Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) pvil válasza Fuvaros (#37939) üzenetére


pvil
tag

Ja-ja az asszony már régi darab, már több mint 25 éve :O
úgy tűnik már nem cserélem vissza, amúgy bontott csomagolásban kaptam, és én is többször teszteltem!

Egyébként a 3.-ik bontott csomagolásos esetnél, a futárral jegyzőkönyveztettem a tényt,
amúgy hivatalos magyarországi forgalmazónál vásároltam. (nem szarakodtam pár ezer forinton)
Viszont ezekre nem árt figyelni, ebben igazad van!

Vissza az alap témához, ma voltam a MM-ban, és ott volt kiállítva ezekből 55 és 65"-os azokon, a kontúrok
jobbnak tűntek mint itthon..........

[ Szerkesztve ]

(#37952) TCr válasza pvil (#37951) üzenetére


TCr
veterán

Otthon is 4K tartalom fut?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37953) vlevi válasza pvil (#37951) üzenetére


vlevi
nagyúr

Érdekes amit írsz a kontúrokról, nekem semmi ilyen problémám nincs vele.
Én ezt úgy nézem meg, hogy a YT-on van fell millió darab 4k teszt videó, amiben vízszintes, függőleges, meg sakktáblás 1-1 pixeles vonalak vannak, nálam alapbeállítással is egyforma szélességűek a fekete és a fehér vonalak.
Nem is állítgattam eddig sokat a TV képén, talán annyit, hogy a színhőmérsékletet a normál-ról a meleg-re állítottam, nagyon minimális a különbség a kettő között, de valahogy mégis kellemesebb a szememnek.
Ja, és tényleg összemegy a sok nézéstől, mostmár egyáltalán nem nagy az 55" :)

Abban kérnék egy kis segítséget, hogy HDR demóanyagot (amitől tényleg hű meg vááá, aztak....) honnan tudok letölteni? Sok oldalt találtam, de hiába ki van írva a videó sarkába, hogy HDR, de nem az. Nagyrészük sima 8 bites, YT-on is megtalálható videó. A YT-on sem találok olyat, ami tényleg HDR-ben jelenne meg. Még letöltve sem. Az "eredeti minőség" letöltésekor sem 10 bites.

[ Szerkesztve ]

(#37954) blakey válasza vlevi (#37953) üzenetére


blakey
titán

A kontúrok általában a rossz beállítás eredménye, egyetlen tv-n sincs gond a kontúrokkal csak tudni kell, hogy az adott tv milyen beállítással lesz megfelelő, kontúrok tesztelésére pontosan az olyan ábrák jók ahol soka vonal van de ilyen kalibráló ábrák is vannak ahol leírják, hogy mikor megfelelő a kontúr.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37955) TCr válasza vlevi (#37953) üzenetére


TCr
veterán

Ha tényleg álleejtős HDR-t akarsz, akkor kölcsönözd ki a Planet Earth 2-t.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37956) stilo18


stilo18
addikt

Hosszas vivódás után végre eldöntöttem, hogy 55XE9005 lesz a KU6000-em utódja.

Hitelt nem szeretnék, így össze kell gyűjteni az árát.
Erre kb márciust tudok mondani, hogy meglesz...

A kérdésem az lenne, hogy akkor még kapható lesz?

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#37957) TCr válasza stilo18 (#37956) üzenetére


TCr
veterán

Valószínűleg akörül fogod a legjobb áron megkapni.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37958) vlevi válasza TCr (#37955) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi, rá fogok nézni, hogy merre található.
:R

(#37959) dh66e válasza TCr (#37957) üzenetére


dh66e
veterán

Főleg a visszavitt darabokat. ;]

(#37960) stilo18 válasza TCr (#37957) üzenetére


stilo18
addikt

Ahh, hát az nagyon frankó lenne.. Köszönöm :R

Remélem nem bánom meg :) A Panasonic 780-as lett volna a másik versenyző.
Meg, hogy azért látványos különbség lesz a mostani tv-hez képest. :)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#37961) stilo18 válasza dh66e (#37959) üzenetére


stilo18
addikt

Neked meg ne legyen igazad :P ;]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#37962) dh66e válasza stilo18 (#37961) üzenetére


dh66e
veterán

Ne is! :P
Remélem kapsz egy jó darabot akkortájt. :K

(#37963) stilo18 válasza dh66e (#37962) üzenetére


stilo18
addikt

Hát már nagyon várom :) Lemondtam még pár évre az OLED - ről, szóval.. Szeretném ha tetszene és megszeretném ezt :)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#37964) TCr válasza dh66e (#37959) üzenetére


TCr
veterán

Valószínűleg abba most is könnyen belefuthatna.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37965) merqree válasza TCr (#37964) üzenetére


merqree
őstag

Akkor is bele lehet futni, ha történetesen a kozpontiszalon-ból rendelem?
Vagy azért a hivatalos Sony kereskedéseknél ez annyira nem állhat fenn?

(#37966) TCr válasza merqree (#37965) üzenetére


TCr
veterán

Passz, nincs velük tapasztalatom.
Közvetett sem.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37967) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Most akkor a KD-55XE9005 -el vannak képélesség gondok?
Mert egy ilyen árú tevénél már ilyen alap hibák már nem elfogathatóak és mert pc desktop is menne rajta. Már megszoktam a tűéles betűket.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#37968) TCr válasza < CyberBob > (#37967) üzenetére


TCr
veterán

Dehogy vannak.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37969) kriszti@n


kriszti@n
tag

55w755c beépített médialejátszóról, szoftverfrissítés után, csak a t betűtől látja a filmeket.Van valami ötlet mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

(#37970) pvil válasza TCr (#37952) üzenetére


pvil
tag

Igen, 4K-nál is látom..

(#37971) TCr válasza pvil (#37970) üzenetére


TCr
veterán

Tudnál esetleg képet készíteni, hogy miről is van szó pontosan?

Jobban belegondolva, nálam a "reality creation" bekapcsolása, illetve manuálisan maximumra húzása okozott hamis, nem létező kontúrokat, ezeket főleg PS4 játék közben láthattam.
Ez a funkció nálam ki van kapcsolva.
Tégy egy próbát vele.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37972) pvil válasza blakey (#37954) üzenetére


pvil
tag

Amennyiben tudsz ilyen anyagot, ami segít a beállításban azt megköszönöm!
A Youtube-n találhatókkal már próbálkoztam.....

(#37973) pvil válasza TCr (#37971) üzenetére


pvil
tag

Megpróbálom, még a fényképező akkuját töltenem kell!

Igen a "reality creation" -t már rég kikapcsoltam, az okoz anomáliát, azt viszont furcsának találom, hogy a képélességet szinte mindegy hova állítom nem történik semmi.
Most még tettem egy próbát a dugvillát megfordítottam az elosztóban, javult a kép!

Még letesztelem a Planet Earth II -vel amit másnak ajánlottál (kölcsönzés folyamatban), HDR jel észlelése esetén a fényerőnek vagy a kontrasztnak kell(ene) max.-ra állnia?

Köszönet.

CyberBob: ez max. egyedi eset lehet, ez jó "képességű" tv!

(#37974) TCr válasza pvil (#37973) üzenetére


TCr
veterán

HDR esetén, ha jól emlékezem mindkettő maxra áll.

Nem is értem, hogy ilyen apró blődséget hogyan tudnak gyártók elkövetni, hogy a tévé nem jelzi ki, ha HDR tartalmat kap, ugyanúgy, mint amikor natív 1080p, vagy 3160p jelet érzékel, egyből felugrik az infó sáv.
Elférne itt egy HDR felirat is, szerintem.

A fényerő-kontraszt párostól függetlenül úgy tudod leellenőrizni, hogy HDR-e vagy sem a kapott kép, hogy bemész a videóbeállításokba, ha az "Automatikus" és a "HDR10" opciók oda-vissza váltogatása közben nem változik a kép, akkor az valódi HDR.
Ha az "Automatikus"-ról "HDR10"-re váltásnál túlszaturált képet kapsz, akkor SDR képre erőlteti rá a tévé a HDR-t, ez nem valódi HDR kép.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37975) air válasza kriszti@n (#37969) üzenetére


air
nagyúr

#37923

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#37976) vlevi válasza TCr (#37974) üzenetére


vlevi
nagyúr

A fényerő nem áll maximumra, de az automatikus fényerőcsökkentőt nem engedi bekapcsolni. Legalábbis XE85-on így van. Azt, hogy HDR-e vagy sem, tényleg nem írja, az Info gombra a videó lejátszás közben nem jön be semmilyen infós rész (az, amit pl. TV műsoroknál feldob, ahol kiírná, hogy 1080i, 25Hz, vagy ilyesmi). Azt, hogy HDR-ben játszik, tényleg csak onnan tudom meg, ha az Action menüből bemegyek a képopciókba, mert ott kiírja, ha HDR).
Ezzel kapcsolatban továbbra is fenntartom azt a véleményemet, hogy kissé katyvasz a menürendszer. Ha pl. a Home funkcióból el tudnék érni mindent, akkor nem kellene a másik négy gomb, csak a tárcsa középső gombjára bejönne a Home, és kész. Asszem a Samu a Tizen rendszernél így csinálta meg. Csak, hát ezt, amikor ismeretlenül nyomkodja az ember a MM-ban a tévék távirányítóját, nem tűnik fel.

(#37977) tigor válasza vlevi (#37976) üzenetére


tigor
tag

Igen, ahogy mondod, ott írja egyedül, ha rajta van a hdr vagy sem. Ezen énis meglepődtem, hogy info-ra a felbontás mellé miért nem teszi oda. Ezen felül nálam a fényerőt is automatikusan feltolja maxra.
Amit nem értek, hogy miért csinálja, bár ezt még csak AC Origins-nél vettem észre, hogy egyszer csak felülre beodbja az info csíkót, hogy 3840x2106p felbontáson fut.
Amúgy egy XE9005-ről van szó.
Én ma nézegettem rajta teszt videókat, némelyik oled tv-hez való volt, de elképesztő milyen tűéles képe van a tv-nek. :))

(#37978) Joshi válasza vlevi (#37976) üzenetére


Joshi
titán

Már a 2014-es X85B-nél is katyvasz volt a menü, ezt írtam is itt anno a fórumon, pedig az még nem Androidos volt. Szerintem ésszerűbb lett volna egy MENU gomb ami alól minden elérhető lenne, a többi gomb meg tetszőlegesen testreszabható lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#37979) Joshi válasza tigor (#37977) üzenetére


Joshi
titán

"Ezen felül nálam a fényerőt is automatikusan feltolja maxra."
HDR-nél ez normális. Habár OLED-nél a 100% HDR fényerő nem ugyan azt jelenti mint SDR-nél. Lehet hogy LCD-nél se.

[ Szerkesztve ]

(#37980) vlevi válasza tigor (#37977) üzenetére


vlevi
nagyúr

Megnéztem, az XE85 nem nyomja fel maxra a fényerőt, a kontrasztot, szaturációt sem, a HDR videó nézése közben is megmarad a korábbi beállítás, és kézzel állítva a fényerőt, sötétedik a kép, vagy a szaturációt egészen 0-ra levehetem, fekete-fehérre.

(#37981) tizedes7


tizedes7
csendes tag

Hali
Xe8505 ös tippeket elfogadnék,ps 4pron játszok pl ww2vel messzebbi tárgyak,emberek kockás,pixeles ezt csak közelről lehet ésszre venni,ezt ma vettem észre.de más játéknál is látom a pixeleket ,vagy kockákat nem tudom minek nevezem..

Tehát akinek ilyen tvje van és használ pst elfogadnék pár beállítási tippet
Köszi

(#37982) TCr válasza tizedes7 (#37981) üzenetére


TCr
veterán

A reality creation-t kapcsold ki, a képélességet meg nagyon maximum 60-ra tedd, 50 az ajánlott.

vlevi: gondolom azért nem tolja nálad maxra, mert már manuálisan belepiszkáltál, ahogy én is.
Az a gyári beállítás, hogy ezeket maxra állítja, ha hozzányúlsz, azt megjegyzi.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37983) kacsa7 válasza vlevi (#37980) üzenetére


kacsa7
őstag

Más beállítást ment el HDR tartalomra és mást SDR-re. Tehát ha HDR közben tekergeted a kép beállításokat és leállítod a HDR-es tartalmat, akkor visszavált az utolsó SDR-es beállításra. Ha elindítasz megint egy HDR-t, akkor pedig visszavált az utolsó HDR-es beállításra. Média lejátszásnál egyébként ez így borzasztó praktikus, mert más beállításokkal jó az egyik és másik.
Youtube alatt amúgy én még nem találtam olyat, ami tényleg HDR lenne... Sosem vált át, hiába írja a forrás h. HDR. Sem a beépített YT, sem külső média lejátszóról ami HDR képes.

(#37984) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok,

Sony XE80 szériás tv-m van kodit telepítettem a filmek lejátszására. Az lenne a kérdésem, hogy megoldható, hogy kodi alatt is működjön a távirányító mikrofonja és ne kelljen a nyilakkal beírni bármit a keresőbe?

Köszi előre is!

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#37985) lumpika válasza Bence01 (#37984) üzenetére


lumpika
tag

Csak a 18-tól elérhető .A megoldás: telepítesz egy nightly -vagy testbuildet és ha jól müxik azt használod

(#37986) Bence01 válasza lumpika (#37985) üzenetére


Bence01
tag

Köszi, akkor majd azt megpróbálom, vagy kivárom mire végleges lesz az a verzió, gondolom 1-2 hónap max.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#37987) lumpika


lumpika
tag

A mostani stabil android arm-es 17.6-os Krypton verzió Nov 14-i.
Meglehet hogy kiteszik nemsoká
Esetleg próbáld meg az SPMC-t. Az is egy androidos Kodi Fork, playen fenn van.
Bár nem emlékszem hogy a hangkeresés működik e benne.
Vagy ha mégis próbálkoznál Kodival:
[-android-arm könyvtárat válaszd]

[ Szerkesztve ]

(#37988) tizedes7 válasza TCr (#37982) üzenetére


tizedes7
csendes tag

Még mindig nem jó homályos,elmosodott pixeles,de csak nagyon közelröl lehet észre venni,lehet a játék ilyen?,töltök fel képet valahova

(#37989) Balázs Z.


Balázs Z.
tag

Sziasztok!
TV vásárlás előtt vagyunk, és nagy nehezen sikerült leszűkíteni a kört két Sonyra, az egyik az 55XE85xx-ek közül az egyik változat, a másik az 55XE9002.
A kérdés, hogy vajon megér-e kb. 60.000 Ft pluszt a 9002...? Nyilván jobb a HDR képessége a local dimming miatt, de nem érzem, hogy amúgy ennyivel többet érne.
Elsősorban asztali gépről néznénk filmeket, valamint 4k Netflix tartalmakat és kb 20% tv adást.

Bosszantó, hogy pár napja 299.000 volt a 8577 a MediaMarktban, most felment 320-ra.

Még egy amatőr kérdés: ha 10 bites, hdr tartalmat adok a tv-nek, de csak sdr-ben akarom nézni, ez megoldható?

(#37990) TCr válasza tizedes7 (#37988) üzenetére


TCr
veterán

Pontosan melyik játékról is van szó?
Azt ugye tudod, hogy egyik PS4 (Pro) játék sem natív 4K?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37991) kacsa7 válasza Balázs Z. (#37989) üzenetére


kacsa7
őstag

Szia!
Azt Neked kell eldönteni, az a képi világ mennyit ér meg. Az XE90 jelenleg az egyik legjobb HDR képességű nem OLED TV.
1 biztos, HDR tartalmat nem akarsz SDR-ben nézni. Egyébként kikapcsolható a HDR, de mérföldekkel fakóbb, mint ha be van kapcsolva valós HDR tartalmon.

(#37992) sting2 válasza TCr (#37990) üzenetére


sting2
addikt

Tegnap beraktam a Destiny első részét a Pro-ba, 400 óra biztos van benne, szóval jól ismerem.
Azon túl, hogy szebbnek éreztem anno a Sharp-on :Y :F , azt is észrevettem, hogy ugyanúgy jelentkezik az a bizonyos töredezett átmenet.
Hétfőn jön a Sony, felkészülök az oltásokra, terelgetésekre.
A Tv - Normal módban kevésbé hangsúlyozza ezt a töredezettséget, de vissza rakva Game - profilra nagyon is látványos.
Real. Crea. is ki van kapcsolva...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#37993) stilo18 válasza sting2 (#37992) üzenetére


stilo18
addikt

Eddig nem XE9005 volt?

TCr - azért van pár natív 4k játék :)

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#37994) kets520


kets520
tag

Sziasztok el lehetne ezeket érni kodi ból?

[URL=http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=712_20180104_210541.jpg][img]http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2018/01/04/712_20180104_210541_tn.jpg[/URL]

[ Szerkesztve ]

(#37995) sting2 válasza stilo18 (#37993) üzenetére


sting2
addikt

Destiny 1 - Sharp
Destiny 2 - Már XE9005...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#37996) TCr válasza stilo18 (#37993) üzenetére


TCr
veterán

Pl?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37997) Anthony001


Anthony001
senior tag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem! Kinéztem egy Sony LED Tv-t, név szerint őt: [link]
A kérdésem arra irányulna, hogy van/volt valakinek tapasztalata ezzel a modellel? Megéri az árát?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#37998) radi8tor válasza Anthony001 (#37997) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

⭐ Stella

(#37999) stilo18 válasza TCr (#37996) üzenetére


stilo18
addikt

A Fifa 17 abban futott. Van egy lista a neten, most dolgozok nem tudom megkeresni, de még pár játék rémlik...

Sting az kevert meg, hogy írtad hétfőn jön a Sony :)

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#38000) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

megoldódott a CEC problémám az 55XE70-el :)

amiko a4 a TV hdmi 1,4K lejátszó TV HDMI2 ,onkyo TV HDMI3/ARC erősítőbe semmi más nincs bedugva csak a tvből jövő HDMI a ARC-os HDMI -be
mindent tudok vezérelni a TV távval ,minden be- és kikapcsol :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.