Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36201) Piftuka válasza T_Stark (#36197) üzenetére


Piftuka
veterán

A te tévédre vonatkozó dolgokról beszélünk már 3 napja; többek között én is elég részletesen leírtam a problémákat, amibe a frissítés kapcsán ütköztem a W809C televíziómmal.

A fórum egyfajta tudástár is egyben, nem csak egy puszta "üzenőfal".

Ha nem akarod elolvasni az információkat, amelyek megválaszolnák a kérdésedet, akkor miért kérdezel?

"Aquila non captat muscas."

(#36202) krx21 válasza Piftuka (#36196) üzenetére


krx21
nagyúr

Én pontosan azért írtam, hogy próbáld ki, hogy ne hitvita legyen... :K

(#36203) T_Stark válasza Piftuka (#36201) üzenetére


T_Stark
őstag

Hagyjuk inkább, más tudott normális választ is adni a kérdésre, nem belekötni mindenbe.

Szerintem inkább kivárom az OTA-t, addig úgyis kiderül ha valami nagyon nem oké vele. A mostani rendszerem egész stabil, nem kockáztatom meg hogy elcsesszem a kíváncsiságom miatt, pedig már le van töltve az update. :D

(#36204) blakey válasza T_Stark (#36203) üzenetére


blakey
titán

Az új frissítés egy picit "gatyába rázza" a dolgokat, biztonsági frissítés is egyben valamint szerintem ezután már a Nougat jön.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36205) T_Stark válasza blakey (#36204) üzenetére


T_Stark
őstag

Még azt is megkapják a 2015-ös tv-k?

Más. Nálatok is úgy van, hogy ha aktív az automatikus fényerő szabályozás, akkor sokkal mélyebb a fekete?
Manuálisan akármennyire veszem le a fényerőt, vagy bármit állítok, sehogysem lesz olyan sötét.

(#36206) blakey válasza T_Stark (#36205) üzenetére


blakey
titán

Igen, megkapják a Nougat frissítést a 2015-ös tv-k is.
Automatikus fényerőt nem használok viszont nálam manuálisan is jó a fekete. Az automatikus fényerő nem csak a fényerőt állítja, tehát ha manuálisan is azt szeretnéd elérni akkor a gammával és a kontraszttal is játszanod kell a fényerő mellett.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36207) T_Stark válasza blakey (#36206) üzenetére


T_Stark
őstag

Elég szépen odateszi magát most support ügyben a Sony.

Én egyébként meg vagyok elégedve az automatikával, egész szépen belövi a fényerőt. Sem éjszaka, sem nappal nem érzem túl soknak vagy kevésnek. A fekete meg kiváló vele.

(#36208) blakey válasza T_Stark (#36207) üzenetére


blakey
titán

Milyen beállításokkal használod?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36209) T_Stark válasza blakey (#36208) üzenetére


T_Stark
őstag

Kép üzemmód: Cinema Home
Automatikus kép üzemmód: Automatikus 24p
Fényérzékelő: be

Fényerő: 30
Színtelítettség: 55
Kontraszt: max
Sötét részek fényerőszntje: 50
Sötét részek beállítása: alacsony
Speciális kontrasztjavítás: ki

Színhőmérséklet: meleg
Élő szín: ki

Képélesség: 50
Reality creation: ki
Véletlenszerű képzaj csökkentés: ki
Digitális zajcsökkentés: ki

Motionflow: egyéni
Egyenletesség: 3
Tisztaság: 1
Film üzemmód: magas

(#36210) mexel


mexel
veterán

Tényleg, a bfi az bekapcsolható, vagyhol található? Melyik üzemmódot érdemes jól beállítani ízlés szerint és használni ahol a legjobb a fekete és a mozgás?

(#36211) blakey válasza T_Stark (#36209) üzenetére


blakey
titán

Szerintem ugyanezt a "feketét" eléred manuálisan is, egyrész a szürkeskálát kalibrálni kell valamint a háttérfény (fényerő) lejjebb kell venni, nekem 7-10, attól függ melyik kalibrálást használom, 5-ös is jó, de ahhoz igazítani kell egy kicsit, a sötét részek malarhat alacsony valamint a tisztaságot (BFI) nem használom, nálad ugye mind olyan funkciók vannak bekapcsolva amik a fényerőt jelentősen csökkentik emiatt kell 30-asra venned a háttérvilágítást. Érdekes, hogy használod az automatikus képmódot, ilyenkor nem a beállításaid lesznek aktívak, gondolom azt tudod.
Egyébként lehet, hogy jó így is, én még nem próbáltam.

(#36210) mexel
A Motionflow alatt lévő tisztaság a BFI, ilyenkor jelentősen csökken a fényerő.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36212) mexel válasza blakey (#36211) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Azt észrevettem ott hogy nagyon sötét tud lenni a kép, annyira hogy nem is élvezhető a dolog, sok mindent elmos. ( 49XD7005) Azt hová érdemes állítani?
Most kipróbáltam az auto fényerő módot, igaz semmiből nem szeretm az auto állítást. Az mit állít csak fényerőt, vagy minden mást igazít? Mintha feljebb ezt írtátok volna.

(#36213) T_Stark válasza blakey (#36211) üzenetére


T_Stark
őstag

A szürkeskálával nem játszottam, a fényerőt meg magában levehetem bármennyire, nem éri el azt amit az auto fényerő beállít. Ezért is hagytam ilyen beállításon. Főleg mivel éjszaka filmezek, inkább előny hogy nem veri ki a szemem a fényerő, és mélyebb a fekete.

(#36214) blakey válasza T_Stark (#36213) üzenetére


blakey
titán

Nézd, így nehéz elmagyarázni, de elérhető az a feketeszint automatikus szabályozás nélkül is. Ha neked úgy jó akkor használd, én 10-esen használom a háttérfényt, jelenlegi beállítás szerint, sötétbnem pont jó.

(#36212) mexel
Tisztaság 1-es vagy 2-es, de ahhoz a háttérfényt meg kell növelni, hogy meglegyen az előző fényerő, kb. 35%-kal csökkenit a fényerőt 1-es fokozaton.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36215) Piftuka válasza T_Stark (#36203) üzenetére


Piftuka
veterán

Én nem "kötöttem bele mindenbe", hanem leírtam, hogy olvass vissza, igaz - nem ok nélkül - szarkasztikus stílusban közöltem mindezt. Én rengeteg embernek segítettem már itt is, és ez a jövőben sem lesz másként.

Amikor viszont oldalakon keresztül egy témáról beszélgetünk itt, leírunk egy csomó mindent (ami számodra is releváns információ volna), és nem olvasol vissza, mondván "nem érsz rá", az tiszteletlenség mindazokkal szemben, akik az adott témáról beszélgetnek, és megosztották azt a temérdek hasznos információt.

Azért írtam a választ neked úgy, hogy ezen elgondolkozz.

Egyébként a tapasztalatok alapján valóban jól teszed, ha kivársz, és nem frissíted az operációs rendszert a tévéden. Semmi nem garantálja, hogy nálad problémamentes lesz a szoftver frissítése és/vagy működése.

"Aquila non captat muscas."

(#36216) Piftuka válasza krx21 (#36202) üzenetére


Piftuka
veterán

Én az elérhető tényekre alapozom mindazt, amit írtam, és amit gondolok erről. ;)

A fizikára, biológiára, valamint a fotózással, filmezéssel, a HDR technológiával kapcsolatos, elérhető elméleti és technikai ismeretekre. Ezek szerint a minél tökéletesebb dinamikatartományú, a lehető leginkább részletgazdag kép megjelenítéséhez szükséges az említett fényerő.

Mindezek alapján továbbra is várom a legalább 4.000 nit fényerő megjelenítésére képes, prémium, HDR televízió piacra lépését. :K

"Aquila non captat muscas."

(#36217) blakey válasza T_Stark (#36213) üzenetére


blakey
titán

Megnézem, de keverni fogom az enyémekkel, mert van amihez nem fogok nyúlni, mivel Treu Cinema MF-t használok így 20 körüli lesz a háttérfény, de majd meglátom, hogy mit látok. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36218) T_Stark válasza blakey (#36217) üzenetére


T_Stark
őstag

Most kipróbáltam én is úgy hogy levettem 20-ra, de jóval kevesebbet változik a fekete, mintha a fényérzékelőt kapcsolgatnám ki-be, szóval az automatika a fényerőtől függetlenül is sokat segít a feketén.

(#36219) blakey válasza T_Stark (#36218) üzenetére


blakey
titán

Ahhoz, hogy az automatikus fényérzékelőt ne használd 10-esre kell levenni a háttérfényt, a kontrasztot 90-en hagyni és a BFI-t nem kell bekapcsolni, 20-ason nekem nagyon sok pl. BFI nélkül, de a paneltől is függ és a kalibrált értékektől is. Úgy használd ahogy neked tetszik, én ki fogom próbálni, de némi változtatással, mert BFI nélkül 30-as háttérfénynél fényérzékelővel is sok a fényerő, kisüti a szemem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36220) hunaqua


hunaqua
addikt

Tudtok ajánlani Pesten olyan céget,akit érdemes hívni garanciális tv-hez?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#36221) lumpika


lumpika
tag

Sziasztok
Jól látom hogy a kd-55xd8505höz nincs Nougat frissítés?
Egyébként milyen ez a tv?
Van ilyen valakinek a topicban? Tapasztalatok?

(#36222) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok
sony xe9005-nél hogyan működik a hdr? A beállításokban ha automatikusra van állítva, akkor pl. neflixes hdr tartalomnál nem kapcsol be a hdr(meg máskor se), viszont ha HDR10/HLG-re akkor még egy sima tv adásnál is, ami elég szarul néz ki.

(#36223) TCr válasza zenwalk (#36222) üzenetére


TCr
veterán

Nálam automatikusra van téve és amikor HDR tartalom megy rá (PS4-ről), akkor bekapcsol.
Ha nem HDR tartalomra próbálod ráerőltetni, akkor az bizony csúnya lesz.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#36224) K Norbi válasza zenwalk (#36222) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez a kép haláli! :C

(#36225) mexel válasza blakey (#36214) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Ha én azt bekapcsolom olyan sötét és matt akép, hogy 100-as fényerőn is sötét. használhatatlan úgy.
van egy csomó beállítás amiről fogalmam sincs mi lehet egyébként. jó lenne egyszer eg gyártó szép szájbarágós leírást adna hogy melyik funkció mire való ne csak egy két szót amiből nem tudom mire való.

(#36226) blakey válasza mexel (#36225) üzenetére


blakey
titán

Mindenről lehet tudni, hogy mi micsoda. Ha nem világos akkor használd a keresőket, itt vagy Google illetve konkrétan kérdezz rá ha nem találod a választ.
Ha 100-as fényerőn sötét akkor az bizony gyenge panel, 25-ös fényerőn (háttérfény) BFI-vel tökéletes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36227) blakey válasza T_Stark (#36218) üzenetére


blakey
titán

Na, tegnap beállítottam, némi módosítással, mert a fehéregyensúlyhoz nem nyúlok illetve nem BFI-t használok hanem TC-t, szóval 20-ason van a háttérfény és arra kapcsoltam be a fényérzékelőt, ehhez kell a 100-as kontraszt (90 volt). Jól sejtettem, minden állít, gammát, kontrasztot, stb, szóval ha kalibrálod a tv-t akkor bizony hasonlóan jó feketét kapsz, egyébként nem rossz és aki nappal is használja annak jól jön, szóval nem vészes dolog, most így hagyom néhány napig, több anyaggal is tesztelem, nézem, hogy milyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36228) lumpika válasza lumpika (#36221) üzenetére


lumpika
tag

36221re senki?

(#36229) PrinceHerceg válasza lumpika (#36221) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

IPS panelű TV, tán 2016-ból, és ha igaz még meg kéne kapja a nutellát!

[ Szerkesztve ]

(#36230) K Norbi válasza PrinceHerceg (#36229) üzenetére


K Norbi
addikt

hehe :C rövid és tömör válasz

(#36231) T_Stark válasza blakey (#36227) üzenetére


T_Stark
őstag

Nem kizárt hogy kalibrálva is lehet ilyen, sőt jobb is, de az enyém sajnos kimaradt az ilyen mókából.
Csak azért írtam hogy én így használom, mert a legtöbben csípőből kikapcsolnak minden ilyen automatikus dolgot, pedig némelyiknek tényleg van haszna.

(#36232) PrinceHerceg válasza K Norbi (#36230) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Hát még ha a szerkesztés előtti választ olvastad volna... :P

(#36233) mexel válasza blakey (#36226) üzenetére


mexel
veterán

Akkor ez gyenge panel, de ez miben nyilvánul meg hogy gyenge? A típus ilyen vagy típuson belül is van ekkora szórás? Fura mert egyébként 5-7-es fényerő elég annyira világít.

(#36234) K Norbi válasza PrinceHerceg (#36232) üzenetére


K Norbi
addikt

Én arra válaszoltam! Pont elkaptam :DD :C
Tetszett! Minden benne volt...

[ Szerkesztve ]

(#36235) blakey válasza mexel (#36233) üzenetére


blakey
titán

A BFI-hez kell a fényerő mivel aktiválás után jelentősen csökken, 1-esen kb. 30%-ot, 2-esen 40%-ot, nem pontos megállapítás, de ez elég jelentős. Ha neked 100-as háttérfény mellett BFI-vel nem jó a kép akkor a panel miatt lehet. Hogy mitől gyenge? Nem tudom, látni kéne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36236) lumpika válasza PrinceHerceg (#36229) üzenetére


lumpika
tag

Gyerekek egyértelmű választ nem kaphatok?Akkor talán nézzek másikat? Igazság szerint 300k-nál többet nem szántam rá.
Mailra várom a nyomdafestéket nem tűrő jellemzéseket!
Magyarul akkor a Sony nem csinál fél milla alatt normális tvket?!?
Az 55xe8096 és az 55xe8505 játszik még
Mostani Samu ue40d6100sw

[ Szerkesztve ]

(#36237) mexel válasza blakey (#36235) üzenetére


mexel
veterán

De hogy érted hogy gyenge? Fényerőre? Vagy valami rossz fajta panel? Több félével szerelik ezeket?

[ Szerkesztve ]

(#36238) lumpika válasza lumpika (#36236) üzenetére


lumpika
tag

Usb vezeték nélküli Bill és egér használható az androidos tvkkel?

[ Szerkesztve ]

(#36239) deja vu válasza lumpika (#36236) üzenetére


deja vu
addikt

Az 55XE8505 az már egy nagyon jó készülék. Még nagyon tuti a Panasonic 58EX780E, talán Joy napok alkalmával, vagy black friday alkalmával 330-340 körül esetleg kifogható ez a Pana.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#36240) papppapa


papppapa
csendes tag

Létezik hogy a 43w808c nem érintett a fw frissítésben ?A listában nem találom....

(#36241) blakey válasza mexel (#36237) üzenetére


blakey
titán

Szerelhetik többféle panellel is. Most konkrétan melyikről van szó? A panel gyengesége a fényerő, a kontraszt és egyéb tulajdonságok együtthatója, egy IPS panel esetén az a kevés kontraszt is elvész ami van és úgy lehet, hogy a BFI kártékony, W75C-n jól működik, van kalibráció elmentve de most nem azt használom. Ha nálad 100-as háttérfény mellett és tegyük fel 1-es Tisztasággal nem jó a kép akkor csak arra tudok gondolni, hogy gyenge a panel ehhez a mutatványhoz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36242) lumpika válasza deja vu (#36239) üzenetére


lumpika
tag

Köszi, majd figyelem az akciókat. Sonynál 15%lesz joy napokon csak nem mindegy hogy miből 15.

(#36243) hcs57 válasza lumpika (#36242) üzenetére


hcs57
őstag

A MM-ben vettem az enyémet (55XE8505) és 320 lett az ára. Talán most is ennyi lesz...

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#36244) lumpika válasza hcs57 (#36243) üzenetére


lumpika
tag

Mostanában?
Lealkudtad🤗?
Meg vagy vele elégedve?

[ Szerkesztve ]

(#36245) hcs57 válasza lumpika (#36244) üzenetére


hcs57
őstag

Volt Glamour napok 15-én, akkor vettem. LG-ről váltottam, ez más mint az ips.. a va panel képe számomra megnyerőbb. A régi 42" LB671v helyett a mostani 55" is sokat jelent a hatásban.

Csütörtökön jön hozzá a házimozis cucc.[link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#36246) PrinceHerceg válasza K Norbi (#36234) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:DDD :DDD :DDD

lumpika: de igen csinálnak, csak azok VA-panelesek, ergo azokat keresd, bár most nem igen látok 300k alatt VA-t, szóval szerintem várj ki, pl egy XE8505-öt, hátha esik vmit az ára BF alkalmával, vagy ha nagyon türelmetlen vagy és szűkös a keret akkor segítünk használtat választani! :K

[ Szerkesztve ]

(#36247) vlevi válasza PrinceHerceg (#36246) üzenetére


vlevi
nagyúr

Panel téma.
Foggalmam sincs, hogy melyik tévében milyen panel volt, de a múltkor végigmentem a sor előtt a Mediamarktban. Tudjátok, hogy 50 méter hosszan egymás mellé ki van téve vagy 50 TV. Egy idő után feltűnt, hogy volt néhány TV, amin a MM reklám (tiszta piros az egész) oldalrol is ugyanolyan élénknek nézett ki, mint szemből. A többin viszont ugyanez a reklám oldalról valami nagyon tompa, már-már mattpiros színű volt csak.
Aztán megnéztem, mi volt az a TV, hát egy Sony XE7005-ös.
Feltételezem, hogy mindegyik tévé atomra fel van húzva 200% fényerőre, ultra túlszaturált beállítással, és mégis látszott a különbség.
Nos, ezzel kapcsolatban lenne a kérdés, milyen panel, mekkora inputlag (ez főként a PC-s játszás miatt lenne fontos), mennyire jó mozgásmegjelenítés :D

(#36248) Joshi válasza vlevi (#36247) üzenetére


Joshi
titán

Általában a VA panelek színhelyessége csökken nagyobb betekintési szögnél, ilyen szempontból az IPS a legjobb. Persze ez is sok mindentől függ. Viszont az is tény, hogy a VA feketéje jobb mint az IPS-é.

(#36249) vlevi válasza Joshi (#36248) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, igen a feketét azt nem lehet egy áruház polcára kirakva lecsekkolni.
De akkor azt mondod, hogy a Sony 7005-ben IPS panel van, a sok körülötte lévő LG, Samu, Philipsben meg VA, AUO, satöbbi, akármi????
Nekem most egy Samu LE40C650 (2010-es évjárat) van, azt cserélném le egy picit nagyobbra, ha összejönne a dolog.

(#36250) Joshi válasza vlevi (#36249) üzenetére


Joshi
titán

A 43 és 49"-os XE700x-es Sony IPS paneles, egyedül a 65"-os XE700x-es VA paneles. Tudtommal az összes Samsung VA paneles mivel a VA panel a saját paneljük, az IPS meg az LG panelje habár ebbe nem vagyok biztos mivel vannak bérgyártók is.
Egyébként itt utána tudsz nézni, hogy egy adott gyártó modellje milyen specifikációkkal bír.

Egy a lényeg, ha szemből az élénk piros oldalról nézve már meggypiros lesz(erősen sötétedik), akkor az tuti VA panel. Szerintem az IPS jobb színeket produkál nagyobb betekintési szöggel mint a VA, egyedül a feketéje jobb a VA-nak, ez tartja életben a VA panelt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.