Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) AMDaZERG_1 válasza vzozo (#3750) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Csak gondoltam a 4300-asról a 2.4-et lekapcsoltam volna tehermentesítés céljából, de, ha egyáltalán nem zavarja a 4300-at, hogy egy időben az 5GHz és a 2.4GHz tartományban kell dolgoznia végülis valóban felesleges lenne a 841-et wifi-re használni.
Köszönöm szépen segítséged!

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#3752) Naka86


Naka86
csendes tag

Sziasztok!
A sebesség gondjaim megoldódtak, hála Vargalexnek!
Köszönet érte! :R
Viszont egy másik gond fenáll.:(((
Amikor belinkelek egy torrentet, az el kezd tölteni de egy idő után megáll, trasmission kifagy, sőt a net is meg-meg áll..vagy magától újraindul a rendszer vagy nekem kell ujraindítani mert használhatatlan:((
Elég idegesítő...
Ötlet valakinek?Factory megoldja?Vagy van uj, frisebb rendszer (jelenleg alex:v1.1.7 r35342 | Load: 2.93 2.48 1.73) ?

Válaszotokat köszi:)

(#3753) AMDaZERG_1 válasza AMDaZERG_1 (#3751) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Közben megvettem a routert, de máris problémába ütköztem.
Nem lusta vagyok, mert már körbenéztem a témában, viszont elbizonytalanított a válasz.
A "router1" kapja a digi netet a WAN portra, ami az egyik LAN portról tovább adja a "router2" LAN portjára a netet. A két router közé olvasatom szerint crosslink kábelt kell raknom.
A "router2" egyik LAN portjára megy egy PC és egy TV. Ide milyen kábelt kell rakjak? Ide is crosslink kell?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#3754) vzozo válasza AMDaZERG_1 (#3753) üzenetére


vzozo
senior tag

A két router közé olvasatom szerint crosslink kábelt kell raknom.

Kb. 10 éve már minden hálókártya automatikusan detektálja a kábel típusát, és konfigurálja a portot. Ezzel nincs teendőd, annál inkább a nem route-olásra használt router DHCP szerverének kikapcsolásával.

Egyébként nem akarlak megbántani, de ez tipikusan az a kérdés, amit önállóan kísérletezve hamarabb megoldasz, mintsem választ kapjál.

(#3755) Naka86 válasza AMDaZERG_1 (#3753) üzenetére


Naka86
csendes tag

az 1-es és 2-es router közé mindegy milyen kábelt raksz (elvielg , mert fordít a router ha kell, de szoljatok ha nem igy van!!:))
Én úgy kötném h 1 es router lanját bedugnám a 2es wanjába (amit dhcp-re allítanék) és a lanjaiba mehetnek az eszközök:)

(#3756) vargalex válasza Naka86 (#3752) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Milyen sebességgel megy a letöltés? Peer-ek száma hogyan van korlátozva? Milyen filerendszer? Milyen mount opciók? HDD, vagy pendrive?

Alex

(#3757) suste válasza Naka86 (#3755) üzenetére


suste
veterán

Én úgy kötném h 1 es router lanját bedugnám a 2es wanjába (amit dhcp-re allítanék) és a lanjaiba mehetnek az eszközök
ez így felesleges dupla NAT-olást okoz

LAN-LAN, és ahogy írták már, a router2-n DHCP kikapcs...

[ Szerkesztve ]

(#3758) AMDaZERG_1 válasza vzozo (#3754) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

"Ezzel nincs teendőd..." sajna van, mert a kábelt én készítem el :)
Ezért nem mindegy mit gyártok le. (némi pénzt tudok így spórolni, ha már ilyen drága routert vettem)
"nem akarlak megbántani" a válasz erre az első válaszban olvasható. Természetesen nem sértődtem meg, mert nem vagyok annyira sértődékeny, miután nem foglalkozási köröm a hálózat építés. Amúgy meg már tudom miért nem tanultam meg eddig sem ezt a mesterséget :)
Tehát Lan->Lan DHCP ki.

Mindenkinek köszönöm a segítségét!
Mindenkinek további szép napot!

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#3759) Naka86 válasza vargalex (#3756) üzenetére


Naka86
csendes tag

Alex!Újrainditás után 2 torrentet töltöttem fel, azokat frankón letöltötte, utánna nem tapasztaltam semmi hibát!Elmentünk 1 órára, utánna meg egy torrentet le akartam tölteni, akk elkezdte, de kb 20 szazaleknal megallt ekkor epp 720 k-val toltott le.Utánna net sem jött már be és ujraindult a router!
A gépen 1 darab külső vinyóorrente van, 1 500as ext3 particióval (erre torrentezek) és 1 teras partició ntfs-sel.
Általában 3és fél 4 megával töltök le (60as UPC) de ez változó!
Global peer limit az 100
és peer per torrent 20
Küldök képeket is!
Kösziii

http://kepfeltoltes.hu/view/140916/fajlrendszer_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/140916/torrent_peer_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/140916/torrent_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#3760) suste válasza Naka86 (#3759) üzenetére


suste
veterán

az komoly, hogy még nem állítottál be jelszót?????

(#3761) krealon válasza Naka86 (#3752) üzenetére


krealon
veterán

"v1.1.7 r35342 | Load: 2.93 2.48 1.73"

A Load-nak illene 1 alatt lenni, vagyis egyszeruen tulterheled a router-t.

A magas load okai lehetnek pl:
- flash alapu adattarat hasznalsz (pendrive, SD kartya USB atalakitoval, USB 3.0-s HDD)
- ntfs kotet van csatolva
- folyamatosan meg van nyitva a router grafikus felulete a bongeszoben (LuCI)
- nagy meretu torrent-et tettel be e letoltesi sorba, aminek az disk allokacioja sokaig tart (magas I/O wait a top parancs kimeneteben)
- az internet kapcsolat / a router kepessegeit felulmulo kapcsolatszam a torrentben
- cache-size nullanal nagyobb erteku a settings.json-ban
- stb.

(#3762) vargalex válasza Naka86 (#3759) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha újraindul a router, akkor szinte biztos, hogy leszakad a HDD. Ezért én elsőre egy aktív USB hub közbeiktatásával próbálnám meg, ha nem saját tápos a külső vinyó. Ha az, akkor egy másik házban.

Alex

(#3763) Naka86 válasza vargalex (#3762) üzenetére


Naka86
csendes tag

Alex!

Régen is ex a vinyó volt rajta és hibátlanul ment:((
Külső vinyó, saját táppal..
Megpróbálok 1 másikat, csak ext3 fájlrendszerrel és megírom h mizu!!
Köszi a segítséget! :R

(#3764) Naka86 válasza krealon (#3761) üzenetére


Naka86
csendes tag

Szia!

Köszönöm az ötleteket, valami a hdd-vel valszeg:(
Kipróbálok 1 másiakt aztán megírom h mi történik!!

(#3765) Naka86 válasza suste (#3760) üzenetére


Naka86
csendes tag

Már megtettem ,amugy nem hiszem h olyan nagy baj:)
De köszi , h szoltal:)

(#3766) huliganboy válasza Naka86 (#3765) üzenetére


huliganboy
addikt

Sziasztok!

milyen openwrt-t ajánlotok erre a vasra? 1043ND esetén vargalexet használok, de megnéznék mást is ha valaki ajánlana valamit....

Köszönöm! :R

(#3767) Naka86 válasza krealon (#3761) üzenetére


Naka86
csendes tag

Egy megfigyelés!
Ha leállítom az összes torrentet (6db), akk a load összes száma kb 0.5- 0-9 között van, amint elindítom a torrenteket seedelni akk a load értéke 2 felött van:((
És nem ntfs fájrendszerre töltök:(( Akk a torrent okozza a gubancot?

(#3768) suste válasza Naka86 (#3767) üzenetére


suste
veterán

az én USB3-as külső HDD-m is ezt csinálja, de kezdetek óta
valamiért nagyon nem bírja a sokszálas olvasást:(
40K seed = 1,5 load
+ xvid DLNA = 1,7 load
tiszta x-akta:))

sokat kisérleteztem vele, mire elértem azt, hogy ne menjen 2-es load fölé.....

(#3769) krealon válasza Naka86 (#3767) üzenetére


krealon
veterán

Ugye a Load erteket nem a webes feluleten nezed?

Monitorozasra a top parancs valo, amit Windows-rol, PuTTY-al, SSH-n keresztul, root felhasznalonevvel belepve kell futtatni.

(#3770) suste válasza krealon (#3769) üzenetére


suste
veterán

nincsen azzal baj webes felületen sem, csak nem szabad belépni, hanem a login felületen kell nézni (kézi frissítéssel)
de egyébként ha torrent nélkül leesik neki, akkor valszeg nem a méréssel van a baj...

(#3771) vargalex válasza Naka86 (#3767) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mik a mount opciók? Ext3-nál az

rw,noatime

ajánlott.

Alex

(#3772) ko1122


ko1122
tag

az mitől lehet h a notebook és két androidos telcsi sem látja az 5ghz wifit, viszont a tv és egy ősrégi notebook igen?

(#3773) vargalex válasza ko1122 (#3772) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem 5 GHz képes a bennük található wifi modul.

Alex

(#3774) g0dl válasza ko1122 (#3772) üzenetére


g0dl
addikt

Én is meglepődtem, hogy egy pár hónapos Dell Vostro-ban nem 5GHz képes a wifi.

(#3775) polonic


polonic
félisten

Még mindig nem megy 2,4 ghz-en a vendég hálózat. Mi lehet a baj?

(#3776) AMDaZERG_1 válasza AMDaZERG_1 (#3758) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Elvileg sikerült LAN-LAN kapcsolaton összehozni a két routert. (841-4300)
Látom minkét routert a 4300 -ról (másodiknak kötött router) és van NET is.
Azonban a 4300 beállításainál az órát csak kézzel tudom beállítani, mert mikor le akarom kérni netről a pontos időt, dátumot
Error code: 5028
Get GMT unsuccessfully, make sure that you have already connected to Internet.
Erre van megoldás?
Keresőben találtam mást is, akinek ez a hibakód jött ki, de a google fordító alkalmatlan arra, hogy ésszerű fordítást végezzen.
Tudnátok kérdésemmel kapcsoltban valami tanácsot adni?

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#3777) AMDaZERG_1 válasza AMDaZERG_1 (#3776) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Azt el is felejtettem, hogy mivel jobb, hogy nem WAN porton kötöm rá a második routert?
Kipróbáltam úgy is és működött, valamint akkor azt is láttam DHCP kliens listában és statisztikában, hogy ki van felcsatlakozva, de LAN -LAN kapcsolatnál ezek nem mutatnak semmit.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#3778) vargalex válasza AMDaZERG_1 (#3777) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

LAN-LAN kapcsolat esetén csak OpenWrt alatt oldható meg, hogy látszódjon a listában, mégpedig úgy, hogy a LAN interface-t is DHCP-re állítod. A LAN-LAN kapcsolat azért jobb a LAN-WAN-nál, mert úgy 2-szeres NAT-olás lenne.

Alex

(#3779) AMDaZERG_1 válasza vargalex (#3778) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

OpenWrt nem merem felrakni, mert nem vicc! eddig 3db TP-Link routert küldtem el firmware cserével. Egyet be tudtam cseréltetni, két darab 741 a szekrényben a dobozában szinte gyári új állapotban. Szóval én ehhez (sem) értek. Írod a dupla NAT-olást... Ja, ez így jól hangzik, de utánanéztem és olvastam róla, de nem értettem meg belőle semmit, mert eleve úgy kezdi, hogy címfordító (gondolom router I.) írja be magát feladónak. Így vissza is kell fordítania a címet és így lassul a csomagok forgalma. Én ezt szűrtem le belőle, de én hihetetlen módon nem értek a hálózathoz.

Az, hogy össze tudok rakni kábelt, nagyjából tudom mi mire való, de a lelki világa azért már nekem túl bonyolult. Megtanulni meg már öreg vagyok hozzá :(
Szóval, a router szoftvert cserélni nem merem, pedig biztos okosabb lenne, bár a média megosztás az most is teljesen jó.

Meglepetés lehet, hogy tegnap vettem, de ma délutánig nem bontottam ki, mert olvastam róla rosszakat is, amik nem oly rég íródtak és némi kis vita is keletkezett az emberrel. Az a jómadár rendesen elriasztott azzal a kitalációjával, hogy milyen rossza a wifi része. Nos, ugye eddig a 841-re csatiztam WIFI -n és a telített 2.4GHz csatornák miatt vettem az 5GHz miatt és ilyen infók után a vér is megállt bennem. Már elhatároztam, hogy visszaviszem és veszek ASUS -ból valamit, amit megjegyzek, hogy ez idáig azért nem vettem, mert "sok negatív tapasztalatot olvastam routereiről! Sőt, egyértelműen az eladó sem merte ajánlani, mert eleinte sokat vittek vissza belőlük.

Aztán elkezdtem a topikban visszaolvasni és a Te és *Kali* írása adott bizalmat a bontáshoz, amit nem bántam meg!
A router hihetetlen az elődökhöz képest. Volt linksys wrt54gl, és az említett TP-Link 741 és van a 841. Tudom, nem a csúcs minőségűekről vannak tapasztalataim, de ez akkor is egy számomra tökéletes eszköz.
A TV csodásan csatlakozik hozzá 5GHz-es frekin, pedig nincs is közel és még fal is van köztük!
A fiam telefonja is két falon keresztül (panel lakás!). Egyszóval ez a WDR4300 számomra főnyeremény!

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#3780) Zsolt19


Zsolt19
csendes tag

Sziasztok. Nem rég vettem egy WDR 4300-as routert. Nagyon szép példány, rengeteg beállítás, azt írták 150-300m a hatótáv, tripla antenna... gondoltam ez jó lesz. Bármit állítok, 2,4 GHZ v 5. bármilyen csatornára, 5-6 métert kimegyek a konyhába már nem tölt be semmit, vagy eldobja a jelet is. Azért ennyi pénzért nem ezt várnám. Ha itt nem adtok megfelelő választ, visszaviszem az Aqua-ba és kicseréltetem. Előre is köszönöm a választ. Üdvözlettel: Zsolt

(#3781) vzozo válasza AMDaZERG_1 (#3776) üzenetére


vzozo
senior tag

Miért nem a 4300-as a routered? Minek kell az a 841-es a képbe?

(#3782) AMDaZERG_1 válasza vzozo (#3781) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

#3749 választ ad. Továbbra is fennáll, hogy a 841 az switch anyám gépéhez, ugyanis ott jön be a lakásba a NET és ahhoz, hogy azon a gépen LAN legyen vissza kéne kábeleznem UTP-n a NET-et.
Aztán, ha már úgyis ott van, azon megy az anyukám tévéjére a WIFI NET. A 8400-ról meg lekapcsolom a 2.4GHz-et és csak az 5GHz fog surgározni. Ezzel a szomszédoknak kedveskedek, akik a 4300 hatótávolságán belül vannak, mivel így is eléggé zsúfolt a 2.4GHz freki. A 841-es router közelében is található jónéhány router, de közel sem annyi, mint ott, ahol a számítógépem van.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#3783) vzozo válasza AMDaZERG_1 (#3782) üzenetére


vzozo
senior tag

Iszonyat hackelés, de hacsak nincs 100 megabitnél gyorsabb netelérésed, akkor a meglévő kábellel megoldhatod, hogy 2 érpáron továbbmegy a bejövő net a 4300-as felé, majd onnan 2 érpáron visszamegy édesanyád végpontjához.

Nem ismerem a 841-et, de van egy olyan érzésem, hogy tudásban a 4300-as firmware-e veri (hardverileg biztosan), tehát megéri azt használni route-olásra.

TV-t én vezetékesen kötnék be, itthon próbáltam mindkét frekvenciájú wifivel, de UTP-n lett tuti stabil a streaming.

(#3784) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Halihó!

Vásárlásközeli állapotban vagyok, és éppen a "4300 vagy Archer C2" dilemmán rágódom.

Ti melyiket ajánlanátok?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3785) AMDaZERG_1 válasza vzozo (#3783) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Szia, ez a dolog érdekelne.
Jelenleg 50-30 -as netem van, ami legfeljebb 100-as lesz.
Melyik érintkezőket kell használnom?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#3786) vargalex válasza AMDaZERG_1 (#3779) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem lehet, hogy a régebbi routerekre egyszerűen csak web felület nélküli OpenWrt-t tettél fel? A leírásból gondolom, hogy telnet-en nem is próbálkoztál. Persze megeshet, hogy "meghal" firmware cserekor (de ez ugyan olyan eséllyel előfordul gyári frissítéskor is), de elég ritka. Ha budapesti vagy, vagy el tudod juttatni hozzám, akkor szívesen megnézem neked őket, így lennének tartalék routereid, vagy el tudnád őket valamennyi pénzért adni.

A 4 érpáron 2 db 100 Mbps-es hálózat elvezetéséhet neked kell krimpelni a csatlakozót mind a két végére. Értelemszerűen mindkét végén 2 db csatlakozó 2-2 érpárral.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#3787) AMDaZERG_1 válasza AMDaZERG_1 (#3785) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Utána olvastam és ezt találtam.
Miután sima patch kábelt csináltam gondolom ez a megoldás, ha nem jó kérlek tájékoztass.

vargalex, közben látom írtál, köszönöm válaszod!
A régi routerekben a gyárit akartam gyári frissítésre, de utólag tudtam meg, hogy előtte egy másik régebbi firmware-t kellett volna felrakni és csak utána az újat...
Az eszközök halottá váltak, mert még boot sem indult el, így az egyikkel megpróbáltam a telnetes megoldást, forrasztgatással, de ezekhez a 3.3V-os bekötést kell használni, de ugyebár USB meg 5V -ot ad, így kellett volna szerezzek plusz eszközt, így félretettem az egész vackot.
Abban megegyezhetünk, hogy amihez nem kezdtem hozzá azt neked adom cserébe, ha felteszed a 4300-ra a mókolt firwaret :)

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#3788) suste válasza AMDaZERG_1 (#3787) üzenetére


suste
veterán

jó a rajz
a lényeg, hogy a kábel mindkét végén meg kell csinálni az "Y" ágakat:
1.csati: 1236 ___________1.csati: 1236
2.csati: 4578 2.csati: 4578

nekem így megy 1 kábelről a tv és s PS2

(sokan félreértelmezik, és azt hiszik, hogy LAN portot lehet vele spórolni, pedig ez nem igaz, mert csak kábelt spórolsz vele -remélem érted mire gondolok:) )

[ Szerkesztve ]

(#3789) Naka86 válasza vargalex (#3771) üzenetére


Naka86
csendes tag

Alex!
Ezeket a beállításokat hol találom?:S sry:(

(#3790) suste válasza suste (#3788) üzenetére


suste
veterán

ezt kiegészíteném, mert félre lehet érteni:
1.csati: 1236 ___________1.csati: 1236
2.csati: 4578 2.csati: 4578

----------------------------------------------------------------

1.csati: 1236->1236 ___________1.csati: 1236->1236
2.csati: 4578->1236 2.csati: 4578->1236

Vagyis a csatikon mindíg az 1236 helyre szereled a vezetéket. A 4578 a kábelben lévő vezeték számát jelenti.
Így érthető?

[ Szerkesztve ]

(#3791) vargalex válasza AMDaZERG_1 (#3787) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

TP-Link routerek esetében nem tudok róla, hogy firmware frissítésnél egy régebbi verziót kellene először feltenni. Szerintem inkább az lehet, hogy nem a megfelelő hardware verzióra valót tetted fel. Mert azért a TL-WR741ND és TL-WR841ND esetén is volt jó pár verzió, amik hardware-osan különböztek és különböző firmware is kell rájuk.

Amihez hozzákezdtél, azt is nyugodtan adhatod, megcsinálom neked, és természetesen szívesen felteszek neked egy OpenWrt-t a TL-WDR4300-ra.

Alex

(#3792) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Nagyon jó áron kérték és utólag én balga eladtam a 1043nd V1 routerem és vettem helyette egy WDR4300 vasat.

Mindkét routeren vargalex féle OpenWrt - vargalex build ver. 1.1.7 fut a 4300 wifi patchelve,

Ez a router semmivel (bocs de 5GHz) nem nyújt többet mint a 1043 v1. sőőőőt.

Egyszerre a két router egymás mellett ugyan azzal a rendszerrel más csatornán. (külön külön se más a helyzet):

A routerekkel egy légtérben kb. 2 méterre a az eszközöktől:

A routerektől kb 6 méterre átlósan fal sem akadályoz egy másik helyiségben:

A routerektől kb 8 méterre már kb két panel faltól akadályoztatva:

Lehet tömöttek a csatornák, de lényegi különbség akkor sincs ha a 4300 önmagában üzemel és különböző csatornákon mérek....

LTE SYSTEM = 1043nd v1
LTESYSTEM2.4 = WDR4300 V1.7

Hát ebben kicsit csalódtam!

[ Szerkesztve ]

(#3793) suste válasza huliganboy (#3792) üzenetére


suste
veterán

hát igen, ez a tipikus esete amikor a marketing szöveg bevisz az erdőbe

a 4300 sokmindenben többet nyújt a 1043v1-nél, csak pont a 2,4Ghz-es wifi erősségben nem
és ez pont kiderül a leírásaikból (antenna -nem a darabszám, hanem a dB és a közösített kivitel a 4300-nál)
ha csak ezért cserélted akkor hiba volt (főleg ha megfelelően működött a 1043v1)

(#3794) vargalex válasza huliganboy (#3792) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A wifi patch-et alkalmaztad a 4300-on? Igaz, annak az adási teljesítményre elvileg nincs hatása, csak a vételi érzékenységre. De ahogy a kolléga is írja, az 1043ND-nek nagyobb nyereségűek az antennái, ráadásul OpenWrt alatt nagyobb teljesítménnyel is tud adni a wifi.

Alex

(#3795) huliganboy válasza vargalex (#3794) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Igen az volt az első mozzanat a patch. Ez van sajnos viszont a Gigabit miatt lehet jobban terhelhető a LAN - WAN az viszont számit szóval melátom mi lesz kb 1 napja megy....

(#3796) g0dl


g0dl
addikt

A 3600 topikban irta valaki, hogy van új gyári fw.
Nos 4300-ra is van.
http://www.tp-link.com/en/support/download/?model=TL-WDR4300&version=V1#tbl_j
1. Added the support of TP-LINK Tether v2.0 IOS;
2. Fixed some minor bugs and improved security;
3. Login name has changed to http://tplinkwifi.net , but http://tplinklogin.net is still available.

Én meg az utolsó x86 wrt ismerkedési teszteket csinálom, és lassan telepíteném a routerre is.

(#3797) g0dl


g0dl
addikt

A vargalex féle firmware-t szereném felrakni 1.7-es routerre, amin még az eredeti gyári fw van.

Ugye jól értem, hogy ezt a binárist kell betallóznom a gyári fw System Tools/Firmware Upgrade oldalán, és ez a patch kell még a wifi-hez. Alap működéshez más nem kell, ugye?

Szeretnék még pendrive-ra extroot-ot, az megoldható ezzel, hogy ha valamiért nincs rajta a pendrive ( vagy pl. elromlott) akkor egy kezdeti állapot azért elinduljon? ( magyarul akkor mountolja a jffs-t a pendrive helyett)

(#3798) vargalex válasza g0dl (#3797) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, ez kell neked. Pendrive nélkül pontosan úgy indul a rendszer, ahogy szeretnéd. Nem kell semmit csinálni hozzá, ez az alap működés.

Alex

(#3799) ACE-


ACE-
addikt

Nálam csodálatos lett a firmware frissítés, szépen lement, majd mint általában csináltam egy factory reset-et, na azóta nem fogadja el az admin/admin párost... király...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3800) ACE- válasza ACE- (#3799) üzenetére


ACE-
addikt

Gratulálok a Tp-Link csapatának, amint átállítom az IP-t 0.1 tartományból 1.1 tartományba, onnantól az admin/admin jelszó nem működik... ügyesek... várom a hotfix-et...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.