Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36401) blakey válasza deja vu (#36399) üzenetére


blakey
titán

A Milyen TV-t vegyek topik a nem ajánlott. :)
Pifukának újraindulgat, másnak nem, teljes idiótizmus ebből bármit is következtetni és egyből sz@rnak titulálni. Ha valaki egy jót ír pl. az LG tv-ről akkor orrba-szájba az van linkelgetve, hogy ő milyen tutit írt róla, ha valaki egy másik tv-ről egy rossz tapasztalatot ír. máris linkelgetve van, mint nem ajánlott modell, netán márka. :W

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36402) Sickboy25 válasza TCr (#36400) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszi...

Esetleg, ha kicsivel nagyobb mellett döntenék, olyat tudnál ajánlani? :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#36403) TCr válasza Sickboy25 (#36402) üzenetére


TCr
veterán

Ami kicsivel nagyobb és ajánlott, az a Panasonic 58EX780, bitang jó példány.
Efelett meg 65", ugyanazok a modellek, Sony XE85, XE90, Pana EX780.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36405) Oszilaci válasza TCr (#36403) üzenetére


Oszilaci
senior tag

75XE8596 ips panelos ,de nem tűnt fel hogy gyenge a feketéje ,lehet hogy az olcsóbb modelleknél jobban előjön a gyenge fekete?

(#36406) TCr válasza Oszilaci (#36405) üzenetére


TCr
veterán

Valószínűleg igen.
Jobb minőségű VA paneles tévéd van / volt már?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36408) blakey válasza Oszilaci (#36405) üzenetére


blakey
titán

Mert nem tudod, hogy milyennek kéne lennie és azok akik ezzel nincsenek tisztában azok jónak látják, így te is, akkor beszélünk feketéről amikor képjavítók nélkül valamint részlet vesztésre nélkül is van fekete az alagútban, ha nincs csak szürkeség akkor az nem fekete, IPS panel soha nem volt és nem is lesz 1200cd/m2-nél nagyon kontrasztot alkot ellátva és a feketeszint sem megy 0,09cd/m2 alá, VA panelek ennek a 3-4x-esét tudják, plazma, Pléd ennél többet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36409) PrinceHerceg válasza deja vu (#36404) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Pláne, mivel jelenleg is egy 55XE9005 TV boldog gazdája vagyok, de semmi efféle anomáliát nem tapasztaltam, pedig nálam is a legfrissebb FW van fent! ;)

[ Szerkesztve ]

(#36410) TCr válasza blakey (#36408) üzenetére


TCr
veterán

Pléd... :C
Telefonos autocorrect, gondolom.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36411) hunaqua


hunaqua
addikt

Világ életemben Sony tv-t akartam,de mindig más lett. Sharp csöves 25 éves,és a telken a mai napig használjuk. Samsung plazma,Toshiba lcd. Egy tv-t olyan 10 évig tartottam meg eddig,soha nem volt gond .A Samsung 14 évig ment,a Toshiba tavasszal lesz 10 és működik.

..tavaly karácsony előtt gondoltam sok olvasgatás után,akkor jöjjön egy 65W857! :C
Már új kora óta kis "felhőcske",stb Az a hivatalos információ,hogy ez mind ilyen .Van amelyik kicsit,van amelyik jobban.Ellenben a múlt héten először a menü múlt el,azután az egész bekapcsolhatatlanná vált. Nincs egy éves Tv.

Elhiszek én mindent,nem is szeretnék általánosítani,de nekem csalódás ez az "új kori" Sony cucc.Szerintem lassan ez is egy tipikus globális tucat termék,épp Sony-ra matricázva.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#36412) Oszilaci válasza TCr (#36406) üzenetére


Oszilaci
senior tag

55xe7077-em van ,előtte plasma volt

(#36413) blakey válasza TCr (#36410) üzenetére


blakey
titán

:Y Oled, pedig még rá is böktem.

(#36411) hunaqua
Már ne is haragudj, de manapság nem a márka okoz csalódást hanem minden felhasználói termék, te csalódsz a Sonyban, én csalódok az LG-ben, más csalódik a Samsungban és ez így megy tovább az örökkévalóságig. Ez van. Szerencsére eddig én egyik márkában sem csalódtam, lehet, hogy megelelő típusokat választottam (több mint 25 lapos tv-m volt különböző márkáktól)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36414) TCr válasza hunaqua (#36411) üzenetére


TCr
veterán

"Szerintem lassan ez is egy tipikus globális tucat termék..."

Lassan?
Már rég az, mint az összes többi.

A kis felhőcske meg ugyanúgy ott van minden LED-es háttérvilágítású LCD tévénél, a technológia rákfenéje, márkától függetlenül.
Láttam már akkora bárányfelhőket, hogy elsőre nem akartam elhinni. :D (LG középkategória)

(#36412) Oszilaci: melyik típus?
Nekem egy Pana 50X60E volt, annak nem volt nagy szám a feketéje.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36415) hunaqua válasza blakey (#36413) üzenetére


hunaqua
addikt

Tavaly nem megfelelő típus volt a 65W857? Az egyik legjobban ajánlott modell volt itt a fórumon,ez is közre játszott a döntésben. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#36416) TCr válasza hunaqua (#36415) üzenetére


TCr
veterán

Még mindig ajánlott, ha van valahol elfekvőben és nem igény a 4K.
Az ajánlás nem arra vonatkozik, hogy elromlik-e (egyszer el fog, ez tuti), hanem a képminőségre és a szolgáltatások (leginkább) ár / érték arányára.

Egy Sony is el tud romlani, ahogyan egy Panasonic, egy Samu, egy LG, egy Toshiba és még folytathatnám.
Akkor ennyi erővel senki ne vegyen tévét?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36417) Oszilaci válasza TCr (#36414) üzenetére


Oszilaci
senior tag

Samsung ps51d550 ,árához képest iszonyat jó (volt) ,szerintem .

(#36418) hunaqua válasza TCr (#36416) üzenetére


hunaqua
addikt

Evvel tökéletesen tisztában van mindenki,én erre válaszoltam!

"lehet, hogy megelelő típusokat választottam"

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#36419) TCr válasza Oszilaci (#36417) üzenetére


TCr
veterán

Az valóban egy jó tévé volt az áráért. :K

(#36418) hunaqua: elnézést, félreértettelek. :B

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36420) hunaqua válasza TCr (#36419) üzenetére


hunaqua
addikt

:R

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#36421) Sickboy25 válasza TCr (#36403) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszönöm :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#36422) blakey válasza hunaqua (#36415) üzenetére


blakey
titán

Idén is az, attól még bármi elromolhat, rossz lehet stb. Veszel egy Samsungot, leválik a hátlapja vagy úgy felhősödik, mint nyáron zivatar előtt, akkor most nem ajánlott márka vagy modell? simán benne van, hogy Pistikének egy jó példány kerül a tulajdonába. Oled topikban olvasni pixelhibáról, most akkor Oled sem jó? Beéghet a plazma, Oled is (bárki bármi állít, csak kevésbé mint egy plazma) akkor most egyiket se vegyük?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36423) TCr válasza blakey (#36422) üzenetére


TCr
veterán

Úgy látom nem csak nekem ment félre.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36424) blakey válasza TCr (#36423) üzenetére


blakey
titán

Nekem nem ment félre, én írtam azt amit idézet. Lehet, hogy típus helyet a példány szerencsésebb szó lett volna, de már mindegy.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36425) hunaqua válasza blakey (#36424) üzenetére


hunaqua
addikt

Én meg arra válaszoltam amit Te írtál.
Az egészet pont azért kezdtem,hogy lehet márkákat szeretni,vagy nem,de az egyik kutya a másik eb. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#36426) TCr válasza hunaqua (#36425) üzenetére


TCr
veterán

Na de pont ez a lényeg, hogy itt nem márkaszeretés van, hanem az, hogy valaki a neki megfelelő árú legjobb képminőségű tévét vegye meg.
Egyik kutya, másik eb: igen és nem.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36427) hunaqua válasza TCr (#36426) üzenetére


hunaqua
addikt

Kitől veszi a Sony a paneleket?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#36428) blakey válasza hunaqua (#36425) üzenetére


blakey
titán

Most ezért írtál egy hsz-t, hogy nekem írtad, tudok róla, attól még nem feltétlenül érted a leírtakat. Más is vett egy W857-es tv-t, neki sem tetszett viszont mások is vettek olyen tv-t és a mai napighasználják és csak dicsérni tudják.

(#36427) hunaqua
Üzleti titok, szerintem elég széles körben mozognak, de a panel csak egy része a dolognak, az elektronikát a Sony adja alá, tehát tegyük fel, hogy Samsungtól vesz és mondjuk tudni lehet, hogy melyik típusban szerepel ua. a panel, simán benne van egyik vagy másik oldalon, hogy valamit elqrnak és nem lesz megfelelő, lehet, hogy szoftveres de az is, hogy az egyik alkatrész rossz vagy épp rossz az elképzelés.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36429) TCr válasza hunaqua (#36427) üzenetére


TCr
veterán

Nem tudom, hogy jelenleg ki a beszállítójuk.
Azzal viszont ugye tisztában vagy, hogy a képminőség csak részben múlik a panelen?
Mintha most azt kérdezted volna, hogy a Toyota (példa, ízlés szerint behelyettesíthető bármelyik másik autómárka) kitől veszi a motorokat?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36430) hunaqua válasza blakey (#36428) üzenetére


hunaqua
addikt

..hidd el tökéletesen értem!

"Elhiszek én mindent,nem is szeretnék általánosítani,de nekem csalódás ez az "új kori" Sony cucc."

Én ezt írtam,és azt hiszem ,hogy ezen sok nehezen értelmezhető dolog nincs.

TCr

Én sem tudom,azért kérdeztem. :)
Egyébként cserélik az elektronikát,majd meglesem.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#36432) TCr válasza hunaqua (#36430) üzenetére


TCr
veterán

Picit beleástam magam pár perc erejéig, a Sony AMVA3 paneleket használ (ezt eddig is tudtuk), ezt az AU Optronics gyártja.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36433) mexel válasza blakey (#36396) üzenetére


mexel
veterán

Nem érterm a reakciódat. Nem kell támadni mert leírtam egy tapasztaláson alapuló véleményt. Én is tapasztalatból mondom, nem hallomás, nem kitaláció. Amiket kipróbáltam azoknál mindnél volt látható különbség még egy WD -hez képest is ami nem a lejátszók csúcsa, Dune -t és Popcorn-t nem is említettem. Lehet hogy rossz darabokat fogtam ki, - ami fura mert jó pár box megfordult a kezeim között - és éppen ezen okokból nem használok ilyet a mai napig sem. A képminőség is szubjektív és a vélemények és tapasztalások is mások ezt már észrevettem sok témában.
Például egy a sok közül, a hang: videókártya vagy pc, esetleg táp hangja. Amit itt a fórumokban ultrahalktalannak vagy csendesnek esetleg némának mondanak nálam sokszor megbukott a teszteken. Nem azért mert én más vagyok hanem vannak akiknek az apró részletek nem fontosak vagy nem veszik észre a kis különbségeket. Minden szubjektív, így ez is. Van akinek ami nem porszívóhangú venti az már halk vagy néma.
A halk ventiknek is más a hangjuk, máshogy működnek, van különbség. A pc-m pl kifejezetten halk, majdnem néma. 30 cm-ről is alig hallani néha. Amikor a fórumokban ajánlott cuccok voltak csak benne a szobában hallható volt a hangja. Ez persze nem fontos a legtöbb embernek, csak tényként említem, hogyennyit ér sokszor a fórumokra beírt vélemény olyanoktól akik max 1-2 készülék-termék alapján ítélnek.
Van aki nem lát különbséget kép és kép között és ha eléteszed azt mondja ugyanolyan jó. Ugyanez pl a hifi és a zenehallgatásban is igaz. Volt pl itt Wetek box és annak jobb képe volt mint a kínai boxoknak. Mindezeket kb 1-2 éve teszteltem utoljára, nem tudom azóta változtak-e a boxok érdemben, ezért kérdeztem. ( még a párom és édesanyám is észrevette a különbségeket amikor lecseréltem a lejátszókat pedig nem annyira érdekli őket az ilyesmi.
Tehát ez most nem arról szól hogy nem hiszem vagy olvassak vissza, csak érdeklődtem a mostani állapotokról. Mindegy, ismét rendelek 2-3 fajtát és megnézem ismét.

(#36434) blakey válasza mexel (#36433) üzenetére


blakey
titán

Én is tapasztalatból írtam amit valamiért nem akarsz elhinni, amúgy képminőség ellenőrzéssel (is) foglalkozom, tehát ami neked esetleg hobbi az nálam "szakmai ártalom", ami neked halk az nekem hangos, ami neked szép… na ez a szubjektív nálam, mert ezt nem lehet pontosan meghatározni, mindenkinek más lehet a szép, de kb. mindennel így vagyok. Szóval nem csak te lehetsz valamire érzékeny.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36435) mexel válasza blakey (#36434) üzenetére


mexel
veterán

Remek. Akkor valószínűleg vagy rossz darabok jártak nálam vagy a családi szemek rosszul vannak beállítva :) Semmiképpen nem hit kérdése, el szoktam fogadni a tényeken alapuló érveket ha még nem találkoztam olyannal. De ezzel már találkoztam és sokkal. Mindegy, rendelek pár boxot ismét és megnézem az újak mit tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#36436) blakey válasza mexel (#36435) üzenetére


blakey
titán

Egy 20-40 dolláros boxtól ne várj csodát, főleg android rendszeren, LibreELEC-lépes eszközt kell venni és akkor nagyjából a 90%-át kihozza a SoC-ból.
Amúgy kiváncsi vagyok, hogy látni fogod-e az Le hibáit, mert vannak, de nem olyanok amit azonnal látni fogsz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36437) Piftuka válasza makaay2 (#36369) üzenetére


Piftuka
veterán

Annyi pénzért jó vétel, de...

A te tévéd egy 120 Hz-es, VA paneles, meglehetősen korrekt, közép kategóriás Full HD tévé. Ugyanakkora képátlóban pusztán a 4K miatt váltanál?

Csak mert felbontásban, mozgásmegjelenítésben egy kicsit jobb a SONY, de az IPS panel miatt sötét szobában egyértelmű hátrányban lesz a Philips tévédhez képest, ami a kontrasztot és a fekete szintet illeti.

Így mindent figyelembe véve - mivel kérdezted a véleményemet -, ha a Philips tökéletesen jól működik, én biztosan nem cserélném le a SONY-ra.

Ha megengedheted magadnak, hogy képátlóban is felfelé lépj, és egy Panasonic 58/65EX780, vagy SONY 65XE85xx/9xxx tévét vásárolj, akkor azok bármelyike valóban minden szempontból minőségi váltás.

Az XD8505 nem.

"Aquila non captat muscas."

(#36439) Oszilaci válasza hunaqua (#36427) üzenetére


Oszilaci
senior tag

(#36440) mexel válasza blakey (#36436) üzenetére


mexel
veterán

Nem is vártam, csak tényként kezeltem. Sőt meg sem lepődtem, már amennyiben igazam van és van különbség. Hozzátenném volt jó pár ismerősöm akiknek odaadtam hogy nézzék meg és ők azt mondták szerintük ugyanaz mint az aktuális lejátszójuk, ők nem nagyon látnak különbséget. ( de ott van a nem nagyon :)
). Nyilván komoly rendszerhez nem is illik ilyet venni.

Hogy ne csak off legyen: mindenesetre most már elérhető elvileg a sony-n is futó android rendszer néhány ilyen boxra, és aki nem akar a tv-n droidot az ilyen külső egységgel pont azt a rendszert kaphatja meg. ( ezért érdekes a képminőség)
Ez főleg a most kapható XE 7005 modelleknél lehet érdekes mert sajnos azok nem droidosak, viszont az 55"-os tv VA paneles. Igaz 2 táv kell hozzá, de talán áthidalható így a droid hiánya ha valaki normális Youtube-ot és pár droidos dolgot akar a tv-hez.

(#36441) Piftuka válasza junior11 (#36382) üzenetére


Piftuka
veterán

"Mi baja lett? :F Szégyen a mai megbízhatóság, hullanak mint a legyek, és nemcsak a tévék..."

Az igazán nagy szégyen, hogy mindez már tervezett, és szabályozott keretek között zajlik.

Gyártók komplett mérnökcsapatokat alkalmaznak arra, hogy azok kiszámolják a tervezett avulás meglehetősen pontos mértékét és idejét.

Még azzal is kísérleteznek, hogy a mai berendezések burkolata mennyi újrahasznosított műanyagot tartalmazzon. (Minél magasabb ennek az aránya, annál gyorsabban kopik, törik, vetemedik, mert gyengébb minőségű az alapanyag.)

Édesanyám LG televíziója 3,5 évet bírt ki; pár hete egy szempillantás alatt meghibásodott benne a háttérvilágítás.

Figyelembe véve az eltelt időt, ez már önmagában is kellemetlen. Ám beszéltem a hivatalos LG szakszervizzel, és azonnal, magabiztosan informáltak arról, hogy ezeknél az "újkori" LG-knél nagy általánosságban ennyit bír a háttérvilágítás. Így aztán végképp kellemetlen a dolog. Tehát senki ne lepődjön meg, ha ~3 év után vagy javíttathatja (drága mulatság), vagy selejtezheti le a készüléket.

Hát így...

"Aquila non captat muscas."

(#36443) makaay2 válasza Piftuka (#36437) üzenetére


makaay2
tag

Szia!

Köszönöm a választ.

Igazából azért váltanék, mert nekem nem jön be a Philips tv képe. Már lassan egy éve van meg de nem bírtam megszeretni. Azért gondoltam, hogy akkor váltok, mert most jó áron van rá lehetőség. Olvasgattam én is és láttam, hogy papíron jobb specifikációval rendelkezik a Philips. Sony tv-m még nem volt így hát most szerintem kipróbálom. Remélem nem fogok csalódni. :)

(#36444) hunaqua


hunaqua
addikt

..akkor láttam már Sony tv-t,amikor még a samsung meg a goldstar nem is létezett. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#36445) Piftuka válasza makaay2 (#36443) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha ennyire nem tetszik a Philips képe, akkor viszont értem a döntésedet, és nyugodtan megveheted a SONY-t, mert ennyi pénzért valóban jó vétel, és a maga kategóriájában egy jó IPS paneles készülék.

Majd kérlek, írj egy részletes beszámolót a tapasztalataidról!

"Aquila non captat muscas."

(#36446) blakey válasza Piftuka (#36437) üzenetére


blakey
titán

SONY 65XE85xx/9xxx tévét vásárolj, akkor azok bármelyike valóban minden szempontból minőségi váltás.
ez "sajnos nem ajánlott"a Milyen tv-t vegyek topikba amióta valaki beírta, hogy újraindulgat a tv-je és erre hivatkoznak. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36447) Razi


Razi
tag

Sziasztok!

Van egy Sony KD43XD8005 típusú tv-m és a mai napon vásároltam egy ADATA HM900 típusú 3TB-os külső HDD-t. PC-vel tökéletesen működik, sőt 200mb/s írási sebességet mutat ami szerintem nagyon zsír. Ahogy rádugom a TV-re nem történik semmi. Bemegyek a TV-n a "Tárhely és visszaállítás" menübe és azt írja, hogy ADATA HM900 biztonságosan eltávolítva. Próbáltam a TV újraindítását, áramtalanítását meg mindenfélét ami eszembe jutott. Gyakorlatilag azonnal leválasztja az eszközt a TV csak nem tudom miért. A HDD-t NTFS fájlrendszerre formáztam mert a gyári FAT32 nem oké amikor 70GB-os 4K HDR filmeket másolok. 2 Filmet tettem rá (kb 140gb) szóval az se lehet, hogy le van terhelve. Valakinek valami ötlet?

(#36449) virkir válasza Razi (#36447) üzenetére


virkir
veterán

Ez gondolom 3,5-es. Plusz tápot kap? Illetve a hdd usb-be dugtad?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.