Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) Oszilaci válasza sakal83 (#36900) üzenetére


Oszilaci
senior tag

próbáld meg úgy beállítani hogy 17-25 között lásd a villogó csikókat ,75XE8596-on és 55XE7077-en is feljebb kellet tolni 50-ről a sötét részek fény erejét 53-ra,de próbálgasd hogy hogyan változik

(#36902) hunaqua


hunaqua
addikt

A gyakorlatban mik voltak ezzel a tapasztalatok?

SONY KD65XD8505

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#36903) merqree


merqree
őstag

Sziasztok,

5 éves múlt a KDL40-HX720 TVnk, amire használjuk (UPC kábel TV (HD csomaggal), néha pedig LAN-on keresztül filmnézés (serviio)), tökéletesen megfelel(t).
Anya kitalálta, hogy nem látja már olyan jól.
Kérdés: ennek a TVnek 49"-os kiadasában melyik lehet a méltó utódja?
A számozás és típusjelek jelenleg nem sokat segítenek nekem, a Samu topicban az összefoglalóban tök jól leírták, hogy melyik betű/szám mit jelent.
Sony-nál tudtok ilyenről, vagy tudtok ebben segíteni?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#36904) Dareiosss válasza hunaqua (#36902) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Az, hogy ócska IPS :D
De ha nem nézed sötétben akkor nincs vele baj. Nappal nem látod a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#36905) sakal83 válasza Oszilaci (#36901) üzenetére


sakal83
addikt

Köszönöm. Megnéztem. Kikapcsoltam minden feketeszintet allito szart. A csikokhoz +7es feketét kellett adni. Az eredmény jobb de egy ilyen draga tvtol ELFOGADHATATLAN. Meg igy is az árnyékok alatti reszek 50%a nem latszik es közben mar viagit a fekete. Teljesen sötétben ezüstös csillogas:) Elallok. Teljesen tiszta lelkiismerettel.

A vicc az volt hogy az as640esnel is benyomtam a tesztet es mindenfele állítás nelkul ott voltak a csíkok a 17esnel halál pontosan.

Sajnos az lcd tvknek ez a hatara. Következő lépcsőfok az oled. Aki kiad 300kt vagy felette egy lcdert az nem jol teszi:) 380kert mar van fullhds led ami valoban ugrás.

(#36906) sakal83 válasza Dareiosss (#36904) üzenetére


sakal83
addikt

Kiveve a sotet jelenetekben. Epp fenn irtam:)

(#36907) vlevi válasza Oszilaci (#36899) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez a teszt tetszik.
Melóhelyen is megnéztem, de nem értettem, mit kell nézni a tökfekete képen, rajta néhány fehér felirattal. :F
Aztán itthon, most megnéztem, egyelőre csak a monitoron. És rögtön látom a villogó sávokat, már értem miről van szó :D :R
Pedig a melós monitor is IPS, meg az itthoni is.
Na, mindjárt ráizzítom a TV-re is, ezeréves (na, jó, csak 7) Samu LE40C650, az nem IPS, hanem valamilyen VA.

(#36908) vlevi válasza vlevi (#36907) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nnnna. Megnéztem.
Tulajdonképpen, ahhoz, hogy 17-nél jelenjen meg az első szürke, vissza kellett állítanom a gyári értékre a beállításokat, nekem kicsit túl sötétre volt állítva. A Samu TV-men ezt ezt jelentette, hogy a kontraszt 100%-ra, a fényerő pedig 50%-ra állítva jó. Din. kontraszt és egyéb "okosságok" ki vannak kapcsolva.
Háttérvilágítás ereje nagyjából mindegy.
És azt is észrevettem, hogy, ha nem szemből nézem, hanem felállok a kanapéról, akkor már a 16-os is villog. De ez szerintem így teljesen rendben van, ez még belefér.

(#36909) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali! (tv-m: 50w75c->50w80c)
Aki esetleg olvassa a upc topikot is bajlódom a programlistával. Esetleg van olyan aki upc-s, és a csatorna kiosztása is alapon van (vagy valami hasonló), és csinálna nekem egy programlista mentést és megosztaná velem?! :R Nem szeretnék emiatt factory resetet csinálni.

Egyelőre nem mertem frissíteni a tv-met a legújabb fw-re. Egyrészt jól működik, miért rontsam el vele esetlegesen?
Másrészt én anno w75c-t frissítettem 3D-s w80c-re és ez nem tudom sw frissítés szempontjából jelent e valami hátrányt (esetleg megszűnik az átjárhatóság és így ugrik a gari...). Ezekről mi a véleményetek?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#36910) Oszilaci válasza vlevi (#36907) üzenetére


Oszilaci
senior tag

érdemes rákeresni a virágboltban a teljes lemezre ami a kalibráláshoz kell

létezik hogy plasma után a szemem megszokta az lcd-t :DDD faterék régi tv-jét ki nem állhattam (55EX715)
főleg az ára miatt amit adtak érte újkorában ,de most hogy bekerült a hálójukba , picit állítgattam és egész jó

[ Szerkesztve ]

(#36911) blakey válasza ArthurShelby (#36909) üzenetére


blakey
titán

Írtam, hogy mit kell tenned, nekem alapon van, a tv-m is ugyanaz, a kerület is, minden a leírtak szerint kell csinélni és hibátlanul működik.
Legújabb szoftver van fent, nincs 3D-m, nem érdekel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36912) gyeniko válasza sakal83 (#36905) üzenetére


gyeniko
őstag

Mi volt a forrás? Az ilyen beállítást a TV saját média lejátszóján indított teszt videókkal kellene elvégezni. Ez azt jelenti, hogy vagy az USB bemeneten, vagy hálózaton keresztül kellene nézni a videókat. Az említett videó egyébként megtalálható a YT-on is, innen a legkönnyebb lejátszani.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#36913) ArthurShelby válasza blakey (#36911) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szóval anno nem volt média kártya a készülékben. A upc akkor előjött a hangolásnál (már nem emlékszem hogy), de aszerint nem tudtam hangolni, valahogy kidobott média kártya nélkül. Viszont meg tudtam csinálni az automatikus hangolást, így bejött minden kódolt (amit nem tudtam nézni) és kódolatlan. Viszont a csatornák MHz szerint vannak (számomra össze vissza, és nem szerenék 200 csatornát elrendezni).

Most hogy lett média kártya betettem a tv-be, az valamit telepített/frissített, meg kellett adnom a hálózati azonosítót (ami Bp-en 43104), és tudtam nézni minden kódolt adást (amire elő vagyok fizetve).
A médiacard-hoz is adtak, interneten is olvastam a beüzemelést (most is hogy linkelted), de nem jön elő sehogy sem a upc (sem az automatikusnál, sem a manuális keresésnél). Mindent próbáltam, minden menüpontot. Anno előjött nekem is a upc. Azt gyanítom, hogy ez is olyan, mint a régió, csak az első beállításnál jön elő.

Anno itt volt egy olyan hogy egyéb és ha arra rákattintottál bejött a upc, arra ok,...

Egyébként nekem megvan még a "régi" 3.885-ös fw (ami már nem elérhető a honlapon, csak a legújabb 3.925). Nem tudom lehet e még hasznos, lehet e vele downgradelni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#36914) blakey válasza ArthurShelby (#36913) üzenetére


blakey
titán

Ráböktél a kábelre? Nélküle nem fogja felhozni. Beállírások/Csatornabeállítások/Digitális hangolás és indítsd el, kérni fog minden adatot és a UPC is meg fog jelenni. 1X csináltam, régen volt. A képen a mód van amit kiválaszthatsz, később jelenik meg a UPC vagy Egyéb.
Ha kért kódot akkor lehet, hogy már korábban hangoltad a tv-t, vagy valamit csinéltál vele.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36915) sakal83 válasza gyeniko (#36912) üzenetére


sakal83
addikt

Youtube volt

(#36916) mbandika


mbandika
csendes tag

Számítógépre dugva a televízióm képernyőjének tetején folyamatosan felugrik egy információs "banner". (HDMI / ARC / 1080p)
S teljesen rapszódikus, mikor ugrik fel vagy tűnik el.

A távirányítón lévő i+ gombot is már próbáltam használni, de csak pár pillanatra tűnik el. Utána folyt. köv.
Játék és filmnézés közben nincs ilyen gond, de ha dolgozni vagy netezni szeretnék akkor ez lehetetlenné teszi.

Típus: SONY Bravia kdl-48wd650

A firmware: v8.207

Több videokártyát és számítógépet is kipróbáltam, valamint kábelt is cseréltem eredménytelenül.

Tud valaki segíteni? Nagyon megköszönném! :R

(#36917) Oszilaci válasza sakal83 (#36915) üzenetére


Oszilaci
senior tag

(#36918) ArthurShelby válasza blakey (#36914) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Ha kért kódot akkor lehet, hogy már korábban hangoltad a tv-t, vagy valamit csinéltál vele."
Igen már korábban hangoltam, de már leírtam, hogy anno akkor média kártya nélkül nem sikerült a upc szerint. A hálózati azonosítót is (43104) is megadtam)

Szerintem a linkelt képnél kéne ott lenni az egyéb beállításoknak (emlékeim szerint).

"Ráböktél a kábelre?"
Igen, és ez jött fel:[kép]
Már próbáltam mindenhogy, nem sikerült, és nem vagyok láma (vagy meglepődnék ha mégis).
Fw reset-et nem szeretnék, ezért lenne a legjobb egy szimpla programlista export, import ezért kértem.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#36919) sakal83 válasza Oszilaci (#36917) üzenetére


sakal83
addikt

Ez pontosan mire jo? Kicsit hiányos az angolom

(#36920) blakey válasza ArthurShelby (#36918) üzenetére


blakey
titán

Na, itt megadod, hogy 346000 illetve 43104, utána indul a hangolás, már a UPC hálózatán kell lenned.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36921) gyeniko válasza sakal83 (#36915) üzenetére


gyeniko
őstag

Akkor tényleg szomorú, amit láttál!
Azt viszont tudni kell, hogy a jelenségnek nincs köze ahhoz. hogy IPS, vagy VA panel van-e a készülékben. Az IPS paneles készüléket is korrektül lehet végpontozni, meglesznek a sötét részletek is, csak éppen a kontraszt kisebb, a fekete szürkébb, a kép kevésbé dinamikus, "laposabb", mint a VA paneles készülékeknél.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#36922) blakey válasza sakal83 (#36890) üzenetére


blakey
titán

Amúgy nem is tudom, hogy jutott eszedbe az AS640 helyett ezt a Sonyt venni. :F Amikor az AS640-em volt akkor csakis olyan tv-re cseréltem le ami legalább azt hozza amit az a tv vagy jobb, szerencsére jobb lett a W75C, amit te választottál az egy gyenge eresztés, bár valószínűleg be lehet kalibrálni nézhetőre, de ahhoz érteni kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36923) Piftuka válasza s7evcsenko (#36870) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ezt a rendszert pontosan erre találták ki, hogy ezúton is kijátszhasd a boltok beállítási trükközéseit, és egyéb dolgait.
Szerintem ez bele is van kalkulálva az árba már, hogy lesznek ilyen "tesztelők".
Legalábbis én így gondolom.
[..]
Én meg inkább azt mondom, hogy ez álszenteskedés..."

Mindegyikben tévedsz. Bár igazából engem nem lep meg, hogy a fentihez hasonló kijelentéseim miatt manapság úgy néznek rám sokan, mint egy UFO-ra, de mindenki azt gondol, amit akar.

Hogy milyen "jogszabály" szól arról, amire én utaltam? Nem jogszabály, hanem az erkölcs. "A jogon kívül a legerősebb normafajta." Én a tisztességben és a szabálykövetésben hiszek.

Tudom, ismerem az "ideológiákat", amelyekkel manapság sokan "felvértezik" magukat, és hangoztatják, hogy egyfajta "modern Robin Hood-ként" a maguk módján jól "megsarcolják a gonosz kereskedelmi vállalkozásokat." (Egyébként dolgoztam a kereskedelemben, valamint fogyasztóvédelmi szaktanácsadóként, és fogyasztóként minden aspektusból van rálátásom a témára...)

Stílszerűen (ha már a Prohardver oldalára írunk): a "warezhuszárok", és az elfüstölt CPU-kat a boltba tízesével visszahordó "tuningbajnokok" országában élünk, és itt és most ez az erkölcsi szint jellemző.

Általánosan jellemző, hogy aki nem így él, nem így gondolkodik, esetleg még hangot is ad a véleményének, azt legjobb esetben kinevetik.

Csak aztán nevetés helyett ne tessék sírni, ha majd például a Media Markt érvényben lévő 60 napos elállása ismét 14 naposra "zsugorodik", vagy éppen a kereskedelmi vállalkozások - egyébként a jelek szerint teljesen jogos - "lobbijának" köszönhetően "a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló" mindenkor hatályos kormányrendeletek esetleg ismét, még rövidebb elállási határidőt és/vagy a fogyasztó számára a jelenleginél kedvezőtlenebb feltételeket határoznak majd meg.

Persze sajnos ezzel majd megint a jóhiszemű és becsületes fogyasztó jár rosszul...

"Aquila non captat muscas."

(#36924) lumpika


lumpika
tag

Valaki próbált már xe8505öt optikai kábellel összekötve házimozival?
Yt-on 5.1 teszteknél kihallatszanak külön-külön a háttér csatornák?

[ Szerkesztve ]

(#36925) Piftuka válasza sting2 (#36885) üzenetére


Piftuka
veterán

Örülök, hogy sikerült választanod végül!

Ugyanakkor - bár kedvelem a költői képeket - szuper volna, ha részletesen kifejtenéd, mit kerestél pontosan a látványban? Miket teszteltél a tévék képében? Milyen tartalmakkal tesztelted? Milyenek a preferenciáid...

Ez mind hasznos info lehet a hasonló elvárásokkal rendelkező kérdezők számára. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#36926) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

A következő típusokról mi a vélemény? Árban 200k alatt gondolkodok.

Sony 40" KDL40WE660 Full HD Smart LED TV
Sony 49" KDL49WE660BAEP Full HD Smart LED TV

(#36927) Dareiosss válasza nemethchek19 (#36926) üzenetére


Dareiosss
senior tag

A 49WE75 még elmegy, azt próbáld meg inkább.

(#36928) sakal83 válasza blakey (#36922) üzenetére


sakal83
addikt

Azt hittem hogy egy 300ks tv azert hozza amit kell. Igazsag szerint egy franko ips paneles tvt keresek. Volt egy Pana et60as tvm amely ips létére valami döbbenet szinvilagot es kepminoseget adott. A mai napig keresem az utódját. Áruházban a 8as Sony hasonlított ra. Viszont e fentieket kiszurni csak otthon lehet.

Mar jo ideje vadaszok egy cx750re epp azert mert irtózatosan hasonlit az et60ra.

Ha esetleg van tippetek a mai tvk kozott egy jo ips panelesre azt szivesen fogadom.

(#36929) ArthurShelby válasza blakey (#36920) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igen, de ez már rég megvan!
Nem az a probléma, hogy nincsenek meg a csatornák, hanem csatornák sorrendje zavar.
Mert így MHz szerint teszi sorba őket, míg ha upc szerint lenne, akkor az m1 lenne az 1-es, a m1HD lenne a 2es és így tovább. Azt már valamennyire ismerem és átlátom, van valamilyen tematikája.

Szóval engem a csatornakiosztás (programlista) érdekel, és azt kértem egy upc-s + sony-stól, hogy exportálja ki nekem, hogy én importálhassam.
(mivel a upc egyebes hangolás nem sikerült és nem szeretnék fw resetet, mert már egészen belaktam a tv-t)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#36930) virkir válasza ArthurShelby (#36929) üzenetére


virkir
veterán

Nagyon nem értek valamit.
Van otthon valami számítógépféle windows-al? Van egy akármilyen pendrive?
Ha ez a két eszköz adott akkor mi a bánatot szenvedsz ahelyett, hogy exportálod a meglévő csatornalistádat majd a Sony Editor-al úgy rakod sorba ahogy neked tetszik cirka öt perc alatt és vissza importálod a kész listát.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#36931) kriszti@n válasza blakey (#36922) üzenetére


kriszti@n
tag

ha nem tévedek(de lehet igen) azt a panát még tőlem vetted sztem, és nekem is w75c lett helyette :)

[ Szerkesztve ]

(#36932) ArthurShelby válasza virkir (#36930) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Upc előfizető vagyok.
Eddig egy STB (set to box), más néven médiabox volt nálam, és ezt cseréltem egy médiakártyára (ca modul / C+ foglalat).
A STB-ból nem tudom kinyerni a a csatorna kiosztás sorrendjét (és már nincs is nálam). A sony tv-mből kitudom (digitális beállítások--> technikai beállítás--> programlista átvitele (nálam ez most szürke, mivel nincs bedugva pendrive))

"majd a Sony Editor-al úgy rakod sorba ahogy neked tetszik"
Na erről még nem hallottam, de nem rossz ötlet. [link] [link]

(bár első körben nyilván egyszerűbb, ha valakinek megvan az "eredeti" upc-s kiosztás)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#36933) s7evcsenko válasza Piftuka (#36923) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Erkölcsről beszélsz, ráadásul Magyarországra vonatkoztatva, úgy hogy semmi nem tiltja az ellenkezőjét, sőt törvény kötelezi rá a boltokat, ráadásul van akinek annyira bejött ez a rendszer, hogy 30-60 napot ad 14 nap helyett... nem értelek...
Az hogy bemegyek a boltba, és nem lopok el semmit, annak köze van az erkölcshöz, ennek kb semmi.

De ha már erkölcsről beszélsz, akkor nézzük a másik oldalt:
BF előtt 1-2 héttel mindennek megemelik az árát 50%-al, hogy aztán majd BF-kor adjanak 45% kedvezményt (szándékosan túloztam), az rendben van? És a többség rárepül, mert csak a nagy kedvezményt látja...
Ez mennyire erkölcsös?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#36934) hunaqua válasza sakal83 (#36928) üzenetére


hunaqua
addikt

Nem ismerem,de ha IPS-t keresel én megnézném az LG SJ850V cuccot. Nem tudom van e jobb IPS cucc viszonylag kezelhető áron.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#36935) gyeniko válasza s7evcsenko (#36933) üzenetére


gyeniko
őstag

Ha a másik lop, akkor nekem is szabad...(?)

Szerintem egyszerűen rosszul értelmezed ezt a jogszabályt, mert ennek nem az a célja, hogy több terméket össze lehessen hasonlítani, hanem az, hogy a megvásárolt terméket (a jogszabály egyes számban fogalmaz) megfelelően ki lehessen próbálni. Amint írtam, a konkrét eljárás ott hibás, hogy a vevő már a termékek megvásárlásakor tudta, hogy az egyiket BIZTOSAN nem veszi meg. A te gondolatmenetedben hol (hány darabnál) van a határa az erkölcsnek? Megvásárolsz akár 5 db terméket, hogy elvégezhesd az összehasonlítást, majd pedig 4-et visszaküldesz?
Ugyanakkor - amint korábban írta más -, hogy a felbontott, kipróbált és visszaküldött terméket nem illik bontatlanként árusítani, ezért engedményt kellene adni rá. Milyen árrésből? A webshopok árrése jellemzően annyira alacsony, hogy ha az egész árrését odaadja, akkor is hőbörög a fórum népe, hogy nem adnak elég engedményt egy "használt" cuccért. Ha nagy tömegek követik ezt a gyakorlatot, akkor az üzletek az árrésükben kell tartalékot képezzenek az ilyen esetekre, ergo drágábbak lesznek a termékek. Hasonlít ez az egykori magyar "nemzeti sport"-hoz, a biztosítási csaláshoz. Minden ellopott rottyant Trabantban is volt többszázezer forint értékű ruha, mert "éppen nyaralásra indultunk volna az autóval". Mi lett belőle? A Casco árak az egekbe emelkedtek (nem csak ezért, volt sok "önlopás" is), a sok ártatlan autós pedig fizette a drága Casco-t.
Szerencsére a jelenség nem tömeges, ezt a topikot sem olvassák százezrek, így nem fenyeget az a veszély, hogy a rossz példa lesz ragadós.
A konkrét eset csak egy példa, amiről én írok, az az általános véleményem a jogszabályról, annak céljáról és alkalmazásáról.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#36936) TCr válasza sakal83 (#36928) üzenetére


TCr
veterán

Áruházban nem az XE8505-öt láttad véletlenül?
És igen, a gyengeségeket valóban csak otthon lehet észrevenni, paneltól függetlenül.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36937) EVL2 válasza TCr (#36936) üzenetére


EVL2
aktív tag

Vagy megkéri hogy kapcsolják le a bolt tejes világítását. Ennyi! ;)

(#36938) TCr válasza EVL2 (#36937) üzenetére


TCr
veterán

Azért az egy MM-ban erős lenne.
Max kisebb márkaboltokban.
A régi Panashopban pl. volt "sötétszoba".

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36939) s7evcsenko válasza gyeniko (#36935) üzenetére


s7evcsenko
addikt

"Ha a másik lop, akkor nekem is szabad...(?)"
Ezt hogy sikerült összehoznod? :Y
Hol itt a lopás?

Tőlem kardozhatsz a malmokkal, de csak úgy megjegyzem, hogy egy 1000fős cégnél dolgozok, ebből nem tudom mennyien ph-znak, de rengetegen élnek elállási jogukkal.
És mint korábban írtam, én úgy csinálnám (ha csinálnám), hogy bemegyek a boltba, kiválasztom a 2 legjobban tetsző TV-t, amiközül az egyiket biztosan megveszek, otthonról megrendelném mindkettőt, és a jobbik maradna.
Ez semmivel sem károsabb a boltra, mint a Te álláspontod, hogy rendelsz egyet, majd miután rájössz, hogy nem tetszik, visszaküldöd. Ugyan az a végeredmény, 1db bontott terméke lesz a boltnak.
Ám nem így csinálom, hanem feljövök ide tanácsot kérni, és az itteni ajánlás és tesztek olvasása után hozok döntést, és ha így is mellényúlok, akkor jön a Te verziód, a visszaküldés.
Csupán csak nem értek egyet a gondolatmenetetekkel.

Amúgy meg javaslom olvasgasd az aláírásod, és aszerint gondold újra ezt a dolgot! ;]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#36940) gyeniko válasza s7evcsenko (#36939) üzenetére


gyeniko
őstag

Idézlek:
"De ha már erkölcsről beszélsz, akkor nézzük a másik oldalt:
BF előtt 1-2 héttel mindennek megemelik az árát 50%-al, hogy aztán majd BF-kor adjanak 45% kedvezményt (szándékosan túloztam), az rendben van? És a többség rárepül, mert csak a nagy kedvezményt látja...
Ez mennyire erkölcsös?"

Hát, így "sikerült összehoznom" a párhuzamot.

Igen, harcolok a szélmalmokkal továbbra is, éppen azért, ami az aláírásomban szerepel (amit vélhetően félreértelmezel). Kicsi még a gyerekem, az Ő érdekében is szeretném, ha több etika költözne a világba, mire felnő. Igen, ez egy magasabb nézőpont, éppen ezért nem várom el, hogy megértsd.

Mindketten leírtuk a gondolatainkat, nincs miért tovább rugózni ezen.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#36941) hunaqua


hunaqua
addikt

Azért ezt a jogszabályt nem arra találták ki,hogy otthon 10 tv-ből válasszak 1-et. Akinek ilyen igényei vannak keressen olyan értékesítési pontokat ahol van "sötét szoba",és ott vásárolja meg a "tesztelt" ,számára megfelelő készüléket.

...de nincs már nagyon ilyen üzlet!?
Persze,hogy nincs,mert aki ezeket vette igénybe ahol általában az értékesítő is tényleg szakértő volt, és esetleg órákig foglalkozott az ügyféllel egy olyan helyen ahol hatalmas bérleti díjakat fizettek a normális kiszolgálás érdekében. Eddig teljesen jó,és mi történt utána? Hazament a boldog ügyfélke,hátradőlt a foteljában ,nyitott akár egy sört is. Boldog volt ,hogy megtalálta álmai tv készülékét egy nagyon profi drága helyen,profi értékesítők segítségével.Akkor meg is veszem! Elővette E-mag-os "fekete péntek" alkalmával vásárolt ,kétes garanciájú laptopját,ott kikereste a legolcsóbb internetes vásárlási lehetőséget (..lehet ez akár olyan is ,aki a lakótelep 12. emeletén működteti cégét,ami már a jövő héten nem fog működni mert adó fizetésről csak hírből hallott,de olcsóbb ) ,és megvette álma készülékét. Egy kicsit morcos volt egy két nap múlva,hogy miért nincs még azonnal itt a "csoda" tv.
..folytassam a történetet? Teljesen felesleges.

A vásárlási kultúrát még mi is tanuljuk.A vevők 95%-nak teljesen megfelelő az MM-ben látott,és megvett készülék.Akinek ez kevés,az szánja rá azt a plusz költséget ami ehhez kellene.Amennyiben ez így lenne ,akkor életképessé tudnának válni olyan tényleg profi ,tökéletesen felszerelt és erre 200%-ban felkészült értékesítési pontok amik most elképzelhetetlenek.

....és ne gondoljuk azt komolyan,hogy ezt a rengeteg visszaküldött cuccot majd mind leértékelik.Miért is értékelnék le,ezek nem olyan készülékek amit vissza lehetne küldeni a gyártónak mert hibás.

...én pedig nem szeretnék olyat venni amit más tapenolt!!!!!

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#36942) virkir válasza ArthurShelby (#36932) üzenetére


virkir
veterán

(bár első körben nyilván egyszerűbb, ha valakinek megvan az "eredeti" upc-s kiosztás)

Alig hiszem, hogy sokan használnák a szolgáltatói sorrendet szvsz mindenkinek egyéni preferencia mit hova pakol. Pl. nálam a közlopásati csatornák olyan mélyen el vannak dugva, hogy gyak soha nem tévedek arra. :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#36943) sakal83 válasza TCr (#36936) üzenetére


sakal83
addikt

xe8077-et néztem vagy az xe8096-ot

(#36944) s7evcsenko válasza gyeniko (#36940) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Amit idéztél, az konkrétan erkölcstelen, amiért valaki valószínüleg büntetést is fog kapni, ahogy ez már meg is történt nem egyszer, amiről meg én beszélek, az 100%-osan legális, csak Te látsz bele erkölcsöt.
Szóval kb 0 a párhuzam.

Abban viszont igazad van, hogy nincs ebben ennyi.
További szép napot! :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#36945) Dareiosss válasza s7evcsenko (#36944) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Én úgy látom, hogy aki többet visz haza eleve azzal a szándékkal, hogy csak 1 et tart meg, az megkárosítja a boltot készakarva, szóval előre megfontolt szándékkal okoz kárt.

Ezeken a tvken nincs nagy haszna a boltoknak. Pl ha nagy akció van, amit a Sony központilag dönt el, akkor én úgy tudom, kompenzálja boltokat, hogy ne bukjanak az akción.

Ha bármelyikünk csinálna egy ilyen boltot, és ezt csinálnák velünk, biztos, hogy senki nem őrülne neki...

(#36946) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok,

Vettem egy xe8005 -ös tvt. Az lenne a kérdésem, hogy ehhez lehet bluetooth fülest csatlakoztatni?
Vagy csak billentyűből lehet olyat? Valaki próbálta esetleg, ha igen van valami jó minőségű füles amit érdemes megvenni?
HDMI-n megy be a stb annak a hangját akarom a tv-n keresztül a fülesben hallani, meg minden tv hangot :)
Illetve közben szólhat a tv hangszórója? Elvileg nem lenne probléma.

Köszi a segítséget!

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#36947) Oszilaci válasza Dareiosss (#36945) üzenetére


Oszilaci
senior tag

és ekkora készüléknél még a sérülés esélye is benne van... szállítás,ki- és vissza csomagolás :U
mondhatnánk úgy is hogy a bolt,űzlet NEM KÖLCSÖNZŐ

ha rendesen körbe jártad és annak ellenére sem vállik be mert a termék gyengébb vagy nem teljesíti amire kitalálták akkor igen ,küld vissza de nem tesztelésre van a vissza küldés...

a legnagyobb gond hogy azok a legnagyobb fillér...... akik megtehetnék hogy bemenjenek egy az előbb is említett picivel drágább helyre és egyből a tutit vihessék haza. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36948) sting2 válasza Piftuka (#36925) üzenetére


sting2
addikt

Nagyon köszönöm.

A két tévé azonos "tesztelői" körülményekkel lett nyúzva :
PS4 Pro - 2db
Xbox One S - 2db
A tévék saját Mediaplayere - 2 Pendrive, rajtuk 2- 2 ugyanolyan film (MKV - 1080P és 4K demó)
1 nap- minden képjavító, beállításért felelős csúszka off illetve 50% hagyva - járatás
2 nap- ismerkedés a menüvel, képjavítók kitapasztalása (mit mivel, mennyit, stb.) óvatos tapogatózás a lehető legjobb kép irányába.
3 nap- "Nagy teszt", itt már abszolút behatóan ismertem a két készülék minden nyavalyáját, tudását, legalább is sikerült számomra a lehető legtöbbet kihozni belőle.
Némi alap kalibrációt is vittem a dologba azzal, hogy a színeket külön, külön is erősítettem, gyengítettem.
Összehasonlítva a kontraszt, fényerő, gamma szenthármassal.
Preferenciák :
Game - a lehető legtöbb élményben részesülni a mozgás, bevilágítás, felbontás, szűrők alkalmazta látványban - nálam egyébként ez volt az első számú elvárás!
Film - színhelyes, folyamatos, a lehető leghomogénebb mozis élmény.
TV műsor - nem nagyon nézek ezért itt csak egy nézhető, szép kép volt a szempont.

Nem titkolom, a Panasonic távja, menü gyorsasága, Os rendszere- annak működése "fluidsága", és képi világa, a több mint 13 kg anyag, nagyon tetszett.
Illetve, szebben bánt a kevésbé kiváló anyagokkal, mintha plusz élsimítással dolgozott volna.
PL : XOS játékoknál de akár PS4 címeknél is kevésbé volt " őszinte" a megjelenítésben.
A Sony könyörtelenül megmutatta a sok rece fice, vagy akár felbontásbeli hiányosságokat, anomáliákat.
Azt is megjegyzem, hogy a Pana kijelzőjén található üveg felület nagyon becsapja az embert, minden egy picit fényesebb ennek köszönhetően, kap tőle egy alapvető selymességet, olyan mint egy tükör.

A Sony a FALD Led, a még homogénebb megjelenítés, és a Game beállításoknál tapasztalt pluszok ( leheletnyivel ugyan de érezhetően szebb, ragyogóbb, pl : Fehér megjelenítés, ) feljebb rakta nálam az XE90-et.
Vagyis a vegytiszta képminőség jobb a Sony kijelzőn (egy fokkal) számomra,igaz, nem adja könnyen, tehát Out of The Box még ne keresse senki, minden másban ízlések és pofonok...

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#36949) PrinceHerceg válasza lumpika (#36924) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

O.M.G, YouTube-ról akarsz 5.1-et? :W

Köztudott dolog, h ott minden 2.0, kemény 128-192kbps-re korlátozva, szóval a válasz, NEM

[ Szerkesztve ]

(#36950) Oszilaci válasza PrinceHerceg (#36949) üzenetére


Oszilaci
senior tag

ha így osztanék ki mindenkit aki alkatrészért jön és nem ért valamihez már éhen haltam volna :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.