Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36453) Oszilaci válasza mexel (#36440) üzenetére


Oszilaci
senior tag

"sajnos azok nem droidosak"

én kifejezetten őrülök neki ;] filmet amúgy is htpc-ről nézem illetve most fog érkezni egy 4K player ,meglesem LibreELEC-el aztán lehet hogy marad a htpc helyett

(#36455) Razi válasza virkir (#36449) üzenetére


Razi
tag

Igen, 3,5" külső táp és igen HDD REC-be dugtam. Nem mintha fel akarnék venni bármit is a tv-ről, de ez az egyetlen usb3.0 port rajta.

(#36458) virkir válasza Razi (#36455) üzenetére


virkir
veterán

Akkor passz. Esetleg probáld végig a többi portot is, vagy egy másik hdd-t.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#36459) Epic30 válasza Oszilaci (#36412) üzenetére


Epic30
csendes tag

Szia! Tudnál írni tapasztalatokat erről a tv-ről?

(#36460) Oszilaci válasza Epic30 (#36459) üzenetére


Oszilaci
senior tag

mire vagy kíváncsi ? nem bántam meg a plasma után és szerintem jó vétel

(#36463) hunaqua


hunaqua
addikt

SONY KD-65XE7005 tv elvileg VA paneles,nincs tapasztalat róla senkinek? Milyen lehet?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#36464) jano_77


jano_77
nagyúr

Üdvözlök Mindenkit!

Csak bejelentkeznék, mert én is egy SONY TV tulajdonosa lettem a hétvégétől és jó, ha meg van egy ilyen fórum. Egy KD-55XE8096-os UND TV tulaja lettem szombaton. Kalandos volt a beüzemelése, de hála az égnek végül én győztem és most jól működik, üzemel és gyönyörű a képe.
Volna egy olyan kérdésem, hogy esetleg akinek szintén ANDROID-os SONY tv-je van, az tudna javasolni egy-két hasznos app-ot, amit érdemes lehet használni akár a TV-n, akár a mobilon?

Biztosan lesznek majd menet közben kérdéseim, akkor majd jövök és felteszem, bízva abban, hogy gyorsan kapok rájuk kielégítő választ.

Köszi előre is :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#36466) #46129152 válasza jano_77 (#36464) üzenetére


#46129152
törölt tag

Hát ki mit szeret.
Nekem csak a VLC player van rajta amit letöltöttem, másra nincs szükségem.
De böngéssz a Play áruházban, és kiderül mire van szükséged.

(#36469) #46129152 válasza blakey (#36468) üzenetére


#46129152
törölt tag

Már rábeszéltél egy 55-ösre, aztán vettem egy 43-ast,.... Abból kéne még1! Hálóba!
Bár az 50-es is megér egy 100-ast.... :-)

(#36470) ArthurShelby válasza jano_77 (#36464) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én a totalcommander(+lan plugin) párost tettem fel.
Illetve a kodi, spmc player, archos video player (+kodekek), mx player pro. De igazából a legtöbbet a gyári videó alkalmazást használom.
Én még föltettem upc előfizetőként a horizon go-t.
Nálam a vlc többször is hibaüzenettel leállt, így töröltem.
Illetve fönn van még ez is.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#36471) allfinanz válasza ArthurShelby (#36470) üzenetére


allfinanz
senior tag

NetFlix atalakito gomb ez faxa. MXPlayerPro-ra alakitottam at! :) :C

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#36472) PrinceHerceg válasza jano_77 (#36464) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Igazából a saját igényeidnek kell megfelelned szóval használd bátran a beépített alkalmazás keresőt, csak ne vidd túlzásba! ;)

(#36473) jano_77 válasza PrinceHerceg (#36472) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszönöm mindenkinek!

NETFLIX hogyan működik, még sosem használtam? Kell hozzá előfizetés vagy bármi hasonló? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#36474) Epic30 válasza Oszilaci (#36460) üzenetére


Epic30
csendes tag

Most egy 42W828B van itthon, ennek nagyon jó a feketéje/kontrasztja (VA). Ennél nem szeretnék rosszabbat venni, 55 colos méret kellene.

(#36475) radi8tor válasza jano_77 (#36473) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Netflixnek van saját topikja. Ott kérdezd meg.

⭐ Stella

(#36476) TCr válasza Epic30 (#36474) üzenetére


TCr
veterán

W8 után ne adj az XE85 alá, ha nem akarsz annál gyengébb képminőséget.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36477) Epic30 válasza TCr (#36476) üzenetére


Epic30
csendes tag

Ez (55XE7077) mennyivel rosszabb képminőségben vagy bármiben, mint az XE85 vagy W828?

(#36478) TCr válasza Epic30 (#36477) üzenetére


TCr
veterán

Az XE70 60 Hz-es, míg a W8 és az XE85 120 Hz-es panellal rendelkezik.
Az XE70-nek a legkisebb a kontrasztja a 3 közül.
Az XE70-nek a legalacsonyabb az interpolálási értéke (már ha ez számít).
Ha jól látom, egyedül az XE70-ben nincs CI+ modul a 3 tévé közül.
Az XE85 Triluminos képernyő, az XE70 nem.

Vagyis több szempontból is visszalépés lenne az XE70 a W8-hoz képest.
Én nem hogy nem cserélném le rá azért a +5"-ért (ok, 4K és HDR, ami igazából "csak" 8 bit + FRC, míg az XE85 valódi 10 bit), de százezreket ráfizetni meg aztán végképp nem.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36479) jano_77 válasza TCr (#36478) üzenetére


jano_77
nagyúr

Az XE80-as mennyire elfogadható? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#36480) hunaqua válasza TCr (#36478) üzenetére


hunaqua
addikt

A 65xe70 talán VA panel? A kisebbek meg talán IPS?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#36481) TCr válasza jano_77 (#36479) üzenetére


TCr
veterán

Mennyire elfogadható?
Nincs rá skála, akinek tetszik az IPS panel, annak igen, akinek meg nem, az inkább kerülje.

(#36480) hunaqua: 55XE70-ről volt szó, az és a 65XE70 egyaránt VA panelesek, alatta IPS.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36482) jano_77 válasza TCr (#36481) üzenetére


jano_77
nagyúr

55XE70-es VA paneles - ahogy itt olvasgatok arra jutottam, remélem nem rosszul, hogy ez a jobb :F - és az 55XE80-as pedig IPS? Felfelé haladva a számozásban nem jobb a TV, ezt rosszul gondolom? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#36483) TCr válasza jano_77 (#36482) üzenetére


TCr
veterán

55XE70 - VA
55XE80 - IPS
55XE85 - VA
55XE90 - VA
55XE93 - VA

Fentebb leírtam, hogy 49W8-ról miért nem váltanék 55XE70-re.
Most hozzáfűzöm: XE80-ra az IPS miatt nem váltanék.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36484) PrinceHerceg válasza jano_77 (#36482) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Pontosan jól látod! :K

(#36485) jano_77 válasza TCr (#36483) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ezek szerint akkor jól bepalizott az eladó, mikor rám tukmálta hatalmas PR dumával az XE8096-os variánst. :U :W Pedig mellette volt egy XE70-es és azt monda, hogy az XE80-as jobb mert Triluminos technológia, meg kutyafüle, stb :O
Mondjuk egy ősrégi 32"-os LG LCD-ről váltottunk, ami még csak HD Ready volt, tehát ahhoz képest ég és föld, csak hát ahogy itt olvasgatok az jött le, hogy ma már érdemes a VA panelest venni. Nem de? :F
Amúgy mi a különbség a két panel között? Bocsi elég láma vagyok a témában.....sajnos, ezért us tudták eladni ezt a TV-t. :U

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#36486) PrinceHerceg válasza jano_77 (#36485) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha engem kérdezne meg vki, hogy Trilus IPS-t vagy VA-s hagyományost kérek, én is az elsőre haraptam volna, ne félj! :K

Amúgy a fő különbség, a VA javára a mélyebb fekete, tehát kb 5x akkora natív kontraszt, míg egy IPS-nek jobb betekintési szögeket említenek, de ez már lerágott csont, hisz kb egy szinten van a két panel ezen paraméter tekintetében! :K

(#36487) Epic30 válasza TCr (#36478) üzenetére


Epic30
csendes tag

Köszi a választ, 42W828 van, ami szerintem 50 Hz-es (nem aktív a motionflow menüpont).
Azért 13 coll, nem 5 a különbség, meg hát az XE85 és az XE70 ára között van 115e Ft különbség.
MM-ben holnaptól kupon napok: Sony UHD tv-kre -12%

(#36488) TCr válasza jano_77 (#36485) üzenetére


TCr
veterán

VA - magasabb kontraszt, mélyebb fekete, de rosszabb betekintési szög

IPS - alacsonyabb kontraszt, "fátyolosabb" kép, fekete kb. nuku, de kb. 178 fokos betekintési szög

(#36487) Epic30:
Bocs, benéztem, azt gondoltam, hogy az 50"-os (49,5) méretű W8-ról beszélünk.
42" méretben valóban csak 60 Hz-es.
Hozzáteszem a Motionflow menüpont attól még kellene, hogy működjön "400 Hz-es" interpolációt tudnia kellene.
Nem játék módban van a tévé, és azért látod inaktívnak?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36489) Joshi válasza TCr (#36488) üzenetére


Joshi
titán

"IPS - alacsonyabb kontraszt, "fátyolosabb" kép, fekete kb. nuku, de kb. 178 fokos betekintési szög"
Fátyolosabb kép? Nuku fekete? Ne szórakozz, nálam ilyen nincs IPS-nél. :N Pont a Sony hozza a lehető legjobb IPS megoldást. Sokkal nagyobb gond a bevilágítás, amitől persze ugyan úgy szenved a VA panel is. Mert ugye az a háttérvilágítástól függ.

[ Szerkesztve ]

(#36490) blakey válasza Joshi (#36489) üzenetére


blakey
titán

Most ezzel mit szeretnél bizonyítani? OLED szintű képet bármikor lövök egy IPS-ről, hidd el, hogy gyengébb, mindegy melyik gyártó szereli be. Az más, hogy téged nem zavar vagy szereted amit látsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36492) Joshi válasza blakey (#36490) üzenetére


Joshi
titán

Azt hogy egyszerűen nem igaz amit írt. Egyáltalán nem fátyolos és nem fakó a fekete, persze rosszabb, de nem olyan drasztikus mértékben ahogy TCr fogalmazott. A lényeg annyi, hogy kicsit el kell játszadozni a beállításokkal és máris van egy kiváló tévénk. Ha OLED-et említünk, akkor a VA is kb a fasorban sincs ahogy az IPS. Nem fényezni akarom az IPS-t, csak ne túlozzunk.
Egyébként a fotók eredetiek, Oppo R7 Plus-al készültek kézből fotózva, semmi retusálás nem volt. ;)

(#36493) Joshi válasza Joshi (#36492) üzenetére


Joshi
titán

"Egyébként a fotók eredetiek, Oppo R7 Plus-al készültek kézből fotózva, semmi retusálás nem volt."
Annyi, hogy a Paint-el szoktam kisebbre vágni a képet. Ennyi. ;)

Amúgy sokkal többet ér egy homogén felület mint pl plazma vagy oled, mint akármilyen háttérvilágítású lcd. Pont ezért fogok oled-re váltani ha eljön az ideje.

ui.: ja és simán van olyan képe a Sony tévémnek(ha nem jobb), mint az Acer K272HUL kalibrált monitoromnak. :D

[ Szerkesztve ]

(#36494) blakey válasza Joshi (#36492) üzenetére


blakey
titán

Mondjuk fátyolosnak és sem nevezném, bizonyos szögből olyan mintha az lenne, de az "IPS glow"-nak köszönhető.
Nem a fotók valódíságát vontam kétségbe, hanem azt, hogy ilyet bármikor lehet fotózni, ha fotón szeretnéd megmutatni a pontos képet ahhoz profi módon kell nekilátni. VA vs. IPS fotó van itt a topikban Sony mindkettő, lehet látni a különbséget még akkor is ha gyenge a kép viszont egy képen szerepel a 2 tv így látható melyik milyen.

(#36493) Joshi
Nekem OLED lesz a következő, te még nem láttál jó VA-t, hogy azt állítod az IPS is jó, van feketéje meg kontrasztja, sajnos én láttam így az IPS paneles tv-imet inkább hallgatom. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36495) Joshi válasza blakey (#36494) üzenetére


Joshi
titán

Nem állok le veled vitatkozni, látom amit látok ennyi. Egyedül a teljesen sötét képnél lehet látni a szürkés árnyalatot a fekete helyett. A Sony Triluminos IPS prémium kategóriája nagyon jó, főleg annyi pénzért amennyiért akciósan meg lehet venni. A VA panel is szenved számtalan betegségtől, de az lcd úgy általában.

"...te még nem láttál jó VA-t, hogy azt állítod az IPS is jó, van feketéje meg kontrasztja, sajnos én láttam így az IPS paneles tv-imet inkább hallgatom."
Dehogynem, haveromnak én ajánlottam a Sony 55X8509C tévét, de nekem az is fura volt. Hiába Triluminos, az IPS Triluminos szerintem jobb. Nem minden a kontraszt. Na jó de. :DD Ja nekem is OLED lesz, de nem tudom mikor.

Egyébként keveritek a fogalmakat. Van a jó, a jót nem kell megmagyarázni mert jó. A Sony prémium IPS jó, tehát nem kell megmagyarázni. A kiváló az jelenleg az OLED, de ott meg mással vannak gondok. Most ha kontrasztról beszélünk akkor az IPS és az OLED között van a VA, nagyjából ezt eddig is tudtuk.

[ Szerkesztve ]

(#36496) TCr válasza blakey (#36494) üzenetére


TCr
veterán

Igen, erre az IPS glow-ra gondoltam, ami leginkább a fekete, illetve a sötét részekre telepszik rá.

Joshi: remélem, hogy a következő nekem is OLED lesz.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36497) blakey válasza Joshi (#36495) üzenetére


blakey
titán

Nem vitaindító volt, tudom milyen a legjobbnak nevezett IPS, milyen a VA, mik a hátrányai az LCD-nek, stb. Lehet prémium az IPS, attól még nem lesz 1200cd/m2-nél jobb kontrasztja és 0,09cd/m2-nél jobb feketeszintje, ezen nem lehet változtatni.
Örülj, hogy tetszik és elégedett vagy vele.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36498) Joshi válasza blakey (#36497) üzenetére


Joshi
titán

Sokkal jobban zavar a gyenge háttérvilágítás és ezen a VA panel se segít. Ha a leghomogénebb kijelzőt szeretném, akkor egyértelműen plazma vagy OLED.
És igen, eddigi legjobb tévém van, szerencsére nem 1 milláért. :D Elégedett soha nem leszek, különben még mindig fekete-fehér crt tévém lenne. ;]

[ Szerkesztve ]

(#36499) PrinceHerceg válasza blakey (#36497) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Pajti, nem írtad el véletlenül azt a kontraszt értéket? :D

(#36500) Joshi válasza TCr (#36496) üzenetére


Joshi
titán

"Igen, erre az IPS glow-ra gondoltam, ami leginkább a fekete, illetve a sötét részekre telepszik rá."
Szerintem te a bevilágításra gondolsz aminek semmi köze a paneltípusokhoz. Sajnos ez a háttérvilágításból adódik, viszont ez ugyan úgy érinti a VA paneleket is. Konkrétan anno sokan sírtak az X8509C paneleknél erre. Olvass vissza a fórumon mielőtt hülyeségeket terjesztesz.

IPS glow
VA glow

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.