Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37651) Borote válasza szzoo (#37649) üzenetére


Borote
addikt

Lehet hülyén fogalmaztam :DDD arra szerettem volna kilyukadni, hogy 120 Hz-s panel, onnantól kezdve az egyéb képfrissítési tulajdonságok már nem fontosak, mint hogy 800 vagy 1000 Hz-t írnak a mágiájukra.
Rtings alapján képes 1080p-n 120 Hz-re HDMI-n, bár ez sem elsődleges. Talán ott lehet még érdekes, hogy ilyenkor az input lag jelentősen alacsonyabb, ami akár hasznos is lehet.
Többiek, nektek van tapasztalatotok az említett modellekkel?

(#37652) TCr válasza Ablakos (#37650) üzenetére


TCr
veterán

Nehéz ezt úgy elképzelni, hogy a régi W805B tévémet most egy jóbarátom használja teljes megelégedéssel.
Tizengigás 1080p MKV-k, hangsávváltás és feliratváltás is gond nélkül működik, külső USB HDD a forrás.
Bár ez volt az utolsó nem androidos Sony tévé ebben a kategóriában, de nem hiszem, hogy a HW erősebb benne, mint az "utódjában".

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37653) szzoo válasza Borote (#37651) üzenetére


szzoo
tag

Látom, külön szerepel is a Rtings leírásban:
1080p @ 120 Hz @ 4:4:4 is supported but doesn't appear by default, so a custom resolution is needed.

(#37654) blakey válasza Ablakos (#37650) üzenetére


blakey
titán

Minden esetben a külső médialejátszót támogatom, de ha nálad nem megy Kodi, SPMC vagy bármi alatt egy 10-20 GB-os anyag akkor beállítási vagy hálózati gond lehet. Én ugyan nem játszok le filmeket a tv-vel, de néha letesztelem és tökéletesen viszo a 20GB-os MKV-kat, Archos Playert szoktam használni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37655) Borote válasza szzoo (#37653) üzenetére


Borote
addikt

Mondjuk bogarat ültettél a fülembe, átnézem a hasonló árban lévő monitorokat is :DDD

(#37656) szzoo válasza Borote (#37655) üzenetére


szzoo
tag

Érdemes, ha arra van szükséged. Tippre: vagy a panel képfrissítése, vagy a képátló a fele lesz :)

(#37657) blakey
:B

[ Szerkesztve ]

(#37657) blakey válasza szzoo (#37656) üzenetére


blakey
titán

képernyő átmérője - lásd aláírásom

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37658) Borote válasza szzoo (#37656) üzenetére


Borote
addikt

Megnéztem, továbbra is a TV vezet :DDD A filmnézés legalább annyira fontos, mint az összes többi említett felhasználási mód, arra pedig TV lesz a legjobb.
40-43" környékén lettek volna...

[ Szerkesztve ]

(#37659) PrinceHerceg válasza newclass (#37646) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ez nem telefon, de ha telepakolod mindenféle szarral, akkor bizony idővel lassú lesz ez is! Amúgy egy teljesen jól használható TV készülékről kérdeztél, aminek szvsz a képi világa is teljesen rendben van!

[ Szerkesztve ]

(#37660) likeaRAINBOW válasza szzoo (#37653) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

megerősítem, XE8505 1080p@ 120 Hz:

Van külömbség amúgy X850E ás az XE8505 között? vagy csak országonként elnevezés más?

(#37661) vlevi


vlevi
nagyúr

Sziasztok!
Végre nem csak kibickent jaroknide, dél óta megvan az 55xe8505.
Hát, ez embertelen nagy :)
40"-s volt az előző Samu, de ez....
Bekapcsolás után végigvezetett a beállítások halmazan, aztán beállította a csatornákat, majd frissült az Android is. Ettől kicsit fostam, de végül gond nélkül lement.
Még bőszen keresem a gombokat a távirányítón :)

Felirat ügyben talán tudtok segíteni.
A Grand tour (és topgear) beépített felirata van, azt megtalálja, működik.
Azonban a vikingek mellé rakott srt-t mintha nem látná. Nas-rol játszom a videót, ennek lehet hozzá köze?
A file neve szerintem jó, múlt héten a Samu meg vitte ugyanezt a videót felirattal.

[kép]

A tv lejátszóval próbáltam, nem Kodi, vagyon hasonló külső, droidos appokkal.

A Grand tour alatt, ha megnyomom a felirat hangot, akkor bejön a feliratot választó menü, de a vikingek alatt nem történik semmi. :F

Ja, igen, és nálam felismeri a TV az exFat-ra formázott Sandisk Extreme 64GB Pendrive-t.
Most megpróbálom, hogy a vikingeket rámásolom a penre.

[ Szerkesztve ]

(#37662) vlevi válasza vlevi (#37661) üzenetére


vlevi
nagyúr

Annyival lettem okosabb, hogy a nas-rol a pendrive rá masoltam a vikingek mappát, és pendrive ről lejatszva már megvan a felirat.
Vajon az nsa325-on lévő twonky média szerver nem lenne a helyzet magaslatán?
Smb, NFS megosztás T el tudok tudok erni a tv-vel? Esetleg kodival?

(#37663) virkir válasza vlevi (#37662) üzenetére


virkir
veterán

Sacc per a twonky lehet a hibás. Kodi tud smb-t használni, ha jók a felirat fájlok akkor azzal menni fog.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#37664) tigor


tigor
tag

Ne megérkezett a várva várt XE9005-m. Eddig bámulatos képe van, határozottan megérte az árát. Főleg, hogy előző héten MM-ben és emagon 317-re le vol árazva. (remélem nem valami szériahibás darabokat futtattak ki :)) ) A 4k videók überdurván festenek, PS4 Pro-val nagyon jók lettek a játékok. Bár azt vettem észre, hogy normál üzemmódban sokkal szebbek mint játékban, és az input lagban sem tapasztalok akkor különbséget.
Úgyhogy eddig határozottan megérte az árát. :DD

(#37665) PrinceHerceg válasza tigor (#37664) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Idei készülék, szóval tuti nem lesz vele gondod, de ha teljes nyugalmat akarsz akkor kukkants be a szervíz menüjébe! ;)

(#37666) vlevi válasza tigor (#37664) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az mekkora 9005-s?

Nekem is kb 1 napos (sincs még) az 55XE8505, de én is meg vagyok még tőle szédülve.
40" után, 3 méterről még szokni kell az 55"-s, teljes falat beterítő látványt :)

Amit még nagyon sokáig szokni kell majd, az a 7 lves samsungnak az egyszerű, de logikusnak mondható távirdája, és menüje után az AndroidTV-s Sony...
Hát, ez valami jjjjjááááááááááá.

A samu tv-n pl. beállítottam a kanálisokat (csatorna, ugyanaz a trágyalé jön belőle :D ), betettem a kedvenceket, és azt, hogy a kedvenceket mutassa a csatornalistában, satöbbiben. És ez úgy is maradt, amíg ki nem választottam mást.
Ezzel szemben a sony 8505 menüjében nagynehezen sikerült odanavigálnom a kedvencek közé, de néhány óvatlan gombnyomás a távirányítón, és rögtön kilép a kedvencek közül. Nagyon bosszantó, mert a UPC mediacard kb 500-ig számozza a csatornákat, amiből nekem max 50-re van előfizetésem, és ebből a felét nem nézem. Ha nincs kedvencek, akkor 450-480 kanálist állandóan át kell lépkedni, ahhoz, hogy megtaláljam azt a tizenvalamennyit, ami érdekel. Ez így nem teljesen fasza.

Biztosan van sokmindenre megoldás, de bocsesz, mert tegnap este csomagoltam ki, kb éjfélkor jutottam el odáig, hogy a fényerő beállításait megtaláljam. Hosszú menet lesz, mire belakom :D

[ Szerkesztve ]

(#37667) tigor válasza vlevi (#37666) üzenetére


tigor
tag

49'-s azt volt a max amit ide be tudam volna "nyomorítani". Nekem is samu volt az előző egy 88cm-es F5000-es, hát és és föld a különbség. XE8505-st is nézegettem, tesztek alapján az is nagyon jó tv, de abból 140cm-es a legkisebb. Amin mondjuk meg is lepődtem.

(#37668) szzoo válasza tigor (#37664) üzenetére


szzoo
tag

Használd olyan módban, ahogy jobban tetszik. Nem azért vettél magasabb kategóriájú tévét, hogy minden elektronikát kikapcsolj. A Játék módot is be tudod állítani olyan eredményre, mint a Normál. Érdemes vele próbálkozni.

(#37666) vlevi
Csatornalistát a legegyszerűbb PC-n szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#37669) TCr válasza szzoo (#37668) üzenetére


TCr
veterán

"Csatornalistát a legegyszerűbb PC-n szerkeszteni."

Ehhez viszont most én kérnék segítséget.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37670) PrinceHerceg válasza tigor (#37667) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Jó választás volt, hidd el! :K

(#37671) tigor válasza szzoo (#37668) üzenetére


tigor
tag

Ez így is lesz majd. :)
Amit nem értek, hogy a neten található setting leírásoknál, a képélességet miért akarják 50 állíttatni amikor 100-on sokkal de sokkal szebb. És mozgás közben sem torzítja a képet... vagy csak én nem vagyok rá érzékeny.

(#37672) T_Stark válasza vlevi (#37666) üzenetére


T_Stark
őstag

1-2 hét és megszokod.
Én is 40” után váltottam 55re, kb 270 centiről nézem.
Eleinte szintén óriásinak tűnt, de már el tudnék viselni egy 65”-osat is ;]

[ Szerkesztve ]

(#37673) PrinceHerceg válasza T_Stark (#37672) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ilyenek ezek, 1-2 nap alatt összemennek a sok ki-be kapcsolástól... :DDD

(#37674) vlevi válasza TCr (#37669) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szintén OFF, de Samuhoz volt ilyen progi.
Ahhoz kellett is, mert a TV-n nagyon idétlenül volt megoldva a kedvencek rendezése.

Szerencsére ez a Sony-nál (legalábbis a 8085-n) ez gyorsan megoldható a TV-n is. Ez mondjuk tényleg jobban meg van oldva, mint a Samunál volt. Mert itt kapok egy bexelhető listát a TV adókról, és ahogy lépegetek köztük, át is vált arra a csatornára, tehát látom, hogy mi megy rajta. Monduk 10-ből 9x reklám, vagy TVShop, szóval sokat ez se segít :D

(#37675) szzoo válasza TCr (#37669) üzenetére


szzoo
tag

Utoljára nyáron használtam és csak Android 6 alatt. Nem tudom működik-e még, Android 7 alatt léteznek-e ilyen opciók és az emlékeim is megfakultak. De tessék:
1. A csatornákat először be kell hangolni. Digitális, analóg, műholdas - ami van.
2. A csatornalistát pendrive-ra exportálod: Beállítások > Csatornabeállítás > Digitális beállítások > Technikai beállítás > Program lista átvitele -> Exportálás. Az eredmény egy xml fájl lesz, pl. sdb.xml .
3. Sony Editor-ban megnyitod PC-n. Csatornák megadott programhelyre mozgatása nekem jól működött. Csatornákat nem töröltem, de nem is ajánlanám.
4. A Sony Editor egy elég rossz program. Az eredmény mentésénél találkoztam hibával, a kimentett fájl nem volt jó. Már nem emlékszem mi volt pontosan: talán két opció is van a mentésre és csak az egyik működött, vagy nekem csak az xml felülírásával frissült a fájl, mentés másként esetén nem. Lehet sikeres mentés esetén is felugrott valami hibaüzenet.

Csinálj biztonsági mentést az xml fájlról, mentéskor írd felül az eredetit. Mielőtt vinnéd a tévéhez ellenőrizd az eredményt, hogy mentődtek-e a változások (dátum, fájlméret alapján vagy nyisd meg).
5. A TV-n importáld az új fájlt. Ott tudod megtenni, ahol az exportálást végezted. Rossz fájl nem lehet importálni, szóval nem lesz nagy gond.

Nekem elsőre sikerült, csak az alkalmazás hibaüzeneteire emlékszem, meg hogy a fórumok alapján másoknak nem feltétlenül ment egyből.

A megszerkesztett csatornalista nálam azóta is jól működik, az új programok rendben bekerülnek, stb...

(#37676) RolEnD_


RolEnD_
tag

Sziasztok!

Optikai hangátvitellel kapcsolatos a kérdésem, hátha valaki tud segíteni. Adott egy 50W805C, egy PS4 Pro és egy Logitech Z5500 rendszer. A TV és a PS4 természetesen HDMI-n keresztül csatlakozik, a Z5500 pedig optikán a TV-vel. A kérdés az, hogy tud olyat a TV, hogy a PS4 által HDMI-n továbbított digitális jelet (Dolby vagy DTS) továbbküldi optikán a Z5500-nak? Mert jelenleg átmegy, de csak sztereóban és abból próbál a Logitech valamiféle "mű" 5.1-et előállítani. Tulajdonképpen a problémám az, hogy a Z5500-on csak 1db optikai bemenet van (mint általában mindenen) és nem tudom egyszerre a TV-t és a PS4-et is rákötni (a TV-n filmet nézünk, a PS4-en játszunk). Átdugogatni pedig nem szeretném...

Köszönöm!

(#37677) blakey válasza RolEnD_ (#37676) üzenetére


blakey
titán

Igen, tud, egyik feltétele, hogy a Hang beállításainál ne tömörített legyen hanem normál a másik, hogy a hangszórót Audó hangrendszerre, akkor PT-ban küldi tovább az AC3 , DTS hangokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37678) sting2


sting2
addikt

Ezt elküldve a Sony szerviznek :

Mellékelve egy hosszabb "élménybeszámolót" , azt a választ kaptam, hogy MainBoard csere.
Szerintük ha nem szűnik meg a probléma, akkor kijelző csere.

Sok helyen sok mindent írok de azt azért nem tagadom, hogy ennek a tévének nagyon odaültetős képe van.
A Destiny 2 - HDR mód olyan Pixar Filmeket idéző látványorgiát, színeket, effekteket ad hogy nem bírok leszakadni róla.
A GT Sport - amióta megvan ez a készülék, minden nap felpörög a PS4 - Pro meghajtójában.
A Nat. Geo HD - filmek, mintha kinéznék az ablakon olyan természetes a látvány.
Meglátjuk...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#37679) TCr válasza szzoo (#37675) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm szépen!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37680) RolEnD_ válasza blakey (#37677) üzenetére


RolEnD_
tag

Köszönöm!

Bakker, ezeket már beállítottam kb. 20x. Mire most rájöttem a hiba okára. A PS4 audio kimenete optikára volt állítva HDMI helyett. :Y

De legalább sikerült. Köszi!

(#37681) tizedes7


tizedes7
csendes tag

Hali ,mit gondoltok karácsony után,janurába az idei tvk olcsobbak lesznek? néztem tavalyit valamelyik olcsóbb valamelyik drágább lesz +- 5ezer,marad ez?

(#37682) PrinceHerceg válasza sting2 (#37678) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Mielőbbi gyógyulást a TV-dnek! ;)

(#37683) tizedes7


tizedes7
csendes tag

Üdv

55xe 8505 VESA szabványa 400x400?

Köszi! l

(#37684) RI/OS


RI/OS
őstag

Sziasztok,

Ma jött meg az 55xe8505...

Jól érzékelem, hogy nem cserélhető a tápkábele?
Falon van és igy rövid..

(#37685) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Panasonic TX-40EX700E tv-nek melyik lenne a VA panelos Sony alternatívája 40-43" képátmérőben? Az se gond ha csak FullHD.

[ Szerkesztve ]

(#37686) rento válasza tizedes7 (#37683) üzenetére


rento
őstag

Nem, 200x200.

(#37687) #46129152 válasza T_Stark (#37672) üzenetére


#46129152
törölt tag

Ezt teljes mértékben alátámaszthatom... :-)

(#37688) sting2 válasza PrinceHerceg (#37682) üzenetére


sting2
addikt

Köszi.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#37689) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Sziasztok!

Beszereztem egy XE8505-ös készüléket, ezzel kapcsolatban lenne egy gyors kérdésem. A gépre van rákötve, és amikor a Win10-ben átállítom HDR-re a kimenetet, akkor a színek elég fakók, illetve a fehér teljesen szürke lesz, az egész kép olyan élettelen. TV-n látszik, hogy HDR üzemmódba kerül, fényerő maxra kapcsolja, de valahogy mégse az igazi. Nvidia kártyám van, előfordulhat, hogy ott is állítani kell még valamit?

(#37690) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Szevasztok,

Mennyire lenne ajánlott vétel a következő tv?

SONY KD65XD7505BAEP 379 990Ft

Ezt néztem ki,vegyem ne vegyem?

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#37691) vlevi válasza likeaRAINBOW (#37689) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most, hogy mondod, nekem a tv kép ilyen. Legfőképpen az RTL híradó a feltűnő, mindenkinek olyan hóka vizihulla színe van, és olyan tompanak néz ki a kép.
Teljesen gyári normál beallitasban is.
Fényerő 20-n van, de nekem most még ez is sok. Az alap 35, attól én megvakulok...

(#37692) Oszilaci válasza likeaRAINBOW (#37689) üzenetére


Oszilaci
senior tag

szerintem igen

nvidia vezérlő pult - felbontás - és alul RGB - kimeneti dinamikatartomány TELJES

(#37693) ArthurShelby válasza blakey (#37677) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nekem nem sikerül a filmet hdmi-n keresztül 5.1-ben hallgatni. A tv-t szerintem jól beállítottam. A windows-nál (8.1) mit ronthatok el?
A filmet mpc-hc-val (Media Player Classic Home Cinema) játszom le gépen. Ugyanennél a filmnél nas-ról tv-n lejátszva megy az 5.1.

A tv audiorendszerre van állítva, a hdmi/dvi hangforrást próbáltam automatikus/hdmiaudio/pcaudio-n is, a digitális hangkimenet automatikus1-en van (próbáltam másikon is), a hdmi/arc-nál (ahova be van dugva) normál (nem tömörített) van beállítva.
Mit rontok el?
A gép lenovo z500 (nvidia optimus) intelhd4000+nvidia740m-mel (az nvidiának is vannak hang driverei meg az intelnek is), de a hang beállításoknál a sony tv-re (hangszóróra) kattintva látszik hogy a vezérlő intel-es.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#37694) likeaRAINBOW válasza Oszilaci (#37692) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

HDR módban ycbcr 4:2:2-re állítja automatikusan a gép a kimenetet, nvidia paneltől függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#37695) blakey válasza ArthurShelby (#37693) üzenetére


blakey
titán

Amikor pl. 5.1 AC3-at/DTS-t küldesz a TV-re akkor az infósávban megjelenik, hogy Dolby Digital/DTS ugyanis ezeket ismeri a tv és meg is szólaltatja? Ha nem akkor a gépen kéne keresni a hibát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37696) Oszilaci válasza likeaRAINBOW (#37694) üzenetére


Oszilaci
senior tag

és nem tudod olyankor átállítani?

(#37697) likeaRAINBOW válasza Oszilaci (#37696) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

nem tudom, de nemhiszem hogy gond, mert HDR nélkül is ebbe a színformátumban van, és nincs probléma, csak ha bekapcsolom a win10 HDR módot.

(#37698) Oszilaci válasza likeaRAINBOW (#37697) üzenetére


Oszilaci
senior tag

én mindig átállítom

(#37699) likeaRAINBOW válasza Oszilaci (#37698) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

hiába állítom át, nem reagálja le a rendszer, ugyanúgy marad ycbcr :)

(#37700) Drachande


Drachande
tag

Sziasztok!
Nem tudom, jó helyen járok-e, ide is beírom, hátha.
Egyik ismerősöm vett egy Sony 55X8500E TV-t, a laptopjára kötötte HDMI-vel, amit HTPCként használ. Akármit csinálunk, nem tudunk hangot varázsolni a TVre a PCről. Ahogy be van dugva a HDMI kábel mindkét oldalra, a laptopon a hang lejátszóeszközök kiválasztásánál "odafagy" a kiválasztás a TVre. Át sem tudom állítani a hangkártya hangszórók sávjára utána, csak ha ki van húzva. És még ráadásul a TV típusát sem írja ki, csak azt, hogy SONY TV *00, erre a sávra van kifagyva a kiválasztás. Alapértelmezett gombra, letiltásra, semmire nem reagál, csak a kábel kihúzására.
A kép tökéletesen átmegy, 4Kban is, fullHDban is, csak no hang. Két HDMI kábellel is próbáltuk, mindkettőn ugyanaz és egy másik TV-re mindegyiken gyönyörűen megy át a hang is szóval nem értjük... A kábelek jók, a laptop biztos jó ezek szerint, a TV meg zsír új, minden másban tökéletesen működik. Mi lehet a probléma?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.