok.

(#50675) gabro0


gabro0
őstag

A Sony meddig szokta szoftveresen támogatni a tévéit?

Van egy KDL-40WE660 modellünk és ugyan nincs gond vele, de korábban belefutottam kisebb hibákba. Pl. 32 gigás háttértár kell a felvételhez, de a 32 gigás drive-ra azt írja nem elég nagy. OSD bug is volt, meg kicsit lassú a menü.
Miután frissítettem a mostani verzióra (v8.464), a sebesség észrevehetően jobb lett, csak azóta eltelt bő 1 év és nem láttam frissítést. Kíváncsi vagyok ennyi volt, vagy még van esély hibajavításokra.

(#50676) hegylako01 válasza gabro0 (#50675) üzenetére


hegylako01
tag

Sajnos minden USB meghajtóra csak a névleges tárhely van rajta a 32 GB-s pendrive általában 29,8-30 GB a valóságban. De a tvnek kell a tényleges 32 GB, ezért a 64 GB-s pendrive kell a felvételhez.

(#50677) icemad válasza gabro0 (#50675) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én az xf8096-ra kaptam egy frissítést, és szerintem ennyi is volt.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#50678) szaszapi válasza icemad (#50677) üzenetére


szaszapi
őstag

Az a decemberben kiadott frissítés volt, amit te nemrég kaphattál meg mint OTA frissítés. XF szériára meg a régebbi modellekre egyelőre nincs frissebb kiadás. Nekem annyit írtak, hogy android hibajavító csomag frissítés még fog érkezni, de xf szériára android 9 már nem fog érkezni sajnos!

(#50679) inci67


inci67
tag

Helló. Van ilyen tévém sony kdl-40u2530. 1 szer csak 1-ik nap kikapcsolt, bekapcsoltam 3 másodperc ki kapcsol. Hang van ha a csatornát váltok vált. De mintha valami relé, biztosíték ki oldana. Kattan 1-et és 2 másodpercen belül ki kapcsol, mindig. Mi lehet a baja? Gondolom nagy baja nem lehet. Ötlet tipp javaslat. Kösz.

(#50680) salapp válasza inci67 (#50679) üzenetére


salapp
addikt

Szia, javaslom ezt a fórumtársat megkeresni a problémával, első sorban telefonon, sms-ben, mert úgy látom, ide ritkán van ideje belépni mostanában.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#50681) gabro0 válasza hegylako01 (#50676) üzenetére


gabro0
őstag

Na jó, de ezt Sonyék is tudták. Technikai akadálya nincs, mégsem működik ahogyan elvárható lenne.

(#50682) mexel válasza gabro0 (#50681) üzenetére


mexel
veterán

Mint ahogy sokminden nem úgy működik főleg a droid 8-nál. Sajnos ahogy hallom XF-re nem is lesz 9-es :(

(#50683) Csaba No. 1


Csaba No. 1
tag

A tv 55XF9005, Netflixre kapcsolva automatikusan átkapcsolja a házimozi erősítőt Dolby Digitalra. Szuper hang. Youtube-nál nem teszi, pedig tele van a youtube dolby beállítási klippel. Gondolom csak dolbys a hangja.
Szerintetek mi lehet a gond? Nem találok a Youtube-on beállítási lehetőséget. Gondolom itt is automatikusan át kellene kapcsoljon Dolbyra, mint a Netflixen. Még az M4-en is átkapcsol Dolby Digitalra. De a Youtube-on nem, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#50684) mano42 válasza Csaba No. 1 (#50683) üzenetére


mano42
aktív tag

Tudtommal a youtube nem tud sztereonal többet.

(#50685) Kaisho


Kaisho
kezdő

Sziasztok!

Van nekem egy sony xf7596 tv. Tegnap kiírta hogy frissités érhető el. rányomtam hogy akkor frissítsen. Azóta viszont Pendriveról nem játszik le semmit, nem is látja. Kodi-t és vlc-t használok. Újra is telepítettem őket de semmit nem használt.
Lenne erre valami megoldás vagy beállítás?

(#50686) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

55-60-as méretben keresek tv-t.
Elvárásaim:
Nem 60 Hz-es panel.
Középtalp.
VA panel.
Ár/értékben kiváló.

Köszi előre is.

(#50687) mexel válasza Kaisho (#50685) üzenetére


mexel
veterán

Nem 7-esről 8-asra frissítettél?

(#50688) Kaisho válasza mexel (#50687) üzenetére


Kaisho
kezdő

Valószínűleg igen. a Teljes rendszer frissités volt.

(#50689) mexel válasza Kaisho (#50688) üzenetére


mexel
veterán

Sajnos én hallgattam az itt írtakra hogy frissítsek mert nagyon jó lesz, de a legnagyobb hiba volt. ez miatt azt hiszem a tv is eladásr kerül majd, én nem szenvedek vele. 7-essel minden működött ami kellett, gyorsabb is volt, a 8-assal csak szívás van.
7-essel sooha nem volt gond, örültem is hogysemmi olyan nincs amiért szidják a droidos tv-t, de a 8-assal sok minden megváltozott és az addig működő dolgok, ami miatt a droid kellett használhatatlanná vált.
Most egy tv boxot kellett mellé tenni ami már feleslegessé teszi a droidot.
Nekem droid nélküli sony-m van és azt hsizem ezentúl is csak az lesz.

(#50690) Kaisho válasza mexel (#50689) üzenetére


Kaisho
kezdő

Igen 8-asra frissített. Akkor így jártam. Amúgy is terveztem hozzá tenni valamilyen külső eszközt. A rendszer nem rossz de mivel csak 2gb ram van benne sokszor beszaggatott a film. Főleg az elején. Az érdekes azhogy rajta van az Aida program és az azt írja hogy 1920x1080 felbontású a tv.

(#50691) AL válasza ginola (#50686) üzenetére


AL
addikt

Szia! 50-60 Hz a Sonynál 55 ös méretben VA panellel csak ezek vannak. 55xg7096, 7005, 7077 szinte ugyanaz, apró eltérésekkel, nem androidos. Az xf9005 és az xg9505 már komolyabb és 100 - 120 Hz. Természetesen drágább is. Egyik sem középtalpas, szerintem nékik nincs is olyan. Valamit változtatni kell ( márka, talp) Üdv.

(#50692) Csaba No. 1 válasza mano42 (#50684) üzenetére


Csaba No. 1
tag

Lehetséges, h csak sztereó. De akkor miért, és kinek van tele különböző Dolby Digital, 5.1, Atmos stb. beállító, és bemutató hangrendszerekkel a YouTube? Érdekes.

(#50693) hjtz4t3wrseg válasza Csaba No. 1 (#50692) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Ez is csak humbuk !
Mint a sok kamu 4K HDR,meg 6K meg 8K videó !

Azért van rengeteg valóban gyönyörű uhd videó is szerencsére !

(#50694) Joshi válasza hjtz4t3wrseg (#50693) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem nem kamu, legalábbis a HDR az tuti nem az. A többcsatornás hangra nem tudok mit mondani, de az is biztos hogy a Sony beépített Youtube lejátszója se egy combos szoftver. Szóval vannak itt gondok rendesen.

(#50695) hjtz4t3wrseg válasza Joshi (#50694) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Például mióta felkerült az Android™ 9 Pie azóta a "csatornakereső " vízszintesen görgethető sávjában ki sem írja hogy éppen mi megy az adott csatornán,csak egy üres mező van, egészen addig míg manuálisan nem váltogatom a csatornákat,utána már kiírja. :F

:((( most ezért is forduljak a Sony-hoz ?

[ Szerkesztve ]

(#50696) WaterWave válasza mexel (#50682) üzenetére


WaterWave
veterán

Miért nem lesz rá 9-es? Mert hogy az xe-re nem lesz megértem, de xf-re miért nem?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50697) odrif válasza mexel (#50689) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én is ráengettem valami frissítést a napokban az XF7596-ra és szerintem is hiba volt.
A home gomb utáni menüt megint jól megkavarták, nem szép és nem átláható.
Az egész TV mintha lassabb lenne, pl a hangerő növelése és csökkentése mintha beakadna, majd hirtelen felugrik.
Kezdték annó a plex-el hogy frissítés után gagyi kinézetű lett, most meg a Tv.
Jó az irány. :(

20 éve a Prohardveren

(#50698) taki01 válasza WaterWave (#50696) üzenetére


taki01
őstag

A mediatek nem adott ki új drivert az újabb kernelhez.

(#50699) ArGab válasza WaterWave (#50696) üzenetére


ArGab
őstag

Mert ugyanaz a hardver van az xf-ekben, mint az xe, xd, meg talán még az xc-k nagy részében is. 9-hez már muszáj frissebb, 4-es kernel, hogy a Google aláírja, de ahhoz muszáj lenne új driver amit meg nem csinál a MediaTek.

(#50700) icemad válasza Joshi (#50694) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig az. hjtz4t3wrseg jól mondja. A youtube csak sztereó. Ne kérdezd miért, de nekem is feltűnt már. Állítólag fejlesztenek már ezen valamit, de, hogy mikor lesz kész, az jó kérdés.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.