Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) zorromoto


zorromoto
senior tag

Sziasztok !

Pipa vagyok nem kicsit!! Vettem egy KDL40WE660BAEP tipusu tv-t.

Miért okoz neki gondot egy sima MPG-4 H.264 AAC kódolású videó?

A legujjabb firmware van rajta. Az 5 éves phillipsem mindet megeszik ez meg 2017-es modell.

Mi lehet a megoldás? 2017-ben ne hogy már konvertálgassak....

(#35652) dh66e válasza zorromoto (#35651) üzenetére


dh66e
veterán

Egy külső lejátszó.

(#35653) Jim-X válasza zorromoto (#35651) üzenetére


Jim-X
őstag

Ez egy megjelenito es nem medialejatszo vagy HTPC. Ahogy dh66e kollega is irta: kulso medialejatszo kell :K

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#35655) zorromoto válasza Jim-X (#35653) üzenetére


zorromoto
senior tag

Azért vettem Smart-ot, hogy ne keljen kűlső eszköz egy egyszerű videó nézéshez.Erre ez van.Most nagy csalódás ez számomra egy Sony-tól

(#35657) mexel válasza zorromoto (#35655) üzenetére


mexel
veterán

Én ezért akartam mindenképpen droidosat, mert még nem hallottam olyan szimpla beépített lejátszóról bármelyik tv-ben ami mindenevő lenne. Én idáig egy WD külsőt használtm, full hd-ig mindent vitt. Droidoson viszont sok lejátszót lehet feltenni ízlés szerint, kodekekkel is és az egy átlag felhasználó igényeinek elég kell legyen, mindent le kell játszon.

(#35658) radi8tor válasza zorromoto (#35655) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vannak lejátszók dögivel Play-en. Próbáltál feltenni valamit?

⭐ Stella

(#35659) zorromoto válasza radi8tor (#35658) üzenetére


zorromoto
senior tag

Most lehet en vagyok a hülye, de ezen szerintem nem droidos rendszer van.

(#35660) zorromoto válasza #46372352 (#35656) üzenetére


zorromoto
senior tag

Teljesen egyet értek! Mondom az 5 éves Phillips-en szó szerint a szar is lejátszódik pedig köztudottan nem az erőssége a software -s dolgok a sebességről ne is beszéljünk.

(#35661) blakey válasza Gsx-rr (#35650) üzenetére


blakey
titán

IP Control is ki van kapcsolva?

(#35660) zorromoto
A Sony ezen modellje minden csak nem Smart, 2015 óta a Sonynál azok a modellek a Smartok amik droidosak, azok viszont gyakorlatilag mindent visznek, a többi nem droidos tv ahhoz képest buta. Ha online rendelted akkor még elállhatsz a vásárlástól.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35662) Dareiosss válasza asddsa (#35648) üzenetére


Dareiosss
senior tag

haha ennyit bolond lenne adni bárki is egy 2 éves tvért.
Amúgy én Haja helyében vadásznék egy alaplap hibás tvt amin már nincs gari és csináltatnék a 2 ből 1 et.

(#35663) mexel


mexel
veterán

Androidos tv-n olyasmi fordul elő, hogy elindítok egy felvételt, majd a felvételek közözz el is kezdem nézni pár perc múlva, miközben a felvétel megy. Néha megáll a lejátszás, lefagy. Akkor ki kell lépni belőle majd úgy lehet foglytatni. Lehet ez azért van mert az USB3-as pen egy USB 2-es kábelen csatlakozik a tv-hez ideiglenesen.
Másnak szokott ilyen előfordulni, vagy ez inkább az usb2 kábel hibája lesz?
Most letesztelem hogy bedugom közvetlenül a tv-be, de azért megkérdem hogy ez általános-e.

(#35664) blakey válasza mexel (#35663) üzenetére


blakey
titán

Nem találkoztam ilyennel 15 hónap alatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35665) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Android TV-n be tudom valahogy állítani, hogy amikor bekapcsolom a TV-t ne ugyanonnan folytassa, mint ahol ki lett kapcsolva? Pl. YouTube-ozok a TV-n és megunom, kikapcsolom. Másnap mikor visszakapcsolom a TV-t azt szeretném, hogy a főmenü fogadjon és ne az a YouTube videó amit legutóbb néztem. Nem szeretném mindig kikapcsolás előtt manuálisan bezárni az összes alkalmazást.

What I cannot create, I do not understand

(#35666) zorromoto válasza blakey (#35661) üzenetére


zorromoto
senior tag

Sajnos az a baj hogy a mai nap nap vagyok a 15. napon. 2 hete vettem mert akciós volt, elmentünk nyaralni,és a tegnapi nap amikor nézegettünk volna videókat akkor jött hogy gyakorlatilag az 50%-át nem olvassa a pedrive-n lévő dolgoknak.
Természetesen reggel ezt jeleztem is az extrem-digitalnak hogy szeretnék típust váltani ,de jöttek a hivatalos 14 napos dumával.
Most nagyon pipa vagyok az említett dolgok miatt,és nem tudom elfogadni azt hogy ez egy ilyen készülék ,ráadásúl a pprospektusban is benne van hogy milyen formátumokat kezel,és közben meg lóxart.

Nem tudom hogyan lehetne kicsréltetni..

[ Szerkesztve ]

(#35667) mexel


mexel
veterán

Van egy kártya a tv-hez, a regisztrációhoz. Érdemes regisztrálniasony-nál a tv-t? Milyen valós előnyökkel jár ha jár? Olvastam ami a marketing szöveg, de azon kívül van valami haszna vagy semmi értelme?

(#35668) mexel válasza blakey (#35664) üzenetére


mexel
veterán

Ja, köszi az infót! Akkor szerintem a kábel a ludas. Ezért most a felvételt hanyagolom is amíg nem szerzek valmi fix külső egységet. Azt hiszem valami ssd lesz a jó megoldás, van otthon egy 32gb-os usb-s ssd-m.

(#35669) blakey válasza mexel (#35668) üzenetére


blakey
titán

Szerintem az SSD nem jó megoldás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35670) mexel válasza blakey (#35669) üzenetére


mexel
veterán

Miért? Nem akarok mozgó alkatrészes egységet.

(#35671) blakey válasza mexel (#35670) üzenetére


blakey
titán

Az SSD nem folyamatos írásra van tervezve. Mi a bajod a 2,5"-os HDD-vel? Hangtalan és évekig jó lesz, enyém 6 éves és köszöni szépen jól van. Esetleg vegyél egy 128 GB-os pendrive-ot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35672) mexel válasza blakey (#35671) üzenetére


mexel
veterán

Ez az ssd dolog eléggé túl van lihegve szerintem. Nem azért van hogy kímélve legyen, hanem hogy használjuk. Sokkal többet bír mit amennyire féltik. Ez egy régi 32gb-os usb-s ami másra nem nagyon használható, viszont felvételre éppen jó és elég lenne. Pendrive-nál gyorsabb, 32gb muszáj a sonynak és nem lesz hangja. Ha pár éven belül megáll akkor álljon, akkor csere. :)
Ha viszont egy új ssd-t tennék rá akkor is bírná addig amíg a tv, pc-kben rendszerlemezként sokkal több adat megy rá szerintem.
Fentebbi kérdésem a Sony reggel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#35673) mexel válasza x.pet (#35624) üzenetére


mexel
veterán

Kipróbáltam közben pár launchert, de a tv sajaát áruházából letölthető TVLaunchert találom talán legegyszerűbbnek, azt hiszem ugyanaz amit ajánlottál. Sajnos a többi macerás, ebben viszont állítólag vannak reklámok. ( még nem láttam) Itt hozzá lehet adni a külső progikat, és a Discover gomb alkalmazások menüjéhez rendeltem így onnan elérhetőek a böngészők pl.
Arra nem találok megoldást hogy a rádugott pendrive-ot egyszerűen eltávolítsam, muszáj végigjárni a droidos beállításokat :(

(#35674) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Valamiért el kezdtek pixelesedni, szétesni a UPC-s tévécsatornák a TV-n, olyan, mintha gyenge lenne a jel.
Valahol meg lehet nézni a TV-n, hogy milyen az adott csatorna jelerőssége?

Amúgy a TV egy KDL-W857C

Köszi

(#35675) ArthurShelby válasza Pityke78 (#35674) üzenetére


ArthurShelby
addikt

help gomb a távkapcson és ott lesz majd a jeldiagnosztika

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#35676) Pityke78 válasza ArthurShelby (#35675) üzenetére


Pityke78
őstag

Köszi, megvan!!! :)

Megnéztem pár csatornát és olyan 30-60 között van a jelszínt, ami ha jól gondolom nem túl acélos. :(

Ilyen esetben a szolgáltatónak kell szólnom, vagy tudok én valamit csinálni?
csatlakozókat megnéztem, azok elvileg rendben vannak.

(#35677) ArthurShelby válasza Pityke78 (#35676) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A 30 az kevés, azért esik szét, 60 meg tökéletes. Viszont ez nem normális, hogy ennyire ingadozik a jelszint (%). Szerintem 4, max 6-nál többet nem szabadna ingadoznia.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#35678) Pityke78 válasza ArthurShelby (#35677) üzenetére


Pityke78
őstag

Viszont az az érdekes, hogy amelyik csatornánál 60 a jelszint, ott is szétesik a kép.
Vagyis jelszintben van releváns különbség, de minőségben nincs, mindegyik szétesik időnként.

(#35679) ArthurShelby válasza Pityke78 (#35678) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Amikor szétesik, utána nem ugrik le a jelszint (60-ról). Én azt vettem észre anno, hogy a jelszint mérés kis késésben van az adáshoz képest.

Melyik szolgáltatónál vagy? UPC?

Nálam mikor ilyen gond volt újra kábeleztem a lakást (nálam falban megy a vezeték) jobb minőségű koax-szal (az alacsony jelszint miatt). Aztán útközben találtam egy régi elosztót is. :) Most 60 fele van a jelszint, és tökéletes a kép (anno 37 körül volt). Ha jól emlékszem 40 feletti jelszint már oké volt.
Egyébként ez egy hasznos cikk. [link]
"A folyamatos hibajavításnak köszönhetően a minőségromlás csak később, viszont hirtelen jelentkezik."
"A kép tiszta marad, még akkor is, ha a jelminőség kicsit rosszabb. A hibajavítási küszöb fölött a kép hirtelen töredezetté válik (Cliff Effect), majd eltűnik." (9. oldal)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#35680) dh66e válasza Pityke78 (#35676) üzenetére


dh66e
veterán

Hívd a szolgáltatódat mond hogy nézhetetlen az adás,megoldják.

(#35681) ArthurShelby válasza blakey (#35572) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A minix U1-ről tudsz egy kis tapasztalatot mondani/linkelni?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#35682) #98221312


#98221312
törölt tag

Sziasztok!!

KDLHX-750 em van, és szeretném a HDMI színkezelést állítani (fekete szín) hol tudom ezt megtenni? Sehol nem találom..:(

(#35684) blakey válasza ArthurShelby (#35681) üzenetére


blakey
titán

Itt sokat olvashatsz róla.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35685) PrinceHerceg válasza blakey (#35671) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

+1

128-as pendivel nyomulok én is, és bőven nem birom belakni, pedig vannak rajta kötelező demók, és nálam alapvető referencia filmek is, vagy 3! :K

(#35686) Haja válasza Piftuka (#35637) üzenetére


Haja
tag

Hali!

Úgy néz ki nem fog kiderülni, hogy mennyibe kerülne a javítás, mert azt mondták a szervizben, hogy nem javítják. Mert nem lehet cserélni a panelt. Mert annyiba kerülne, mint a TV. He? Akkor mégis, hogy a fészkes fenében jön össze a bolti ár? Max a TV-t cserélnék, új árban. Hát azért khm, nehogy már. Tudom, hogy ez ellen nem lehet tenni semmit, de elmehetnek a pékbe. Nem szerviz persze, hanem a TV gyártók.

Üdv!
H

(#35687) TCr : igen köszi, erről volt szó :)

[ Szerkesztve ]

(#35687) TCr válasza Haja (#35686) üzenetére


TCr
veterán

https://prohardver.hu/tema/sony_lcd_led_tv/hsz_35635-35635.html

Lakásbiztosítás esetleg?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#35688) Haja válasza asddsa (#35648) üzenetére


Haja
tag

Sajnos erről már lecsúsztunk, kívül vagyunk az 1 éven. Meg egyébként se valószínű, hogy meglépnék egy ilyet :) Mindegy, megnézem a lakásbiztosítást, hátha valamit lehet azzal is kezdeni.

(#35689) PandaMonium válasza PandaMonium (#35665) üzenetére


PandaMonium
őstag

Erre valaki? :(

What I cannot create, I do not understand

(#35690) mexel


mexel
veterán

Próbaképpen kikapcsoltam a TV-n a "távoli indítás" lehetőséget, elvileg erre írják hogy ne lehessen külső eszközről készenléti módban indítani. Ennek ellenére a telefonos távirányító simán indítja. Tudja valaki pontosan mitjelent akkor ez a menüpont? Vagy simán bug?
( azt is letesztelem mejd így hogy elveszíti-e a színprofil beállításokat)

[ Szerkesztve ]

(#35691) afiaf


afiaf
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni Sony LED TV kalibrálása kapcsán.

Pár hete használok egy Sony Bravia KD-49XE9005 modellt, de eddig még nem sikerült eltalálnom az ideális beállításokat.

Panasonic plazma után használom, szóval lehet, hogy egyelőre csak szokatlan a dolog, de egy ideális bekalibrálásnak, illetve hasznos tippeknek nagyon örülnék.

Előre is köszi!

(#35692) blakey válasza mexel (#35690) üzenetére


blakey
titán

Az IP Control be van kapcsolva és az "erősebb", arra reagál, tehát IP alapján kapcsolja be.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35693) TCr válasza afiaf (#35691) üzenetére


TCr
veterán

Szia!

Kiindulási alapnak jó lehet:

Link

Videó

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#35694) mexel válasza blakey (#35692) üzenetére


mexel
veterán

Az IP control is ki van kapcsolva :)
Mivel ez a kettő ami miatt elvileg elfelejtheti a színprofilokat, ezért tesztelem ezt is, de azért így is bekapcsolja a tv-t. :)

(#35695) blakey válasza mexel (#35694) üzenetére


blakey
titán

Akkor valamit elfeletettél kikapcsolni, nekem nem kapcsolja be. Lehet, hogy BT-on keresztül kapcsolja be. Nekem az ki van kapcsolva.
Konkrétan nem a színprofilokat felejti el hanem a profilokba kiválasztott hőmérsékletet, hideggel indít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35696) afiaf válasza TCr (#35693) üzenetére


afiaf
csendes tag

Köszi szépen!

(#35697) mexel válasza blakey (#35695) üzenetére


mexel
veterán

BT is kikapcsolva pedig. Akkor ha csak a színhőmérsékletet tévszti akkor az nem is akkora gond. Most egy darabig nem leszek a tv közelében, ha megyek arra megnézem milyen a színhőmérséklet :)

(#35698) mexel


mexel
veterán

Na hazaértem, és mivel már régen láttam a saját tv-met, gondoltam megnézem a Sony után. Akkor amikor a Sony-t néztem és állítgattam úgy voltam vele hogy nagyon jó a képe, valószínűleg az itthoni már nyomába sem érhet hiszen egy kb 8 éves és csak HD Ready tv. Most viszont amikor bekapcsoltam rájöttem hogy nem cserélném el képét ( a tudását igen) egy olyan 4K-s csodára, sajnos a fene egye meg hogy még egy ilyen régi plazma is jobb mint egy új blépő szintű 4K tv :(
A fekete fekete, főleg az LCD-hez képest ( igaz csak este vagy kis fénynél, nappal változik a helyzet, de általában sötétben tv-zek), pedig nem egy csúcsmodell Samsung volt 8 éve sem, és a betekintési szög hibátlan. Kb 3,5-4m-ről nézem és itt a felbontás különbséget is csak sejtem. Pedig ahogy a Sony tv-t állítgattam már úgy voltam vele hogy bizony le kell majd cserélni ezt a régi darabot, de kiderült hogy mégsem.
Egy olyan droidos box kellene hozzá amiben van jó DVB-C tuner is és máris tuti lenne a dolog.

(#35699) zorromoto válasza #46372352 (#35683) üzenetére


zorromoto
senior tag

Már túl is adtam rajta. Hála istennek!!!.

Nagyon nagy csalódás volt számomra ez a model.
Nem vagyok márka bu.i ,de ez nagyon nem volt renben.Ma beújjítottam egy LG-t. mit ne mondjak köröket ver rá minden tekintetben , kivéve a design mert az szebb volt a Sony-ban de ennyi.

Most is azt vallom hogy az eddigi legszebb képe a Philipsem-nek van csak nem egy speed bajnok.

Azért köszi a biztatást!

(#35700) Boxi88 válasza mexel (#35698) üzenetére


Boxi88
őstag

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.