Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) PrinceHerceg válasza T_Stark (#36300) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nagyon úgy tűnik! :C

[ Szerkesztve ]

(#36302) Oszilaci válasza krx21 (#36299) üzenetére


Oszilaci
senior tag

Trollkodok???

te meg beteg vagy...

"Rövid élettartamKezdetben a legnagyobb probléma a szerves anyagok rövid élettartalma volt. Különösen a kék OLED-ek élettartalmával volt gond, mely nagyságrendre 14.000 óra volt (ennyi idő alatt csökkent fényerejük az eredeti felére), ami napi nyolc órás használat mellett öt évet jelent. Ezzel szemben az LCD és LED technológiák 25.000-40.000 órát ígérnek. Azonban jelentős törekvések vannak az élettartam növelésére a fény kicsatolásának javításával, mellyel azonos fényerő kisebb meghajtóáram mellett érhető el. 2007-ben már sikerült olyan kísérleti OLED-eket kifejleszteni, melyek 400cd/m2 fényerőt 198.000 órán át (zöld szín) illetve 62.000 órán át (kék szín) képesek leadni.Problémák a színegyensúllyalÉpp az előző pontból következik, hogy ha az egyik színkomponenst kibocsátó OLED gyorsabban veszít a fényéből, mint a többi, akkor a szín is megváltozik hosszú távon. Ezt korrigálni lehet elektronikusan, de bonyolult vezérlőáramkörök beépítését követeli meg."

javítás nem azt jelenti hogy megjavítja a rosszat csak hozzá igazítja a többit... eredménye az hogy idővel romlik az egész

[ Szerkesztve ]

(#36303) PrinceHerceg válasza T_Stark (#36300) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Csak a rend kedvéért, lőttem már egy közeli & jobb minőséget én is :)

[ Szerkesztve ]

(#36304) ArGab válasza Oszilaci (#36302) üzenetére


ArGab
őstag

Ez az RGB OLED-re igaz, pontosan ezért nem használja senki sem tévékben és ezért van minden LG WOLED panellal szerelve. Itt egyfajta pixel van, a fehér, így nem lehet fakulás és torzulás a színekben az idő múlásával mert minden pixel ugyanolyan "színű". A tényleges színt a fehér OLED réteg feletti WRGB színszűrő réteg biztosítja ([link]). Tehát többé kevésbé úgy lehet elképzelni mint egy pixelenként szabályozható háttérvilágítást.
Persze ez nem oldott meg mindent, továbbra is probléma, hogy a fényerő a használat során csökken és ez idővel eltérést okoz a pixelek között fényerőben.

(#36305) krx21 válasza Oszilaci (#36302) üzenetére


krx21
nagyúr

Mondtam ilyet, hogy trollkodsz? Amúgy te orvos vagy?
A lényeg nem szabad megvenni az oled-et, nagyon hamar tönkremegy és beég! ;]
Az LG hazudik, mikor már a 2016-os panelre 100.000 óra működést ír és minden más TV gyártó is tévedett (gyakorlatilag az összes) aki az LG Oled panelre épített TV-t. De még az a jó, hogy erre te is rájöttél! ;]

[ Szerkesztve ]

(#36306) Oszilaci válasza krx21 (#36305) üzenetére


Oszilaci
senior tag

nyilván nem erről van szó ,de nem minden arany ami fénylik ;]
tudom minden gyártó azért gyárt és fejleszt újabb dolgot hogy nekünk legyen jó ,khmm na ez nem mindig igaz.

Kell a paraszt vakítás mert igényeljük...

nem olyan rég elkezdet szarakodni a onkyo nr515-ös erősítőm ,irány a szerviz és sajnos elkeseredve jöttem el tőle na nem a javítás miatt mert az f@sza lett hanem elkeserített azzal hogy gyakorlatilag az új készülékek rendre tönkre mennek 3-5év alatt még a csúcs készülékek is ,mire megkérdeztem hogy ö mit javasol ,szerinted mit válaszolt? ;]

[ Szerkesztve ]

(#36307) krx21 válasza Oszilaci (#36306) üzenetére


krx21
nagyúr

Van egy ilyen tendencia igen, a műszaki eszközöknél, hogy a költséghatékonyitás miatt, romlik az általános minőség. Pl: Hűtők, mosógépek, TV-k esetén is. Ettől függetlenül az oled más tészta, új technológia. Szerintem egy 2016-os oled-et már nyugodtan meg lehet venni, aggódás nélkül. Persze nem monitornak.

[ Szerkesztve ]

(#36308) Oszilaci válasza krx21 (#36307) üzenetére


Oszilaci
senior tag

nekem is jobban tetszik de én inkább maradtam a 7-es szériánál sony*ból VA panellal és elégedett vagyok vele ,faterék meg az IPS panelos 8-as széria jött be 75"-méretben mert oled-ből ennyiért max 55-ös lett volna vagy még az sem

(#36309) Joshi válasza Oszilaci (#36302) üzenetére


Joshi
titán

Ezt honnan gugliztad ki? :DDD Csak azért mert ArGab (#36304) fórumtárs leírta a miérteket, tessék elolvasni. ;) Tovább ne offoljunk, szerintem az oledből elég ennyi, szerencsére vannak még jó lcd tévék is, de véleményem szerint 600ezer fölött már nem érdemes megvenni őket.

(#36310) gyeniko válasza Joshi (#36309) üzenetére


gyeniko
őstag

"vannak még jó lcd tévék is, de véleményem szerint 600ezer fölött már nem érdemes megvenni őket."

Jahhh, ezek szerint én elcsesztem, kár, hogy nem előbb írtad...
Mégis, milyen alternatívát javasoltál volna a Samu 78KS9500 és 82MU7002 helyett? :F Természetesen nagyjából ezen az árszinten.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#36311) PrinceHerceg válasza gyeniko (#36310) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Pl egy fasza LED-es projektort ;)

[ Szerkesztve ]

(#36312) gyeniko válasza PrinceHerceg (#36311) üzenetére


gyeniko
őstag

A nappaliba nem szeretnénk vetítőt, arra van a mozi szoba. Ott viszont van vetítő, de a TV adások és alacsony bitrátájú sorozatok nem mutatnak jól a 108" vásznon, ezért van a vászon mögött a nagy MU7002.
A kérdésem költői volt, szerettem volna megmutatni, hogy az "abszolút" válaszok nem mindig helytállóak.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#36313) PrinceHerceg válasza gyeniko (#36312) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

De hát végül is ettől olyan szép az élet, és vmiből a fejlesztőknek is meg kell tudni élniük! :P

(#36314) K Norbi válasza PrinceHerceg (#36303) üzenetére


K Norbi
addikt

Baaa ez olyasmi mint a tenseiga! Vagy mint Sesshoumaru nagyúr kardja a Bakusaiga!
Eltudja szívni más kardok erejét? :DDD

(#36315) PrinceHerceg válasza K Norbi (#36314) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha azt nem is, de pár Ft-ot a pénztárcából anno tuti biztos! ;]

[ Szerkesztve ]

(#36316) Oszilaci válasza Joshi (#36309) üzenetére


Oszilaci
senior tag

ArGab írása végén : "Persze ez nem oldott meg mindent, továbbra is probléma, hogy a fényerő a használat során csökken és ez idővel eltérést okoz a pixelek között fényerőben."

majdnem ugyan ott vagyunk :U

(#36317) Joshi válasza gyeniko (#36310) üzenetére


Joshi
titán

Ne a végletekkel gyere, ha olyan autót akarsz venni aminek a végsebessége 400km/h, akkor nincs sok választási lehetőséged. Én a normál megfizethető kategóriáról beszélek. ;)

(#36318) Joshi válasza Oszilaci (#36316) üzenetére


Joshi
titán

Igen, de semmi konkrétumot nem írt, ez lehet 10év és lehet 50év is. Te az RGB OLED hibáit keverted a WOLED-el, nagyon nem ugyan az a kettő. De ne szaporítsuk a szót fölösleges.

[ Szerkesztve ]

(#36319) Oszilaci válasza Joshi (#36318) üzenetére


Oszilaci
senior tag

"OLED-ek élettartalmával volt gond, mely nagyságrendre 14.000 óra"

"volt 2007-ben már sikerült olyan kísérleti OLED-eket kifejleszteni, melyek 400cd/m2 fényerőt 198.000 órán át (zöld szín) illetve 62.000 órán át (kék szín) képesek leadni.Problémák a színegyensúllya"

te értelmezni is szoktál vagy csak fújod ugyan azt ? :U de lehet hogy számolgatnod sem ártana

segítek 1év=8760 óra

na akkor most gondold újra az egészet :C

[ Szerkesztve ]

(#36320) Joshi válasza Oszilaci (#36319) üzenetére


Joshi
titán

"Te az RGB OLED hibáit keverted a WOLED-el"
Ezek szerint te se nagyon.
:DD

ui.: és te éjjel-nappal járatod a tévédet? Ha napi átlag 5 órát tévézel ami nagyon sok, akkor számold ki mennyi ideig lesz hibátlan a tévéd.

De linkelek neked egy konkrét számot. Forrás.
"Lee Byung-Chul az LG Electronics alelnöke azt mondja: „Mikor 2013-ban először elkezdtük az OLED TV-k gyártását, azok élettartama 36.000 óra körül volt. A technológiai fejlődés ezt mostanra 100.000 órára nyújtotta. Ez annyi mint 30 év, ha a felhasználó OLED TV-nket napi 10 órán át nézi.”

[ Szerkesztve ]

(#36321) Oszilaci válasza Joshi (#36320) üzenetére


Oszilaci
senior tag

"továbbra is probléma, hogy a fényerő a használat során csökken és ez idővel eltérést okoz a pixelek között fényerőben."

ugyan arról beszélünk , itt is és ott is ugyan az csak mások a számok ,de ettől még hiba és baromi jók azok a számok amik elméletileg vannak megadva... elméletileg én is élhetnék 200évet ja mégse :P

[ Szerkesztve ]

(#36322) gyeniko válasza Joshi (#36317) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem kötözködöm, de a hozzászólásodból nem derült ki, hogy a "normál megfizethető kategóriáról" írsz.
Az említett TV-k messze nem analógok a 400 km/óra végsebességű autóval, hiszen akkor mely autónak felelne meg a 25 m Ft-os 100" Sony TV?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#36323) Joshi válasza Oszilaci (#36321) üzenetére


Joshi
titán

Miért te mennyi időre veszel egy tévét? Olyan ütemben fejlődik a technika, hogy az emberek többsége már nem tart meg 10évnél tovább egy készüléket. Engem nem érdekel ha te nem bízol meg az OLED technológiába, de sületlenségeket nem kell összehordani.

(#36324) Joshi válasza gyeniko (#36322) üzenetére


Joshi
titán

Nem akartam autós példát felhozni, de tudom hogy mindenki szereti. ;] Ha érteni akarod akkor érted, ha nem akkor úgy is mindegy mit írok.

(#36325) T_Stark válasza PrinceHerceg (#36303) üzenetére


T_Stark
őstag

Szép! :C

(#36326) krx21 válasza Joshi (#36317) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem van jópár ilyen autó... :DDD
430 felett már nem sok. :DD

[ Szerkesztve ]

(#36327) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! Sony KDL50W829 3D LED TV ajánlott típus?

(#36328) hegylako01 válasza ron8 (#36327) üzenetére


hegylako01
tag

Nem volt rossz tv, de nem mai darab már 2014-es modell.

(#36329) TCr válasza ron8 (#36327) üzenetére


TCr
veterán

Az egyik legjobb utolsó FHD tévé, ha nem kell a 4K - HDR, akkor nagyon is ajánlott!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36330) dualcore


dualcore
őstag

Valaki cserélt már extra gariban készüléket? Mit vesznek alapul, az újkori árát, vagy a tudását?

(#36331) Joshi válasza dualcore (#36330) üzenetére


Joshi
titán

Mindig a vételi árat, persze csak akkor ha csere lesz.

(#36332) hunaqua válasza Joshi (#36331) üzenetére


hunaqua
addikt

Igen,de melyik árat? Az akciós vagy a teli?
..vagy adnak "kupont",amit le lehet vásárolni?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#36333) dualcore válasza hunaqua (#36332) üzenetére


dualcore
őstag

Nem akcióban vettem, így nem hiszem hogy azt nézné. Valahol olvastam annó, hogy az akkori kornak megfelelő tudasszintet is figyelembe veszik.

(#36334) hunaqua válasza dualcore (#36333) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem kellene.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#36335) Joshi válasza dualcore (#36333) üzenetére


Joshi
titán

Dehogyis, mindig a számlán lévő összeg számít. Hogy az most akcióban volt annyi vagy egy standard ár volt az teljesen mindegy. Ha cserélik, akkor a számlán lévő összeget adják vissza vagy vásárolhatod le.

(#36336) varmi2


varmi2
nagyúr

Mit tudtok ajánlani akkor, ha a kábeltv jel minőség jó, de a jelszint kevés, ezért sokszor bekockásodik a kép.

(#36337) radi8tor
Ja elfelejtettem írni, hogy a szomszéd szobában jó a jel erősség

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#36337) radi8tor válasza varmi2 (#36336) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Beszélj a szolgáltatóval.

⭐ Stella

(#36338) blakey válasza varmi2 (#36336) üzenetére


blakey
titán

A kábeleket és a csatlakozókat kell átnézni valamint az osztást is ellenőrízni kell, egy jó színtezéssel minden rendbe hozható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36339) #46129152 válasza ron8 (#36327) üzenetére


#46129152
törölt tag

Vennék én is, akár csak a W75 sorozatból is!
Ha valaki karácsonyi tv-cserén töri a fejét,és eladná, vevő lennék rá.
W75 vagy W80 sorozatból 43-as méretben!!!

(#36340) dualcore válasza Joshi (#36335) üzenetére


dualcore
őstag

Akkor ez megnyugtató számomra. :K
Köszönöm.

(#36341) Joshi válasza dualcore (#36340) üzenetére


Joshi
titán

Miért elromlott a tévé? Mert nem biztos hogy javíthatatlan.

(#36342) dualcore válasza Joshi (#36341) üzenetére


dualcore
őstag

Nyáron a villám belecsapott a netkábelbe. Az bejött a hálózaton, és sorban lőtte a rendszert: modem, router, erősítő, htpc. Na ezt a tv úgy élte át, hogy a HDMI Arc az meghalt (Hdmi1) végleg, a többi bemeneten néha néha eltűnik a jel, és romlik a képminőség. Áramtalanítás meg megoldja, de egyre sűrűbben fordul elő. Mivel 90% külső jelet kap, 10%digi tv, így lehet megy gariban.

(#36343) ArthurShelby válasza varmi2 (#36336) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A jelerősség okés, nálam 45 felett bőven jó. Viszont a jelminőség mindig 100. Szerintem nálad árnyékolásbeli probléma, esetleg csatlakozó lazulás lehet.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#36344) Joshi válasza dualcore (#36342) üzenetére


Joshi
titán

Ezt simán javítják, alaplap csere oszt csókolom. Nem fognak pénzt visszaadni és nem is vásárolhatsz le semmit. ;)

A tévének két lelke van, az alaplap (ezen van minden be és kimenet, proci, memória stb) és a kijelző. Az alaplapot gond nélkül cserélik, a kijelzőt is ha van nekik. Még lehetnek háttérvilágítás gondok is, de azt is javítják. Csak úgy nem adják vissza a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#36345) varmi2 válasza ArthurShelby (#36343) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tudtok linkelni minőségi koax kábelt?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#36346) blakey válasza varmi2 (#36345) üzenetére


blakey
titán

Minden antennaboltban minőségit árulnak, minimum 3X árnyékolásút fogsz kapni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36347) dualcore válasza Joshi (#36344) üzenetére


dualcore
őstag

Ismerem a felépítését, pont ezért várok még egy kicsit, hátha végleg lehasal. Végül is már több mint 3 éves, ne mókolgassák nekem. :B

(#36348) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok. Erről a két modellről kérnék némi véleményt. 40WE660BAEP, 43WE750BAEP.
Ha jól tudom, az egyik VA, a másik IPS, ezen kívül érdekelne tapasztalat, hallomás stb. Lányomnak lenne, általános felhasználásra, kb 2 m nézési távolság. Néha monitorként használva, digitalizáló táblán történő rajzolgatáshoz. Gondolom azért nézne youtubos videókat és dlna filmeket is. Terveim szerint csak wifin csatlakozna, tehát ez is igen lényeges szempont, bár ez inkább csak számomra.
Köszönöm.

Ipv6-tal hogy boldogulnak?

[ Szerkesztve ]

(#36349) Pacee90


Pacee90
tag

Sziasztok !
Sony kd-43xe8005baep használ valaki ? Mi a véleményetek erről a TV-ről ?
Köszönöm ! :)

(#36350) DoItYourself válasza Piftuka (#36080) üzenetére


DoItYourself
addikt

Egy linket tudsz küldeni ezekről a filléres jófajta ebay-es 3D szemüvegekről?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.