Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) szelszab


szelszab
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék a következővel kapcsolatban:

van egy WDR4300-as router :OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 -vel. Port továbbítást akarok hozzáadni, mely korábban sikerült, most a mentés és alkalmazás hatására eltűnik a listából amit újonnan felveszek.

A rendszernapló bejegyzése:
Jul 14 20:23:48 OpenWrt user.err firewall: DNAT redirect cfg253837: needs src and dest_ip or dest_port, skipping
Jul 14 20:23:51 OpenWrt user.info firewall: adding lan (br-lan) to zone lan
Jul 14 20:23:52 OpenWrt user.info firewall: adding wan (eth0.2) to zone wan

pedig megadom a következőket:
külső port : 502
belső IP: 192.138.1.70
belső IP: 502

a rögzített sor :

teszt IPv4-TCP, UDP bármelyik gép felől wan-ben Via bármelyik router IP at port 502 IP 192.168.1.70, port 502 in lan

Köszönettel várom a segítséget

(#3302) Intruder2k5 válasza szelszab (#3301) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Van hely a flashben? Bármi más beállítást tudsz módosítani és menteni?

(#3303) szelszab válasza Intruder2k5 (#3302) üzenetére


szelszab
csendes tag

Szia!

A memória állapota:

Összes elérhető
89708 kB / 126740 kB (70%)
Szabad
3000 kB / 126740 kB (2%)
Gyorsítótárban van
81468 kB / 126740 kB (64%)
Átmeneti tárban van
5240 kB / 126740 kB (4%)

Ha egy meglévő port átirányítást akarok szerkeszteni, pl átírni az IP címet, akkor sem változtatja, meg, hanem visszaírja az eredetit :F !

(#3304) suste válasza szelszab (#3303) üzenetére


suste
veterán

ne itt nézd hanem: luci/rendszer/szoftver alatt

(#3305) Zwodkassy


Zwodkassy
senior tag

H All!

Szóval! Adott egy Draytek Vigor 2920n router, a következó konfigurációban:
- Wan: Tréhóm és/vagy Telenor
és
- Lan: 192.168.31.1
- Wifi: 192.168.32.1
Ezek nem csak külön alhálózatkén léteznek, hanem külön VLAN-ban is vannak.
Mivel a Wifi része csak 2,4GHz tud, szeretném kibővíteni 5GHz-el is. Erre egy Tp-Link WDR4300-at néztem ki. Ezt csak egy 5GHz-es Access Point-ként, és egy 5portos 10/100/1000-es switch-ként használnám (tehát a WAN port is LAN portkén működne).
Mivel itt is szeretném megtartani a 2db Subnet-et és VLAN-t, arra gondoltam, hogy a Vigoron kijelölök egy LAN portot, amit berakok mindkét Subnet-be + VLAN-ba és ezen keresztül kapcsolódok a WDR4300-hoz. Legjobb tudomásom (sejtésem :-) szerint ezt Tagged-VLAN segítsével lehetne megoldani.
A Vigoron berakom az egyik porot, mondjuk a LAN4-et Tagged-VLAN-ba - mondjuk VID 31 és 32 (ezt meg is tudtam csinálni), majd a WDR4300-on is kijelölök egy portot (pl. a WAN portot, ami ugye már csak egy portja a switch-nek) amit hasonlóan konfigurálok. Ezek után megadom a Tp-Linken LAN1-től LAN4-ig, hogy Untagged-VLAN-ként része legyen a VID31-nek, a Wifi meg a VID32-nek.
Botsi ha bénán kérdezek, de OpenWrt felületet nem vagyok jártas. Tomato-val már dolgoztam többször, és DD-WRT is láttam már, de sokat nem foglalkoztam vele. Jórészt és jó ideje Draytek Vigor routerekkel dolgoztam, így kicsit ezekre állt rá a szemem/agyam.
Előre is köszi!

(#3306) szelszab válasza suste (#3304) üzenetére


szelszab
csendes tag

Szia!

a Rendszer/Szoftver 6% szabad helyet mutat. Ha ez kevés mit érdemes tenni?

(#3307) suste válasza szelszab (#3306) üzenetére


suste
veterán

gondolom a 6% az párszor 10KB, ami kevés a mentés végrehajtásához
be kellene lépni SSH-n a routerbe, "mc" paranccsal megnyitni a totalcommanderhez hasonló fájlkezelőt, elnavigálni az "overlay/mnt" mappába, ha van ilyen, és kitörlni mindent belőle
ez a mappa akkor szokott létrejönni, ha a nem tud a HDD-re (/mnt-be) dolgozni, így teleírja a flasht

(#3308) Crondore


Crondore
tag

Sziasztok!
Szerintetek megoldható ezzel a routerrel hogy webszerverkén üzemeljen (webserver php mysql + cms) :) elbírná ezt egy külső vinyóval? Vagy ez már túlmutat a hardware képeségein?

(#3309) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Olyan kerdesem lenne, hogy ha fent van az openwrt es valaki vissza akarja rakni a gyari fwt, lehet ez alatt a művelet alatt teglat csinalni a routerből?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3310) szelszab válasza suste (#3307) üzenetére


szelszab
csendes tag

Szia!

Nagyok köszönöm a segítséget, a leírt könyvtár ürítésével megoldódott a probléma, valóban a hely volt kevés :R :R :R

(#3311) suste válasza atees (#3309) üzenetére


suste
veterán

féltéglásítás minden fw csere esetében fent áll sajnos
de csak féltégla, mert szétszedve, soros porton javítható

(#3312) atees válasza suste (#3311) üzenetére


atees
őstag

Akkor ilyet nem erdemes megvenni? Gariba vissza lehet ilyet kuldeni?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3313) CaptionJack


CaptionJack
csendes tag

Sziasztok

Napok óta túrom a hozzászólásokat, de nem találtam sorstársat.

A napokban frissítettem egy wdr4300-at a gyári fw-el (TL-WDR4300_V1_130617-ra), nincs modem. A beállításokat kézzel végigcsináltam, azonban a sávszélességem nagyon lecsökkent és 25%-os csomagvesztésem is volt (digi). Reset után megint előről elkezdtem és az alapbeállításokkal minden tökéletesen ment. Azt nem tudom megmondani (nagyon spec beállítások nincsenek), hogy mi okozza a hibát, de minden újraindítás után félek, hogy a hiba újra előjön. Azt sem tudom megmondani, hogy melyik beállítás okozhatja.
Valakinél előfordult ilyen?

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#3314) Kicsirics77 válasza CaptionJack (#3313) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a lakásba akkor közvetlenül az ethernet kábel megy be ha jól értem
próbáld meg simán a gépbe a kábelt és a gépen állíts mindent be és úgy ellenőrizd a sebességet és a pocket loss értéket
lehet nem nálad van a hiba.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3315) CaptionJack válasza Kicsirics77 (#3314) üzenetére


CaptionJack
csendes tag

A net beállítással nincs gond. Azelőtt sem volt. Valamelyik beállítást követően csinálja ezt a jelenséget a router. Factory reset nem oldja meg, csak a hard reset. A gondom, hogy vannak még olyan beállítások (MAC szűrés, UPNP, Virtual Server stb) amit meg kell csinálnom, de nem merek :)

A szoftveres újrandítás nem okoz valami bug-ot?

(#3316) Kicsirics77 válasza CaptionJack (#3315) üzenetére


Kicsirics77
veterán

(MAC szűrés, UPNP, Virtual Server

ezek közül egyik sem befolyásolja az általad leírt problémát.
egyébként ha a régebbi firmware verzióval remekül működött akkor nem értem minek kellett frissíteni???

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3317) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
Megoldható,hogy ezen a routeren keresztül csatlakozó gépek egy HP LaserJet 2200 nyomtatót használjanak?
Ha igen mi a teendőm vele?
Köszi előre is a segítséget.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#3318) Kicsirics77 válasza SirKero (#3317) üzenetére


Kicsirics77
veterán

gyári firmware esetén ennyi.
Nincs egyéb beállítás, mint leállítani/újraindítani a nyomtatószervert. Magyarul rádugjuk az USB portra a nyomtatót és a hálózaton mindenki látja.
forrás:[link]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3319) SirKero válasza Kicsirics77 (#3318) üzenetére


SirKero
őstag

Igen gyári firmware. Rádugtam a nyomtatásnál kijelöltem a HP nyomtatót de semmi . Állapot Hiba - Nyomtatás.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#3320) Kicsirics77 válasza SirKero (#3319) üzenetére


Kicsirics77
veterán

leállítani/újraindítani a nyomtatószervert

ezt megtetted esetleg áramtalanítsd a routert úgy hogy a nyomtató rá van dugva
de a tp link oldalán meg kellene nézni egyáltalán támogatja-e a te nyomtatód.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3321) suste válasza Kicsirics77 (#3318) üzenetére


suste
veterán

tudtommal pont hogy gyári alatt kell a kliensekre telepíteni a Tplinkes szoftvert

(#3322) maestro87


maestro87
őstag

Üdv mindenkinek!

Vettem én is egy a címben említett routert és most azt szeretném megtudni, hogy a LED-eket ki lehet-e kapcsolni valahogyan, hogy ne jelezzenek semmit? Gyári firmware-be nem látok ilyen lehetőséget, esetleg más firmware támogatja ezt a funkciót?

(#3323) Kicsirics77 válasza suste (#3321) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ha elérném a tp-link.com oldalt akkor megtudnám nézni
de kiindulásnak talán ez kell [link]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3324) SirKero válasza Kicsirics77 (#3320) üzenetére


SirKero
őstag

A támogatott nyomtatók között nincs sajnos :O Akkor ennyi nem is lehet kezdeni vele semmit :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#3325) Kicsirics77 válasza SirKero (#3324) üzenetére


Kicsirics77
veterán

3rd party firmware esetleg megoldás lehet a problémára,jóval többmindent támogat és tartalmaz mint az alap gyári szoftver

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3326) CaptionJack válasza Kicsirics77 (#3316) üzenetére


CaptionJack
csendes tag

Nekem mindig azt mondják, hogy az új fw-k biztonsági javításokat is tartalmaz, ezért érdemes frissíteni. A kérdésed jogos, nekem is megfordult a fejemben a régi visszarakása, de még nem találtam hozzá leírást. Ebben esetleg tudsz segíteni?

(#3327) Kicsirics77 válasza CaptionJack (#3326) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ha meg azt mondják,hogy ugorj a kútba akkor beleugrassz???
na jó ez elég sarkos példa volt--> de az új nem feltétlen jobb
nemtudom de gondolom ugyanúgy betallózod a régebbi firmware fájlt mint mikor frissítettél
gyári szoftver 2 percig volt a routeremen amíg a vargalaxet feltettem.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3328) SirKero válasza Kicsirics77 (#3325) üzenetére


SirKero
őstag

Mivel ez nem gyári ilyenkor ha behal a router ( nem ettől bármitől ) akkor ugrik a garancia nem?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#3329) Kicsirics77 válasza SirKero (#3328) üzenetére


Kicsirics77
veterán

elméletileg igen de gyakorlatilag gari előtt vissza lehet állítani a routert eredeti állapotra
ha meg tégla és már soros kábelen sem éleszthető akkor meg a szervíz sem foglalkozik vele,hanem kicseréli

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3330) CaptionJack válasza Kicsirics77 (#3327) üzenetére


CaptionJack
csendes tag

OK. Akkor már csak meg kell keresnem a régi fw, mert a gyártó oldalán már nincs fenn.

(#3331) maestro87


maestro87
őstag

Erre valaki?
+ egy újabb kérdés: A router-en lévő gyári firmware-t le lehet menteni a számítógépre?

(#3332) suste válasza maestro87 (#3331) üzenetére


suste
veterán

Én biztosan a legegyszerűbb módszert választanám: szigetelőszalag vagy dekorfólia.

(#3333) maestro87 válasza suste (#3332) üzenetére


maestro87
őstag

Ez a hardveres megoldás nekem is eszembe jutott, de azért még is jobb lenne szoftveresen megoldani.:)
Gondolom az jobban tudja, hogy van-e erre mód aki nem csak 1 napja használja még a routert.:)

Firmware lementés??

(#3334) Kicsirics77 válasza maestro87 (#3333) üzenetére


Kicsirics77
veterán

én lassan 3 éve de a szigetelőszalagnál én mondom nincs jobb :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3335) suste válasza Kicsirics77 (#3334) üzenetére


suste
veterán

jobb nincsen, de bonyolultabb csak van :))

(#3336) maestro87 válasza Kicsirics77 (#3334) üzenetére


maestro87
őstag

:DD
Akkor senki többet erre a kérdésre?:)

[ Szerkesztve ]

(#3337) Crondore


Crondore
tag

Feltelepítettem a Gargoyle -t, előtte lucis felületű openwrt-t használtam, az a problémám, hogy a tűzfalon nem egedélyztem a webes felületen semmilyen portfowardot, a torrentem simán kitalál az 51420 porton, ami be van állítva neki.Openwrt-n ha nem nyitottam ki ezt portot nem tudott kijutni sehova. Ezt az állapotot szeretném most is.

Webes fekületen UPnP / NAT-PMP nincs engedélyezve, a torrent kliensben sem.

Konzolos felületen nem piszkáltam, webesen állítottam be az alap dolgokat(ISP, és a wifi lett beállítva), minden alap ezeken kívül.
Van ötletek? Ez üzemszerű?

Végső esetben Gargoyle -ra mehet fel Openwrt webes felületen, vagy csináljam inkább konzolból?

Köszi a válaszokat előre is!

(#3338) MunezXBK válasza Faresz29 (#3272) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De irigyellek. 1043-on kb. 2 év alatt 1x sem tudtam torrentezni. Pár napja cseréltem 4300-ra és gondolkozom, hogy maradjon-e gyári?

(#3339) Crondore válasza Crondore (#3337) üzenetére


Crondore
tag

Arra jöttem rá, hogy ezt csak a qbittorrent tudja megcsinálni valahogy, transmissionak kell a port nyitás...

Router oldalról hogy kérdezhetném le, hogy hogy tud kimenni?

[ Szerkesztve ]

(#3340) Intruder2k5 válasza Crondore (#3339) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már miért ne tudna kimenni? Lehet nyitott port nélkül is letölteni, sőt fel is, csak sokkal kevesebb peer-hez tudsz kapcsolódni, mivel így passzív módban leszel, és két passzív nem tudja elérni egymást, csak aktívakhoz tudsz kapcsolódni! Ebből kifolyólag lényegesen szerényebb feltöltési adatmennyiséget lehet így elérni!

(#3341) Crondore válasza Intruder2k5 (#3340) üzenetére


Crondore
tag

Köszönöm!

Más, van egy 1,8" 40 gigas elsőgenerációs SSD, extroot -ra érdemes ezt használnom? Kézzel jobb particionálni vagy hagyjam a gépre?
Mekkora az ajánlott swap méret? 128 megáról olvastam az elég lesz?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3342) Intruder2k5 válasza Crondore (#3341) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én torrentezésre nem ajánlok ssd-t, persze a rendszer minden további nélkül mehet róla! Csak arra meg minek 40GB? 128MB swap bőségesen elég...

(#3343) ACE-


ACE-
addikt

Ezt: [link]
miért csinálhatja a router? Kipróbáltam a PPPoE-t direktre kötve, úgy nem csinálja, tehát a routeren kéne állítani valamit. Láthatóan olyankor dobálja el a PPPoE kapcsolatot amikor full-osan megy valami letöltés. Help. Legújabb gyári fw. van a routeren.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3344) Crondore válasza ACE- (#3343) üzenetére


Crondore
tag

Köszi!
Nem akarok torrentet futtatni rajta. Webszervert inkább. de majd eldől mit tud performanciában.

(#3345) Intruder2k5 válasza Crondore (#3344) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra tökéletes! Csak a torrentet azért nem javaslom, mert van egy ismerős, akinek három darab SSD ment tönkre RT-N66U-n intenzív torrentezéssel, DIGI 80/25 nettel, folyamatosan 1-200 torrentel, és három-négy havonta cseréltette garanciába az SSD-ket! Másik ismerősnek is hazavágta nem egészen fél év alatt, Ő hardverapro-n vette, nem volt garancia! Ahol nagyon sok az írás/olvasási művelet, és a torrent jellemzően ilyen, oda még mindig sokkal inkább HDD javasolt!

(#3346) maestro87


maestro87
őstag

Help!
Nem tölt be a tp-link.com! Meg mióta megy a router, más oldalnál is tapasztaltam hasonlót. Hogy állítsam be helyesen (kábellel van összekötve a gép)? Hiába kikapcsoltam a tűzfalat, akkor sem tölt be. Nem hiszem, hogy a honlappal lenne valami. Nekem kínai ez a sok rövidítés az admin felületen: VPN, ALG, PPTP, L2TP stb...
(gyári firmware)

(#3347) Kicsirics77 válasza maestro87 (#3346) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nekem sem tölt be a tp-link.com pedig mobilnettel próbáltam
viszon ez meg megy [link]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3348) CaptionJack válasza Intruder2k5 (#3345) üzenetére


CaptionJack
csendes tag

A SSD nem jó olyan esetekben ahol gyakori a NAND cellák újraírása. A torrentezésnél a file-ok gyakori változásával viszonylag hamar eléri az SSD gyártója által megadott újraírhatósági limitet (pár ezer). Rendszer particióra ajánlott SSD, torrentre pedig HDD. Ez csak az én véleményem...

(#3349) woodworm válasza maestro87 (#3346) üzenetére


woodworm
veterán

Napokig proxy mögött voltam natolva, nekem se jött be a .com, próbálkozni kell a honosított oldalaival. Most egyébként működik.

(#3350) CaptionJack válasza maestro87 (#3346) üzenetére


CaptionJack
csendes tag

A user manual és az internet (google) és természetesen ez a fórum sok segítséget ad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.