Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50601) Joshi válasza troll81 (#50600) üzenetére


Joshi
titán

Nyugodtan felejtsd el mindkét modellt, inkább tedd félre a lóvét és gyűjts egy időtállóbb modellre. Hibás készüléket meg véletlenül se vegyél, nem is értem hogy jöhet ez szóba. :F

(#50602) Celtis válasza Joshi (#50601) üzenetére


Celtis
veterán

Miért ne venne, ha gombokért megkapja és megvan a tudása hozzá, hogy olcsón megjavítsa?

(#50603) Celtis válasza troll81 (#50600) üzenetére


Celtis
veterán

Emlékeim szerint a 65X9005C IPS paneles. Nekem KD-65X8509C volt. Az VA, de annyira bandingos volt, hogy nem lehetett rajta focimeccset nézni. Visszacseréltem.

(#50604) looser


looser
addikt

Sziasztok!

49XF8505-ön a beállított csatornaváltást (nem az időzített felvételt, hanem amikor "magától" átkapcsol a tv a műsorra) azt hol lehet módosítani, törölni? Illetve még a 7-es droidban a Home gomb folyamatos nyomására bejött az alkalmazások bezárásának lehetősége, ez 8 alatt hogyan hozható elő?
Na még egy :-) Csatornaszerkesztésre a beépített lehetőségen kívül ugye van az a java-s alkalmazás (legalábbis 2018-ban még azzal szórakoztam). Létezik store-ban vagy egyéb helyen valami droid app, amivel a tv-n kényelmesen lehet törölni, átrendezni a csatornákat?

Köszi & üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#50605) troll81 válasza Celtis (#50602) üzenetére


troll81
addikt

:R kis pénz nagy szerencse jeligével. :) a tudást még nem szereztem meg csak gyakorlok ingyen elvihető tv-ken vagy maximum 20 -30 eu ért megvehetőkön. itt volt egy a minap drágán kb :((( de a méret miatt tetszett volna :R

(#50606) Quqesz válasza troll81 (#50605) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ha gyakorolsz, akkor sztem ki fogod tudni cserélni. Mindég az a kérdés, csak az-e a baja. Ha igen, akkor ahogy néztem szétszedős videókat nem ördögtől való dolog a csere.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#50607) troll81 válasza Quqesz (#50606) üzenetére


troll81
addikt

Szegény ember vízzel főz :) Szabadidőm van meg forrás is rá aztán majd kiderül. :R

(#50608) WaterWave


WaterWave
veterán

Pont tegnap olvastam, hogy az idei év xh9005 szériánál megszűnik a 49 colos méret, helyette az xh9505-be kerül, amit ha jól olvasok kicsit feljebb van pozicionálva.
Miket lehet tudni amik áttörő újdonságok az idei évben ezen termékcsaládnál?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50609) mzso


mzso
veterán

Helló!

Arra van esély, hogy a KD-49XG8396 ára jelentősebben bemegy 200 ezer alá? (Min. 15-20 ezerrel)

(#50610) icemad válasza troll81 (#50607) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha van hozzá türelmed, kézügyességed és érdekelnek ezek a dolgok, akkor vágj bele valamelyikbe. Egyik ismerősöm ilyen "hobbi szaki", mint te. Szabadidejében javít dolgokat, ha sikerül a műtét, akkor eladja. Elég szép mellékest tud így összeszedni, ráadásul szereti is csinálni. Én azt mondom, hogy vágj bele! Lehet, hogy nem lesz jó, lehet, hogy nem fog működni, de legalább úgy fekszel le este, hogy te mindent megtettél. Ha meg sikerül valamit megjavítani, az tényleg felemelő érzés.
És igazad van... Szegény ember vízzel főz. ;)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#50611) troll81 válasza icemad (#50610) üzenetére


troll81
addikt

:R köszönöm most is fut projekt Sony KDL50W685A tv vel alkatreszre várok hozzá nem egetrengető 20 eu alkatrész hátha össze jön.van még 1 honap pihenőm ez unalom üzés kb :)

(#50612) icemad válasza troll81 (#50611) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha sikerül, ha nem, már ebből is tanultál. Ezért nem értem az olyan embereket, akik kapásból rámondják, hogy hagyd a fenébe. Mindig tanul az ember. Volt egy idős kollégám, ő mondta, hogy a szakembert nem a kutya szarja. Szakember abból lesz, aki nem sajnálja a saját szabadidejét arra, hogy megtanulja, ami érdekli.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#50613) temporello válasza mzso (#50609) üzenetére


temporello
tag

Én úgy látom,hogy a nyitó ár 50%-a szokott lenni a minimum.Szerintem ez a 200,amiért most meg lehet venni valószínűleg nem lesz kevesebb már (meg a forint gyengülése sem segít).

(#50614) WillyX


WillyX
tag

(#50615) sting2 válasza WillyX (#50614) üzenetére


sting2
addikt

Az X900H lesz a definitive, minden Gamer nedves álma tévé...
:)

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#50616) icemad válasza sting2 (#50615) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha jól tudom, a c9 is tudja ezeket.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#50617) sting2 válasza icemad (#50616) üzenetére


sting2
addikt

Sőt, még többet is, de az " csak " egy Oled...., és LG.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#50618) icemad válasza sting2 (#50617) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Csak oled és LG... És az rossz?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#50619) balint82


balint82
senior tag

Sziasztok,
Viszonylag sokat megy a youtube alkalmazás a tv-n, így akinek van xf9005 típusú Sony tv-je, meg tudná mondani, hogy mennyire lassú az alkalmazás / videók betöltése / keresése?
A mostani mm akción eléggé elgondolkodtam, viszont az Android és a tv kapcsolatáról olyan sok jó dolgot nem olvastam.

Illetve kábeltv/hdd-ről film /youtube -ra használva melyiket ajánlanátok inkább ár/értékben?

55xf9005 243e
Vagy
55xg8096 170e

Egy kdl-42w802a-t váltanának le.

:R

Google Pixel 4a

(#50620) Celtis válasza balint82 (#50619) üzenetére


Celtis
veterán

Nem egy kategória a 2 tv. Ennél az árkülönbségnél messze több a minőség különbség az xf9005 javára.
Semennyire nem lassú a keresés vagy betöltés. A betűk bevitele lassú, ha az ember a távirányítóról pötyög, viszont a beszédbevitel nagyon jól működik. Messze jobban, mint a konkurencia nem androidos TV-in. Legalábbis én ezt tapasztaltam.

(#50621) hyperspace válasza balint82 (#50619) üzenetére


hyperspace
őstag

Azonnal vedd meg a xf9005-öt ennyiért. ;)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#50622) Joshi válasza balint82 (#50619) üzenetére


Joshi
titán

MM-ben 270k az 55xf9005. Hol láttad 245k-ért?

(#50623) icemad válasza Joshi (#50622) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Van valami akció, hogy a vételár 10%-át visszakapod ajándék kártyán.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#50624) balint82 válasza icemad (#50623) üzenetére


balint82
senior tag

Pontosan, igy jött ki nekem a 243e.

Köszönöm amúgy a válaszokat. :C

Google Pixel 4a

(#50625) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Most jött vmi frissítés ota az xf85-re...
Build 665451/szept1 a droid bizti szint.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#50626) pr0bi válasza Quqesz (#50625) üzenetére


pr0bi
senior tag

Nálam még mindig 7.0 android van (xf9005), system update nem talál semmit. Ennek lehet valami oka? Nem mintha bajom lenne vele.

(#50627) mano42 válasza pr0bi (#50626) üzenetére


mano42
aktív tag

Lehet usb-ről frissíteni.

(#50628) sting2 válasza pr0bi (#50626) üzenetére


sting2
addikt

Várd meg míg a Tv dobja fel a frissítés lehetőségét.
Lehet pár nap, hét, hónap is.
De az biztos cucc.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#50629) Celtis válasza sting2 (#50628) üzenetére


Celtis
veterán

Az USB-s is az.

(#50630) ProEvoFan válasza pr0bi (#50626) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Sikerült frissíteni?
Új androidot kapott vagy csak biztonsági frissítés?

(#50631) ryu1


ryu1
friss újonc

sziasztok
ősöknek van egy sony bravia kdl-32w600a készülékük, elég rossz a szemük, ezért feliratot akarok rajta nagyobbítani, de nincs ilyen opció, így gondoltam letöltök nekik egy vlc-t, de mivel a tv systemhez annyi van írva a specifikációknál hogy digitális/analóg, azt se tudom milyen os-el fut a tv. milyen vlc-t szedjek le a tv-re, ha ez egyáltalán lehetséges? (windows/androiddal próbáltam, egyik se jó)
köszönöm ha tudtok segíteni

(#50632) mzso válasza WillyX (#50614) üzenetére


mzso
veterán

Helló!
Ennek mi a forrása? Esetleg más gyártók terveit is tudni lehet?

(#50633) mano42 válasza sting2 (#50628) üzenetére


mano42
aktív tag

Szerinted amit a Sony tesz fel a saját honlapjára az nem biztos cucc?

(#50634) walter70 válasza mano42 (#50633) üzenetére


walter70
tag

Nálam kb. fél évig ki volt írva,hogy jön majd az új android,aztán meguntam,megcsináltam a Sony honlapról,csont nélkül felment.Most viszont magától dobta fel a frissítést és meg is csinálta.
Régebben többször írták itt,hogy az androidra nem érdemes várni,meg kell csinálni a pendrive-os módszerrel.
A tv 65XF7596.

(#50635) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Sony Bravia 32w705c tévére tudok valamilyen módon apk-t telepíteni? Ezt szeretném feltenni: https://smartyoutubetv.github.io/

Utánaolvastam, az ES File Explolerrel elvileg meg tudnám nyitni a tévén és telepíthetném, viszont ha jól látom, ezen a tévén nincs Play áruház, ahonnan bármit is letölthetnék. Néhány gyári app van és ennyi.

Köszönöm előre is!

(#50636) icemad válasza Brandynew (#50635) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én úgy tudom, hogy az nem android rendszerű. Kell hozzá egy androidos box vagy egy raspberry pi 3.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#50637) pr0bi válasza sting2 (#50628) üzenetére


pr0bi
senior tag

Az lesz, jobban szeretem ha minden az eredeti elképzelés szerint működik. Szerencsére atombiztosan fut a jelenlegi főverzió így nem életbevágó.

(#50630) ProEvoFan ez még a tavaly kiadott oreo 8.0 update lenne.

(#50638) Tegla80 válasza Brandynew (#50635) üzenetére


Tegla80
addikt

Mi a baj a gyari yt alkalmazassal?

Sony® & PlayStation®

(#50639) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Van egy 65XF9005-ös tv-m és egy Yamaha YSP-2700 soundbar hozzá.
Összekötöttem HDMI kábellel az ARC HDMI - ARC HDMI ki és bemeneteken keresztül, illetve az optikai kábellel is, ahogy a leírása írta.
A fennálló probléma valszeg bagatel, de nem tudom mi okozhatja.

A coax-on csatlakoztatott, DVB-C (nincs beltéri külön!) helyi kábeltv csatornái közül a java részénél kb 1 másodpercig jelenik csak meg a kép a TV-n és utána eltűnik. Hang végig van, a soundbar-ból.
Mi okozhatja a problémát?

Egyébként pl. ha tv-n, VLC-ből megnyitok egy filmet a NAS-ról, ott tökéletes minden - kép a tv-n és hang a soundbar-on.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#50640) runner 125 válasza runner 125 (#50639) üzenetére


runner 125
nagyúr

..há sorry a postért, egy TV firmware frissítés megoldotta a dolgot. Eskü azt hittem, h nem bug, hanem valamilyen beállítási hiba. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#50641) mexel


mexel
veterán

Kezd megőrjíteni a tv a boxokkal együtt. Adott egy droidos tv amin sajnos frissítve lett az android 7 nyolcra. ( nagyon nem kellett volna)
Mivela kodi használhatatlan lett rajta így egy tv boxot tettem mellé. Végre minden beállítva, és CEC- el lenne használva mert szülő már megsuokta a Sony szép formatervezett távját.

Idáig ez hibátlanul működött, ma bekapcsolás után nem működött. Megnéztem a Bravia Sync-et és azt írja hogy a TV Box a HDMI1-en van. Pedig a HDMI3-ra van kötve. kb 10x újraindítottam mindent, megmozgattama kábelt stb, de ő csakazt írta hogy HDMI 1. ( azon semmi sincs)

2 újraindítás után most látja hogy HDMI3-on van. Sajnos nem merem így itt hagyni, ez bármikor előjöhet azt hiszem.
Mi lehet az oka? Találkozott valaki ilyennel? HDMI kábel okozhatja?

(#50642) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Sziasztok!
XF9005 tv. Lehet valamit azzal kezdeni, hogy egy külső hdd-t tv kikapcsolás után ne pörgessen feleslegesen?
Zavaró is, meg nyilván a hdd nek sem tesz jót, hogy éjjel nappal megy.
Köszönöm! :R

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#50643) looser válasza SSJmeszes (#50642) üzenetére


looser
addikt

Ez engem is nagyon zavar, mintha folyamatosan indexelne. Nem tudom, itt le lehet-e állítani az eszközt. Másnap változatlan tartalommal rádugom a tévére és kezdi újra, akadoznak az sd felvételek is, kb. 1-2 percig. A kikapcsolás alatt a tv távirányítóján megnyomott kikapcsolás gombot érted? Mert az annyi egy androidos (vagy más okos) eszköznél, hogy a kijelzőt kapcsolja ki, a rendszer, ha nem állítottad le vagy áramtalanítottad, akkor zakatol tovább.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#50644) Buckey válasza SSJmeszes (#50642) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Meg lehet oldani, de csak akkor, ha nem zavar, hogy a TV bekapcsolására várni kell kb. 1 percet. Amúgy a mai okos TV-két már nem lehet kikapcsolni (csak az androidosokat egy kis trükkel).
[link]
Én is így használom már jó ideje.

(#50645) soadzoor


soadzoor
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 65xg9505 tipusu tv-m, es ma szolt, hogy elerheto az android 9-es firmware update. Jelenleg android 8 van rajta. Nincs vele kulonosebb problemam, bar miota megvan (kb 4 honapja), azota kb 3-4-szer random ujraindult hasznalat kozben. De ez szerintem vallalhato.

Kerdesem, hogy probalta-e mar kozuletek valaki ilyen tipuson az android 9-et? Van barmi elonye? Sebessegben jobb/rosszabb, mint a 8? Elegge felek tole, mert ha nem jon be, akkor ugyebar nem lehet visszarakni a mostani verziot..

Barmilyen tapasztalatot ezzel kapcsolatban szivesen olvasnek.

Koszi

(#50646) Márky válasza soadzoor (#50645) üzenetére


Márky
tag

Helló,

én január óta használom a 9est ilyen tv-n.
Hdmi arc problémát észleltem(erősítő van rákötve és néha elnémul, írtam a supportnak, dolgoznak rajta, illetve vizsgálják a problémát) , de az a 8as alatt is megvolt nekem. És a Sony communityben is szenved más is vele.

Gyorsnak gyors, talán még gyorsabb, mint a 8al. Egy két újdonság jött az új verzióval, erről írnak egy jó összefoglalót a sony oldalán.

Szóval szerintem frissítsd bátran.

(#50647) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Sony 55XF9005 tulajdonosoktól kérdezném.
Van ez a videó.A srác befelé állva szerelte fel a talpakat.Valaki próbálta így talpra állítani a TVt? Vajon így is ok, stabilan áll?Tudom, fura kérdés, de fontos kérdés. :K

[ Szerkesztve ]

(#50648) blakey válasza ProEvoFan (#50647) üzenetére


blakey
titán

Ennek a kialakításnak ez a lényege.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50649) ProEvoFan válasza blakey (#50648) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Mármint hogy kétféleképpen lehet felszerelni.

(#50650) soadzoor válasza Márky (#50646) üzenetére


soadzoor
csendes tag

Koszi, felbatorkodtam tenni ez alapjan. :) Egyelore minden szep es jo

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.