Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) kali válasza Darko_addict (#3099) üzenetére


kali
legenda

amennyiben v1 a tl-wr1043nd, úgy sima ügy, az gyengébb hardver és csak 3 dBi antennák, a v2 (fekete) már erősebb hardver és 5 dBi antennás, illetve jobb mimo képességű is.
tudni kell, hogy a dual band antennás eszközök esetén az 5 gigahertz sáv kevésbé tolerálja a távolságot és az akadályokat, illetve az osztott antennák is kompromisszumosabbak kicsit, tehát ha van dual band képes eszközöd, akkor nem 5 gigahertz csatlakozással nem feltétlenül lesz olyan jó a kapcsolat távolabb és akadályok beiktatásával, mint most 2.4 gigahertz esetén, cserébe gyorsabb átvitelre képes az 5 gigahertz sáv, és kevésbé telített.
a 3000-es és 4000-es széria jóval erősebb hardveresen, mint a tl-wr1043nd v1, így több eszközt is elbírnak, azzal biztos nem lesz gond, illetve sokkal gyorsabb átviteli sebességre képesek.
a tl-wr4900 esetén - azt is említetted korábban - a 2.4 gigahert belső kis antennán szór, ezt érdemes figyelembe venni.

(#3102) Darko_addict válasza kali (#3101) üzenetére


Darko_addict
őstag

Érdekes. Esetleg egy külső 5GHz-es antennát nem lehet lecserélni egy külső 2.4-esre, működhet ez ilyen egyszerűen? :)
Ha TP-t veszek, akkor a 4900-as modellt fogom választani. Egyébként azt jól értem, hogy a 4300-as esetében egy antennán belül van a két közvetítő frekvenciát biztosító "szál"?
Pontosan nem tudom, hány eszközöm képes 5GHz-en kommunikálni, de az tuti, hogy a 2.4 kihasználtabb lenne. :(((

Köszi!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#3103) kali válasza Darko_addict (#3102) üzenetére


kali
legenda

dual band antenna esetén a 2.4 és az 5 GHz szórásához szükséges "szál" is megtalálható az antennában, és ha a kétsávos antennát csak 2.4 GHz képesre cseréled, akkor az 5 GHz megszűnik szórni, csak a 2.4 GHz fog működni.
jellemzően 3 dBi a 2.4 GHz, és 5 dBi az 5 GHz a gyári antenna ezeken a routereken.
találni az ebay...stb oldalakon nagyobb értékűnek írt antenna akár dual band kivitelben is, de erősen fenntartásokkal kezelendő a ráírt dBi érték, szeretnek túlozni, sokszor a nagyobb dBi értékű még annyit sem tud, mint a gyári...
azért említettem meg a tl-wr4900 belső antennáját (2.4 GHz), mert ott csak az 5 GHz sáv szempontjából cserélhető az antenna, illetve a belső antennák szélsőséges helyzetben alapban is "gyengébbek" és problémásabbak - a külső antenna mozgatható, elforgatható, szögben beállítható, amíg belső antenna esetén ez csak részint kivitelezhető, és ahhoz is a router mozgatása szükséges.
nem tudom, hogy milyen szempontokat veszel figyelembe a típus kiválasztásakor, de az n750 és az n900 értéknek akkor van inkább értelme, ha azt az ellenoldal is támogatja, ellenkező esetben kihasználatlan marad a többlet.
nálam a tl-wdr4900 eleve kizárt volt a 2.4 GHz belső antennái miatt, és csak 2 antennás, 2*2 mimo képes ellenoldalaim vannak, így végül csak tl-wdr3600 lett, hiszen még a tl-wdr4300 5 GHz sávon adott 3*3 mimo képessége sem lenne kihasználva, másban meg nincs eltérés a két router között.

[ Szerkesztve ]

(#3104) Darko_addict válasza kali (#3103) üzenetére


Darko_addict
őstag

Elnézést, lehet félreérthető voltam, de az antennacserét a 4900-ason gondoltam végrehajtani.
Elgondolkodtam az AC1750-en is, de az tényleg az a kategória, amit nem tudnék kihasználni. A 1043ND sok éve szolgál, és a következőt is tartósnak szánom, szóval most lehet nem lesz minden ízében nyúzva a 4900-as, de szeretek kicsit előre gondolkodni. (Az AC1750 évekkel előttem jár. :P)
Egyébként az 1043ND (v1-em van, 3db TP-Link 8dBi Omni antennákkal) lekerül a nappaliba, mint AP és egy WR841-et vált le.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#3105) kali válasza Darko_addict (#3104) üzenetére


kali
legenda

a tl-wdr4900 esetén csak átkábelezéssel oldható meg, hogy a belső antenna kivezetésre kerüljön.

(#3106) suste válasza Darko_addict (#3104) üzenetére


suste
veterán

Én tuti, hogy csak akkor vennék 4900-ast, ha custom fw-ben gondolkodnék!
Főleg a 16MB flash és (talán) a proci miatt érdekes ez a modell. Gyári szoftverrel ezeknek nem sok haszna van.
A 3x3 mimo-t meg szerintem nem fogod kihasználni sosem, mert ha váltasz klienst, akkor az már úgy is AC-s lesz (a hozzáállásodat nézve -ez nem fika volt! ).
A legérdekesebb az egészben, hogy lehet hogy a legjobban az új 1043v2-vel járnál (gyári fw-s használatnál), aminek jobb a 2,4Ghz-e, csak nem tudni annak tényleg jobb-e hatótávja......

(#3107) claire78 válasza krealon (#2948) üzenetére


claire78
senior tag

Köszönöm a válaszod.
A tápigény megoldható egy ilyen csatlakozóval nem?
[link]
Még mindig parázok belevágni, jó lenne valaki tapasztalata. Úgy általában a Telenoros Hypernetről is.
Feltöltő kártyás verzióban más fajta modemet adnak mint előfizusban. Szóval kitudnám próbálni, de ha előfizetek másikat adnak.

(#3108) Darko_addict válasza suste (#3106) üzenetére


Darko_addict
őstag

Ajj, jól megkavartad a dolgokat. :D
Én is szeretném a legkevesebből megúszni, és örömtelibben fizetnék ki 14-et az 1043 v2-ért, mint 24-et a 4900-ért, de... kérdés, hogy mennyivel tud kevesebbet vagy miben más. Összespecifikáltam, de nekem olyan sokat nem mondott. Előnye a nagyobb 2,4GHz-es hatótáv, hátránya az 5GHz-es sáv hiánya. Sokan, sokat emlegették, hogy az 5GHz hatósugara rövidebb, na de mennyivel? Kellene valami szám, amin el tudok indulni. :B "Nem sok haszna van" a gyári szoftvernek úgy se, ha többé-kevésbé jelenleg elégedett vagyok az 1043 v1 gyárijával vagy annak, aki OpenWRT-hez van szokva? Ha eltekintünk a hatótávtól, legfontosabb ellenoldali kommunikációs eszközökből 2 tud 5GHz-et, egyik egy telefon, másik tesóm számítógépe, valamint még lényeges adatkomm. lenne a nappaliba kerülő 1043-mal. Ha néhány eszköz tehermentesítené a 2,4-es sávot, máris ugranék egy szintet és megérné a felárat, de az a fránya jelerősség... :Y

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#3109) suste válasza Darko_addict (#3108) üzenetére


suste
veterán

arra készülj, hogy az 5Ghz SOKKAL érzékenyebb a távolságra és a zavaró tényezőkre
pl egy falon túl már rosszabb lehet, mint a 2,4Ghz két falon túl, de persze azért függ a helyi sajátosságtól is
főleg ha azt nézzük, hogy pont egy telefon használná, ahol az energiatakarékosság is fő szempont....

sok memória és a nagy proci inkább az extra programoknak kedvez (transmission)

[ Szerkesztve ]

(#3110) Darko_addict válasza suste (#3109) üzenetére


Darko_addict
őstag

Kínai WDR4900 v2-vel lennék a legboldogabb. :K

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#3111) suste válasza Darko_addict (#3110) üzenetére


suste
veterán

magánvélemény: én tuti, hogy nem eröltetném az 5Ghz-et a leírtak alapján
inkáb jól teleszórnám a "birodalmat" :) 2,4-gyel (1043v2+1043v1+842), és ha megoldható, akkor az egyik AP vezetékesen csatlakozna a fő routerhez, hogy másik csatornán szórja a jelét
nekem 3600-as van, 5Ghz-et 2 eszköz tudná, de ki van kapcsolva, viszont van 2 repeaterem (tplink710+linksyswrt54gl), 3 lakást lefedek + 2 kis kertet egy társasházban (igaz, hogy csak 20/2-es netem van, és a 20-ból csak 10 van kihasználva max, úgy hogy kb 15-20 eszköz van DHCP-ben)
nem tudom mit akarsz csinálni pl a telefonokkal, de webezésre 10-20 Mbit bőven elég
az erős wifi csak a belsőhálós másolgatáshoz kellhet, vagy esetleg laptopon torrentezni (ha mondjuk 120Mbites a neted), de ehhez inkább vezetékes NAS-ra költenék....

[ Szerkesztve ]

(#3112) Darko_addict válasza suste (#3111) üzenetére


Darko_addict
őstag

Logikus, amit mondasz. Most nem részletezném a kialakítást, de lehet a 4900-as végeredményben hozna egy gyenge 2,4-es és egy gyenge 5GHz-es sávot, és akkor itthon le is vágnák a tökömet. :D
Kettőt előre, egyet hátra: 1043 v2 vs. WDR4300 a 2in1 antennája miatt. Hálózaton belüli WiFi másolgatás bőséges, ezért a 450mbps csábító az 1043 részéről.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#3113) vargalex válasza Darko_addict (#3112) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Van 450 Mbps-es kliensed? Egyébként minden csak igény kérdése. Én az 5 GHz-et semmiért nem adnám éppen a LAN-on történő másolás miatt.

Alex

(#3114) Darko_addict válasza vargalex (#3113) üzenetére


Darko_addict
őstag

Szia!

Van, ami tudja, csak a hálózati eszközök miatt korlátozott és ezért - még - nem kihasználható. Egyébként szeretek úgy vásárolni új dolgokat, hogy ha lehet, az újabb kicsit jobb legyen, ami egy korláttal kevesebbet jelent. Erre példának a HDD-ről HDD-re, valamint (ugyanarról a) HDD-ről SSD-re történő másolás ugrott be, hiszen mindkettőnél a HDD a korlát, mégis, mivel az SSD nem akadályoz, sokkal gyorsabban másol, mert csak az egyik oldaltól függ már. (nem tudom, helyesen gondolom-e ebben az esetben)

A "nem adnád"-dal arra utalsz, hogy mindenképpen ragaszkodnál hozzá?

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#3115) vargalex válasza Darko_addict (#3114) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Arra utaltam, hogy attól, hogy nem minden eszközöm tudja, nálam folyamatosan be van kapcsolva, és nyilván ami tudja, az oda csatlakozik. Nálam a hatótávval sincs gond egy D-Link DIR-825-el. Én családi házban lakom, de panelban különösen jól tud jönni az 5 GHz.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#3116) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok!

A tplink 4300-ason milyen dpi-s antennák vannak? Mekkora hatótávolságra elég?

(#3117) Darko_addict válasza vargalex (#3115) üzenetére


Darko_addict
őstag

Családi ház a mienk is. Most gyorsan összeszámoltam és megnéztem az összeállítást: 2 telefon, 1 tablet, 1 PC (WiFi-s), 1 laptop tudná használni az 5GHz-es frekvenciát. A nappaliba kerülő 1043ND v1 pedig kábellel van (lesz) kötve a NAS-ra, Media Playerre és erősítőre (online rádió), valamint WiFi-vel kapcsolódik rá egy másik laptop, meg a Smart TV és mivel az immár AP lenne, a fenti új router szolgáltatná a netet és tekintve, hogy az 1043ND v1 2,4-es, az nem piszkálná az 5GHz-es sávot ergo nem baj, ha nem ér odáig (így tulajdonképpen az csak az emeleten lenne aktív, aminek a mérete talán bele is esik a router hatótávolságába). Miután a 4900-as kiesett a beépített 2,4-esei miatt, az 1043ND v2 háttérbe szorult a második frekvencia hiánya okán, a WDR4300-as tűnik befutónak. Néztem, de nem találtam... talán van hozzá vásárolható erősebb, csatlakoztatható dualband antenna?

Úgy tűnik a sztori lassan a végére ér, köszönöm mindenkinek az eddigieket, nagyon jól jött!
:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#3118) kali válasza suste (#3109) üzenetére


kali
legenda

annyira azért nem vészes az 5 GHz szórás, nekem a tl-wdr3600 teljesen beszórja a bő 60 nm2 paneles lakást azon a sávon iis, pedig 150 lakásos ház, így a szinte teljesen telített 2.4 GHz sáv mellett, van néhány idegen 5 GHz háló is, de még így is mindenhol jó az 5 GHz háló mobiltelefonnal is, a kéró legtávolabbi pontján, a routertől 10 méterre és 3 fal (egy vastagabb főfal, és két vékonyabb válaszfal) elválasztással is!
gyorabb az 5 GHz háló - bár ezt csak a notin használomm ki, mobiltelefonon nem annyira -, sokkal kevesebben is használják, így könnyebb szabad csatornát találni, ezért már megéri.
az igaz, hogy a lépcsőházban nem ér el addig az 5 GHz, mint a 2.4 GHz, de ott nem is használom, csak kíváncsiságból teszteltem, és mivel az egész lakást lefedi az 5 GHz is, ezért teljesen áttérnék rá, csak nem minden eszköz tudja még a családban a dual band módot.

(#3119) idioty


idioty
tag

Én is vásárlás előtt nagyon szerettem volna 5GHz-es routert. Megvettem (természetesen a topic címében szereplő eszközt). Beüzemelés óta ki van kapcsolva az 5GHz. Bár igazából két eszköz tudta volna kihasználni. Abból az egyik fixen kábelre van kötve, a másikat pedig kölcsön adtam egyik rokonomnak. A lényeg, hogy jelenleg nálam sincs használatban, de úgy voltam vele akkoriban, hogy mindent tudjon, legfeljebb majd csak később használom...

vót de egyelőre nincs

(#3120) suste válasza kali (#3118) üzenetére


suste
veterán

ok, ezért írtam, hogy magánvélemény
azt azért még mindíg nem értem, hogy minek a telefonra 300Mbites elérés
pedig általában pont a telók tudják először egy háztartásban (ezeket cseréljük hamarabb)
én úgy vagyok vele, hogy ha kiszolgál minden eszközt a 2,4Ghz, akkor minek kapcsoljam be az 5Ghz-et?

(#3121) kali válasza suste (#3120) üzenetére


kali
legenda

a telefonok nem is igazán tudnak 300-as kapcsolatot n szabványon, 2.4 GHz alatt 72 - 75 Mbps, 5 GHz esetén 150 Mbps a jellemző.
részemről nem/sem elvárt, hogy a telefon tudja az órási sebességeket, hiszen csak böngészek rajta, illetve néha töltök le mellékleteket, de arra még a 2.4 GHz alatti bő 70 Mbps kapcsolati sebesség mérhető bő 30 Mbps tempója is bőven elég, vagy a mobilinternetes LTE sebesség.
én is inkább a sok (150) lakás, és az abból adódó rengeteg elérhető idegen (2.4 GHz) hálózat miatt állnék át teljesen a csak 5 GHz kapcsolatra, abból azért jóval kevesebb érhető el, és így nincs ütközés, átfedés, nem kell nézegetni - és néha állítgatni - a csatornákat.
a párom egyik notija csak 2.4 GHz képes, de az a saját - a cégese dual band képes -, és gondolkodom is rajta, hogy cserélem benne a wifi modul 5 GHz képesre, a mobiltelefonjaink tudják, illetve én is most vettem új notit, abban is dual band képes már a wifi modul - az előzőben csak 2.4 GHz tudású volt.
amennyiben olyan notija van valakinek, amiben egyszerűen és a gari elvesztése nélkül cserélhető a wifi modul - a legtöbb típus ilyen -, úgy nem húzós összeg egy dual band wifi modul beszerzése, és ott már számíthat az 5 GHz gyorsabb átviteli képessége is a 2.4 GHZ ellenében, pláne ha 80-as vagy attól gyorsabb net van.

(#3122) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Hogyan tudok csatolni még egy darab hdd-t a meglévő mellé a routeren, hogy azt is elérjem Windows alatt?

Hdd1:
Formázva routerrel 128+512+maradék ext4 (2TB) 128+512 nem használva, többi része csatolva
/dev/sdb3 (1907086 MB) ezt így látom winben \\192.168.1.1\mnt

Hdd2
Formázva routerrel 128+ maradék ext4 (1TB) 128 nem használva, nem tudom csatolni mert vagy az egyik (hdd1) vagy a másik (hdd2) látszik csak!
/dev/sda2 (953738 MB)

Gondolom az a baj, hogy mind a kettő Csatolási pont /mnt, amit megprobáltam a haladó beállításokban hdd2-nek \mnb-nek megadni, de ez így nem jó.
Gondolom én hibázok, nem is értek a linuxhoz..

Nagyon szépen kérek valakit segítsen szájbarágósan csatolni mind a két hdd-t. :R :W :O

(#3123) idioty válasza sepsi0 (#3122) üzenetére


idioty
tag

Azért nem tudsz megadni neki ilyen elérési pontot, mivel nincs ilyen mappád létrehozva a rendszereden.
Először létre kellene hozni két új mappát a /mnt-n belül. És erre a két mappára felmountolni a két winchestert és nem a /mnt-re.

vót de egyelőre nincs

(#3124) sepsi0 válasza idioty (#3123) üzenetére


sepsi0
őstag

Értem!
Mnt marad és két külömböző mappán lesz a két hdd...
Mnt\hdd1
Mnt\hdd2

Ok de hogyan hozom létre a mappákat és mivel?

(#3125) sepsi0 válasza idioty (#3123) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszönöm! Sikerült! :R

(#3126) vargalex válasza sepsi0 (#3122) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Két swap partíciót is tudsz csatolni, bár a routeren nincs értelme kétszer annyi swapnak.

Alex

(#3127) sepsi0 válasza vargalex (#3126) üzenetére


sepsi0
őstag

Nem akarok swap-ot, mert folyamatosan bekapcsolgatja a vinyót, amit nem szeretnék...
Azért lett swap is formázva, mert a beépített formázó csak olyat tud, én meg linux-ból analfabéta vagyok :)
Sikerült csatolnom! Azzal sem voltam tisztában, hogy az mnt a gyökér könyvtár, de mivel segített a koléga hozzászólása, így már megy minden rendben.
Swapnak ugye csak akkor van értelme, ha torrentezek és plusz alkalmazásokat akarok rakni a routerre?
Ezekből jelenleg nálam egyik sem játszik, mivel van egy kis szerver gépem, ami nem lenne, ha lehetne ts3 szervert csinálni openwrt-re.

[ Szerkesztve ]

(#3128) vargalex válasza sepsi0 (#3127) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Tisztelt helyett (mivel az nem nyílt forráskódú), Openwrt-re van mumble.

Alex

(#3129) sepsi0 válasza vargalex (#3128) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszönöm! :R

(#3130) vargalex válasza vargalex (#3128) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Most nézem, hogy milyen jól javított a telefonom. Természetesen nem tisztelt, hanem TS.

Alex

(#3131) ACE-


ACE-
addikt

Hi! Melyik most a legjobb fw erre a routerre, ami a legjobban használható?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3132) ricso002


ricso002
csendes tag

Sziasztok! Van egy TP-LINK WDR4900 HW verzió 1.3 gyári firmware-el (3.13.2 Build 121211 Rel.59170n). Olyan problémám lenne, hogy a System upgrade-nél ha fel akarom rakni a legújabb firmware-t akkor ezt a hibaüzenetet dobja be: Error code: 18005 Upgrade unsuccessfully because the version of the upgraded file was incorrect. Please check the file name. Ezt szeretném rá feltenni http://www.tp-link.com/resources/software/TL-WDR4900_V1_130424.zip de nem sikerül lehet hogy WAN porton keresztül kéne frissítenem ?? segítésget szeretnék kérni mert ezügybe tanácstalan vagyok :F

(#3133) suste válasza ricso002 (#3132) üzenetére


suste
veterán

ez egy zip
kicsomagolod, és a mappán belüli fájlt próbálod frisíteni?

(#3134) ricso002


ricso002
csendes tag

igen fogtam kicsomagoltam kitettem az asztalra hogy könnyen kezelhető legyen és a ×.BIN kiterjesztésű fájlt tallóztam be a system update-nél és így jött ki a hibaüzenet :W

(#3135) ricso002


ricso002
csendes tag

Megpróbáltam Internet Explorer alatt de ott is hibát ír bár ott miután betallózom és rámegyek arra hogy Update és leokézom azt hogy biztosan frissíteni akarok előugrik egy pillanatra az hogy Waiting until system reboot és utána hirtelen az hogy Error code: 18005 Upgrade unsuccessfully because the version of the upgraded file was incorrect. Please check the file name.

(#3136) idioty válasza vargalex (#3128) üzenetére


idioty
tag

Szintén köszönöm! :R

vót de egyelőre nincs

(#3137) odium


odium
aktív tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy passzívról aktívra tudjam állítani a torrentkliensemet. Utánanéztem, odáig eljutottam, hogy a hálókártyám ip4-ét automatáról átállítottam az ipconfig /all parancs segítségével kapott IP és DNS értékekre. Most elvileg az jönne, hogy a router beállításainál port forwarding, majd új port létrehozása. Na itt akadok el. A router: TP link 4300 vargalex 1.1.7 fw. Előre is köszönöm a segítséget!

(#3138) idioty válasza odium (#3137) üzenetére


idioty
tag

Nagyon egyszerű, van egy tűzfal nevű menü, annak van port továbbítás almenüpontja.
Ott kell hozzáadni egy új szabályt, miszerint van egy bejövő portod (amit ki kell derítened, hogy mit használ a torrent kliens). Ezt a bejövő portot a wan -ról kell átirányítani a saját új IP címedre (lan-on belül), és ugyanarra a portra. Érdemes TCP és UDP-vel egyaránt megnyitni.
Majd mentés és alkalmazás után pár másodperc múlva aktiválódik és ellenőrizheted a torrent kliensben, hogy nyitva van-e a port.

vót de egyelőre nincs

(#3139) Darko_addict válasza idioty (#3138) üzenetére


Darko_addict
őstag

OrigiFW-nél még mindig 16 körülire limitált a hozzáadható portok száma? (még = 1043v1-nél igen)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#3140) krealon válasza Darko_addict (#3139) üzenetére


krealon
veterán

"OrigiFW-nél még mindig 16 körülire limitált a hozzáadható portok száma?"

Nem a portok, hanem az port-tovabbitasi szabalyok szama.
Egy szabalyban megadhato port tartomany is (pl 3000-4000, ami 1001 db portot jelent a haromezrestol a negyezresig).

(#3141) idioty válasza krealon (#3140) üzenetére


idioty
tag

Szerintem így értette a kérdést :)

vót de egyelőre nincs

(#3142) krealon válasza idioty (#3141) üzenetére


krealon
veterán

Sajnos a Prohardver forum motorja meg nem kepes a gondolatok tovabbitasara. :B

(#3143) Darko_addict válasza krealon (#3142) üzenetére


Darko_addict
őstag

Dee, sikerült az. :P Én tudtam miről kérdezek, te megértetted és kijavítottad, hogy helyes legyen és a fórumhoz méltó, majd adtál rá egy pontos választ, én pedig boldog lettem. Vagyis annyira nem, mert jó lett volna több szabályt hozzáadni, de majd megpróbálok összevonni néhányat.

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#3144) Gaberking


Gaberking
senior tag

Sziasztok!
Vargalex v1.1.7 fw. van a routeremen. Win 8.1 -et használok. Hogyan lehetne azt beállítani elsődlegesen a routerben, vagy ha más nem akkor a windowsban, hogy egy bizonyos port -nak, max. 50 kb/s feltöltési sebesség legyen engedélyezve?
Köszönöm szépen előre is!

(#3145) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Megjött a WDR4300-asom! Már konfiguráltam is, WDS hidaltam az 1043ND v1-gyel, ami most a földszinti nappaliba került. Összességében pozitív volt a csalódás. Fent kicsit gyengébb lett a vétel - csak dB értékben; internetelérés, ping, weblap betöltésben nem nyilvánul meg -, viszont lent sokkal erősebb a 8dB-es antennák sokat segítenek (1043-ason). :) Az összkép volt a lényeg mindig is, nem vártam el a 4300-tól, hogy lehozza a csillagokat - vagy jelet küldjön feléjük. :D.
Kool.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#3146) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Emléxem, hogy valaki írt egy "ütemezett parancsot", hogy pl 22:00-06:00-ig a ledek kapcsoljanak ki. Sajnos nem találom.
Nem tudja valaki, merre találom?

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#3147) anarchic


anarchic
tag

Sziasztok,

4300 vagy 4900 :)

etc..

(#3148) kali válasza anarchic (#3147) üzenetére


kali
legenda

szia,

hardver;
atheros ar9344 / cpu; 560 MHz / flash; 8 MB / ram; 128 MB / mimo; 2*2:2 és 3*3:3
freescale semiconductor p1014 / cpu; 800 MHz / flash; 16 MB / ram; 128 MB / mimo; 3*3:3 és 3*3:3
van/lesz ellenoldali eszköz, ami kihasználja 2.4 GHz esetén is a 3*3:3 mimo képességet?
nagyon ritka, de ha van olyan, akkor szempont lehet, viszont fontos tudni, hogy a tl-wdr4900 a 2.4 GHz sávon beépített antennákkal szór, ami bizonyos esetben korlátozó tényező lehet.
moddolt firmware esetén szempont lehet a dupla flash is.

[ Szerkesztve ]

(#3149) anarchic válasza kali (#3148) üzenetére


anarchic
tag

Most döbbentem rá egy kép láttán, hogy a 2,4g s antennák a belsők.
Pont az amire szükségem van és jó kis panelépületben fogom használni.
Jelenleg egy 1043 és egy linksys 54g üzemel ezek mellé szeretnék még egy harmadik jószágot is.
Nagyon valószínű, hogy opennel.

anarchic

etc..

(#3150) suste válasza anarchic (#3149) üzenetére


suste
veterán

már többször előjött ez a "melyik tplinket" téma, de nem egyszerű tanácsot adni
pl:
1: ha csak 2,4ghz a lényeg, akkor bejön a képbe a 1043v2 is
nem túl sokan írtak róla, hogy mennyire erős a wifije, vagy mennyire megbízható (ez mondjuk lehet pont +), de a 1043v1-ről sokan írták, hogy akinek nincsen vele gondja, annak erősebb volt a jele, mint a 3600/4300
a 1043v2-nek meg az antennája is jobb a v1-nél (ha jól emlékszem)
ha nem kell 5Ghz, és nem akarsz sok extra programot rá (8Mb flash), akkor adatok alapján ez a nyerő

2: 3600/4300, ez lényegében csak az 5Ghz-cel tud többet a 1043v2-nél
ha custom fw-ben és sok app futtatáson és erős torrentezésen gondolkodsz, akkor jól jöhet a 128MB ram, viszont prociban gyengébb

3: 4900, erős hardver, custom fw-nek kedvező 16MB flash, viszont valószínüleg gyengébb 2,4Ghz, de talán erősebb 5Ghz
szerintem csak annak éri meg, akinek az erős proci/nagy flash kell

Ezek alapján remélem lesz 3600v2, ami erősebb procit, nagyobb flasht vagy nagyobb ramot hoz:)
Szerintem a Tplink elég jól belövi a routerei pozícióját, legalábbis eddig....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.