Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) mexel


mexel
veterán

Megvan a 49XD7005. Háááát nagyon vegyesek az érzelmek. Nekem nem tetszik, éppen az történt amitől féltem. Ha szemből nézem, és jó minőségű az adás akkor akár nagyon szép is lehet a kép, de amint mozdulok bármerre szürkül-kékül a kép leginkább a sötétebb árnyalatoknál, pl ha szélesvásznú a kép akkor a sáv nem fekete hanem inkább kékesszürke.Oldalról sokkal rosszabb. Bármit bárhová állítok nem változik. A fura hogy ahol néztem Sony tv-ket nem láttam ilyennek. Egyet láttam használtan háznál, igaz az 8005C volt ami egy évvel öregebb modell de ott sem láttam ilyet. Valahogy ez nem igazán tetszik. A színek szépek, de esti jeleneteknél valahogy olyan mint egy alsó kategóriás 90e ft-os lcd tv. Éppen ez miatt nem akartam olyat venni. :( A boltokban is szép a képük, oldalról sem látok ekkora fakulást.
A droiddal nincs gondom, de annyira elájulva sem vagyok tőle. Egérrel kezelni sem egyszerű a böngészőt egyelőre. Pendrive-ot usb hosszabbítóval nem ismer fel, eddig bármilyen eszköz amit használtam ezzel a hosszabbítóval működött.
Másnak is ilyen a 49XD7005?
14 napig visszavihetem, de anyukámnak vettem ő meg nem az a típus aki szeretné visszavinni, de én jót akartam neki a plazma után és ez valahogy mégsem az. Az sd adások viszont anyira szétesnek kockásodnak hogy nem tudom mit hova állítsak hogy javítson rajta. A beállítások néha macerásak, nincsenek olyan dedikált gombok a távon a sok felesleges helyett amik kellenének pl. képarány állítás, mertaz összevissza megy sajnos. A táv jelét is eléggé nehezen érzékeli, ha nincs a tv-re irányítva nem reagál. Vajon a 8-as széria már jobb valamivel? Vagy mégis muszáj lesz valami VA panelos tv-t venni :(
Van egy csomó beállításaminél nem veszek észre különbséget, mire ó pl a Motionflow és társai? Van egy mód amitől igen sötét lesz a kép, jobban is nézne ki de a fényerő maxra tolva is kevés olyankor. nem értem az mire lehet jó, most nem tudom mi is a neve a funkciónak.
Mit érdemes és hová állítani?

Ja, és milyen app az ami jó távirányítónak? Mert a sony féle tv táv app eléggé vicces, nem sokra jó.

[ Szerkesztve ]

(#35502) blakey válasza mexel (#35501) üzenetére


blakey
titán

Hajajj, inkább vidd vissza, ennek nem kellene ilyennek lennie és nem így kéne, hogy működjön.
Ha szemből nézem, és jó minőségű az adás akkor akár nagyon szép is lehet a kép, de amint mozdulok bármerre szürkül-kékül a kép leginkább a sötétebb árnyalatoknál, pl ha szélesvásznú a kép akkor a sáv nem fekete hanem inkább kékesszürke.Oldalról sokkal rosszabb. - és ezt milyen sok "IPS panel fan" nem ismeri be. :)
Az sd adások viszont anyira szétesnek kockásodnak hogy nem tudom mit hova állítsak hogy javítson rajta. - ez kábelhiba is lehet, nem kéne, hogy szétessen.
A beállítások néha macerásak, nincsenek olyan dedikált gombok a távon a sok felesleges helyett amik kellenének pl. képarány állítás, mertaz összevissza megy sajnos. - Action Menüben ott van minden.
Van egy csomó beállításaminél nem veszek észre különbséget, mire ó pl a Motionflow és társai? Van egy mód amitől igen sötét lesz a kép, jobban is nézne ki de a fényerő maxra tolva is kevés olyankor. nem értem az mire lehet jó, most nem tudom mi is a neve a funkciónak.
Mit érdemes és hová állítani?

A BFI-től lesz sötét a kép, ilyenkor a háttérfényt (Fényerőt) feljebb kell tolni.
Motionflow True Cinema a legjobb, szerintem, ilyenkor a 24p-s anyagkat is kadencihelyesen jeleníti meg 60Hz-en.

Ja, és milyen app az ami jó távirányítónak? Mert a sony féle tv táv app eléggé vicces, nem sokra jó.
Miért, mire nem jó? Mindent kezel, szöveget bevinni, egerezni, stb tökéletes, de van Android TV nevezetű app, azt is kipróbálhatod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35503) nagim válasza mexel (#35501) üzenetére


nagim
tag

Ha zavar az oldalról nézve fakó kép, akkor ne vegyél VA paneleset, mert ott a színek technológiából adódóan alapból fakulnak oldalról nézve. Szemből viszont jobb, mint az IPS szerintem.

A Motionflow a mozgásmegjelenítést teszi folyamatosabbá, ami a szappanopera-hatásként ismert jelenséggel jár. Van, akinek bejön, van, akinek nem.

Reality Creation vagy realisztikus megjelenítés név alatt fut a gyengébb minőségű adások feljavítása (X-Reality PRO). Én automatikuson szoktam hagyni.
A digitális zajszűrés és a véletlenszerű zaj (fehérzaj) csökkentés is simíthat a gyengébb felvételeken, de ez a részletek elmosásával járhat, több fokozatban állítható a mértéke, lehet vele kísérletezgetni.

A kép beállításon belül a részletes beállításokban van a Részl. kontraszt kiemelő, illetve fekete beállítás, gamma, élő szín beállítások, ezekkel is érdemes játszani, hátha segít.

Az 55XE7005-ön én ezeket használom (tudom, más a panel, de talán jó kiindulási alap).

Jelenetválaszás: Automatikus
Kép: Egyéni

Beállítások
Fényerő: 40
Kontraszt: 90
Sötét részek fényereje: 50
Színtelítettség: 50
Színárnyalat: 0
Színhőmérséklet: Profi 1
Élesség: 50
Realisztikus megjelenítés: Automatikus
Véletlenszerű zaj csökkentés : Off
Digitális zajcsökkentés: Off
MotionFlow: Egyéni (2-es) vagy Off
Film üzemmód: Automatikus
Részl. kontraszt kiemelő: Off
Fekete beállítás: Off
Gamma: 0
Élő szín: Off

Remélem, segít.

[ Szerkesztve ]

(#35504) ArthurShelby válasza mexel (#35501) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Ja, és milyen app az ami jó távirányítónak?"
Erre gondolsz?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#35505) blakey válasza nagim (#35503) üzenetére


blakey
titán

IPS paneles tv-ről van szó és pont az zavarja ami nem kéne, hogy zavaró legyen. Nekem VA paneles van de nincs ilyen színtű fakulás.
A beállításidat meg nem ajánlom, hogy kipróbálja, egyrészt a Jelenválasztás Auto-ra állítása annyit tesz, hogy egy másik profilra fog ugrani, így nem sok értelme van a beállításnak másrészt egy tökéletesen másmilyen tv-je van, nem lehetnek érvényesek azok a beállítások rajta.
A képzajok csökkentése, stb nálam mind ki vannak kapcsolva, nincs blokkosodás a tv-adásoknál.
40-es háttérfénynél kisülne a szemem még nappal is, nekem 10-esen van és tökéletes, igaz VA panel. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35506) nagim válasza blakey (#35505) üzenetére


nagim
tag

Nekem is VA van, és ha zavarja a bármilyen mértékű fakulás, arra céloztam, hogy azért észrevehető lesz. Azzal én is egyetértek, hogy ez nem normális, ami nála van (előző TV-m nekem is IPS volt).

Mint mondtam, a beállításokat kiindulási alapként írtam, tudom, hogy minden TV más (meg még annál másabb), neki kell megtalálnia a neki megfelelőket. Attól még ki lehet próbálni.
A jelenetválasztás Auto-n nekem azért kényelmes, mert HDR anyagoknál így egyből HDR képmódra vált, nem kell pluszban kapcsolgatni. Egyébként meg vissza az egyéni profilra.

Neked milyen típusú a TV? Nekünk elég világos a nappalink és a nap nagy részében pont a TV-re süt a nap. Este lejjebb van véve valamelyest.

(#35507) nagim válasza mexel (#35501) üzenetére


nagim
tag

Amúgy mintha pont ezt a modell lett volna itt tesztelve a PH-n. Abban a tesztben vannak beállítások is [link].

(#35508) mexel válasza nagim (#35507) üzenetére


mexel
veterán

Néztem és ilyen beállítások nem mind ilyenrk, kb így beállítva pedig borzasztó a kép

(#35509) blakey válasza nagim (#35507) üzenetére


blakey
titán

Ki szoktam próbálni minden olyan tv-n ami a PH-s teszteken szerepel és eddig csak botrányos beállításokkal találkoztam, nem tudom, hogy mi az amit nem közölnek, de értékelhetetlen minőséget eredményeznek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35510) nagim válasza blakey (#35509) üzenetére


nagim
tag

Akkor passz, azt hittem, legalább a kalibrált beállításokban lehet bízni. :F
@mexel: sajnálom, hogy nem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#35511) TCr válasza mexel (#35501) üzenetére


TCr
veterán

Milyen tévéd volt előtte?
Milyen tévét néztél évekig?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#35512) TA68 válasza blakey (#35502) üzenetére


TA68
senior tag

"és ezt milyen sok "IPS panel fan" nem ismeri be."
Egy normális minőségű IPS nem is ilyen. A Sony egy olcsó IPS panellel szereli ezt a tévét, ebből nem lehet semmilyen következtetést levonni. Az olcsó VA sem jobb.

(#35513) blakey válasza TA68 (#35512) üzenetére


blakey
titán

Hehe, már vártalak. :)
Ilyen az IPS, bele kell törödni. A legdrágább, legszuperebb, über LG IPS is ilyen a tv-k esetében, mielőtt jönnél a monitorokkal. Az egy másik világ, egy picit eltérő IPS technológia és más követelményekkel.
A Sony egy olcsó IPS panellel szereli ezt a tévét - Ez feltételezés.

(#35514) TCr
Igen és most már ideje a szögeket a helyére verni, az IPS remélem hamarosan kihall, mert tényleg botrány mozizásra, persze az LG is az OLED-et az IPS paneles tv-i után azzal vezette be, hogy még mélyebb fekete, végtelen kontraszt, stb. :)
Az OLEDet kéne rendbe hozni és máris váltok.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35514) TCr válasza blakey (#35513) üzenetére


TCr
veterán

Nadehátanégyszázezerforintostervezőmonitorkbanisazvannemérted? :DDD

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#35515) Jim-X válasza blakey (#35513) üzenetére


Jim-X
őstag

Amen :C :K

A játék az nem játék!

(#35516) K Norbi válasza blakey (#35513) üzenetére


K Norbi
addikt

Én képcsöves tv ről másztam le azóta furán is nézek ki [link] ;]
Ami a lényeg
IPS tv vel kezdtem, teljes mértékig megvoltam elégedve vele.
Egészen addig mikor az ismerősömnél láttam a 55W-809C Sonyt
Akkor már láttam a különbséget. :K
Most már meg pláne hogy megszoktam:D
Mikor meglátok egy IPS-t szörnyülködök.

[ Szerkesztve ]

(#35517) gyeniko válasza blakey (#35513) üzenetére


gyeniko
őstag

"...az IPS remélem hamarosan kihall, mert tényleg botrány mozizásra..."

Ettől még nem fog kihalni, hiszen a vásárlók - nem arra a nagyon könnyen megszámlálható fórumtársi körre gondolok, aki itt alázza az IPS panelt, hiszen ők most sem vásárlók - tömege nincs tisztában az IPS vs VA panel előnyeivel-hátrányaival. Szerintem a VA panellel egyszerre fog kihalni.

Őszintén szólva nem értem az indulatot és gúnyt, amely az IPS-sel szemben megnyilvánul...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#35518) mexel válasza TCr (#35511) üzenetére


mexel
veterán

Nekem most is plazma van, igaz nem csúcsmodell egy régebbi 50"-os Samsung. Az új sony tv szülőnek ment akinek szintén régi pana plazma volt, az sema feketéjéről volt híres és még csak h ready volt, de azért jó volt amíg a villámlás utáni áramszünet el nem intézte.
Most egyszerűen olyan tv-t kerestem ami nem az a túl gagyi lcd pnael látványosság amit sokaknál láttam, hogy bárhonnan nézem van egy szürkés-kékes árnyalat a képen, ahogy mozdulok úgy változik, és a sötét részek is nem szürkék hanem kékesek. Nem aza gondom hogy nem koromfekete a fekete, hanem ez a kékesszürke árnyalat a színeken is látszik ha kicsit is oldalabbról nézem, és olyan gagyi hatást kelt. Alapból gyönyörűek a sony színei, de főleg szemből és leginkább minél lentebbről nézem. Sajnos a tv itt nem is magason van így mindig olyan szürkés a kép. Azért nem akartam AV panelt mert mindenki azt mondta az oldalról elszíneződik. Ha ennél is jobban akkor az milyen lehet? :)
Láttam Sony tv-t másnál és ott ez nem tűnt fel, ips paneles volt és nem láttam ilyesmit.
Van egy menüpont azt hiszem a mozgás részben, valami tisztaság a neve, ha azt 1-esre teszem akkor már feketébb lesz a feketede a kép is baromi sötét lesz. Sajnos azért oldalról akkor is erőteljesen elszíneződik és fakul minden. Én viném vissza 14 napon belül de szülőm nem akarja. Nekem meg bántja a szemem. :( Mondjuk ő fogja nézni, csak bánom hogy ezt kerestem neki. Ennyi erővel lehetett volna valami 150-re leértékelt samu vagy lg is, nem hiszem hogy enél bármelyik rosszabb lenne.

Dilemma: milyen VA paneles sony jöhet szóba ami nem túl drága és max 49"?

[ Szerkesztve ]

(#35519) TA68 válasza blakey (#35513) üzenetére


TA68
senior tag

"Igen és most már ideje a szögeket a helyére verni, az IPS remélem hamarosan kihall, mert tényleg botrány mozizásra"
És én még filmeket is szoktam rajta nézni. Most vihetem a kertbe elásni. :O :DDD

(#35520) blakey válasza gyeniko (#35517) üzenetére


blakey
titán

Minden a pénzről szól, sajnos. Várom azt az időszakot ami hasonló lesz a CRT-k korához, azaz adott az a technológia ami biztosítja a jó képminőséget csak köré kell pakolni egy jó elektronikát, minőségi alkatrészekkel és ettől lesz prémium de még a belépő kategória is jó képminőséggel rendelkezik. A CRT korszakban minden tv-nek jó volt a kontrasztja és a feketeszintje, a gagyi kategóriában a geometria volt rosszabb, a burkolat volt kevésbé minőségi valamint az elektronika is néhol gyengébb volt, a magasabb kategóriás tv-k meg a jó alkatrészekkel, minőségi burkolattal és megbízhatósággal nyerték a vásárlókat.
Szerintem az IPS és a VA is egyszer megfog szűnni, nem biztos, hogy egyszerre de mindenképp eltűnnek, várom már, hogy a monitorok között is feltűnjön a jó OLED ami már megfizethető.
Őszintén szólva nem értem az indulatot és gúnyt, amely az IPS-sel szemben megnyilvánul... - Nem indulat, az nekem nincs, sajnos tv-k esetében kalibrálni is nehéz az IPS-t, mert izzasztó kihozni belőlük normális RGB lefedettséget és nem a gyártó szerinti a mérvadó hanem a műszer szerinti. Tisztában vagyok vele, hogy kevesen foglalkoznak a kép profi megjelenítésével, nem is kell, de aki azzal foglalkozik az tudja, hogy mit kell nézni rajta. Leülök a gyerekkel a kalibrált IPS tv-jük elé és 10 perc múlva mondom nekik, hogy inkább "normálisabb" tv-n nézzük, mert se kontraszt se fekete nincs. Az IPS a kontrasztot az évek folyamán nem tudta 1200-1300:1 cd/m2 fölé emelni és nem érdekelnek a különböző Local Dimming és társai azok borzasztóan rontanak az amúgyis gyenge panelen.
Félre ne érts, simán elfogadom, hogy másnak tökéletes, hibátlan, elegendő amit nyújt, reggeli ébresztéshez nekem is elegendő, de esti tv-zéshez, mozizáshoz nagyon gyenge.

(#35519) TA68
Dehogyis kell elásni, nyugodtan nézd, elfogadom, hogy neked tetszik illetve elégedett vagy vele. A szöget már a gyártóknak kéne a helyére ütni, de addig nem fogják amig ennyi különböző, felesleges modellekkel jönnek elő évről-évre. Ha ezen túlleszenk akkor jöhet a minőségi tv-k piaca.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35521) TCr válasza mexel (#35518) üzenetére


TCr
veterán

Plazma után IPS... hát az hatalmas érvágás, megértelek.

Mennyi a nagyon-nagyon max ár, amit szánsz rá?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#35522) mexel válasza TCr (#35521) üzenetére


mexel
veterán

A 200 környéke azért volt határ mert ha már 300 fölé mennék akkor oled lenne, igaz az nem férne el nekik, szűk a hely. Attól félek hogy hiába vennék Triluminos Sonyt az sem VA, félek ott is meglenne ugyanez a gond. Sony-ból meg VA 49-ben nem tudom miben van a drágákon kívül. Bár már talán inkább az androidról is lemondanék. Ha az XE-ben VA lenne lecserélném arra.
A plazmáról váltás azért nem annyir jelenti azt hogy katasztrófa, mert azért a 8-9 éves első-harmadik kategóriás plazmák sem voltak híresek a feketéjükről, csak ott oldalról is jó volt a kép és nem kékes árnyalat volt hanem egyszerűen csak szürkésebb volt a fekete.

(#35523) TCr válasza mexel (#35522) üzenetére


TCr
veterán

Samsung MU6 most mennyibe kerül hasonló méretben?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#35524) #46129152 válasza K Norbi (#35516) üzenetére


#46129152
törölt tag

Te is bűnös voltál,mikor rábeszéltetek az 55W809 C-re... :-)
Most meg úgy "megfertőződtem", hogy csak ilyet akarok venni, csak kisebbet a hálószobámba.
Mivel a 3D nem kell, 755-ös is megteszi. Most találtam egy 1 éveset 100 pénzért, vagy egy javított 809-est a Sony szervízből..
Szerintem jövő héten valamelyik hozzám kerül!
VA panel..... Köszi :-)

(#35525) Piftuka válasza mexel (#35522) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagyon sajnálom, hogy így jártál!

(Nem véletlenül ajánlottam azt a jó kis SD8505-öt. 190.000 forintért a legjobb vétel volt. El is vitték gyorsan...)

Az IPS panel esetében is előfordul a betekintési szög csökkenésével a szaturáció, konrtaszt romlása. Én a helyedben egy ennyire rosszul sikerült panellel szerelt tévét mindenképpen visszavinnék.

Bár a 2016-os IPS paneles SONY tévéket nem véletlenül érte rengeteg kritika az általános képminőségük miatt, a legtöbb beszámoló szerint ennek a modellnek kifejezetten jók a betekintési szögei, színtorzulás nélkül lehet élvezni a képét még a szélekről is.

Ebből kiindulva a te példányod hibás. (Hacsak nem "trükközött" a SONY azzal, hogy a későbbi gyártású példányok gyengébb IPS panelt kaptak.)

Győzd meg édesanyádat, hogy csak jobbat tudsz helyette választani!

"Aquila non captat muscas."

(#35526) Piftuka válasza #46129152 (#35524) üzenetére


Piftuka
veterán

"Most meg úgy "megfertőződtem", hogy csak ilyet akarok venni, csak kisebbet a hálószobámba."

Ezt én teljes mértékben megértem. :K

Nemrég az egyik jó barátom nálam vendégeskedett, és tartottam neki egy kis prezentációt a tévé képességeiből. Full HD tévé csatornák, Youtube videók, természetfilmek, mozi, teszt videók...

Szó szerint ledöbbent a jó értelemben vett őszinte csodálattól. Meg is jegyezte, hogy ő is ilyen képminőségű tévét szeretne, csak 40 col körüli képátlójú méretben, maximum 130.000 forintért.

És az igazi tragédia, hogy ha még napjaink tévéinek nem is volna ennyire irreálisan elszállt áruk, akkor sem tudnék mit javasolni neki... :(

"Aquila non captat muscas."

(#35527) dh66e válasza mexel (#35501) üzenetére


dh66e
veterán

Nem megbántás,de ez egy belépő 4k-s tv.Ennyit tud.
Plazma után ez tragédia. Nem kell szépíteni.

(#35528) mexel válasza dh66e (#35527) üzenetére


mexel
veterán

Igazad van, sajna ez van. Egyébként sikerült azért sokat csiszolnom egy-két extrém beállítással a dolgon. A fényerő 5-9 közé, a kontraszt 95, sötét színek közepes erősség, auto kontraszt magas, színek 50, és más egyéb ilyen beállítással még full sötét éjszakai szobában is ott tart hogy teljesen szemből és nem túl közelről ( mert az sem jó mert akkor nem teljesen homogén a felület, - it kb 1m-re gondolok), tehát szemből messzebbről 2-3m már ott tart hogy ha csatornát váltok és ott teljesen sötét kép van 1-2mp-ig, vagy van egy szélesvásznú film akkor igen halványan világít a fekete csík sötétszürkén - alig láthatóan, valóban halványan. Ez koromsötét szobában van, és a film részletei is látszanak. Oldalról, székből nézve ( kb 1-1,5m 45 fok, ott azért szürkül kicsit, főleg pl a felső csík, de már élvezhető). Érdekes módon ha nappal van és nappali fény jön be, redőny felhúzva, abban a pillanatban a fekete mélyfeketének tűnik, olyan mintha a fekete részeknél be sem lenne kapcsolva a képernyő, főleg szemből, oldalról igen minimálisan látszik talán hogy nem koromfekete. Olyankor is jó a kb 5-9-es fényerő, de nem árt ha 25 -re felteszem akkor kicsivel szebb, és a fekete sem romlik.
Tehát annyit változott a dolog hogy szemből már teljesen vállalható még koromsötétben is, igaz nincs olyan feket mint az olednek vagy egy kuro vagy nagy pana plazmának, de nem rosszabb mint egy régi alap plazmának, nappal meg pláne mert a plazmának meg a fény volt az ellensége. ( kíváncsi lennék egy VA panelre, vajon az is világít kicsit koromsötétben?)

Nincs valakinek egy VA paneles Sony vagy Samu esetleg LG-je Monor vonzáskörzetében amit engedne megtekinteni? :) Cserébe elhozom ezt megnézni tesztre őt is :D Nagyon jó lenne 14 napon belül és amíg itt vagyok döntenem a tv sorsáról. Mert az tény hogy jó minőségű adásnál csodaszépek a színek és nincs mozgással kapcsolatos gondom, nem tudom érdemes-e variálni.
Ja, és nem megy USB hosszabbító kábellel a pendrivról a lejátszás. Másnak sem?

Tehát ha Monor környéken szívesen látna valaki egy ilyen megtekintésre a napokban nagyon hálás lennék :D

[ Szerkesztve ]

(#35529) TCr válasza mexel (#35528) üzenetére


TCr
veterán

"kíváncsi lennék egy VA panelre, vajon az is világít kicsit koromsötétben?"

Minimálisan, de világít a VA is.
Teljes koromfeketét csak az OLED tud.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#35530) mexel válasza TCr (#35529) üzenetére


mexel
veterán

Akkor kezdek megnyugodni. Most hogy süt a nap és fel van húzva a redőny, még oldalról is koromfeketének tűnik a fekete mintha ki lenne kapcsolva a képernyő a szélessávú csíkoknál is. Akkor talán nem hibás a darab csak ilyen. Lámpafénynél meg sötétben marad a kis szürkülés. köszi az infókat, deazért szívesen ránéznék otthoni környezetben egy VA-ra. :) Nem hagy nyugodni a dolog azért.

(#35531) PrinceHerceg válasza mexel (#35501) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Csalóka a dolog, mert boltban olyan neon áradat veszi körül a TV-ket, hogy kb mindnek OLED szintű a feketéje. Ezért is tudvalevő tény, hogy a tényleges kontraszt jóságának a megítélése csak akkor történhet meg igazán hitelesen ha otthon besötétítünk! Amúgy az üzletek jelentős hányadában erre szándékosan nincs mód, pontosan ezért... :B

Azt viszont én se nagyon értem, hogy egészen pontosan mit is vártál egy IPS paneles készüléktől pláne plazma TV után, aminek ha a leggagyibb is volt kb 7-8X akkora a natívja! De legalább öröm az ürömben, hogy a megvett cuccod a többi IPS-el szerelt készülékekhez mérten is elég magas kontrasztot tud, a maga kb ~ 1100:1-hez értékével, talán épp a direkt LED-es megvilágításának köszönhetően! :K

[ Szerkesztve ]

(#35532) nagim válasza PrinceHerceg (#35531) üzenetére


nagim
tag

Kivéve, amelyiknek direkt leveszik a fényerejét meg ankontrasztot, hogy a QLED még jobbak tűnjön mellette (valós példa)...
:B

[ Szerkesztve ]

(#35533) mexel válasza PrinceHerceg (#35531) üzenetére


mexel
veterán

Azért szerintem a 7005-ös nem túl jó kontrasztaránnyal dolgozik, ahol tesztelték ott nagyon lehúzták. Persze nem tudom a többi milyen. Azt sem tudom vajon a Triluminos, vagy nagyobb sorozatszámú IPS-es sony-kban jobb panel van-e, érdemesebb csak ez miatt váltani. A színekkel és mással nincs gondom.
( kivéve hogy nem megy az usb hosszabbítóval a lejátszás. Ezt esetleg megnézné valaki, hogy usb hosszabbító kábellel lejátszik penről?)

[ Szerkesztve ]

(#35534) mexel


mexel
veterán

Ja, még valami: Rákötöttem a külső WD médialejátszót, mert úgy tudom a felskálázás csak full hd anyaggal működik, kipróbálnám milyen. Milyen kimenetet kell adni ahhoz hogy a felskálázás működjön? 1080p 50Hz vagy 60Hz?

(#35535) blakey válasza mexel (#35534) üzenetére


blakey
titán

Szerintem 1080i-vel próbáld, aztámn 1080p-vel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35536) mexel válasza blakey (#35535) üzenetére


mexel
veterán

Ez végül is meglett, csak 1080/24p vel megy és cinema pro vagy cinema home módban. Itt viszont van egy olyan lehetőség a videóbeállításoknál hogy "HDMI-videótartomány". Ebben van automatikus, korlátozott és teljes. Az auto és korlátozottnál sötétebb a kép, a teljesen világosabb, szürkébb.

A médialejátszónál van olyan beállítás a hdmi kimenetnél hogy 8bit és 12 bit? Itt gondolom a 8 bit kell mert 8 bites a panel, vagy ez nem ahhoz kell? Ezekről tud valaki valamit? Sőt még van olyan is a médialejátszó hdmi beállításokmál hogy: " RGB High" RGB Low" és "YCbCr" Ezekből melyik kell a jobb minőséghez?

( egyelőre nem látok semmi változást a felskálázásnál, ha egyáltalán megtörténik.)

(#35537) blakey válasza mexel (#35536) üzenetére


blakey
titán

Tedd 12 bitre, ha minden jól megy akkor az átmenetek szebbek, de lehet, hogy észre sem vennéd a különbséget, a tv tudja kezelni illetve az YCbCr-t válaszd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35538) mexel válasza blakey (#35537) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, megpróbálom, most szülő nézi a tv-t, sikerült úgy beállítani hogy a kép nagyon tetszik szemből. Szemből sötétben-világosban is jó, most már csak alig szürkül a fekete csík alul felül. Ha teljesen sötét kép van pl csatornaváltás közben vagy ha a rádió megy akkor szép homogén a kép szemből, nem látok foltokat vagy sokkal világosabb részeket, gondolom ez jó.

[ Szerkesztve ]

(#35539) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok,

beolvasva a fórumba, rájöttem eléggé laikus is vagyok a témában :DDD , úgyhogy ennek tudatában kérdezek és várok válaszokat.

Jelenleg egy régi 7-8 (?) éves Samu ue40d5000 nk van amit ugyancsak nem én vettem,

A lényeg hogy nézegetem régebbi1-2 éves vagy használt tv ket (a mániám hogy kifogni jó áron az utolsó még létező passzív 3D-s 4Knagyobb >55"tv -ezért szinte csak LG ket nézegettem-, bár lehet már lekéstem erről ...)

Valahogy megláttam egy KD-65X9005C hirdetést és már magam sem tudom miért nyitottam meg ...
nem is tudtam hogy passzív 3D -t is gyártott Sony majd láttam hogy anno ez csúcs készülék is volt, gondolom akkor nem lehet olyan rossz ... akkor elgondolkodtam rajta pláne látván az eredeti árát.

Kérdés:~400 eFt ért lehet bestbuy KD-65X9005C? összehasonlítva hogy mit kapnék ma a boltba (2016-17es modellek) ugyan ennyi pénzért (feltéve ha összejön a dolog)

tesztekben pozitívan szerepelt, bár itt a fórumban rákerestem modell alapján de IPS vagy VA panel kérdéseken kívül nem sok mindent találtam ill valaki [link] írta 9005C eleve kiesik mert pocsék IPS fekete (0.2) és amit láttam igen komoly bevilágítása is volt...

Elmondható hogy ezek a hibák csak egy "hozzáértő fanatikus"* számára kiemelkedőek, és egy normál usernek csak akkor tűnik fel ha totál sötét szobában AK47-est fejéhez szorítva kérdezik látod ott azt?
őőő, óóó hol is :F ? jaaaa igen már látom

Vagy valóban észrevehető egy laikusnak is?,
értds a mi régi 7 éves kis Samunkon sose tűnt fel ilyesmi, holott gondolom az fényévekre van képminőségben ettől ... úgy is fogalmazhatnék hogy nekünk ez nagyon nagy szintugrás jelentene tehát biztos nonstop vigyort csalna az arcunkra?

* nekem erről a régi Palikos F1 közvetítések jutnak eszembe ahol is kellemes bóbiskolásból a kommentátor ordibálása riasztott fel ... ÚÚÚr isten micsoda küzdelem, atya úr isten ... és nem hagyja magát, most tessenek figyelni ... a valóságban meg annyi történt hogy a hátsó kocsi 20-30 cm el kijjebb jött előzést próbálván ... és ennyi történt. :C

köszönöm

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#35540) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

805C-m van

olyan jelenség ütötte fel a fejét,hogy a tv kikapcsolás után random(pl hetente 1x-er)újraindul(bekapcsol a kijelző és mintha újraíndítanám-3 kör alakú animáció-android felirat)
mit lehetne ezzel kezdeni???
beragadt a kapcsoló gombja?gyári beáll vissza??

köszi a segítséget

(#35541) mexel


mexel
veterán

Még egy sony xd7005 android kérdés. Úgy vettem észre hogy pendrive-ra nem akar felvételtkészíteni csak hddd-re. Ez igaz vegy nem jól csinálom? Sajnos az lg-nél találkoztam ilyennel, már ott sem értettem miért hiszen a 8000ft-os STB-k is képesek erre. Van egy 64 és egy 128 gb-os usb3-as pen itthon éppen ilyenre, hogy ne legyen mozgó alkatrészes eszköz a rendszerben. Akkor ezek használhatatlanok erre, vagy van valami megoldás rá? Ez elég vicces ( vagy nem is) számomra hogy ilyen idióta tiltásokat csinálnak a gyártók. ( a Timeshift funkció isnagyon hiányzik, az is alap a pár forintos boxoknál is. Az nagyon jó hogy lehet játékokat meg mindenfélét felrakni egy tv-re, de azért a tv nézéssel kapcsolatos funkciók többet érnének) :(

(#35542) gyeniko válasza Antonio (#35539) üzenetére


gyeniko
őstag

Az IPS és VA panel közötti különbség sötét szobában nagyon nyilvánvalóan látszik. AK-47 nélkül is.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#35543) mexel válasza gyeniko (#35542) üzenetére


mexel
veterán

Erre már nagyon kíváncsi vagyok :D Szereznem kell valahonnan egy VA panelos tv-t. Egyébként az első negatív tapasztalataim után sok-sok beállítgatással nagyon elfogadhatóvá tettem az ips panel képet. Ha szemből nézi valaki nincs is kivetnivaló.

(#35544) gyeniko válasza mexel (#35543) üzenetére


gyeniko
őstag

Amint korábban írtad, bekapcsoltad a dinamikus kontrasztot (a Sony-nál más a neve), így jobbnak tűnik a fekete, látványosabb de a valóságban rosszabb a kép, mert a sötét képek részletei elvesznek.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#35545) superg válasza mexel (#35543) üzenetére


superg
senior tag

VA és VA panel között azért komoly kulonbségek lehetnek,feketében,betekeintesi szögben.Nem mindegy azért hogy 2000 a kontraszt vagy 5000,mert van mindkettő.

(#35546) blakey válasza mexel (#35541) üzenetére


blakey
titán

HDD-re biztos, hogy működik a felvétel, de azt menüben "fel is kell készíteni".
Timeshift működik, felvétel közben elindítod a videók alkalmazást és máris tudod nézni amit felvettél, legalábbis én így csinálom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35547) Antonio válasza gyeniko (#35542) üzenetére


Antonio
senior tag

Ezt a youtube videót [link] az Oledes topicban találtam
ahol LG oled vs KD-65X9005C összehasonlítás van.

Sajna csak németül van és nem értem tisztán, az világos hogy középen Oled tv, tőle jobbra (szemből nézve) Sony, ... de mi van balra? Egy másik sony, vagy ugyanaz csak más beállításokkal? Mert fekete képeknél nagyon látszik különbség oled és jobboldali sony közt (tényleg gyatra a sony), de bal oldali tv egész elfogadható ...

Amúgy mi szinte sose nézünk filmet full sötetben, valami kis hangulatvilágítás van ....

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#35548) mexel válasza blakey (#35546) üzenetére


mexel
veterán

Közben megy pendrive-ról is de leformázta magának az egészet. :( A lényeg hogy csak egy portban az USB3-as 3. számú portban működik.
A Timeshift abban a módban nem megy ahogy a Timeshift működik, hogy nyomok egy Pause-t és ott megáll a kép és ha visszajöttem pl ebédből a play megnyomásával folytatom a műsort időeltolással. Mindegy, ez van. Most majd megnézem a pent hogyan formázta.

[ Szerkesztve ]

(#35549) mexel


mexel
veterán

Kicsit macera ez a felvétel, de még kísérletezek.

[ Szerkesztve ]

(#35550) blakey válasza mexel (#35548) üzenetére


blakey
titán

Most írtam, működik csak át kell váltanod a Videó alkalmazásra és ott rámész a felvételre ami épp folyamatban van, ott is mehet élőben és meg is állíthatod, igaz nem tudom, hogy milyen rendszer van a gépeden.
Felvétel nélküli Timeshift valóban nincs.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.