Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37701) kriszti@n


kriszti@n
tag

Az Xe 85 ,90 sorozat kompatibilis az apple magic keyboarddal?
55xe8505 mennyire jó választás? 65xe9005 lett volna a terv, de 250e különbözet nyomós érvnek tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#37702) tigor válasza kriszti@n (#37701) üzenetére


tigor
tag

rtings.com-t tudnám javasolni, mindegyikről van teszt. Ami amúgy azt hozza ki természetesen, hogy az XE900 jobb HDR és a local dimming miatt. Én XE8505-t vettem volna de az nincs csak 140cm-től, így maradt a 900-as miután beakciózták.

(#37703) kets520


kets520
tag

Sziasztok Kdl809em nem lát semmi blutuh eszközt nem tudom rá csatlakoztatni hang rendszerre de a telefon meg látja a tv-t mi lehet a baj

(#37704) vlevi válasza PrinceHerceg (#37555) üzenetére


vlevi
nagyúr

"KODI-val kár erőlködni,"
Ráadásul csak FullHD. XE85 TV-n is csak 1920x1080-ban megy. Nem tudom, hogy az egész droid alrendszer le van-e korlátozva valahol FullHD-ra, vagy csak a Kodi, de nem 4K. A rendszerinfója is 1920-s felbontást mutat, és a 4K-s tesztképeken is az 1-1 pixel széles fekete-fehér sávokból csak egy szürke egybefüggő területet tud mutatni. A TV (55XE8505) alap képmegtekintőjével tisztán látszanak az 1-1 pixeles sávok, függőlegesen és vízszintesen is.
Így már értem, hogy miért nem voltam annyira elájulva valamelyik filmtől, amit Kodival néztem, mert az alap lejátszó beszaggatott vele. De a Kodi meg visszavette FullHD-ra, így kb sz***t sem ért a 2160p UHD kódolás a videóban... :(

(#37705) DUB Inc. válasza vlevi (#37704) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Nem is értem ezt a sok panaszt. Nekem a Kodival, Plex-szel, Archos-szal és a gyári lejátszóval is tökéletesen megy a 4K.

(#37706) A21 válasza Borote (#37658) üzenetére


A21
tag

meglett a befutó?

(#37707) Borote válasza A21 (#37706) üzenetére


Borote
addikt

Egyelőre 55XE8505 a befutó 5 év baleseti garanciával, csak egyelőre nem rendeltem meg, mert nem tudtam hogy leszek itthon, hogy fogom tudni átvenni :DDD
Max jövőre... nem égetően sürgős :) De nem bánnám, ha véletlenül megint leáraznák a 49XE9005-t 317k-ra. ;]

(#37708) A21 válasza Borote (#37707) üzenetére


A21
tag

Én is az említett 3 készülék közt vacillálok, esetleg felsorolnád te mire jutottál egyes típusokkal kapcsolatban, pro és kontra? köszi! :R

(#37709) Gsx-rr válasza DUB Inc. (#37705) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Milyen tv-n?

(#37710) Borote válasza A21 (#37708) üzenetére


Borote
addikt

A 49XE9005 és az 55XE8505 kívül néztem még Panasonic 50EX780E -t is. E90-es local dimmingben jobb, meg egy-két apróságban, magasabb kategória. Ha nem 350 lenne, akkor lehet arra esne a választás, jelenleg nem akciós :( XE85-öst jelenleg best buynak tartják az 55"-osok között, főleg, ha nem zavar az Android TV (engem nem, mert zömmel PC-re lesz kötve). Rtings-en van mindkettőről teszt.
Mindkettőt garanciakiterjesztéssel tervezném venni (5 év, baleseti gar, 40-ért szerintem nem egy vészes történet).

Sajnos a Panasonicról nincs sok infóm, teszteket keresgélek, így arról még ennyit se tudok :( TV-s topicban jó híre van annak is :) 5 év gar, regisztrációt követően.
Mindegyik VA paneles, 10 bit, HDR képes TV

[ Szerkesztve ]

(#37711) DUB Inc. válasza Gsx-rr (#37709) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

X85C

(#37712) TCr válasza DUB Inc. (#37705) üzenetére


TCr
veterán

Én ugyan csak az Archos-szal próbáltam, de gond nélkül ment a 4K HDR.
(NAS a forrás, SMB megosztással)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37713) vlevi válasza DUB Inc. (#37705) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ki fogom próbálni az említett lejátszókat.
KODI-n kívül próbáltam még valami másik lejátszót, a gyári helyett (talán éppen az Archos volt az), de miután az első videóanyagra kiírta, hogy ezt a fajta audioformátumot nem támogatja, ezért töröltem.
KODI-val pedig, ahogy előbb is írtam, nálam értelmetlen a 4K videókat nézegettetni, mert csak FullHD-ban jeleníti meg.

u.i.: Amúgy tényleg csak ennyi alkalmazás érhető el Android TV-re, amit a Play store kilistáz?

[ Szerkesztve ]

(#37714) DUB Inc. válasza vlevi (#37713) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Valamit nem jól csinálsz szerintem.

"Amúgy tényleg csak ennyi alkalmazás érhető el Android TV-re, amit a Play store kilistáz?"

Hirtelen számoltam vagy hatot, amiben az ismertebbek benne vannak. Nem elég? :)

(#37715) okiszPSX


okiszPSX
tag

Nekem ezzel a 4k lejátsztással csak annyi bajom volt, (Kodi is, achos is lejátszotta ugyan) hogy a HDR-t nem jelenítik meg normálisan. Ezek a filmek általában mind HDR kompatibilisek és ha egy olyan filmet kezd el lejátszani a tv, akkor eleve a képernyő beállításoknál csak 3 opció közül lehet választani (nincs az a 7-8). Ha a gyárit használom, szépen át is vált. Úgyhogy önmagában még édes kevés, hogy lejátssza a 4k filmet, csak nem "maxosan". (Ha HDR kompatibilis)

[ Szerkesztve ]

(#37716) TCr válasza okiszPSX (#37715) üzenetére


TCr
veterán

"a képernyő beállításoknál csak 3 opció közül lehet választani"

Ezt nem értem.
Mi ez a 3 opció?
Miket hiányolsz?

Nálam semmi nem hiányzik, akár PS4-ről, akár külső lejátszóról kap HDR tartalmat.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37717) A21 válasza Borote (#37710) üzenetére


A21
tag

Úgy olvastam, hogy a 8577-es is képbe volt, azt elvetetted, miért? Kb egy árban van a 8505-össel. Én is gépre kötném, monitornak használnám, valamint filmezés, de az külső forrásról, valamint PS4 pro menne még rá.

[ Szerkesztve ]

(#37718) Borote válasza A21 (#37717) üzenetére


Borote
addikt

8577-t nem lehet olyan helyen kapni, ahol 5 évre tudok garit bővíteni :( amúgy más nem szól ellene.
Egy 300 ezres consumer elektronikai eszköznél nekem elég fontos, hogy legyen rá jóóó sok garancia. 5 évig így biztosan lesz TV-m. Ráadásul balesetre is kiterjed - 40 ezerért szerintem egyáltalán nem rossz :)

(#37719) vlevi válasza DUB Inc. (#37714) üzenetére


vlevi
nagyúr

Biztosan nem csinálok jól valamit, mert kezdő Sony-s vagyok, és minden fordítva van, mint ahogy én normálisnak gondolnám. :)

De van valami 5let arra, hogy mit csináltam rosszul abban, hogy a KODI csak FULLHD-ban jelenik meg, nem UHD-ban?

Más dolog, de szintén TV kezelés. (de asszem már kérdeztem)
Nekem a régi Samu-mon be volt a 200 csatornából (amiből vagy 150 kódolt) , az 50-ből kb 20 a kedvencekbe. A Samu TV-n ha egyszer beállítam arra, hogy a kedvenceket mutassa, akkor mindenképpen csak a kedvencekben mozgott, vagyis csatornaváltás, satöbbi. És ezt sosem felejtette el.
A mostani XE85-nél viszont akárhova megyek, rögtön klép a kedvencekből. Még akkor is, ha egy TV műsor emlékeztetőt állítok be. Vagyis, ezután bemegyek a csatornalistába, megint mutat minden szart. A 150 lekódolt csatornát is.
Vagy, a másik, szintén emlékeztetővel kapcsolatos dolog. A SAMU TV-n nem kapcsolt be amiatt, mert egy emlékeztető be volt állítva.
Nekem be volt, este 9-re, hogy majd talán megnézem.
De még előtte el kellett mennem, 10 körül téblábolok haza, szól a TV.
Ez tényleg bekapcsol csak azért, hogy hátha ott ül előtte valaki????
:D

Ezért írtam az elején, hogy ez a TV (illetve a menüje) mindent fordítva csinál, mint ahogy én megszoktam, és ahogy szerintem egy kicsitis logikus lenne.

(#37720) DUB Inc. válasza vlevi (#37719) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

A Kodinál nem tudom mi lehet a probléma, hátha valaki jobban vágja a témát...

Engem nem zavarnak ezek a tévé menüs problémák, elégedetten használom. Az emlékeztetőben nekem a bekapcsolás inkább pozitívum, mert nem ülök mindig a tévé előtt, de egy Barca meccsről nem szívesen maradnék le a feledékenységem miatt. :) Viszont beállíthatóvá tehették volna nyugodtan, hogy akit ez zavar az kikapcsolhatná..

Egyetlen dolog zavar nagyon, az az időzítő beállítása. Mi a f..-rt nem lehetett volna egy dedikált gombra tenni???? Az elalváskapcsoló beállításához mindenből kilép... Idióták!

(#37721) okiszPSX válasza TCr (#37716) üzenetére


okiszPSX
tag

Nem hiányolok semmit. Az van, amit leírtam. Tökéletesen működik a HDR, psnél is, belső lejátszóról is (ha vinyóról tolom). Ilyenkor szépen átvált HDR módba a tv és a képbeállításoknál, ahol van ez a tiszta, normál, stb módok, ott csak 3 opció közül lehet választani. És ez így van helyén, mivel HDR módba csak ennyit lehet.
Viszont ha pl Kodiról játszok le az a 4k filmet, ami ugyanúgy HDR kompatibilis, akkor ott nem vált át HDR módba, lejátszani lejátssza, de nem olyan a kép, mint amikor belső lejátszóval indítom. Fakóbb szín és a képbeállításoknál is ugyanúgy ott az a 7-8 opció, nem csak a 3.
Ebből annyi a lényeg, hogy a 4k filmek elég nagy része HDR támogatott és cseszheted ha lejátssza a player, de nem kezeli a HDRt. És ezt leírtam 2-3 hete ugyanitt. Fórumok is írják, hogy a HDRt nem tudják még ezek a lejátszók kezelni.

(#37722) virkir válasza vlevi (#37719) üzenetére


virkir
veterán

Abban mi volt bonyulult, hogy importáld ki a csatornalistát és a sonyeditorral szerkeszd olyanra ami neked megfelel, majd exportáld vissza?
Érdekes módon nekem össz harminc. csatorna jelenik meg a 100+-ból.
Kodi.
Ugye nem dlna szerverröl próbálsz filmet nézni?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#37723) vlevi válasza virkir (#37722) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem. Smb-rol.
De ettől függetlenül a Kodi csak 1080p, nem 4k.
Egy 4k teszt képet néztem, azon látszik, hogy csak 1080p felbontásban mutatja a képet.

Viszont kipróbáltam pc-ről isma TV-t. Még van mit reszelni rajta, de faxa lesz.
Proci i5-3470, vidkari Nvidia gigabyte 1060/6GB. Win10. A hdr-t csak 1080p-ben tudom bekapcsolni, 4k-ban nem. Ez vajon azért van, mert régi a HDMI kábel? Valami régebbi, 7-8 éves HDMI kábelen van, még az előző tv-hez vettem.
Nem biztos, hogy a Sony által ajánlott 18gbps-t tudja a kábel.
Vagy a videokártya lenne a korlát?
Assetto Corsa 4k-ban, AA kikapcsolva, 70-80fps, a proci 30-35%-on.
De a látvány az duuuuurrrva :)

A tv csatornákat pedig nem nagyon akarom törölni, mert van 2 kedvenc csoportom, egy bővebb, és egy, jobban szűkített lista. Korábbi Tv-vel megoldható volt, hogy váltsák a teljes-kedvenc1-2 csoportok között, és a tv megjegyezte, hogy melyik csoportban voltam.
Nem is gondoltam, hogy a Sony ennyire másképpen csinálja majd a kedvenceim kezelését.
Pl. Akkor is kilép a kedvencek közül, ha a tv átvált egy időzített műsorra. Akkor is, ha az a csatorna is benne van a kedvenceim között.

[ Szerkesztve ]

(#37724) kets520


kets520
tag

Sziasztok Kdl809em nem lát semmi blutuh eszközt nem tudom rá csatlakoztatni hang rendszerre de a telefon meg látja a tv-t mi lehet a baj

(#37725) hegylako01 válasza kets520 (#37724) üzenetére


hegylako01
tag

Baja nincs. Abban a típusban gyárilag le van tiltva a BT hang használata. Csak a saját BT mikrofonos távjához jó. Talán egy későbbi Android frissítés majd engedélyezi a funkciót...

(#37726) A21 válasza sting2 (#37678) üzenetére


A21
tag

Mi a baja? Melyik típus ez és mióta nyúzod? Csak kíváncsiság, köszi!

(#37727) lumpika válasza A21 (#37726) üzenetére


lumpika
tag

Sziasztok
Aki esetleg kontroller vásárlását tervezi közvetlenül a tvhez(xe8505):
Vettem egy noname Vakoss gp 3925 vezeték nélküli kontrollert a tvhez beach buggy hoz stb.
Tökéletesen működik.
Csak a force feedback nem megy- bár azt írja hogy ahhoz driver kell windowson.

[ Szerkesztve ]

(#37728) kets520 válasza hegylako01 (#37725) üzenetére


kets520
tag

Értem köszönöm

(#37729) tigor


tigor
tag

Üdv,
Előre is elnézést, ha kicsit offolok.
Kis segítésget szeretnék kérni. Egy XE9005 "boldog" tulaja vagyok. PS4 Prohoz használom a tv-t. Ha bezárom a játékot akkor visszaáll a menüben a 2160p. Majd újra elindítom akkor már egyből 1080p-be állítja a képet. Játék options-be HDR ON-n van. Ha átnyomom OFF-ba, akkor visszatolja 2160p-be.TV beállításainal HDR10 van, nem automatikus, PS settingsbe meg minden automatic. Csináltam képet is telóval.
Játékon belül HDR ON:

Majd HDR OFF:

Nekem úgy tűnik mintha a HDR az utóbbinál lenne aktív. Horizon Zero Dawn-nál ugyanez a probléma.

Este történt szóval sokat nem szórakoztam már vele. Lefekvés előtt mindegyiket kihúztam a tápból, nemsoká megnéznem mi a helyzet, de gyanítom nem lesz jobb. :))

Válaszokat előre is köszönöm.

(#37730) Gsx-rr válasza tigor (#37729) üzenetére


Gsx-rr
veterán

En meg eloben nem lattam Hdr-t. Nekem olyan mintha ezt egy szoftveres tulszaturalassal meg lehetne oldani.
Vagy ugy is van megoldva

(#37731) ManUnited válasza tigor (#37729) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Szia!

Állítsd a ps4-en belül az RGB Range-t limitedre. Settings, sound and screen, video output settings, RGB range és itt az automatic helyett limited. Nálam ez megoldotta. TV-n minden maradhat auto-n a hdr beállítások közül.

(#37732) vlevi válasza tigor (#37729) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, az szerintem nem HDR. Egyáltalán nem vagyok szagértője a HDR dolgoknak, de az utóbbi kép az csak azért olyan, mert a sima videóanyagra a TV-n beállítottad, hogy HDR-ként értelmezze. Ezért olyan túlszaturált.
Ugyanez történik akkor is, ha fogsz egy 720p videót, és a lejátszás közben a HDR beállítást nem automatára állítod, hanem bekapcsolod.

Amúgy nekem is hasonló problémám van, csak asztali gépen. Amíg 1080p a felbontás, addíg Win10 alatt be tudom kapcsolni a HDR módot. De, ha átváltok 2160p-re, akkor ez a HDR mód kapcsoló kikapcsol, és nem is lehet bekapcsolni, mert azonnal visszaáll kikapcsolt állapotra. Nézegettem az NVidia vezérlőpultját, de nem lettem okosabb.

(#37733) likeaRAINBOW válasza vlevi (#37732) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

az 1080p vs 2160p azért jön elő, mert nem megfelelő a HDMI kábel. Próbáld meg úgy, hogy 4k felbontás, de tedd le a frissítési frekvenciát 24-30 Hz-re, valószínűleg egyből bekapcsolható lesz a HDR.

Nálam a HDR bekapcsolására a TV képe fakó lesz, mint az isten nyila, de nmem jöttem rá, hogy miért. Időközben teszteltem kicsit, más forrásból rátolt HDR anyagnál szintén vált HDR-re, de faszás a kép is.

A HDR témához kicsit hozzátenném, hogy ugye XE90 az ajánlott, de bátran tudom ajánlani az XE85-öt is, egyszerű halandó embernek szerintem bőven adja, főleg ha összehasonlítod egy egyszerű SDR anyaggal.

Okéoké, nyilván a local dimming és a többi és a többi csodacuccal még jobb, de megfizethető áron kis kompromisummal király így is. Mondjuk egy Pana EX780-at még megnéznék, bár 300-ért elhoztam az 55XE8505-öt, 320 körül lett volna az 50EX780, méretben nemtudom mennyivel nyújt többet az 55" az 50-hez, illetve a kisebb méret/local dimming.

(#37734) Borote válasza likeaRAINBOW (#37733) üzenetére


Borote
addikt

Én is az 55EX780-as Panán gondolkozok még, engem annyira nem zavarna a kisebb kijelző, kisebbek a pixelek is :DDD
El kéne mennem megnézni élőben.

(#37735) sting2 válasza ManUnited (#37731) üzenetére


sting2
addikt

Az Automata ez esetben miért nem jó (- Ajánlottként is szerepel) ?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#37736) vlevi válasza likeaRAINBOW (#37733) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kábel gyanús nekem is. 2010-ben vettem az akkori tv-mhez.
Akkor holnap délelőtt szetnezek meg az elektronikai boltokban.

(#37737) dh66e


dh66e
veterán

W829B-n you tube küldött egy üzenetet hogy január elsejétől nem elérhető a szolgáltatás ezen a modellen.A lányom végre megtanulta kezelni erre nincs tovább. :W

(#37738) Joshi válasza dh66e (#37737) üzenetére


Joshi
titán

Ez már régi sztori, sajnos ez van. :(((

(#37739) dh66e válasza Joshi (#37738) üzenetére


dh66e
veterán

Nekem ma szólt a gyerek hogy apa valamit kiírt a tv.....Múlt héten néztünk együtt yt-ot a gyerekkel ,de tuti hogy nem láttam ilyen kiírást.
Megoldom máshogy,de hogy rohadjanak meg az állandó változtatásokkal....az egyetlen használható smart funkció volt ezen a tv-n. :W

[ Szerkesztve ]

(#37740) ManUnited válasza sting2 (#37735) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Nem tudom, nálam valamiért sokkal fakóbb auto-n. Több helyen is azt írják hogy a ps4 rgb kezelése hibás és a tv full rgb jelet érzékel miközben limitedet kap valójában, így fakóbb lesz a kép. És ez nálam így is történt. Hozzáteszem nekem sima ps4-em van, elvileg ez a hiba csak 1080p hdr-nél van jelen. A pro tulajdonosoknak 2160p rgb kimenet választása esetén nem áll fenn ez a hiba.

(#37741) AL válasza vlevi (#37736) üzenetére


AL
addikt

Sziasztok ! A kábelnél fontos,hogy ne csak az legyen ráírva,hogy 4K ! Tudomásom szerint az a lényeg, hogy 2.0 legyen a felirat . Nekem is van több olyan kábelem, ami a 4K jelet továbbítja, de a HDR jelet már nem és a készülékeknél is van ilyen . Üdv.

(#37742) TCr válasza tigor (#37729) üzenetére


TCr
veterán

A tévén tedd a HDR-t automatikusra, ne HDR10-re.
A 2. kép nem valódi HDR, SDR tartalomra van ráerőltetve a HDR10, élőben gusztustalanul néz ki.

Automatikusra téve, amennyiben HDR tartalmat kap a tévé, akkor fogsz valódi HDR képet kapni.

Sokan túlmisztifikálják ezt a HDR témát, azt hiszik, hogy a HDR képnek túlszaturáltnak, agyonszínezettnek kellene lennie.
Hát nem.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37743) vlevi válasza AL (#37741) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, biztos így van, mert a mostani kábelem is továbbítja a 4K jleet 60Hz-en, de a HDR-t már nem tudom bekapcsolni. A SCNY írása szerint olyan kábelt kell keresni, ami 18Gbps átvitelt tudja.
Ma már nem indulok neki a boltoknak, de szerdán biztosan útbaejtek egyet-kettőt.

(#37744) AL válasza vlevi (#37743) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az én készülékem X8509 - es, ha 4K Blu Ray filmet nézek automatikusan HDR képmódra vált és nem is enged más beállítást (normál, sport, stb. ) használni . Először én is csak azt néztem a kábel dobozán, hogy 4K átvitel legyen .Csodálkoztam, hogy miért olyan rosszak a HDR szinek és a HDR képmód is csak kézi beállítással jött elő . Sajnos az eladók többsége is tájékozatlan, kevés jó tanácsot tudnak adni . Tisztelet a Kivételnek ! Az a baj, hogy kevés a leírás ezekről és az ember, ha 4K feliratot lát a terméken azt hiszi az mindent tud . A korábbi erősítőm is így volt, átvitte a 4K jelet, de a HDR jelet már nem és ezért a Blu ray játszó kép kimenetét közvetlen a TV re kellett kötni . Üdv.

(#37745) Joshi válasza AL (#37741) üzenetére


Joshi
titán

Százszor el lett mondva, hogy HDMI kábeleknél nem verziószám alapján minősítik. Az egy más dolog hogy boltokban így tüntetik fel. HDMI cable.

Standard HDMI Cable – up to 1080i and 720p
Standard HDMI Cable with Ethernet
Standard Automotive HDMI Cable
High Speed HDMI Cable – 1080p, 4K 30 Hz, 3D and deep color
High Speed HDMI Cable with Ethernet
Premium High Speed HDMI Cable – 4K 60 Hz, Rec. 2020, and HDR
Premium High Speed HDMI Cable with Ethernet

Kell egy Audioquest Pearl és kész.
A HDMI 2.1-el jön új kábel aminek a neve Ultra High Speed lesz.

[ Szerkesztve ]

(#37746) AL válasza Joshi (#37745) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Aki már tapasztalt annak könnyű, most már én is tudom, de egy kezdőnek hétköznapi nyelven könnyebb megérteni, mint szakszavakkal. Mindig vannak kezdők, ezen nem kell felháborodnod . Ők leírták a problémájukat és segítséget kértek . Én hétköznapi nyelven próbáltam segíteni . Remélem sikerült is . Ami másnak új azt neked lehet, hogy a kisujjadban van és fordítva is lehet . Mindannyian szorulhatunk segítségre, szerintem erre jó ez a beszélgetés . Sajnos ezzel az Androiddal nekem is sok problémám van, nem tudom lesz e valaha tökéletes . Itt mindig sok jó tanácsot találtam és látom, hogy nem vagyok egyedül a problémáimmal . Üdv .

(#37747) tigor


tigor
tag

Akkor most kéne vennem egy új HDMI kábelt? Méghozzá egy ilyet: Premium High Speed HDMI Cable.

Amúgy tv-n is mindent automatara állítottam, ps-en is, tv-n hdmi signal format meg enhanced.

De még így sem érzem, hogy átjönne a hdr. Bár eddig nincs is tapasztalatom, hogy milyen az igazi hdr kép.

(#37748) sting2 válasza ManUnited (#37740) üzenetére


sting2
addikt

Nekem ez gyanús.
Ilyen kaliberű "hiba" szinte azonnal orvosolva kell hogy legyen, egy frissítésen belül.
A felhasználók többsége nem bíbelődik összehasonlításokkal, kísérletezésekkel .
Rámegy a képbeállításokra és pipa minden automata felirat mellé, mert az úgy jó.

Ezt már a PS3-nál eljátszották ( White engine és Deep color gombok ugye), hogy eléggé "rejtett" csuszkák bekapcsolása, látható javulást okozott.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#37749) Joshi válasza AL (#37746) üzenetére


Joshi
titán

Nem húztam fel magam, csak írtam hogy sokszor volt erről szó. Lehet hogy nem csak itt hanem házimozis topikokban is.

(#37750) Joshi válasza tigor (#37747) üzenetére


Joshi
titán

Pontosan milyen kábeled van?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.