Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37401) jano_77


jano_77
nagyúr

Egy kis segítségre szorulnék, kérem, hogy aki tud segítsen.
Vettem nem is oly régen egy Sony Bravia 55XE8096 típusú okos TV-t és hiába dugok rá külső winyót vagy akár fényképezőgépet vagy nem ismeri fel vagy ha igen, akkor baromi lassan olvassa be a rajta lévő állományt.
Hogyan tudnám azt elérni, hogy ha mondjuk winyót dugok rá USB-n keresztül, akkor mint egy meghajtót lássa és tudjak lépegetni a mappák között és úgy megkeresni azt a fotót vagy videót, ami éppen kellene?
Jelenleg ugyanis azt csinálja, hogy felismeri az USB eszközt, felajánlja, hogy Megtekintés "Képek"; Meghallgatás "Zene" vagy Lejátszás "Video" (remélem jól emlékszem rájuk) illetve van még olyan, hogy Regisztráljam az eszközt és még vmi.
Na most ha ezek közül az első 3-ból választom bármelyiket, akkor azt csinálja, hogy elkezdi beolvasni az összes fotót, zenét avagy videót ami a meghajtón található és ez baromi lassúvá és nyögvenyelőssé teszi a dolgot. Mondjátok, hogy ezt NEM csak így lehet és van rá jobb, egyszerűbb és gyorsabb megoldás is!? PLS

Köszi előre is :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#37402) #46129152 válasza jano_77 (#37401) üzenetére


#46129152
törölt tag

Valamelyik telepített app-al. Én VLC-t használok videóra, van aki Kodit. De telepíthetsz rá valami file managert. Én a ES File Explorert használom.

(#37403) okiszPSX


okiszPSX
tag

Egyébként arra van összehasonlítás, hogy mit érdemes lájátszára használni? Mármint minőséget szem előtt tartva is gondolom mindegy, hogy KODI-val, VLC-vel, vagy gyári lejátszóval játszód le a filmet (ha az mondjuk UHD, vagy llább 720-1080p.)

(#37404) #46129152 válasza okiszPSX (#37403) üzenetére


#46129152
törölt tag

Sok mindentől függ,hogy ki-mit használ.
A Kodinak több szolgáltatása van,pl.
Speciel nekem a VLC is megfelel, mert inkább PC-t használok lejátszásra.
De kinek mik az igényei. Ha visszaolvasol,sokan fejtették ki pro-kontra a lejátszók véleményeit

(#37405) apu1957


apu1957
csendes tag

Sziasztok

Ezzel a típussal SONY KD-55XE8577SAEP felvétel közben lehet e csatornát váltani anélkül hogy a felvételt leállítaná.Több tuneres vagy az android eleve kezeli ezt.
Válaszotokat előre is köszönöm

(#37406) szzoo válasza apu1957 (#37405) üzenetére


szzoo
tag

Szia!
A műszaki adatokat a sony.hu-n megtalálod. 2 digitális, 1 analóg, 2 műholdas tuner van benne.

A TV tudja. Szolgáltatástól függ, hogy a gyakorlatban tudsz-e más csatornát nézni. Sima digitális kábeltévénél és kódolatlan adásnál menni fog. Ha kódolt az adás, akkor érdemes rákérdezned.

Nekem a UPC kábeltévével már nem megy (CI+ mediacard). A rögzített csatornán túl csak kódolatlan adások jönnek be (közszolgálatiak). Lehet csak az én szolgáltatásomnál van hiba, lehet ez a normális. Time shift szerűen használom a rögzítést (reklám áttekeréshez), így egyáltalán nem néztem utána. A MingidTV is CI+ modult használ.

(#37407) szzoo válasza sting2 (#37392) üzenetére


szzoo
tag

Jónak tűnnek ezek a beállítások is. Mióta ilyen rossz a kép? Írtad, hogy eleinte nem volt ilyen. Más eszközzel, a beépített YouTube appal is ilyen rossz?
Helyedben már visszaállítanám gyári beállításokra a tévét, ha nem segít Inicializálnám a PS4-et is. Ha így sem jó, akkor szerviz. Vagy a TV vagy a konzol hardveres a gondja lehet.

(#37393) kintaroo
Uncharted 4-et még nem vettem meg, nem tudom élőben milyen élmény. Élesnek kellene lennie, ha jól tudom 1044p. Én PRO patch nélküli 1080p játékokra sem mondanám a kanapéról (~2 méter), hogy homályosak.

(#37398) sting2
Lehet, hogy amit javasolok az Automatikus beállításnak felel meg. Nekem ez van, ezt javasoltam. Kiegészíthetjük egy mondattal: A konzol alapértelmezett konfigurációja is megfelel, ezért a következő beállításokat elég akkor elvégezni, ha hibát tapasztal...

[ Szerkesztve ]

(#37408) PrinceHerceg válasza Tegla80 (#37394) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ennyi erővel a HDR is minek, nem? Hiszen pont a kikapcsolásra ítélt funkciók végett kértek el olyan sok pénzt az eladók, nem? :(((

[ Szerkesztve ]

(#37409) vlevi


vlevi
nagyúr

Nem tudom, mennyire szabad ide reklámot rakni, de a MM webáruházban jóárasítva adják az 55XE8505-t. Kicsit drágább, mint feketepéter idején volt, de így is egy 50-essel olcsóbb, mint máshol.

(#37410) pvil


pvil
tag

Üdv mindenkinek!

Kb, 1-2 hete tekergetem a kép opciókat a tv-nem, már most így tetszik, de még a mozgást nem sikerült összehozni, akinek van xe9005, milyen beállítást találtat számára megfelelőnek...? :DD

Köszönettel: pvil

(#37411) TCr válasza sting2 (#37399) üzenetére


TCr
veterán

Megnéztem a PS4 kék színű Particle témáját (ezaz, ugye?), semmiféle olyan képhibát nem látok, amit mutattál.
A PS4 videóbeállításainál nálam minden automatikus.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37412) PrinceHerceg válasza pvil (#37410) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nálam kb minden maxon hagy dolgozzon a pupillám! :P

(#37413) K Norbi válasza PrinceHerceg (#37412) üzenetére


K Norbi
addikt

dolgozzon a pupillám!
Az nekem is szokott nice) ;]

[ Szerkesztve ]

(#37414) PrinceHerceg válasza K Norbi (#37413) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ennek a nösténynek lassan több köze van egy guminőhöz, mint valódi emberi lényhez, igaz SONY-t is hamisítanak SQNY márkanévvel! :C

(#37415) dancsuri


dancsuri
veterán

igaz nem TV, de....
valakinek van tapasztalata "SONY HT-CT800" projektorral kapcsolatban?

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#37416) sting2 válasza TCr (#37411) üzenetére


sting2
addikt

Igen, az. :R

Most már bizonyosan valami sántít a megjelenítésben, mindenhol látni a visszaesést
Minden csatornán, mindenféle anyaggal nézve.
A PS4 itt pont arra jó, hogy a lehető legjobb minőségben szemléljem a sajnos már egyértelmű hibát.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#37417) AL


AL
addikt

Sziasztok ! A készülékek ki és bekapcsolásával kapcsolatban szeretnék néhány információt megosztani veletek . Az elmúlt héten többen is kérdeztetek ezzel kapcsolatos problémákról. Nekem 1,5 éves a 8509 - es készülékem . Sokféle ki be kapcsolási problémám volt és van is, de mivel szerintem nagyon szép a képe nem szeretném szervízeltetni. Már a vásárlást követő hónapokban ( Android 5 ) előjöttek hibák : ki be kapcsolódott, lefagyott, de olvastam róla, hogy ez másnál is így van, ezért nem izgatott . Egyetlen zavaró probléma volt : zenehalgatás közben a hang elment, visszajött. Először BLU RAY készülékemet vittem szervízbe, gondoltam az a rossz, de javítás után folytatódtak a hibák. Azután elvittem az erősítőmet javítattni, de nem találtak semmi hibát . Jól kiveszekedtem magam a szerelőkkel, mert meg voltam győződve, hogy rosszak és ők meg az ellenkezőjét állították . Szervízből visszahozva a készülékeket, természetesen újra és újra leált a zene . Elkezdtem kisérletezni . Ha a TV és az erősítő között megszüntettem a HDMI kapcsolatot megszünt a hiba . Ez volt a meglepetés és a bizonyíték, hogy nem más mint a TV a hiba okozója . Elkezdtem irogatni a SONY - nak, de hiába minden hibás volt csak az Ő készülékük nem . Ők csak azért vannak ott, hogy lerázzák az ügyfelet, érdembeli segítséget nem adnak, ha komoly problémátok van felsőbb forumokhoz kell fordulni . Mivel nem akartam szervízetetni a TV - met , csak ronthatnak rajta , inkább a lejátszót optikai kábellel kötöttem össze az erősítőve és így már nem volt megállás . Mindegy hogy ki, vagy be van kapcsolva a TV feszültség alatt végig komunikál az összekötött eszközökkel és ha onnan nem kap képjelet, akkor ki be kapcsolgatja őket . Üdv. Lajos

(#37418) tizedes7


tizedes7
csendes tag

Sziasztok
Hétvégén már rendelném a Tvt de azért egy utolsó tippeket elfogadnék ti mit gondoltok az alábbi típusokról :

Sony Bravia KD-55XE8505 290.ezer
Sony Bravia KD-55XE8096 255
Sony Bravia KD-55XD8005 370
Árat csak azért írtam hogy ér e annyival többet az adott típus?

Valamint LG 55SJ810V 320.ezer
LG 55SJ800V 260.ezer

Esetleg érdekelhet más márka is ha épp jobb ár/értékben vagy tudásban

Előre is köszi a segítségeteket!

(#37419) Joshi


Joshi
titán

Aki jártas a Sony szervizmenüjében megmondaná, hogy hol tudom megnézni hogy mennyit ment a tévé? 2017-es Android 7-es készülék. Előre is köszi. :R

(#37420) K Norbi válasza tizedes7 (#37418) üzenetére


K Norbi
addikt

Sony Bravia KD-55XD8005 IPS kijelzős képfrissítés 60Hz felejtős.. [link]
Sony Bravia KD-55XE8096 Dettó [link]

Sony Bravia KD-55XE8505 Ez jó, VA panel 120Hz képfrissítés. [link]
Ez ajánlott modell a fórumon. :K
Lg nekem nem kéne :N max oledbe.

[ Szerkesztve ]

(#37421) K Norbi válasza tizedes7 (#37418) üzenetére


K Norbi
addikt

Ha számít a képmozgás akkor főleg Sony. :D

(#37419) Joshi Alsó 3 [link]
257 óra üzemidő, 145 az újraindítások száma, és szintén 257 óra panel bekapcsolt idő.

[ Szerkesztve ]

(#37422) junior11 válasza K Norbi (#37421) üzenetére


junior11
veterán

Csak a Sony :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37423) NavySeal


NavySeal
senior tag

Off on:
szerintetek mennyit érhet használtan egy KDL-43W805a?
Off off

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#37424) Joshi válasza K Norbi (#37421) üzenetére


Joshi
titán

Köszi, akkor az én Sony A1-em új volt, most megnyugodtam. :D November közepén vettem és dec 5.-én 106/11/106-on állt, ma meg 132/12/132 az állás szóval reális hogy újonnan vettem. :B

(#37425) sting2 válasza K Norbi (#37421) üzenetére


sting2
addikt

Ezt hogy tudom előhozni, garancia elbukás nélkül?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#37426) Joshi válasza sting2 (#37425) üzenetére


Joshi
titán

Kizártnak tartom hogy attól hogy belépsz a szervizmenübe a garancia ugrana. Ha módosítasz benne valamit az már más kérdés.

(#37427) blakey válasza Joshi (#37419) üzenetére


blakey
titán

Amit betettél képet aszerint 106 óra volt benne és 11 ki/bekapcsolási ciklus.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37428) Joshi válasza blakey (#37427) üzenetére


Joshi
titán

Igen már tudom. :K

(#37429) sting2 válasza Joshi (#37426) üzenetére


sting2
addikt

Tehát?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#37430) Joshi válasza sting2 (#37429) üzenetére


Joshi
titán

Beléphetsz hiszen a tévé saját távirányítójával lehet ezt megtenni. Még akár a gyártósoron is beléphettek a szervizmenübe, itt a módosításon van a hangsúly. Azt inkább ne. A W7xx-as szériánál volt olyan, hogy lehetett aktiválni a 3D-t, na annak biztosan nyoma marad tehát az garivesztéssel is járhat, feltéve ha a szervizben ezt nézik.

[ Szerkesztve ]

(#37431) okiszPSX


okiszPSX
tag

Simán a menün belül is van egy olyan info, hogy mennyit ment a tv, nem kell ide mókolás.. :D

(#37432) Joshi válasza okiszPSX (#37431) üzenetére


Joshi
titán

Hol? :Y

(#37433) sting2


sting2
addikt

Egyszerű kérdést tettem fel, ne csigázzatok már..
Tehát hol, mivel?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#37434) Joshi válasza sting2 (#37433) üzenetére


Joshi
titán

Ja hogy te a billentyű kombót se tudod? Info + 5 + hangerő fel + bekapcsológomb, a menüben a Self diagnosis history

(#37435) TCr válasza sting2 (#37416) üzenetére


TCr
veterán

Csinálj egy teljes gyári resetet, jobbat sajnos már én sem tudok.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37436) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

XE9005 esetén mennyire normális hogy körbe kb. 2-3 centin világosabb a kép egy kicsit a sötét jeleneteknél? Nem tudom, hogy ez belefér még a mai tv-knél is, vagy szinte teljesen homogénnek kéne lennie (persze tudom hogy nem oled). Csináltam egy direkt tulexponált képet, amin látszik a képernyő szélén a világos sáv, egyenletes vastagságban fut körbe a tv-n. Persze a valóságban messze nem látszik ennyire, ráadásul ez direkt hdr videóról készült kép, csak a szemléltetés miatt. De néha sima filmnézésnél is észreveszem és nem tudom hogy ez belefér a led tv-knél vagy van értelme hívni a szervizt.

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#37437) blakey válasza ManUnited (#37436) üzenetére


blakey
titán

Egyáltalán nem normális. Minden anyag esetében látható? Nem OLED viszont a jó LCD-k elég homogének tudnak lenni, ez láthatóan nem az. Niincs valami bekapcsolva?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37438) sting2 válasza ManUnited (#37436) üzenetére


sting2
addikt

Nekem ugyanez :
[link]

TCR

Már írtam a MySony fiókomból.
Hétfőn okosabb leszek.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#37439) ManUnited válasza blakey (#37437) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Minden ki van kapcsolva, csak a local dimming van medium és high között használva. Igazából látom is hogy működik, mindenhol szép fekete a kép, csak a széleken van ez a vilagosabb sáv, az is csak akkor, ha nem teljesen fekete az adott oldal, hanem mondjuk szürke, és akkor világosabb. Fényszivárgásra gondoltam, akkor ezek szerint hívhatom majd a szervizt. Soncity-be vettem, őket hívjam vagy egyből a hireltechet? Vagy van esetleg más szám amit ilyenkor lehet hívni? Ezt már úgy mindenkitől kérdem természetesen, nem csak tőled. :)

sting2: majd írd be ide légyszíves hogy mi volt, hétfőn én is elkezdem intézni.

[ Szerkesztve ]

(#37440) blakey válasza ManUnited (#37439) üzenetére


blakey
titán

Tehát mégsincs minden kikapcsolva. :) A Local dimming okozhat furcsaságokat, próbáld ki nélküle, egy jól kalibrált kijelző, márpedig ez a tv annak számít, akkor LD nékül is gyönyörű képet kéne adjon.Mielőtt bárkit is hívnál próbáld ki LD nélkül.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37441) ManUnited válasza blakey (#37440) üzenetére


ManUnited
aktív tag

LD nélkül még felhősödés is látszik, illetve még jobban látszik az oldalsó sáv. Amúgy cinema pro,
brightness 8-10 között,
fényérzékelő off,
contrast 90,
gamma 0 és -2 között,
minden off kivéve a local dimming,
true cinema
film mode low,
és a hdr-nél minden auto a beállításaim

(#37442) sting2 válasza ManUnited (#37439) üzenetére


sting2
addikt

Rendben.
Nem félek a rám váró garanciás ámokfutástól, rengeteg ilyen jellegű dolgot intéztem már.
Tudom, hol, mikor, kivel, hogyan kell résen lenni, hogy ne rázzanak le, nézzenek hülyének.
Nálam inkább a magyar Sony forrás megbízhatósága válik innentől kétségessé.
Kicsit elszaporodtak a hibás XE tévék...

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#37443) blakey válasza ManUnited (#37441) üzenetére


blakey
titán

Akkor szervizeltesd. Enyémben nincs LD meg amúgyis kikapcsolnám, mert sajnos nem tökéletes, és így is olyan minimális a felhősödés, hogy sokan észre sem vennék. Próbáld meg kikapcsolva az LD-t, a háttérfényt (brightness) tedd 25-30-ra, a fényérzékelő legyen bekapcsolva, így sötét helyiségben szépen leveszi a fényerőt a megfelelő szintre, nem lesz zavaró, ha túl világosnak találod akkor lejjebb kell venni a háttérfényt, ha sötét akkor feljebb kell tolni. Gamma-t is hagyd 0-án ha nem állítottál a fehéregyensúlyon, ha a Motion flow True Cinema akkor a Film mód lehet magas, jó tesz az anyagoknak, legalábbis nálam jó hatással van. A HDR jó Automatikus beállításon. Ezekkel a beállításokkal tegyél egy próbát, ha nem javul semmi akkor szerviz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37444) ManUnited válasza blakey (#37443) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Kipróbáltam, de csak még jobban látszik igy oldalról a bevilágítás és cserébe még a fekete sem olyan mély mint LD-vel. :) Köszönöm a segítséget, jövő héten hívom majd a szervizt.

(#37445) blakey válasza ManUnited (#37444) üzenetére


blakey
titán

Akkor azzal a tv-vel valami nem kerek. W75C-n mély feketém van és ugye nincs LD-m.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37446) okiszPSX válasza Joshi (#37432) üzenetére


okiszPSX
tag

A bekapcsolások számát nem, de simán a beállítások - névjegy fül alatt ott az info, hogy mennyi a futásideje (mint egy telónál is :) )

Más: Utána olvasgattam ennek a dlna-n, szerveren keresztüli 4K HDR filmek lejátszásának és ahogy látom nincs rá még normális megoldás?
Serviio és Kodi is ugyan lejátssza számítógépről a 4K-t, de ha már HDRes, akkor ezt a homályosodást produkálja (alsó kép):
alsó

Fórumokon azt olvastam a Plex-nél is vannak gondok és ezt az orosz verzióját, az Xplay-t mondták az pedig webosre van, azt viszont nem is ismerem. Van valakinek tapasztalata a lejátszásával?
Most úgy vagyok, hogy addig felmásolom külső vinyóra a filmeket és közvetlenül a tvbe dugom,de azért jó lenne, ha nem kellene állandóan ezt csinálni a közeljövőben, ha HDR-es 4k filmet szeretnék nézni.

[ Szerkesztve ]

(#37447) #46129152 válasza blakey (#37445) üzenetére


#46129152
törölt tag

A w75c meg a w809c azok jó tv-k... :-)

(#37448) blakey válasza okiszPSX (#37446) üzenetére


blakey
titán

Sony esetében használhatos az SMB/NFS elérést is, pl. Archos Playerrel, de egyéb programokkal is elérhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37449) ManUnited válasza blakey (#37445) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Igen én is erre jutottam, csak mivel egy régi w4000-ről valtottam, ezért nem tudtam hogy nekem vannak túl nagy elvárásaim vagy tényleg csak ennyit fejlődött a technika ennyi idő alatt. :)

(#37450) Joshi válasza okiszPSX (#37446) üzenetére


Joshi
titán

Az állapotnál nekem Futásidőnek 90 órát ír míg a szervizmenüben ma 132/12/132 van. Most akkor mi az igazság?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.