Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37151) sting2 válasza IG55 (#37150) üzenetére


sting2
addikt

:R

Este, lesz ami lesz alapon belaktam a Netflix 1 hónapot.
Hektikus a magyar felirat jelenléte, a számomra érdekes Marco Polo és Stranger Things (2-es évad még nem) feliratos hál isten.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#37152) Sickboy25 válasza sting2 (#37151) üzenetére


Sickboy25
addikt

júj pedig most értem pont az ST 2. évadához... Reméltem, hogy az lesz, nah mindegy akkor marad a Narcos :-)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#37153) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi Guys.

Tudna valaki infot adni. Ez a tv
Tudja ezt?Bravia KDL-65W859C
Koszi
DVB-T információ:
A készülék nem alkalmas a magyarországi földfelszíni, szabad hozzáférésű digitális televíziós műsorszórás vételére

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#37154) radi8tor válasza Sn00k (#37153) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze. (Beépített tunerek rész)

SONY-k már sok éve alkalmasak erre.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#37155) koxkids válasza koxkids (#37145) üzenetére


koxkids
őstag

Valaki esetleg? Sűrgös lenne ma dönteni.. :U

(#37156) radi8tor válasza koxkids (#37145) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs vele tapasztalat

Keress rá a neten WE750-re

⭐ Stella

(#37157) koxkids válasza radi8tor (#37156) üzenetére


koxkids
őstag

Hmm, köszi. Esetleg valami ajánlott más típus?

(#37158) Sn00k válasza radi8tor (#37154) üzenetére


Sn00k
veterán

Koszi

3njoy the Lif3

(#37160) Zsolto válasza headhunter (#37159) üzenetére


Zsolto
őstag

A csúszkából ítélve még a felénél se járok, de már készülök felvágni az ereimet. Asszem akkor a Sony nálam off. Ha mutatsz hasonlót a Samsung Tizenről, nem is veszek tévét egyhamar :DDD

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#37161) Zsolto válasza headhunter (#37159) üzenetére


Zsolto
őstag

Na, végigolvastam. Nagyon kemény és nagyon tárgyilagos, profin megírt munka. Ki ez, hol találtad?

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#37162) Motar


Motar
tag

Tipp, hogy hogy játszak le BD-ket androidon? Progira gondoltam, nem külön eszközre.
Kodival esetleg valahogy be lehet varázsolni?

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#37163) gyeniko válasza Zsolto (#37161) üzenetére


gyeniko
őstag

Ez sok kérdést megválaszol és sok vita végére lehet pontot tenni.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#37164) Zsolto válasza gyeniko (#37163) üzenetére


Zsolto
őstag

A legszomorúbb tanulság az volt, hogy mind hardveresen, mind szoftveresen nagyon sok a fapadosság és a kihagyott ziccer (de gondolom, nem csak a Sonynál, mert nem hiszem, hogy a Philipsnél jobb lenne a helyzet...)

Ennek ellenére mégis érdekes, hogy a mostani felhasználók már inkább kedvelik ezt a rendszert, mint nem. Felteszem, az írás szerzője az átlagosnál jóval kritikusabban vizsgálta a témát.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#37165) vlevi válasza Zsolto (#37164) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nos, hát, na.
Szóval kéremszépen, tényleg nem érdemes vagyonokat költeni a TV-be beépített aberrációs rencerbe, mert merhagyorsan elavul. A megjelenítő eszközt nem 1-2 évre veszed, hanem mondjuk 10 évre, és reménykedsz, hogy akár tovább is bírja.
Kérdem én, van valakinek okostelója, ami már 10 éves? Az első iphone jelent meg akkor. Mit tudott az a készülék? Mai szemmel nézve nevetséges.
Azt akarom mondani, hogy valószínűleg jobban jár az ember, ha a TV-t meghagyjuk a TV adások nézésére, esetleg felvétel, meg ilyen olyan egyszerűbb multimédiás tudással.
És veszünk hozzá egy médialejátszót, olyant, ami nekünk kell.
Itt vannak pl. a 30-40-50dollárba kerülő, kínai, android alapú TV okosítók. Youtbe, Netflix, Kodi, mittudoménmiafene ugyanúgy fut rajtuk.
Az én TV-m pl. egy 2010-es kiadású Samu, amihez egy 2-3 éves androidos lejátszót használok, amin éppen most Libreelec van telepítve, kodi lejátszóval.
A TV még sokáig képes lesz kirajzolni a FullHD képet, de, ha a médialejátszó kevésnek bizonyul, akkor veszek egy újabbat, 30dollárért, és 3-4 évre megint jó vagyok vele.
A tárkapacitást pedig NAS-al oldom meg.

Azt akarom ezzel összezagyválni, hogy van az a szint, amikor nem érdemes egyetlen eszközbe belezsúfolni mindent.

(#37166) blakey válasza Zsolto (#37164) üzenetére


blakey
titán

Az sem mindegy, hogy melyik évjárat melyik modelljeíról van szó, én kifejezetten elégedett vagyok a W75C-vel és ez ugye az első Androidos sonyk egyike. Semmi pénzért nem választanék másikat, minek ha ezen minden működik, 2016-ban a sony "félrecsúszott", sok volt a gyenge képminőségű tv is amellett, hogy még a harverrel is bohóckodtak de a 2017-es "gépek" már nem olyan rosszak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37167) headhunter válasza Zsolto (#37161) üzenetére


headhunter
addikt

(#37168) NavySeal


NavySeal
senior tag

Sziasztok!
Az xe8505 és az xe9005 között mekkora különbség van (tapasztalatok, nem a specifikációk)?
Egy 55xe9005 árából kijönne egy 65xe8505.
(Még a Samu ue55mu8000-et nézem)
Köszi!

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#37169) Zsolto


Zsolto
őstag

vlevi, Blakey, Headhunter:

Köszi a válaszokat, ez igazán jó eszmecsere, végre nem elvakult hitvita, hanem értelmes vélemények. :R

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#37170) Deav válasza okiszPSX (#37147) üzenetére


Deav
csendes tag

Nos, beállítottam a Kodit és azzal tegnap akadás mentesen lejátszotta a 4K filmeket. (Remélem nem átmeneti megint a dolog...)

Illetve megnéztem az említett képpel is a felhősödést. Mivel eddig nem figyeltem, nem is vettem észre.

Természetesen nem adja vissza a valóságot a kép és tudjuk, hogy nem OLED-ünk van, de kérdésem a nagyérdeműhöz, hogy ez mennyire elfogadható?

Ami szembetűnő, akár film közben is (ha figyel rá az ember) az a bal oldalon lévő két folt:

(#37171) Makika15


Makika15
csendes tag

Sziasztok!

Van itt olyan aki 55X8507c-t vagy 05c-t használ PS4 Pro mellé? Ha igen, tudna pár tanácsot adni a tv beállításában? Elsöre nem akarta 4K felbontásra tenni a gépet, csak akkor, ha az adott HDMI-t amibe a PS-t dugtam a TVn javított jelformátumba tettem. Jól van ez így?

Köszi!

(#37172) Deav


Deav
csendes tag

Nyitok egy másik "beszélgetést" is, mert akadt még egy kis problémám. Illetve egy másik sorstárs is küzd ezzel a tv-vel (55XE8505) és egy JBL SB-450 soundbarral. (*jav.: Neki 55XD8505 van.)

Eddig a soundbar topicban tárgyaltuk a dolgot, de mint kiderült, a tv-vel lehet valami.

Szóval a tv-soundbar összedugva HDMI ARC-on keresztül. Szépen be is kapcsolnak együtt, hangot lehet szabályozni a tv-ről, ügyesen ki is kapcsolnak.

Aztán teljesen random idő múlva a bar visszakapcsol... Valószínűleg a TV küld neki valami jelet, ami felébreszti, mert ha nincs HDMI-n (illetve sehogy) a tv-re kötve, akkor egész nap kikapcsolt állapotban van.

Megpróbáltam sima HDMI-be dugni, a tv jelzi,hogy van audiorendszer csatlakoztatva, de ha nem szólal meg, akkor dugjam az ARC-ba. Persze,hogy nem szólal meg.

A kérdés, hogy mi történik a tv-ben, hogy készenléti állapotban felébreszti, illetve ,hogyan tudom ezt megoldani?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#37173) sting2 válasza Deav (#37172) üzenetére


sting2
addikt

Nekem a rádugott vinyóval csinálja ugyanezt (X900E), úgyhogy inkább kihúzott állapotban figyel a TV mellett.. :F

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#37174) PrinceHerceg válasza NavySeal (#37168) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Hatalmas, pláne ha hozzám hasonlóan háklis vagy a képi homogenitásra!

Deav: szemre nem olyan tűnik vészesnek!

[ Szerkesztve ]

(#37175) Zsolto válasza sting2 (#37173) üzenetére


Zsolto
őstag

Sting, Deav:

A pár hsz-szel lejjebb belinkelt cikk egy komoly fejezete foglalkozik a tévé látens ébredésének rejtelmeivel. Nincs rá megoldás, és nem egy megnyugtató dolog. Felébreszti a vinyókat, netezget kicsit, közben gyilkolja a tápot....

Itt van az idevágó fotó:

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#37176) NavySeal válasza PrinceHerceg (#37174) üzenetére


NavySeal
senior tag

A mostani sony w805-ot cserélném nagyobbra. És így már jobbra is, ha lehet.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#37177) PrinceHerceg válasza NavySeal (#37176) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha nem gond a 3D hiánya, hajrá előre! ;)

(#37178) TCr válasza Zsolto (#37175) üzenetére


TCr
veterán

Kikapcsolt automatikus frissítés esetén is?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37179) tigor


tigor
tag

Sziasztok,

Erről a két tv-ről tudna valaki véleményt mondani?

Az egyik XE7005BAEP a másik meg XE8005BAEP.

Tesztek alapján a feketéje nem jó, a HDR szintén nem valami fényes. Tényleg annyira borzasztó?
XE8500 meg csak 140cm-től indul, az XE9005 meg már majdnem dél millió. :)

Előre is köszi a választ.

(#37180) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Valaki használ HBO GO appot 755C-n? Program leírásnál azt olvastam nem támogatja ezt a tv-t emiatt átállítottam 805c-re de így sem tudom telepíteni.

Nem is lehetséges?

(#37181) blakey válasza jófejsrác (#37180) üzenetére


blakey
titán

A W75C és a W80C ugyanaz, emiatt kár állítgatni, tpróbáld meg manuálisan telepíteni, letöltőd és fájl kezelőből telepíted.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37182) jófejsrác válasza blakey (#37181) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Telepítettem két verziót is, de egyik sem jelenik meg a programok között csak ha launcheren belül indítom (el sem indul :)), mert a playstore-ban nekem nem listázza ki.

[ Szerkesztve ]

(#37183) ArGab válasza jófejsrác (#37180) üzenetére


ArGab
őstag

Nincs és nem is tervezik hogy legyen app Android TV-re. Csak sima Android app van. Ezt fel lehet erőszakolni de nem megy távirányítóval és ha jól tudom nincs HD sem.

Viszont Chromecast támogatás van az sima appban, bár ez messze nem ideális.

[ Szerkesztve ]

(#37184) jófejsrác válasza ArGab (#37183) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Siralom...

Táblagépről valóban megy, de a minőség az SD ami egy 50" tv-n annyira nem mutat... Bár erre az egy hónapra már megnézek pár dolgot rajta, mert így nem lesz előfizetés. Netflix szintjére idővel tán csak felérnek.

(#37185) blakey válasza jófejsrác (#37182) üzenetére


blakey
titán

Akkor a következő megoldást javaslom, próbáld ki, telepíted a Kodi 18-at (bár lehet, hogy 17 alatt is működik) és felteszed az HBO Go app-ot, nemrég készült ez a kiegészítő. Itt az összefoglalóban minden benne van, neked a Lazarus kiegészítő kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37186) Zsolto válasza TCr (#37178) üzenetére


Zsolto
őstag

TCr:

Az automatikus frissítésről nem ír, inkább a Remote Start funkciót vizsgálgatja. A megoldást az hozta, ha a kikapcsolás előtt kézzel kilőtte a wifit a tévén.

Itt ír részletesebben erről, a végén látható a wifi kikapcsolása utáni grafikon:

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#37187) headhunter válasza Zsolto (#37169) üzenetére


headhunter
addikt

"...végre nem elvakult hitvita..."

Szemellenző nálam nem "nyerő", még így sem .

Sony Bravia KDL-55W829B & Sony Bravia KDL-43W807C + 2db Sony MDR-RF850RK

Márkahűség helyett ár/érték...

(#37188) Oszilaci válasza tigor (#37179) üzenetére


Oszilaci
senior tag

nekem XE7077-van és szerintem jó a feketéje még plazma után is ,igaz kb 3nap volt mire sikerült beállítani de mostanra már nem sírom vissza a plazma tv-met ,nyilván a felsőbb kategóriás készülékek jobbak lehetnek de szerintem azért a pénzért jó választás volt ,egyetlen dolog ami nem annyira jön be hogy ha nem szemből nézed akkor a színek elmásznak,xe8596 is van itthon igaz az IPS és más az árcédula is.

(#37189) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Az egyik haverom szeretne venni egy Sony-tvt.55"-os kellene 300000 Ft-ig melyiket ajánlanátok.
Köszi előre is. :R

(#37190) ArthurShelby válasza e90lci (#37189) üzenetére


ArthurShelby
addikt

55xe8505
Most a MM-ba BF-en 250 volt, hátha van még valahol 300alatt

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#37191) e90lci válasza ArthurShelby (#37190) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Köszi megnézzük. :R :R :R

(#37192) Piftuka válasza Deav (#37170) üzenetére


Piftuka
veterán

Manapság egyre nehezebb meghatározni, hogy mi az a szint, ahol a felhősödés "elfogadható". (Ha ugyan van olyan.)

Neked kell megítélni, hogy mennyire zavar. Ha nagyon, és még van módod az elállásra, élhetsz vele. Vagy felhívhatod a szakszervizt, hogy az ő véleményüket kikérd a jelenség mértékéről.

A fórumtagok beszámolói alapján meglehetősen változó, hogyan kezelik az ilyen meghibásodást. A korrekt ügyintézés során fel szokták ajánlani a készülék cseréjét.

"Aquila non captat muscas."

(#37193) demmer123


demmer123
őstag

Külső médialejátszót használok Amlogic X96.

A TV Sony Bravia KDL-50W805C

Automatikus kép üzemmód: Automatikus-ra van beállítva alapból.Ezt érdemes kikapcsolni vagy fölösleges?

[ Szerkesztve ]

(#37194) pvil


pvil
tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy sony tv-t (xe9005), és szeretném a számítógépen tárolt filmeket / képeket
megnézni vele. Korábban az Universal Media Servert használtam gond nélkül egy samsung készülékkel.
Itt most viszont nem működik, a számítógépen a tv-t látom, de a tv-n nem találom a UMS-t.

Használjátok ezt a programot androidos sonyval, valamit arra is le kellene töltenem?
Vagy nézzek másikat, többi média megosztóval nincs tapasztalatom....

Köszönettel: pvil

(#37195) blakey válasza pvil (#37194) üzenetére


blakey
titán

Semmit nem kell letöltened, ha megy az UMS akkor Discover gombra (vagy home gomb és Videók) feljön alul a menü és a Videók alatt meg kell jelenjen a hálózati DLNA szerver.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37196) pvil válasza blakey (#37195) üzenetére


pvil
tag

Köszönet, eddig nem találtam, meg. Az ikonok között nem jelent meg, csak a "Video" menüre kattintva,
majd külön a hálózati elemek között!

Még 1x köszi!

(#37197) Piftuka válasza Piftuka (#37192) üzenetére


Piftuka
veterán

Egyébként éppen emiatt is érzem szerencsésnek magamat, hogy az idén vásárolt 55W809C tévémnek példásan homogén a panelja, és nem jelentkezik felhősödés a felületén. A kontraszt értéke és a fekete szintje is remek, és a bevilágítási anomáliák hiánya miatt a szélesvásznú filmek esetében sincsen probléma az alsó és felső fekete csíkkal.

Korábban ígértem, hogy töltök fel róla ide képeket, most végre sikerült feltöltenem, így pótolom a mulasztásomat:

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#37198) NavySeal válasza Piftuka (#37197) üzenetére


NavySeal
senior tag

Hát ez tényleg pöpec!! 👍

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#37199) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

(#37200) T_Stark válasza Piftuka (#37197) üzenetére


T_Stark
őstag

Az igen, tényleg szuper.
Az én 55W809C-m 2016 októberi, ez is teljesen jó, de azért nincs olyan mint a tiéd.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.