Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) sting2


sting2
addikt

Kerestem, de lehet nem elég figyelmesen :
Hol tudom lemondani a megújítást, a Netflix - 1 Hó Trial lejárata előtt?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#37502) Joshi válasza sting2 (#37501) üzenetére


Joshi
titán

(#37503) PrinceHerceg válasza ManUnited (#37500) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Minden készülék pixelhibás, csak 4K-ban már alig lehet észrevenni!

(#37504) TCr válasza PrinceHerceg (#37503) üzenetére


TCr
veterán

:F

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37505) PrinceHerceg válasza TCr (#37504) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Megközelítőleg 8,3 millió pixel nem kevés, így annak az esélye, h sub-pixel szinten is tökéletes legyen, szerintem igen csekély, viszont a tesztvideón látható példány elmondásuk szerint nem volt pixelhibás! ;)

(#37506) hunaqua


hunaqua
addikt

Most kezdek majd ismerkedni az XE85-el.Azt kiírja valahová ha elindítok egy UHD tartalmat,hogy HDR aktív?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#37507) PrinceHerceg válasza hunaqua (#37506) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha kimondottan olyan anyag a forrás akkor a menü tetején HDR embléma jelenik meg, továbbá talán vált is olyan képprofilba!

[ Szerkesztve ]

(#37508) hunaqua válasza PrinceHerceg (#37507) üzenetére


hunaqua
addikt

Akkor nekem nem jó valami,mert ha elindítok uhd anyagot.akkor kiírja a hangformátumot,meg háromezer valamennyi X valami,de mást nem.Vagy mi nem jó nekem,vagy mi nincs beállítva?

Elvileg az 905X tudja,a tv-n meg automatára van állítva a HDR.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#37509) PrinceHerceg válasza hunaqua (#37508) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

O.K és HDR anyaggal is hajtod, mert nem minden UHD = HDR :U

(#37510) ManUnited válasza PrinceHerceg (#37505) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Nézd már meg azt a videót mondjuk 4:10 környékén, amikor a színeket valtogatja, a bal felső részén a tv-nek eléggé látható pixelhiba van. És ez látható az egész videó alatt. Az meg hogy minden tv pixelhibás, nem igaz.

(#37511) hunaqua válasza PrinceHerceg (#37509) üzenetére


hunaqua
addikt

Igen, Pl: Tr@nsformers

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#37512) PrinceHerceg válasza ManUnited (#37510) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Akkor Vincent barátunk csúnyán megbukott, a Központi Szalonnal együtt! :C

hunaqua: lőj pl képet, hogy mit látsz :K

[ Szerkesztve ]

(#37513) okiszPSX válasza hunaqua (#37508) üzenetére


okiszPSX
tag

Onnan tudod leellenőrizni még, hogy ha a HDR aktív, akkor a képmegjelenítéseknél csak három mód közül tudsz választani (Nem emlékszem pontosan, élénk vagy tiszta, normál meg még egy), amúgy meg 7-8 közül is lehet.

(#37514) sting2


sting2
addikt

Elindult a folyamat!
Hivatalos levél a MySony felé, hivatalos levél a szervíznek, fotókkal.
Meglátjuk.....

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#37515) Oszilaci válasza okiszPSX (#37513) üzenetére


Oszilaci
senior tag

jelenetválasztásnál HDR Video vagy Mozi lesz

(#37516) Piftuka válasza Oszilaci (#37493) üzenetére


Piftuka
veterán

"pont ezt akartam írni ,hogy a fekete részek fényereje kb 50-53 körül lesz csak normális (pl.: EX70 és EX85 )"

Minden tisztelettel, de "normális" kinek? Neked? Vagy Blakey számára? A készüléket én használom. Számomra pedig így megfelelő.

És írtam is, hogy én feláldoztam az "árnyék részletesség" egy részét a fekete szint érdekében. Tisztában vagyok azzal, hogy mivel jár.

Nekem az ugyanis fontosabb, és a gyakorlati használat során nem szembesülök annyi hátránnyal emiatt, mintha a fekete szín helyett már egy "sötétszürke" árnyalatot kellene néznem.

Volt CCFL tévém, volt IPS paneles (nem is egy), és - sajnos - egy ideig egy OLED is "vendégeskedett" nálam!

Ha utóbbit nem láttam volna a gyakorlatban, akkor talán a SONY W809C esetében most 50 körüli, vagy afeletti értékre állítottam volna a fekete részek fényerejét. Mert a korábbi tévékhez képest az is sokkal erősebb kontrasztot és fekete szintet adna.

Most már viszont ennél gyengébb fekete szinttel nem érném be, és nem is érem be. :N

(T_Stark fórumtásrunknak is reflektálva... az én tévémen, ezekkel a beállításokkal már ~43-45 felett is érezhetően fátyolosodik, tompul a fekete szint.)

"Aquila non captat muscas."

(#37517) pvil válasza Oszilaci (#37515) üzenetére


pvil
tag

Nálam ha saját média lejátszóját használom a tv-nek, a HDR anyagoknál a kép opcióknál jelzi hogy ilyen anyagot játszik le, viszont mindent ki lehet választani "kiemelt - normál - egyéni - cinema...."

Viszont a Youtube-n található HDR anyagoknál semmilyen jele nincs annak, hogy ilyen videót játszik le.....
vagy én nem tudom mit kellene még beállítanom (gondolom semmit).
Korábban volt samsung tv-m, ott nem kellet semmit "mókolni", rögtön átváltott a kép mindegy milyen volt a forrás, youtube, usb, külső lejátszó...

(#37518) Piftuka válasza blakey (#37495) üzenetére


Piftuka
veterán

Tudod, hogy én köszönöm a véleményedet, és adok is rá!

Azonban a "tökéletes fekete, és a tökéletes árnyék részletesség" - ahogyan említettem, és már sokszor kifejtettem - nem létező fogalmak napjaink televíziói esetében.

Magyarul vagy fekete lesz a fekete, vagy lesz részlete a sötét részeknek. A kettő együtt nem megy. (Nem, még OLED-en sem.)

És ugye egyetértünk, hogy a "van bőven feketém" nem egyenlő a "tökéletes feketével"?

Egyébként fontos megjegyeznem, hogy az interneten a megbízható források által ajánlott "kalibrált" beállítások közül, amit eddig megnéztem, nem tetszett.

A fényerő jellemzően szignifikánsan alacsonyabb a nekem tetszőnél, a színprofil túl meleg az én ízlésvilágomnak, és összességében tompa, kevésbé vibráló, még "szemcsésebb" is a látvány annál, amit én jónak tartok. Ezt rajzfilmekkel, természetfilmekkel, sportközvetítésekkel és filmekkel is teszteltem.

(A "vörös erősítés"-t azért emeltem ki, mert Sting2 fórumtársunk kérte.)

Mindazonáltal, ha most Te leírod, hogy mindezeket milyen irányba módosítanád, és/vagy ha van olyan teljes, komplex "kalibrált" beállításod, amit javasolsz ehhez a tévéhez, kérlek oszd meg velem!

Beállítom, és meglátom, milyen véleménnyel leszek róla a gyakorlati tesztet követően. ;) Nem vagyok magam ellensége; ha tetszik, nyilván megtartom a beállítást.

(És szerintem mások számára is hasznos lehet, hiszen a W755/8xxC vonalon azért elég sok fórumtag rendelkezik valamilyen készülékkel.)

"Aquila non captat muscas."

(#37519) Oszilaci válasza Piftuka (#37516) üzenetére


Oszilaci
senior tag

a normális nálam annyit jelent hogy általánosságban normális amiben nem vész el részlet ,természetesen a te tv-d,te nézed mi meg szeretjük látni a részleteket is mert néha abban van a lényeg.

(#37520) Joshi válasza Piftuka (#37518) üzenetére


Joshi
titán

"Magyarul vagy fekete lesz a fekete, vagy lesz részlete a sötét részeknek. A kettő együtt nem megy. (Nem, még OLED-en sem.)"
Ezt most hogy következtetted ki? :F

[ Szerkesztve ]

(#37521) blakey válasza Piftuka (#37518) üzenetére


blakey
titán

Nem egészen. Képekkel foglalkozom és a fekete és fekete között többféle árnyalat létezik, van pl. fekete és van mélyfekete ez az előbbinél sokkal sötétebb és ha ezek között húzod az 2árnyalati sávokat" akkor látszódniuk kéne mindegy, hogy milyen a megjelenítő.
Holnap leírom, hogy miként módosítanék, hogy lásd a különbséget.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37522) #46129152


#46129152
törölt tag

Valamiért a mi tv-inket meg sem említik...
Akkor mi egy magasabb kategória vagyunk!
http://index.hu/2017/karacsony/karacsony_teve_vasarlas/

(#37523) Alex91 válasza #46129152 (#37522) üzenetére


Alex91
félisten

Emlitik, ahol fagy az Android.... :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37524) Tegla80 válasza Oszilaci (#37519) üzenetére


Tegla80
addikt

Nem voltam erre mikor tema volt,de lenne egy olyan kerdesem,h
Nalam "b" szerian a normal menuben van beallitas a bravia sync-re,h mit csinaljon a keszulekekkel(ki-be kapcs ,stb) es a taviranyito gombjai mikent mukodjene az iranyitott eszkoznel.
Szval nalatok droidon nincs ilyen lehetoseg?

Sony® & PlayStation®

(#37525) blakey válasza Tegla80 (#37524) üzenetére


blakey
titán

Van, legalábbis 6-os esetében láttam ilyet, de nálam nem játszik a Harmony miatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37526) RolEnD_


RolEnD_
tag

Az itt olvasottak alapján az én "problémám" nem elszigetelt eset, sőt kicsit utána járva kiderül, hogy tök normális. Történetesen a felhősödésre és a hibákra gondolok. 1 éve vettem a készülékem (55W805C) ami brutál mód foltos. Na most én ezzel felkerestem a Sony szervízt a MySony-n keresztül, ahol ezt teljesen normális dolognak vélték. Ezt a levelet kaptam tőlük:

Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönjük levelét.

Sajnálattal értesültünk róla, hogy nem elégedett teljes mértékben a készülékkel.

Tájékoztatjuk, hogy minden LCD (beleértve a LED) kijelző a legalacsonyabb osztálytól a legmagasabbikig háttérvilágítással rendelkezik, mely lehetővé teszi az éles és tiszta képek megjelenítését.
Ezen háttérfény esetenként látható lehet sötét képek megjelenítésénél (a kapcsolat típusától függetlenül: TV, HDMI, USB...) a TV beállításaitól függően.
Ezen jelenség a háttérvilágítás sajátossága, mely nem minősül hibának, így szervizeltetést nem igényel.

Az alábbi beállítások megváltoztatásával az Ön által jelzett jelenség mértéke csökkenthető:

Amennyiben a kontrasztarány és a fényerő helytelenül lenne beállítva, abban az esetben a TV-n az úgynevezett Ambient szenzort (fényérzékelő) szükséges lenne bekapcsolni: HOME/Beállítások/Megjelenítés/Kép/Fényérzékelő.

Javasoljuk a Mozi üzemmód aktiválását, mellyel szintén csökkenthető a háttérfény: HOME/Beállítások/Megjelenítés/Kép/Képüzemmód

Köszönjük együttműködését és megértését.

Bármilyen más Sony termékkel kapcsolatos kérdésével a későbbiekben is forduljon hozzánk bizalommal.

Esete a következő esetszámmal lett nálunk regisztrálva: 15317965. Ha további információra lenne
szüksége ez esettel kapcsolatosan, kérjük ne változtassa meg a címet a levélre való válaszoláskor,
hogy ezáltal könnyebben kezelhessük azt.

Üdvözlettel,
Kmecz-Mettiová Andrea

Sony Europe Limited, Magyarországi Fióktelepe
Ügyfélszolgálat

Ennyivel le van tudva, hogy nincs normális, homogén, sötét része a képernyőnek? :F

(#37527) szzoo válasza RolEnD_ (#37526) üzenetére


szzoo
tag

Tapasztalatom szerint újonnan olyan "szubjektív" okokból is cserélik a tévét, mint a képminőség (felhősödésre. dse-re és hasonló tulajdonságokra gondolok). Egy év után nem tudom mit kezdenek vele, de ne hagyd lerázni magad.

[ Szerkesztve ]

(#37528) ManUnited válasza RolEnD_ (#37526) üzenetére


ManUnited
aktív tag

11.25-én vett xe9005-re eddig ugyanez a sablon válasz jött.

(#37529) sting2 válasza ManUnited (#37528) üzenetére


sting2
addikt

Nekem helyszíni szemlét és szakembert ígérnek, aki már fel is hívott, hogy még jobban szűkítsük a felmerülő hibalehetőségeket.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#37530) TCr válasza sting2 (#37529) üzenetére


TCr
veterán

Hát erre kíváncsi leszek.
Nem emlékszel, hogy mit mókoltál, hogy egyik napról a másikra ilyen "csíkos átmenetes" lett?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37531) ManUnited válasza sting2 (#37529) üzenetére


ManUnited
aktív tag

És ezt a mysony vagy a szervizes válaszolta? Mert ha jól emlékszem mindkettőnek írtál.

(#37532) sting2 válasza TCr (#37530) üzenetére


sting2
addikt

Semmit.
Az első napokban megvolt már a végleges közeli szett.
Ezután csak ilyenekkel játszottam, hogy kontraszt le 2 - 3 értékkel, vagy fényerő le - fel.
Semmit tényleg.
Hdmi panel, szoftveres anomália, ilyesmit mondogatott.
Ragaszkodom a személyes mustrához, nem fogom benyelni azt, hogy ez panel karakter, stb.
Egyértelműen beállt egyfajta "panelhanyatlás" a képi világban, mindenen észreveszem (TV- Netflix- Youtube, stb)
Apropó - Youtube, azt is megnéztem milyen a TV vs PS4 Youtube lejátszója, a tévén gyengébb egy fokkal az egész előadásmód. színekben, felbontásban, mozgásban, elmarad láthatóan.

Még egyvalamit nem próbáltam :
Ps4 Pro más tévén.

Azt vettem észre, hogy ha Game módból átrakom Normal módba, akkor kevésbé látványos, ott van, látszik, de nem annyira.

Manunited

1. - Mysony, utána szerviz felhív és még aznap pontosítottunk is...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#37533) TCr válasza sting2 (#37532) üzenetére


TCr
veterán

"Ragaszkodom a személyes mustrához, nem fogom benyelni azt, hogy ez panel karakter, stb."

Ne is, mert nem olyannak kell lennie.
Kipróbáltam az általad linkelt PS4 témát, tökéletes az átmenet az árnyalatok között, 1 mm csík sincs sehol.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37534) PrinceHerceg válasza sting2 (#37532) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Letudod fotózni esetleg, mert kíváncsi vagyok! :K

(#37535) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

A tv-m tele loggolja a routert kikapcsolt állapotban (kikapcsolt frissítésekkel), kb trójainak érzem a tv-t:
2017-12-12 19:12:32 Sony TV sdklog.tvstore.opera.com
2017-12-12 19:12:31 Sony TV sdklog.tvstore.opera.com
2017-12-12 19:08:24 Sony TV sdklog.tvstore.opera.com
2017-12-12 19:04:17 Sony TV sdklog.tvstore.opera.com
2017-12-12 18:56:36 Sony TV www.googleapis.com
2017-12-12 18:28:41 Sony TV play.googleapis.com
2017-12-12 18:28:41 Sony TV android.clients.google.com
2017-12-12 18:27:37 Sony TV play.googleapis.com
2017-12-12 18:27:36 Sony TV play.googleapis.com
2017-12-12 18:10:38 Sony TV www.googleapis.com
2017-12-12 18:10:37 Sony TV www.googleapis.com
2017-12-12 18:00:01 Sony TV 172.217.18.78

Ha letiltom a netről (a lan megmaradna) milyen hátrány érhet?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#37536) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Na srácok, azt hiszem sikeresen kiakasztottam az XE9005-ömet egy kis laza esti YouTubozással, ugyan is valahogy lejátszás közben hirtelen elment a képe, majd pár hosszú vörös LED villanás után - közben távra nem reagált - elegánsan újraindította magát!

Ezt az anomáliát ellenőrizendő a szerviz menüjében máris egy szép számsor olvasható a 008 4KPQ ERR sorban...

Megjegyzem :( így akartam megtudni, hogy beletettem 86 órát, de ha már itt tartunk van rá vmi tipp, hogy mi lehetett ez?!

[ Szerkesztve ]

(#37537) Joshi válasza PrinceHerceg (#37536) üzenetére


Joshi
titán

"...de ha már itt tartunk van rá vmi tipp, hogy mi lehetett ez?!"
Android TV? ;]

(#37538) beriv válasza PrinceHerceg (#37536) üzenetére


beriv
tag

Sziasztok tud valaki segíteni, hogyan tudok a service menübe belépni?
KD65XD7505 az alany RMT-TX200E a táv.

(#37539) K Norbi válasza beriv (#37538) üzenetére


K Norbi
addikt

Fórumbéli titok ;] ;]

(#37540) Joshi válasza beriv (#37538) üzenetére


Joshi
titán

#37434, de nem nyúkapiszka a menüben. :D

(#37541) PrinceHerceg válasza beriv (#37538) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Kikapcsolt állapotban nyomkodd végig ezt a gomb kombót:

i+ , 5 , Vol UP , POWER

Joshi: mi másom lenne? ;]

[ Szerkesztve ]

(#37542) Deav válasza PrinceHerceg (#37536) üzenetére


Deav
csendes tag

Szia!

Kb. 1 hete ugyan ez a jelenség volt nálam is (XE8505, Android 7). Youtube 4K tesztvideó a háttérben, közben nyomkodtam a beállításokat, kép elment, vörös led villogás, majd újraindulás.

Szervizmenüben nem néztem ("még") írt e valami. Azóta mondjuk nem csinálta, de én sem csináltam hasonlót vele. :N

(#37543) Peat76 válasza PrinceHerceg (#37536) üzenetére


Peat76
őstag

Lecserélted a tv-t?

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#37544) beriv


beriv
tag

Köszönöm a helpet.
Ezt próbálta már valaki?[link]
Sztem hasznos érezhetően javult az android menüinek váltása.

(#37545) RolEnD_


RolEnD_
tag

Sziasztok,

használ itt valaki VLC-t a filmek lejátszásához? Én tegnap szerettem volna kipróbálni de egyszerűen nem jön át se az 5.1, se a DTS optikán. Sima stereo-t kapok. Állítgattam már mindent, eddig eredménytelenül. A Google Video alkalmazásban viszont minden rendben. :F

(#37546) PrinceHerceg válasza Peat76 (#37543) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Igen mert képi uniformitás szempontjából egyre csak szarabb lett az az X8509C, továbbá forrástól függetlenül zöldes foltokat produkált a finomabb árnyékoknál amire nálam végleg betelt a pohár! Milyen érdekes, hogy az XE90 ilyet nem csinál, szóval ezúton is csókoltatom a drága szervizes srácokat! ;)

Deav: tegnap én is furcsállottam a dolgot, de szerencsére utána rendben magához tért a készülékem. Gondolom egy Android rendszerbugba ütközhettünk bele, vagy az erőforrások apadtak ki! :)

[ Szerkesztve ]

(#37547) Forrest Gump válasza RolEnD_ (#37545) üzenetére


Forrest Gump
tag

Nálam ugyanez Kodi alatt (XE9005)
A saját belső lejátszó kitolja optikán a DD-t és DTS-t, Kodi nem.
Tipp esetleg?

(#37548) ArthurShelby válasza Forrest Gump (#37547) üzenetére


ArthurShelby
addikt

ac3 átmegy? audio passthrough be van állítva?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#37549) Forrest Gump válasza ArthurShelby (#37548) üzenetére


Forrest Gump
tag

Mármint a Kodi beállítását kérdezed vagy a tv-ét?

Kipróbáltam gyorsan, az ac3 átjön.

[ Szerkesztve ]

(#37550) RolEnD_ válasza Forrest Gump (#37547) üzenetére


RolEnD_
tag

Fogalmam sincs, megpróbálom másik lejátszóval, de tegnap 1 órát próbálkoztam eredménytelenül. Mondjuk túl sok beállítás a VLC-n belül nincs, sőt, szinte semmi. A TV-n próbáltam valamit varázsolni, de semmi. :O

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.