Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) sting2 válasza hunaqua (#36649) üzenetére


sting2
addikt

Azt meg pláne ajánlom - főleg a jelenlegi MM-es 500 K áron.
2-3 napig kellett járatni és "kalibrálni" de cserébe olyan a képe hogy "fűűű" !

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#36652) TCr válasza Motar (#36644) üzenetére


TCr
veterán

Tökéletes PS4-hez (is).

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36653) shmano válasza TCr (#36628) üzenetére


shmano
tag

Miért kezdődik 55 - nél? :F :C
Sony KD-49XE9005

[ Szerkesztve ]

The Last of Us:Remastered ~ YT:Shmano ~ Twitch:Shmano

(#36654) hunaqua


hunaqua
addikt

Arra nem emlékeztek,hogy Joy vagy hasonló akciókban eddig mi volt a legjobb ára a 65xe85 és 65xe90 tv-nek?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#36655) TCr válasza shmano (#36653) üzenetére


TCr
veterán

Igazad van, az XE90-ből van 49" méretű, de a másik kettőből (amit eredetileg is kérdeztél) nincs.

(#36654) hunaqua, árukereső diagram alapján:

65XE8505 - 480e (jelenleg is)
65XE9005 - 544e

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36656) jano_77


jano_77
nagyúr

Üdv.

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy 55XE8096-os Sony Bravia TV otthon és tegnap is és tegnap előtt is azt vettem észre, hogy ha YT-on nézek mondjuk egy klippet és fel akarom tenni 1080i felbontásra, akkor baromira beszaggat a videó. Ez mitől lehet? TV problémája vagy a netem gondja (120 MB-ás Telekom)? :F

Köszi

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#36657) DUB Inc. válasza jano_77 (#36656) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Wifin vagy kábelen?

(#36658) jano_77 válasza DUB Inc. (#36657) üzenetére


jano_77
nagyúr

WIFI

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#36659) TCr válasza jano_77 (#36658) üzenetére


TCr
veterán

Tedd át kábelre és próbáld meg úgy.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36660) DUB Inc. válasza TCr (#36659) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Így van. Nekem sem ment wifiről...

(#36661) jano_77 válasza DUB Inc. (#36660) üzenetére


jano_77
nagyúr

Az a baj, hogy a modem a szomszédos szobában van és elég hosszú kábel kellene hozzá. :U
Na mind1, majd az új lakásban - április elején költözünk - úgy dugom össze.
Azért köszönöm. :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#36662) Dareiosss válasza #95456768 (#36647) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Emagtól én nem vennék TVt, még véletlenül sem. Az XE80 pedig IPS panelos, szóval hiába lesz olcsó az edigitálnál azért én pénzt nem adnék.

(#36663) mexel


mexel
veterán

Vajon egy 49XE8005 tv-nek jobb képe lehet mint egy 49XD7005-nek? Most vettünk nem rgen 7005-öt édesanyámnak, de nem tudom ha akcióban lesz 200-ért 8005 érdemes-e cserélni? Lenne valamennyi veszteség mert a 7005-öt el is kellene adni, nem tudom van-e látványos különbség, főleg dekete szín ügyben. Mindkettő ips, de a 8005 az Triluminos.

(#36664) Dareiosss válasza mexel (#36663) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Sokat ér a Kvantumpötty, szebbek lesznek a színei, élethűbbek. De ezt csak filmeknél tudnád kihasználni, ráadásul jó forrásnál pl remuxok.
Szóval ezért ne cseréld le sztem.

(#36665) mexel válasza Dareiosss (#36664) üzenetére


mexel
veterán

Főleg a feketéje miatt érdekelne, vagy abban nem jobb az sem?

(#36666) TCr válasza mexel (#36665) üzenetére


TCr
veterán

Nem azon múlik.
Ha jó feketét akarsz, akkor VA paneles tévé kell.
Ha kiválót, akkor meg OLED.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36667) mexel válasza TCr (#36666) üzenetére


mexel
veterán

Azt tudom hogy VA kellene. De 49-esben nincs va az újak között ha jól tudom :( A kérdés megérné e ez a cserét?

[ Szerkesztve ]

(#36668) TCr válasza mexel (#36667) üzenetére


TCr
veterán

Szerintem nem.

De menj el, nézd meg az XE80-at élőben, kérdd el a távirányítót, állítgasd, nézd meg a képét saját (vitt) tartalommal.

Panasonic 50EX700 nem játszik?
Vagy inkább 58EX700... most közel azonos árban van, mint a 49XE8005, VA paneles és még nagyobb is, méretben is jó előrelépés lenne a 49"-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36669) mexel válasza TCr (#36668) üzenetére


mexel
veterán

50-esnél nagyobb nem fér el, és jó lenne a droid. Sajnos boltban nem látni azokat az apró különbségeket amik érdekelnek, boltban mindnek jó képe van :) 50-es panából melyik ami legalább olyan jó mint egy Sony? ( sajnos a menüje az semmiképpen, azokon van youtube és jó médialejátszó?)

(#36670) TCr válasza mexel (#36669) üzenetére


TCr
veterán

De hát pont most írtam.
Pana 50EX700.
Menj el a Panashop-ba, ott szerintem meg tudod nézni, ki tudod próbálni "nem áruházi körülmények" között is, akár saját tartalommal.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36671) mexel válasza TCr (#36670) üzenetére


mexel
veterán

Igen, csak írtad a nagyobbat hogyelőrelépés lenne, erre írtam :) A 700-as is jó darab?

(#36672) TCr válasza mexel (#36671) üzenetére


TCr
veterán

Szerintem jobb, mint az IPS paneles Sony-k.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36673) mexel válasza TCr (#36672) üzenetére


mexel
veterán

utánanézek, csak kérdés mit kezdjek a 7005-el :) Kb 1 hónaposan, magyarországi garival fóliásan dobozosan mit érhet? Szép homogén a kijelző, nem foltos, és szépen gyorsan megy a droid is, nem akadozós darab. El lehet vajon adni nem nagy buktával?

(#36674) klykkly


klykkly
tag

Sziasztok

Sony 65xd7505 Android TV beépített műholdvevőt használ valaki?
Nálam megy szépen de UPC EPG 80%-a nem jól van karakterkódolva emiatt nincs ékezet ami olvashatatlanná teszi.
Érdekes módon a DIGI EPG-je hibátlan.

Kérdésem hogy lehet tenni valamit vagy firmware hiba? Ill. másnál is ez van?
Gondolom minden Sony Android típusnál ez lehet?

Sony Ügyfélszolgálatot kérdeztem de nem hallottak még erről a hibáról.......

[ Szerkesztve ]

(#36675) TCr válasza mexel (#36673) üzenetére


TCr
veterán

Nem tudom, nézz körül az apróhirdetések között.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36676) radi8tor válasza mexel (#36673) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

PH-n mindenre van topik így a beárazásra is. Kérdezz rá ott.

⭐ Stella

(#36677) cs.david94


cs.david94
tag

Sziasztok. Mint gondolom rudjátok, edigital, péntek black friday, sony kd49xe8005baep akcióban 200ért.
Megéri a pénzét? Néztem ma Media Marktba kiállítva szép képe volt, jelenlegi tvnk is sony, még okosítás mentes, viszont gyönyörű képe miatt vettük meg.
Itt a kérdésem igazán az android tv-ről lenne, hogy hogy is működik az. MM-ben azt mondták ugyan úgy lefagy mint egy telefon(androidom van és nem fagy, meg azért 2017-ben negyed millióért...), na szóval lefagy? Másik kérdésem az alkalmazás.
Ha meg rajt a Mindig tv alkalmazás, amivel telefonon lehet online tvzni, az jó, ha menne esetleg a telekom TVGO-ja is az maga lenne az isteni csoda.
Youtube egyértelmű, igazából az android alkalmazáson belüli online tv nézés a kérdésem. Miért nem kábeles/műholdas/mindig tv-s adást nézek. Heti 2-3 alkalommal vagyok otthon, ergo akkor nézem, sőt inkább filmek-sorozatok-youtube, azért még egy beltérit nem kérek a t-hometól. Mindig tv lefedettségünk meg nincs, az a rohadt egy százalék, hát nem ott lakunk.
Internet viszont van, azért is kérdem e kettő droidos programot. Mindigtv vezetés közben szoktam nézni-hallgatni, korlátlan mobilnettel, az stabilabb mozgás közbe mint a tvgo, de ha itthon fix az internet, akkor ha a tv futtatja nem lehet gond.
Előre is köszönöm.

(#36678) blakey válasza cs.david94 (#36677) üzenetére


blakey
titán

Milyen pólóban mondták? :)
1,5 év alatt nem fagyott le, nem tudom, hogy lefagye- vagy sem, telefonjaim sem fagytak le de az biztos, hogy minden mai eszköz lefagy ha egymás után több idióta parancsot adnak neki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36679) TCr válasza blakey (#36678) üzenetére


TCr
veterán

"Milyen pólóban mondták?"

Pont ez jutott eszembe, de már nem volt pofám bekérdezni.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36680) Oszilaci válasza cs.david94 (#36677) üzenetére


Oszilaci
senior tag

kodi telepíthető minden androidos tv-re ,nézz át a kodi kiegészítők topikba és ott megtalálsz mindet

[ Szerkesztve ]

(#36681) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Van valakinek olyan tapasztalata, hogy Sony Editorral szerkesztett programlista esetén egy-egy csatorna pozícióját nem tárolja el a TV megfelelően. A programlista importálása után még oké, de újraindítás után pár csatornát (HBO2, Viasat, Film+, stb) áttesz másik helyre.

Ez mitől lehet?

Azt is próbáltam, hogy importálás után manuálisan átteszem ezeket a csatornákat már helyre, de akkor is elveszíti őket.

Vélemény?

Köszi

(#36682) pvil


pvil
tag

Köszönet a hozzászólásokat.

Még két kérdés merült fel bennem xe9005 ügyben:

- A tv-re telepített Youtube-on 4K és HDR lejátszás működik?
- Esetleg használja valaki az Universal Media Servert ezzel a tv-vel?

(#36683) blakey válasza pvil (#36682) üzenetére


blakey
titán

Az UMS-t kár használni amikor ott van az SMB vagy NFS és olyan programok amik kezelik, de természetes használhatod, látni fogja az UMS-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36684) Sn00k


Sn00k
veterán

hi Guys,

Olyan problemam van hogy halozaton keresztul MKV kiterjesztesu filmet akarok lejatszani akkor idonkent megakad a film. AY ay erdekes nem mindegziknel fordul elo, de eleg surun. VLC plazerrel vannak lejatszva.
Mit tudok tenni, megszunjon ez a jelenseg ?
KOSYI

3njoy the Lif3

(#36685) blakey válasza Sn00k (#36684) üzenetére


blakey
titán

Elsősorban QWERTZ- QWERTY :)
Másodsorban a VLC helyett próbálj ki valami mást, Archos Player, MX Player, SPMC, Kodi, BSPlayer.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36686) Sn00k válasza blakey (#36685) üzenetére


Sn00k
veterán

hehe:)
Oke , koszi kipobalok mas lejatszot. Es ha az nem orvosolja a gondot ? Gondolkoztam veszek apple tv-et nem tudom az megkonnyitene-e ezt a problemamat... ?
Illetve a TV amin keresztul le akarom jatszani az androidos(tehat a play storebol kene letoltsek valami lejatszot) ehhez lehet hasznalni amugy apple tv et ?

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#36687) blakey válasza Sn00k (#36686) üzenetére


blakey
titán

Az Apple TV dolgot nem értem, hogy jön ide, de igen, megold nagyon sok dolgot, én nagyon szeretem, elég sok program elérhető, épp múlthéten lett HBO Go-is, már akinek fontos.
Illetve a TV amin keresztul le akarom jatszani az androidos(tehat a play storebol kene letoltsek valami lejatszot) ehhez lehet hasznalni amugy apple tv et ? - bármilyen rendszerű tv-hez csatlakoztatható hiszen külső eszköznek számít és HDMI-n csatlakozik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36688) Sn00k válasza blakey (#36687) üzenetére


Sn00k
veterán

Szerinted egy apple tv -en keresztul ha lejatszom a pc-rol a tv-re az mkv kiterjesztesu filmeket az segithet valamit az akadason ? Vagy ez teljesen fuggetlen ettol es halozatni dolog ? Bar amit mondtal ki fogom probalni a lejatszokat. Talan az megoldja a problemat es ingyen van :D

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#36689) blakey válasza Sn00k (#36688) üzenetére


blakey
titán

Hálózattól, programtól kábeltől, bármitől függhet. Én tv-n nem játszok le semmit YT kivételével, na meg rögzítek. Tehát a külső eszközökön semmilyen akadás nem tapasztalható megfelelő kacsolat esetén, semmit nem kell állítani hozzá, stb.
Egyébként támogatom a külső lejátszó használatát, sok gondtól megszabadít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36690) Sn00k válasza blakey (#36689) üzenetére


Sn00k
veterán

A tv wifin keresztul csatlakozik a halozatra. Lehet az se tul jo neki. Szamithat hogy 5ghz en csatlakozik vagy a gyengebbiken ?

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#36691) blakey válasza Sn00k (#36690) üzenetére


blakey
titán

Nagyon ritkán én is lejátszók olyan tv-ről 1-1 sorozatrészt amik Wifin csatlakoznak a nethez, az 5GHz és minimum 40MHz az ami jól működik, 2,4GHz-en nagyobb az esélye, hogy megakad a lejátszás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36692) Sn00k válasza blakey (#36691) üzenetére


Sn00k
veterán

rendben , koszi :R

3njoy the Lif3

(#36693) papppapa válasza jano_77 (#36658) üzenetére


papppapa
csendes tag

Mikor tanuljuk már meg hogy nem TP-Link és társai fosokkal próbálunk egy többszázezeres tv-n fhd vagy 4K tartalmat nézni ?.
Nekem Draytek Vigor van és ilyen gond nincs a sokat szidott wi-fi-n sem .
NAS , YT, laptopok , telók egyszerre 2,4 és 5Ghz -en is és meg sem zizzen a kép .Igaz ehhez kell a megfelelő hardwer.

(#36694) papppapa válasza Sn00k (#36690) üzenetére


papppapa
csendes tag

Semmi baj a wi-fi -vel amennyiben megfelelő mind hardweresen mind szoftveresen a wi-fi-t szolgáltató eszköz .
Itt jön be hogy nem véletlenül kerül 5 e Ft.ba valami vagy 50e Ft -ba .Az első home vagy inkább homocska kategória böngészés , levelezés 1 esetleg 2 eszközzel .A másik ami a csövön kifér kategória .

(#36695) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Edigitálnál ki lehet figyelmi mik lesznek még nagy akciós termékek.
Ugyanis azokat jelenleg nem lehet elérni már az oldalon.
Gondolom az árgarancia szolgáltatás miatt.

Ilyen a beharangozott 6 termék (ami már kint van a honlapon és emailben szétküldték.) Plusz még egy kettő amire ráhibáztam pl az lg 34um69 monitor és talán az 55XE85 is. Ugyanis az is eltűnt a webshopból.
Szóval lehet hogy a végén még azt is be lehet húzni péntek hajnalban jó áron.

(#36696) sting2


sting2
addikt

A hétvégén "nagy teszt" :


vs

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#36697) TCr válasza sting2 (#36696) üzenetére


TCr
veterán

:C

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36698) Jim-X válasza sting2 (#36696) üzenetére


Jim-X
őstag

Grat, jo egeszseget hozza :DDD

ps.: Aranyos az a kis vitrin ami ott megbujik ;]

A játék az nem játék!

(#36699) sting2 válasza TCr (#36697) üzenetére


sting2
addikt

Súly és csomagolás verseny :
Pana - 45 kg és bő 30 centivel hosszabb doboz - nem fér be a liftbe és semmilyen normál dobozos autóba, ergo, "két emberes" a drága.
Sony - 31 kg és 1 ember felszalad vele a lépcsőn
:Y
Pana : Sony - 0 -1

Jim-X

Hát igen a hálóban található Háló" cuccok figyelmeztetnek arra...., hogy mennyit költöttem erre az egy címre.
:U

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#36700) TCr válasza sting2 (#36699) üzenetére


TCr
veterán

Én ezt nem pontoznám. :)
A képminőség mindenek felett.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.